Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93601) Peti78 válasza szentkuti11 (#93583) üzenetére


Peti78
őstag

Nos, nem tudom mennyire öreg ebből a szempontból egy 2001-es volvo s60. Még az eredeti volt benne, azt cserélték most benne, és bírta eddig. Szerintem nem jár olyan könnyen, hogy ráindítson + valószínűleg észlelném is. Nyilván nem zárom ki. Garanciában cserélik, ha az se bírja, más a baj.
Meg most előjött hogy hiba van a tompított fényszóróban. Izzóhibát ír, de minden rendeltetésszerűen működik, világít.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#93602) EQMontoya válasza szentkuti11 (#93588) üzenetére


EQMontoya
veterán

Elment végül a BMW, lett MX5?

Same rules apply!

(#93603) Qru válasza deicide (#93576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az oké, de most arról volt szó, hogy ha havas a tető akkor ne legyen lusta az ember letakarítani.

#nincsbennetarcsi

(#93604) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most nézem rossz topikba ment
Kia stinger polgári változat
Qru: töröld a másikból pls :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93605) tboldi válasza kisza25 (#93604) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sárgában jól néz ki. :K

(#93606) szentkuti11 válasza EQMontoya (#93602) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igen és igen. :)

Még soha életemben nem láttam ennyi rozsdát! ;]

(#93607) EQMontoya válasza szentkuti11 (#93606) üzenetére


EQMontoya
veterán

NB 1.6?

Same rules apply!

(#93608) Qru


Qru
MODERÁTOR

Autóipari bukták

2 Alfa, 2 Subaru...

Kisza: Kész.

#nincsbennetarcsi

(#93609) xEon1337


xEon1337
őstag

Új Kia Ceed videós bemutató (YouTube Alert): [link]

Még mielőtt kisza linkelné. ;]

Szerk.: csőműszereket leszámítva nekem bejön, főleg elölről. A hátulja olyan semmilyen.. az új Focusnak sokkal szebb a C oszlopa.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#93610) Tsebacsi válasza Qru (#93608) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pár helyen vitáznék vele, mert csak a számokat nézi, de ha nem akarunk szőrözni, akkor igaza van.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#93611) tboldi válasza xEon1337 (#93609) üzenetére


tboldi
nagyúr

A turbóbenzinesbe is raktak részecskeszűrőt. :(

(#93612) szentkuti11 válasza EQMontoya (#93607) üzenetére


szentkuti11
addikt

Így van, NB 1,6. Nagyon sokat megnéztem, és mivel tényleg egytől egyig mindegyik rozsdaboglya, választottam egy olyat, ami tényleg nem szép, viszont legalább a többi dolga rendben van, nem volt nagyon megtörve, nincs benne sok kilometer és olcsó.

Most már felgyűlt némi tapasztalat vele, mentem vele kb 1500 kilométert, látta a két legismertebb MX-5-szerelő (Fock Dávid-Lalee és Ruzsa Gáborék), próbakörök, alá-felé-belenézegetések után nagyjából egy konklúzióra jutottak: a szép az nem ilyen, tipikus MX5-bajokat magán viseli, de szerkezetileg-menésre-futóműre-motorra tudja azt, amit tudnia kell.

Szép állapotot szerettem volna, de azok a kocsik körülbelül 1,5-1,7-ből lettek volna meg, és ki tudja, mi van a gyönyörű fényezés alatt a tipikus pontokon. Ez a kocsi még a 1,5 felénél is olcsóbb volt, és nem sajnálom szerelgetni sem: múltkor szelepfedél tömítést cseréltem rajta, mert picit már folyt, és pont leszartam, mikor odakoppant a géptető belsejére a nyomatékkulcs vége... volt rajta karc, lesz is. A BMW sem volt szalonállapot, de ott sokkal jobban zavart, mikor véletlenül hasonló karcot okoztam saját hibából.

Ma pont azzal jöttem dolgozni, de egyébként áll a kis fűtött garázsában az új nyári gumijain, és várja a szebb időt, remélhetőleg március végén már el lehet vele kabriózgatni. Az MX-5-közösség pedig soha nem látott módon kedves, kulturált, intelligens emberekből áll, az én korábbi tapasztalataim alapján egy autómárkának sem volt ennyire összetartó és korrekt közössége, pedig én Alfával kezdtem, ami annak idején híres volt erről, ma meg... ne is menjünk bele.

