Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93251) hacki87 válasza TheProb (#93248) üzenetére


hacki87
senior tag

Az első genes multiplank jobban néz ki :P

(#93252) focvis válasza mdani01 (#93246) üzenetére


focvis
veterán

Nekem se a kedvencem a Compact, viszont ezen a fotón tök jól néz ki. A felni baró.

(#93253) Integrale válasza Magnum_ (#93250) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem is. 320D-vel elég is lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#93254) rbalint88 válasza Magnum_ (#93250) üzenetére


rbalint88
addikt

nem rossz autó, csak van egy tipikus vásárlóközönsége :) tudod, akiknek nem lóg semmi a lábuk között ;)

(#93255) EQMontoya válasza focvis (#93252) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, felni határozottan like.

Same rules apply!

(#93256) mdani01 válasza rbalint88 (#93247) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nem :N

TheProb: Ízlések és pofonok, szerintem semmi gond nincs a kinézetével.

EQMontoya: Van benne, 18i. Nem racsingolásra kellett, normális városi autózásra.

Amúgy az szólt mellette, hogy teljesen költésmentes az autó, kötelezők mind lecserélve (számlával mind igazolva), zsír új fékek vannak rajta, csak tankolni kell. Járt mellé egy nyári szett (160k volt a számlán) 2017-es Pirelli P Zerokkal, a téli szintén tavalyi gyártású Hankook.

Tisztasága kívül-belül Saint_ minőségű munka :P

Focvis: Köszi, majd kaptok képet a nyári szettről, nekem az is tetszik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#93257) -v- válasza focvis (#93252) üzenetére


-v-
addikt

Ez sem rossz azért .. csak ezt is valami telephely nélküli gecinepper árulja :(((

(#93258) rbalint88 válasza mdani01 (#93256) üzenetére


rbalint88
addikt

Grat! Amúgy szép és ha jó állapotú, az külön öröm. Ritka az olyan tulaj, aki ilyen értékű autóra is ennyire lelkiismeretesen költ.

(#93259) Magnum_ válasza mdani01 (#93256) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én a magam részéről gratulálok, szerintem fasza verda (ha valamiért el kellene adni a kocsimat, mert kell a pénz, ilyet vennék - régóta így gondolom. Mert tetszik, fenntartható).

I humbly and respectfully decline™

(#93260) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Octavia 2002, 1.8T AUM, hathcback.
Ezelőtt kb. 3 hónappal új első féktárcsát és betétet cseréltem, mert rázott a kormány fékezésnél.
Meg is szűnt a dolog, de most megint ugyanaz, azóta kb. 6000 km-t mentem.
A tárcsák: FERODO DDF1221C-1, betétek TRW.
Ilyen hamar tönkremennek a tárcsák, úgy értem nem elkopnak (a régiek sem voltak még elkopva) hanem, "meghajlik, félrekopik" :F ?
Szar tárcsákat vettem, vagy valami más lehet a gond?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#93261) mdani01 válasza Magnum_ (#93259) üzenetére


mdani01
aktív tag

& rbalint :R
Fenntarthatóság is fontos szempont volt.
Annyi lemaradt még, garázsban tartott autó volt, télen ritkán volt használva. Hibái: egy két minimális (közelről is alig látható festék hiányosság) a géptetőn, szélvédőn pár kavicsfelverődés.

iPhone 6S SpaceGray

(#93262) focvis válasza mdani01 (#93256) üzenetére


focvis
veterán

Szóval megvetted! Grat! :)

(#93263) EQMontoya válasza mdani01 (#93256) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sok balesetmentest!

Igazából elég bele a 140 ló normális közlekedéshez.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#93264) Tsebacsi válasza mdani01 (#93261) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megmutatod itt a szép új autód azt jól leszólják :P Grat, jól néz ki, állapotilag képről tip-top! Nekem sem kedvencem a compakt, de mégis BMW. Sok balesetmentest!!!

Szent: Meglestem a motorterem, még pariban van a tieddel ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#93265) TheProb válasza mdani01 (#93261) üzenetére


TheProb
veterán

Olvasottak alapján sikerült neked is kb olyat kifogni, mint nekem múlt héten a bravo-t. (Végig vezetett szervizkönyv, számlásan, garázsban tartva, stb.)

