Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) tomiii. válasza Rivaul (#7949) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ezért volt rajtunk bukó :D meg ezért földbe állítva csináljuk, az elnyel mindent + már egyik általam használt kocsiban se a gyári rugó van és már nem rúg egyik se szétszedéskor :N

(#7952) membrandj válasza Mágus2 (#7948) üzenetére


membrandj
nagyúr

Akksi zsír új, érdekes mód bekapcsol 1/4-ed szint alatt is.
A kályha még annyira nem is " vészes" probléma, a szíj miatti történet annál inkább szerintem. Jakoparts vagy milyet nézzek hozzá? Esetleg gyári sincs vészes áron?

Köszi a kályhás infókat!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7953) VegyesTamás válasza AMD Power (#7947) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ohh nekem teljesen random a benzifogyasztás :D nem volt gond ezzel az esővel, csak néha nem lehetett látni a vonalakat, meg 1-2 alkalommal úgy leküldték a kocsit, hogy tényleg semmi nem láttam...féltem is, hogy beázik a csacsi :D remélem ma éjjelre valami változik :D felőlem legyen hó :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7954) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Azt amúgy melyik okos találta ki, ha megy a nappali világítás, akkor hátul már nem is kell világítani? :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7955) roti86 válasza VegyesTamás (#7953) üzenetére


roti86
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Ma kaptam egy követ a szélvédőmre, az üvegen egy pontszerű felületi sérülés látszik, repedés sehol. Kell e aggódnom, hogy esetleg elindul a repedés a későbbiekben? :U

TomCat333: bocs, nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

(#7956) VegyesTamás válasza roti86 (#7955) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Igen, simán előfordulhat egy nagyobb ütéstől (kátyú, nem észrevett fekvősün stb) elvileg már occsooért javítják az ilyeneket (carglass..stb) és nem egy elvetendő ötlet. Persze van aki 3 kaviccsal is a következő műszakiig megy...aztán volt olyan akinek előtte repedt meg 1 nappal (műszaki előtt) háát szélvédőcsere 40k..nem volt boldog

Semmi gond

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7957) Rivaul válasza roti86 (#7955) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen kell. Télen azért mert bele fagy a víz, nyáron meg a túlmelegedett szélvédő miatt, szóval mindig. Ragaszd le egy darab celluxszal hogy ne menjen bele semmi dzsuva és ahogy tudod vidd el javíttatni. 3-5k között mozog a tecsó, ósan stb parkolókban. Minél hamarabb viszed annál kevesebb (lehet semmi) nyoma nem marad. Én 2 hónapja csináltattam az enyém, régi volt így nem lett nyomtalan de legalább nem törik tovább. Az előző gépemen hagytam mert hogy nem volt zavaró helyen. 4 évig semmi baja nem volt azt egyszer melóba menet 5 perc leforgása alatt az anyós oldaltól az én oldalamig elvándorolt egy csík az üveget előttem kettéválasztva... Nem voltam boldog, és semmit nem tehettem ellene.


tomcsi23

Ezt én sem igazán értem. Főleg pályán... Én emiatt szoktam a helyzetjelzőre kötni a drl-t. Ha felnyomom akkor megy az is. Bár volt egy köztes kapcsoló így le is tudtam nyomni és csak a helyzet maradt. Nem szabályos de sztem így az ésszerű.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7958) mycso válasza tomcsi23 (#7954) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezt az az okos találta ki, aki már vezetett "nappal, jó látási viszonyok között" (ez ugye az egyik feltétele a drl használatának) és látta (nem látta), hogy az előtte haladónak hiába ég a hátsó helyzetjelző lámpája (5w + 5w), azt talán csak akkor érzékeli ha beleáll a seggébe --> tehát magát az autót úgyis hamarabb észreveszi.

Nyilván nem a hyper-szuper ledes audibmwstb. hátsólámpákról beszélek, amiknek nem mellesleg már zavaró
a fénye, sötétben kifejezetten.

