Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234351) -v- válasza focvis (#234347) üzenetére


-v-
addikt

Roller kell.

(#234352) Qru válasza lazac_ (#234348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nagyon patent. Jellemzoen 110-120?

#nincsbennetarcsi

(#234353) Qru válasza radi8tor (#234350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleinte zavart, de mar elengedtem. Muanyag nem rozsdasodik. Folia draga, kb 3x lefujjak az arabol es muanyagon nem mukodik a retegvastagsag mero sem. :))

#nincsbennetarcsi

(#234354) radi8tor válasza Qru (#234353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondasz valamit. :K

⭐ Stella

(#234355) tboy93 válasza koxkids (#234349) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap Szszm-on is ki volt ürulve az OMV, mehettem at a MOL-ra.

(#234356) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#234357) tboldi válasza radi8tor (#234350) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rögtön a szalonból kigurulva már a fóliáshoz kellett volna vezessen az első utad. :P

(#234358) radi8tor válasza tboldi (#234357) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért nem így volt, mert láttam ilyen "csak lökösfóliát" és eléggé elütött a fénytörés rajta.
Az árán el se kezdtem gondolkozni, de gondolom olyan 150 lehet a panorámatetőre használt anyagmennyiségből következtetve. Ez is ellene szólt a dolognak - volt elég kiadás az autó átvétele körül. :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#234359) macilaci78 válasza focvis (#234329) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyíregyháza akkor szépült meg, amikor nő volt a polgármester. A gazdasági hatások nem kaptak akkora visszhangot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234360) Qru válasza radi8tor (#234358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lampara erdemes foliat, az draga moka.

#nincsbennetarcsi

(#234361) radi8tor válasza Qru (#234360) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ér is valamit a polikarbonáton? Mert gondolom az ütést csak minimálisan csillapítja a fólia.

⭐ Stella

(#234362) Qru válasza radi8tor (#234361) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha kimondottan kofverodes elleni akkor igen. Az uv vedelem a raadas.

#nincsbennetarcsi

(#234363) -v- válasza -v- (#233512) üzenetére


-v-
addikt

Mégse halunk meg [link]

(#234364) Tsebacsi válasza radi8tor (#234356) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kamu hibrid, idáig olvastam… Hiszticikk

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234365) focvis válasza -v- (#234363) üzenetére


focvis
veterán

Részben megnyugtató. (Vélhetően nem választják újra rektorként az eredeti szerzőt.)
Azon túl, hogy tényleg nem kéne pazarolni, a 80-as évek óta megy, hogy mindjárt elfogy a kőolaj.

Előzőre: A roller életveszély, járdán a gyalogosokra, úttesten magadra.

(#234366) brumi1024 válasza -v- (#234363) üzenetére


brumi1024
veterán

Az eredeti cikkben azert voltak eros kinyilatkoztatasok, ertem en, hogy interju, de legalabb szoban jelezhette volna, hogy mi az o velemenye es mi igazolhato meressel/tanulmannyal.

(#234367) Qru válasza radi8tor (#234356) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem be kene tiltani mindenhol is az autozast. Sot a buszokat is, mert kornyezetszennyezok. Jarjon mindenki gyalog vagy riksaval.

#nincsbennetarcsi

(#234368) sutszi válasza Qru (#234367) üzenetére


sutszi
veterán

Riksával...hát az tudod mennyi helyet foglal??!?!?!?! Tele lenne riksa parkolóval...
Járjunk lóval.... Lóval?! Hát mennyi istálló kellene akkor...meg szalma...meg zab...meg víz...és a trágyával mi lesz?!...

Itt akármi lenne biztos jönne valami kisebbségi komplexusban szenvedő gyökér aztán verné az asztalt, hogy mindenki is alkalmazkodjon az ő igényéhez, mert az most a trend, hogy a társadalom < 1%-át alkotó egyedi igényekkel és preferenciákkal megáldott gyógyegerek pattognak és ha nemet mondd valaki, akkor kb derékba törik az életét is... mindenféle megbélyegzéssel... Tudom...extraploláltam a hasfájásom.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#234369) radi8tor válasza Qru (#234367) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Luzernben 2040 a kitűzött cél, hogy a lakosok csak 0 emisszióval közlekedhetnek. Érdemes megnézni az egyik leggazdagabb város mikre készül: [link]
15% forgalom csökkentés a cél. De gondolom ez könnyen elérhető lesz - inkább leteszik az autót páran minthogy áttérjenek villanyautóra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#234370) lazac_ válasza Qru (#234352) üzenetére


lazac_
tag

GPS 110, vagy alatta. Soha nem mentem még ennyivel a megengedett alatt hosszútávon, városi szaladgálóshoz képest itt még egész csendes is.