Sok balesetmentest!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#93266) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Megtörtént amire vártam már régota. Április eleje után végre lecsendesedik a melo, lesz idöm végre.
Adta az élet, hogy kocsit cserérlhetek. Vehettem volna 3-5 éves 7es Passatot és az Alhambrámat is elvitték volna.
Meghirdettem a kocsit, ismerösök is tudták. Nem titok 5000 €-ért hirdettem a kocsit de 4500-ért elvihették volna. Ugye müszakilag rendbe, kifogástalan. Külseje azért már nem szép. Osztrák volt 13 évig, rohad...
Jön is végre egy értelmes vevö, hogy megvenné.
Oké, probakör miegymás. 4800€-be egyeztünk meg vegülis, felét ide is adta mert csak hétvégén tudott volna jönni érte. Persze oké. Gondoltam nem leszek paraszt, kitakarittatom a kocsit kompletten meg lemosatom.
Vinném a mühelybe erre nem indul :) teker, teker de nem indul (-20 fokbam 3at fordult es beindult, üzemmelegen 1et). Hát én probálkoztam, nem indult. Hivom szerelö havert, nézi és passz. Gép rádug, patent minden. De nem indul. Passz mivan vele.
Hivom a leendö tulajt, mondom mivan. Hát sajnálja stb. Nem kell neki, zsét rendezzük, persze ok.
Na hát se pénzem, se müködö saját auto másnap reggel jött érte haver trélerrel, hogy vigyük az unásig ismert vw szervizbe mer' kell a kocsinak mennie.
Még azért 1x biztos ami biztos ráprobáltam. -5 fok, izzit a pdtdi jo 20mp-t, teker,teker,teker wrummwrumm beindult a k.. any...
Szétkurt az ideg természetesen :) Ennek lelke van
Azota beleküldtem 3ezret és semmi baja, 400at is megfordulta. Ugy döntöttem, hogy kell a halálnak ujabb kocsi, ezt szeretem, isnerem. Fogom és rokonom, velem egykoru fiatal only vw autoszerelövel neki ugrunk és uj, majdnem gyári autot varázsolunk belöle.
Röviden: Uj festés telibe valami sötét graffitra gondoltam. persze lakatolva és etc. Kerékjárat szélesités + nyomtáv és 1-2 cm.ültetés.
Kap uj belsöt, inkább üléseket. 2002es Audi A6-8 ülések, kárpitok izléses átalakitása. Aztán zajszigetelés.

Mindezt ápr. végén kezdjük és jo 2-3 honap alatt le akarom tudni. Minderröl logouton beszámolok. Még lehet vlogot is csinálok :D
Aztán, hogy mindez megéri e majd? Nem tudom, de megcsinálom. Egyszer élünk. De az biztks, hogy az országba még 1 ilyen alhambra nem lesz, és természetesen mindent hivatalosan, papirral!

(#93267) EQMontoya válasza csipszikutya (#93266) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ambiciózus elképzelés! :) Hajrá!

Azért egy dolgot tudj előtte: ha rendberakod a külsőt, ráköltesz egy millát, akkor még mindig egy 400-at futott Alhambrád lesz, ami ezek után már nem 4800, hanem 5200 Eurót fog érni. Ha raksz bele komolyabb Audi üléseket, akkor talán már 5300-ért is elmegy. Nyilván ez enyhe iróniával értendő, de egy ennyit futott autóba sok pénzt borítani soha meg nem térülő befektetés. Ha magadnak csinálod, és hosszú távra megtartod, akkor tök oké, de kivenni nem tudod belőle a zsét.

Same rules apply!

