Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) AMD Power válasza tresh (#7800) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolj milyen szép benzin ár lenne itt most egy 210-220Ft/USD szinten. És mondjuk akkor sem lenne olcsó a dollár.

(#7802) tresh válasza AMD Power (#7801) üzenetére


tresh
addikt

na ja és abból is tudnának mit zsebre tenni :U De ha itt 2-3x -át el lehet tenni a hasznon akkor annyit tesznek el :)

(#7803) AMD Power válasza tresh (#7802) üzenetére


AMD Power
titán

Jaja.... 210Ft/USD-nál lenne már vagy 270Ft egy liter benya. :K

[ Szerkesztve ]

(#7804) Snoop-y válasza VegyesTamás (#7797) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam annyira bevalt hogy a cikkben is irjak fentebb hogy marhara nem tesz jot a motoroknak ez az extrem hosszu csere periodus barmit is mondanak a gyartok.
Enyem mas teszta turbos/porgos szereti a szep tiszta olajat.
Masik turbos automban is 5k-nal csereltem nem is volt baja soha.
Normal autonal max 10k es cserelni kellene...
Az olaj sokba kerul de ha a motort kell majd felujitani akkor az nem?
Utana meg megy a panaszkodas hogy jaaaj hat ez mar nem a regi minoseg es 100-150k nal halnak el a motorok.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7805) MunezXBK válasza tresh (#7796) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont azért érdekes, mert kúton tankolt mindig. ;)

(#7806) AMD Power válasza MunezXBK (#7805) üzenetére


AMD Power
titán

10e km gázolajszűrő csere. És az is valami nagyon jó minőségi kell. De az sem biztosíték semmire sem. :(

(#7807) VegyesTamás válasza Snoop-y (#7804) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Na na na..azért bem illik összehasonlítani a 15k-t meg az 50k-t!!! 15 km vagy egy év, már két műhelyben is voltam, ez eléggé bevált csereperiódus, vagy kopottabb motoroknál 10k. Plafon. Alatta biztos nem árt, de 10k km nincs olyan átlag kocsi ami ne menne el 1 olajjal. Vannak nálunk is 200-300-500k futott kocsik..mennek olajat nem eszik, mind 10-15k cserével. Ki is esne a szemük a helyéről ha azt mondanám, hogy 5k km múlva lesz a köv csere. Lehet többet nem hozná arrafelé.

AMD Power:poloval most is befürödtek errefelé is.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7808) -v- válasza Snoop-y (#7804) üzenetére


-v-
addikt

Normal autonal max 10k es cserelni kellene...

Azért nem feltétlen, itt egy 5w30-as full synthetic motul egy 2.5 turbó foresterben, téli rövidutas használattal 6k mérföld után még ereje teljében van az olaj ...
[link]

Nem mondom a 30k-s csereperiódus is vicc, de azért az 5-10e km-es periódussal se őrüljünk meg.
15k-t nyugodtan el lehet menni egy jó olajjal átlag használatnál.

[ Szerkesztve ]

(#7809) Rivaul válasza -v- (#7808) üzenetére


Rivaul
addikt

A hangsúly a olajon van. Sok olaj nem bírja ki a 10-et még távolról se. Én használt benzines autós voltam mindig is. Ott 10ekm a csereperiódus. Mikor megveszem akkor az első (második mert vételkor egyből) csere olyan 8ekm körül van. Utána beáll a 10. Új autónál sztem egy jó darabig valóban beleférhet a 15. Levegőszűrőt pl viszont csak minden második olajnál cserélek és még akkor is nagyon tiszta de azért cserélem, 10enként viszont olyanok voltak mint mikor betettem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7810) tomcsi23 válasza VegyesTamás (#7807) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7811) AMD Power válasza VegyesTamás (#7807) üzenetére


AMD Power
titán

És ezzel tudod az a baj ,hogy nem szar* vettem. Hanem egy szerelő által átnézet kocsit. Egy 6e valami futómű alkatrészt kellett rajta cseréltetni. 12e km mentem vele és ráköltöttem vagy 200e úgy ,hogy mikor eladtam még rákellet volna költeni vagy 150-200e. Jah és még mákom volt vele mert hiteles volt így ár alatt jutottam hozzá.

(#7812) tresh válasza MunezXBK (#7805) üzenetére


tresh
addikt

Tudom, de sajnos az a cr rendszer nem dijazta a magyar kutakon kaphato dieselt. Sok megallt ez vegett. A renault meg ugye jo kereskedo modjara szet tette a kezet az ugyben. Ezért mondtam hogy abbol is az ujabb generacio lett jo a regivel vannak bajok.

(#7813) TaaT válasza Snoop-y (#7793) üzenetére


TaaT
veterán

Minden amit itt írunk az mese, ami a valóság az a laboros olajvizsgálat. :)

(#7808) [rvilike]: szép :))

Give them hell Ukraine!

(#7814) TaaT válasza tresh (#7812) üzenetére


TaaT
veterán

A magyar gázolajnak mely részével van probléma?

