Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) molnarpeter válasza brumi1024 (#92600) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jaja, nem is árban gondoltam, mindössze a több lépcsős ESP okán jutott eszembe, hogy ilyen finoman talán csak ezt a kettőt lehet állítgatni, miközben elég nagy lépcső van árban köztük (más tekintetben viszont nem óriási a hézag) :)

(#92602) Mágus2 válasza Qru (#92590) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kormi euro5 szerintem, mint a skodrim. ;) Ha a paírokban más van, az gáz.

(#92603) footy válasza szőröscica (#92487) üzenetére


footy
addikt

Amíg el nem olvastam a képaláírást, azt hittem fákját gyártottál :D

(#92604) Qru válasza Mágus2 (#92602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megnézem a forgalmit (emlékezetből írtam) de sztem igazad lesz, elvégre dpf-es. :K

#nincsbennetarcsi

(#92605) xEon1337


xEon1337
őstag

Egy elég összeszedett írás TC-n: [BMW 630d GT xDrive]

Nekem nagyon nem jön be, ahogy alapból a BMW, mint márka sem, de biztos kényelmes és jó használni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#92606) footy válasza xEon1337 (#92605) üzenetére


footy
addikt

Nekem tetszik az auto, de hogy a bor mar meg van gyurve a vezetoulesnel felvet nemi aggodalmat a minoseget illetoen.

(#92607) tboy93 válasza footy (#92606) üzenetére


tboy93
nagyúr

BMW meg a minőség :U Ismerős sofőrködik BMW-nek rendezvényeken, zsír új 1000km-es 5er-t elviszik lemosni, aztán tele a lámpa vízzel. Volt amelyik 3000km-nél dobott egy check enginet, aztán tréler vitte haza. Vannak jó sztorik. A Mini meg a Royce is produkál érdekes dolgokat.

(#92608) Qru válasza Mágus2 (#92602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Éééés nem csalt az emlékezetem, Kormi Euro4-es a forgalmi szerint (10-es szerepel a besorolásánál).

#nincsbennetarcsi

(#92609) Mágus2 válasza Qru (#92608) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha megadod a motorkódot, akkor megnézem, hogy a VW szerint milyen, mert nálatok az ocsmányirodák nem láttak még vw motort. ;)

A PD-volt euro 4, CR-ből nem is emlékszem ilyenre.

Szerintem CBBB, ami EA189, Euro5. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92610) Qru válasza Mágus2 (#92609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól emlékszel, CBBB a motorkódom bizony a csalódízeles EA189. Akkor csak el van írva a forgalmi. Király... :(

mod:

Korai darab, sztem az kavarhatta meg a hivatalt (de leginkább a hozzá nem értés).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#92611) Mágus2 válasza Qru (#92610) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Este megnézem elsa-ban, ha ott is euro5-öt ír, kérsz egy igazolást a VW-től, kifizeted az új forgalmit és megköszönöd, hogy elírták. ;)

Az okmányirodában már akkor tudták, hogy csalt a vw és megelőlegezték a visszaminősítést. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92612) i-sti válasza Qru (#92610) üzenetére


i-sti
senior tag

Nyugi, nekem is elírták.
CAHA helyet CAHB-t írtak.
125 kw helyett 120 kw.
Visszamentem újra fizettem és kaptam egy jobb forgalmit.

Novum Forum Siculorum

(#92613) tboy93 válasza Qru (#92610) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is elb@sztak a hondaét, en mar kertem igazolast, csak meg nem csinaltattam uj forgalmit.

(#92614) Qru válasza Mágus2 (#92611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuti elírták, dpf miatt nem lehet euro4-es...

