Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) AMD Power válasza -Solt- (#7191) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ebben is van valami. Én azt mondom ,hogy olyan soha nincsen ,hogy mindenki jól járjon.

(#7202) Snoop-y válasza -Solt- (#7193) üzenetére


Snoop-y
veterán

Reszemrol nincs karogas mert az utadot nalunk mindenkinek fizetnie kell aki kocsival jar.
Ettol meg nemtetszesemet nyilvanithatom ki egy nyilvanvalo butasaggal szemben meg akkor is ha mashol elek es dolgozom.
Ugy latszik tul gazdagok meg a magyarorszagi autosok.
Kovetkezo a dugo dij lesz azzal a kulonbseggel hogy nalatok nincs alternativa. Majd annak se felejts el tapsolni ;)

Van egy mondas szerintem pont ide illik:

A magyarnak szantani lehet a hatan csak arra kell vigyazni hogy nemzeti szinu legyen az eke

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7203) Rivaul válasza Snoop-y (#7202) üzenetére


Rivaul
addikt

Szomorú de igaz...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7204) -Solt- válasza Snoop-y (#7202) üzenetére


-Solt-
veterán

No pont ezért nem akartam ebbe belekezdeni! :)

Leírom, hogy egy csomóan jobban járnak vele, erre azzal jössz, hogy nyilvánvaló butaság! Annak igen, aki emiatt kiad plusz évi 5 ezret, annak meg nem, aki emiatt spórol 38 ezret. Nem mellesleg, az a havi 417.-Ft pont az az összeg, ami mondjuk a pályára irányítja azt, aki az évi 43 ezer helyett inkább a dugóban araszolt falvakon át. Személy szerint nekem Erdőkertesről évi 5000 ezret megérne az autópálya, így nem kell 3 falun átvergődnöm reggelente... Tehát még egyszer, a sztorinak van jó oldala is, csak ugye a pozitívumot nem divat kiemelni.

A dugódíj a drága demszkáj elvtárs vállalása, mert az okos csak úgy markolhatta fel az úniós támogatást a hulla felesleges négyes metróra, ha 2016-tól bevezetik a dugódíjat. Ő már sehol sincs, a metrót elbaszta, de a vállalását nyöghetjük mi, különben a támogatást vissza kell fizetni. Ha ez és a fentebb említett sztori neked analóg, akkor megint nincs miről beszélnünk. ( ennyit a tapsolásról )

A mondáshoz meg annyit, hogyha ennyi megy át a jelenlegi magyar viszonyokból, akkor súlyos információ hiányban, vagy elfogultságban szenvedsz... ez esetben mondjuk megértem az egyoldalú véleményt.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7205) -v- válasza -Solt- (#7204) üzenetére


-v-
addikt

különben a támogatást vissza kell fizetni

Hát azt szerintem amúgy is vissza kell, volt ott más vállalás is, valami 400e -res utasszám vagy mennyi, most van 100e. Esély nincs rá hogy ez a két szám találkozzon ...

(#7206) -Solt- válasza -v- (#7205) üzenetére


-Solt-
veterán

Erről nem is hallottam... ha tényleg így van, akkor az "nagyszerű"... :S

www.smart-bus.hu

(#7207) -v- válasza -Solt- (#7206) üzenetére


-v-
addikt

[link]

Most 100e, 2017-re kéne 474e ... hogyne :)

(#7208) -Solt- válasza -v- (#7207) üzenetére


-Solt-
veterán

Kiváló... :) Ha leállítanak minden párhuzamos közlekedést a felszínen, akkor sem biztos, hogy meglesz ez a szám.

www.smart-bus.hu

(#7209) Snoop-y válasza -Solt- (#7204) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az nem jofejseg, hogy ha a Mo-i keresetekhez kepest magas autopalya dijakat egy olyan huzassal probaljak elhetobbe tenni, hogy ekozben mas autosok zsebebol szednek ki penzt akit mondjuk ez az autopalya mizeria nem erintett. Rossz az egesz elgondolas az az en problemam. Nem mintha erintene illetve ha szokoevenkent Mo-n jarok akkor ki fogom birni a 417 HUF-t /honap.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7210) -Solt- válasza Snoop-y (#7209) üzenetére