(#93268) rbalint88 válasza EQMontoya (#93267) üzenetére


rbalint88
addikt

megéri a ráköltés.... ha visszatekeri az órát. sajnos ez egy ilyen kurva világ. amúgy én nem tenném, vegyen inkább újabbat, amit nem fognak egyhamar kúrogatni. mert ezt megcsinálja, tök jó, örülés, tényleg pöpec stb, aztán amikor két év múlva kitiltják az összes nagyvárosból, akkor jön a húbazmegelés, hogy másfélmilla ment a levesbe, mert már csak a bontós ad érte vas árat csak (kis túlzással persze)

(#93269) Mágus2 válasza csipszikutya (#93266) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem éri meg, de csináld, jó buli. Senki nem fogja ezt megfizetni, tapasztalatból írom, viszont tapasztalatszerzésnek sem utólsó dolog és még mindig jobb, mintha elinnád. :K

Én inkább a B7-es paszulyt venném, de ha meg akarod csinálni, úgysem lehet róla lebeszélni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93270) Qtya123 válasza kisza25 (#93232) üzenetére


Qtya123
őstag

Én nemrég vettem hasonló áron (200.000 Ft-ért) egy 1998-as 1.0 Swiftet kimondottan budapesti utcai harcra, amortizációra. A másikat még nem vitt rá a lélek, hogy abban a dzsungelben használjam, amit Budapest belvárosának hívnak a lehetetlen helyekre betuszkolt, óriási padkákra felállós parkolóhelyekkel.

Megvétel után cserélve lett a motorolaj, váltóolaj, szűrők, ékszíj, vízpumpa, vezérműszíj+görgő, főtengely szimmering, gyertyák. Munkadíjjal+anyagárral költöttem rá 55.000 Ft-ot. Ez a felsoroltakat nézve vicc összeg, mégis nagyon vegyes érzésekkel adtam ki a pénzt, mert fura belegondolni, hogy ez az autó árának 1/4-ed részét teszi ki.

(#93271) Qru válasza mdani01 (#93246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat! Szep a felnije nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#93272) csipszikutya válasza EQMontoya (#93267) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Azt kihagytam a nagy irogatás közben, hogy ha ebbe bele vágok 99,9% akkor természetesen megtartom az autot. Hogy meddig? Szerintem kirohad majd alolam. "Nagy terveim nincsenek az élettel". Sajnos gyereket nem akarok, házat ahol élek fillérekért veszek, mire költsek? Mondjuk elég nagy "baj", hogy 26 évesen nem egy régi bmw-t vagy bármit akarok rendbe tenni hanem egy családi Alhambrát :D
Oratekerésröl nálam szo sem lehet. Bármikor mellé állok egy ugyan ilyen Alhambra/Sharan/Galaxy mellé amiben ora szerint ennek a fele van és esztétikailag biztos nem, de müszakilag köröket verek bármelyikre és az enyémmel nyugodtan elindulok bárhova (olaj csere után). Jajj persze ezt nem kötekedésként mondom :))
Igen, lesz addig kb. 430at futott Alhambrám. Kivülröl gyönyörü, belülröl auuu de patika lesz a müszaki részét pedig nem is mondom. Véget fog érni az "ingyen" vw szerviz, hál istennek megszünik.
Öreg auto nem vén auto ha van gazdája. :)

(#93273) Reaper


Reaper
őstag

Végre hétvégén volt egy kis dagonyázás, ismét Szarvaskő, ezúttal sárban, meg is látszik a gépen, lehet le kéne nekem is mosni? :DD [kép]

(#93274) Qru válasza Reaper (#93273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradhat, ez így autentikus. :D

Este én is lecsapattam, ahogy visszafelé jöttünk a Szlovák határtól fehér volt az út a sótól... :(((

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#93275) Tsebacsi válasza Qru (#93274) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a fogarasi shell-nél van?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#93276) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Hűtőt mikor illik cserélni? Látszólag nem szivárog, nem is melegszik túl (mondjuk meglepő lenne ez téli hőmérséklet mellett), viszont kaphatott rendesen az elmúlt 10 évben szerintem, mivel az alsó felén gyakorlatilag nincs ép lamella. Eléggé okádék módon néz ki, legalábbis az első hűtőradiátor (három van egymás mögött). Ez elég ok már a cserére, vagy ne stresszeljem túl?

