Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) haddent válasza VegyesTamás (#7598) üzenetére


haddent
addikt

Súrlódási együtthatót meg kellene állapítani amit nyilván csak átlagolni tudsz eleve. Ezután tudni kéne mekkora erőhatást fejtessz ki függőlegesen (merőlegesen a súrlódásra) kanyarodás közben főleg ha közben még kaparod is neki, és akkor tudnál viszonyítani. Nem vagyok penge fizikából de a súrlódáshoz erő kell nem a sebesség tök más dolog. Az az érzésem, hogy röhejesen nagy eltérésű értékek tudnak kijönni 60km/h kanyar gáz nélkül egyenletes tapadás során és borzasztó nagy "tüskék" lehetnek az adatban 30km/h kézifék jégen + kaparás tiltásik + ínyencség a végére: mi van ha egy -egy részen a nulla tapadás átvált egy "száraz" tapadáséhoz hasonlóhoz. De persze ez még mindig csak egy kicsit kóstálgatj a valóságot ott annyi tényező vagy hogy beleőszülsz

(#7602) VegyesTamás válasza tomiii. (#7600) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

most nem ez a lényeg különben, 1 csavart nem találtam meg a másik meg elgörbült, és a felnivel együtt estek le..a hóautózás meg a baleset között eltelt 500km kb...a felnin sötétben nem láttam semmit, és úgy voltam vele majd reggel megnézem..de még aznap este kicsit elszálltam a dühtől, és elindultam egy helyre..hazafelé történt.

Taat: van kép lejjebb :)

haddent: tiltásig? hol van az? nagyon odafigyeltem, hogy a csúszkáláskor sem menjek 4000 főlé, átlagban, 2-2,5k-k n forgott a kocsi, és egybefüggő jégen hol lennének tüskék? :)

most nem a keresztbe autózást meg a kanyart hasonlítottam a példában össze, hanem a jég, és az aszfalt közti fellépő erők különbségére koncentráltam :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7603) tomiii. válasza VegyesTamás (#7602) üzenetére


tomiii.
aktív tag

de az egesz abbol indult, hogy mi okozta ezt. egyszeru,meglazultak es kiestek a kerekcsavarjaid :D nem kapott semmi rendkivuli terhelest(legalabbis amig ki nem estek a csavarok :D), nem volt anyaghiba se csak kis figyelmetlenség. Szoval irhatod a tagnak is, hogy nem a csapatás miatt van es ennel az esetnel tok mimdegy az aszfalt meg a jeg, semmi koze hozza.

[ Szerkesztve ]

(#7604) VegyesTamás válasza tomiii. (#7603) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

háááát az egyik biztos kiesett..csak azt nem értem, hogy mindig lehúzom nyomatékkulccsal 110Nm-el és 2500 km alatt nem volt gond (utoljára váltócserénél volt lenn a kerék) utána meg csak hirtelen kilazultak :Y mondjuk az egyik repedés, rozsdás, koszos piszkos a felnin :Y ezt már nem tudom meg mi lett volna, ha az első két kattanás után ráhúzok :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7605) tomiii. válasza VegyesTamás (#7604) üzenetére


tomiii.
aktív tag

másik se véletlenul volt a felniben :D szepen kiesett az is. ez egy ilyen szakma :D szóval kezetfoghatunk :D bár nekem 500 méter után estek le :D még szerencse , hogy mind leesett, ha tonkre tettem volna jelenlegi almaim garniturajat, felgyujtottam volna az autot, ugy, hogy benne ulok :D

(#7606) VegyesTamás válasza tomiii. (#7605) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

igen..ez egy lassabb folyamat volt mint a tied :N igen ez ilyen .. :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7607) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Boldog szulinapot nekem :)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7608) tomiii. válasza Snoop-y (#7607) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Boldogat :D nem szoktam mindig figyelemmel kovetni kinek milyen autoja van, subarud van? :D