Nem is lenne ezzel baj. A baj ott kezdődik, hogy a sok állat még ködben és szürkületkor sem kapcsol lámpát, mert az ezerledes gyári drl úgyis olyat világít (előre), hogy elég az. --> na ilyenkor már hátulról, lehet csak későn veszed észre az autót, viszont ez nem a drl és szabályozásának a hibája, hanem user error.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7959) DeFranco válasza roti86 (#7955) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

olvasd át... szigszalag rá, aztán irány egy szélvédőjavító mielőtt (tovább) reped.

(#7960) TaaT válasza DeFranco (#7959) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy mi pénz egy ilyen javítás?

Give them hell Ukraine!

(#7961) DeFranco válasza TaaT (#7960) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom, még nem javíttattam, egyszer voltam ilyen helyen, de azt mondták, hogy amit látok az egy előző javítás helye (minimális gyösznyi karc) így nem kellett fizetni. 5k köré tippelem.

(#7962) TaaT válasza DeFranco (#7961) üzenetére


TaaT
veterán

2006-ban amikor megvettem a kocsim rá pár hétre kaptam egy követ, szerencsére az utasoldalon [link] Kíváncsi vagyok mennyit segítene rajta ez a kezelés.

Give them hell Ukraine!

(#7963) Rivaul válasza TaaT (#7960) üzenetére


Rivaul
addikt

5k a régebbi kb 5 forintosnyi terjedelmű. Nekem 3k-ért még ezt is megcsinálta az öreglány csak mert maradtam vele udvariasan beszélgetni azt a 15 percet amíg végzett...

Mod: nyomtalanul azt már nem tüntetik e, viszont sokkal halványabb lesz és nem lesz rá esély hogy egy következő kőnél vagy csak úgy magától továbbszakadjon. Ha nem futnak ki apró szálak minden irányba akkor bírják ilyen sokáig de ez se garancia az örök életre.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7964) DeFranco válasza TaaT (#7962) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha nem arról az ócskavasról lenne szó, akkor azt mondanám, hogy pikk-pakk csináltasd meg, kis ár ahhoz képest, hogy mennyit tud segíteni, de ebben az esetben szerintem hagyd a p.-ba ;]

[ Szerkesztve ]

(#7965) TaaT válasza DeFranco (#7964) üzenetére


TaaT
veterán

Na majd elgurulok a tecsós sátras emberkéhez, meglássuk mit mond. :)

Give them hell Ukraine!

(#7966) tboy93


tboy93
nagyúr

Erdemes megcsinaltatni a kisebb, latoteren kivul eso kofelverodeseket is. En juniusban vettem a verdat, a szelvedon a bal szeletol szamitva 4-5cm-re volt egy 5 forintos nagysagu kofelverodes. Meg akartam csinaltatni, de gondoltam raer. Na a vasarlast koveto heten egy meleg napon a dzsuvas ablakomra rafujtam az ablakmoso folyadekot es abban a pillanatban szem magassagban kb 40cm hosszan berepedt a szelvedom :(. 30k volt a csere.

[ Szerkesztve ]

(#7967) #81556480


#81556480
törölt tag

háj!

mi az a RACEISM ?

(#7968) tomiii. válasza #81556480 (#7967) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Egy vallás :D Mottójuk: "in stance we trust" :D egyébként egy társaság,közösség sok rendezvénnyel

(#7969) #81556480 válasza tomiii. (#7968) üzenetére


#81556480
törölt tag

Melyik országból indult? véletlenül nem lengyel a téma ?

(#7970) tomiii. válasza #81556480 (#7969) üzenetére


tomiii.
aktív tag

de, pontosan, a honlapjuk is .pl :D valami fura helyen találkoztál a fogalommal vagy matricán láttad?

