Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177701) Mr X válasza dj79 (#177697) üzenetére


Mr X
veterán

Itt most volt kazáncsere, kéményen is alakítani kellett, 1,4 lett a vége.

(#177702) dj79 válasza Mr X (#177701) üzenetére


dj79
senior tag

Köszi a válaszokat. Jól megszaladt a ceruza a mesteremberöknél, 4 éve még ennél jóval olcsóbban kijött volna a sztori..... :(((
A kazánok fogyija rendben van? :DDD

(#177703) bandus válasza dj79 (#177697) üzenetére


bandus
veterán

mi most kaptunk ajánlatot egy v. kerületi földszinti társashái lkásra, kéménybélelés, plusz új, kondenzációs kazán, külső hőcserélővel (semmi bosch fancység, közepes ariston) 1.4 mihály.

MR X: akkor ez a standard. melyik cég csinálta, elégedett vagy velük?

focvis: ezért kell betenni egy külső hőcserélőt, főleg régi fűtési rendszer, vezetékek esetén.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#177704) zoo8800 válasza dj79 (#177702) üzenetére


zoo8800
veterán

Tavaly januárban mi is cseréltük, 1,2M lett a vége. Egyszerűsített kazáncsere+ kémény + átemelő + kibúvó + magasítás + papír.

rip and tear, until it is done

(#177705) focvis válasza bandus (#177703) üzenetére


focvis
veterán

Nem jártam ennyire utána. A kivitelező kérdezte, hogy akarom-e a rendszeres füstgáz-hőcserélő tisztítást 40-50-ért.
(Nálam 15 éves a komplett rendszer, vezetékek, radiátorok, stb.)

Ő az Unicalt ajánlja, de abból csak kondenzációst forgalmaznak itthon. Nagy különbség nincs az árban, ha már 1,4 M, akkor ott már nem mindegy hogy 1,5 M? :)
Berettat ne!

[ Szerkesztve ]

(#177706) stickermajom válasza dj79 (#177702) üzenetére


stickermajom
addikt

Édesanyám pont tegnap kérdezte, hogy de miért csinálok szinte mindent én a ház körül, miért nem hívok szakit. Na ezért. :D Öt különböző tevékenység anyagárából jönne ki egy tevékenység szakemberrel való megcsináltatása.

(#177707) eastsider válasza eastsider (#177460) üzenetére


eastsider
nagyúr

Azt mondták ugyan annyi, mintha az egészet fenyeznek. 50k.. annyi az egész lökhárító fényezése is... Nem fogom megúszni ezek szerint olcsóbban. 20cm az egész horzsolás pedig

(#177708) Qru válasza eastsider (#177707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó fel ment az ár, nekem kb 2 éve még 27k-ért fújtak egy elemet. :(

#nincsbennetarcsi

(#177709) eastsider válasza Qru (#177708) üzenetére


eastsider
nagyúr

elég komoly . lehet cascora kéne csinálni :D
volt emberem, aki hibátlanul megcsinálta 20k-ért a tavalyelőtti ugyenilyen horzsolást.. csak kiment küldföldre :(

(#177710) Qru válasza eastsider (#177709) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért előtte kalkulálj egyet, hogy úgy jövőre mennyivel lenne drágább a cascod...

#nincsbennetarcsi

(#177711) grizlisandor válasza focvis (#177696) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálunk Saunier Duval kondenzációs kazán lett felszerelve tavasszal. A beüzemelős ember azt mondta, hogy a Bosch kazánokat kerülje mindenki messziről, mert "jóféle" török összeszerelésű.

Persze a szaki mindig azt dicséri, amivel dolgozik, szóval nagy következtetéseket nem kell levonni. :DDD

(#177712) dj79 válasza stickermajom (#177706) üzenetére


dj79
senior tag

Tudom, mire gondolsz, sok mindennek én is nekiálltam/nekiállok, jövő héten éppen glettelés/festés lesz nálamterítéken a nyílászáró csere (illetve a két gyerek művei) után.

Ilyen számok láttán azért az ember visszasírja a régi jó kis thermoÖV és társai álló gázkazánokat.... pár évente savazás meg egy kis pucolás aztán hadd menjen... amikor árat kértünk kazáncserére, akkor egy kondenzációs budget kazán 600-700 körül lett volna béleléssel, de aztán meggyőztük a tulajt, hogy maradjon a régi cucc, de került be egy puffertartály gépészettel az állókazán és a lapradiátorok közé, ennek az összegnek feléből.

