Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177751) #89309696 válasza MasterMark (#177749) üzenetére


#89309696
törölt tag

Oszt az hogy működik?

(#177752) MasterMark válasza #89309696 (#177751) üzenetére


MasterMark
titán

Haverom egyes golfjában úgy van hogy az indexet amerre állítod azon az oldalon mennek a helyzetjelzők elől-hátul.

Switch Tax

(#177753) #89309696 válasza MasterMark (#177752) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja hogy ez akkor végig világít vagy egy idő után elalszik? Még azt se néztem meg hogy kell a bajuszt nyomni hozzá. A tövéhez van írva a P betű.

(#177754) MasterMark válasza #89309696 (#177753) üzenetére


MasterMark
titán

Fogalmam sincs, nagyon messziről tippelek. ;)

Subaru-ban kapcsoló van rá, és megy mind a 4 helyzetjelző.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#177755) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Szept.28-tol 5k a csodatolto a lidl-ben. Ha meg nincs valakinek.
En az olajpunepan gondolkodom, kar, hogy a smarton messze van az akku a motortol (tudom, vegyem meg a legolcsobb akksit)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#177756) szabonagyur válasza BigBlackDog (#177747) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi mindenkinek. Igen azt olvasom, hogy Japánoknál ez még űrtechnika ahogy a home coming/leaving is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177757) BigBlackDog válasza #89309696 (#177753) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Világít, amíg le nem merül az akkumulátor. ;] Gyújtás levesz, kulcs kihúz, irányjelző bajuszkapcsolóját átbillented arra az oldalra, amelyiken szeretnéd a világítást. Kiszállsz, bezárod és a kocsi fele világítani fog.

(#177756) szabonagyur: Meglepődve tapasztaltam, hogy a C-HR már tud coming home-ot. Mondjuk nem tökéletes, elől a LEDes fényágyút kapcsolja fel, hátul meg semmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#177758) MasterMark válasza Magnum_ (#177755) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy vegyél egy hosszú kábelt? :D

Switch Tax

(#177759) fant0mi válasza Magnum_ (#177755) üzenetére


fant0mi
addikt

Megveszed melle a bikakabelt is.

De olyan rovid a smurt, hogy a pumpan levo olajcso mar odaer. :)

[ Szerkesztve ]

(#177760) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Egyáltalán valaki látott már élesben parkoló fényt? ;] Kinek találták ezt ki?

(#177761) szabonagyur válasza F_Zolee (#177760) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pont este láttam egy Mercin, egyirányú utcában parkolt bal oldalon és olyan szempontból jó a dolog, hogy mivel azon az oldalon jönnek szemben biciklisek meg autósok is néha :((( így látható. Bár tény, hogy egész éjszaka nem hagyhatja rajta, így ha valaki neki akar menni neki fog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177762) , válasza F_Zolee (#177760) üzenetére


,
addikt

Sötét utcában, ha az út szélén parkolsz, akkor nagyon is jó, ha jön valami idióta, vagy pl. egy biciklis, nem hajt neki a sötétben az autónak. Akksiból nekem még a csereérettet sem merítette le soha.

(#177763) F_Zolee válasza szabonagyur (#177761) üzenetére


F_Zolee
veterán

+Scorp2011: Aki vak sötétben biciklizik az már előbb megfog valamit, mint egy autót. Valami mécsest csak használ korom sötétben, azzal meg kiszúrható egy autó talán. :F Akkor tudnám elképzelni ha valami városon kívüli szakaszon hagyják az autót akkor van legjobban értelme, hogy ne az utolsó 10m-en rántsák el 90km/h körül a kormányt.

(#177764) Biqci válasza F_Zolee (#177760) üzenetére


Biqci
aktív tag

Pedig ez nagyon hasznos tud lenni, én is sokszor használtam olyan helyeken ahol világítás híján vérparasztok módjára közlekedtek. Soha nem volt gond, ha bika az aksi akkor ki kell bírnia...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177765) szabonagyur válasza F_Zolee (#177763) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy olvasgatom a témát ezzel kapcsolatban pár helyen, mint UK van erre külön szabály is, hogy mikor és hogyan kell alkalmazni, de igazából ott sem nagyon alkalmazzák.
De igen kb. autópálya leállón hagyott autónál kellene alkalmazni, ilyesmi.

