Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178451) EQMontoya válasza Qru (#178449) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont ez a problema, hogy mar a masodik erot kifejto szerkezet van abban a bodeban, de motor meg nem jart benne.

Same rules apply!

(#178452) Magnum_


Magnum_
nagyúr

SmUrt muszakin igy ment at, mint forro kes a vajon, DE megint kiemeltek, hogy a rendszam vilagitas szine nem megfelelo.
Mondtam, hogy muszakitol fuggetlenul, 6/1990-es kohem rendelet feher fenyt ir elo.
Nem feheret.
Nem.
De.
Nem kotozkodik, megvan a muszaki.

Azert nezzunk ra:
(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpának a rendszámtáblát színtelen (fehér) fénnyel, teljes felületen, közelítőleg egyenletesen és olyan fényerővel kell megvilágítania, hogy az álló jármű rendszámát sötétben, tiszta időben legalább 20 méter távolságból el lehessen olvasni. A rendszámtáblát megvilágító lámpa hátrafelé fényt közvetlenül nem bocsáthat ki.

Rosszul ertelmezem.
Hat persze, en ertelmezem rosszul. Mit szol ahhoz, hogy az uk autokon feher led a vilagitas? Nem led. De.
Na hagyjuk, hoznam majd a sajatomat is, ott is lefutjuk ezt a kort? Nem, hozzam csak. szep napot :D

I humbly and respectfully decline™

(#178453) molnarpeter válasza Magnum_ (#178452) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

E bötű vagyon-e a bent lévő (gondolom LED) világító eszközön? S az őt befogadó lámpatest vajh csak hagyományos izzószálas világítótestre vala-e minősítve? :F Ha osram cool blue van bent, akkor 👍

(#178454) brumi1024 válasza Magnum_ (#178452) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem led? Akkor mi, magnéziumszalagot égetnek benne a kismanók? :W

(#178455) EQMontoya válasza Magnum_ (#178452) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is ledes mindket kocsin, es nem kotekedtek rajta sehol.
Hulyek ezek.

Same rules apply!

(#178456) Magnum_ válasza molnarpeter (#178453) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Fogalmazzunk ugy, hogy a gyari foglalatbol.feher feny jon ko, amit nehez szetszedni ;]

EQM: alap, leszallo palya feny kell nekem hatul ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#178457) tboldi válasza molnarpeter (#178453) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem 👍 a Cool Blue Intense, tapasztalat. :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#178458) tomcsi23 válasza EQMontoya (#178455) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem persze. Félnek, hogy nem tudsz időben megállni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#178459) EQMontoya válasza tomcsi23 (#178458) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg is rendeltem a feket, aztan az utasok konnye ki fog cseppenni a szelvedore. :D

Same rules apply!

(#178460) Qru válasza EQMontoya (#178459) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fékolajból milyent rendeltél (márka)?

#nincsbennetarcsi

(#178461) EQMontoya válasza Qru (#178460) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt majd beleteszi az, aki beszereli a feket, de O Motult hasznal.

Same rules apply!

(#178462) AMD Power válasza kisza25 (#178430) üzenetére


AMD Power
titán

Katasztrófa amúgy! Meg persze innen is látszik ,hogy mennyire semmit nem ér a pénzünk. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#178463) Qtya123 válasza Tsebacsi (#178439) üzenetére


Qtya123
őstag

Na így vegyen az ember új autót. Micsoda színvonalas szolgáltatás. Csere autó nuku...

Még a végén a szervizes gyerek a használat után rátölt, hogy ugyanakkora legyen a szint, aztán visszaadják, hogy nincs ennek semmi baja, biztos user error... :(((

(#178464) Tsebacsi válasza Qtya123 (#178463) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hihi akkor megkapjám Fateromat, vele én sem akarok/szeretek vitázni :DDD
Mert én már akkor rájuk gyújtanám az egész miújságot, közepén az autóval. :U

Lassan elkezdek nézelődni csere fronton... Hybrid/Plug-in Hybrid kell. Vagy egy jó dízel :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#178465) EQMontoya válasza Tsebacsi (#178464) üzenetére


EQMontoya
veterán

Corolla kombi hybrid amugy. Jobban is megy, es valoszinuleg kevesbb vele a szivas.

Same rules apply!

