Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) molnarpeter válasza focvis (#92350) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ennek vajon az értékcsökkenése gyorsabb a rozsdásodásánál? ;] :DDD

(#92352) MunezXBK válasza 4ron (#92349) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább nulla.

Focis: szép nagy, 540nm. :D

[ Szerkesztve ]

(#92353) bitpork válasza focvis (#92350) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Koma!
Ne tipróggyámán, vedd meg! Rossz olvasni a kínt ami rajtad van :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92354) focvis válasza molnarpeter (#92351) üzenetére


focvis
veterán

+Munez + Bitpork:

Dec. 30-án megskubiztam, aztán Ti jól lehúztátok, hogy rozsdás a motortere, mondjuk igaz. Annyira nem csíp a pisi: múlt hétvégén rendeltem új gumikat, ma elvittem festeni a felniket, sok a meló, lekötik a szabadgyököket. [kép][kép][kép]

De teccik ez a dög. :)

Amit ép ésszel :D jelenleg bejönne: A4 Avant 3.0 TDI quattro (nem multitronic, nem DSG), fekete vagy kék.

[ Szerkesztve ]

(#92355) bitpork válasza focvis (#92354) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én emlékszem ezekre. És akkor sem voltam ellene ha jól rémlik. Az viszont tisztán látszik h Te beleszerelmesedtél...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92356) szőröscica


szőröscica
addikt

El kene adni az E61-et, de mit vegyek helyette? Komfortban hasonlo, automata, ellenorzott eloeletu, nem roller?

(#92357) rbalint88 válasza szőröscica (#92356) üzenetére


rbalint88
addikt

C30cdi amg ;]

Es akkor legalabb focvis se tiprodik

[ Szerkesztve ]

(#92358) szőröscica válasza rbalint88 (#92357) üzenetére


szőröscica
addikt

Dizel Tivoli kell.

(#92359) molnarpeter válasza szőröscica (#92356) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

D5 Volver? 3.0 V6 CDI/TDI?

(#92360) EQMontoya válasza szőröscica (#92356) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miért kellene eladni?

Kombihoz ragaszkodsz?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#92361) bitpork válasza EQMontoya (#92360) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kombi az autó. Minden más pótlék csak :P

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92362) focvis válasza rbalint88 (#92357) üzenetére


focvis
veterán

Szívemből szóltál. :R

(#92363) brumi1024 válasza pit stop (#92346) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem szörnyű képről. Külön szomorúság, hogy hátul spórolnak a multilinkkel, az A3 mindegyik motorral megkapta, az 1-es is. A Golfnál/Octavianál spórolnak a kis motorok mellett, de egy prémium terméknél ez szerintem ciki.

[vilike]: Világos, akkor így tervezek programot, köszi.

focvis: Nagyobb társasággal megyek, semmi nincs kizárva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#92364) aero. válasza 4ron (#92349) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az angoloknál az O és a 0 ugyanaz valamiért, ne kérdezd miért. :D
Jellemzően első kettő betű, 2 szám majd betű. Tehát itt OO03OMS.

Műszakit itt tudsz: [link]
Minden máshoz alvázszám és a tulaj beleegyezése esetén a márkaszerviz. Az látszik, hogy 1 éve áll és 2016 február 9.-én 64e mérföld volt benne.

joa: Csak beleült az a fránya bogár a füledbe. :D Én is meghirdetem hónap végén vagy elején szerintem. Hogy mit vegyek, nagy passz. Újabb autóra most nincs korpa, talán egy CLK beleférne, azt mondják abban jók a benzinmotorok is, de őszintén egy 320 cdi-re vágynék, csak nálam lefőne a DPF hamar.
Elég szexi az S80 is azért.

[ Szerkesztve ]

(#92365) -v- válasza szőröscica (#92356) üzenetére


-v-
addikt

:F

(#92366) sasa134 válasza szőröscica (#92356) üzenetére


sasa134
addikt

Vmi szépen felszerelt XC70 D5/T5/3.2?

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#92367) Peter.70 válasza bitpork (#92361) üzenetére


Peter.70
őstag

Neked minimum furgon kell, de inkább ez ;] ;] :DDD Ennek aztán van raktere :D

[ Szerkesztve ]

(#92368) szőröscica válasza molnarpeter (#92359) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy 3 literes V6 dizel jo nagy roller lenne, a Volvok belseje szethullik.

