Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234801) z0d1@Ku$ válasza Qru (#234797) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen, nagyon kevés. Főleg hogy mindig teletankolom az autót. Legutóbb omv sima 95-ös tankoltam (mert mm95 nem volt), de abból se tankoltam tele a kocsit és jól is tettem mert olyan gyenge lett a motor tőle hogy nagyon zavaró..pedig itt sokan írják hogy csak placebó, de nagyon más tőle a motor... :U

(#234802) Qru válasza brumi1024 (#234798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsere Bubi az egy merettel nagyobb Lega tankjat kapta meg igy erdemi hatotavja van.

#nincsbennetarcsi

(#234803) Puma K válasza opr (#234771) üzenetére


Puma K
veterán

Semmi extra-különkör nincs ha 100-ast tankolsz.
Lassú voltam :B

Hazafele menet megint láttam egy jó nagy hármas puszit a Közvágóhídnál...

Valami Lancia féleséget körbezúztak... egy kisbusz meg még valami volt ott. Soroksár felől jőve a közvágóhídi kereszteződés felét és még a Weiss Manfréd felé elfoglalták a roncsok-törmelékek... valószínűleg ezek is mint a ma reggeliek ugyan itt... fékezés nélkül mentek össze....

Süt a nap persze, de nem nézik az emberek a lámpát hogy éppen mit mutat...? Vagy ez lehet a "még átérek" szitu volt... mindenesetre szomorú

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#234804) molnarpeter válasza MunezXBK (#234780) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elég kitartóan próbálkoztunk (olcsóbb fajlagos szállítás reményében), elég kis adagonként megállt a történet.

[ Szerkesztve ]

(#234805) opr válasza Puma K (#234803) üzenetére


opr
veterán

Ezek szerint annal olyan hulyeseg sincs, hogy x liter utan kattan a pisztoly vagy ilyesmi?
Ha igen, az jol hangzik, akkor nem aggodok. Amugy is mindig a finomabb naftaval itatom a pacikat, meghalaljak, szoval akkor minden fasza, ezen nem kell aggodni. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234806) Peter.70 válasza Qru (#234792) üzenetére


Peter.70
őstag

Jöhet az elektromos autó, vagy előbb hybrid? ;] :D

(#234807) 8th válasza barnam_ (#234786) üzenetére


8th
addikt

Azaz. Azt hívom én gumicsöcsösnek. [kép] :DDD

(#234808) grizlisandor válasza lazac_ (#234691) üzenetére


grizlisandor
addikt

Már az elején kellett volna korlátozni a hatósági áras üzemanyag maximálisan tankolható mennyiségét és talán nem lett volna ekkora az üzemanyagturizmus. :U

Szer.:
Infók a műszakizásról vidékről, itt helyben új időpontot csak augusztus első felében tudnak adni.
Környékbeli városban is ez a helyzet, de ott van még egy lehetőség, hogy letámasztod a vizsgaállomáson a verdát, ha lesz szabad hely, akkor leműszakiztatják. Pár nap és/vagy egy hét várakozással. :D

[ Szerkesztve ]

(#234809) molnarpeter válasza 8th (#234777) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Típus függvényében érdemes próbálkozni a saját szivattyúval kinyomatni, ha van hozzáférhető csatlakozás... :F

(#234810) kisza25 válasza Qru (#234792) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a fűnyíró 120 ccm benzin, de a szegélyvágó akksis, hogy ződ legyek :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234811) molnarpeter válasza grizlisandor (#234808) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz perpill fő probléma az üzemanyag hiány, ÖMV és MOL problémák okán, meg persze a csökkent importálási kedv sem segít (aka 480 nagyker ár). Mellőzve az alacsony árat, mint keresletet növelő tényezőt. 🤔

[ Szerkesztve ]

(#234812) Qru válasza z0d1@Ku$ (#234801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attol fugg, hogy ismeri-e a motorvezerlo (ecu) a magasabb oktanos benzint. Az enyem pl nem de a korszeru autok profitalnak belole.