-Solt-
veterán

Még mindig elbeszélünk egymás mellett... a havi matrica lehetősége mindenkinek jó, pont. Ami rossz, hogy az M0-s ( és csak ez az elkerülők közül ) fizetős lesz. Tehát akit ez negatívan érint, azok a Pest megyei ingázók, akik az M0-on járnak munkába. Rajtuk kívül mindenki másnak egy plusz lehetőség... arányokat nem tudok neked mondani, de a feltételezésem szerint jóval többen járnak ezzel jól, mint rosszul. ( Ráadásul még ez sem 100%, mert a polgármesterek eléggé balhéznak )

Plusz ugye bizonyos helyeken ( például az erdőkertesi példám ) forgalomcsökkentő is lehet ez az intézkedés a falvakban. Tehát az elgondolás egyáltalán nem rossz, csak nem jó mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7211) -v- válasza -Solt- (#7200) üzenetére


-v-
addikt

Gondoltam válaszolok, de csak a politika topicban tudnék, mert innen kimoderálnák akármennyire is zero politizálással akarnám megfogalmazni :)

(#7210) -Solt- : a havi matrica egy nagyon jó dolog, pont. A fizetős M0 és bevezető szakaszok egy nagyon rossz dolog, pont (függetlenül attól mennyibe kerül!!). Ugyanaz a baj vele mint az internetadóval, az elv, az irány, és hogy lesznek káros hatásai. Illetve az a tény, hogy látod semmilyen kutatás, felmérés nem előzte meg, de még a józan paraszti ész is hiányzik mögüle, simán egy x milliárdos lukat tömnek be a jövő évi költségvetésen. Hidd el lesznek akik nem fizetik ki a pest megyei matricát, ha csak 20-ból 1 az már nagyon nem jó.

Tehát akit ez negatívan érint, azok a Pest megyei ingázók, akik az M0-on járnak munkába.

Meg a bevezetőkön! És mág negatívan érinti azt a sok ezer embert meg sok városrészt, ami a közelben fekszik és aminek jelentősen megnő majd a forgalma. Tehát lényegében a város egy jó nagy része, a lakók egy jó nagy része, az ingázok mindegyike.

arányokat nem tudok neked mondani

Látod ez a baj, a kormány se, mert telibeszarták, senki se mérte fel, senki se csinált erre elemzést.
A vasárnapi zárva tartásra se, külföldön pedig vannak remek kimutatások milyen káros, mi lesz szarabb, mi fog visszaesni, mennyi embert rúgnak ki etc.

[ Szerkesztve ]

(#7212) -Solt- válasza -v- (#7211) üzenetére


-Solt-
veterán

No, ez közös többszörösnek nem rossz alap, innentől lehetne tovább ragozni, hogy kinek miért más a véleménye, de politika nélkül ez tényleg nem menne, úgyhogy az a legjobb ha ebben maradunk. :)

( Az első beszívott dugó után a többség megvenné az éves matricát, hogy elkerülje a dugót. Az elvről meg már elmondtam a véleményem... az érvek többsége arra jó, hogy szarrá forgatva politikai tőke legyen belőle mindkét oldalnak. )

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7214) Rivaul válasza AMD Power (#7213) üzenetére


Rivaul
addikt

Ebbe jó egy átlag magyar autósnak belekeveredni. Hisz sosincs a tankba 10 liternél többünk :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7215) AMD Power válasza Rivaul (#7214) üzenetére


AMD Power
titán

Én ma tankoltam 31 litert. :P

(#7216) Rivaul válasza AMD Power (#7215) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez csak azt bizonyítja hogy nem vagy az átlagba ;] De nem is hiszem hogy jellemzően ennyi van átlag a vasba :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7217) Rivaul válasza AMD Power (#7213) üzenetére


Rivaul
addikt

Elolvastam rendesen a cikket. Sztem magyarok laknak a pálya melletti falvakba. Dupla áron adták a benzint meg a kaját a bajba rekedteknek. Imádni való az emberi összetartás :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7218) -Solt- válasza Rivaul (#7217) üzenetére


-Solt-
veterán

Bazzeg, ez az "önutálat" már beteges... :(((

Nálunk egymást segítették az emberek, teát, kaját hordtak... még az utált románoknak is segítettünk anno több tonna élelmiszerrel...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7219) Rivaul válasza -Solt- (#7218) üzenetére


Rivaul
addikt

Úgy szeretnék te lenni :K Nekem sajnos sokkal több a rossz tapasztalatom. Persze vannak jó napjaink de nem az az átlagos. Viszont ahogy mondtad, kinek mi ;)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7220) DeFranco válasza -Solt- (#7218) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem érdemes ezt sem általánosítani, a józan többség csöndben van. Nekem is volna mit közölni a témában egyes hozzászólókkal, de inkább megtartom magamnak. Ezzel pedig nem vagyok egyedül. Kinek? Minek?