Give them hell Ukraine!

(#7815) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Műszaki vizsgán számít ha rohad a hátsó kipufogó dob?

(#7816) tboy93 válasza F_Zolee (#7815) üzenetére


tboy93
nagyúr

elvileg nem

(#7817) TaaT válasza Rivaul (#7809) üzenetére


TaaT
veterán

Melyek a jó olajok? :)

Give them hell Ukraine!

(#7818) tresh válasza TaaT (#7814) üzenetére


tresh
addikt

Ezt a delphi altal gyartott befecskendezo rendszert keszito mernoktol kene megkerdezni...megfogom keresni anno volt egy bo kivesezes ez ugyben..es emlekeim szerint az adalekokkal volt osszefuggesben.. hazaertem megkeresem.

(#7819) TaaT válasza tresh (#7818) üzenetére


TaaT
veterán

:R

Give them hell Ukraine!

(#7820) -v- válasza TaaT (#7813) üzenetére


-v-
addikt

Magam is inkább a tényeknek meg a laborvizsgálati eredményeknek hiszek :K
Itt a bobnál a UOA részben azért nagyon sok verdáról meg olajról van fent vizsgálat, futásteljesítményben évjáratban stb. mindenről találni infót, nem mondom ez a szentírás de 1-2 dolgot le lehet belőle szűrni.

(#7821) tomcsi23 válasza F_Zolee (#7815) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kérdés, mennyire...

Re: nem fognak rajta problémázni, max kap egy sort a megjegyzésnél, hogy hátsó dob korrodált.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7822) F_Zolee válasza tomcsi23 (#7821) üzenetére


F_Zolee
veterán

Látszik rajta azért de még nem lyukas.

(#7823) tomiii. válasza F_Zolee (#7822) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ha nem vészes és időd/körülmények engedik, lecsiszolod, rozsdamaró, fújsz rá alapozót, meg fekete festéket. 3000ft. Világot nem váltasz vele, de legalább picit meghosszabítottad az élettartamát meg néz ki valahogy.

(#7824) F_Zolee válasza tomiii. (#7823) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az azért nem lenne olyan egyszerű feladat csiszolni, mert lehet némelyik rész "leszakadna" ott, mert alatta már jobban berohadt. :D Megkérdezem majd a helyet ahova viszem mi legyen vele, mert én nem tudok vele mókolni, nincs hol leginkább...

(#7825) Rivaul válasza TaaT (#7817) üzenetére


Rivaul
addikt

Amiket én be merek vállalni az a total, valvoloine, és az eneos-ról hallok sok jót de azt még nem használtam mert járt utat a járatlanra ugyebár... Ezeknek mind kulturált marad a színük és az állaguk. (persze tudom hogy a labor számít de jobb a lelkemnek ha a szememnek is tetszik a dolog :D ). Ezeket a jelenlegi szerelőim is ajánlják. Futottam már bele sajna csörgő motorba xar olaj miatt...


F_Zolee
Míg nem lukas, vagy tudják átnyomni rajta a csavarhúzót lazán addig nem érdekli őket. Annyira nem hogy 3 műszakival ezelőtt mikor jöttem haza egy villamossínen áthaladva leszakadt a fél rendszerem... Kérdeztem hogy ilyenkor mi van hisz most hoztam el a gépet, erre mondták hogy annyira nem nézik :)) És még nem is ismerős volt... De legalább volt 2 évnyi időm rendberakni ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7826) VegyesTamás válasza AMD Power (#7811) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ugyanez van nekik is egy ideig jó volt aztán sokpénzsokpénz..és még mindig nem jó. Eladják.

tomcsi23: persze :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7827) tboy93 válasza Rivaul (#7825) üzenetére


tboy93
nagyúr

En eneost hasznalok, elegedett vagyok vele.

(#7828) AMD Power válasza F_Zolee (#7822) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor szerintem nem. Csak akkor lenne problémás ha lyukas lenne.

(#7829) Snoop-y válasza TaaT (#7817) üzenetére


Snoop-y
veterán

Attol is fugg mibe teszed pl nekem a Motul 300V competition 15w50

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7830) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Nem éppen autós, de nagyon jó kis dokumentumfilm sorozat:

Herl Károly bácsi mesél

(#7831) Phobion válasza tomiii. (#7830) üzenetére


Phobion
őstag

nagyon mókás az eleje :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#7832) TaaT válasza Snoop-y (#7829) üzenetére


TaaT
veterán

Nem sűrű kicsit a 15W hideg oldalnak? Én most váltok majd 5W-ről 0W-re.

Give them hell Ukraine!