#nincsbennetarcsi

(#234813) Qru válasza Peter.70 (#234806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja megveszem a hsd-det te meg veszel valami villanyt. Aztan megveszem a villanyost toled jo aron. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234814) focvis


focvis
veterán

Másfél hónap, és Giovanni már üzent is Torinóból. 👎

Háromhengerezik, elsántikáltam vele a 20 km-re lévő célomig. Reggel várnak a Fiat márkaszervizben, ezzel nem jutok vissza Budapestre. Faxom. :N

[ Szerkesztve ]

(#234815) opr válasza focvis (#234814) üzenetére


opr
veterán

1,5 honapos a kocsi, es motorhiba?! :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234816) Qru válasza focvis (#234814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hoppa. Obd olvaso van nalad? Ra tudsz nezni?

Remeljuk csak vmi egyszeru hiba (gyerta pl).

#nincsbennetarcsi

(#234817) Gergőke88 válasza opr (#234815) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem újonnan vette.
focvis: reméljük semmi komoly

(#234818) focvis válasza Qru (#234816) üzenetére


focvis
veterán

Az OBD olvasó a Golf kesztyűtartójában leledzik, tudom mert nemrég cseréltem abban a pollenszűrőt és beleakadtam. Átteszem majd ebbe.

Elsőre én is gyertyát tippelek. Akivel beszéltem régi ismerős, a szerviz tulaja, ő trafót mondott látatlanban, nem tudom mennyire ért hozzá. Az tuti, hogy egyik se lesz raktáron. Nagyobb baja azért ne legyen. :R

3F !!!!! ;]

Momentán 5 éves, 61 k km.

Először megijedtem, kábé lefulladt egy emelkedő tetején. Előtte toltam neki a zalai kanyarokban, de nem állat módra. Délelőtt jöttem a szülőket meglátogatni, majd jöttem át a Balatonra, ekkor történt. Persze hétvégén...

[ Szerkesztve ]

(#234819) Qru válasza focvis (#234818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha trafo nem is de gyertya csak van naluk… Max az Ignissel jottok haza. :D

#nincsbennetarcsi

(#234820) mobal válasza tboy93 (#234647) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mire kevés a 160 ló? Oviba vinni a gyerekeket meg munába járni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#234821) Tsebacsi válasza focvis (#234814) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mi a lfsz basszus nemár 😞😢
Puntoban nekem is volt gyújtáselosztó hiba ugyanígy motorhibát írt. Remélem tényleg csak gyertya vagy ez a hiba. :O

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234822) pècsimunkás válasza focvis (#234818) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Főni 1 èves, 3 ezres dízel Mercedes Marco Polojában most lesz motorcsere.
Mondjuk rendszeresen 200- as utazót tart, meg hideg autóval beáll a parkolóból az irodához valamièrt, 200m kb, autó leállít, pár perc múlva vissza. Rendszeresen. Gondolom ez sem tesz jót.

De, az összes többi nèmet a cègnèl ilyen. Nem vennèm meg egyik autóját sem.
Volt, hogy öcsèmnek vagy nekem szóltak, hogy környezetvédelem, meg ilyesmi...
Mondtuk, a saját dolgotokkal törődjetek.
Aksi, motor, kipufogó, olaj... Mindennek rossz a sok hideg járat.
Aztán aksi csere, motor csere, kipufogó csere nagyon környezetbarát...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#234823) Qru


Qru
MODERÁTOR

Lukoil-nal max 20 liter hatosagi aras naftat lehet tankolni. Kannaba piaci aron max 10-et.

