Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) -v- válasza tomcsi23 (#7300) üzenetére


-v-
addikt

Majd február 1-től veheted ja :)

(#7302) tomcsi23 válasza -v- (#7301) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kb ilyen gyorsan reagálnak mindenre. ;]
Gondolom majd átvállalják a szolgáltatási díjat is. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7303) -v- válasza tomcsi23 (#7302) üzenetére


-v-
addikt

Mit vártál? :)

(#7304) -Solt- válasza F_Zolee (#7297) üzenetére


-Solt-
veterán

Ki is van írva, hogy lehetnek fennakadások. Szombat van, hideg, otthon ülnek a gép előtt és rácsúsztak azok, akik jobban járnak a megyeivel, és túlterhelt a rendszer, kár ezen húznod magad. ;) Ha nem sürgős akkor várj pár napot, vagy próbáld meg éjszaka...

www.smart-bus.hu

(#7305) Phobion


Phobion
őstag

A mai nap folyamán tudott valaki innen megyei b@szást matricát vásárolni? :W

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#7306) tboy93


tboy93
nagyúr

csórikám jól eldobta a gépet :( [link]

(#7307) F_Zolee válasza -Solt- (#7304) üzenetére


F_Zolee
veterán

Értem én, de ha bevezetnek valamit akkor még én lavírozzak vele, hogy jó legyen nekik? :((( Meg már 2-a van, tegnaptól kellett volna venni sok embernek gondolom. Milyen rendszerük lehet ha semmilyen időpontban se jó...
Mellesleg 5k ablakon kidobva nem hiszem, hogy nyugalomra intene bárkit is.

(#7308) -v- válasza F_Zolee (#7307) üzenetére


-v-
addikt

Üdv magyarországon :))

(#7309) TaaT


TaaT
veterán

Amúgy nem azt mondták hogy 1hónap türelmi idő lesz?

Give them hell Ukraine!

(#7310) -v- válasza tboy93 (#7306) üzenetére


-v-
addikt

Ránézésre eléggé elbénázta ..

(#7311) -Solt- válasza F_Zolee (#7307) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem akarom előröl kezdeni... nyilván felkészülhettek volna alaposabban is, de mondjuk egy számítógépes hálózatot ilyen méretben az általános használathoz igazítanak, nem a kiugró napokhoz. Nem véletlen a fokozatosság... Ezen kár idegeskedni... ez a része biztos nem zavarna téged sem, ha ahhoz a táborhoz tartoznál, aki meg tízezreket spórol vele.

Az 5K/év meg... kívánom neked, hogy ennél nagyobb anyagi teher az életben ne érjen! ;) Inkább örülj annak, hogy alacsony az üzemanyag ára... a nyári árhoz képest 80-90 Forinttal beljebb vagy literenként... két teletank, és többet spóroltál mint amennyi az éves megyei matricád! ;)

www.smart-bus.hu

(#7312) -v- válasza -Solt- (#7311) üzenetére


-v-
addikt

Nem akarom előröl kezdeni...

Akkor ne kezdd ;) :C

(#7313) MunezXBK válasza -v- (#7310) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy pont nem eléggé. :D

(#7314) -Solt- válasza -v- (#7312) üzenetére


-Solt-
veterán

Ne zavarjak bele a "negatívkodjunk" buliba? :D

www.smart-bus.hu

(#7315) tboy93 válasza -v- (#7310) üzenetére


tboy93
nagyúr

ja, leblokkolt a csóka :( kár érte, bár egy új kasztni és mehet tovább :C

(#7316) -v- válasza -Solt- (#7314) üzenetére


-v-
addikt

Inkább nem írok semmit :)

(#7317) F_Zolee válasza -Solt- (#7314) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem kell elkezdeni, mert sosem lesz vége. ;]
Mindent lehet pozitív és negatív oldalról nézni valóban de a lényeg ugyanaz, hogy szivatják a polgárt...

(#7318) TaaT válasza tboy93 (#7306) üzenetére


TaaT
veterán

Itt mi volt a gixer, aquaplaning? [link]

Give them hell Ukraine!

(#7319) tboy93 válasza TaaT (#7318) üzenetére


tboy93
nagyúr

állítólag a hideg gumi, második körben történt a baj

(#7320) TaaT válasza tboy93 (#7319) üzenetére


TaaT
veterán

Én arra a videóra gondoltam amit linkeltem :DDD

Give them hell Ukraine!