(#178466) tboldi válasza EQMontoya (#178461) üzenetére


tboldi
nagyúr

RBF660 :K

(#178467) CactuS válasza Tsebacsi (#178439) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Aztán majd jönnek a fotók, ahogy Vmax-ot tesztel a véda alatt a kolléga. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#178468) Tsebacsi válasza CactuS (#178467) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Bank kapja, nem para :D
(#178465) EQMontoya : Csak ki kell egyet próbálni, a bégetés, attól félek...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#178469) F_Zolee válasza Qtya123 (#178463) üzenetére


F_Zolee
veterán

Úgy látszik a kommersz márkák képviselői ezt tolják. Majd jön úgyis egy újabb madár helyette jeligével...

(#178470) Qru válasza EQMontoya (#178461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abból a sima 5.1 is jó.

#nincsbennetarcsi

(#178471) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#178468) üzenetére


BigBlackDog
veterán

C-HR-es tapasztalatok alapján azt mondom, hogy nem megszokhatatlan, vagy zavaró a hanghatás, inkább csak furcsa. Bár a vége felé már kicsit elegem volt a hangzavarból, amit a Bakonyban, vagy autópályás gyorsításoknál szokott produkálni. :D De ez még FL előtti példány volt, amiben a zajszigetelés is rosszabb elvileg. A Corolla meg földszintes autó, gondolom szélzajból sincs olyan sok.

(#178472) Qru válasza Tsebacsi (#178468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az eCVT már európai gyomorral is emészthető. :K

#nincsbennetarcsi

(#178473) CactuS válasza Tsebacsi (#178468) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bégetés megszokható és "uralható". Nyilván, ha padlózod, akkor felbőg és úgy is marad, amíg a tűzfalon tartod a pedált. De normál használatban, főleg városban teljesen élhető.

Én most ~2 hét után ültem vissza az enyémbe, a vesém kiszakadt az első pár méteren, elszoktam tőle - egy Kia Carens volt az alany eddig -. De gondolkozom, hogy télen járok céges autóval és nem gyilkolom a Twingot.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#178474) EQMontoya válasza Tsebacsi (#178468) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 180 lovas verzio mar nem nagyon beget, mert azzal az erovel es nyomatekkal nem gyorsitasz tul sokaig.

Same rules apply!

(#178475) Qtya123 válasza Tsebacsi (#178468) üzenetére


Qtya123
őstag

Az egyik olajat majszol, a másik béget. Ilyenek ezek... Tiszta állatkert. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#178476) CactuS válasza EQMontoya (#178474) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez is igaz, faterom RAV4-e is teljesen jó ilyen téren, és az új kocka RAV4 is szedi a lábát rendesen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#178477) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Gyors Honda Civic (szedán) 1.5T tapasztalatok;

Spritmonitor itten lesz elérhető, ha valaki a fogyira kíváncsi. Tegnapi ~ 400 kilométeres autóút + autópálya etap végére, sebességhatárokat kihasználva 6 l/100 km-es értéket mutatott a BC.

Az elején már feltűnt, hogy nem beülni, hanem inkább befeküdni kell. Utasoldali ülés ráadásul nem is emelhető, így az már valamennyire felső korhatáros szűrést jelent. Térkinálat nagyon jó, magam mögött még tánctér van (bár nem vagyok egy nagy ember a ~170 centis magaságommal).

Az ülések kényelmesek (bár mélyen vannak), nem túl kemény tömésűek.

Zörgés, zaj nem nagyon van. Álló helyzetben azért hallható a külvilág, illetve esőben is viszonylag hangosan kopognak a tetőn a cseppek (UFOból már ismerős volt). Ennek ellenére menet közben csendes, 130-as tempó is kényelmes.

Elektronikus kütyük rendben voltak. Sávtartó (inkább sávtartást segítő) asszisztens kellemesen működik, adaptív tempomat is jól vizsgázott, nem volt félrelépése eddig. Halogén, vetítőlencsés fényszórótól féltem, de már a gyári izzóval is teljesen használható a tompított és a távolsági is.

Hangrendszer jól szól (talán 8 hangszórós változat), Android Autot is sikerült összelőni egész gyorsan. Gyári naviját még nem próbáltam.

Váltó jobbak közül való, de azért szerintem van feljebb is. Pl. hátramenetet eddig többször is elég nehezen akarta venni, de menet közben nem volt kellemetlenség. A váltókar jó helyen van, kormánytól kb. csak egy arasznyira kell matatni.

