Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92801) brumi1024 válasza szőröscica (#92799) üzenetére


brumi1024
veterán

340? :Y

(#92802) tboldi válasza Magnum_ (#92800) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Inkább megvárom a több mindent tartalmazót, de a 61-es is jön majd egyszer újra. :D

(#92803) MunezXBK válasza szőröscica (#92799) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Omega is ilyen, bár az 250 körül elfárad.

(#92804) Mágus2 válasza szőröscica (#92799) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az a váltó egyáltalán nem hosszú. Nálam 1600@100, na az már hosszúnak számít. :U

[ Szerkesztve ]

(#92805) Morris


Morris
veterán

Belinkelem ide is, hátha kidob egy modi a hsz gyűjtésért ;]

Tegnap elhoztam a kis drágát. Tökéletes állapotban van. Mintha új lenne.

[ Szerkesztve ]

(#92806) szőröscica válasza Mágus2 (#92804) üzenetére


szőröscica
addikt

Es valahol 5000 tajan le is szabalyoz, nem? :)

Ez egy kis, szivo benzines, egy 1700 kilos autoban. Annak hosszu.

(#92807) Mágus2 válasza szőröscica (#92806) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

5370-nél veszi el a naftát, viszont 1700-2700 között 320Nm.

[ Szerkesztve ]

(#92808) pècsimunkás válasza Morris (#92805) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Gratulálok az autóhoz ! Jól nèz ki !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#92809) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma volt szerencsém városi rövidebb távon utasként egy MK4 Mondihoz (2.0 dízel). Anno, Civicből átülve maga volt a mennyország, de, így az S60 után már inkább visszalépésnek érezném (persze, jó autó, nem "lehúzni" akarom). Futóműve sportosabb, nem annyira jött be, mint a Volvoé. Érdekes, hogy viszonylag fiatal, 2012-es példány volt, de zörgést már hallani benne (kb. a 10 éves Volvo is tud csak "ennyire" zörögni, ha jobb formában van). Ülése kemény, nekem kényelmetlen volt (ilyen területen a Civic is jobban bejött). Motorzaj kb. annyi, mint az S60-ban (csak a Mondiban ugye a 4 henger dízeles kerregését hallani), viszont a futóműzaj, gumizaj szerintem több kicsivel, illetve a szomszédos sávokban elhaladó kocsik zajából is több szűrődött be. Viszont belső méreteit tekintve (elől, hátul, puttony) még mindig eléggé korrekt ajánlat szerintem egy ilyen Mondi.

Viszont amit nem értettem, hogy 60-70 km/h-nál miért 5. fokozatban van kínozva a motor 1200-1300-as fordulaton. Hallani és érezni is lehetett, hogy morog, de legalább nem is annyira megy.

(#92805) Morris: Grat hozzá! Sok kellemes utat hozzá! :)

(#92804) Mágus2: Akkor 100 környékén már illik visszapakolni 5-be?

[ Szerkesztve ]

(#92810) bitpork válasza BigBlackDog (#92809) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erről szoktunk páran itten röfögni, hogy egy idős prémium akkor is az ha idős! Sokkal többet nyújtottak akkor, és sokkal többet nyújtanak most is. Minkét esetben magasabb ráfordítás mellett. :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92811) Tsebacsi válasza bitpork (#92810) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez nem kérdés, csak van aki nem ér rá havonta szervizeltetni csilliárdokért ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92812) -v- válasza szőröscica (#92799) üzenetére


-v-
addikt

9.0

Ezért ennyit szopni azzal az autóval :( :DD

(#92813) szőröscica válasza -v- (#92812) üzenetére


szőröscica
addikt

N62B48 kene, tudom.

(#92814) choco01 válasza MunezXBK (#92792) üzenetére


choco01
addikt

Akkor jó, köszi!! :))

Másik :

Létezik olyan LEDes helyzetjelző ami nem ég ki egy hét alatt?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#92815) hacki87


hacki87
senior tag

(#92816) molnarpeter válasza choco01 (#92814) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] nem LED.

(#92817) Zabagep


Zabagep
csendes tag

Sziasztok!
Nem olvastam végig az egész topicot, lehet már volt kérdés, és válasz is jött rá, de felteszem, hátha válaszra lelek. :D
Vettem a hetekben egy B corsát, és a gyári rádió van benne (igen, kaptam hozzá rádiókódot meg minden :D), és ugye a gyári ISO csatlakozó van benne, ami nem egyezik az általam beleszerelni kívánt rádióval. A kérdésem az lenne, hogy található-e ehhez készített csatlakozó átalakító, mert szétvagdosni nem akarom a gyári kábelt. Kerestem, viszont 2004-től felfelé találtam csak ilyen csatlakozót.
A válaszotokat előre is köszi!

(#92818) bitpork válasza Tsebacsi (#92811) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet. De nézd a másik oldalát. Nem tudsz v nem akarsz kiadni 20+milliót, de mégis szeretnéd életedben kipróbálni ami másnak az első fingás előjog? Van lehetőséged venni az új ár 10-20%-n egy nagy vasat és a magad tempójában szépen felhozni a saját magad által elvárt szintre?
Miért baj ez?