[ Szerkesztve ]

(#177713) simonjoe válasza Qru (#177690) üzenetére


simonjoe
senior tag

Jól van, nekifutok még 1x. :)

Joe

(#177714) Veron


Veron
őstag

Parkolóban meghúztam egy Duster hátsó lökhárítójának bal oldalát 1,5 hete. Nem vészes, de látszik. Tulajt nem találtam, hagytam egy cetlit.
Felhívott, normálisnak tűnt, azt mondta, hogy kapott ajánlatot fényezésre 100e Ft-ért. Mondtam neki, hogy ennyit nem fizetek neki, max. a felét kp-ban, vagy akkor hivatalosan betétlapot töltünk.
Mennyire reális a 100e Ft és mi a legjobb megoldás részemről?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#177715) Qru válasza Veron (#177714) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 hsz-el előtted vt szó róla, hogy 50k/elem árat adtak most. Ehhez képest a 100k durva lehúzás, de az is lehet márkakeres árat mondott neked.

#nincsbennetarcsi

(#177716) MasterMark válasza Qru (#177715) üzenetére


MasterMark
titán

De az is lehet, hogy tört el felfogató, vagy bármi más megnyomódott.

Switch Tax

(#177717) Qru válasza MasterMark (#177716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a műanyag fülek könnyen törnek sajnos. :(

#nincsbennetarcsi

(#177718) Veron válasza MasterMark (#177716) üzenetére


Veron
őstag

Nem, csak a fényezés sérült.
Akkor adok neki 50e ft kp-ban, az reális. Vagy kitöltjük a betétlapot.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#177719) Qru válasza Veron (#177718) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem csak a fényezés sérült akkor 50k kevés lesz neki de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177720) MasterMark válasza Veron (#177718) üzenetére


MasterMark
titán

Ránézésre megállapítottad, vagy mi? :D

Switch Tax

(#177721) eastsider válasza Qru (#177710) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem is gondoltam komolyan :)) tavaly volt egy kis mókám a casco váltásnál. tl dr: mindenhol minimum 30k-val drágább volt a casco, mint a mostani allianzos

ma/holnap elmegyek megmutatom a fényezőnek, akit ajánlott magnum_ akkor tudok konkrétabbat, ezt csak telefonban mondta. de ez akkora sérüés, hogy csak mosáskor venném észre, nem tört, repedt a műanyag, csak épp hogy lehúzott kis fényezést + a lakk ott megpattogott (g*ci magas padka)

(#177722) Qru válasza eastsider (#177721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városi harcostársaknál ez megesik. A következő autóm olyan lesz amit nem szeretek és akkor nem javíttatom ki az ilyen hibákat hanem letojom.

#nincsbennetarcsi

(#177723) eastsider válasza Qru (#177722) üzenetére


eastsider
nagyúr

jajaja tisztában vagyok vele..de attól még sajnálom szegényt..
ráadásul olyan helyen, ahol már sokszor parkotlam, csak mindig betolattam... amúgy tavaly asszony húzta meg ugyanúgy ugyanott a lököst, csak más padkánál :D

[ Szerkesztve ]

(#177724) focvis válasza eastsider (#177721) üzenetére


focvis
veterán

Tavaly nyáron vettem autót, mindkét lökhárító karcos / horzsolt volt; meglehetősen zavart, ezért szeptemberben fényeztettem a 2-t 80-ért. Tavasszal lehúztam az első alját egy magas padkán amit nem vettem észre. Egy hónapja a hátsót cseszte össze valaki a bolt előtti parkolóban míg 10 percet bent töltöttem.
(Ismét zavar.)

Esetleg hibajavító festékkel kipingálni / polírozás?

[ Szerkesztve ]

(#177725) Qru válasza eastsider (#177723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, én a saját garázsomban húztam meg a lököst anno, pedig ha 1000x nem álltam már le 1x sem. Van ez így... De már előre félek, mert ma azt álmodtam, hogy árokba rakom a Skodát. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#177726) eastsider válasza focvis (#177724) üzenetére


eastsider
nagyúr

sajnos annál rondább...

másik sztori:
öcsém tolat ki a garázsából. egyből neki a kosim hátsó lökösének :D 2-es clion egy horzslás sem, nekem a toyotán megrepedt műanyag, előre pattant stb... (kézzel vissza a helyére)
legjobb, hogy láttam és ordítottam is neki, megszokásból tolatott. azóta ezzel szivatom

csak akkor nincs semmi, ha nem használja az ember :C főleg bp-n...

(#177727) bandus válasza focvis (#177724) üzenetére


bandus
veterán

én minden külsérelmi nyomot meghagytam. kulcskarcok mindkét oldalt. szűk garázslejáróban lehorzsotl mindkét tükörr. van 1-1 benyomódás a vezeő oldali ajtón meg a csomagtartó ajtaján is (ezt így vettem). engem szerencsére nem zavar :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#177728) sutszi válasza Qru (#177722) üzenetére


sutszi
veterán

De hát már van egy amit utálsz... :P ;] Skormi után még a sajátot is utálni akarod?! Ez már perverzió... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#177729) Veron válasza MasterMark (#177720) üzenetére


Veron
őstag

Nem, a tulaj kért ajánlatot és ekkor kiderült, hogy csak a fényezés sérült.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#177730) Qru válasza sutszi (#177728) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD jogos.