Ex-kerékpárosként mondom: a bringás közlekedés a fővárosban bevezetett intézkedésekkel (vagy tervezett dolgokkal) nem javult annyit, amennyire nőtt a konfliktusok lehetősége, meg az ellentét a két közlekedési forma között. Ehhez adódott hozzá, hogy korábban max. a Hajtás-pajtás futárokat lehetett gyűlölni, most meg ugye tele a belváros a Wolt-Foodpandás kamikaze osztaggal...
A rakparthoz nem tudok hozzászólni, mivel nem vagyok bp-i, nincs jogom kiabálni ellene vagy mellette, de észak-déli irányú keresztforgalmat ekkora mértékben én se itt vinnék el, csak hát egy pár 10 évvel korábban lehetett volna alternatívát kialakítani. És még mindig rettenetesen kevés a P+R (olyan, ahol szívesen ott is hagyom a járgányt, és ahonnan értelmes összeköttetés van a tömegközlekedéssel).

@radi8tor:
Az egyik vágóképen látható 3.80-as kenyér ár azért elég kellemetlen (400gramm 1500 forint)

[ Szerkesztve ]

(#234371) Qru válasza radi8tor (#234369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ooo akkor k. modern vagyok, lassan egy eve metroval jarok dolgozni a 2.0 tdi helyett. :D

#nincsbennetarcsi

(#234372) Qru válasza sutszi (#234368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyalog kene jarni megiscsak akkor vegulis. KariG-nek meg akkor szolgalati hordszek jar.

#nincsbennetarcsi

(#234373) Qru válasza lazac_ (#234370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az akkor orszaguti tempo. Korrekt ugyis nagyon.

#nincsbennetarcsi

(#234374) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Blaha életkép.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234375) rbalint88 válasza lazac_ (#234370) üzenetére


rbalint88
addikt

Mert az a megoldas, hogy eroszakkal, fulladasig akarjak taknyosra szopatni szivatni az autosokat, hogy barmi massal jarjanak. Csak csucsidoben nem birja el a bkv se a plusz forgalmat (sokszor a jelenlegit is csak neccesen), bringazni, rollerezni meg nem mindenki akar, tud. Tomegkozlekedni se, nekem a koszos, budos, bunko es ezek tetszoleges kombinaciojaban elofordulo emberekkel van a bajom, nem azzal, hogy menetrendhez kell igazodni vagy netan megazom, az megfelelo oltozkodessel kimozoghato. A blutyukhangszororol mulatost es trashrapet ordittato, kotekedos-keselos nemzeti erotartalekokrol meg ne is beszeljunk. Lehet sznob hozzaallas, de amig anyagilag belefer, nem szeretnek vegyulni veluk, meg akkor se, ha lassabb autozni. :R Elektromos rasegitesu bringa vagy robogo az egyeni mobilitasi problemamra megoldas lenne, de a csalad fuvarozasara europai mercek szerint kicsit szukos :DDD


sutszi: szepen korbeirtad a most divatos woke es cancel culture iranyzatot… remelem hamar felebred ebbol a nyugati vilag, mert ez a demokracia parodiaja es onmagaba fojtasa. Es csak remelhetjuk, hogy a demokracia es a normalitas feltamad fonixkent es nem a polkorrektseg diktaturaja jon…
Mai hircim, hogy Rowan Atkonson szerint mindenbol lehet viccet csinalni. Kivancsi vagyok mennyire fogjak kiatkozni emiatt a kijelentese miatt mindenhonnan. :U

(#234376) molnarpeter válasza rbalint88 (#234375) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Belgiumban meg nyilván hollandoknál is népszerű a bakfiets (teherbringa), gyerek is ülhet ott, nem csak a sörös rekesz :D mondjuk ott adott egy fejlett infrastruktúra is ehhez, sík a terep, stb.

[ Szerkesztve ]

(#234377) Szoszo94 válasza kisza25 (#234343) üzenetére


Szoszo94
őstag

Több, mint egy hete itt vagyok Balin, nagyjából 20km-t lehet haladni egy óra alatt bármilyen irányba, van amikor ennyit sem. Nincsenek sebességkorlátok, de akkora a forgalom, hogy "főúton" is maximum 50, falukban pedig 20-30km/h. Nincs dugó, csak nagyon lassú minden és mindenki, de gyorsan meg lehet szokni és most már az 50 is 90-nek tűnik :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#234378) macilaci78 válasza Szoszo94 (#234377) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy alakul a fogyasztás? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234379) CactuS válasza rbalint88 (#234375) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

7 évig jártam Csepelről a XI. / XXII. Kerületbe. Már akkor sem bírta el a BKV, tömegnyomor volt, covid óta nem is szeretném, ha ennyire belemennének az aurámba. Illetve már akkor is voltak a neveletlen, zenehallgatós-ordibálós majmok, a büdös, koszos, maga alá csinált, totál részeg hajléktalanok, stb.. Mindez mondjuk nekem a héven, ahol se klíma, se szellőzés. Ez nem alternatíva. Anno nézegettük asszonynak is a Taksony, XIII. kerületet, de időben közel sem alternatíva a tömegközlekedés.