Elkezdte enni az olajat ez a szar, 2700km utan kigyujtotta az alacsony olajszint figyelmeztetest, es valoban lekajalt legalabb 6-7 decit a nivo alapjan csere ota. Pedig mar minden tomitest kicsereltunk. Atgurulok majd a szerelomhoz azert, hogy nem-e elfolyt valahol megis, de kis eselyt latok ra.

Egy gyuruzes nem az a moka, amibe belemennek, nem akarom megtartani az autot 10 evre, hogy megerje. Max 2-3 evig maradna meg. Szoval vagy egy 30i-t kell loni bele, az kijon talan 250-300 ezerbol leszervizelve (de ott is megvan az esely, hogy rosszat kapok), vagy toltogetni egyre gyakrabban a liter olajakat, vagy eladni a fenebe.

Hyundai i40 kombik milyenek? 1.7d automata?

[ Szerkesztve ]

(#92369) MunezXBK válasza szőröscica (#92368) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#92370) focvis válasza szőröscica (#92368) üzenetére


focvis
veterán

Sor5 dízel? AMG? :D

Az i40 1.7d-re a TC-n azt írták, hogy gyengusz. Asszem'a Csikós, akinek lepkefing autói vannak.

Olvasva a sztoridat, a maradék kedve is elmegy az embernek egy Bimmertől. Vagy Te vagy túl finnyás / maximalista?

[ Szerkesztve ]

(#92371) Tsebacsi válasza focvis (#92370) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem nagy kedvencem volt az i40 kombi, a dizli elmegy, nem egy rakéta, szerintem nem élveznéd. Már lehet én se. Pedig szép nagy jó a forma és belül is jó a minőségérzet. A helyedben német vonalon maradnék.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#92372) rbalint88 válasza szőröscica (#92368) üzenetére


rbalint88
addikt

Az i40 kurva gyenge, de legalabb buta a karaktere is. A tucsonban a 7gangos dsgvel szepen megy. Es talan a csikszemuek meg tudtak csinalni a valtot is rendesen. A motorral az i40-ben sem volt baj 5ev/120k km alatt, pedig igazan kapta a bantast. Hidegen padlo, alacsony fordulaton eroltetes, de soha egy nyikkanasa nem volt.

(#92373) szőröscica válasza focvis (#92370) üzenetére


szőröscica
addikt

Rengeteg dolgot ugy csereltettem ki benne, hogy engem 5 evig siman kiszolgaljon meg, arra nagyon sok penz ment el. Sem a vizcsovezes, sem a kartergazrendszer nem szorult volna cserere pl. Varatlan kiadasom egy generator feszszabalyzo es az antenna jelerosito volt, osszesen 70 ezer forintert. Meg a valtoolajbol is gyari ZF-et kapott szurostol.

Vasarlaskor 5 evre terveztem vele. Eddig hasznalattol fuggoen 1, 1.5 liter olajat kert ket csere kozott, ami 11 ezer km volt mindket alkalommal. Ezzel kiegyeztem, foleg, hogy mindig volt 1-1 tomites, amit cserelni kellett. A mostani tempo viszont aggaszt.

Es emellett meg van a diffi visitasa (ezt mar tenyleg meg kene nezetnem, en gyanakodom meg a kardanfuggesztesre is amugy).

Most nem tudom eldonteni, hogy toljak bele meg fel misit, kapjon egy masik diffit es motort, vagy hasznaljam meg igy egy keveset, aztan uljek at valami masba. Nem hianyzik egyaltalan az autovasarlassal jaro kalvaria, de ez a mostani meg lelkileg csinal ki, egyszeruen melysegesen elszomorit, hogy ha valami baja van.

Most is a pentek estem, meg a szombat reggelem ilyen fel depresszioban telik emiatt. Ez nem normalis, ez csak egy rohadt auto. De kozben meg jo, nagyon csendes es kenyelmes. Mint egy no, komolyan.

Visszasirom a Nissanom, az szep lassan gatyasodott le a belterben zorogve, de hasznaltam, megadtam, ami kell neki, es ment. Olcson, kisse zajosan, de ment.

[ Szerkesztve ]

(#92374) 4ron válasza aero. (#92364) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi! Pont ezen az oldalon néztem, de akkor a karakterek felismerésével volt a probléma :D Az autó egy ismerősömé, aki nyárra, illetve karácsonyra hazajött Szerbiába a kocsival Írországból, ment a feszítés.