És igen a lényeg az lenne, hogy pl egy 80 AH-s akksinál menjen el mondjuk 32 órát vagy többet akár, szóval ne merítse le.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177766) , válasza F_Zolee (#177763) üzenetére


,
addikt

Sötét utcában a fekete autót nem biztos, hogy időben észreveszik. Aztán pl. szakadhat az eső is, az még tovább rontja a dolgokat. Én egy nagyon jó dolognak tartom a parkolófényt, már messziről látni, hogy jó messze előtted a nagy feketeségben valami fényforrás világít, tehát ott "valami" biztosan van.
A biciklisek egy része egyébként nem használ semmiféle fényforrást, se az nem érdekli őket, hogy ők lássanak, se az, hogy őket lássák. Sokszor csak a szerencsén múlik az életük, de nem igazán érdekli őket. Pl. a fényvisszaverő mellényt is már messziről kiszúrja bármelyik autós, mégis egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány biciklisen láttam ilyent lakott területen kívül este.

(#177767) F_Zolee válasza , (#177766) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na de a lámpák vagy rendszám is fényvisszaverő részekkel rendelkeznek. Sötétben minden autó egy színű kb. Esőben mondjuk hasznos lehet amikor alapban alig látni ki. De én még egy autónál se láttam vagy ha volt is olyan elenyésző számban, hogy már nem is emlékszem rá.

(#177765) szabonagyur: max ledes helyzetjelzőknél lenne hasznos, hogy egy éjszaka számottevően ne merítse az akkut. De hát a "környezetvédelem" ilyen téren illegalitásba fajul régebbi autóknál.

(#177768) szabonagyur válasza F_Zolee (#177767) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az eredeti elgondolás szerint nem is hagyományos autós lámpáról kellene, hogy beszéljünk, kb. mint egy fényes pont.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177769) pècsimunkás válasza BigBlackDog (#177747) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Asszem a Wartburgon is így volt.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#177770) , válasza F_Zolee (#177767) üzenetére


,
addikt

Kivilágítatlan utcában már az utca elejéről látod így, hogy van ott "valami", mert látod a fényt a sötétségben. Olyan távolságból a sötétben nem látsz még autót sem, nem hogy rendszámtáblát. Rosszabb látási körülmények között (pl. szakadó eső) meg még jobban érvényesül a haszna. De szoktak az ajtókba is fényforrást tenni, így ha sötétben kinyitod az ajtód, egyértelműen látható lesz az a távolság, amit meg kell tartania az érkezőknek, ha nem akarnak beléd menni.
Persze lehet ezek enélkül is élni, de szerintem hasznos dolgok. Kb mint az akadályérzékelős elektromos ablak, állítólag az sincs még minden autóban? Nekem a huszonévesben már az is az alapfelszereltség része volt, ami arra szolgált, hogy amikor automatikusan ment fölfele az üveg, ha ott volt a kezed, nyakad, akármid, akkor érzékelte azt, és nem vágta le. Lehet enélkül is élni, de azért hasznos dolog tud ez is lenni.

Nekem az 5W-os helyzetjelző meg se kottyan az akksinak, ha egész éjjel kint a parkolófény, akkor sem.

(#177771) Biqci válasza F_Zolee (#177767) üzenetére


Biqci
aktív tag

A fényvisszaverő részek, prizmák passzív dolgok, míg egy világító lámpa aktív. Ha pl. kanyargós úton mész, messziről megláthatod a lámpát, míg a prizmát csak akkor, ha a szemedbe veri vissza a fényt

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177772) lazac_ válasza pècsimunkás (#177769) üzenetére


lazac_
tag

Sőt, a 2T Trabant 601 S Universalunkon is volt parkfény, Isten nyugosztalja.