Nekem ma kicserélték a szeleptömböt a légrugónál - kb 3 óra volt. Tavaly volt pumpa csere. Most megnézzük mit csinál, és ha nem javult akkor jönnek a légrugók. Lesz egy autóm amihez nem kell ezen a téren hozzányúlni a következő 10 évig. Hozzá kell tennem, hogy a légrugó is pont olyan kopó és cserélendő alkatrész mint a kettőstömegő uh nem is ajvékolok ha hozzá kell nyúlni. Ja és azt is meg kell említenem, hogy a teljes rendszer egyösszegű cseréje nem éri el a 2k€-t , németből 2 év német garival- szóval nincs szó csilliókról.

Azzal kapcsolatban meg h mennyire érek rá... van amikor a család okán Szegeden(és perem) belül megvan egy nap alatt a 110+ km. Csak akarat kérdése minden :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92819) Tsebacsi válasza bitpork (#92818) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Just kidding, tudod hogy imádom az Öregem mergáját és az E39 is atom volt. De nekem korosan az ilyen autók több bosszúsággal járnának, mint örömmel. Nincs elég időm mojolni velük. Ha lenne a Fóka mellett egy 540i, az asszony itthagyna mint eb a szaharát, mert a szombat-vasárnap azzal telne hogy tekeregnék valahol vele vagy pucolnám-egyebek. Ha meg nem, akkor feleslegesen van, hiába tartom. Szóval vagy asszony vagy másodikautó hobbi a részemről. Irigylem azokat, akik a kettőt szintbe tudják hozni. :C

OFF(vagy ON): Beszarás, hogy fellőtték a FH-vel a Teslát. Ez a Musk az élő Tony Stark :P És hogy ezek raketták vissza is jönnek és leszállnak egy megadott pontra... :Y :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92820) choco01 válasza molnarpeter (#92816) üzenetére


choco01
addikt

Ezeknek is szép semleges fehér fenyuk van? Mint a Osram Cool Blue Intense izzonak? A Led felejtős?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#92821) bitpork válasza Tsebacsi (#92819) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Iza úgy vezet mint sok pasi se. Illetve vezetett, mert az utóbbi időben az a szava járása, hogy - Kisfiúk vezetnek, a kislányok meg megmondják hova...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92822) EQMontoya válasza Integrale (#92795) üzenetére


EQMontoya
veterán

A lakatolás drága, persze. Viszont lehet rá számítani, azért látod, ha rügyezni kezd... Persze, rámegy 300, ez tény.
200 feletti olajevés? Well, A BMW-sek már a gondolattól gyönyörködnek, hogy csak 200 felett... :D No meg olasz autósként sem merném ezt felemlegetni. :)
Kuplung munkahenger? Hát, azt illik cserélni tárcsával együtt afaik.
Tény, nem fél millióra van méretezve, de úgyis második autó, nem ezzel mész sem napi 100km-t dolgozni, sem világ körüli útra.

Az NC más, ott az első évjáratoknál tényleg volt para, asszem csak az 1.8-as mocival, de az valami 2007 közepéig nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#92823) Integrale válasza EQMontoya (#92822) üzenetére


Integrale
veterán

Hogy jon ide a BMW meg az olasz? Ha felhozol mas gyartmanyokat, attol meg nem lesz semmis a tenye a hibainak.

A videoban azt mondta a szerelo, hogy az NC kesobb is erintett a csapagyasdasban, igaz kevesbe mint korabban.

"Bad reklám is reklám too"

(#92824) EQMontoya válasza Integrale (#92823) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván trollkodás volt, de szerintem manapság az a csoda, ha valamilyen konstrukció 200 fölött nem pénznyelő és nem eszik olajat/vizet/stb...
Előfordul néha, de sajna ezekből van kevesebb.

És azt azért vegyük bele a képbe, hogy aki MX5-öt vesz, az alapvetően rugdosni fogja, nem autópályán, 120 tempomattal kerül bele ennyi.

Same rules apply!

(#92825) szőröscica válasza szőröscica (#92813) üzenetére


szőröscica
addikt

Amugy basszus, jobban nez ki az E61 mint az F11. Nezegettem most Mobilen a faceliftelt 550-eseket, 18 ezer euroert csodaszepek vannak, masszirozos ulessel, night visionnel, kormanyfutessel, acc-vel, keves futassal.

Kovetkezo eloleptetesnel be kene vallalni egyet. ;]

(#92826) molnarpeter válasza szőröscica (#92825) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Céges Leaf mellé ;]

(#92827) EQMontoya válasza molnarpeter (#92826) üzenetére


EQMontoya
veterán

A cégautó-keretbe nálunk éppen nem fér be.
És ha kérsz egy Leafet, mit csinálsz a mellé kapott benzinkártyával? :) Muszáj venned valami elcseszett benzintemetőt (minimum 6 henger), amiben gyorsan el tudod égetni. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#92828) -v- válasza hacki87 (#92815) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#92829) MunezXBK válasza choco01 (#92820) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A neve is mutatja, a cool blue kékes.