Ez, amit itt ír gyakorlatilag azt jelenti, hogy most épp nincs rajta műszaki?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#92375) F_Zolee válasza szőröscica (#92373) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pedig azt mondtad erre szívesen költesz. Azaz elején biztos volt, hogy ezekre lehet is. :D

(#92376) Morris válasza szőröscica (#92373) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanezt éreztem a passatommal kapcsolatban.

(#92377) -v- válasza szőröscica (#92368) üzenetére


-v-
addikt

Sajnálom :( M54 :((( gondoltam megúszod, mert eddig nem volt vész a fogyás, és nem hajtod agyon, de ez egy ilyen konstrukció, eljön az igazság pillanata mindegyiknél.
Szelepszár? Ott is szokta enni, ha az még nem volt cserélve, utolsó mentsvár :)

(#92375) F_Zolee: addig költ szívesen egy ilyenre az ember, amíg rá nem jön, hogy sose ér a végére :D és ha úgy érzi igen, kezdheti előről. Ha ne adj isten tényleg a végére érsz, addigra sok idő és pénz lepörgött, lehet már nem is jó érzéssel ülsz bele, meg lehet mire végre 5 év után éppen jó minden, és fél éve nem kellett nyúlni hozzá, elpasszolnád már a picsába .. :C

hasznaljam meg igy

Hát, az meg szét fogja majd előbb utóbb baszni a katalizátort, ha nagyon sok olajat eléget .. (nem tudom mennyi az annyi, amikor emiatt már aggódni kell).
Én megszabadulnék amúgy tőle a gecibe :D vegyél egy 2.8T automata insigniát [link]

[ Szerkesztve ]

(#92378) szőröscica válasza -v- (#92377) üzenetére


szőröscica
addikt

Azt a Mondeo 2.5T-t kellett volna megvegyem, az egy fasza kocsi volt.

(#92379) -v- válasza szőröscica (#92378) üzenetére


-v-
addikt

Ez is ennyiért fasza, nem nagyon viszik el neki már 1m-ra leakciózta most :D [link]

(#92380) EQMontoya válasza szőröscica (#92373) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy gyűrűzés nem olyan iszonyat drága ám...

Viszont valamit tényleg kezdeni kell vele, mert ha folyamatosan olajfüstöt kap a kipufogórész, azzal idővel kinyírod a katalizátort, lambdát, stb.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#92381) footy válasza szőröscica (#92373) üzenetére


footy
addikt

Citroen C5(2008-)? Én most azt vadászok. Kényelmes, csendes, állítólag megbízható is.
A bimmert elengedném...

(#92379) [vilike]
Az 5 sebességes GM váltó elég fos...
Maga a Signum se egy nagy szám. Egy Vectra szarabb helykihasználással, bár legalább pofás.

[ Szerkesztve ]

(#92382) bitpork válasza Peter.70 (#92367) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én eskü inkább ülnék ebbe mint egy spórolósajtós sporkocsiba. :B

(#92373) joamilestoné : nemtom, de az élet dolgaival is így vagy? Ha nehezen megy a tanulás akkor inkább kikerülöd? Vagy ha a párkapcsolatba gixer van akkor csere jön?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#92383) EQMontoya válasza -v- (#92377) üzenetére


EQMontoya
veterán

addig költ szívesen egy ilyenre az ember, amíg rá nem jön, hogy sose ér a végére

Tehát ha beletekertem a kocsiba 100k-t úgy, hogy nem volt semmi húzósabb tétel, amit ráköltöttem volna, és még egészen élveztem is az együtt töltött időt, akkor adjam el a picsába, és keressek gyorsan valami rollert? :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#92384) -v- válasza footy (#92381) üzenetére


-v-
addikt

Vectrából az automata meg a 2.8V6 turbó is ritkább. Őszintén szólva minden autóban van, ami fos, meg bele lehet kötni, nem akkora szám, csak mondjuk teljesítményben méretben árban stb. ennek pl. mi az alternatívája?

(#92385) BigBlackDog válasza szőröscica (#92378) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, motorja Volvótól jött (tehát legalább a Volvók előnye megvan), a többi meg egy "mezei" MK4 Mondi. De használtan azért csak-csak feltűnik.

Viszont azért ha vigyáznak rá, szerintem egy Volvo belső sem esik szét olyan gyorsan. Kérdés, hogy milyen ársávban nézegetsz.

(#92386) szőröscica válasza BigBlackDog (#92385) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tetszik igazán a V70/XC70.