(#7321) KrAt válasza TaaT (#7318) üzenetére


KrAt
veterán

Érdekes, pedig (amennyire tudtam) egyenesben talán nem szokás eldobni a gépet vízen-futás miatt. Vagy a hátsókerék-hajtás miatt dobta volna ki a hátulját?

(#7322) -Solt- válasza -v- (#7316) üzenetére


-Solt-
veterán

Amíg a stílusra tudunk figyelni, addig nincs gond... ;)

(#7317) F_Zolee: Na igen, az fix, hogy a világ nem arról szól, hogy az átlagember jól érezze magát... viszont, ha csak a negatívumokat vesszük észre, azokat hangsúlyozzuk, akkor mi is szívatjuk még saját magunkat pluszba, erre meg semmi szükségünk! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7323) F_Zolee válasza TaaT (#7318) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valószínű az volt, nagy sebességnél nem tudja jól kiszorítani a vizet.

(#7324) -v- válasza -Solt- (#7322) üzenetére


-v-
addikt

ha csak a negatívumokat vesszük észre, azokat hangsúlyozzuk, akkor mi is szívatjuk még saját magunkat pluszba, erre meg semmi szükségünk

Ez így van, de az egy teljesen más dolog, ne keverjük össze a szezont a fazonnal :)
És egyébként meg de, szükség van rá néha, de most ebbe nem megyek bele ... ha az internetadónál is mindenki bután mosolygott volna hogy áá vegyük észre a pozitívumokat milyen jó hogy mittudomén mi, akkor simán bevezetik. Így meg mindenki ütötte az asztalt minden csatornán és a népharag miatt végül nem vezették be azt az emeletes baromságot.

[ Szerkesztve ]

(#7325) -Solt- válasza -v- (#7324) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi ebben az összekeverés? :) Szerintem kiváló példa ez is... 5000.-Ft miatt milyen felzúdulás van, ( fórumok, facebook ) bezzeg arról egyetlen posztot sem láttam, hogy "de jó, majdnem 100 forinttal olcsóbb a benzin mint a nyáron!" :) Ez pusztán hozzáállás kérdése... nagyon sokan vannak úgy, hogy a pozitív dolgokat nem veszik észre, nem tudnak neki örülni, a legkisebb negatív dolgokra meg ugranak.

A netadót a politika érintése nélkül nem lehetne körbejárni, úgyhogy inkább ne bolygassuk, de az sem olyan fekete vagy fehér amilyennek kinéz. :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7326) -v- válasza -Solt- (#7325) üzenetére


-v-
addikt

5000.-Ft miatt

Akkor látom még mindig nem érted, azért ne menjünk bele :)

de jó, majdnem 100 forinttal olcsóbb a benzin mint a nyáron

a) annak mégis mi köze az útdíjhoz? b) folyamatosan linkelgetik az összes topikba meg mindenki azzal vicceskedik, hogy budira is autóval megyünk már, szóval de, rengeteg olyan poszt van :K
De mindegy hagyjuk mondom.

(#7327) -Solt- válasza -v- (#7326) üzenetére


-Solt-
veterán

Miből gondolod, hogy nem értem? Lehet te nem értesz engem! :) Ne gyere nekem az elvvel, mert ennek semmi köze ezekhez... abban a pillanatban, ha az embernek fizetnie kell bármiért bármekkora összeget ami előtte ingyenes volt, azonnal kiakad. Bezzeg fordítva az természetes, neki az jár! :)

1: Annyi, hogy valószínűleg az elmaradó jövedéki adó, áfa bevételek miatt találták ki ezt az új matricás rendszert. Százalékos adó van az üzemanyagon, minél olcsóbb, annál kisebb az állam bevétele rajta.