(#7833) AMD Power


AMD Power
titán

(#7834) tomcsi23


tomcsi23
veterán

A köcsögök, így lopkodhatják mifelénk is a rendszámokat. :o

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7835) Rivaul válasza tomcsi23 (#7834) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha lekapnak valakit az én rendszámommal vagy egy kúti lopással, és a képen nem az én gépem van az érdekel valakit? Mert itthon hozzá vagyok szokva hogy lexarják csak fizessek. Ha érdekel is akkor gondolom leszívom magam mire elintézem a dolgot... :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7836) tomcsi23 válasza Rivaul (#7835) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha elviszik a rendszámod, akkor először police, majd onnan ocsmányiroda, új rendszámot, új forgalmit adják helyből, aztán használhatod is a "frissen behozott" kocsit. Rendszám nélkül közlekedni necces, tehát mindenképp el kell intézni. A bejelentéssel benne lesz a rendszerben, nem téged bactatnak, ha esemény van a rendszámoddal.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7837) mycso válasza MunezXBK (#7795) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tételesen?
Melyik motor pontosan?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7838) MunezXBK válasza mycso (#7837) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom, 2-es Clio.

(#7840) Rivaul válasza AMD Power (#7839) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha meg tudja az ember fizetni akkor meg is teszi. Ez nem meglepő. Eddig is ezt szemelőt tartva kellett volna tartani az árképzésbe. Csak a jut is marad is alapot nem igazán veszik itthon figyelembe semmibe se...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7841) AMD Power válasza Rivaul (#7840) üzenetére


AMD Power
titán

Meg a hülyék arra nem gondolnak ,hogy minden összefüggésben vagy egymással. Ha mi többet megyünk ida oda többet is költünk. Ami persze "mindenkinek" jó.

(#7842) tomcsi23 válasza AMD Power (#7839) üzenetére


tomcsi23
veterán

Arról nem írnak, hogy mennyit buktak a csökkenő árakon?
Vagy ekkora árréssel dolgoznak?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7843) AMD Power válasza tomcsi23 (#7842) üzenetére


AMD Power
titán

Te magad is megtudod nézni. :K


(#7844) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Rendeltem a C Corsámhoz egy bicskakulcsot, de feltűnt, hogy a szára nem olyan széles, mint az eredeti kulcs, illetve vastagabb is. A köszörűsz meg tudja ezt a problémát oldani? Valakinek volt már ilyen tapasztalata? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7845) Jorus válasza tomcsi23 (#7834) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az enyém 5 ponton van felszegecselve, azt egy ideig furkálhatják.

#7840: ez ilyenkor egyébként hogy van? Amikor olcsóbb az üzemanyag, akkor vannak, akik többet autóznak, vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7846) tboy93 válasza Jorus (#7845) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagyapám felhegesztette ;] Okmányirodában kérték, hogy hozza be a rendszámot erre ő: "Hozza be maga ha tudja :DDD "

nem is olyan paranoiás az öreg mint hittem, úgy tűnik rendszámlopás tényleg van :))

Úgy ahogy mondod, minél olcsóbb a nafta annál többen ülnek autóba. Az ilyen lelki dolog, ne keresd benne a logikát :D spórolnak havi 3ezret max

[ Szerkesztve ]

(#7847) Rivaul válasza Jorus (#7845) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem csak tobbet mennek de egyenesen hogy eloveszik a kocsit. A dragabb naftaval sokan az autot is letettek. Azon kivul tobbet tankolnak mert tobb jon ki a penzbol es ha tobbet mutat a szintjelzo akkor a gazzal is kevesbe bannak finoman. Ez mind valos dolog.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7848) Rivaul válasza D4rkm4n (#7844) üzenetére


Rivaul
addikt

Elvileg az a dolga hogy megoldja.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7849) Jorus válasza tboy93 (#7846) üzenetére


Jorus
nagyúr

Még anno a Skodámról lelopták egyszer, aztán egy hétig kellett intéznem a pótlását. Azt nemtom, mire használhatták. Szal azóta szegecselem. Egy jó fúróval kb. 5 perc alatt ki lehet furkálni a szegecseket egyesével, ha nagyon kell, de eddig még szerencsére nem kellett leszednem a VW-ről. :)

#7847: van benne logika, nem vagyunk egyformák. Mennyit kell ahhoz menni, hogy megérje nekik? Az autó éves/havi fix költségei konstans kiadások, a megtett havi km függvényében persze lehet olyan üzemanyagár, hogy megérje a fix költségekkel, időveszteséggel, feláldozott szabadidővel kalkulálva is elővenni az autót. Én mondjuk havi 100 liter gázolajat fogyasztok el, szal olyan 9k a megtakarítás, abból még nagyon nem jön ki egy helyközi+BKV bérlet. Szal, ha a 325-ös árról való emelkedést kellene vizsgálnom, akkor 480 Ft-os ár környékén kellene letennem az autót pusztán a változó költségeket vizsgálva, és valahol 800 Ft-os ár környékén a teljes költségstruktúrát alapul véve. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7850) Rivaul válasza Jorus (#7849) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezeket magyarázd meg annak aki elrohan az ósan kútra mert holnap 2 forinttal emelik a benyát és még gyorsan tankol egyet ezeröccáért :)) És hogy mennyi ilyen van :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.