Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178601) focvis válasza stickermajom (#178595) üzenetére


focvis
veterán

Van egy elég tuti vevőm, de lehet, hogy már sikerült elijesztenem, folyamatosan pattintom. Nincs időm most autót venni, rendbe tenni, stb. Illetve elég jó kis gép, sok előnyös tulajdonsággal*, a rosszakhoz** pedig már hozzászoktam.

*Masszív, mint állat. Keveset fogyaszt. Dugózni nincs jobb az villanyüzemnél.

**Belül kicsi a külső méretéhez képest. Dögnehéz.

[ Szerkesztve ]

(#178602) ngaba válasza cappa72 (#178597) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ha még mindig Peugeot dízel van benne, és nem csak városban használod, akkor erősen elgondolkodnék rajta. Kiforrottabb technika, mint az Ecoboost...

(#178603) cappa72 válasza ngaba (#178602) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még mindig pözsó hádéí (most már blúhádéí) van benne, de ugye még szó sincs arról , hogy cserélnék, még csak próbálok tapogatózni, hogy ha nem sikerül gar alatt megcsinálniuk, márpedig nem fog sikerülni nekik (olyan, mint a kőolajfinomítás... "nem fog nekik sikerülni kééérem'"), na akkor milyen lehetőségeim volnának

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#178604) BigBlackDog válasza cappa72 (#178603) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nyugi, sikerülni fog nekik. Legalábbis ők biztos ezt fogják mondani szerintem. :D

(#178605) Qru válasza focvis (#178599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor egy chippelt PD TDI kell neked meg egy városi villanyos szaladgálós. Kár, hogy itthon nincs olyan, hogy 2 autót használsz 1 frsz-al. Jazz-re & Bubi-ra elég lenne nekünk is 1 frsz.

#nincsbennetarcsi

(#178606) hacki87 válasza CactuS (#178577) üzenetére


hacki87
senior tag

Nem te “száguldoztál” az 51-sen 16:15kor? Az “agip” kút magasságában egy fekete twingoval?

(#178607) Peter.70 válasza Qru (#178605) üzenetére


Peter.70
őstag

Főleg ha még a teljesítmény is össze adódna. Mindkettőben lenne tarcsi ;] :D

(#178608) tboldi válasza Peter.70 (#178607) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azzal a plusz 78 nyamvadék lóval nem hinném, hogy ki lenne segítve. ;]

(#178609) Peter.70 válasza tboldi (#178608) üzenetére


Peter.70
őstag

De ha a másik oldalról nézzük, máris jobb a helyzet :D

(#178610) CactuS válasza Qru (#178584) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

BMWhez képest bármi jobb. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#178611) molnarpeter válasza focvis (#178601) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Városban Pasta azért 6-7 között kérni fog, mondjuk az még mindig nem vész. B5-5.5 kora ha nem gond, akkor ott van kraft is, B6 csak 105 lóval volt már, meg ugye csapágy csere illik, jobban rozsdásodik... Viszont Volvo ellenében könnyebb, kisebb a motor, kevesebb a ló, jellemzően kézi a váltó, környezetvédelem is kimerül egy EGR-ben, szóval összeadódik azért a különbség :F Ha a matek oldalát nézzük, lehet olcsóbb városra is azt használni, hétvégén úgyis ki van kormolva. Meg hát ugye lehet 1.9 nélkül élni, csak nem érdemes ;]

[ Szerkesztve ]

(#178612) focvis válasza molnarpeter (#178611) üzenetére


focvis
veterán

Csak az SDI! :D

Kérdés az összegyűltekhez:
1. Lehet most menni Ausztriába, karantén nélkül (szombat, shopping)?
2. Mennyi € most ott a gázolaj?
Thx!

(#178613) Qru válasza focvis (#178612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg szabad a menet: [link]

#nincsbennetarcsi

(#178614) -v- válasza Qru (#178613) üzenetére


-v-
addikt

Hát kifele, hazafele karantén.

(#178615) fant0mi válasza focvis (#178612) üzenetére


fant0mi
addikt

Menni lehet. Jonni nem.

