Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235601) Peter.70 válasza Qru (#235593) üzenetére


Peter.70
őstag

Köztisztviselők és kormánytisztviselők napja is ma van

(#235602) Szada85 válasza Qru (#235590) üzenetére


Szada85
aktív tag

Amit én nem értek, hogy ha már úgyis jött ez a 2-2 betüs kombó, akkor miért nem csapták le a labdát, hogy a mostani egyedi rendszámok áránál azért olcsóbban, de -obszcén szavakat kivéve - bármilyen kombinációban lehetett volna kérni öket?

Nem mondom, hogy 10 millióan rohantak volna maguknak egyedit kérni, de az elmúlt évekbeni 150-160 ezer új forgalombahelyezésnek csak a felében él a user vele, és elkérnek mondjuk 30 ezer Ft felárat értük, az is, több mint 2 yard évente nulla befektetéssel... - bár lehet "kicsiben gondolkozom", és NERniában már ilyen apróért nem is hajolnak le.. :U

(#235603) Doki16 válasza radi8tor (#235597) üzenetére


Doki16
addikt

Azt az oktávot nagyon élném :) Szuper kis autó lett.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#235604) rasotamas válasza Szada85 (#235602) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem méred olcsón, németeknél kevesebb. :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235605) stickermajom válasza Doki16 (#235603) üzenetére


stickermajom
addikt

Főleg, hogy az egy Superb. ;]

(#235606) radi8tor válasza rasotamas (#235598) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Múlt héten 4x mostam kocsit, ezen a héten ez az első. :D
Most csupa Sxx rendszámos autók voltak a mosóban.

barnam_: igen Huszti.
Egerben voltam múlt héten, meglepően jó volt az ottani mosó. Meleg vízzel ment a gőzborotva, csak úgy tolta le a bogarakat. A hab is jobbnak tűnt Husztiénál (rózsaszín volt és nem folyik le olyan gyorsan). De kicsit drágább volt, mint a Huszti. Vagy csak placebo. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#235607) Doki16 válasza stickermajom (#235605) üzenetére


Doki16
addikt

Ihh bazz :D

Mentségemre szóljon, hogy engem csak a PHEV része érdekel :D Meg nem mondom, hogy melyik az Octavia és Superb így első ránézésre. De akkor így még jobb, szeretnék egy ilyet :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#235608) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Nekem pedig lett felrakva az első szélvédőre kerámia a WestSide kozmetikában, elvileg három évig bírja és nem kell ápolgatni úgy, mint a karosszériára valót. Csak élvezni, hogy leszalad a víz róla :D Kíváncsi vagyok meddig fogja majd bírni :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#235609) focvis válasza Qru (#235555) üzenetére


focvis
veterán

Ha lesz publikálható infó, megosztom. Jelenleg kényes szakaszban vagyunk. 3F.

(#235610) Peter.70 válasza radi8tor (#235606) üzenetére


Peter.70
őstag

És jön az eső ;] :D

(#235611) Qru válasza focvis (#235609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnalom. Drukkolok.

#nincsbennetarcsi

(#235612) Qru válasza Szada85 (#235602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk egy 50-80-100k korul osszeget meg jobban kilengetett volna a nap, az igaz.

#nincsbennetarcsi

(#235613) stickermajom válasza Doki16 (#235607) üzenetére


stickermajom
addikt

Élőben a méretek miatt könnyebb, így képről valóban nem egyszerű. Annyi a trükk amúgy, hogy a Superb fényszórójának van "füle":

Oktávon nincs:

[ Szerkesztve ]

(#235614) Doki16 válasza stickermajom (#235613) üzenetére


Doki16
addikt

Már utána néztem én is jobban és ezt a "fület" vettem leginkább észre mint legjobban szembetűnő különbség :)

De bármelyik jöhet, nekem a 13kWh-ás akku a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#235615) DeathAdder válasza barnam_ (#235587) üzenetére


DeathAdder
veterán

adom, életem egyik nagy hibája volt automatát venni, annyira gyűlölöm hogy elmondani nem tudom, a jó oldala hogy sokkal többet csordogálok így, mert úgyis helyettem gondolkodik, ha nem lenne kézi is szerintem már régen kiölte volna belőlem az autózás élményét ;]

értem az érveit aki szereti, pláne aki rendszeresen a fővárosban autózik, a dízel teherszállító edény nekem is tökéletes az eseménytelen közlekedésre, azt egyáltalán nem bánom hogy automata

(#235616) BigBlackDog válasza DeathAdder (#235615) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen automata ez, hogy ennyire gyűlölöd?

(#235617) macilaci78 válasza Doki16 (#235557) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy automatával be lehet így állni egy garázsba? Itt már a radar sem ér semmit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235618) MunezXBK válasza Qru (#235595) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Höhö, majd megmutatom, hogy miért jó a DSG.

(#235619) barnam_ válasza DeathAdder (#235615) üzenetére


barnam_
nagyúr

Annak ellenére, hogy néha lassan vált vissza, én szeretem az automatát. Az esetek 90%-ban észrevétlenül teszi a dolgát, pont jó így nekem hogy nem kell vele foglalkoznom.
Plusz autópálya tempónál jól jön a 9 fokozat, segít alacsonyan tartani a fogyasztást és a zajokat.

(#235620) radi8tor válasza Peter.70 (#235610) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szeretek autót mosni. Mondjuk most 37 fokban meg széllökések mellett nem volt vicces, amikor a habágyú szembe fordult velem. De annyi baj legyen - ment a kocsira is. :D

⭐ Stella

(#235621) radi8tor válasza stickermajom (#235613) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Superb lesz akkor:

⭐ Stella

(#235622) DeathAdder válasza BigBlackDog (#235616) üzenetére


DeathAdder
veterán

az összes :D vezettem a 10 sebességes fordét, dsg-t, de nem a tökéletessége miatt nem szeretem, mindegyik teszi dolgát, nem szidom, csak képtelen vagyok élni. az hogy milyen gyorsan vált éppen nem érdekel

a buta 4 sebességes automata a teherautóban viszont tökéletes, de nem is keresek benne örömöt :DDD
viszont bánatom most lesz benne, mert valószínűleg fel kell újítani

sajnos ezek a szupersportok is már csak automaták (oké gordon murray t50 :D ), ha telne rá gondban lennék, bár szerintem akkor valami öreg ferrarim lenne ;]

(#235623) rasotamas


rasotamas
veterán

Prius3 +40mm emelés kész, egy szörnyeteg lett, olyan vezetni mint egy SUV-ot :DD
Gátló porvédők, 2 stabpálca cserélve,
Egr, szívósor, pillangószelep tisztítva.
A végösszeg kissé mellbevágó, 175.
160-ra készültem de csak egy stabpálca cseréjére.
Még megtankoltam 15004 Ft-ért, meg lemostan 1200ból, úgyhogy kapott rendesen törődé$t.
495,9km, 31,26l, tehát 6,3l/100km, de csak tényleg nagyon rövideken van hajtva, ha meg hosszabban akkor 100 fölött.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235625) tboldi válasza rasotamas (#235623) üzenetére


tboldi
nagyúr

A háttérben az a nyomokban kék érdekesnek tűnik. :D

(#235626) rasotamas válasza tboldi (#235625) üzenetére


rasotamas
veterán

Az egy rat car, vagy hogy hívják. Nekem ez a napszemüveg tetszett rajta nagyon, le is fotóztam:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235627) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ezt a képet elfelejtettem megosztani múlt héten. Bükk-i szerpentinezés után:

⭐ Stella

(#235628) molnarpeter válasza rasotamas (#235623) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pogácsa mennyi volt, hova került? (Hátul gondolom rugó alá, elöl toronycsapágy és gólyaláb közé netán?)

(#235629) Qru válasza MunezXBK (#235618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mar a GT-ben is jol mukodott, azzal vittel anno. Nekem hianyzik a kezzel valtas, emlekszem mikor kezi valtos csereautom volt ufonak neztek, hogy alig akartam visszaadni. :D

#nincsbennetarcsi

(#235630) CactuS válasza rasotamas (#235623) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez baromi magas lett, nem borul kanyarokban?

Manuális/automata: szeretem a kézit, de erősebb autókban - pl: Mustang, Stinger vagy villanyos tesla xc40 recharge stb - is megvoltam az automatával és a fülekkel. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#235631) Qru válasza CactuS (#235630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fules valtas oke, vezettem kormanyvaltos dsg-s kocsit egesz elheto kompromisszum nem kell lenyulkalni a bothoz.

#nincsbennetarcsi

(#235632) rasotamas válasza molnarpeter (#235628) üzenetére


rasotamas
veterán

70 csak az emelő kitt.
1 stabpálca cserével, porvédők cseréjével, emelőkitt beszereléssel 110-120-ra becsülték.
Aztán szóltam, hogy kéne még egy egr takarítás mert még nem volt. Erre plusz 40-et mondtak
Végül cserélték a másik stabpálcát is és összesen 175-öt fizettem, pillangószelep is tisztítva lesz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235633) rasotamas válasza CactuS (#235630) üzenetére


rasotamas
veterán

Nagyobb tempónál érezhető, hogy picit jobban dől, dehát ez várható is volt, viszont abszolut vállalható határon belül van.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235634) Qru válasza rasotamas (#235633) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kivancsi leszek a muszakin mit szolnak majd hozza. :D

#nincsbennetarcsi

(#235635) Szada85 válasza Qru (#235634) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ez az "emelés" vajon mennyire legális?
Értem, hogy szerviz építi be, stb-stb, de ha egy 30mm-es ültetörugóért helyszíni golyó általi kötél vár a "tunerekre", akkor...

(#235636) szabonagyur válasza Szada85 (#235635) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem hasonlóan értékelhetik a rendőrök ha észreveszik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#235637) Qru válasza Szada85 (#235635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semennyire sem legalis. Engedelyeztetni kellene es beiratni a forgalmiba.