(#7971) boogie84


boogie84
veterán

Jön! ;]

Snoop-y:
Csak nem ez a tiéd? [link]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#7972) szőröscica


szőröscica
addikt

No, 5W30-as Sustina és Mann szűrők megrendelve, ha egyszer pedig végre meggyógyulok ebből a rohadt tüszős mandulagyulladásból, akkor még talán le is tudom cseréltetni.

(#7973) Snoop-y válasza boogie84 (#7971) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nope:

Enyem ez volt

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7974) #81556480 válasza tomiii. (#7970) üzenetére


#81556480
törölt tag

Vectrás vagyok, és a lengyelek köztudottan nagyon szeretik a vetcrákat (B veki) Mikor németbe dolgoztam láttam hogy folyamatosan ők hordják haza ezeket a kocsikat. Aztán rátaláltam ezekre a gépekre:

(#7975) shaggy


shaggy
aktív tag

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok hátha tudnátok nekem segíteni.
VW Transporter T4 2003-as megtudjátok mondani a gyári ablaktörlő lapát méretét mert le lett cserélve és nem tudom már milyen volt előtte rajta.

(#7976) Rivaul válasza shaggy (#7975) üzenetére


Rivaul
addikt

21" 530mm-es mind a kettő.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7977) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Egy SKF vezérműszíj készletre kaptam ajánlatot. A leírás szerint komplett KIT, tehát teljes készlet ~ 65k,de unixon nézegetve kidob drágábban 80-120 ezer ft-ért is, ahol azt írja,hogy 2 db feszítőgörgő.

Szimplán elírták és mégse komplett kit lehet a 65 ezres verzió?

Ha valaki esetleg rá tudna nézni, azt megköszönném. Mazda 6, 2.0 cdh gt, 136 le, 2004,sedan.

Rajz ugyanaz mindkettőnél, leírásban írják a 85k verziónál,hogy 2 db feszítő, a 65k-s verziónál pedig,hogy complett kit.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7978) shaggy válasza Rivaul (#7976) üzenetére


shaggy
aktív tag

Köszi a választ!

Most 600 és 460 van fent és elég maszatossan töröl csak nem tudtam előtte milyen volt.

(#7979) Rivaul válasza shaggy (#7978) üzenetére


Rivaul
addikt

Nincs mit. Én a valeot ajánlom. Kulturáltan áron lehet kapni és az legalább normálisan töröl.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7980) shaggy válasza Rivaul (#7979) üzenetére


shaggy
aktív tag

Bosh rendeltem de lehet még sosem volt ilyenem de lehet elég lett volna az olcsóbb is.

(#7981) F_Zolee válasza Rivaul (#7979) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van valami hely ahol kapni kisebb méreteket? A gyorsszervízbe ahova járok ott nincs.
Pl. 500/350 vagy 510/450. Pest keleti része előnyben. :F Vagy kapni madaras teszkóban is ilyet?

(#7982) Mágus2 válasza membrandj (#7977) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Teljes készletet vegyél, ami a vízpumpát is tartalmazza. Szíj, 2 görgő, feszítő, pumpa. Igen, jól látod, 243 euró, de nem kell minden nap cserélni és inkább ez, mint a motorgenerál, és ezt akkor is cserélni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#7983) membrandj válasza Mágus2 (#7982) üzenetére


membrandj
nagyúr

Vízpumpára rákérdeztem 2 db márkaszerviznél + maszek mazdásnál és azt mondták,hogy nem szokták cserélni, csak akkor, ha folyik vagy csapágyas, hibás, mivel annyira eltalált széria lett.

Ha megnézik és baj van vele, akkor nyilván cserés,de amúgy nem cseréljük.

Amit írtam 65k-s verzió az elvileg teljes készlet, ez a furcsa benne,hogy 1 db feszítőgörgőt ír, viszont azt is írja,hogy complett sett. Ha rámész az unixra, akkor látod te is,hogy miért nem értem.

