Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) Motion_Blur válasza kisza25 (#92049) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem csak BP létezik ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#92052) tboy93 válasza Motion_Blur (#92051) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van Bp. meg Mordor ;]

(#92053) rbalint88 válasza bitpork (#92050) üzenetére


rbalint88
addikt

A karrendezo az egy rovidebb kifejezes vsz egy olyan ugyvedre, akit a karosult bizott meg, hogy elarjon az ugyeben, megfelelo jutalmazasert cserebe. Ez a 20% kb iparagi standard, nekem is ennyiert csinalta anno.

Tboldi: szerintem is tartalekolj. Tudom, hogy viszket az ember tenyere ilyenkor, de legyen eszed :) olyat vegyel,/‘iben meg lehet orulni, de racionalis a fenntartasa. Max 3M, de inkabb 2M korul nezelodj. A tobbit meg kosd le/fektesd be, lakashoz alapnak nagyon jol fog jonni.

(#92054) i-sti válasza tboldi (#92048) üzenetére


i-sti
senior tag

Szintúgy 22 vagyok, pár hónap és 23 ;]

Szerintem is tartsd meg a Jazz-t és költsd lakásra.
Én a tavaly építettem (építtettem) egy 50 méteres kerítést. ;] Minden pénzemet felemésztette.
Pár év múlva remélhetőleg már eltudom kezdeni építeni a házat is.

#csakaporotherm

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#92055) V.Stryker válasza tboldi (#92048) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne má, megint az a bajod,hogy nem tudod mire költsd a pénzed!? :DDD

Tartsd meg a Jazz -t szerintem is és a pénzt fektesd be, kösd le, de minek b.sznád el hülyeségekre? 22 évesen ha van egy jazz-ed, akkor minek másik? Mi azt amit a jazztől nem kapsz meg?

Hamarosan jöbb komolyabb nő meg gyerek, oszt lesz helye a pénznek. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#92056) tboy93 válasza V.Stryker (#92055) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Hamarosan jöbb komolyabb nő meg gyerek, oszt lesz helye a pénznek."

Ezt határozottan meg tudom erősíteni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92057) Mágus2 válasza Tsebacsi (#92030) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Törés mentes? :DDD

(#92058) bitpork válasza rbalint88 (#92053) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ennyit feltételeztem. De ha van hivatalos döntés amiben a kárt okozó a felelős, akkor annak terhére az ügyvéd költségét meg lehet téríttetni, nem? Vagy számít ez esetben h a biztosító áll jót a károkozóval szemben?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92059) Tsebacsi válasza Mágus2 (#92057) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem törött semmi, csak repedt ;) :DDD Vagyis de, a kicsi szívem törött össze.

Anti videóra: Lesz@rnám a komment szekciót, a mai trend (bárhol, nem csak idehaza) ha az ember beböfög valami negatívat/lealacsonyítót/személyeskedőt a videókhoz, majd röhög otthon a reakciókon (trolling). Az ilyeneket törölném, sz@runk a szólásszabadságra, a trollkodás nem kell a világnak, ez nem építő jellegű megnyilvánulás.
Szerintem ez nem lett rossz. Kis útifilm (Roadmúvi ahogy a tanult kollégák mondták :R ) és nem több, én élveztem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92060) focvis válasza Tsebacsi (#92059) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is tetszett a videó; mondom, van a gyerekben potenciál.

Nagyon ritkán olvasok kommenteket a TC-n, Indexen, stb.. egy rakás szerencsétlen; egy csomó nyáladzó balfék; 15 éves trollok; sok okoskodó f@rok (mint pl én ;] de én csak itt a PH-n röfögök makogok).

[ Szerkesztve ]

(#92061) Integrale válasza tboldi (#92048) üzenetére


Integrale
veterán

Ne eld fel azt a penzt, add el a Jazz-t, vegyel magadnak valami vigaszdijat, a tobbit pedig pakold felre, vagy ha van fix beveteled, oneronek is jo az az osszeg, vegyel egy lakast, add ki, a torlesztot meg fizeti a berlo.

Viszont semmikeppen se alljon a penzed, mert elkezd parologni, kosd le vagy told bele valamibe, ami esszeru.

"Bad reklám is reklám too"

(#92062) bitpork válasza focvis (#92060) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Értékelem a finom célzást ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92063) tomcsi23 válasza Tsebacsi (#92059) üzenetére


tomcsi23
veterán

Add el gyorsan és vegyél egy használt fókuszt. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#92064) focvis válasza bitpork (#92062) üzenetére


focvis
veterán

Eszembe jutott a copyright... :DDD

@Tomcsi: Yesss. Bölcs gondolat! :C Hirtelen nem is tudom, kinél találkoztam hasonlóval. :DDD

(dolgoznom kéne)

[ Szerkesztve ]

(#92065) tboy93 válasza tomcsi23 (#92063) üzenetére


tboy93
nagyúr

:C

(#92066) Magnum_ válasza tboldi (#92022) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon sajnalom a maradando seruleseidet :(

I humbly and respectfully decline™

(#92067) Qru


Qru
MODERÁTOR

Most, hogy végeztünk az életvezetési tanácsadással akkor vissza is térhetünk a topik eredeti témájához.