Még én sem tudom, hogy mit akarok, de már csak akkor fellélegzek lelkileg, ha arra gondolok, hogy lecserélem valami másra. Alapvetően a gondtalanság lenne a lényeg, de a rengeteg dugózás miatt automatát szeretnék. Ezért nem szívesen ülnék ebbe: Mazda 6 2.5

Ez király lenne pl, nem tudom, hogy chippel mit tudnak kihozni belőle, mert amúgy nagyon ígéretes: [link]. Egy koreai dízelt bevállalnék, egy átlag európai tdhdci akármit nem.

De itt egy Kuga, abba is tettek 2.5T-t: Mondjuk ez a "bőr" elég undi, ennél a szövet sokkal jobb

Kell valami, ami azért a bennem rejlő tech- és autóbuzit megmozgatja. Mivel most a megtakarításaimhoz nem nyúlnék, azok elég jól vannak befektetve, a mai alacsony kamatkörnyezet mellett az E61-re rádobnék egy misit hitelből max, így ez a 3.5 körüli ársáv reális, ha fiatal autóról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#92387) BigBlackDog válasza szőröscica (#92386) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor mindenképpen kombi kell, ha jól értem.

(#92388) Gergőke88 válasza szőröscica (#92386) üzenetére


Gergőke88
addikt

Alfa 159?
Van belőle nagy benzines, dízel is, automata is.
Áruk viszont nincsen.

(#92389) -v- válasza Gergőke88 (#92388) üzenetére


-v-
addikt

Alapvetően a gondtalanság lenne a lényeg

;]

(#92386) joamilestoné
Szerintem semmi nincs ilyen kritériumokkal ... valami ami megmozgatja a benned lévő autó meg tech buzit, benzines, automata, kombi, de a gondtalanság a lényeg, és max. 3.5 millió ... melyiket akarod kihúzni? :)
Én egy 2.0T insignát néznék, csipsszel már nagyon jól mozog, de sok izgalom nincs benne. Egyébként ritka, automatával pláne. Ekkora méretben ez a benzines automata kombi dolog már eleve iszonyat leszűkíti, csoda ha van valami.

[ Szerkesztve ]

(#92390) Qru válasza Gergőke88 (#92388) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1750 TBI az elég finom. :K

#nincsbennetarcsi

(#92391) szőröscica válasza -v- (#92389) üzenetére


szőröscica
addikt

Hat, a benzinesseg. Azert linkeltem az i40-et. :D

Tudom, hogy lehetetlen nagy benzines kombit talalni kb. :(

(#92392) -v- válasza szőröscica (#92391) üzenetére


-v-
addikt

[link] [link] [link] :DD

[ Szerkesztve ]

(#92393) Qru válasza szőröscica (#92391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volvotól nem kell félni, abban van rendes motor is és még biztonságos is.

#nincsbennetarcsi

(#92394) -v- válasza szőröscica (#92391) üzenetére


-v-
addikt

(#92395) EQMontoya válasza -v- (#92394) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy manuális Legacy H6-ot vennék bármikor, ha minimálisan meg tudnám indokolni, hogy szükségem van rá. :)
De az a baj, hogy ahhoz képest még egy IS200 sportsross is maga a racionalitás.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#92396) aero. válasza EQMontoya (#92380) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát, kinek mi a drága. Otthon tippre legalább 300? Már csak abból kiindulva, hogy itt kint is 350-400. Egyébként most kell eladni míg még nem eszik sokat.

[ Szerkesztve ]

(#92397) Nkboy válasza -v- (#92394) üzenetére


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Van egy autóm, amit megvennének tőlem. Jelenleg ki van vonva forgalomból ideiglenesen, és nincs rajta műszaki.
Ennek oka, hogy már nem akarom megcsináltatni, mert nem éri meg (küszöbök, hátsó perem teljesen elrohadva, 22 éves az autó).
Ettől függetlenül a vevőnek kellene, sejtem, hogy miért.
El lehet így adni, hogy utólag ebből nekem ne legyen gondom, pl szavatossági igény? Ha ezek bele vannak írva az adásvételibe, akkor én védve vagyok?

Köszönöm!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#92398) aero. válasza 4ron (#92374) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen azt jelenti, de nem csak most, hanem 1 éve.

(#92399) kisza25 válasza MunezXBK (#92369) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

13 éves 88000 km egy 5 ös BMW-ben hahaha
Az én 2,5 éves i20-ban meg van 62e km hihető:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#92400) szőröscica válasza -v- (#92392) üzenetére


szőröscica
addikt

30i + difi swap lesz ebbol. Elvileszem szerelohoz, hogy megnezzuk nem-e folyik, aztan ha nem, lovok bele masik motort.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.