Alatta pedig van 85-ért, ott már írva van,hogy 2 db f.görgő,de nincs ott,hogy szett.

Amúgy köszönöm szépen,hogy segítesz!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7984) szőröscica válasza membrandj (#7983) üzenetére


szőröscica
addikt

Cseréltesd ki szépen azt a vízpumpát is, de ne abban a szervizben, ahol azt mondták, hogy azt nem kell. Azok kóklerek.

(#7985) Mágus2 válasza membrandj (#7983) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elég sokat szerelek, persze nem mazdát, de egy valamit megtanultam abból, amiket láttam. A vízpumpa nem csak úgy tud elromlani, hogy folyni kezd. Be tud szorulni a csapágy és akkor szakad a szíj, kezet fognak a dugattyúk a szelepekkel. Nem jó móka. Tartom a tanácsom, ne spórolj a pumpán, nem éri meg a kockázatot, akármilyen jól eltalált széria. Nem szoktam a unix oldalát használni, mert nem élek Magyarországon.

A végső döntés rajtad áll, de ha már ki kell fizetni a munkát, akkor ha folyni kezd a pumpa, megint fizetni fogod a vezérlés le és felszerelését, és ugye ez a jobbik eset. A rosszabb a fent említett megszorulás.

(#7986) membrandj válasza Mágus2 (#7985) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszönöm a választ, joamilestoné neked is.
Most már végképp nem értem az egészet.. :D Miért mondják a mazdások,hogy nem kell cserélni, ha közbe ajánlott és ugye ez nekik megint csak pénz lenne..

Természetesen azt hozzátették,hogy ha folyik, akkor nyilván csere.
Ha csapágyas lenne, akkor annak nem lenne hangja?

A másik,hogy az autóba van 90 ezer km és ez ténylegesen ennyi. Valószínűleg 2-3 hónapon belül el is lesz adva. ( persze ez mellékes)

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7987) szőröscica válasza membrandj (#7986) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem 70 ezret sem bírt a vízpumpa, elkezdett vonyítani, és nagyon kevésen múlott, hogy nem járt motorfelújítással az affér. Szerencsére itthon ért a hiba és nem 500km-re, mert onnan nem jött volna haza a lábán az autó...

Nem érdemes rajta spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#7988) Mágus2 válasza membrandj (#7986) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Majd eladásnál említsd meg a friss vezérlést, meg azt is ha a pumpa maradt.

Az autóalkatrészek szemrevételezése egy dolog, állapotuk felmérése szemre szinte lehetetlen. Nem lehet megmondani, hogy egy görgő meddig fog futni, hogy egy pumpa mikor hal meg, vagy egy szíj mennyit bír még, aki ilyenre vállalkozik, az ennek a célszerszámnak a segítségével teszi, amiben nem bízok.

[ Szerkesztve ]

(#7989) -v- válasza Mágus2 (#7988) üzenetére


-v-
addikt

említsd meg a friss vezérlést

Meg mellé lobogtatni kell a számlát különben úgyse hisz el senki :)

(#7990) tboy93


tboy93
nagyúr

Szerintem meg ha 2 honap mulva adja el akkor ne csereljen vezerlest. Ugyse hiszik el sokan meg szamlaval se, ha meg el is hiszik nem akarjak kifizetni a a teljes koltseget. Vevo csereljen maganak :))

(#7991) Mágus2 válasza -v- (#7989) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én az enyémhez adtam a régit + a számlát. Meg a fotó dokumentációt, hogy mikor mi volt cserélve.

tboy93 De már most is mellette van a jel, addig akár meg is ugorhat. Könnyebb dönteni kockázat nélkül. Gondolom nem olvastad végig a dolgot, hogy miért akarja cserélni. :N

[ Szerkesztve ]

(#7992) tboy93 válasza Mágus2 (#7991) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es "megterult" a csere?

mod: nem olvastam vegig, ha sos akkor nincs mit tenni

[ Szerkesztve ]