#nincsbennetarcsi

(#92068) Tsebacsi válasza Qru (#92067) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért, az autóval nem az "életem" vezetem?! :F ;]

Bocs Főnök!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92069) EQMontoya válasza Tsebacsi (#92068) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szokta is mondani a jobb egyből, hogy "életem, vezethetnél kicsit lassabban...", nem? :)

Same rules apply!

(#92070) Reaper válasza EQMontoya (#92069) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem amikor elrúgom a vasnak kereszbe, csak annyit mond: "na végre már!" :DDD

(#92071) tomcsi23 válasza Reaper (#92070) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ritka az ilyen.
Nálam még azt is nehezen veszi be, hogy a táblákon a kötelező minimális sebességet jelölik. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#92072) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ma volt egy idősebb ügyfelem (~70) és egy fullos kia optimája volt. Kérdeztem, hogy megvan-e vele elégedve, azt mondja hogyan lenne, még csak 1,5 hetes, most megy vissza vele a szalonba, mondják már el neki melyik gomb mire való, mert eddig kb 3 gombra jött rá, hogy mire jó.:D
Azt mondja ezt is csak azért vette, hogy ne a bankban álljon a pénz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#92073) BigBlackDog válasza kisza25 (#92072) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Felétek mindenki Hunyadiban/Kijában utazik? :DDD Egyébként manapság is jár még papír manuál az új autókhoz?

(#92074) Qru: Akkor pedig el lehet olvasni egy unalmasabb vacsora mellett is, hogy melyik gomb mire való.

[ Szerkesztve ]

(#92074) Qru válasza BigBlackDog (#92073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jár. :K

#nincsbennetarcsi

(#92075) tboldi válasza BigBlackDog (#92073) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze. :K

(#92076) kisza25 válasza BigBlackDog (#92073) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jár, az i20-hoz kb 500 oldal magyar nyelv :Y

kb az ügyfeleim 90%-a Bp, vagy Pécs, szóval ők jönnek ilyen vasakkal.
Igazából igen lepukadt vasakkal szoktak jönni nyaralót venni az emberkék.
Ma volt egy opel corsa-s csaj (45), meg egy Optimás idősebb pár (70).
Előző pár: suzuki ignis (középkorú 5 gyerekes), skoda oktáv 2 kombi (40-es pár),1-es bmw ~2010-es (40-es csaj), volovo s 50 max 1 éves(ha az a kombi ~70)
meg 2 db új passat (szigorúan 70+)
Ford mondeó kombi és 2 fóka kombi:D
most hirtelen ennyire emlékszek az elmúlt hétről.:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#92077) -v- válasza tboldi (#92022) üzenetére


-v-
addikt

Na, akkor ideje venni valami igazi szoporollert, majd az hamar folemeszti az osszeget ;] Bmw? :D

(#92078) tboldi válasza -v- (#92077) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most ezt találtam. Kornel szerint ez is az, mert angol gyártású és nem japán. ;]

(#92079) V.Stryker: A beállt féknyerget nem lehet felújítani hozzávaló készlettel? Én is jártam már így a bal hátsóval, 34k volt össz-vissz.

[ Szerkesztve ]

(#92079) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az élmény, mikor féktárcsa-fékbetét-fékolaj cserére viszed az autót és felhív a szerelő, hogy vigyél két féknyerget, mert az egyik beállt, a másik úgy folyik mint a tripperes f.sz@, hogy az ő szavaival éljek - utánozhatatlan. Az új féknyergekre ott a mastercard - 60k + egy 700k-s autóra... feeeelgyúúújtom. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#92080) kisza25 válasza tboldi (#92078) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ezt megtartod egy 20 évig és addig összerakod a házra valót:D

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#92081) BigBlackDog válasza V.Stryker (#92079) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem azért, de a szerelő nem tud alkatrészt szerezni? Csak azért kérdezem, hogy hogyan készüljek, eddig nem sűrűn voltam szerelőnél. :D

(#92082) EQMontoya válasza V.Stryker (#92079) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem tűnt fel korábban? :)
Nyikorog, félrekoptatja a tárcsát, stb.

Egyébként féknyergeket lehet ám felújítani is, van hozzájuk felújító készlek, meg általában lehet kapni felújítottat is, ha nem valami ultraritka csodád van.

Same rules apply!