[ Szerkesztve ]

(#93277) Reaper válasza Qru (#93274) üzenetére


Reaper
őstag

Nagyobb baj, hogy kb 2 hónapja nem nagyon volt lemosva, így bekéredzkedtem a céges mosóba, ha már úgyis havaseső jön :DDD

BigBlackDog: Ha nem melegszik és a vizet sem eszi én biza lesz*rnám :) Mondjuk ha pont a klímahűtő, akkor azt is csak nyáron fogod észrevenni, hogy nem hűt rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#93278) BigBlackDog válasza Reaper (#93277) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asszem, hogy a legelső a motorhűtő, utána van a klímahűtő leghátul pedig az intercooler radija. Akkor nem idegeskedek miatta.

[ Szerkesztve ]

(#93279) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szóval egyre többet utána olvasva egyre jobban érdekelne valakinek a tapasztalata a FIAT TIPO 2016-ról, lehetőleg 1,4 16V benyásé :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93280) Mágus2 válasza BigBlackDog (#93278) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem a klíma hűtő van elől?

kisza25 Csendes és elég jól is megy, de török szedán.

[ Szerkesztve ]

(#93281) focvis válasza BigBlackDog (#93278) üzenetére


focvis
veterán

Opelnél, a kocsi orrától indulva ez a sorrend: klíma, intercooler, vízhűtő. Feleslegesen nem bactatnám.

@ (#93273) Reaper: jobb lemosni, ne rozsdálljon.

@ (#93279) kisza25: Koreai autók után miért reszkíroznál? (Nem megbántva az olasz autó rajongókat; de szvsz már minőségi szintet képvisel egy Fiat és egy Hyundai.)

[ Szerkesztve ]

(#93282) tboy93 válasza Mágus2 (#93280) üzenetére


tboy93
nagyúr

de török szedán

látszik :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#93283) BigBlackDog válasza Mágus2 (#93280) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megnézem majd alaposabban. De én, mint képzetlen pék, úgy olvastam, hogy elől a motorhűtőkör radiátora van. Egyelőre viszont csöndben maradok akkor.

(#93284) kisza25 válasza Mágus2 (#93280) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tudom, hogy Törökországban gyártják, de pl. a gyár külön díjat kapott a modernsége miatt,
2016-ban meg best-bay díjat kapott az autó
focvis: amikor az első KIA-t vettem akkor is az ment, hogy Koreait akarsz hülye vagy? 2,79M volt az alapára, 3,1M az extrákkal növelt ára, mikor a golf 4M volt.
Na most ez 3,5M olyan felszereltséggel, mint a kia 4,2M-ért, egyesével lehet bele extrákat kérni, pl tempomat 30k, kanyarkövető ködlámpa 35k, 16" alu 140k....3,7M tudnék olyat összerakni amiben nekem minden benne van, ugyanez KIA ceed-ből 5M
5 év garos...
i20-ból kapnék ennyiért újat, ami jóval kisebb.
Mindegy kipróbálom, az nem kerül semmibe, aztán lehet öklendezve szállok ki, de az is lehet tetszeni fog:)
Én nem burzsujkódok, nekem az i20 is megfelel a maga kemény műanyagaival, nem szoktam egész nap simogatni a belsejét, tisztítani meg könnyebb, mint a szövetet:D
Trabantban, meg suzuki stiftben nőttem fel, lehet azért vagyok igénytelenebb :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93285) focvis válasza kisza25 (#93284) üzenetére


focvis
veterán

Ha 3,7 m VS. 5,0 m, akkor érthető.
Ritkán szoktam köpködni autókat, legalább is igyekszem figyelni erre. Novemberben 1 hétig béreltem egy i20-at (1,2, 85 LE), teljesen jó gép, színes belsővel is rendelhető, egyedül autópályás emberkedésre alkalmatlan.

(#93286) kisza25 válasza focvis (#93285) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van belőle 5 ajtós és kombi is, de azok magasabb felszereltségtől indulnak 4M-ért van bennük 300eFt számomra felesleges extra (króm kilincs+ hűtőrács, színre fújt tükrök (fehér autón nekem külön tetszik a fekete kilincs+tükör) 17" alu nekem itthonra nem kellene, pláne 1,4 szívóhoz, a navija fos (tom tom) nem kellene.....) Minek fizessek felesleges extrákért.
Na mindegy meglesek egyet, meg kipróbálom, igazából a meglesés megvolt mikor Hyundai i30-at szervizeltettem Kaposváron, ott van fiat+dacia+hyundai+renault. Csak akkor vettem az i30-at ezért nem úgy néztem meg, hogy vennék-e.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93287) EQMontoya válasza kisza25 (#93284) üzenetére


EQMontoya
veterán

2016-ban meg best-bay díjat kapott az autó

Ennyire jók a török tengerpartok? :)

Én nem vennék török sedant, ez egy modern Thalia.