Karigeri ilyen intézkedései csak porverés, érdemi munka nincs mögötte. Olyasmi, mint amikor otthon vagy, egész nap söröztél, de tudod, hogy jön az asszony és kéne valami látványos meló, kevés befektetéssel, hogy lássa, nem a tököd vakartad egész nap, így 5 méterrel arrébb tolod a betonkeverőt...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#234380) Snoop-y válasza molnarpeter (#234376) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk is nepszeruek (svajc) Mondjuk nem tudom mibol tellik majd a kisgyerekes szuloknek a 8-14K euros bringara de majd azt is megoldjak. Nem kell annyi avokados szendvicset enni ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#234381) rasotamas válasza Snoop-y (#234380) üzenetére


rasotamas
veterán

Viccnek is rossz, egy ilyen - vázat leszámítva - lóf*sz bringáért 1500€-nál többet adni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234382) Snoop-y válasza rasotamas (#234381) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo ezek elektromos bringak de egy sima Thule puttony amit huzol 500-1100 EUR kozott van modelltol fuggoen...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#234383) stickermajom


stickermajom
addikt

Ma érezhetően jobb volt a forgalom, Érd - IX. ker 26 perc alatt megvolt. Cserébe a Repülőtéri úton egy busz megpróbált belökni az árokba, mert nem nézett a tükörbe kátyú kerülés előtt. Kéne egy “loud pipes save lives” matrica a dákóra, hátha segít. ;]

(#234384) Qru válasza stickermajom (#234383) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amilyen kicsi lehet a tukorbol sem latott volna. :D

#nincsbennetarcsi

(#234385) focvis válasza stickermajom (#234383) üzenetére


focvis
veterán

Pont 26 percre sikeredett nekem is Waze-zel (8:34-9:00), az Erzsébet hídon át.
Konszolidálódott a helyzet a tegnapi káosz után.

(#234386) radi8tor válasza focvis (#234385) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet ma már mindenki HO maradt. :D

⭐ Stella

(#234387) szabonagyur válasza radi8tor (#234386) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes Nyíregyházán alig látok valamit abból, hogy nincs suli és csökkenne a forgalom.

Persze pár percet nyertem rajta, de semmi extra.

Egy korán keléssel tényleg tudok 50%-t vagy többet is nyerni a munkába járáson.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#234388) rmehesz


rmehesz
tag

Sziasztok! Most olvastam visszafelé, hogy felmerült a kollégánál, hogy néhány hónapra letenné az autót. Ehhez kapcsolodóan kérdezném, hogy én télen meglehetősen ritkán használom - no nem hónapokról van szó - de előfordult, hogy lemerült az akksi. Ilyenkor felvittem lakásba és feltöltöttem. Astra G esetében ez nem volt gond. Azonban most váltottam (2019-es Corolla 1.6 benzin nem hibrid) és a kereskedő azt mondta, hogy lehetőleg ne hagyjam lemerülni az aksit mert aztán mindenféle hibakódok jöhetnek. Ez valóban így van? Ezek a viszonylag modern kocsit már valóban kényesek arra ha teljesen lemerül az akku? Másrészt van vmi vezeték nélküli eszköz amivel az utcán parkoló autó akkuját lehet tölteni/rátölteni?

[ Szerkesztve ]

(#234389) MasterMark válasza rmehesz (#234388) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, minden kis elektronikai cucc alacsony feszültség hibakódot fog dobni. Ettől mondjuk nem érzékenyebb, meg gondot sem okoz elméletileg.

Attól még tényleg jobb ha nem merül le.

Switch Tax

(#234390) gaborn1 válasza rmehesz (#234388) üzenetére


gaborn1
tag

Én vagyok a kolléga, szintén 2019 corolla 1.6 benzin. Úgy döntöttem július közepe fele elmegyek vele bevásárolni, augusztus végén meg viszem 3 éves szervízre, aztán le is tudtam a járatást. :D

(#234391) tboy93 válasza rmehesz (#234388) üzenetére


tboy93
nagyúr

Másrészt van vmi vezeték nélküli eszköz amivel az utcán parkoló autó akkuját lehet tölteni/rátölteni?