(#177773) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Srácok, ha egyenesben 120-130-nál nem ráz a kormány, de ugyanilyen sebesség mellett kicsit jobbra fordítva már igen, balra nem, akkor az mi lehet? Centrirozni kell, vagy féltengely :F És gondolom, hogy jobbra kanyarodva ráz, akkor a bal kerékkel van valami, mert olyankor oda terhel?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#177774) gzbotii válasza kisza25 (#177773) üzenetére


gzbotii
veterán

Féltengelyere tippelnék. Ha centir lenne, akkor máskor is rázna. Ha viszont féltengely, akkor azzal van gond, amelyik irányba tekerve ráz.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177775) Integrale válasza kisza25 (#177773) üzenetére


Integrale
veterán

Féltengely nem igazán kanyarfüggő, az inkább gyorsítás és motorfék esetén van terhelve, amikor erőt visz át.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#177776) gzbotii válasza Integrale (#177775) üzenetére


gzbotii
veterán

Nemtom', nálunk céges autón akkor ropogott, amikor kanyarodva indultam el.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177777) kisza25 válasza Integrale (#177775) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt kihagytam, hogy emelkedőn, enyhe jobb kanyarnál jelentkezik, meg 120 körül 4-ben padló gázra is. (Ez most jutott eszembe, mert ilyen korábban volt)
Tök jó, hogy már hónap eleje óta nem voltam szerelőnél (csomagtér zár), ezt utálom a használt autókba, hogy minden hónapban van valami és sose tökéletes:N
Féltengelyt párban illik cserélni

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#177778) gzbotii válasza gzbotii (#177581) üzenetére


gzbotii
veterán

Tegnap végül megvettük a kis C Corsát a menyasszonyomnak. Előző gazdája, a németországi behozatal után is hivatalos Bosch szervizbe hordta még másfél évig, szinte minden javításról, tankolásról megvoltak a számlák. :)
Viszont van rajta pár virágos matrica (motorháztető), amit szeretnénk eltávolítani - ahogy nézem, elég jól rá vannak gyógyulva. Lejön ez roncsolás nélkül, vagy inkább ne bolygassuk?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177779) Biqci válasza kisza25 (#177777) üzenetére


Biqci
aktív tag

Azért nem minden használt autót kell minden hónapban szerelni... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177780) Magnum_ válasza gzbotii (#177778) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kicsit melegitve szedd le, majd sebbenzin.
Utana esetleg polir.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#177781) #89309696 válasza BigBlackDog (#177757) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, hogy ez annyival tud többet a helyzetjelzőnél csak fele fogyasztás van és tudom választani melyik oldal világítson. Alkonykapcsolóval kiegészítve több értelmét látnám.
Összekevertem az üdvözlőfénnyel. Bár az hasznosabb egy fokkal.

(#177782) oliwire válasza focvis (#177736) üzenetére


oliwire
őstag

Gratulálok én is RBálint88!! :) :))

(#177783) stickermajom válasza gzbotii (#177776) üzenetére


stickermajom
addikt

H Astrában is akkor ropogott, ha ráterheltem. 30-40 körül, szlalomozásnál szépen lehetett hallani.

(#177784) Qru válasza Peter.70 (#177734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem raktam árokba, nyugi. :K

#nincsbennetarcsi

(#177785) kisza25 válasza Biqci (#177779) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja hagyhatnám a francba a dolgokat rajta és akkor nem kellene :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#177786) Biqci válasza kisza25 (#177785) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez is egy megoldás, de nem erre céloztam. Hagyjuk a japán, tipikusan soha el nem romló vonalat (mégha igaz is, hogy kevésbé problémás mint egyes tipikus gyártó), de az egyik ismerősömék kb. 6 éve vettek egy 116-os bömöst és ez idáig csak egyszer kellett soron kívül szerelőhöz vinniük. Pedig napi használatban, sőt szinte csak városban használják, illetve évente egyszer van Németország-Erdély utazás.
Lehet, hogy szerdai autót fogtak ki :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177787) brumi1024


brumi1024
veterán

Gratula RBalint :)