(#178616) focvis


focvis
veterán

Köszönöm, a visszafelé az érdekes. :)

Ugye lejárt az 1 hónap. Azt nem tudom, hogy akkor meghosszabbították-e. Behurcoljuk... egész nap maszkban dolgozom.
Szlovákia felé se?
Boldi apukája?
Zöldhatár? :D

(#178617) tboldi válasza focvis (#178616) üzenetére


tboldi
nagyúr

Boldi apukája a határtól számított 30 km-en belüli ingázó, 24 órán belül hazajön, és rendelkezik munkáltatói igazolással. :D

[ Szerkesztve ]

(#178618) MunezXBK válasza focvis (#178612) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én ma láttam 0.96-ért gázolajat, sógoréknál általában olcsóbb.

(#178619) focvis válasza tboldi (#178617) üzenetére


focvis
veterán

És kérik is tőle az igazolást Hegyeshalomnál? (Igény esetén tudok kamuzni, bár nem szeretek.)
Köszönöm.

Munez: Thx!

(#178620) tboldi válasza focvis (#178619) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szokták, kb. úgy 10-ből 9-szer. Meg a személyit is elkérik, sőt, időnként még az autót/rendszámot is lefotózzák.

[ Szerkesztve ]

(#178622) 6030D válasza focvis (#178619) üzenetére


6030D
Ármester

Én ismerek olyat, aki a határátkelőtől 30 km-nél messzebb lakik, múlt héten kiment (szerk.) Szlovákiába, kapott papírt, hogy 24 óra alatt jöjjön vissza, majd vásárlás után egy messzebb lévő határátkelőnél leadta a papírt, és minden intézkedés nélkül bejött.
Egy másik személy Komáromnál kilép az országból, Letkésnél pedig be, mindezt heti kétszer (egyszer oda, egyszer vissza), szintén a fenti papírozással.
De olyanról is hallottam, aki amikor elkezdődött a ha hazajössz, karantén időszak után egy héttel két országgal túlról úgy jött át egy amúgy forgalmas határon, hogy határőr sem állt ott, fényes nappal. Pedig úgy számolt, hogy karantén lesz. Meg kell kérdezni a határőrt, ahol kimész, az a tuti.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178623) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ha vallalod a kuldetest, akkor egy joarasitott vilagoskek kellene :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#178624) focvis


focvis
veterán

Köszönöm Urak!

6030D: Valami ilyesmire gondoltam. Üzleti út.
De tényleg nem szeretek kamukázni, ha nem muszáj. Belekényszerítenek. Példamutató a hozzáállásom a járvány elleni védekezéshez amúgy.

Magnum: Hosszú idő után múlt héten jött egy 20%, most egy 15% kupon. Szombaton reggel döntök.

[ Szerkesztve ]

(#178625) 6030D válasza focvis (#178624) üzenetére


6030D
Ármester

Semmi üzleti út, nem kell kamuzni. Nem kérdeznek semmit, papírt adnak, aztán gondolom ha túlléped a 24 órát, akkor van a cumi.
Arról viszont nincs infó, hogy a ma induló szlovák szükségállapot változtatott-e ezen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178626) kisza25 válasza focvis (#178616) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meghosszabbították :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#178627) Magnum_ válasza focvis (#178624) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En ismegkaptam a 20-ast

I humbly and respectfully decline™

(#178628) gzbotii válasza focvis (#178594) üzenetére


gzbotii
veterán

Én nem fogyasztásra megyek, 2000rpm alatt csak hideg motornál járok, ha van ahol, akkor elküldöm (120-140 egyenes szakaszon), ha német pályára tévedek akkor van, hogy 140-150 óra szerint, szinte folyton az van, hogy én előzök le mindenkit, aztán az 1.9 TDI alig eszik 5 fölött :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#178629) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Jövök ide is kérdezni :))

Gyertyát cseréltem (opel vectra b, z16xe) és szerintem nagyon szegény a keverékem:


Mi lehet a gond? Lambdaszonda esetleg? Kaptam már pár hibát onnan: 0136, 2239 :B Cseréljem?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#178630) Qtya123


Qtya123
őstag

Csikós írása az autózásról (a vége a hangokról annyira nem érdekelt, de az eleje tök jó): [link]

"Valós, kőkemény probléma, hogy az autó lecsúszott az X, Y, Z és az utánuk következő, mégnevüksincs-generációk vágylistájáról."