Nem igazán hallottam még ilyenről. Zsebbika van, de az konkrétan csak arra való, hogy a lemerült autót be tudd indítani. Töltéshez konnektor fog kelleni.

(#234392) macilaci78 válasza rmehesz (#234388) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Legrosszabb esetben veszel egy UPS-t és egy olcsó automata töltőt.
A prosztó megoldás egy 12V munkaakku és egy töltésvezérlő. Ha jól tudom, 14V körüli töltőáram kell az akkunak. A munkaakkura kell egy kis elektronika, ami fixen 14V kimenetet ad és lekapcsol, ha a bemenet 11V alá esik, így megvédi a munkaakkut.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234393) -v- válasza rbalint88 (#234375) üzenetére


-v-
addikt

bringazni, rollerezni meg nem mindenki akar, tud. Tomegkozlekedni se

Jó de semmilyen mikromobilitásra vagy közösségi közlekedésre való hajlandóság, az belátod nem nagyvárosba való :) értem én ezt hogy autóval az úri, de az addig működik amíg nem mindenkinek van 3 SUV-ja amivel minden nap benyomul a városba aztán vissza agglóba. Majd ha a pesten lakó másfél millió embernek mindnek lesz autója meg az agglóban mindenkinek minimum két X6M akkor az csodálatos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#234394) radi8tor válasza rmehesz (#234388) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ne gondold túl a dolgot. Ez egy új autó (3 éves), nem hiszem hogy annyira lemerülne 2-3 hét állás alatt.

⭐ Stella

(#234395) rbalint88 válasza -v- (#234393) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem csak a hajlandosagrol van szo, pl anyukam nem tud biciklizni, de a rollerrol is leesne. Viszont bkvzik, mert 30+ eve nem vezet (jobb ez igy mindenkinek). :)
Az egyeni mobilitas kerdese egy kerdes, amire egyszeru megoldas a bringa/roller, de ha egy-ket gyereket le kell passzolni bolcsibe-oviba-suliba, aztan elmenni meloba, akkor max a cargo bringa jon szoba, lehetoleg elektromos rasegitessel, hogy civilizalt allapotban maradj, foleg ha dombosabb kornyeken is kell mozogni :)
Nekem a (villany)bringaval nincs bajom, csak pont nem sokara indul nalunk is a szet kell szorni a gyereket erre-arra idoszak - bar igyekszunk mindent gyalogtavon belul megoldani, meg ezert (is) lett asszonynak villanyautoja, hogy ha megis autoba kell ulni 1km-re is, akkor azt konnyebb lelkiismerettel tegyuk. :R

(#234396) Snoop-y válasza -v- (#234393) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jajjman mindig reklamolod, hogy mindenki vegyen X6M-et mosmeg man, hogy mindenkinek IS van felsz, hogy nem fersz el? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#234397) Petyyyyy válasza -v- (#234393) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És ez csak az egyik fele.
Amennyire látom a környezetemben még mindig sokszor elmarad annak mérlegelése tényleg szükséges-e autóval menni vagy el lehet-e intézni tömeggel is amit akar az egyén. Átfutni a menetrend, összenézni az átszállásokat már túlmutat a képességeken/türelmen.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#234398) gaborn1 válasza Petyyyyy (#234397) üzenetére


gaborn1
tag

Áh, nagyvárosi problémák. ;]

Nekem vidékiként 2 opcióm van: kocsi vagy ráb@szás. :D

(#234399) Tsebacsi válasza Petyyyyy (#234397) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Asszony járhatna tömegközlekedéssel. Reggel is halál, haza is halál, plusz a tömegben állna, az említett népséggel, akiknek a túlnyomó része leszarja a covid-ot és minden mást is.
Kösz de nem, még én se vállalnám, Ő főleg ne!
Én már 1x elkaptam, szerencsésen megúsztam *kopp-kopp* de lehet Ő nem lesz ilyen szerencsés...
Amúgy is rohadt kicsinyes és irigy, önző a magyar, ez nem változik, akármivel is közlekedik az ember.
Amúgy is egészségtelen maszkban a 35 fokban egy nem hűtött metróban / buszban ülni a többi hülyével, aki köhög/tüsszög jobbra-balra. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234400) -v- válasza rbalint88 (#234395) üzenetére


-v-
addikt

Az emberek a legkisebb rosszat választják :) a szükség nagy úr, ha maradnak szar meg még szarabb opciók majd, és az autó lesz a legszarabb, mindenki megoldja majd máshogy.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.