#nincsbennetarcsi

(#177731) parandroid válasza eastsider (#177726) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen afférom nekem is volt vagy 15 éve a szomszéd féltve óvott, csodálatos piros, háromajtós, sportverziós suzuki swiftjével. Pont a kapummal szemben parkolt le az út szélén, ahol sose áll senki, én meg rutinból kitolattam, fáradtan, ráadásul anyós szedán kalosával, amiből kb úgy lehet kilátni, mint egy zárt ruhásszekrényből. Eleve én tolatva szoktam beállni az udvarba épp ezért, whatever. A tanksapka mellett nyomtam meg, kicsit behorpadt, akkoriban volt 300k körül a javítás rá (2000-es évek közepe), mondtam, hogy intézze a biztosítóval, úgy is lett. Annyi, hogy az én autómra jelentettük a balesetet, nem anyóséra. A fehér kaloson lett egy kis piros folt, azt párezerért lepolírozták. Hú, de utáltam azt az autót amúgy is. Az ötajtós tök aranyos kis kocsi, az a hodály viszont egy katasztrófa. Imbolygott, billegett, váltó akadt, rázott, semerre nem láttál ki, fujj. Szerencsére ők sem bírták vezetni, pár év után lecserélték egy ötajtósra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177732) Mr X válasza bandus (#177703) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudok bővebb infót adni, én csak bérlem a házat, a tulaj intézte a cserét.

(#177733) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Ez az utólagosan beszerelhető mérős tolatóradar egy mozdonyba rakva? Hát ez tök ötletes. :D

[ Szerkesztve ]

(#177734) Peter.70 válasza Qru (#177725) üzenetére


Peter.70
őstag

Vigyázz a gondolat teremtő erejével :)

(#177735) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Reggel az M0n sikerült lezúzni egy egész szép E46ot. Szokásos pofátlan besorolás egy kamion elé. Elég szépen bedarálta. Nem értem az embereket, hogy miért szórakoznak egy 40 tonnás döggel...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177736) focvis


focvis
veterán

RBálint88-nak gratuláltatok már? :)

A kazán 16:30 körülre elkészült. Jó nagy otromba dög. A falon maradt egy tenyérnyi lyuk a strang felé; oldjam meg valahogy, úgyis nagy felújítás megy a szomszédban.

(#177737) F_Zolee válasza CactuS (#177735) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet az volt akit vagy 5 éve láttam. Szigetszentmiklós felé akart lehajtani egy szürke e46. Középső sávból, utolsó méteren a lehajtó végénél, kamion a külsőben mellette. Szépen elé rántotta és kicsit megdobta az autót majd 1-200m után rájött, hogy akkor meg kéne állni ha már keresztbe verette. :DDD

(#177738) fant0mi válasza #89309696 (#177733) üzenetére


fant0mi
addikt

:C

(#177739) sutszi válasza focvis (#177736) üzenetére


sutszi
veterán

Mihez? Sok mindenhez lehet gratulálni... :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#177740) hacki87 válasza sutszi (#177739) üzenetére


hacki87
senior tag

Ha jól sejtem apuka lett. Gyanus is volt amikor azt mondta, hogy a priusba befér a baba kocsi.

(#177741) Magnum_ válasza hacki87 (#177740) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:C
:R
:R

I humbly and respectfully decline™

(#177742) sutszi válasza hacki87 (#177740) üzenetére


sutszi
veterán

Jaa...a babakocsis rész nálam kimaradt...

Akkor gratula rbalint88! Jó egészséget. :C

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#177743) Zizmand válasza #89309696 (#177733) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Ugyanilyet építettem be én is hátra az autóba, jól működik.
Gondolkozok, hogy az első lököhárítóba is tehetnék egy szettet, de igazából nincs rá szükség. :D

(#177744) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Tud váltani a pali. Vagy a váltó nem gyári.

(#177745) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van a Merci féle half parking lights. Ez van más gyártónál is? Illetve automán eldönti melyik oldalra parkolsz és a másik oldal (út felőli) marad égve?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177746) hacki87 válasza szabonagyur (#177745) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem olyan van , hogy az index-szel balra vagy jobbra jelzek benyomom a P gombot és azon az oldalon világít a helyzetjelző.

(#177747) BigBlackDog válasza szabonagyur (#177745) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Polo, Leon, Focus, Opel esetén azt az oldalt hagyja égve, amerre oldalra húzva hagytad az irányjelzőkart. C-HR esetén nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#177748) #89309696


#89309696
törölt tag

Ha már szóba került, a Caddyn a lámpabajuszon van egy P betű és jobbra 3 vonalka jön ki belőle. Az milyen lámpát vagy funkciót kapcsol?

(#177749) MasterMark válasza #89309696 (#177748) üzenetére


MasterMark
titán

Parkolólámpa? :D

Switch Tax

(#177750) fant0mi válasza #89309696 (#177748) üzenetére


fant0mi
addikt

Pont errol folyik a tema. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.