Focvisnak volt igaza, hogy betarazott elore. A Fiat raadasul 3 hengerrel meg kevesebbet is eszik mint 4-el. :D

#nincsbennetarcsi

(#234824) kisza25 válasza focvis (#234814) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gyertya csere, vagy trafó

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234825) macilaci78 válasza 8th (#234777) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt mi úgy csináltuk a Ladán és a Borán is, hogy ülés felhajt, cső levesz, átdug egy másikat a hordó felé aztán gyújtás, vagy fix 12V a pumpának. Illetve van szerelőakna a kocsi alatt, van gravitáció.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234826) tboy93 válasza mobal (#234820) üzenetére


tboy93
nagyúr

viccelek :) nekem a 155 le szivo 2.0 accord is eleg volt mindenre, ez meg dinamikusabb lesz, szoval no para :D

(#234827) tboldi válasza focvis (#234814) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

Lanciát kell venni, abban nincs F. :D

(#234828) focvis


focvis
veterán

Köszönöm az együttérzést! :R

Valami spéci gyertya kell bele, csak az amerikai cikkszámot ismerem: NGK Laser Iridium SIKR9A7. Ilyesmi nem lesz készleten.
Fater már felajánlotta az autóját, de tudom, hogy neki is kell. Megyek vissza vonattal, nem tragédia.

Tegnap azon töprengtem, melyik autóval jöjjek. Hibás döntés. Jövő héten terveztem a Golffal - persze ha fordítva, akkor meg a jövő héten rohadok le ezzel. :U

Benzines Golf kell. [pont] :D

(#234829) -v- válasza focvis (#234818) üzenetére


-v-
addikt

Guglizva 50-60k a csereperiódust látok a gyertyára.
Manualban 48k van, ha még nem volt cserélve akkor túl van a kis életén már.

[ Szerkesztve ]

(#234830) Qru válasza -v- (#234829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor az egyik gyari gyertya koszont el valoszinuleg.

#nincsbennetarcsi

(#234831) focvis válasza -v- (#234829) üzenetére


focvis
veterán

Igen, a magyar szerint 45 K.

46 ezernél márkaszervizben járt 2 éve. Lehet, tojtak kicserélni.

(#234832) stickermajom


stickermajom
addikt

Astra műszakija pipa, de vidéken drágább volt, mint a márkaszerviz lett volna. :D

Mecsek Rally van a hétvégén, te jó ég milyen elmebeteg módon rajtol és mozog a Bútorék WRC-je.. :C

(#234833) Qru válasza focvis (#234831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Siman lehet sajnos. :(

Ki kell venni a doglott hengerbol a gyertyat es azonnal kiderul.

#nincsbennetarcsi

(#234834) Jaded


Jaded
senior tag

Ma megjött életem első gyorshajtásos csekkje :( 50 helyett 69, 30 ezer forint :W

Renault Megane IV Limited

(#234835) tboldi válasza focvis (#234831) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meglehet, a Jazz-zel is átvágták az előző tulajt, jóhiszeműen kifizetett 8 db új Densót a számla szerint, amit a kezembe is nyomott, aztán később meg csupa elhasznált NGK-t szedtem ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#234836) Qru válasza tboldi (#234835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Subaru csoportban nem reg irta egy srac, hogy a markakerben kifizette a fekbetet cseret de nem csereltek ki. 1 ev mulva derult ki a dolog amikor mar vason volt...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234837) rasotamas válasza kisza25 (#234810) üzenetére


rasotamas
veterán

Dettó, csak 140-es (Briggs&Stratton 500e), meg egy Lidl akkus szegélynyíró.

Gondolkodtam akksison is mikor vettem 2 éve, de úgy voltam vele, 100ból ez jobb, mert 5 év mulva abban akksi kuka, erre ha vigyázok meg még hibátlan lesz. 6-700 négyzetmétert meg nem nyirnék madzagossal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234838) tboldi válasza Qru (#234836) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt meg a győri KwikFitnek sikerült össze(nem)hoznia. :D

(#234839) opr


opr
veterán

Felvillant hazafele a kocsiban az akku lámpácska. Még pont jókor, egy hónap múlva történt volna, miközben épp fél Európán keresztül hajtom, agybajt kapok.