2: Örülök, hogy ennyi pozitív ember vesz körül téged... én még nem találkoztam ilyennel se a fórumokon, se a facebookon! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7328) -v- válasza -Solt- (#7327) üzenetére


-v-
addikt

Nem szeretnék tovább társalogni :N

(#7329) -Solt- válasza -v- (#7328) üzenetére


-Solt-
veterán

Semmi gond... ;)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7330) raczger válasza tboy93 (#7306) üzenetére


raczger
őstag

Rossz nézni ahogy vezet. Legalább megpróbálhatott volna rá reagálni, fogható lett volna, legalább annyira, hogy ne boruljon fel. Kíváncsi vagyok egy rántópadra tudna-e reagálni, de ezek után nem hiszem. Elkezdett ellenkormányozni, de valamiért félúton abbahagyta, illetve kicsit későn is kezdte el.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7331) AMD Power válasza Phobion (#7295) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig jó lenne. Holnap nekem is meg kéne vennem már. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7332) TaaT válasza KrAt (#7321) üzenetére


TaaT
veterán

A kommentek között írja valaki hogy a bmw ilyen gumikon ment [link] gondolom nem túl jó a vízkiszorítása.

Give them hell Ukraine!

(#7333) tomcsi23 válasza TaaT (#7332) üzenetére


tomcsi23
veterán

Több tesztben is írják rá:
Positive: Best dry handling, fastest dry lap time, best steering feel
Negative: Poor resistance to aquaplaning, low level of comfort

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7334) VegyesTamás válasza tboy93 (#7306) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

tudom, hogy háború után, de a lassú ellenkormány után még rá is áll a fékre...nem épp optimális..

raczger: +1

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#7335) Snoop-y válasza -v- (#7310) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csibee eleg jol tolja amugy de valoban ezt egy kicsit benezte. ( mindenkivel elofordul )
Az egy majdnem teligazas kombinacio ahol elrepul ( csak kamerarol nem jon at a sebesseg )
A hiba az volt hogy nem allt a gazon hanem belefekezett a puha fuben meg megakadtak a kerekek es ezert borult fel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7336) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Van egy Ford transit 2007-es evjaratu autom.A hatso kozponti zarhoz kellene valamifele rajz.Szoval..Valaki tudna kuldeni egy rajzot?Nagyon megkoszonnem. :)

(#7337) Phobion


Phobion
őstag

Aki itt szeretne matricát vásárolni, az kapaszkodjon az idegrendszerébe.

Más, találkoztatok már olyannal, hogy a benzinkút "autó bejárata" bójákkal le volt zárva, és az előtt ált egy fekete terepjáró? :DDD Másodszor próbáltam a mai nap ott megyei marhaságot venni (Shell kút), és erre egy ilyen fogadott. :Y

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#7338) MunezXBK válasza -v- (#7328) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jaj, de kis szolíd voltál. Büszke vagyok rád. :D

[ Szerkesztve ]

(#7339) Rivaul


Rivaul
addikt

Most láttam a híradóba hogy minden megyére külön matrica van. Én azt hittem hogy egy megyei matrica van 5k/év. De hogy mindre meg kell venni külön? Mi az isten f..a? :W :W :W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7340) F_Zolee válasza Rivaul (#7339) üzenetére


F_Zolee
veterán

Épp a nevében is benne van, hogy megyei és nem csak egy megyénk van. :)
Ez azoknak jelent spórolást akik éppen 2 megye között ingáznak...vagy annyi ami még nem lépné túl a keretet de akkor meg nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#7341) tboy93 válasza Rivaul (#7339) üzenetére


tboy93
nagyúr

lol kicsit benezted :DDD :C

(#7342) zoo8800 válasza Rivaul (#7339) üzenetére


zoo8800
veterán

Azért ennyire nem bonyi :DDD

rip and tear, until it is done

(#7343) tboy93 válasza zoo8800 (#7342) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rivaul végre megvilágosodott miért őrjöng mindenki a topikban :DD

[ Szerkesztve ]

(#7344) zoo8800 válasza tboy93 (#7343) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egész országra érvényes megyei matrica 5000-ért nem is lenne rossz :DDD

rip and tear, until it is done

(#7345) tomcsi23 válasza Rivaul (#7339) üzenetére


tomcsi23
veterán

Veszprém megye a legkomolyabb szakasz. ;]

zoo: ja, azt itt pislogott, hogy ez mennyire megéri, miközben itt mindenki helikopter? :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7346) F_Zolee válasza tomcsi23 (#7345) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na ja, ott aztán van értelme a megyeinek. ;]

(#7347) TaaT válasza zoo8800 (#7344) üzenetére


TaaT
veterán

szerk.: szory, erre ment volna. (#7343) tboy93

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7348) Rivaul


Rivaul
addikt

En ennyire nem gondoltam tul ezt a dolgot. Olvastam hogy paran irjak hogy jo ez igy nekik. Eszembe nem jutott hogy ennyire undorito lehet ez a dolog... Tul johiszemu vagyok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7349) -v- válasza tomcsi23 (#7345) üzenetére