És tényleg mennyire ez van. Én is fiatal vagyok a 34 évemmel, de 16 évesen már öltem volna a jogsiért/autóért/benzinért. 18 éves kortól meg kánaán. Jogsi is, autó is és éveken át ez forgott a szabadidőm középpontjában.
(most az új hülyeségem, hogy ugyan motorozni mostanában nem fogok, mert a lakásvásárlás mellett nem lenne jó még motort is belepréselni, de agyalok rajta, hogy megcsinálom az A kategóriát, mert az hiányzik csak a jogsi hátuljából és ne éktelenkedjen ott az üres rész :DDD )

Jelenleg akiket ismerek 18 és mondjuk 25 év között, nekik a nagy részük egyáltalán nem foglalkozik már ezzel. Sokuk jogsit sem tett le, vagy csak nagy szájhúzva, hogy na megcsinálom, mert néha kell az.
Kollégám konkrétan könyörög a fiának, hogy tegye már le.

(#178631) tboy93 válasza Qtya123 (#178630) üzenetére


tboy93
nagyúr

de agyalok rajta, hogy megcsinálom az A kategóriát

Hajrá, én is idén vágtam bele és nagyon nem bántam meg :N

(#178632) BigBlackDog válasza Qtya123 (#178630) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Jelenleg akiket ismerek 18 és mondjuk 25 év között, nekik a nagy részük egyáltalán nem foglalkozik már ezzel. " - ezen kicsit meglepődtem. Bár belegondolva, nem tudok igazán sok ezt megcáfoló példát felhozni az ismerősi körből...

(#178633) Qru válasza body007 (#178629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes lenne ránézetned/ráméretni a szondára és a vezetékezésére. Nem egy mai járgány, ennyi idősen már simán benne van, hogy döglődik a szonda.

#nincsbennetarcsi

(#178634) cappa72 válasza BigBlackDog (#178632) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajnos simán el tudom képzelni.
Mintha a telefon átvette volna a musthave érzést, illetve a szülők szivesen viszik a gyerekeket a kezdetektől mindenhova kocsival, és megszokják a kényelmet, "sofőrt".

Hál'istennek, nálunk már várják a kölkök (biztos apjuk is benne van, marhára szeret vezetni, szereti a sebességet, a papa is benne van, a kertben segít nekik motorozni tanulni, sőt viszi őket a bmw 650-es kétketekűjén :) )

(Én is későn szereztem jogsit, de a családunk anyagi helyzete miatt türelmesnek kellett lennem, mire összejött rá a pénz)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#178635) Qru válasza cappa72 (#178634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze ha hurcolják minek neki?! Kényelmesek a mai emberek. Azért a mi gyerekkorunkban nem volt alap pl, hogy kocsival hordják suliba a gyerekeket. Mondjuk én is amint lehetett elkezdtem a jogsit.

#nincsbennetarcsi

(#178636) Pttypang válasza BigBlackDog (#178632) üzenetére


Pttypang
veterán

Irrealis koltsegei vannak az auto tulajdonlasanak es ez csokkenni nem igazan fog.

Everybody lies.

(#178637) Tsebacsi válasza Qru (#178635) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem mázlim volt, mindig sikerült útbaeső sulit találni :DDD
Hazafele persze bumliztunk a BKV-val. Régi szép idők, jó sok zenét hallgattam és a Gyűrűk Ura mindhárom részét középsuli alatt a BKV-n zötyögve sikerült kiolvasni :D
Még be se töltöttem a 18-at már megvolt a jogsi, remegtem érte :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#178638) ngaba válasza Qru (#178635) üzenetére


ngaba
aktív tag

Egy mai autót nem olyan élvezetes vezetni, mint egy Wartburgot. És még ki sem lehet látni a mai kocsikból. :)

Amúgy ha felnő, már nem fogják hurcolni... Épphogy több ideje van megszeretni az autózást. Csak ma már sokkal több más inger van, mint a mi időnkben...