Jaja, milyen előrelátóak voltak. :DDD

mod:

i-sti: Jah ez karimkus dolog lesz, a Bubinál is elírták kb amit el lehetett. :( A teljesítményt, a súlyt és a környezetvédelmi besorolást is. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#92615) BigBlackDog válasza Qru (#92614) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Meg azt is, hogy kombi. :D

Egyébként a DPF-ből minden dízelnél következik, hogy legalább Euro 5, vagy csak VAGnál? Volvókánál DPF-el csak Euro 4-et sikerült kihozni, így gondolnám, hogy vagy VAG specifikus, vagy valamit nagyon elcsesztek Volvóéknál. :(

[ Szerkesztve ]

(#92616) Qru válasza BigBlackDog (#92615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah. :DDD Jó hogy nem Suzukit írtak már a Subaru helyett...

#nincsbennetarcsi

(#92617) tboldi válasza Qru (#92616) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#92618) focvis válasza BigBlackDog (#92615) üzenetére


focvis
veterán

A DPF-ből nem következik az Euro 5.
Pl. Opel Vectra C 1.9 DTI normál esetben DPF nélkül tudta az Euro 4-et, de ha kombi vagy automata volt, akkor az Euro 4-hez is kellett már a DPF.

@tboldi: Hol tartasz a gondolkodásban, milyen gép lesz?

[ Szerkesztve ]

(#92619) Qru válasza tboldi (#92617) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja még az Ignis 4x4/Justy 4x4 is közös fejlesztés volt. Aztán jött a Toyota partnernek és értelmesebb irányba indultak el a GT86/BRZ-vel. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#92620) szőröscica válasza xEon1337 (#92605) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem kiraly, de Pista velemenyevel ertek egyet, erdemes megnezni a penteki live tesztjuket.

(#92621) tboldi válasza focvis (#92618) üzenetére


tboldi
nagyúr

Civic 1.5T Sport (Plus) vagy S-Cross 1.4T GLX. Szívem szerint az előbbit választanám, de az utóbbival mégiscsak maradna kb. 1,5 millió cash a zsebemben.

Pénteken viszem apumat az érsebészetre Győrbe, utána elmegyünk érdeklődni az ottani Honda és Suzuki szalonokba. :)

Qru: Ja, tudom, hogy volt ilyen is, én csak egy példát raktam be, hogy miért lenne okuk összekeverni. :D

(#92622) -v- válasza szőröscica (#92620) üzenetére


-v-
addikt

Link?

(#92615) BigBlackDog: bmw-nél sem .. 2004-2006 között vagy körül opcionális volt a DPF, lehetett kérni a dízelekbe de nem lett tőle euro 5-ös .. legalábbis mobile-n azok is ugyanúgy mind euro4-ként vannak megjelölve.

[ Szerkesztve ]

(#92623) Tsebacsi válasza tboldi (#92621) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha mindenképp új autót szeretnél, és hosszú távra, akkor azt vedd, ami tetszik is és praktikus is. Nem feltétlen kéne az vezéreljen, hogy de az olcsóbb. Mindenbe ülj bele, próbáld ki ahol csak lehet. Hiába b@ssza a csőröm, hogy az Astra LED-es, láblengetős csomagteres ami a múlt héten krvajóljöttvolna és elektromos kézifékes, a Fordra ránézek és mosolygok, ha látok egy új Astrát, nem érzek semmit...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92624) Qru válasza tboldi (#92621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honda. Most vagy fiatal, aztán később úgy is kompromisszumot kell kötnöd (vagy piszok jól keresned).

#nincsbennetarcsi

(#92625) tboldi válasza Tsebacsi (#92623) üzenetére


tboldi
nagyúr

és Qru:

Nekem mindkettő tetszik, de azért a Honda jobban, úgyhogy afelé hajlanék én is. :K

szerk.: Nézegettem a többi autót is 5 és 7 millió között, de mindig ennél a kettőnél lyukadok ki. Esetleg még egy i30N is jöhetne, de az már 8 tábla Milka, már nem fér bele a keretbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#92626) Qru válasza tboldi (#92625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honda abban van akarat is. :K Én már picit bánom, hogy anno nem vettem meg Bögre WRX-ét...

mod:

Jah és a Hondás lízing elég jó konstrukció, azt is nézd meg. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#92627) tboldi válasza Qru (#92626) üzenetére


tboldi
nagyúr

KP-ra szeretném, de azért egy kérdést megérhet a lízing is.

