Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Rivaul válasza Declare (#7899) üzenetére


Rivaul
addikt

Mi az hogy nem fogadja el? Városban úgy mész ahogy akarsz amíg a látási megengedi. Gondolom drl kiváltására kell (bár azt nem fogja tudni) de én is csak a helyzetet nyomom fel nappal mert azzal is láthatóbb vagyok mint nélküle. Viszont tompítottat a franc használjon verőfényes délbe...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7902) AMD Power


AMD Power
titán

Már ideje lenne normális minőségi utakon közlekedni. :U

750 milliárd forintból készülnek új utak 2020-ig
Útépítés nagyon sok pénzből. Kíváncsi vagy rá, hogy merre?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7903) Kalandor válasza TaaT (#7900) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem azt mondom, hogy DLR helyett, de jó pótlék lehetne egy erősebb helyzetjelző.
DRL-t egyelőre nem tudok tetetni, mert ki kell cserélni a lökhárítót :(

(#7904) TaaT válasza Kalandor (#7903) üzenetére


TaaT
veterán

Én beraktam egy pár 1 ledes helyzetjelzőt előre [link] Nem legális, kicsit erősebb mint a halogén, de semmilyen formában sem drl pótlék.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7905) Kalandor válasza TaaT (#7904) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyivel már elégedett lennék, ha legális lenne.
Az OSRAM mindenesetre az NBU-val is a határokat feszegeti, és sikeresen.

(#7906) Rivaul válasza AMD Power (#7902) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha újrahúzzák se lesz jobb a helyzet. Az új 0-ás is egy hordó fst nem ér olyan minőségű... A városba meg ha lehúznak egy csíkot akkor 2 hét múlva rájönnek hogy pont ott kell csatornázni/vezetéket fejleszteni vagy valami. Meg majd ezzel is úgy járunk hogy 3 évig csinálnak 6 km-t aztán ha végre kész és nem kell szívni miatta akkor vehetsz rá egy "jó neked" matricát...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7907) -v- válasza Rivaul (#7906) üzenetére


-v-
addikt

Látom tapasztalt magyar állampolgár vagy :DDD

(#7908) Declare válasza Rivaul (#7901) üzenetére


Declare
őstag

lakotton belül ugy közlekedsz ahogy akarsz persze, de külterületen irtam....

(#7909) zoo8800 válasza Rivaul (#7906) üzenetére


zoo8800
veterán

A nullás a teherforgalom miatt lett betonozva. Jobban ráz, de jobban is bírja (elvileg).

rip and tear, until it is done

(#7910) dellfanboy válasza zoo8800 (#7909) üzenetére


dellfanboy
senior tag

elvileg nem lesz nyomvályús

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7911) tresh válasza dellfanboy (#7910) üzenetére


tresh
addikt

elvileg... ;]

(#7912) Rivaul válasza zoo8800 (#7909) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem azzal van baj. Hanem mar most vannak benne gyurodesek es a huzott palyak kozott vagy egy centis szintelteres van. Hullamzik rajta a kocsi. En a halasztelek erd reszt hasznalom es az nekem nem uti meg a frissen csinalt ut mercejet. Sztem par korrektebb orszagban ekszereszkalapaccsal toretnenek fel egy ilyen munkat :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7913) Jorus válasza tresh (#7911) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hat éve adták át a keleti szektort, nem lett nyomvájús egyelőre. Igaz, jobban kopik rajta a gumi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7914) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Srácok nyugtassatok meg légyszi! Waze után mentem gyálra hungária felől, és valami m5 bevezető felé mentem állandóan a matrica tábla jött szembe..utána hamar levitt róla a waze, és írt újtdíjas lehetőséget, de direkt nem azt választottam...lehet ebből para..?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7915) VegyesTamás válasza VegyesTamás (#7914) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Gyáli úton mentem..nagykőrősi-ig (szerk lejárt)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7916) raczger válasza VegyesTamás (#7914) üzenetére


raczger
őstag

Pontosabban milyen útvonalon mentél? M5 bevezetőt érintetted? Az fizetős.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7917) VegyesTamás válasza raczger (#7916) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Az..sztem is az..mindegy megvettem..am is meg akartam venni..csak nem most, (nem jött jól) hogy verjék telibe a... :(((

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7918) Rivaul válasza VegyesTamás (#7917) üzenetére


Rivaul
addikt

En mar csak a foldutakat engedelyezem a gps-ben. :D :W

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7919) TaaT válasza Rivaul (#7918) üzenetére


TaaT
veterán

:DDD

Give them hell Ukraine!

(#7920) VegyesTamás válasza Rivaul (#7918) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

most már én is csak azt fogom...miért is emelik a benzit :O ?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7921) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt a két térképet látnod kell, ha autózol!