(#92083) molnarpeter válasza EQMontoya (#92082) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Így van, 30-40 körül megállhat a történet párban.

(#92084) V.Stryker válasza BigBlackDog (#92081) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De tud, csak ráteszi a sápot, viszont amit viszel, arra nem és simán beszereli. Mi cégesen max kedvezményen vagyunk a nagykerbe, amiről nem szivesen mondok le. :)

tboldi: Elvileg igen, kérdeztem. De azt mondja, hogy ezek már kúposra kopnak és csak ideig óráig szokott megoldás lenni, ha egyáltalán jó lesz.

Azt nem is mondom, hogy pár napja észrevettem,hogy folyik a szervóolaj. Nyikorgott kanyarodáskor, stb. Mondtam nézze meg, de aztán tegnap volt időm ránézni. Lyukas volt a cső, ami be volt szigetelőszalagozva, ami már megkeményedett és jött le, ezért folyt. Azt megjavítottam én, feltötöttem, f@sza is egyenlőre.

Mellette nem tudom miért néha megugrik a fogyasztása 1-2 literrel, majd valami csoda lesz vele és érezhetően kellemesebben megy, jobban fogyaszt látszólag.... gyertyacsere, gyertyakábel, gyújtáselosztó már volt cserélve...franc se tudja mi baja.

Kerek egy éve full új kuplungszett....

Most ősszel már sajnáltam rá új gumit venni.... Amúgy szarba sose hagyott, de kezd uncsi lenni. Tök egyszerű, mezei Mazda 2, 1.4 benzin... semmi extra. És még hogy ne vegyek dieselt... :W F.szért nem hallgattam magamra és vettem meg a szívem csücske Saabot.... De a feleségem, meg após befolyásolt. Soha többet nem hagyom magam.

EQMontoya: Az tűnt fel, hogy fékezéskor jobbra húzott. De mikor mással volt szerelőnél, már mondták kétszer is,hogy tárcsát kéne cserélni, mert el van rohadva. Mondtam most,hogy akkor essünk tűl rajta, új tárcsa, új betét... Aztán hívtak, hogy ez van. Na most amúgy meg az van, hogy fél ötkor kell a kocsi, mert kell menni a gyerekekért, meg haza Ócsára. Így kb. 10 percem volt dönteni, hogy lesz kocsi vagy kivakarózom, hogy megyünk a gyerkekért. Amúgy ez is 40k lesz a kettő, mert ha visszaviszem a két régi féknyerget visszaadnak elvileg 10-10k darabonként az árból. Így a két új féknyereg 40k-ban lesz....vagyis 42ben...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#92085) EQMontoya válasza V.Stryker (#92084) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem osztrák/német import véletlen?

Azokat szokták szügyig sóban használni, amitől persze szétrohad minden, pl. a fék is...

Same rules apply!

(#92086) V.Stryker válasza EQMontoya (#92085) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De. Osztrák vagy német... már nem emlékszem.

Amúgy már mondtam asszonynak ,hogy lehet érdemesebb lesz hitelt felvenni egy jobb autóra, mert eddig ilyen 700-900k körül vettünk hitel nélkül,mert erre tellett. De ezekkel mindig sz.ptam. Jövőre valami 2 millió környi autót kéne venni, a mostani árának önerejével+hitel. Végülis minden napi bejárásra kell, fontos a megbízhatóság.

Kiszámoltam,hogy kb. 2 literes 100km-kénti üzemanyag megtakarítással 4 havi törlesztőt tudnánk kispórólni, így annyira nem fájdalmas.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#92087) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Március 30.-án van a fordulóm (biztosítás). Küldte a bizti a levelet, hogy február végig írjak ha fel szeretném mondani stb.
No, ezt netrisken keresztül intézte nekem tavaly ismerős. Jelszóra ilyesmire már nem emlékszik. Ha én most regelek netriskre, megkötöm az új biztit, akkor a netrisk elintéz mindent? Vagy írnom kell a biztosítónak?

(#92088) tboldi válasza Tomi0703 (#92087) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, intéznek mindent, de azt nem tudom, hogy ha más fiókban szerepel már az adott jármű, akkor regisztrálhatod-e egy másikhoz is. Előbb felhívnám a Netrisk ügyfélszolgálatát és vázolnám nekik a helyzetet. :)

(#92086) V.Stryker:
Kiszámoltam,hogy kb. 2 literes 100km-kénti üzemanyag megtakarítással 4 havi törlesztőt tudnánk kispórólni, így annyira nem fájdalmas.

Feltéve, ha az újnak nem lesz baja, márpedig egy használt autónál előfordul, még a drágábbaknál is. :)

[ Szerkesztve ]

(#92089) MunezXBK válasza EQMontoya (#92085) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ne általánosíts. Felénk pl. nem sóznak, mivel hó is ritkán van.