(#93613) EQMontoya válasza szentkuti11 (#93612) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lalee szerintem is oké.
Ruzsa Gáboréknál pont a héten néztem meg egy autót.
NB 1.6 Impulse, 1.8+regadóra tartották. Behozták, kilakatolták, eladják, nyilván keresnek rajta. De nem volt korrekt munka, kilakatolták a nyulványt, de ott maradt a tűzfalon a rozsda(!), ilyenek.
A hibátlan autó bal eleje persze törve volt korábban, a lámpa konzolja (a fém kifli a sárvédő és a zárhíd között) láthatóan nem gyári módon volt a zárhídhoz hegesztve, hangja volt a kinyomócsapágynak, ilyesmi. Ennyiért ez nem oké.
Az más kérdés, hogy nagyon szép volt a kocsi, gyönyörű szín és beltér, de azért a lóf..nak is van vége.
Szóval ezek után én bennük nem feltétlen bíznék.
Valaki meg is vette egy nap alatt...

Same rules apply!

(#93614) -v-


-v-
addikt

Most lattam egy uj phaetont. Geci szarul nez ki.
Koszonom a figyelmet.

(#93615) szentkuti11 válasza EQMontoya (#93613) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha tökéletes autót akarnék, nagyobb munkálatokkal, valószínűleg Lalee-hoz vinném a kocsit, de nekem pont Ruzsa Gáborék voltak szimpatikusabbak, egyrészt nyitottabban állnak minden problémához. Pl: tetőcsat elkopott? Lalee megrántja a vállát, hogy nem hajlandó javítani az ismert módszerekkel, Ruzsáék meg úgy megcsinálták, hogy meg nem mondod, hogy nem gyári, ha nem 2 centiről, lámpával világítva nézed, mert nem magába a csatba, hanem a pöcökbe teszi a csavart, utána ívre köszörüli, matt feketére lefújja.

Másik példa a lakatolás: ők legalább csinálják, ellentétben Laleeval, aki az MX5-öt leginkább érintő rozsda-ügyben szintén nem munkálkodik. NC-s ismerőseim csak dicsérik Lalee-t, állítólag tuningban is nagyon otthon van, de én mégis azt éreztem, hogy a problémamegoldásra való hajlam nála egyre kevésbé van meg. Nyilván így is tele van munkával, válogathat. Szívemre téve a kezem, én is szívesebben csinálnám a BBR-féle NC-szívótuningot, meg küldeném a 2000-től 8000-res fordulatig tartó logot a gyártónak, finomhangolnám a computert, mint fáradt NB-ken főtengely-szimeringeket meg küszöböket cserélgessek halomra.

Én láttam Ruzsáék egyik lakatolási munkáját eddig másfél éves távlatból (nálam sárvédő-küszöb az érintett, nyúlvány nem annyira), most készül a másik, engem meggyőzött annyira, hogy elhiggyem, az átlag lakatosnál jobban megcsinálják, mivel csak ezzel foglalkoznak, ismerik a buktatókat, módszereket. A karosszériások is tele vannak munkával, engem 5-ből 4 elhajtott, mikor mondtam, hogy MX-5 NB. Aki őszinte, beismeri, hogy jobban megél a biztosítós karcfújásokból, mint álljon neki valaminek tisztességesen.

[ Szerkesztve ]

(#93616) Tsebacsi válasza -v- (#93614) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem Arteont láttál véletlen Vilibá? A buszok ablaka torzít ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#93617) EQMontoya válasza szentkuti11 (#93615) üzenetére


EQMontoya
veterán

Félreértés ne essék, amit lakatoltak, azt szerintem is korrektül megcsinálták.
A problémám az volt, hogy ha már kivették a motort, akkor mégis mi a f..ért kellett otthagyni a rozsdát a tűzfalon? Ha azt meg akarod csinálni utólag, akkor veheted ki a motort megint.
Szóval olyan autót árultak, amit összetákoltak eladásra, de igazából nem volt jól megcsinálva. Nálam ez nem pálya, nekem az volt az érzésem, hogy engem itten által akarnak baszni. :)
Főleg, hogy telefonban a "restaurált" szót használta. Na, az nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#93618) -v- válasza Tsebacsi (#93616) üzenetére


-v-
addikt

:DDD Lehet. Valami ilyen passatnal nagyobbnak es dragabbnak kinezo undormany. Az az?

[ Szerkesztve ]

(#93619) mdani01 válasza -v- (#93618) üzenetére


mdani01
aktív tag

Arteon volt az.

iPhone 6S SpaceGray

(#93620) Declare válasza -v- (#93618) üzenetére


Declare
őstag

Mivel nincs uj Phaeton ezert valszeg :D

Arteon = Passat 5 ajtoval ...es szerintem baromi jol nez ki :DDD

(bar most itt a Passatos elmenyek miatt elvesztettem a hitem az autokban :O :D ...alapvetöen szep nagy, biztonsagos, kenyelmes, gyors es draga autorol beszelünk....de összessegeben annyi "kell" feelinget sem valt ki belölem, mint egy kocka marcipan :U ....nem tudom....talan az M4 marad az egyetlen alternativa :D )

[ Szerkesztve ]

(#93621) szentkuti11 válasza EQMontoya (#93617) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mondjuk az tényleg elég vicces: sajnos csak több méterről láttam a kocsit, nem mentem hozzá közelebb, mert az az ültetőszett, illetve a fabetétes beltér engem még ilyen távolságból is taszít.