[ Szerkesztve ]

(#7221) -v- válasza -v- (#7211) üzenetére


-v-
addikt

*havi --> megyei na ...

(#7222) -Solt- válasza Rivaul (#7219) üzenetére


-Solt-
veterán

Óóó... volt nekem is ilyen, aztán rájöttem, hogy bennem van a hiba, pontosabban a szemléletemmel. Az ember azt látja maga körül, amit látni akar... ha a negatívumra vagy kihegyezve, akkor az jön, ha a pozitívumra, akkor az. Pontosabban mindkettő ott van folyamatosan az orrunk előtt, rajtunk múlik melyiket látjuk meg többször...

Nyilván szíved joga, hogy mi az álláspontod, csak borzalmasan rossz olvasni amikor valaki a saját nemzetéről ilyen lesújtó véleménnyel van... főleg, hogy szerintem alaptalan. :)

(#7220) DeFranco:

Ebben is van valami, csak annyi fórumozónál olvasni ezt a negatív hozzáállást a saját nemzetéhez, hogy muszájnak érzem az ellentétes pólust is képviselni néha. Mondjuk ebben a médiának van a legnagyobb szerepe, de ez megint egy más kérdés...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7223) Rivaul válasza -Solt- (#7222) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom. Balgaság lenne azt állítani hogy az én szemléletem az igaz de azt se tudom mondani hogy alaptalan és "beképzelt" lenne. A legnagyobb bajom az hogy egy ritka értékes, értelmes, és nagy múlttal bíró nép vagyunk. Viszont jelenleg a vágóhídi birka színvonalán... Ezért ez a szemlélet egy kis helyzeti harag is lehet részemről. Méltatlan ahol tartunk és ez bizony rányomja az ember viselkedésére és véleményére is a bélyegét...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7224) -Solt- válasza Rivaul (#7223) üzenetére


-Solt-
veterán

A vágóhídi birkával nem értek egyet, a többiben van valami, ez tény. Az utolsó két mondat előtt meg le a kalappal.

www.smart-bus.hu

(#7225) -Solt-


-Solt-
veterán

Egy kis kedvjavító... :)

www.smart-bus.hu

(#7226) AMD Power válasza -Solt- (#7225) üzenetére


AMD Power
titán

Hogy lehet valaki ennyire sötét? :DDD

(#7227) -Solt- válasza AMD Power (#7226) üzenetére


-Solt-
veterán

Elképesztő... :DD

www.smart-bus.hu

(#7228) Rivaul válasza -Solt- (#7225) üzenetére


Rivaul
addikt

EZ jutott róla eszembe. Iszonyatos emberek vannak. Mint pár éve mikor az öreglány el akart menni a rokonért a közeli vasútállomásra, erre 3 országgal odébbról szedték össze mert eltévedt :DDD :W :)) :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7229) -Solt- válasza Rivaul (#7228) üzenetére


-Solt-
veterán

:D Ja-ja, ezt a zenét kellett volna alávágni... :DDD

www.smart-bus.hu

(#7230) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Műszaki vizsgáztatást mikor célszerű csináltatni? Április-május körül járna le. Gáz ha már februárban elvinném?

(#7231) Snoop-y válasza -Solt- (#7225) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es raprobal meg ketszer biztos ami biztos :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7232) tboldi válasza F_Zolee (#7230) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem gáz, csak akkor 2017. februárig lesz érvényes az új.

(#7233) AMD Power válasza F_Zolee (#7230) üzenetére


AMD Power
titán

Nem gáz, csak nincs értelme.