(#7609) tboy93 válasza Snoop-y (#7607) üzenetére


tboy93
nagyúr

told el neki ha mar ma ilyen nagy nap van :C boldogat! ;)

(#7610) Snoop-y válasza tomiii. (#7608) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egy Prodrive STI :B

Ma csak annyira futotta hogy beinditottam egy kicsit.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7611) tomcsi23 válasza Snoop-y (#7610) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mennyi benya ment el erre, 6-8 lityó? ;]

Ja, a Zistenke éltessen! :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7612) Snoop-y válasza tomcsi23 (#7611) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ahh azert annyit nem eszik meg most nalunk is 1,20-ra lement a V-Power 1,40-rol :P
Ket harom evente szokott ho is lenni meg remenykedek kicsit hatha iden osszejon :DD

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7613) tboy93


tboy93
nagyúr

azert ez komoly :Y [link]

(#7614) tresh válasza tboy93 (#7613) üzenetére


tresh
addikt

Aki húzta a szánkót az úgy elvertem volna hogy beszarik :W

(#7615) Snoop-y válasza tresh (#7614) üzenetére


Snoop-y
veterán

Beszart az szerintem igy is :)
Azert hiaba megengedettel ment az emberunk (sacc per kb)
Ennyit jelent ha csuszik az ut :(
Mazlijuk volt a kicsakoknak nagyon.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7616) tboy93 válasza tresh (#7614) üzenetére


tboy93
nagyúr

A gyerekek elott? En is rettento pipa lettem volna az biztos, de a felvetelnek hala, szerintem csak megteritik a kart. Nagy lelekjelenlet kellett hozza az tuti + ilyenkor nem art az ABS.

[ Szerkesztve ]

(#7617) tresh válasza tboy93 (#7616) üzenetére


tresh
addikt

jó nem a gyerek előtt de akkor is, ilyen felelőtlenül az útra menni...azért csak lehet hallani ha valami jön és valljuk meg neki könnyebb megállni mint 1 tonnának a jeges /havas úton.. az meg csak hab a tortán hogy csori sofőr nem csak a saját hanem más autóját is összetörte hogy megmentse őket..

Snoop-y: az biztos de akkor is...

(#7618) Snoop-y válasza tresh (#7617) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem a vezeto is sokkot kapott becsapodas utan hogy hat mi tortenhetett volna.
A szankot huzo egy nagy agytroszt volt az biztos ehhez ketseg sem fer. Nekem ugy tunik balra sem nez csak atrohan. Az sem latszik tisztan, hogy a kotelet elengedte es o meg atrohant vagy a gyerekek vettek eszre a bajt es faroltak oldalra?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7619) Rivaul válasza tresh (#7614) üzenetére


Rivaul
addikt

Mind a kettő bu..i volt. A szánkós is, de a kocsis se úgy ment ahogy azt a környék és az út megköveteli...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7620) tresh válasza Rivaul (#7619) üzenetére


tresh
addikt

na jó rendben de akkor is szerintem ebben a helyzetben a gyalogosnak kellet volna jobban odafigyelni hisz ő hamarabb és könnyebben tudja lereagálni a helyzetet.. ráadásul ő hallja az autóst az autós őt nem.

Snoop-y: ja jó kérdés..

(#7621) Rivaul válasza tresh (#7620) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezzel egyet tudok érteni. Akinek szülőként ennyi esze van, főleg hogy el is engedi az út közepén a gyerekeket :Y Viszont attól még az ilyen "nekem nem számít a jég" típusú gyökerek is időzített bombák. Nem a főúton történt a dolog és nem hiszem hogy 20-al ment a sodródás és a becsapódás alapján...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7622) Snoop-y válasza Rivaul (#7619) üzenetére


Snoop-y
veterán

En ezert nem szoktam belathatatlan helyeken mar toligalni. Barmi tortenhet. Plusz itt meg adjuk hozza azt is hogy a csuszos uton szepen egyenletesen felgyorsulok es ugy nem csuszik az auto nem egyenlo azzal hogy akkor siman megallok ha van valami...

