Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234401) Qru válasza rmehesz (#234388) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tartosan tervezel ilyen hosszabb leallitasokt akkor erdemes egy nagyobb kapacitasu akksit beletenni. Kerdes mekkora fer bele fizikailag. Nalam is van, hogy 1-2 honapot all a kocsi en pl a gyari 48Ah-as akksi 65-osre csereltem.

#nincsbennetarcsi

(#234402) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Napi fogyi,

Paksról Nova Gradiskához mentünk Volvó találkozóra. Legelül egy régi autó vezette a konvojt, úgyhogy pályán 110 végig. Utána horvátban kerültük a pályát, a hegyi utakon 70 környékén kavirnyáztunk. A fogyi 5.6 liter lett mire odaértem, 310 km kb.

Na visszafele egyedül jöttem, végig a horvát autópályán aztán mohácsnál fel az m6osra, kb fele annyi idő volt hazaérni mint oda, átlag olyan 150 körül lehetett a sebesség, fogyi 8.1lity.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#234403) -v- válasza Tsebacsi (#234399) üzenetére


-v-
addikt

De a választásnak ez a luxusa meddig lesz vajon ott. Plusz abba gondolj bele ha mindenki fenntartja magának ezt a luxust működni fog-e. Aztán lehet sírni mekkora gecik a szomszédok hogy vettek 2 X6M-et ők is és egy óra alatt nem érek ki a faluból nem hogy pestre be :) Majd ha majd egyáltalán nem tud bejárni valaki dolgozni mert lehetetlen akkor kénytelen más módot találni mert dolgozni meg enni kell ugye, így megy ez mindig.

[ Szerkesztve ]

(#234404) Qru válasza Petyyyyy (#234397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokakban fel sem merul valos alternativakent a tomegkozlekedes. Ha ellehetetlenitik az autos kozlekedest akkor rakenyszerulnek. Amugy nem kene szivatni a nepet ilyen ertelmeteln, alternativa nelkuli forgalom korlatozasokkal. Eleg lenne a benzint ujra piaci aron adni. Eleg sokan letennek a kocsit sztem…

#nincsbennetarcsi

(#234405) Vismajor01 válasza Qru (#234404) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igeny kerdese, nem hiszem h tudnák odaig emelni az árakat h visszauljek bkvra. Hamarabb robogó, bicikli, laposkuszas

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#234406) Qru válasza Vismajor01 (#234405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudnak csak nem akarjak mert az feler egy taktikai ongyilkosaggal politikailag.

Fejleszteni kene a tomegkozlekedest, anelkul ne is varjak hogy barmi is valtozna erdemben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234407) MasterMark válasza Qru (#234404) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt mondták az 500 ft-os benzinre, aztán akkor se lett letéve. :D

Switch Tax

(#234408) Qru válasza MasterMark (#234407) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez olyan mint a cigi, inkabb eszik parizert egesz honapban de tankolni akkor is fog. :D

#nincsbennetarcsi

(#234409) gaborn1 válasza MasterMark (#234407) üzenetére


gaborn1
tag

Mint ahogy a ciginél is mondták sokan, ha 1000 felett lesz akkor biztos nem szívják. :D

Qru: 15mp különbséggel, de ugyan arra gondoltunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#234410) radi8tor válasza MasterMark (#234407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert akkoriban csak kb a benzin drágult meg. Most minden IS drágult és a benzin a ~duplájára tavalyhoz képest:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#234411) Tsebacsi válasza -v- (#234403) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amerre tendálnak az árak és a fizetések, nem félek attól, hogy annyi autó lenne ezután, hogy ne lehessen közlekedni. Majd leteszi az akinek eddig is luxus volt azzal járni...
Azokkal az Anyukákkal meg nem tudok mit kezdeni, akik nem is dolgoznak és autóval furikázzák a gyereket még wc-re is, holott a gyerek korából adódóan már játhatna biciklivel vagy BKV-val. De mivel említettem ezt a fszom vírust, és a gyerekem se szívesen dobnám fel most trolira, ez van. Ami a HÉV-en és pár villamoson/metrón van reggel, abba egy heringkonzerv is belepirulna.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234412) Puma K válasza focvis (#234385) üzenetére


Puma K
veterán

Ma én is néztem, hogy Krisztinaváros --> Tabán --> Erzsébet híd --> Műegyetem --> Rákóczi híd vonalon délről-északra jelentősen kevesebben haladtak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#234413) Petyyyyy válasza gaborn1 (#234398) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tudom miről beszélsz, itthon vidéken napi 3 busz van összesen kifelé - tanítási időszakban, nyáron leredukálódik kettőre.

