Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234301) pècsimunkás válasza Skillet (#234300) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jó a Bosch. Ès több èvig kiszolgál.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#234302) Tsebacsi válasza Skillet (#234300) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Bosoko-t én elengedtem már a Civicnél, nem jött be annyira. Bosch van most a BMW-n is, én cseréltem, könnyű volt, szépen töröl. Részemről is inkább a Bosch az ajánlott. Igaz nekem Aero Twin szokott fent lenni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234303) focvis válasza radi8tor (#234291) üzenetére


focvis
veterán

Reggel majdnem "agyvérzést" kaptam, kb. 5x ordítottam, hogy haladjatok már a k...nyátokba (<- mindezt, hogy ne kapjak tényleg agyvérzést).

A normál esetben, iskolaidőben ~30 perces utam 55 percre sikeredett iskolaszünetben. 12-ből BAH-ig oké, a Villányin a gyalogosok 10-20x gyorsabbak voltak, viccen kívül egy hangya tempóját hoztam. Bocskai fosch, Petőfi-híd fosch, Soroksári már OK.

Holnaptól Waze muszáj lesz. :(((

(#234304) bandus válasza radi8tor (#234291) üzenetére


bandus
veterán

egen, nagyon nagy szopás volt reggel, pedig magamhoz képest korán, fél 8-kor indultam. fő utca-várkert-felső rakparton jöttem végig. a gellért térig igazán szívás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#234305) stickermajom válasza focvis (#234303) üzenetére


stickermajom
addikt

Érdről befelé sem érződött még az iskolaszünet, ugyanúgy 36 perc lett.

(#234306) tepenzed válasza focvis (#234303) üzenetére


tepenzed
őstag

Durva, hogy Pesten belül ennyit utaztok :Y
Tavaly év elején mondjuk még a 11 kerből jártam az Árpád hídhoz és a rakpart lezárás eléggé betett, volt, hogy hazafele 50 perc volt 4kor indulva.
Most Veresegyházról járok be, így 45 perc körül van az út, de legalább lehet kicsit taposni az autópályán, Váci úton pedig még egész haladós.
Ezt csak azért írom, mert sokan rácsodálkoznak, hogy 'ilyen messziről' ingázok és miért nem Pesten élek, meg hogy hogy bírok ennyit utazni :))

[ Szerkesztve ]

(#234307) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Itt egész rendben volt a közlekedés (Veres Petya, Örs, Róna, Thököly, egyedül a Hungária volt teli az M3-as hidak után.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234308) tboy93 válasza kmisi99 (#234297) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem ez teljesen normális fogyasztás. Attól mert másnál kicsit kevesebbet eszik még nem feltétlenül rossz az autód. Öcsém pl. kategorikusan kevesebbet etet meg az összes járművel mint én.

(#234309) tboy93 válasza stickermajom (#234305) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szszm - BP XI ma reggel 19 perc volt :DDD

(#234310) tboy93 válasza Tsebacsi (#234302) üzenetére


tboy93
nagyúr

A Bosoko-t én elengedtem már a Civicnél, nem jött be annyira

Én is elengedtem :( Most denso hybrid párti vagyok, eléggé bevált.

(#234311) macilaci78 válasza focvis (#234303) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én Zugló-Újbuda távon villamossal tapasztalatam megnövekedett menetidőt. :W

tepenzed: szüleim Békés megye szélén élnek. Anyámmal beszélgettem erről. Egy budapesti átlag munkábajáró autós annyi időt tölt volán mögött, amennyivel Békés megyén belül a nagyobb településekig (Békéscsaba, Gyula, Orosháza) el lehet jutni munkábajárás címszóval.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234312) Qru válasza Skillet (#234300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bosch oke, illetve a Goodyear ami meg szokott rotkan akcios lenni az is ok.

#nincsbennetarcsi

(#234313) Qru válasza kmisi99 (#234297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az atlagos fogyi, nem kiugroan magas. A gyari erteket kb lehetetlenseg hozni valos korulmenyek kozott.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234314) focvis válasza tepenzed (#234306) üzenetére


focvis
veterán

Ha nyugdíjazom magam, költözök a Balatonra, oda jó lesz a bicikli és egy játszósautó. :K

Addig menedzselem a jelenlegi felállást. 10 évig dolgoztam Budaörsön, reggelente láttam mi van befelé az M1-M7-en.
(Az M3-at nem ismerem, praktikusan nem illeszkedik az életembe.)

[ Szerkesztve ]

(#234315) Puma K válasza radi8tor (#234291) üzenetére


Puma K
veterán

Akkora giga szopást generáltak ezzel a lezárással. Északról délre haladva azt láttam, hogy hosszú-hosszú tömött sorok állnak... megoldás: még több bringasáv minden hova _is_ :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#234316) barnam_ válasza focvis (#234314) üzenetére


barnam_
nagyúr

"láttam mi van befelé az M7-en"
Én csak 7 évet jártam ki Budaörsre, de nekem is ugyanez volt a tapasztalatom. Kifelé mindig könnyebb a nagyvárosból, reggelente a szemközti sávban néha majdnem Budaörsnél állt a sor. Most hasonló szituban vagyok, csak Berlinből megyek kifelé, szembe az ide ingázók ugyanúgy állnak a dugóban.

Ha már Balaton, belátható időn belüli tervem egy ház vásárlás otthon, de jó nekem a Kis-Balaton is :D (Zalakaros és környéke)

(#234317) focvis válasza barnam_ (#234316) üzenetére


focvis
veterán

Rosszabb napokon a Tescoig ért a sor vége, alapesetben az Egérútig.
Azt mondják, úgy kell időzíteni, hogy 7-re elérj az Osztyapenkóig, akkor nincs dugó. 7-kor általában még ágyban vagyok.

(#234318) ZeroX92P válasza focvis (#234317) üzenetére


ZeroX92P
tag

Úgy időzítek hogy 9-re érek nagyjából Budaörsre, kicsivel az egér után áll a sor, nagyjából a véda alatt van stop. Szóval ez jelenleg is megvan, annyit változott most az iskola végével, hogy őrmezőnél áll meg a sor.

(#234319) 6030D


6030D
Ármester

Én múlt héten lebaxtam asszonyt, hogy időben készüljön el, mert ha 5 perccel később indulunk, akkor már benn állunk a dugóban. Két nagy kereszteződés van, ez mindegyikben 6-8 autót jelent. :B Vidéki élet... Mondjuk nekem van mitől félni, nem a főnökkel kell veszekedni, hanem a bölcsis néni 8kor bezárja az ajtót, hogy reggeli van, és fél9-kor nyitja. Ha nem érünk oda, akkor az autóban reggelizik a gyerek és a parkolóban játszunk fél órát. Meg kell tanítani a porontyokat a pontosságra! :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234320) CactuS válasza focvis (#234303) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

És akkor még ez a majom véglegesen le akarja zárni az egészet. Remélem, hogy a fővárosi választók majd honorálják ezt az agymenését.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#234321) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Két hét után egy decivel kevesebb a legutóbbi bejelentkezéshez képest.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#234322) MunezXBK válasza Petyyyyy (#234321) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

ECO módban?

(#234323) 6030D válasza MunezXBK (#234322) üzenetére


6030D
Ármester

Kikapcsolt klímával

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234324) Tsebacsi válasza CactuS (#234320) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem vagyok a zöldítés ellen, de ésszel. Ez (is) inkább esztelen döntés... :W Komolyan nem értem, miért kell ezt, ez a város és ez a magyar nép nem ilyen, hogy hipphopp döntök valamit és az úgy jóvan elfogadjuk (na jó ez sem igaz mert tuggyukki(k) bármit megtehet(nek) elnézik a birkák.) Fszom...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234325) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Egy téma foglalkoztat, szerencsére még nem érintett, remélem nem is fog.
Lényeg, hogy az új autón van a garancia erejéig Hyundai assistance szolgáltatás, de a Maxos casco biztosításomban is van bővített asisstance szolgáltatás az Allianznál.

És azon gondolkodtam, hogy melyiket kellene keresnem ha valami gondom van? Vagy melyiket érdemes milyen esetben?
Jól gondolom, hogy igazából amíg él a Hyundai garancia, addig velük kell mindent intéztetni, úgyis márkaszervizbe kell vinni az autót (és így talán szervezettebbek) a garancia miatt?!

(#234326) Qru válasza tepenzed (#234325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a markakert. Kiveve ha osszetorod a kocsit

#nincsbennetarcsi

(#234327) Qru válasza Petyyyyy (#234321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szep. :K

#nincsbennetarcsi

(#234328) Petyyyyy válasza MunezXBK (#234322) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jól írta 6030D, az csak a klímára vonatkozik.

Csak ez az ECO mód van :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#234329) focvis válasza CactuS (#234320) üzenetére


focvis
veterán

Leírtam az eredeti hsz-ben, de akkor inkább töröltem nehogy valaki pártpolitikai megnyilvánulásnak gondolja : "remélem a legközelebbi önkormányzati választás után nem biciklis-városvezetők jönnek".

(#234330) 6030D válasza Petyyyyy (#234328) üzenetére


6030D
Ármester

Én mondjuk viccből írtam, hogy Eco módban + kikapcsolt klímával (by vilike) ennyi a fogyi, de köszönöm a megerősítést. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234331) focvis válasza 6030D (#234319) üzenetére


focvis
veterán

Jó hogy írod!
Tegnap végül Kismarosra mentünk ebédelni (felejthető a hely, a welovebudapest ajánlotta és indulás előtt foglaltam asztalt), odafelé Esztergomnak, át a hídon, Letkés, Szob, stb. Visszafelé Vácnak.
Gondoltam nem kenem fel az összes bogarat a frissen waxolt autóra az M2-n, inkább megyek Vácon keresztül. Bakker, 2 db lámpa van, de volt az 10-15 perc míg átvergődtünk rajtuk. Oda-visssza állt a sor minden ok nélkül, az M2-ről bejövőn úgyszintén. Nem értettem. :U Aztán inkább kimentem a Gödöllői úton az M2-re, a wax jól vizsgázott, ill. a hőségben eleve kevés bogár repkedett, könnyen lejöttek.
(És ha már ilyen szép tiszta maradt, befotóztam az autót. Nem tervezem eladni.)

[ Szerkesztve ]

(#234332) brumi1024 válasza focvis (#234331) üzenetére


brumi1024
veterán

(És ha már ilyen szép tiszta maradt, befotóztam az autót. Nem tervezem eladni.)

Ahogy latom a kepeket megosztani sem. ;]

(#234333) stickermajom válasza focvis (#234331) üzenetére


stickermajom
addikt

Bérwaxolást nem vállalsz? :D

(#234334) Qru


Qru
MODERÁTOR

Horvatoknal is lesz hatosagi ar. De az autopalyas kutakon nem lesz alkalmazva.

#nincsbennetarcsi

(#234335) gaborn1


gaborn1
tag

Most 2 hete itt az új autó, a régi viszont szeptemberig lízinges, ezért az le van parkoltatva és addig nem lehet eladni. 3 éves, 33k km, szerintetek szeptemberig milyen gyakran kellene járni vele, hogy ne legyen gondja? 3 hetente megyek vele egy 10-15km-es karikát az elég lehet?
(Corolla 1.6 szívóbenya)

[ Szerkesztve ]

(#234336) e.vid válasza focvis (#234331) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem minden ok nélkül volt tegnap nagy a forgalom Vácon belül, le volt zárva az M2 váci szakasza. [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#234337) Qru válasza gaborn1 (#234335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha hibrid akkor 2-3 hetente jarasd meg. Ha sima benzin/dizel akkor 1-2 honapra is kitolhato. Esetleg az akksita mehet egy csepptoltes 2 honap utan.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234338) 6030D válasza focvis (#234331) üzenetére