(#93622) EQMontoya válasza szentkuti11 (#93621) üzenetére


EQMontoya
veterán

A fa kormány nekem spec. bejön, még az az acélkék szín is, azért is néztem meg.

Same rules apply!

(#93623) MunezXBK válasza -v- (#93618) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig szép az.

De utálom azt a szót, hogy baromi, írtam már? :D

(#93624) Integrale válasza Qru (#93608) üzenetére


Integrale
veterán

A Giulia mihez kepest bukta? Tobb fogy belole mint IS-bol es XE-bol, Volvo S60-nal van egalban es kb az a liga is, nem a nemetek, arrol nem is beszelve, hogy nincs belole kombi, igy alapvetoen torz egy-egy ilyen osszehasonlitas.
Na meg tavaly meg nem volt teljes mellbedobassal a piacon, ev kozben jott a Veloce es a sporolos AE. Kene bele egy kicsi benzines, mondjuk egy 1.4 Multiair 170 loval, alacsonyabb arral, igy tudna versenyezni az 1.5-os F30-cal es az 1.6-os C Mercivel.

A Giuliettanak ez az utolso eve a piacon, 2016-ban meg bo 60e ment el beloluk, ki is vezetik szepen lassan.

De ez van ha az olasz hulye, es szuk a kinalat, egy Golfbol kapsz 3-5 ajtosat, kombit, osszkerekest, kicsi sporolost, nagy hedonistat. Giuliettabol?

"Bad reklám is reklám too"

(#93625) szentkuti11 válasza EQMontoya (#93622) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vásárláson gondolkodsz?

Amúgy ha 1,5 felett néznék, nekem már alap lenne, hogy 1,8 Torsen, 6 seb. Ülésfűtést meg nagy style-bart akár utólag is, gond nélkül, olcsón lehet bele dobni, és lehet is hozzá találni. Motornál, váltónál, sperrnél ez jóval nehezebb, csak az utóbbi kettő, bontottan 350-400 000 forint.

[ Szerkesztve ]

(#93626) Integrale válasza -v- (#93614) üzenetére


Integrale
veterán

Vili, irj nekem par okosat az elso generacios 1-es 118i-rol. Annyi nem eleg, hogy szar, erdekel a miert is!
Koszonom!

Uu.: A Phaeton szep, az Arteon nem.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#93627) bbubby00 válasza szentkuti11 (#93621) üzenetére


bbubby00
őstag

Semmi infót nem szolgáltattál, hogy váltva lett a kocsi? :( Na szép...! :DDD
Remélem már mx5 tagságit befizetted és útra készen állsz a március 24-25 Kunmadarasi szezonnyitóra! :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#93628) szentkuti11 válasza bbubby00 (#93627) üzenetére


szentkuti11
addikt

Toltam a kontentet Facebookon meg Miata.hu-n, mintha lájkoltad is volna az egyik bejegyzésem, szóval azt hittem, egyértelmű. Csapassunk egyet valamikor ennek örömére!

Kell tagsági díjat fizetni a szezonnyitóhoz? Nekem a szállásom már megvan Berekfürdőn, a wellness hotelben, a beugrót meg szerintem a helyszínen intézem, mert még képlékeny, hogy egyedül vagy utassal leszek, és ettől függ az ár. Van egyéb dolgom?

[ Szerkesztve ]

(#93629) Magnum_ válasza szentkuti11 (#93628) üzenetére


Magnum_
nagyúr

csatlakozhatok? :U

I humbly and respectfully decline™

(#93630) szentkuti11 válasza Magnum_ (#93629) üzenetére


szentkuti11
addikt

A csapatáshoz? Bármikor, részünkről a megtiszteltetés! :R

Nem mellesleg grat a benzines villamoshoz, a szőnyegcsere meg a bőrápolás után tényleg makulátlan lesz a beltér!