(#92830) Qru válasza kenny123 (#92794) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerviz/megveszed és frissíted magadnak.

A warez témára meg csak ne is gondoljunk, mert már azért is ban jár. :D

#nincsbennetarcsi

(#92831) kenny123 válasza Qru (#92830) üzenetére


kenny123
addikt

Értem, ez volt a kérdés köszi. :)

yo

(#92832) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Qru vagy aki ebben benne van: Mennyi idő alatt dönt a biztosító? Egy hete volt a szemle, de még nincs infó. Szóljak rájuk vagy legyek türelmesebb mert lassú víz partot mos? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92833) choco01 válasza MunezXBK (#92829) üzenetére


choco01
addikt

Én tiszta fehérnek érzem.. Egy baratom vett H7-nek először én is azthittem kékes lesz de olyan fehér mint a kinai jégfehér ledes helyzetjelző.. Ehhez kéne találnom tartós helyzetjelzőt és akkor vennék én is.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#92834) Qru válasza Tsebacsi (#92832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg 30 napjuk van rá, hogy utaljanak. Esetleg egy telefont megereszthetsz...

#nincsbennetarcsi

(#92835) Tsebacsi válasza Qru (#92834) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Még választ sem kaptam, hogy el van-e fogadva valami, vagy nincs. Sőt, a vétkes fél hívott, hogy nem lehetne-e, hogy ő fizesse zsebből és ne a biztosító?! Mondtam, hogy ezzel lehet kicsit elkésett :D

Amúgy kit hívjak fel? A Ford szervizt, ahova vittem szemléztetni?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92836) Qru


Qru
MODERÁTOR

A Top Gear forgatásán hamuvá égett a Renault egyik újdonsága, az Alpine A110-es sportkocsi.

Ciki...

mod:

Tsebacsi: Ki intézi? Ha te akkor kárszámmal a biztosítót. Ha nem te intézed hanem a márkaszerviz akkor meg őket és majd ők hívják fel a biztosítót. Gyorsabb ha ők intézik. Általában tejelnek az ügyintézőknek, így az ő ügyeik előrébb vannak véve mint a mezei polgároké.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#92837) Tsebacsi válasza Qru (#92836) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Márkaszerviz. Köszi akkor őket keresem :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92838) barnam_ válasza choco01 (#92814) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ilyen van benn nekem elég régóta, még nem ment ki. A sárgás fehér pont passzol a halogénhez.

(#92839) choco01 válasza barnam_ (#92838) üzenetére


choco01
addikt

Az a baj hogy nekem W5W foglalat van, ami ilyen elrendezésű az bármelyik jó?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#92840) barnam_ válasza choco01 (#92839) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jah, sorry, azt nem láttam :)
Nem tudom abból melyik lehet a jó, de ha sima halogénizzó mellé teszed, én mindenképpen ilyen meleg fehér színűt keresnék, hogy ne üssön el tőle - különben könnyű kiszúrni.

(#92841) Zizmand válasza choco01 (#92839) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nekem ilyen LED helyzetjelző van a kocsiban: [link] W5W foglalatos, 4-5 hónapja biztosan benne van és nem villog, nem halványodik, ugyanolyan erős mint első nap.

(#92842) Tomics válasza aero. (#92787) üzenetére


Tomics
addikt

PH! addikt since 2004

(#92843) choco01 válasza barnam_ (#92840) üzenetére


choco01
addikt

Mert ezt nézik a rendőrök?

Zizmand:

Ettől az eladótól vetted? Az a fehér mennyire fehér?nem túlságosan?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#92844) Peter.70 válasza Tsebacsi (#92832) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem kb 1-2 hét volt

(#92845) kisza25 válasza -v- (#92812) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ja, e39 540i 6.2 :D
9.7-et egy 1.0 t-gdi i20 is tud ( a 100 lovas, nem a 120)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#92846) barnam_ válasza choco01 (#92843) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát mivel elvileg közúton nem lehetne használni, nézhetik, büntethetnek érte.

szerk.: mivel bagó áron van, én azt csináltam, hogy több faját is rendeltem, s azt hagytam benne ami szimpatikus volt.

[ Szerkesztve ]

(#92847) Qru válasza Tomics (#92842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hideg vagy meleg motornál nézed a szintet?

#nincsbennetarcsi

(#92848) Zizmand válasza choco01 (#92843) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Ettől vettem, ugyanezt, de a fehér eléggé fehér. :D Nekem a tompítottól mondhatni elüt, mert az inkább sárga, de idáig nem állítottak meg miatta egyszer sem.

(#92849) i-sti


i-sti
senior tag

Erről, esetleg hasonló termékről tapasztalatotok van?

[8K9064160]

Mennyire használható/élhető?

Novum Forum Siculorum

(#92850) Mágus2 válasza i-sti (#92849) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Inkább fóliáztasd le.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.