Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

A topicban tilos a különböző loaderek, activatorok használatával, elérhetőségével kapcsolatos mindenféle hozzászólás! Az ez ellen vétők hat órával kezdődő kitiltásban részesülnek!

Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!

Előzmények

(#2) Воланд


Воланд
titán

Nézzenek oda, megteltünk. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Jé, új topik! :) Most neztem oldalt. Mondom archivum II.? WTF? :D

De ha mar uj topik, akkor uj kezdo hsz is kene, vegre Win 7-es nem pedig Vistas logoval.
Irjatok ossze hogy mi legyen benne, es megcsinalom. :)

Bemegy a proba topikba, onnan pedig egy kedves moderator kicsereli :)

[ Szerkesztve ]

(#4) frizso


frizso
senior tag

winsxs mappa méretének csökkentésére van valami lehetőség?

(#5) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Anno felakadtam egy problémán, mégpedig, hogy a Windows 7 nem akar GPT-re partícionált lemezre települni. Van már erre módszer?
Köszönöm előre is :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6) fatal` válasza frizso (#4) üzenetére


fatal`
félisten

Nincs.

(#7) #65675776 válasza fatal` (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig az nagyon nem lenne hátrány. A Windows mappa felét az teszi ki, és nem is biztos, hogy kell ott minden.

(#8) Воланд válasza Neil Watts (#3) üzenetére


Воланд
titán

Tudtommal ez a w7 logója.

Futtatásba winver.exe beír, enter és hasonlítsd össze az ott megjelenőt az első hsz-ben lévővel.

Amúgy meg dejavum van, mert az előző w7 topicban is ez szerepelt az első hozzászólásodban. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) ko9 válasza #65675776 (#7) üzenetére


ko9
addikt

Amit ott látnak az emberek, az nem valós méret. Nagy része a mappának Hard Link.
Ha a Windows mappa valódi méretét akarja valaki véletlen tudni, akkor töltse le ezt, majd egy CMD-be berakva futtatni kell egy ilyen parancsot:
ctts.exe C:\Windows.

Így kiderül mi mekkora :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10) fatal` válasza #65675776 (#7) üzenetére


fatal`
félisten

A kompatibilitás miatt a dll-ek összes verzióját eltárolja ott, ami a gépre valah települt, hogy ne rinyáljanak a programok. A gányul megírt szarok miatt kell ez.

Viszont nem értem miért hízik folyamatosan mindenkinél, mindenki éjjel-nappal programokat telepít?

(#11) Neil Watts válasza Воланд (#8) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igaz. Akkor azt megcsinaljam, hogy optimalizalom a kepet az oldal hatterszinehez? Csak adjatok meg a szin rgb-s kodjat :D

hunfatal: ezt en se'. most a teljes win mappa nalam 22,5 GB

[ Szerkesztve ]

(#12) #65675776 válasza fatal` (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudom mire van az sxs. De miért nem elég csak annak ott lennie, amire tényleg szükség van?

core2: Nálam a W7 x64 egy 20GiB-os partíción van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#13) Neil Watts válasza #65675776 (#12) üzenetére


Neil Watts
veterán

"A kompatibilitás miatt a dll-ek összes verzióját eltárolja ott, ami a gépre valah települt, hogy ne rinyáljanak a programok. A gányul megírt szarok miatt kell ez." Ezért. Ha lesz M.I. akkor egyszerubb lesz az elet ilyen teren :P

Na ezt sem uj hsz. nek akartam. Elnezest.

hunfatal: Ja. Igy siman elindulnak a tizenX eves jatekok is W7 alatt. Ez mashogy elkepzelhetetlen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14) fatal` válasza #65675776 (#12) üzenetére


fatal`
félisten

Azért, hogy ne az legyen, mint a Vistanal, amikor sírtak az emberek, hogy a 10 éves szoftverük nem indul el.

(#15) #65675776 válasza Neil Watts (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem egy olyan megoldás is megfelelne, ami WU-ről szedné le azt, ami éppen szükséges. Alapból legyen ott felőlem, vagy legyen választható, hogy felkerüljön-e alapból. Mert már telepítéskor, amikor elméletileg még csak kompatibilis programok vannak fent, ott van vagy 5,5GiB-nyi sxs. Nem lenne elég csak akkor és azt felrakni, amikor és ami kell?

Egyébként Vista alatt sem jobb a helyzet, csak egy kicsit. Ott nem 50%-a az sxs, hanem 45%-a. Yeah!

[ Szerkesztve ]

(#16) Neil Watts válasza #65675776 (#15) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az egy cseppet nagy terhelest jelentene a WU servereknek (igy sem mindig szelvesz), nem gondolja az ur? :P

(#17) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Jé, megteltünk. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) #65675776 válasza Neil Watts (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem hinném.

A WU-val nekem mondjuk komolyabb problémám, hogy azt írja, hogy letöltés 1-2MiB, aztán felokád a gépre 80-90MiB-ot. Plusz az ideiglenes sallang, aminek a 2/3-át aztán ott is hagyja teljesen feleslegesen.

Megértem, hogy az átlagfelhasználónak így kényelmes, de azért a kicsit komolyabb felhasználóknak benne lehetne a lehetőség, hogy maga döntsön.

Pláne, hogy az sxs-ben nem kicsi a redundancia. Ugyan az akár 50-60 példányban is benne lehet, mert ugye csilliónyi nyelvi változatban felrakja. Na ennek nem hiszem, hogy bármi értelmét meg tudod indokolni, mert egyszerűen nincs.

(#19) AMD Power


AMD Power
titán

Ma leszedett nekem 11db fontos frissitest. Hany naponta/hetente raknak fel ujakat?

(#20) Воланд válasza AMD Power (#19) üzenetére


Воланд
titán

Minden hónap második keddjén. Ha valami nagyon kritikus hibáról van szó, akkor az előbb felkerül.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) AMD Power válasza Воланд (#20) üzenetére


AMD Power
titán

Ez regen az XP-nel is igy volt,nem?

(#22) Воланд válasza AMD Power (#21) üzenetére


Воланд
titán

Gondolom, én arra már nem emlékszem. :N

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) Neil Watts válasza AMD Power (#21) üzenetére


Neil Watts
veterán

igen

(#24) chungee


chungee
addikt

Hogy visszataláljak :B

(#25) cigam válasza chungee (#24) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem teszed a kedvencekbe?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26) fatal` válasza chungee (#24) üzenetére


fatal`
félisten

Kedvencek funkció mire való?:)

(#27) canniball


canniball
nagyúr

Ennyire láma kérdés vagy ennyire nehéz? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28) #65675776 válasza canniball (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azok át vannak irányítva. A Users mappából érheted el a tartalmukat.

(#29) fatal` válasza canniball (#27) üzenetére


fatal`
félisten

Azok nem fizikai mappák, win7en megváltozott a mappaszerkezet. :)

(#30) canniball


canniball
nagyúr

Nem, az átirányított mappák ikonján kis nyilacska van és továbbdobnak a megfelelő helyre. Ezeken ikonján viszont lakat van és amikor rájuk kattintok azt kapom az arcomba hogy A hozzáférés megtagadva. Egyedül csak az adott felhasználóhoz köthető mappákba enged be, de ami más felhasználóhoz is tartozik (pl. c:\Documents and Settings vagy c:\Felhasználók\All users\Applicaton Data) oda nem.
Megnéztem a 32bites W7-en, ott nincsenek ilyen lakatolt könyvtárak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31) #65675776 válasza canniball (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, át vannak irányítva. Minden ott van a Users-ben.

Az Applications Data például a Users\%User Name%\AppData\Local alatt.

(#32) canniball válasza #65675776 (#31) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben kihámoztam hogy a Sajátgép és a Total Commander eltérő viselkedése szívatott meg (pl. előbbiben a Users\Default User mappa megtagad, utóbbiban meg átdob a Users\Default könyvtárba). :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Adott egy ASUS F5sl laptop, vadiúj win7 pro sp1-el ami jogtiszta, legújabb catalyst driver, meg egyéb programok. A probléma az lenne, hogy pl. néztem egy youtube videót, aztán csak ilyen furán újraindult az egész, hasonló hangot kiadva mint ha kékhalál lenne de nincsen kék halál képernyő sem, valamint a bluescreen view sem talál semmilyen kékhalált. Mi lehet a probléma vajon?:S

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#34) Gorneck válasza szabonagyur (#33) üzenetére


Gorneck
titán

Eseménynaplóba sincs semmi?

Gorneck#1239

(#35) szabonagyur válasza Gorneck (#34) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy hiba van de azt az MSE-re írja, de am minden jó:S

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36) Gorneck válasza szabonagyur (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Másik driver? Másik böngésző? Másik flash verzió?

HW hiba nincs? Ram? VGA?

Gorneck#1239

(#37) szabonagyur válasza Gorneck (#36) üzenetére


szabonagyur
félisten

Driver csere lesz szerintem. Úgy hallottam, hogy az új ATI driverek a régi HW-hez már kb semmire sem jók, csak a baj, hogy nehéz régi mobility driver vadászni win7hez

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38) kraftxld válasza #65675776 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem ki kéne szedni ezt az első HSZ-ből:
"A Microsoft Windows 7. kiadása ami a Windows Server 2003-ra épül."
Max a 2K8-ra épülhetne, de mivel kliens oprendszer tuti nem a Server 2003 volt az alapja.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39) fatal` válasza kraftxld (#38) üzenetére


fatal`
félisten

Nem hát, 2008 R2 :D

(#40) kraftxld válasza fatal` (#39) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor meg úgy lenne pontos, hogy azonos kernelre épül mint a Win2k8 R2

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41) fatal` válasza kraftxld (#40) üzenetére


fatal`
félisten

Igaz, épülni igazából a Vistara épül. :) Az meg az XPre, szóval az összes az NTre. :D

(#42) #65675776 válasza kraftxld (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak simán bemásoltam.

Az esetleges módosítási igényeket össze kellene foglalni, nem egyenként buzerálni a #1-t minden apróság miatt.

(#43) Neil Watts válasza #65675776 (#42) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezt neked is es az osszes topiktarsnak is mondom: Ma ugyan nem tudom megcsinalni, (meg meg ossze is kell irni) de a #3-ban tett ajanlatom meg mindig ervenyes :B

[ Szerkesztve ]

(#44) flash-


flash-
veterán

sziasztok

azt kérdezném hogy ha van egy i7-930 as procim 4 mag(összesen ugyebár 8)
akkor érdemes az msconfigban a rendszerindításnál a speciális beállításoknál a processzorok számát bepipálni?
és ott 8 magra tegyem,vagy 4 re?
érdemes ezzel foglalkozni?
vagy nem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45) Gorneck válasza flash- (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Nem.

Gorneck#1239

(#46) fatal` válasza flash- (#44) üzenetére


fatal`
félisten

Nem, az csak akkor érdekes, ha lejjebb akarod venni, mint ahány mag van. Ne piszkáld.

(#47) flash- válasza fatal` (#46) üzenetére


flash-
veterán

köszi
oké

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#48) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Na akkor megcsináltam ezt..
Eredmény? Mikor a 10. lépés jön, nekem ott nem tiszta valami. Ha az elkészitett USB-s vinyóról bootolok, Operating System not found az eredmény. Ha a Windows 7 telepitőről bootolok, ott a Setup is starting részről nem akar továbblépni :F
Esetleg valami tipp, vagy ez már veszett seprű nyele?
Köszönöm előre is :R

Szerk.: Mire megirtam akkorra továbblépett, de ugyanúgy nem akar telepiteni. Az lehet probléma, hogy Enterprise-t raknék fel, nem Ultimate-et?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#49) BullZeye


BullZeye
veterán

Lehető legegyszerűbb megoldás, hogy megszüntessük ezt az üzenetet:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones]
"SecuritySafe"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\3]
"1806"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Security]
"DisableSecuritySettingsCheck"=dword:00000001

(#50) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Mai nap elutazok nyaralni es lejelszavasitottam a gepet, a windows fiokom. Nem tudom mi tortenhetett csak tippem van, kijelentkeztem majd amikor vissza akartam lepni nem fogadta el az uj jelszot. Talan felreutottem 2x, nem tudom, de jelszomentos diszkem nincs. Hogy lehet feltorni a win fiokokat?i :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.