Neha azzal is meglepetest okozok, hogy a korforgot en korbenyomom kozel akkora sebesseggel ahogyan elotte az egyenes uton megyek. Errol is mar leszoktam mert sima autoval erre nem szoktak felkeszulni az emberek es azt hiszi meg befer elem mikor meglat a korforgalomban pedig nem ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7623) tboy93 válasza Snoop-y (#7622) üzenetére


tboy93
nagyúr

hu ebbol mar hanyszor volt problemam hogy korforgalomban kijottek elem :( nem egyszer kellett mar satuznom idiotak miatt :W

(#7624) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Megjottek a gumik asszony kocsijara. Uniroyal rainsport 3 :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7625) Snoop-y válasza tboy93 (#7623) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezert szoktam le errol en is :(
Na meg mar azzal is ovatos vagyok ha valaki kovet mikor eltolom neki mert en valoszinuleg megallok de nem biztos hogy o is meg fog tudni :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7626) Rivaul válasza Snoop-y (#7625) üzenetére


Rivaul
addikt

A komolyabb kocsi, komolyabb felelősséggel is jar. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7627) Snoop-y válasza Rivaul (#7626) üzenetére


Snoop-y
veterán

Annyira de annyira keves vagyok hozza de komolyan. Mivel relative toleralja a hibakat ezert sokan Colin McRae-nek hiszik magukat benne egybol. Aztan amikor megvan a baj akkor kb pont 3x olyan gyorsan mentel mar mint egy masik autoval es kezdhetsz el gepeszkedni. Ennek altalaban oszlop, arok, szembesav vagy teto a vege :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7628) tresh válasza Snoop-y (#7627) üzenetére


tresh
addikt

Nagy általánosságba itthon elmondható hogy a többség nincs tisztába az autója képességével és műszaki állapotával. Ezek után jön a probléma és a rengeteg baleset és ami a legelszomorítóbb a dologban hogy általában a vétlen húzza a rövidebbet. Pl ilyen esetek azok amikor a trabantból suzukiba ül át és nyomja neki mert hogy megy.. vagy pl a 50-60 lovas autóból ül át 120-150 lovasba aztán szintén tragédia a vége.

(#7629) Rivaul válasza Snoop-y (#7627) üzenetére


Rivaul
addikt

Legalabb beismered. Ez a ritka. Mikor elsore ultem at 60-bol 110 paciba hirtelen az is nagyon sok volt mikor megszokasbol eltaposta az ember nem hogy egy joval erosebb auto.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7630) TaaT válasza Rivaul (#7619) üzenetére


TaaT
veterán

100%-ban a szánkóhúzó volt a hibás.

Give them hell Ukraine!

(#7631) tomiii. válasza TaaT (#7630) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a kommentek között talán ez az utca van google maps-enn, ahol 20km/h-s tábla van kitéve.

de olyan 90%-ig egyet értek veled, de ha jobban belegondolok, ha 15km/h-nál lesatuzza akkor is tovább csúszik ezen az úton, szóval lehet teljesen igazad van

[ Szerkesztve ]

(#7632) -v- válasza Rivaul (#7619) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#7633) Rivaul válasza TaaT (#7630) üzenetére


Rivaul
addikt

Ne hülyéskedjél már :((( 3 autót odébb lök annyival megy egy olyan területen. Ha 2 gyereket húzol azok nem csöndben szánkóznak és egy 40-el haladó autót a hóba takarásból nem könnyű meghallani így. Persze figyelnie kellett volna az ostoba szülőnek de de hogy ő lenne a hibás az nonszensz. Ha elcsapja a kölyköket akkor jogosan le is ültetik mert számítani kell a veszélyre ilyen esetben azon a területen. Felelőtlen marha volt mind kettő...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7634) TaaT válasza Rivaul (#7633) üzenetére


TaaT
veterán

"Csak" 2 autót lök arrébb.