6030D
Ármester

Tegnap le volt zárva az M2 a Gödöllői úttól a Verőcei elágig, mert felmérték a 2x2 sáv dolgait. Elvileg reggel 6-tól délután 4-ig, de Bp felé szerintem előbb megnyitották. Délben én is úgy jöttem haza, hogy M2 - Sződ - Vácduka - Deákvári fasor...
Brutál sor volt a városban, nem szokott ilyen lenni, csak munkanapon 5 körül.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234339) Petyyyyy válasza stickermajom (#234333) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Vigyázz mit kívánsz, én igen. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#234340) focvis válasza e.vid (#234336) üzenetére


focvis
veterán

+6030D
Ohh, így már értem. :K

brumi: írtam már, hogy taxisárga 124-es.

#234333 stickermajom: Most már egészen biztosan nem, szegény Golfot azóta sem mostam meg szivaccsal, őt még vállalom, utána legközelebb jövő tavasszal. Pénteken 8 óra melóm volt az előkészítés és a wax, este 23:45-ig dolgoztam vele, szombaton még 2 óra a műanyagozás. Sok / qva drága lenne.

[ Szerkesztve ]

(#234341) tboy93 válasza gaborn1 (#234335) üzenetére


tboy93
nagyúr

Telerakod 100-assal, letamasztod, szeptemberben eloveszed. Esetleg majd egy akku töltés, de ennyi. Nem kell elovenni csak emiatt, nem évekre rakod le.

(#234342) Qru válasza tboy93 (#234341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3 honap miatt nem kell meg E5 benzin, eleg a sima E10 95 is. Even belul nem romlik az meg ha nagyobb forgalmu kuton tankol. Nekem a B auto rendszeresen all 2-3 honapot. Sosem volt meg gond az E10 miatt. Legyen tele a tank es kesz.

#nincsbennetarcsi

(#234343) kisza25 válasza focvis (#234303) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Durva, főleg, ha belegondolok, hogy Blelléről
35 perc Kaposvár, a belváros 45perc (50 km)
25 perc Siófok belváros (35km)
45 perc Fehérvár (75 km)
45 perc Nagykanizsa (75km)
37 perc Keszthely (50km)
1óra 15 perc Budaörs (133 km) :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234344) focvis válasza kisza25 (#234343) üzenetére


focvis
veterán

Most 26 percet ír a Petőfi hídon keresztül, nem biztos, hogy elhiszem. [kép] Egyedül a gyalogos 1:45 amivel nyugodtan számolhat az ember.

Az izgalmak Budaörsnél kezdődnek.
Otthonról Zamárdi általában kerek 1 óra, ha odalépek az is megvan a ma reggeli 55 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#234345) tboy93 válasza focvis (#234344) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tessek varosi hasznalatra beruhazni egy nagytestű robogót.

(#234346) tboldi válasza tboy93 (#234345) üzenetére


tboldi
nagyúr

BMW C1, még sisak sem kell hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#234347) focvis válasza tboy93 (#234345) üzenetére


focvis
veterán

Piskóta vagyok hozzá. :R

A hazaút 24 perc lett indítástól leállításig (16:25-16:49). A Waze a szokásos útvonalamon vitt.

(#234348) lazac_


lazac_
tag

Napifogyi Honda City:
Üllő-Bécs-Üllő: 6.02l/100km
Andalgós tempó, klímával, kevés dugóval (BC szerint 5.8)
Meglepetésként ért, hogy az M1 vasárnap délutáni forgalma 100-110 között halad halál nyugalomban.

(#234349) koxkids


koxkids
őstag

Írtátok hogy az MM95 eléggé kifogyóban van, ma meló után begurultam az Ecseri úti OMV-re, gondoltam hátha van és telenyomom.. hát nem elérhető, így tovább is álltam.
Csak lesz majd mielőbb remélem .. :U

(#234350) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hétvége után lemostam a járgányt. Ha jól számoltam már 3 kőfelverődés van a lökhárítón. Szerintetek ideje lenne lefóliáztatnom ha 3 hét alatt 3 kavicsot kaptam? :D
(hozzátenném, hogy minden hétvégén pályáztam vele - a normál használatnál ez nem így lesz)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.