Most számoltam egy biztit a Hondára, B1-ben 78k lenne az Allianz-nál, ami egy ezressel több, mint amennyi tavaly volt a Jazz-re A0-ban az Unionnál. :D
22 éves, mosonmagyaróvári lakos vagyok, 2012 óta van jogsim a kategóriában - ha valaki kérdezné.

szerk.: S-Cross-ra szinte filérre ugyanannyi, mint a Civic-re. :D

[ Szerkesztve ]

(#92628) szőröscica válasza -v- (#92622) üzenetére


szőröscica
addikt

Facen van fent a Speedzone oldalan.

(#92629) Qru válasza tboldi (#92627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell ragaszkodni a tulajdonjoghoz ez csak egy keleti berögződés. Ha új autót vennék én tuti nem venném meg.

Bizti: szép, a duplája mint nekem Bubira...

#nincsbennetarcsi

(#92630) Peter.70 válasza tboldi (#92621) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem azt is mérlegeld, hogy mennyibe kerül a fenntartása ( kerekek, adó, stb ) állítólag a civicre piszok drága a gumi

(#92631) tboldi válasza Peter.70 (#92630) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs olyan nagy difi a kettő között ilyen tekintetben. Nyilván a Suzuki valamivel olcsóbb, de még az ingerküszöbömön belül van a Honda is.

(#92632) -v- válasza tboldi (#92631) üzenetére


-v-
addikt

Persze a Hondat vedd :K Ne ilyen fostalicska szuzukit :(((
Ez a 180 lovas 1.5 amit annyira dicsernek?

(#92633) tboy93 válasza tboldi (#92631) üzenetére


tboy93
nagyúr

A honda vagányabb és az 1.5T-vel meg azzal a fasza futóművel tuti fun :K Az scross meg egy klassz családi autó.

(#92634) Magnum_ válasza tboldi (#92631) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amellett, hogy én nem autóra költeném a baleseti járadékot, mennyi a keret, amit autóra szánnál?

I humbly and respectfully decline™

(#92635) focvis válasza Peter.70 (#92630) üzenetére


focvis
veterán

Az Scrossra is drága a gumi, sőt a GL+ / GLX Ignisre is, mert jó idióta méreteket választott a Suzuki + direkt szenzorosTPMS van (12 k/db).

Az Ignis GL+ /GLX gyári kereke 175/60R16 - 4 évszakos gumit kizárólag a Falken gyárt ebben a méretben.

[ Szerkesztve ]

(#92636) Qru válasza Magnum_ (#92634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

7M körül de én is inkább kéróra költenék belőle.

#nincsbennetarcsi

(#92637) kisza25 válasza bitpork (#92594) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azaz alapjárati fogyasztás, viszont akciós volt 35 M el lehetett vinni:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#92638) Tsebacsi válasza Qru (#92636) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mit vesztek mostanában 7 millióért? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92639) molnarpeter válasza Qru (#92636) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

++, önrésznek jó, többit meg majd kitermeli. Az most mindegy, mennyi tőke van a családi vállalkozásban, ahhoz képest röhejes 2m-n belül meg van oldva közel minden 3 autóval :D Ingatlant pedig egyszeri magánszemély is könnyen megfinanszíroz, jó bérlőkkel nincs is különösebb gond utána, csak legyen jól belőve a törlesztő. Később pedig passzív jövedelem=legjobb jövedelem 👍

[ Szerkesztve ]

(#92640) Qru válasza Tsebacsi (#92638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konkrétan semmit de annyival is kevesebb hitelt kell felvenni. Na az a nem mindegy... :K

#nincsbennetarcsi

(#92641) TheProb válasza w333 (#92592) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, remélem több öröm lesz benne, mint a puntoban volt. :B