Szóval...
Most az a tervem, hogy:
Multiméterrel megnézem, nyugiban milyen a feszültség, aztán beindítom ha még beindul, megnézem úgy mennyi a feszkó, aztán meglátjuk.
Ezen felül van valakinek valami ötlete, hogy tudnám kideríteni, illetve pontosítani, hogy mi a kínja szegénynek?

Remélem csak az akku döglött meg (kb ideje), nagyon nem akarok most generátort is, meg akkut is, meg akkor már töltésvezérlőt is cseréltetni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234840) Qru válasza tboldi (#234838) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalabb fudtak, hogy 8 gyertya valo bele. Az mar fel siker :D

#nincsbennetarcsi

(#234841) MasterMark válasza opr (#234839) üzenetére


MasterMark
titán

A kis akku ikon azt jelenti hogy nincs töltés, nem azt hogy az akku lenne rossz.

Switch Tax

(#234842) rasotamas


rasotamas
veterán

Mai tankolás:
722km 44,4l 6,15l/100km (Passat)
OMV Maglód, kb 4 autós sor állt minden oszlophoz,15-20 perc volt. Azt mondták kattan a pisztoly 50nél, kivéve prémium, de én ugye nem értem el. MM95 elmondásuk szerint aznap reggel nem jött (pénteken szeretnék a Priusba tankolni MM95-öt ha sikerül Nagytarcsa-Cinkotai út-Jászberényi-Kozma utca-Gyömrői-Kőrösi Csoma Sándor útvonalon valahol)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234843) Qru válasza opr (#234839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Generatorra merj ra elso korben, hogy mennyivel tolt.

#nincsbennetarcsi

(#234844) grizlisandor válasza molnarpeter (#234811) üzenetére


grizlisandor
addikt

Te is tudod jól, ha nincs tökéletesen leszabályozva, az ügyeskedő magyar "akciós" üzemanyagot mindenbe is elraktározza.
Akkor is, ha nincs is rá szüksége vagy nem is kell belőle annyi, mert "Jó lesz az még, nehogy már nekem ne jusson!"

Pont ma olvastam, hogy jól többet járunk autóval a hatósági árszabásos üzemanyag miatt, mint a covid előtt. :U

(#234814) focvis:
Az szívás!
Nem is tudtam, hogy a Fiat szerviz szombaton is nyitva van! ;]

(#234832) stickermajom:
Most annak kell örülni, hogy sorra került a kocsi! :D

(#234835) tboldi:
Márkaker nekem is csak kiszámlázta a gyertyacserét meg a fékfolyadékcserét. :U

(#234845) tboy93


tboy93
nagyúr

van most olyan kut ahol korlatlan mennyisegben adnak hatósági aras üzemanyagot?

(#234846) molnarpeter válasza tboy93 (#234845) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Attól függ, mibe :) [link] “vidéki ellátásbiztonság garantálása érdekében történő támogatásáról szóló 84/2022. (III. 5.) Kormányrendelet, amely kimondja, hogy az üzemanyagtöltő állomásnak köteles biztosítania a 3,5 tonnát meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsi, traktor és mezőgazdasági erőgépek töltését.”
Gyakorlatilag Auchan önkiszolgáló szerintem, 20 literenként.

[ Szerkesztve ]

(#234847) Qru válasza grizlisandor (#234844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Plane hogy a pandemia szoritasa utan mindenki elindul nyaralni mar.

#nincsbennetarcsi

(#234848) Qru válasza tboy93 (#234845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lakossagi szinten nincs.

#nincsbennetarcsi

(#234849) tboy93 válasza Qru (#234848) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es ahol legalább 60 litert adnak? Vagy ki adja a legtöbbet most?

(#234850) focvis válasza grizlisandor (#234844) üzenetére


focvis
veterán

Látod. :D Fél 6-kor hívtam a tulajt, reggel 8-kor várnak. Régi munkakapcsolat. :R
Tulajdonképpen ügyelet van, Balaton part. Fiat, Kia, Suzuki, márkaker / szerviz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.