-v-
addikt

A 71-es M7-es felhajtó még Veszprém megyébe esik :D pedig az egész déli part Somogy, szóval ha ott mész fel és bárhova a déli partra mész akkor vagy megveszed a Veszprém megyei matricát is arra az írd és mondd 450m-re, vagy veszel 3e-ért egy pályamatricát, vagy elszopódsz a 71-esen meg 7-esen a Siófoki felhajtóig (nyilván mindenki ezt fogja csinálni). Szerintem azért vannak jó páran, akik fentről jönnek, és a déli partra mennek.
Nyilván az összes többi sárga szakaszos, okosan definiált szakasznál így fogja mindenki csinálni a felhajtóknál :K
De ez is érted, van egy 71-es út, direkt elkerülő szakasz, ott az M7 felhajtó, de nem, el kell majd menned a következőig, nehogy ám az elkerülőről fel tudj hajtani az autópályára ... ja de bocs fel tudsz, ha fizetsz csak azért az 1 felhajtóért használati díjat :D

Addig ütném bazmeg azt a buta segget aki ezt így kitalálta amíg mozog .... annyira felkúrom magam ezen az agyatlanságon hogy el se hiszem..... Inkább vonjanak le a picsába minden évben ötezret a számlámról és még csak magyarázat se kell semmi, mondják azt kell a költségvetésbe és kész, kussoljál fizessél csak mert és kész ennyi. Ez a megyei matricás móka lenne még egy értelmes része ennek az egésznek DE természetesen még a jó részét is elbasszák mert az sincs kitalálva mert valami dilettáns ostoba móricka seggfej rajzolta zsírkrétával a térképet.
Az utolsó utáni pillanatban idefosnak egy ilyen átgondolatlan szart, úgy rossz az egész ahogy van, az összes IT rendszer össze vissza szarja magát persze, matricát kapni sehol nem lehet, kitáblázva nincsen, átgondolva nincsen, mobilról nem tudsz venni, majd talán február 1-től, de addig is megbüntetnek ... a térkép szar, de legalább senki se tudja mi merre hány centi meg mi van.... felmérést hatástanulmány senki nem csinált.
Annyira de annyira kibaszottul magyar módon lett ez megint bevezetve meg kitalálva ... és akkor mondja valaki hogy rossz hozzáállás az hogy úgy kerülöd ki az összes szabályt itthon ahogy csak tudod.

[ Szerkesztve ]

(#7350) -Solt-


-Solt-
veterán

Úgy látszik én és a családom valami ritka állatfajhoz tartozunk! :D Fater, ha beakar jönni a városba, akkor vagy átjön 4 falun, vagy autópálya. Eddig nyilván a falukat választotta, mert ezért nem vesz 43000.-Forintért éves matricát. Most, 5000.-Forintért 1 évig használhatja az M3-s pályát. Kevesebb idő, kevesebb dugó.

A párom évi 10-12 alkalommal jár Olaszországba... eddig az éves matrica érte meg neki a legjobban, 43000.-Forintért. Most ugyanarra az útvonalra a 4 megyei matrica kerül neki 20000.-Forintba.

Nekem a busszal egy Gödöllői kastélylátogatás vagy 13385.-Forint ( 10 napos B2 ) volt, vagy mentünk a falukon át. A vecsési elkerülőt számtalanszor nem tudtam használni, mert buszra az is fizetős volt a reptér után... az M2 Vác felé dettó. Ezekre a pár kilométerekre nyilván nem fogja a megrendelő kifizetni a 10 napos matrica árát, ergo a buszok mentek a falukon át. Most, a Pest megyei éves matrica buszra 20000.-Ft, és ezzel arra megyek a megyében amerre akarok... ha csak 100.-Forintot emelek az óradíjon, akkor is bőven visszajön 1 év alatt ez a pénz, még jobban is járok, mert nem kell álladóan azon agyalni, hogy hol futok bele egy pár kilométeres fizetős szakaszba.

Abból a káoszból kiindulva ami a weblapon is van, úgy látom nem csak én vagyok helikopter! :D

www.smart-bus.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.