(#7234) F_Zolee válasza AMD Power (#7233) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak olyan célból gondolkodtam el, hogy amúgy is el kellene vinni átnézetni így akkor letudnám egyben de így akkor 2x fizethetek esetleges javításokért. :F
Lehet akkor kivárok még egy kicsit.

(#7235) tomcsi23 válasza F_Zolee (#7234) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyen plusz javítási költség :F Ha valami (műszaki rész) nem okés a verdán, meg kell(ene) csináltatni, a saját és mások érdekében, nem pedig csak a műszakira. Még így is nagyobb ott a "papíros" tűrés, mint a közlekedés indokolná. Szvsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7236) syberia válasza -v- (#7211) üzenetére


syberia
veterán

Azt nem tudjátok hogy az M3-as bevezetője honnan lesz fizetős, ha valaki csak a Pólusig szeretne kijönni akkor a Szentmihályi útra letér róla, aki tovább megy annak tuti fizetnie kell mert a felüljáró után már kint van az "Autobahn" tábla :W

https://howbad.info/

(#7237) Rivaul válasza F_Zolee (#7234) üzenetére


Rivaul
addikt

Én műszaki előtt 3 hónappal mindig elviszem egy átnézésre. Cirka 3500ft és ott összeírják mi az ami problémás. Így azokat rendbe téve nem marad meglepetés.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7238) F_Zolee válasza tomcsi23 (#7235) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mert ha februárba elvinném átnézetni akkor még a májusi vizsgán találhatnak olyat is amibe még bele tudnának kötni. Úgy nincs baja amitől tartani kellene, csak "elővigyázatosságból" vinném, mert akkor egy kalap alatt letudható lenne az egész aztán nem kell 2x külön napot szervezni emiatt.
Elvinném valami nagyobb céghez(opel centrum esetleg, csak nem ismerem milyenek), mert az ismerős szerelő filozófiája az, hogy jó az amíg el nem romlik valami kb...

(#7237) Rivaul: van valami bejáratott helyed erre?

[ Szerkesztve ]

(#7239) MunezXBK válasza tboldi (#7232) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem biztos, új szabály van.

Én is előbb vittem és a lejárattól számítva kapta meg 2 évre.

(#7240) raczger válasza syberia (#7236) üzenetére


raczger
őstag

Ameddig autópályának számít, a Szentmihályi útig: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7241) tboldi válasza MunezXBK (#7239) üzenetére


tboldi
nagyúr

[link]

Nem csak Neked, F_Zolee-nak is (meg mindenkinek, aki szereti). :)

[ Szerkesztve ]

(#7242) syberia válasza raczger (#7240) üzenetére


syberia
veterán

Köszönöm! :R

https://howbad.info/

(#7243) F_Zolee válasza tboldi (#7241) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor ennyi, márciusba már mehetek, csak meg kell nézni a pontos dátumot. :DDD

(#7244) Rivaul válasza F_Zolee (#7238) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen van. Nekem marha messze vannak de évente egyszer kibírom. (nem műszakíztatom évente csak szeretem tudni mi a helyzet). Ismerőseim is oda viszik a gépeket. Piliskó időpontot nem árt kérni és akkor 20p az egész. Amúgy most hogy mondják a többiek, én is a nyáron vizsgáztattam a rovit idő előtt és azzal a +17 nappal hosszabb lett a műszakim.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7245) AMD Power válasza syberia (#7236) üzenetére


AMD Power
titán

Én úgy tudom ,hogy igen!

(#7246) -Solt- válasza syberia (#7236) üzenetére


-Solt-
veterán

A shell kútig szerintem ingyenes marad...

www.smart-bus.hu

(#7247) syberia válasza -Solt- (#7246) üzenetére


syberia
veterán

Addig nem megyek ki rajta, köszönöm a válaszokat!

https://howbad.info/

(#7248) -Solt- válasza syberia (#7247) üzenetére


-Solt-
veterán

De ezt ne vedd készpénznek, csak tipp! Holnap szerintem már lesznek pontos infók az ÁAK honlapján.

www.smart-bus.hu

(#7249) tomcsi23 válasza -Solt- (#7248) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már ma is vannak fent infók.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7250) plömplöm válasza tomcsi23 (#7249) üzenetére


plömplöm
őstag

Szászhalombatta, bazz... :W

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.