Same rules apply!

(#93288) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Egy régi autót szeretnénk megvenni ha minden rendben vele átvizsgáláskor de kereskedőtől vesszük így nem tudom mi a pontos folyamat.
A TK le van adva mert ideiglenesen kivonták a forgalomból. Így hogy viszek el az átvizsgálásra?Trélerre gondolom nem teszik fel emiatt:) Illetve ha megvettük, akkor meg kell várni amíg újra forgalomba helyezik és utána hozhatjuk el?
Az eredetiség vizsgálatot el szokták végezni a kereskedők vagy elég ha beleírjük a szerződésbe, hogy ha ott bukik akkor semmis a szerződés?
Előre is köszi a válaszokat.

(#93289) EQMontoya válasza dkaro (#93288) üzenetére


EQMontoya
veterán

P rendszámmal megoldják, nyugi.

Szérződésbe meg írass bele mindent, ami ilyen. Ennyire szerintem bármikor flexibilisek.

Same rules apply!

(#93290) dkaro válasza EQMontoya (#93289) üzenetére


dkaro
őstag

A rendszám rajta van a kocsin. Azt mondták azért van ideiglenesen kivonva mert értékesítőként vették át.

(#93291) bitpork válasza dkaro (#93290) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha ezzel azt akarták mondani , h bizományos értékesítés garancia nélkül, akkor gondold át a vételt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#93292) kisza25 válasza focvis (#93285) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt az i20-at is törökben gyártják amúgy
EQMontoya: azért mert török gyártás?
Az i20 is az

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93293) hülyegyerek válasza kisza25 (#93292) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem, hanem azért, mert a best bay az legjobb tengeröblöt jelent. A best buy már inkább jó vétel.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#93294) kisza25 válasza hülyegyerek (#93293) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt láttam, hogy elírtam, németes vagyok, nem tanultam soha angolt, telefonról meg nem keresgetek,
Én nem vennék török sedant, ez egy modern Thalia.
Erre írtam

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#93295) Buster17


Buster17
addikt

Hali! Pesten vagy gy-m-s megyében tudtok ajánlani ahol klímát ozonizálnak meg feltöltenek korrekt áron?

(#93296) tboldi válasza Buster17 (#93295) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ózonos tisztításra a mosonmagyaróvári Greenline kozmetikához szoktam menni, de feltölteni szerintem nem tudnak. 5k egy alkalom.

[ Szerkesztve ]

(#93297) Buster17 válasza tboldi (#93296) üzenetére


Buster17
addikt

És ezt klíma feltöltés előtt vagy után kell megcsinálni?

(#93298) tboldi válasza Buster17 (#93297) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én utána csinálnám.

(#93299) Qru válasza Tsebacsi (#93275) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bingo. Arra felé mentünk étterembe, mondom akkor már még sem jelenek meg koszos kocsival. Erre ismi beállított egy 4.2 TDI A8-al. Hát csak pislogtam... A hátsó fék nagyobb volt rajta mint az enyémen elöl. :D

BBD: A klímahűtő van elöl. Amíg nem csögög meg nem melegszik túl én nem bántanám. Max egy átmosás mehet neki, meg friss hűtőközeg és kész.

Reaper: Tőlem jöhet, az enyém a garázsban alszik most egy darabig. :)

mod:

kisza: Hát a török Civic jó az angol meg egy kalap fos volt. Nem félnék tőle igazából.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#93300) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Hali,

Jaguar XE 2.0D AWD-t volt szerencsém pár napig próbálgatni, a kocsi közel sem mondható jónak, de pályán ennyit forog:

Ezzel most vezeti az RPM táblázatot :)

Ha valakit érdekelnek további részletek a kocsival kapcsolatban, akkor szívesen megosztom.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.