(#93631) kisza25 válasza xEon1337 (#93609) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elölről stinger keskenyebb változatban, hátulról Rio szélesebb változatban:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93632) Magnum_ válasza szentkuti11 (#93630) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Megjottna szonyeg! Hetvegen szeretnem a bort is letudni

I humbly and respectfully decline™

(#93633) bbubby00 válasza szentkuti11 (#93628) üzenetére


bbubby00
őstag

Kicsit kesze-kuszák a dolgaim manapság a fórumos életemben :DDD
Tagságit nem kötelező befizetned, csak opcionális, így az összes talin kedvezményes árral jöhetsz be stb.
Én szállást is 2 főre foglaltam (egy panzióban), meg 2főre utaltam a belépőt is,ha a kiscsalád nemjön majd max a Blaha aluljáróban összeszedek egy utitársat :D
Én már péntek délben lezúzok, ne kelljen szombaton rohanni, hátha jóidő lesz és szét tudunk nézni a környéken. Sztem sosem voltam még arra életemben :U
Csapatás mehet, bár nekem azóta is a slick szett van fent ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#93634) szentkuti11 válasza bbubby00 (#93633) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én nem vagyok sokkal jobb, új utcai nyárikon (TZ300) megyek. ;] Szervezzük össze, de akár topiktalival is egybeköthetjük, ha van rá érdeklődés.

(#93635) Qru válasza szentkuti11 (#93634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehet. :K

#nincsbennetarcsi

(#93636) szentkuti11 válasza Qru (#93635) üzenetére


szentkuti11
addikt

Előreláthatólag vasárnap jó idő lesz!

(#93637) Qru válasza szentkuti11 (#93636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A mostani hétvégém nekem már fullon. :(

Saint: Carcarpit2000?

#nincsbennetarcsi

(#93638) pit stop válasza Qru (#93608) üzenetére


pit stop
addikt

Mitsu Space Star is hiányzik szerintem, ha már egy átmatriczázott gyémántos befért - Colt után az is eléggé földbe állás eladásokban.
Listába fért volna még C5, vagy mondjuk Up konszerntársai.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#93639) focvis válasza Magnum_ (#93632) üzenetére


focvis
veterán

A hétvégén szívesen meglesném Forgó Morgót (YT!); majd szólj, mikor alkalmas! :R

(Itthon leszek végig, egyedül a vasárnap ebédidő tabu.)

(#93640) Magnum_ válasza Qru (#93637) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ofc.

Focvis: tesomek itt lesznek vasarnap reggelig, vasarnap jo lehet, ebedidon kivul :)

I humbly and respectfully decline™

(#93641) bbubby00 válasza Qru (#93637) üzenetére


bbubby00
őstag

Hétfő vagy kedd is jó lehet.. :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#93642) szőröscica


szőröscica
addikt

Holnap megjon a 6500 forintos HELYZETJELZO izzom.

A kiegett darabbal majd eljatszok, elvileg bele lehet muteni olcso izzot, es ugyanugy megy az angel eye. Meglatjuk.

(#93643) kisza25 válasza szőröscica (#93642) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

BMW az köll, de izzóra se fussa ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93644) hülyegyerek válasza kisza25 (#93631) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nekem a hátulja inkább Optimás, az eleje tényleg Stinger. A műszerfal + kormányról valahogy a Mustang ugrott be.
Ha a futóműve feszesebb lesz, a kormányzása meg kevésbé szintetikus, akkor még érdekes is lehet 1.4 turboval.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#93645) tboldi válasza hülyegyerek (#93644) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak GPF ne lenne. :(((

[ Szerkesztve ]

(#93646) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!

Kiváncsi vagyok találkozott e valaki ilyennel.
Vajon ez egy régi Suzuki váltógomb vagy csak valami utólagos gagyi?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#93647) tboldi válasza madmike (#93646) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos, hogy utólagos. Már a logó is sántít. :D

[ Szerkesztve ]

(#93648) szőröscica válasza kisza25 (#93643) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez ilyen, csereltem mar benne, de azert vicces. Faceliftkor valtoztattak rajta, azota csoro izzo kell bele. :D

(#93649) madmike válasza tboldi (#93647) üzenetére


madmike
őstag

Pedig már azt hittem megtaláltam a Szent Grált :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#93650) focvis válasza szőröscica (#93648) üzenetére


focvis
veterán

A faceliftes Saab 9-3-nál tapasztaltam hasonlót: piros színű, egyszálas helyzetjelző izzó kell bele, de olyan amit csak a Saab 9-3 FL szedánba és valamelyik Focus kombi, valamelyik kivitelébe szereltek. Csak Ford kereskedésben találtam, elég drágán (3-4 k/db ?) , 2 db kellett. Lumenet sem hozta, csak fehér fényűben.

Végül 5 perc alatt belefaragtam a 200 Ft-os izzót egy finom-reszelő segítségével, és kvázi tökéletes lett, nem esett ki a helyéről.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.