(#92090) EQMontoya válasza MunezXBK (#92089) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ok, nyilván nem mindenhol, de nagyon sok szétrohadt Mazdát szoktak behozni kintről - nyilván mert azok olcsók, lehet rajtuk keresni.

Same rules apply!

(#92091) kisza25 válasza MunezXBK (#92089) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ja, meg pont ma néztem, hogy miért van tele üvegszilánkal az út széle, aztán meg só volt az is, aztán még csak nem is fagyott a napokban :W Blelle

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#92092) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok, friss jogosítványosként vettem egy 1.2-es benzines Polo 4-et, pont ugyanilyenen oktattak, csak annyi volt a különbség, hogy az 1.4-es volt, és azzal nem volt olyan problémám, mint a sajátommal: állandóan lefulladok vele.

Az 1.4-essel alapjáraton fel tudtam menni bizonyos emelkedőkön, a sajátom rögtön lefullad ha nem segítek be gázzal, az alapjárat nem képes felvinni a legkisebb emelkedőkön sem, sőt, ha nem csinálom nagyon óvatosan, még egyenesben is lefullad megfelelő gázadás nélkül. Az 1.4-essel alig fulladtam le oktatás alatt, pedig akkor tapasztalatlanabb voltam, mint most.

Ekkora különbséget jelent az, hogy 1.2-es vagy 1.4-es? Esetleg más oka van ennek?

[ Szerkesztve ]

(#92093) Tsebacsi válasza Citroware (#92092) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, és még1: Ne alapjáraton akarj haladni egy kéziváltós autóval, nem arra van. Nem is értem az oktatót miért engedte ezt. :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92094) molnarpeter válasza Citroware (#92092) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Benzinest 2-3 ezres fordulat között használj.
Az 1.; négyhengeres, ez 3.

[ Szerkesztve ]

(#92095) Citroware válasza Tsebacsi (#92093) üzenetére


Citroware
addikt

Csak kis helyeken, és csak elinduláskor fordult elő, szóval ahol nem kell nagy sebesség.

Ja még annyit lehagytam, hogy az 1.4-es az dízeles volt.

(#92096) EQMontoya válasza Citroware (#92092) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az oktatóautókon az alapjárat alapvetően valahová a Sztratoszféra és a Hubble űrtávcső közé van emelve annak érdekében, hogy a falábú tanoncok ne fulladjonak le minden sarkon.
Nem az 1.2-1.4 különbségen múlik, hanem azon, hogy az oktatóautókon 1000 fölé van emelve az alapjárat, normál autókon meg 6-800.
Az oktató nem azért van, hogy megtanulj vezetni, azaz kezelni az autót (láthatóan nem is történt meg), hanem hogy jogosítványt kapj. Ez megtörtént, most ideje megtanulni vezetni.

Same rules apply!

(#92097) tboy93 válasza Citroware (#92092) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyakorold kicsit a vezetest még, utána nem fogsz lefulladni vele ;)

(#92098) Tsebacsi válasza Citroware (#92095) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kis helyeken? Azaz ahol óvatosnak kell lenni vagy centizni. És elinduláskor. Akkor ez tipik kuplung-gáz kezelés. Meg kell szoknod/tanulnod az aktuális autót. Nincs azzal baj, adj picit nagyobb gázt (érzéssel), emeld a kuplungot, tapasztald ki hol kezd fogni. Belejössz, adj magadnak időt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92099) barnam_ válasza Tsebacsi (#92093) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pedig emelkedőn való dugóban araszoláskor olyan szépen felmegy gáz nélkül 1-2-ben.

Egyszer kipróbáltam, ötödikben gáz nélkül alapjáraton nagyjából 30-al megy :D

Citroghost: a dízelnek tippre alapjáraton (is) nagyobb nyomatéka van, mint a benzinesnek. Könnyebben megmozdítja az autót. Az 1,2-es benzinesnek valószínű nincs elég ereje, hogy gáz nélkül továbbálljon.

szerk.: így van ahogy EQMontoya írja, bele kell még jönnöd a pedálok kezelésébe :) Menni fog az, csak gyakorlás kérdése. Elegendő rutinnal már fogod érezni hol fog annyira a kuplung, hogy ne fulladj le.

[ Szerkesztve ]

(#92100) Citroware válasza Tsebacsi (#92098) üzenetére


Citroware
addikt

Igen, jelenleg ez a problémám a sajátommal: ha nem nyomom a gázt, lefulladok, ha nyomom, akkor meg nagyon elindul. :DDD
Hozzáteszem, egyik családtagom 1.7-es dízel Astra G-jét is szoktam vezetni, és az sem fullad le soha, ahogy az oktató autó sem fulladt le, azokkal könnyen megyek ilyen "centizésekkor", de a sajátommal megvan a bajom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.