(#178639) Qru válasza ngaba (#178638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nagyon nosztalgikusan emlékszem vissza a 120L Skodámra aztán nem olyan rég ültem egyben újra és csak fogtam a fejem, hogy ezzel a lélekvesztővel, hogy mertem egyedül közlekedni... :D

#nincsbennetarcsi

(#178640) BigBlackDog válasza Qru (#178639) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért az másabb Skoda volt, mint a mai darabok. Pl. nem ette a vizet, ajtó kédergumija nem szakadt le, a parkradat nem késett, hanem pont akkor koppant, amikor tényleg elértél valamit.

;]

(#178641) body007 válasza Qru (#178633) üzenetére


body007
addikt

Most nézegetem a szondákat, 160 ezret írnak csere intervallumra. A jármű nemrég hagyta maga mögött ezt a távot, akkor időszerű :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#178642) gzbotii válasza Pttypang (#178636) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy Samsung Galaxy S20 Ultra sem olcsó :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#178643) cappa72 válasza BigBlackDog (#178640) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eeeez degonosz volt! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#178644) 6030D válasza gzbotii (#178642) üzenetére


6030D
Ármester

De az menő telefon, az annyiba kerülő autó meg nem. :) Ettől függetlenül én is azt látom a környezetben, hogy ha a szülő nem kérdezgeti, mondogatja a jogsit, vagy a baráti körben nem téma, akkor nem érdekli a srácokat. Hirtelen 3-4 15-17 év közötti jut eszembe az ismerősi körben, akik kb ilyen semlegesek, pedig autó is van a családban, meg összeg is lenne rá, hogy letegyék a jogsit, esetleg kapjanak valamit amin lehet tanulni/törni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178645) ngaba válasza Qru (#178639) üzenetére


ngaba
aktív tag

Na ez az, ami egy fiatalt nem érdekel... :)

Nálunk általánosban volt egy Romet Pony segédmotor, az volt a legjobb nap az egész évben, amikor előkerült a pincéből. És nyilván bukósisak nélkül motoroztunk a suli területén belül. Ma szerinted hány szülő perelné be azonnal a sulit? A honvédelmi szakkörön előforduló légpuskás célbalövést nem is említem...

[ Szerkesztve ]

(#178646) tboy93 válasza 6030D (#178644) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha meg van is jogsi, a műszaki tartalom egyáltalán nem érdekli őket. Múltkor az egyik 22 éves, ~3 éve jogosítvánnyal rendelkező munkatársamnak meséltem, hogy egyszer a civicnél felforrt a fékfolyadék és elment a fék. Erre visszakérdezett: "És olyankor motorfék sincs? " :DDD

[ Szerkesztve ]

(#178647) Integrale válasza tboy93 (#178646) üzenetére


Integrale
veterán

Cserélni kell a motorféket is. :(
Szerencsére van a Bárdiban, szelephézag melletti polcon.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#178648) tboy93 válasza Integrale (#178647) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meg a váltót. Mindkettőt. ;]

(#178649) 6030D válasza tboy93 (#178646) üzenetére


6030D
Ármester

A műszaki tartalom szerintem ettől független, régen is volt olyan, hogy valaki azért csinált jogsit, mert a vezetés érdekelte, vagy az, hogy maga el tud jutni A-ból B-be, és nem a buszon ücsörögve, de az nem érdekelte, hogyan működik a gép. Főleg, ha új(abb) autó volt alatta, és otthon is azt hallgatta, hogy azért új, mert nem kell vele foglalkozni. Gyerekkoromban az utcánkban mindenkit már 12-13 évesen vitt a faterja valami bekötőútra, és tanította egyedül vezetni. Nem hiszem, hogy pont mi laktunk ilyen utcában, szerintem mindenhol ez ment (max saját gyümölcsösben, akinek volt akkora). Ilyet sem hallok mostanában.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178650) CactuS válasza 6030D (#178644) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A fiam 4,5 éves, beszélgettünk egyik este, hogyha kicsit nagyobb lesz, akkor mik fognak történni. Hogy pl: egyedül alszik majd el, később iskolába jár... Mire ő: és oda egyedül megyek majd autóval? Megfogta a lényeget. :DDD Ő aktívan érdeklődik az autók iránt - oké, mondjuk 4,5 éves korára elég sok mindenben ült, kapott ingert bőven.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.