Motor meglepett. Nagyon nem a turbós karaktert érezni rajta. 3000-ig kellemesen megy, aztán 3000-4000 között már érezteti az erejét, viszont valahol 4000 felett megváltozik a hangja és elkezd meglepően tolni és fentebb sem akar elfogyni. Szóval meg tudja mozdítani a kasznit (forgalmi szerint 1286 kg). Fékek is rendben voltak, nem volt gond átlagos használat mellett (bár értelemszerűen nem is határon autóztam). Kormányzás nem annyira túlszervózott, mint a Polo/Golf esetén. Szóval összességében sikerült mosolyt csalni az arcomra, kellemesen csalódtam benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#178478) kisza25 válasza stickermajom (#178441) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én meg eddig az opellel szívtam egyedül az összes autónk közül :N mindenből akad hibás, csak valamelyikből több
A 3F-re: a tipoval nem volt semmi bajom amíg nálam volt, de voltak akik nem voltak ilyen szerencsések, de ahogy fb csoportokat követem, szinte minden új autónál vannak rosszabbul sikerült darabok :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#178479) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#178477) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon tetszett ez a Civic, de nem volt kombi és elég drágán mérték 3 éve is az árát. :(
De nem hallani róla rosszat a fedélzeti rendszer lassúságától és sajátos kinézetétől eltekintve. A motor sokak szerint is parádés, ahogy a váltó is. Kézivel kéne, az atomata ugyanúgy cvt, jáj.
Hmmm jobban jártam volna azzal is :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#178480) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#178479) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk ez a példány egy kicsit már pénteki/lerúgott lehet. Hidegindításkor furcsa kerregő hangot adott, kicsivel 1500 felett tartva az alapjáratot. Ahogy kigurultam vele a kapun és benyomtam a kuplungot, felugrott az alapjárat 2500 fölé pár másodpercig, aztán szépen lassan visszament. Első két fokozatban nyávogás (csapágyhang?) hallható. Kétlem, hogy ez ilyen lenne újonnan is. Ezen felül bekapcsolt klímakompresszor mellett szörcsög is valami benne (?klímagáz), illetve, ahogy látom, volt már gariban első fékbetétcsere és ablaktörlőmotor csere is. Semmi sem lehet tökéletes. :D

Pluszba alacsony sebességnél szeret kicsit rángatni is kuplungfelengedés/gázelvétel után, bár ez lehet, hogy valamennyire user error. Ezen felül a tempomat is kicsit darabos 40-50-es tempó mellett, vagy ha lejtőn kell fékezve tartani a sebességet (utóbbi mondjuk a Polóban is ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#178481) Qru válasza BigBlackDog (#178477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A rüki nehezen vétel japó sajátosság, ahogy nézem. Bubi is néha nehezen veszi. Mondjuk a Jazz nem, de ott duplán szinkronizált ha jól tudom.

#nincsbennetarcsi

(#178482) nandow válasza BigBlackDog (#178480) üzenetére


nandow
aktív tag

Olvastam róla, hogy több példánynál kellett már klímahűtőt cserélni gariban. Illetve többeknél előjött ez az indítás utáni kerregő hang is...
Sokan mondják, hogy minőségileg nem az igazi ez a Civic sajnos...
Viszont a motor dinamikája, és a futóműve parádés. Van hozzá jól bejáratott csipsz (~210LE, 350Nm), amit itthon is már sokan használnak (külföldön meg még többen) probléma nélkül.

(#178483) BigBlackDog válasza nandow (#178482) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor nem lepődök meg rajta, azt hittem, hogy csak egyedi eset. Civicből annyira nem vagyok naprakész. :D

"... hogy minőségileg nem az igazi ez a Civic sajnos..." - akkor ez sem az. ;] Én mondjuk már a 7gen óta hallok ilyen kritikákat és az UFO alapján meg is értem.

[ Szerkesztve ]

(#178484) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#178483) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

7gen van nálam most, hát... A trágya kifejezés nem az autóra nézve sértő :D
Oké a váltó és a motor még patentnek tűnik így 230k km után, de pl. a bal külső tükör helyén egy sima tükörlap van, nem aszférikus, kurvaszar :D (ez a tulaj sara tudom :P ) nyikorog mindenhol, ahol csak lehet, érezni rajta, hogy vékony lemezből van mindene, a középkonzol az... Nem is mondom milyen.
De tágas és a rengetegnél is több pakolóbizbasz/hely van benne.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#178485) Qru válasza nandow (#178482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