A mai napon bejelentették az útdíjrendszer február 1-jével életbe lépő változásait: az előzetes várakozásoknak megfelelően több fizetőssé tett szakasz újra ingyenesen használható lesz. A kormany.hu oldalra pedig felkerültek az újra díjmentessé vált szakaszok térképei.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7922) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

igen...mostantól gyűjtök egy 15000 literes tartályra...f@szom...eldurran az ember agya

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7923) AMD Power válasza VegyesTamás (#7922) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek baromira nem örülök. :W :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7924) -v-


-v-
addikt

Elpusztult a generátorom :O

(#7925) DeFranco válasza -v- (#7924) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:O

(#7926) Mágus2 válasza -v- (#7924) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

R.I.P.

(#7927) Rivaul válasza -v- (#7924) üzenetére


Rivaul
addikt

Béke hamvaira :(( Főleg mert az enyém is nyüszít és kerreg :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7928) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Mazda 6 , 2004, 2.0 cdh GT, 136 LE.

Ma elkezdett világítani a motorhibajelző+ a kipörgésgátló.

Hibakódok:

B2537 ---- ez elvileg: Auxiliary Heater No Start Fault , van benne kályha ugye, gondolom erre jelez,de szerintem ez összefügg az elsővel.

P0342-Vezérműtengely helyzet érzékelő 'A' áramkör alacsony jelszint (1.hengersor vagy egyedülálló szenzor)

Na egy nissan almerán, ha jól emlékszem, szintén ez volt a hibakód, ott pedig a csúszó vezérműlánc miatt jelzett ugye a szenzor.

Lehetséges,hogy itt a vezérműszíj lenne a probléma? Az autóba van 90k és ez valós, mivel fél évesen 12k-val került édesapámhoz, ő pedig 10 év alatt tett bele ~ 80k-t.

Vezérműszíj még nem volt cserélve, legutóbb 1 éve az autószerelő megnézte és azt mondta,hogy nincs vészes állapotban egyáltalán, ő még nem cserélné.

Várom az ötleteket, minden kis infónak örülök, akkor is, ha csak tipp.

Köszönöm előre is !

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7929) Mágus2 válasza membrandj (#7928) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Cserélni kell a vez. szíjat. 6 év az élettartama max. Hiába keveset futott, öreg a szíj és bármikor elszakadhat.

Megnyúlhatott már a szíj és elmászott a helyéről a jel. A kályha más tészta, de ugye az sem szerviz mentes, azon mikor voltak legutóbb cserélve a kötelező dolgok?

[ Szerkesztve ]

(#7930) membrandj válasza Mágus2 (#7929) üzenetére


membrandj
nagyúr

Tisztába vagyok vele, tavasszal lett volna aktuális.

Akkor ezek szerint a hibakód itt is arra utal,hogy csúszik a szíj és a szenzor " hibás" adatokat mér?

Ami a fura,hogy egyszerre dobta ki a webasto kályha hibát is. Lehet,hogy a motor indítja el a kályhát és mivel nem jó már a szíj, ezért nem tudta?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7931) membrandj válasza Mágus2 (#7929) üzenetére


membrandj
nagyúr

Most vettem észre,hogy szerkesztetted a hsz-t.

Szerintem első kőrbe a hét elején kicseréltetem a szíjat. Tippek? Gondolom utángyártott kellene.
Kályhán mit kell szervizelni? Ilyenről még életembe nem hallottam.

Ez egy gyári webasto motorfűtés.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7932) hurenzon


hurenzon
senior tag

lenne egy kérdésem, 99 es ford focus kombi, eltört az első rugóm. Érdemes bontottat venni? fele annyi mint a legolcsóbb útángyártót.

(#7933) Rivaul válasza hurenzon (#7932) üzenetére


Rivaul
addikt

A rugók marha sokáig bírják. Én kevés dologból veszek bontottat mert annak ott van az ami az enyémbe van... Viszont a rugót bevállalnám.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7934) DeFranco válasza hurenzon (#7932) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én nem vállalnám be, azért nem egy ökör ára az a rugó. Párban kell cserélni, nekem az első pár gyárira (vagy azzal megegyező gyártó és minőség, most meg nem mondom, de a szerelőm tudja mit tesz be, nem szórakozik) munkával együtt volt 33,6k. Párban.

(#7935) TaaT válasza Rivaul (#7933) üzenetére


TaaT
veterán

Mintha lett volna már itt vagy a milyen autót vegyek topikban focus mk1 rugótörés, szal...

ja, régi kettesgolfban olyan sűrűn törtek az első rugók hogy egy idő után már nem is vettünk bele másikat...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7936) DeFranco válasza TaaT (#7935) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem tört.

Nem szokott, nem típushiba, de előfordul. Szerelőm is vakarta a fejét, hogy azért ez nem gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#7937) hurenzon válasza DeFranco (#7934) üzenetére


hurenzon
senior tag

2 db gyári rugó használt 8 e Ft, 2 db útángyártót legolcsóbb 16 e Ft.
Szerelési díj 6 e Ft.