(#7993) Mágus2 válasza tboy93 (#7992) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nyugodtan alszok, meg eddig is nyugodtan jártam az autóval. Eladásnál pedig megtérült, mert megkaptam azt az összeget, amit kértem. A megbízhatóság megfizethetetlen, arra soha nem sajnáltam a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#7994) membrandj válasza Mágus2 (#7991) üzenetére


membrandj
nagyúr

Pontosan. Péntek óta áll az autó, a következő útja a szerelőhöz lesz. Azért szeretnénk még használni, illetve az 1 dolog,hogy én felrakom mondjuk 2 hét múlva a hirdetést, de simán lehet,hogy csak 2-3 hónap alatt megy el az autó.
Illetve a vevők 90%-a nem vesz úgy autót,hogy valami nem oké. Az a szájíz,hogy már első kőrbe viheted szervizbe.. Illetve, ha veszi, akkor ki tudja mennyit mond neki a sufi szerelő erre a szervízre. Lehet láttatlanba rávágja,hogy 200 ezer és kapásból annyival olcsóbban akarja megvenni..

Szerintetek mennyiért mehet el? Mazda 6, 2.0 cdh gt ( xenon ,navi, k.felni,stb.) ~ 90k, sedan , 136le, 310 NM.
Nézegetem a használtautót ,de nem igazán tudok kiigazodni.. Van aki ugyan ilyet árul, igaz 240 e km-el,de 1 milláért, valaki meg a kevésbé felszereltet ,több kilométerrel 1,5-ért.

Az igazi problémát abba látom,hogy nem fogják elhinni,hogy ténylegesen ennyi van benne, max ha élőbe megnézi,de ugye addig el is kell jutni...

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#7995) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

Szerettem volna kiszedni a gyári Ford 6000CD típusú fejegységemet,de nem sikerült.Vettem hozzávaló villát is.
Most úgy állok, hogy az egyik villa beragadt,a másikkal próbálom "feszegetni" , hogy kiakadjon, de semmi.Kérlek segítsetek :W

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#7996) Mágus2 válasza Richard! (#7995) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kulcsot csak akkor lehet kivenni, ha már kint van a rádió. Kell 4 kiemelő kulcs hozzá, mainek be van reszelve a ferde éle. Az beakad és behúzza a rögzítőket. Ha mind a 4 kulcs a helyén, kijön a rádió. Ha nincs 4 kulcsod, lehet lejárt bank kártyából, vagy gyors kötözőből ollóval vágni. ;) Ha bedugtad a kulcsot, nem jön ki, mert oldalról a reteszt meg kell nyomni, hogy elengedje, ehhez ki kell húzni a rádiót.

Talán ebből megérted a működését.

[ Szerkesztve ]

(#7997) boogie84 válasza Snoop-y (#7973) üzenetére


boogie84
veterán

Mit csinaltattal veluk, mi kerult az autoba?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#7998) Richard! válasza Mágus2 (#7996) üzenetére


Richard!
addikt

2 villám van.szóval most mit csináljak? mert egyiket sem tudom kihúzni.már kb majdnem elvágta az ujjam kesztyűn keresztül.
próbáltam késsel is de szar az egész.
láttam olyan videót, hogy először a jobb felét szedte ki,majd a balt.2 villával... :O

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#7999) Mágus2 válasza Richard! (#7998) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kell még két vékony pengéjű kés és kint is van. Ha még nem volt kint soha, akkor be tud gyógyulni a műszerfalba rendesen. Olyankor mind a 4 reteszt oldani kell egyszerre, hogy kijöjjön. Valamiből gyártasz még 2 kulcsot, vagy maradnak a kések.

(#8000) Rivaul válasza F_Zolee (#7981) üzenetére


Rivaul
addikt

Most az ósanm tecsó és spár is árulja, vagy vatera, Mindegyikbe láttam kis méreteket is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.