Attól hogy lakóövezet, az úttest még nem játszótér, télen sem.

Ilyenkor aki a hibást védi annak sok hasonló esetet kívánok, féktávon belül úton átrohanó gyalogost, út közepén szlalomozó részeg bringást stb...

Give them hell Ukraine!

(#7635) Rivaul válasza TaaT (#7634) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezekkel mind egyetértek, bár a "csak kettőt lök" az :)) Viszont az hogy 100% a szánkós a hibás sztem akkor se igaz. Te autós vagy én meg autós és apuka, ezért is láthatom másként a dolgot... Viszont az a te véleményed ez meg az enyém, ezen nem veszünk össze :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7636) Snoop-y válasza Rivaul (#7629) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fokozatosan kerult alam egyre erosebb auto mashogy eleg nagy mereszseg csak ugy bevagodni egy STI-be vagy barmely nagyobb teljesitmenyu verdaba aztan uccu neki.

Csillio fele autot vezettem elotte szerencsere ( kocsikat hordtam szervizbe meg vizsgara is naponta 3-4 felet vezetve a 2-es golftol a sport jaguarig minden volt :D ) mar sajatok kozul igy tornaztam fel magam:

Clio tech run ( 98Le ehehehe )
4gen Civic I-VT ( 150Le ) kesobb ez feltornaszva 200Le-re ezzel mar eleg felelmetes volt ez is.
Nissan 200SX ( 325Le na ez nagy ugras volt ( 3,7Kg/Le ;] ) nem is mertem nagyon rugdosni rettenetesen paraztam az elso honapban hogy ne dobjam el ) Sokkal rosszabb indulatu auto volt mint az STI es megtorolt mindent azonnal. Viszont emiatt ovatosabb vele az ember. STI meg kis sunyi mert sokaig enged aztan ha nagyon cibalod a bajszat akkor visszarug de istenesen :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7637) TaaT válasza Rivaul (#7635) üzenetére


TaaT
veterán

Pontosan, ilyenkor bele képzelem magam az autós helyébe, kb ugyanígy vezetnék én is.

Aztán kirongyol oldalról egy ilyen idióta, lehet nem is bírnék kitérni csak satufék oszt kb a gyerkőcökön lökök egy közepeset.

Give them hell Ukraine!

(#7638) Rivaul válasza Snoop-y (#7636) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is így szeretném majd :K Nálam a kilométer és a rutin az meg van, mert áruszállítóként dolgoztam de az erő az sajna nem járul hozzá. Következőre egy 150-es gépet szeretnék és onnan menni szintén a 2ő fölé. Annál viszont egyenlőre úgy érzem hogy nem is kéne több :N

Bár a HF-es élesz ez a gép ami náluk benne van a pakliba, akkor lehet kap egy ZS180 blokkot és közép úton meg is állok :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7639) tomiii. válasza Rivaul (#7633) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ilyen időben, mint a videón, valamelyik nap az álló autót én magam pakoltam oldalirányba vagy egy métert a havas füvön, pedig 60 kiló vagyok. Mehetett volna lassabban ez tény, de nem azért, mert 3 autót meglökött.

(#7636) Snoop-y: Váhhh 200SX, ha egyszer lesz egy, sose cserélném le egy Subarura .D :B

[ Szerkesztve ]

(#7640) Snoop-y válasza tomiii. (#7639) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kenytelen voltam. Az SX az hosszutavu szerelemnek indult aztan nalam volt 7 honapig :((
Elkoltoztem magyarorszagrol es egy tuningolt autot nem akartam atcipelni a vilag masik felere ugy hogy meg a kormany is a rossz helyen volt. De legfokepp az uzemeltetese nem latszott megoldottnak.

Szoval hatrahagytam es eladtam. A szivem szakadt meg, allithatom, hogy nem sok ilyen SX van magyarorszagon. Talan Karottanak van a Totalcarnal hasonlo kvalitasu SX-e. ( Ami rendes rendszamos auto nem szetfaragott P rendszamos driftgep es minosgi alkatreszekbol epult )

Itt angliaban meg mar nem baj ha van negy ajtaja a kocsinak es az asszony is meri vezetni anelkul hogy azon kelljen izgulnom mikor padlozza le veletlenul rossz fokozatban es all bolygokozi palyara vele.

Nagyon meg kell nezni mit veszel. A legtobb SX mar rozsdaboglya kategoria otthon. Es bar alap kocsikent relative olcso mire auto lesz belole addigra kihullik a hajad es/vagy nagyon sok penzt fogsz beleolni.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7641) Rivaul válasza Snoop-y (#7640) üzenetére


Rivaul
addikt

Te angolhonba vagy? Azt hittem németbe (nem tudom miért) :)) Nincs kedved egy rakás alkatrészt portázni? ;] :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7642) Snoop-y válasza Rivaul (#7641) üzenetére


Snoop-y
veterán

Angol igen. Lehet rola szo de leginkabb hazaszallitassal szoktam kuldozgetni. A rendes posta nagyon draga :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7643) tomiii. válasza Snoop-y (#7640) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Így teljesen érthető. :( Van esetleg képed az SX-ről? Hátha láttam már elsuhanni valamerre :D

(#7644) Rivaul válasza Snoop-y (#7642) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem akarok rád telepedni ne érts félre, de mint olvashattad Roverem van amihez itthon nem mindig van alkatrész. Viszont postázni meg nem igazán postáznak kintről. Általában meg tudom oldani itthon, de most pl 2 hónap volt ablakemelőt beszereznem normális áron. Ott meg kazal számra van minden. Csak egy vicces kérdésnek szántam, de egyszer lehet megkérlek majd, ha máshogy nem tudom megoldani :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7645) Snoop-y válasza tomiii. (#7643) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tess:

Es igy haladt:

[link]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7646) tomiii. válasza Snoop-y (#7645) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Népítéletben már szerintem láttam, Tényleg patika(bár a hátsó lámpa nem tetszik :D)

Mi múltkor őket fotóztuk/videóztuk:

(igen, itt kb mind nisan :D)

kedvenc autó típusom.(PS13 variáns inkább)

[ Szerkesztve ]

(#7647) Snoop-y válasza tomiii. (#7646) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az az egy maradt rajta idiota tuningos. A hires cukorka lampa. Nem volt kedvunk cserelgetni.

A belseje kevesbe volt diszkos:

Greddy TD05 14B turbo (1,1bar), Greddy oilcooler, Greddy Oil Catch Tank, Greddy forged pistons, Greddy e-Manage Ultimate ECU, Nismo clutch, Nismo Stage 1 eprom, RB20 MAF, 444 Skyline injectors, 255liter/h fuelpump, SR20 intercooler, Trust manifold, custom 60mm exhaust, Norris Design crank-shaft, 300ZX front brake kit, Sard Blow-off, Nismo Track suspension, Momo T-Club Black racing seats

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7648) tomiii. válasza Snoop-y (#7647) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Néztem a listát a youtube leírásban :D Tetszetős.

(#7649) Snoop-y válasza tomiii. (#7648) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gurulobol megevett egy STI-t siman. Atyam milyen meglepiket okoztam vele :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7650) tomiii. válasza Snoop-y (#7649) üzenetére


tomiii.
aktív tag

nem rég beugrottunk egyik autós sráchoz pesten, most S15-t épít, 900 lóerő a cél , mondjuk tény, hogy egy S13 csak régebbi autó, nagyobb a meglepi :D Bár az s15 sajnos driftre épül, nem utcára :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.