Tsebacsi - Ezt pl teljesen meg tudom érteni. Ha megvan a döntés hogy szükséges-e autó vagy elég a tömeg, utána azt kell vizsgálni hogy lehet-e vele közlekedni. Azt meg pontosan tudjuk hogy sem az eszközök nagyobb, sem a közönség egy kisebb(..?) része nincs a megfelelő állapotban hozzá.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#234414) lazac_ válasza rmehesz (#234388) üzenetére


lazac_
tag

Létezik [napelemes szintentartó] , de pont télen, amikor egész nap laposan süt az a kevés nap, az is általában szórtan, az szerintem szélvédő mögé berakva teljesen más szögben, akár nappal ellentétesen vajmi keveset javítana az akku töltöttségen.

(~8 éve biciklin mobiltöltéshez vettem a kisebbikől egyet, akkor még kb. 4e forintba került, nyáron du. 3 óra körül a nap felé tartva még működött is...)

(#234415) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom ki írta hogy ma jobb a helyzet.
Parlament előtt le van zárva esemény miatt a rakpart. Mindenkit felterelnek a Lánchíd előtt a belvárosba.
De déli irányba se jobb: megszűnt a lehajtó az Erzsébet hídnál, aki felhajt a rakpartra Lánchídnál az csak Szabadság híd után tud lejönni.
Brutál agyfasz (Erzsébet hídhoz mentem - emiatt kb 20 perc plusz menetidő)
Ja és most van időm szemlélni a budai oldalt. Egybefüggő kocsisor araszol - és a rakpart üres.

Waze képtelen útvonaltervezésre - gondolom túl van terhelve

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#234416) Qru válasza radi8tor (#234415) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A metron reggel sokkal kevesebben voltak speciel. :D

#nincsbennetarcsi

(#234417) radi8tor válasza Qru (#234416) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, molnárkocsival 65 kilónyi áruval mozgólépcsőzök. :D

⭐ Stella

(#234418) Qru válasza radi8tor (#234417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max fordulsz 3x. :D

#nincsbennetarcsi

(#234419) radi8tor válasza Qru (#234418) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Problem solved. :C

⭐ Stella

(#234420) Peter.70 válasza radi8tor (#234417) üzenetére


Peter.70
őstag

Meg lenne a napi súlyzós edzés :D

(#234421) rmehesz válasza lazac_ (#234414) üzenetére


rmehesz
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :R

(#234422) zolynet


zolynet
addikt

Holnap Hungaroringre ki jön? :U

Life is too short to stay stock!

(#234423) Tsebacsi válasza zolynet (#234422) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Munkaidőben? ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234424) zolynet válasza Tsebacsi (#234423) üzenetére


zolynet
addikt

Alap :D

Life is too short to stay stock!

(#234425) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szaharai homokkal dúsított eső volt az este? Hála az égnek tegnap délután csutakoltam le a kocsit. :DDD

⭐ Stella

(#234426) Qru válasza radi8tor (#234425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt is elkelne egy mosas a szegeny Jazz-nek.

#nincsbennetarcsi

(#234427) radi8tor válasza Qru (#234426) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mosást nem vállalok. :D

Kezdem értelmét látni a kocsi ponyvának. :DD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#234428) Szoszo94 válasza macilaci78 (#234378) üzenetére


Szoszo94
őstag

Vitettem nagyrészt a seggemet, de csak nem bírtam magammal úgyhogy az utolsó két napra béreltem egy motort (rohadt nehéz rendes motort találni, mindenhol csak robogó van, abból viszont bármilyen). Na ahhoz vettem 4db Absolute Vodka üveget az egyik kisboltban, amiben benzin volt, darabját kb. 260Ft-ért, félig lett a tank, na azt még nem motoroztam ki belőle. Nagyjából 2 üvegnél tartok fél nap alatt, itt ez a helyi mértékegység :DDD

Kisfeleség kezd megbarátkozni a motorozással, bár ez a példány pont kényelmetlen neki - viszont most már hajlik rá, hogy legyen otthon egy nagy kétkerekű is a Simson mellett - már csak jogsi kéne rá :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#234429) