Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235251) tboldi válasza 6030D (#235242) üzenetére


tboldi
nagyúr

És bármennyire is fáj az autósoknak*, a motorkerékpárok legálisan állhatnak be a parkolóba, egy helyre akár 2 is, de ha csak egyedül van, akkor sem szabálytalan.
A forgalmi vizsgán meg pont ilyen halszálka alakzatban kérik bemutatni a megállást. :)

Amúgy KTM RC250? :D

*Egyszer egy bige leüvöltötte a fejemet, mikor egy pirosnál teljesen szabályosan előregurultam, pedig 500-assal voltam, nem 50-essel. 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#235252) Qru válasza macilaci78 (#235246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubiban nincs rendesen szinkronizalvaba ruki, muszaj elore hagynom helyet mert neha csak akkor tudod rukibe tenni ha elorebb gurulsz egy picit.

#nincsbennetarcsi

(#235253) Peter.70 válasza Qru (#235252) üzenetére


Peter.70
őstag

Vajon ezt az előtted parkoló is tudja esetenként?

(#235254) macilaci78 válasza Qru (#235252) üzenetére


macilaci78
nagyúr

VAG esetében is tapasztalom néha, hogy nem veszi a rükit, de annak elég, ha csak berakom egyesbe és kézifék mellett ráfeszítek. Utána veszi.
Amúgy nem divat koppra ráállni valakire, 5-10 centi mindig van, az meg már elég. Ha mégsem akkor üresben hátratolom egy lépést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235255) Qru válasza Peter.70 (#235253) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze kiirom a szelvedore. :D

Jarda melle parhuzamosan nem szoktam parkolni szerencsere.

#nincsbennetarcsi

(#235256) Qru válasza macilaci78 (#235254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be lehet eroltetni de olyat reccsen hogy ihaj. Eleg par centit elore gurulni szerencsere annyi hely mindig van. Ha mas nem uresben hatrebb guritom (szerencsere nem nehez az auto).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235257) tboldi válasza molnarpeter (#235232) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt te írtad? :D

Az insufficient oil pressure ellenére én is sokkal-sokkal jobbnak tartom, mint amilyennek be van állítva. :K

(#235258) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ma meghajtottam kicsit a seatot, ez nem gyengül el 130 felett, 5.ben is lehet vele gyorsítani 110- ről, de 150 körül már hangos, 160- nál már nagyon sokat forog, amúgy óra sokat csal,
ez háztól házig 300km, szóval nem végig pálya
Olaj és víz 2300km alatt nem fogyott :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#235259) radi8tor válasza Qru (#235240) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem tudom... én amióta vezetek egyszer sem szorultam be a belvárosban. Volt pár eset, amikor legalább 10 előre-hátra mozgás kellett a szabaduláshoz, de na. Ne hagyjunk már fél autónyi menekülőutat. A következő aki beáll a mögötte levő helyre kapásból el fogja cseszni a rendet, mert a másfél autónyi helyet felezi meg, stb.
Nálunk ugyan ez a helyzet merőleges parkolásnál. Egyesek beállnak két hely közé, aztán ott tanyáznak egy-két hétig. Ezáltal elcseszik a teljes parkolási sort (nincs felfestve minden autó közé sajnos a szamárvezető - már többször megfordult a fejemben, hogy csinálok valami öntapadós matricát és felragasztom a szélvédőjére egy kedves szöveggel - érezze a törődést)

A nem szinkronizált rükit nem lehet átforgatni másik sebességbe pakolással?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#235260) Qru válasza radi8tor (#235259) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max fel metert hagyok, azert nem Airbus ez, hogy akkor kifutas kene neki. :D

Van amikor segit de van amikor elorebb kell gurulni, par centi eleg.

Egyebkent Bogre Subarujanal ugyanigy volt. Pedig abban meg tarcsi is volt. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235261) Szada85 válasza 6030D (#235242) üzenetére


Szada85
aktív tag

Alapvetöen ez egy kis "falu" méretü városrész, erre csak az jár, aki itt lakik, néha még a kukás is 1-2 nap késéssel jön. :DDD
Alapvetöen ki van írva, hogy "csak a jelölt helyeken szabad parkolni", viszont az egész környéken mindenhol is parkolnak, ami kihajtót/garázst nem blokkol, szóval ilyen miatt nem lenne gond szerintem.

Amúgy a nap végén minden járgányt sikeresen beindítottak, hogy a Golffal kitolassanak, utána a Cabrioval beálljanak a garázsba, aztán a motorral beálljanak a Cabrio mögé keresztbe a garázsba, majd visszaálljanak a Golffal a garázs elé. :DDD

(#235262) Qru válasza Szada85 (#235261) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oo az ilyesmi de jol nyirja az olajat. :D

#nincsbennetarcsi

(#235263) radi8tor válasza Qru (#235260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ideje lecserélned egy automatára. :D

⭐ Stella

(#235264) tboldi válasza Qru (#235262) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk amióta megvan az Ypsilon, ugyanez megy, ugye 2 beállós garázs és 3 autó, valamelyiknek muszáj a másik 2 egyike mögött állnia, mindig tetrisezünk. Sőt amikor hajnalban indul anyum dolgozni, akkor előtte nap meg is kell fordulnom a Lanciával, hogy a sötétben ne kelljen tolatnia. Szóval nem véletlenül cserélem félévente az olajat. :D

Apum most azt találta ki mint viszonylag olcsó és nem engedélyköteles bővítés, hogy megtoldaná a garázst hátra ~120 centivel, amíg a tető és a betonalap amúgy is nyúlik, így már beférne egymás mögé a WagonR és az Ypsilon. Ugyanúgy maradna a tetris, csak mind a 3 fedett helyen lenne. A Jazz előtt megnövekedett helyre meg átkerülnének a szekrények és a biciklik. [paintes skicc]
Korábban volt olyan ötlet is, hogy az oldalára csinálunk még egy ajtót, de egyrészt a koszorú miatt elég alacsony kellene legyen, másrészt kaptunk csak a fémvázra (ajtótok + 2 szárny) egy közel félmilliós ajánlatot, és akkor még le sincs fedve semmivel. :Y

[ Szerkesztve ]

(#235265) radi8tor válasza tboldi (#235264) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

El vagytok ti kapatva azzal a két beállós garázzsal :D
Én ma csak 15 percet ültem a kocsiban, hogy az ideális részen találjak parkolóhelyet.

⭐ Stella

(#235266) Qru válasza tboldi (#235264) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyenert be nem inditom, sk arrebb lokom a Jazz-t.

#nincsbennetarcsi

(#235267) K Norbi válasza focvis (#235070) üzenetére


K Norbi
addikt

Csinos kolléganőmet kérdeztem
Valld be hogy így szoktad tolni [link] :DDD

(#235268) tboldi válasza Qru (#235266) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt nem lenne olyan könnyű lökdösni, egyrészt a vízbejutás ellen emelkedő/lejtő van az ajtók előtt, másrészt van egy pár centi magas, derékszügű küszöb is, apum semmit nem bízott a véletlenre. Elég sok lendületet kellene venni befelé, kifelé meg nem győzném visszafogni az autókat. :D

(#235269) tboy93 válasza Szada85 (#235234) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az van, hogy ha egymastol függetlenül akarjak használni a jarmuveket akkor nincs mit tenni, csak igy tud megallni. Ha beall a golf mögé, akkor lehet felretologatni a motort amikor anyuka el akar menni a golffal.

(#235270) tboy93


tboy93
nagyúr

Jelentem Szigetszentmiklós - Balatonalmádi kertek alatt ~90 perc volt (nuku Fejér megye matrica), mindenhol seb. határ +15-re állított tempomat, fogyi 6.7L/100km. Sose rosszabbat :))

[ Szerkesztve ]

(#235271) bandus válasza tboldi (#235268) üzenetére


bandus
veterán

mint abszolut expertet kerdezlek, holnap reggel 7-8 kozott hol erdemes atmenni ausztriaba hegyeshalomnal? maradhatok a palyan vagy kanyarodjak le a kishatarhoz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235272) Gergőke88 válasza tboy93 (#235270) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hétvégén Zamárdi-Kecskemét 77 perc :). Google Maps szerint 1:50 az út.
Ha már fogyasztás téma: Kecskemét-Nagytarcsa-Pécs-Nagytarcsa-Kecskemét ma. Szegény nem volt kímélve… m6 szinte végig x70-y00 kozott

(#235273) tboldi válasza bandus (#235271) üzenetére


tboldi
nagyúr

Maradhatsz a palyan. Bar apumat valamelyik nap felreallitottak es kinyittattak vele a hatso ajtokat migrancsokat keresve, mert ugye a WagonR pont idealis csempeszauto. :D

[ Szerkesztve ]

(#235274) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mind2 autó lemosva, jöhetne kis eső :P


Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#235275) Qru válasza tboldi (#235268) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt minden sik szerencsere.

#nincsbennetarcsi

(#235276) K Norbi válasza szabonagyur (#235274) üzenetére


K Norbi
addikt

Orosi út :D :D

(#235277) Qru válasza tboldi (#235273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a leggyanusabb ami nem gyanus! :D

#nincsbennetarcsi

(#235278) kisza25 válasza szabonagyur (#235274) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Majd le mosom, ha ki lett javítva :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#235279) Petyyyyy válasza Gergőke88 (#235272) üzenetére


Petyyyyy
addikt

M6 olyan, ott aztán lehet sergetni neki. :K
Ha viszont az említett tempó mellett beérte 8 literrel, akkor jár a keksz. Nagyon jó fogyi.

Ránéztem a kötelezőre és bizony újra kötés lesz belőle, de várnom kell még pár napot - csak két hónapra előre lehet ügyeskedni. 47-ről 30-ra redukálható az összeg. Akárhogy is nézem, az egy fél tank benzin. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#235280) Qru válasza Petyyyyy (#235279) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jo ar!

#nincsbennetarcsi

(#235281) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Csak úgy tudok újra CarGarantie-s garit kötni, ha bemutatok egy márkaszervizes állapotfelmérést.
Oké, a bizti max 600k-t fizet egy hiba esetén, a garancia ára kb. 100k/év, az állapotfelmérés a Wallis Pestnél 65k és júli 20 előtt nincs időpont, fasza...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235282) F_Zolee válasza tboldi (#235268) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szembe szomszéd tavaly térköveztette le az autó beállót. Udvaron egymás mögött parkoltak így mindig volt forgolódás de nem jutott eszükbe, hogy egymás mellé kéne inkább állni és úgy lerakni a követ. :D

(#235283) Qru válasza Tsebacsi (#235281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem bizol a technikaban?

#nincsbennetarcsi

(#235284) Qru válasza Petyyyyy (#235279) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most kalulaltattam. 51k ha maradok, 44k ha ujrakotom ugyanott. Ma fel is mondtam a biztositast a g-be.

#nincsbennetarcsi

(#235285) Tsebacsi válasza Qru (#235283) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megnyugvást ad egy újabb év gari be kell vallanom. Bár kérdés megéri-e 200k-t kiadni, de ha meg valami elromlik, a 400k is több, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235286) stickermajom válasza szabonagyur (#235274) üzenetére


stickermajom
addikt

A Suzukinak kifejezetten jól áll ez a szín.

(#235287) Qru válasza Tsebacsi (#235285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mini casco-n gondolkozom a kgfb melle. Evi 5-8k es 200-ig terit onresz nelkul.

#nincsbennetarcsi

(#235288) fant0mi válasza Qru (#235277) üzenetére


fant0mi
addikt

Ugye, Pelikán elvtárs. :D
Ytalert [link]

[ Szerkesztve ]

(#235289) fant0mi


fant0mi
addikt

Ja, volt ma napifogyi is, tisztán sztráda x30-x50, kb fél tank elment, 8,1. Ezen meglepődtem, többre számítottam.

(#235290) Qru válasza fant0mi (#235289) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt attol a nagy dompertol. :K

#nincsbennetarcsi

(#235291) tboldi


tboldi
nagyúr

Azt hiszem, tudom, honnan inspirálódtak a Hunyadi tervezői. 🤔

Ioniq 6

Saab 900 Turbo

Bár a tetővonalban van némi CLS is.
És itt a vidijó, amiből szkrínsotoltam az első képet.

[ Szerkesztve ]

(#235292) opr válasza tboldi (#235291) üzenetére


opr
veterán

Fő különbségnek azt látom, hogy a saab jól néz ki. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#235293) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Teaser - már a rendes gombok a műszerfalon is nagy szám? :) Új VW Amarok [link], összességében amúgy pozitív a dolog, inkább az a gáz, hogy a többi autónál nagyrészt már csak az érintős dolgok maradtak. Ford Ranger alapon készül, kíváncsi leszek a megújult 3.0 PSA-Ford V6 dízelre, a régi törte a főtengelyt, de elvileg ez már csak "lazán alapul" a korábbi motorra.

[ Szerkesztve ]

(#235294) tboldi válasza molnarpeter (#235293) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerencsere Hondaek is a gombokban hisznek. :)
2022 Civic - a lap aljan csomo kep

Remelem, a Type R-bol nem marad ki a manualis valto, mert kulonben a kardomba dolok.

szerk.: Talan nem, emberunk nyulkal lefele. :D

[ Szerkesztve ]

(#235295) 6030D


6030D
Ármester

Ha már fizikai gomb: sose gondoltam volna, hogy hiányozni fog a balance/fader tekerentyű az autóból. Most, hogy bölcsijáratban a gyerek zene hátul szól, amúgy apáé meg mindenhol, igen csak jó lenne. Az lenne a legjobb, a képernyőre lehetne menteni funkciógombokat, és ha ilyet akarok, csak rábökök. Akinek a klímapanel hiányzik, annak azt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235296) CactuS válasza tboldi (#235294) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak a CVT váltót tolja be S-be, meg B-be a fékezés miatt. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#235297) Qru válasza tboldi (#235291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkabb Porkere emlekzetet engem. 911 Carrera.

#nincsbennetarcsi

(#235298) radi8tor válasza Qru (#235297) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, sokkal inkább Porsche mint Saab.

⭐ Stella

(#235299) K Norbi válasza tboldi (#235291) üzenetére


K Norbi
addikt

rs cosworth :DDD

(#235300) Doki16 válasza Qru (#235262) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem két kollégám is ezt csinálja minden nap, hogy amikor eltűnik az árnyék, akkor átállnak egy másik helyre ahol addigra lett árnyék. Na ez kb 10 métert jelent. És ennyire indítanak be egy dízelt és egy benzinest. Fél perc sincs.

Természetesen én is arrébb állok, de villanymotort nem zavarja :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.