210/350-el már elég jól mehet, mondjuk alapból is egész potens gép amúgy. :K

mod:

Amúgy te nem vezeted a fogyit sprit monitoron? Úgy rémlik mintha lenne neked is ott profilod... Most rákerestem de nem találtam viszont ez a gyöngyszem a te postod: [link]

#toretto

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#178486) #89309696 válasza Qru (#178485) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezt kerestem a múltkor. :K

(#178487) Qru válasza #89309696 (#178486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem emlékeztem rá de ismét jót röhögtem rajta. :D

Ég már a pofám, hogy mindenkitől kérdezem a fogyasztást és ezzel spamelem a topikot, így elkezdtem kigyűjteni magamnak a profilokat de van pár tagunk akiét nem sikerült kiderítenem még.

#nincsbennetarcsi

(#178488) barnam_ válasza Qru (#178487) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mehetne az összefoglalóba :K
Spritmonitoron van rss feed? Nem kellene beírni mindig az új fogyit ;]

(#178489) #89309696 válasza Tsebacsi (#178468) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem simán kéne, még az automatánál is jobban tetszene egy bégetés. Nem érdekel mit művel 130-nál, sokat úgy se megyek, annyival meg főleg nem. Engem inkább az irritál benne, hogy kúszni nem tud, meg a padka se megy mindegyiknek finoman (sima szíjasról beszélve). A visszagurulást még csak-csak megoldja, ha van benne okosfék, de kúszni nem tud. E-CVT/hibridnek kéne tudnia, de a villanyautóknál meg nem szokták erőltetni a kúszást, a Tesla tud ilyet amiről hallottam.

Ilyen árak mellett persze nem mostanában lesz nekem CVT-s autóm (pedig a Megane 3 csak olyat kapott automatában :K ). Meg úgy nagyjából semmilyen kocsim nem lesz. :(((

[ Szerkesztve ]

(#178490) BigBlackDog válasza #89309696 (#178489) üzenetére


BigBlackDog
veterán

C-HR 1.8 hibrid szépen kúszott tisztán villannyal. :) Emelkedőn nem volt visszagurulás, de padkázást nem próbáltam.

(#178491) kisza25 válasza barnam_ (#178488) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de akkor a topik akár zárható is ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#178492) tboldi válasza Qru (#178481) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam nem mindig megy elsőre. :D

És arról sem tudok, hogy duplán lenne szinkronizált.

(#178493) nandow válasza Qru (#178485) üzenetére


nandow
aktív tag

Ott nem vezetem, csak sima excelben. De itt nem mertem megosztani a számokat, nehogy vilike célkeresztjébe kerüljek. :D (követem a topikot, de leginkább csak read only-ban)
Amúgy 8,1 a nagy átlag, felhasználás leginkább autópálya és pici országút.

(#178494) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#178490) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Focusban van hill assist, az mondjuk jó buli. A kúszás nálam alap, ami nem kúszik az nem automata számomra :D
C-HR tuti nem lesz, nem tetszik. A sima Rav4 használtan hybrdben esélyes.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#178495) rbalint88 válasza Tsebacsi (#178494) üzenetére


rbalint88
addikt

Kuszik, padkara is maszik. Legalabbis a Prius 2 biztosan. Rukiben meg csak villany van :)

(#178496) bandus válasza Tsebacsi (#178494) üzenetére


bandus
veterán

Mi a banat az a kuszas?😁

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#178497) CactuS válasza Tsebacsi (#178494) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig manapság már a legtöbb imitáció csak. A klasszikus automata kúszott a technika miatt, a mai duplakuplungos robotizált cuccok csak kamuznak, pl: DSGt kifejezetten gyilkolja a kúszás, eCVT is villannyal csinálja, de azt nem bántja, lévén nincs is kuplung benne.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#178498) ivana válasza bandus (#178496) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a neve annak a jelenségnek amikor felengeded a féket klasszik automatánál és elindul. Mondjuk tényleg elég irritáló lehet ami automata és nem teszi ezt.

(#178499) #89309696 válasza CactuS (#178497) üzenetére


#89309696
törölt tag

Neki rendes bolygóműves van az ahhoz való kúszással, mint minden igazi férfinak. A többi gyerekjáték. :K

(#178500) CactuS válasza #89309696 (#178499) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért egy klasszikus automatát bármikor becserélnék egy eCVTre. Megbízhatóbb, örök élet meg egy nap a technika.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.