(#177788) gzbotii válasza Magnum_ (#177780) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm a tippet, napokban megpróbálkozom vele.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177789) gzbotii válasza focvis (#177736) üzenetére


gzbotii
veterán

Gratulálok :R

Utóbbi három hétben négy ismerősömnek is gyereke született - mi volt kilenc hónapja? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177790) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Szegény RBalint, lehet csak a tesójának a gyerkőcét vitte egy körre, erre máris apuka lett. ;] :DDD

Amennyiben nem, úgy gratula neki, remélem kialudta magát egy életre. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177791) Peter.70 válasza gzbotii (#177789) üzenetére


Peter.70
őstag

És még hol van a tavaszi home office következménye? :D

(#177792) hacki87 válasza CactuS (#177790) üzenetére


hacki87
senior tag

A fb borító képe az amikor a kis szimbat a magasba emelik akár ez is lehet egy jel :) és elég sok gratulációt kap alatta. :)

[ Szerkesztve ]

(#177793) Integrale válasza gzbotii (#177776) üzenetére


Integrale
veterán

De az ropogas, es hajtasra jelentkezik, ha kopott a feltengekycsuklo, nem attol fuggoen, hogy hova terhel.

"Bad reklám is reklám too"

(#177794) kisza25 válasza Biqci (#177786) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Olyan dolgokat kell cseréltetnem, amiket 10 év és 140 ekm már indokolhat, fogyó-kopó alkatrészek. Csak havonta ott hagyok a szerelőnél 15-60eFt-ot, ami nem sok egyben, de ha megszorhom 12-vel már nem olyan jó:P. Utoljára a csomagtartó zár volt, előtte a gyári kipufogó egy picit engedett valahol, nem vártam meg, hogy traktor hangja legyen, mikor megvettem fékeket csináltattam meg...
Szóval nem elektronikai hibák, vagy hasonló dolgok.
Új autónál mindenki az értékvesztésről beszél, hú az milyen sok, a használt autóimra éves szinten azt simán ráköltöttem.
A kia ceedet 3,1M vettem szalonból, 6 évesen 2M Ft adtam el 3 nap alatt, az éves szerviz 30-35eFt volt, a klíma lyukadt ki, azt garanciával cserélték,
tipót 3,75M Ft vettem, 3,3M Ft-ért adtam el 1,5évesen, 1hét alatt. Ott kicsit nagyobb volt a bukó, de az is évi 300e eFz-ra jön ki.
A seatot áprilisban vettem és eddig 200eFt-ot hagytam ott a szervizben apránként, mondanám, hogy lehet most 6hónapig nem kér semmit, de most megint van valami :D
A másik verzió, hogy évente cserélni a használt autókat, de ott meg az adásvételen buksz valamennyit. :)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#177795) dj79


dj79
senior tag

Grat rbalint :)
Nos, a következő időszakban az lesz a kabriózás élménye, ha lehajtják a babakocsi tetejét :DDD

(#177796) kisza25 válasza Integrale (#177793) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most mentem egy karikát 40-50- nél szlalomozva semmi hanja nincsen, akkor sem ha hirtelen rántom, meg akkor sem ha finoman.
A tesztkör alatt elütöttem egy galambot :O
Autón nem látszik semmi, de olyen volt, mintha egy dunyhának mentem volna neki

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#177797) CactuS válasza kisza25 (#177796) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Galamb az ilyen. Egyszer transittal kaptam el egyet a szélvédőn, kicsit benézte szegény. Whuuup vagy valami ilyesmi hangja volt, meg repkedtek a pihék.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177798) Qru válasza focvis (#177736) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Privátban igen de akkor ha már ki lett hirdetve akkor itt is: Gratula RBálint88!! :C

#nincsbennetarcsi

(#177799) EQMontoya válasza Qru (#177798) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat akkora gratula, fakadjek az a tej! :C

Same rules apply!

(#177800) fant0mi válasza gzbotii (#177789) üzenetére


fant0mi
addikt

Karacsony. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.