(#7938) DeFranco válasza hurenzon (#7937) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

itt nem ilyen árakat látok, de ha göd közel van, akkor hívd fel Bagolyékat (Essmotor) aztán megmondják mit raktak bele. Másfél éve volt.

De tőlem aztán tehetsz bele bontottat is, te kértél véleményt.

szerk: hogy tört el? hogy vettétek észre?

[ Szerkesztve ]

(#7939) Rivaul válasza hurenzon (#7937) üzenetére


Rivaul
addikt

Rugó összehúzó 5k és meg van örökre. Én megvettem. Már az első használatnál behozta az ára dupláját a toronycsapágyak cseréjénél.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7940) hurenzon válasza DeFranco (#7938) üzenetére


hurenzon
senior tag

Itt is 8 e Ft/db és párban kell cserélni.

Este beálltam, minden rendben volt. Ma délután meg el volt törve. Éjszaka folyamán magától eltört, állóhelyzetben.

Rivaul: És ez mire is jó pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#7941) szőröscica válasza hurenzon (#7937) üzenetére


szőröscica
addikt

Kétszer véletlenül nem lehet az utángyártott szót útángyártót-nak leírni.

(#7942) mycso válasza hurenzon (#7940) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Annó megane2-höz FK shopból, 8ezerért vettem a 4db -30-as ültetőrugót! (volt valami készletkisöprési akciójuk, egyik ismerős megvette és el is hozta németből)

Amit írsz, faterom autóján ugyan így volt. Este semmi, reggel megy le és féloldalasan áll az autó --> rugó eltörve.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7943) hurenzon válasza szőröscica (#7941) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ez a hülye telefon mindig kijavít, és nem mindig veszem észre vagy figyelek rá. Főleg így este.

(#7944) Rivaul válasza hurenzon (#7940) üzenetére


Rivaul
addikt

Arra jó hogy ki tudd magadnak cserélni a rugókat, főleg úgy hogy ne szakítsa le a fejed :D Akkor vettem meg mikor a racsnis hevedert széttépte a rugó és a szomszéd utcáig repült, a fejemtől 5 centire indult föld körüli pályára :)) Abban a pillanatban véget ért a házi barkács és beszereztem egy készletet. Azzal oldalanként fél óra alatt ki lehet cserélni a rugókat.

Persze ehhez kell az is hogy magad akarj szerelni. Én az út szélén megcsináltam egy emelővel, ezzel meg a racsnisommal.

Ezzel lehet: torony csapágyat, lengés csillapítót, rugót sbt-t cserélni. Az enyém egy 45 centis möller. 4500ft-volt vaterán. Meg van itthon 2 békebeli 25 centis is a biztonság kedvéért :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7945) VegyesTamás válasza mycso (#7942) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Rámásznak a macskák...nálunk is ez van ;]

AMD Power: én most eldöntöttem amíg ennyi a benzi addiz annyit megyek amennyit lehet. A vezetés, ralyy az életem, ha fél éven belül megfizethetetlen lesz számunkra, nehogy azt mondjam ...persze amikor még "csak" 320 volt nem használtam ki..

De fasza volt egész éjjel ebbe az okádék szakadóesőbe pesten vezetni :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7946) tomiii. válasza Rivaul (#7944) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mi a rugó kiszedésre kifejlesztettünk egy rugó összehúzó nélküli, európai unió által is elismert, precíziós szétszedési technikát,manapság már 3-an, aktívan állunk a gátlón, árokpartba feszítve a azt, így tompítva a kilövést. :D és persze mindezt motocross fullface bukósisakban.

[ Szerkesztve ]

(#7947) AMD Power válasza VegyesTamás (#7945) üzenetére


AMD Power
titán

Sajna igen. Nálam mondjuk "kötött" benzin pénz van minden hónapban. Én azt beletolom. Ha meg megyünk bármerre nagyobb útra azt felesbe fizetjük az Asszonnyal és az általa adott pénzt visszatankolom a gépbe.

Tegnap én napközben játszottam ugyan ezt. De persze este még nagyobb trágya a BP esős party vezetés. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7948) Mágus2 válasza membrandj (#7931) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kályha több dolog miatt is nem indulhat pl. :1/4 üzemanyag szint alatt nem kapcsol, ha nem 100%-os az akksi, nem kapcsol, ha valami hiba van a tárolójában, nem indul. Időszakos átvizsgáláson cserélik az izzító gyertyáját, ellenőrzik a szivattyúját és a kipufogóját is cserélik, ha átégett.

(#7949) Rivaul válasza tomiii. (#7946) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is hasonló módokon indultam neki. Csak egyszer kell hogy meglegyintsen a halál szele miatta és ti is lemondotok a buliról :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7950) tboy93 válasza Rivaul (#7949) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az autoszerelomnek nem volt olyan szerencseje mint neked :N ot sikeresen pofanverte a rugo. Mondanom sem kell, hogy hetekig ugy nezett ki mint akit felholtra vertek a kocsmaban. Akkora mazlija volt hogy nem verte ki a szemet, illetve meg az orra sem tort el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.