Btw: Szerintetek mennyi lehet a reális értéke így a puntonak? Felraknám hahu-ra. Pl. felrakni 250ért, akkor 200at ha adnak érte az reális?
Aztán külön meg eladnám a nyári szettet a bőrtokos kalippo pumpáló alufelnikkel.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#92642) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#92638) üzenetére


BigBlackDog
veterán

ST-line Focus kombit! :DDD Ja, hogy ingatlanból. Hát, elzártabb településeken lehet élhető házat is kapni akörül szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#92643) dellfanboy válasza TheProb (#92641) üzenetére


dellfanboy
senior tag

bőrtokos kalippo pumpáló alufelni

erről mutizz már 1 fotót :B

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#92644) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#92642) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pont olyan jellegű kölök hogy egy elzárt(abb) településre akar a pulyák közé költözni egy HÁZBA!! Wow :U
Nem kell a Focus neki, ő Hondás, még fiatal, de Volvo-t se vegyen, az a kalapos bácsik autója ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92645) Magnum_ válasza Qru (#92636) üzenetére


Magnum_
nagyúr

22 evesen se vagytam 7M-s autora es most, 31 evesen se

I humbly and respectfully decline™

(#92646) kisza25 válasza Qru (#92640) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem kecó megvan és van kb 3-4M szabad tőkém. Autóra, ez pont annyi, amiből értelmes új autót nemigen lehet venni.
Lehet jobban járnék, ha csak 30-40% fizetnék ki és vennék hitelre egy 1,6 gdi ceed/kombi ceedet? :F
Esetleg egy 1,4-es stonicot, vagy vitara 1,6 gl+-t
Ha nem bírok a SUV mániámmal:P
molnarpeter: nem ev. KATA

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#92647) molnarpeter válasza kisza25 (#92646) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ÁFA körös vagy?

(#92648) Qru válasza kisza25 (#92646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Új autót mondjuk én nem vennék már (egyszer volt, bakancslistáról lehúzva). Klassz dolog de ha azt nézem, hogy nekem is volt cca. 4M egy autóra és ebből egy fapados Jazz-be tudtam volna csak beülni újként... így meg egy fapados Subaruban feszíthetek. #hilife :DDD

mod:

Saint: Én vágynék de ha lenne is 7 millerem nem autóra költeném 1:1-ben az tutifix. Főleg, hogy ott vanki a Jazz ami pöcc-röff és nem mellesleg már beleölt nem keveset...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#92649) tboldi válasza -v- (#92632) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, 1.5-ös lenne. 3 hengeres varrógépekkel nem foglalkozom. :D
Max. a Triumph Street Triple vagy a Speed Triple jöhet szóba 3 hengerből.

(#92633) tboy93: :K

(#92634) Saint_: 5,5M a zsebben + a Jazz eladásából kb. 1,5-öt tudok hozzátenni.
Az egyetlen bajom a Civic-kel, hogy az összes lóvét felemésztené, ha KP-ra venném. De a lízing még megérhet egy kérdést, pénteken megtudakolom.

(#92635) focvis: Így van, az S-Cross mérete is elég elbaCott. Típustól függően 4-5k-rel drágább a Civic-re a gummancs, ami 4-gyel beszorozva sem olyan horror 5-6 évre leosztva.

(#92642) BigBlackDog: Itt Mosonmagyaróváron tuti nem, de nem is mennék szívesen az ország másik felére olcsóbb ingatlanért. :N

(#92644) Tsebacsi: Nem vallom magamat márkabuzinak (habár a japánokat preferálom leginkább). Pont úgy vagyok a Fordokkal, mint Te az Astrával. :D

(#92648) Qru: focvis-szindróma, na! :DDD (Bocs!)

[ Szerkesztve ]

(#92650) Tsebacsi válasza Magnum_ (#92645) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ettől ő még vágyhat rá, nem?! Nem értem az összefüggést...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.