Enelkul: rendor ha kiszurja helyben ugrik a forgalmi, muszakin nem megy at es szigoritott muszakira kell vinni. Illetve ha kart okoz vele a biztosito ha eszreveszi akkor nem fizet helyette. Kb ezekkel kell szamolni.

#nincsbennetarcsi

(#235638) barnam_ válasza rasotamas (#235633) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem ismerem az előzményeket, miért kellett emelni rajta? Földutakon mész vele? :D

(#235639) tboldi válasza Qru (#235637) üzenetére


tboldi
nagyúr

Célszerű külföldről venni olyan autót, aminek már be van írva a forgalmijába, onnantól már egyszerű itthon is lepapírozni. :))

(#235640) Qru válasza tboldi (#235639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy kint lemuszakiztatod es azt honositod. Egyszerubb mint a hazai burokraciaval megkuzdeni.

#nincsbennetarcsi

(#235641) molnarpeter válasza tboldi (#235639) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Spaccer emelő cucc pl TÜV engedélyes. VAG-nál egyenesen gyári kiegészítőként adják.

Amúgy meg rugó kovács is megcsinálja, fekete spray után kutya nem mondja meg, hogy gyári-e :)

[ Szerkesztve ]

(#235642) rasotamas válasza molnarpeter (#235628) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja igen és ha jól tudom úgy került be ahogy írtad.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235643) molnarpeter válasza rasotamas (#235642) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na mondjuk hátul még elhiszem, hogy észrevehető annak, aki tudja is mit keres, de elöl igencsak kellene keresni :)

[ Szerkesztve ]

(#235644) Qru válasza molnarpeter (#235641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a legegyszerubb, ha ujrakovacsoltatod. Bubi-n en is magasitanek picit ha lehetne. Van gyari magasabb rugo de az csak 1 centit emelne az meg kb semmi.

#nincsbennetarcsi

(#235645) rasotamas válasza barnam_ (#235638) üzenetére


rasotamas
veterán

Már sokszor fennakadtunk vele minden fele. Legutóbb egy köldökvas tépte le a komplett kipufogót. Idegesítő, hogy mindig nagyon figyelni kell.
Amúgy ez a műszaki dolog egy vicc. Olyan roncsok vannak forgalomba, hogy elképzelni nem lehet, de ha valaki a tökéletesen rendben lévő kocsin egy minimálisan változtatni az már agyfasz kategória.
Én sose mertem semmi ilyesmit csinálni, sose ültettem kocsit pl, most ez kellett és kész.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235646) rasotamas válasza molnarpeter (#235643) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, elöl elvileg észrevehetetlen, olyan mintha a sok tizenéves, már megrogyott és lesüllyedt Prius közt közlekedne egy olyan ami kapott kompletten új futóművet.
A hátulja kissé aggaszt, hogy mennyire látszik, mindjárt alánézek kicsit mert 38 fokban a tűző napon nem volt kedvem nézegetni, csak fülig ért a szám.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235647) simonjoe


simonjoe
senior tag

Nem térek még ma sem napirendre. :(((
Történt tegnap, h a kedvenc MOL kutamnál tankoltam prémium gázolajat kb. 35l-t. Kassza 30eHUF körül láttam az oszlopon. Bemegyek a shopba fizetni, nagy forgalom, kint-bent egyaránt, óriási összevisszaság. A kutas kedvezményes áron számolta a tankolást, közel 17 ezret vontak le. Először én sem foglalkoztam vele, menet közben ránéztem a blokkra és láttam mennyivel terhelték a számlám. Arra is nagyon jól emlékeztem, h mennyit mutatott az oszlop. Visszafordultam, a srác akinél fizettem, kint unottan nyomkodta a telefonját. Mondtam neki, h mi történt, közülte fapofával, h ők azt már elkönyvelték veszteségnek. Mondtam, h nem hagy a lelkiismeret, évek óta náluk tankolok, én ezt rendezni szeretném. Nem volt nálam annyi kp. (13ezer), automata, vissza a kút, letettem a srác elé a pultra a zsét, nézett rám bambán, elvette és még annyi sem, h köszönöm! Nem vártam, h megsüvegeljenek, de egy Q...va köszönöm jól esett volna. Elmeséltem itthon és a barátaimnak, egyedül a nejem mondta, h ha ez kellett a lelkemnek akkor helyesen cselekedtem, a többiek lehülyéztek. Nagy valószínűséggel nekik volt igazuk. Az biztos, h én soha többet öt forint jattot nem teszek le annál a kútnál.

Joe

(#235649) Vismajor01 válasza simonjoe (#235647) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jaja, pont a molnál, hát sztem keresnek eleget :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#235650) dnelb válasza rasotamas (#235623) üzenetére


dnelb
veterán

kati tolvajok örülnek, emelő sem kell ;]
kutya nem fog szólni érte amugy, nem ilyen autokra mennek a rendőrök :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.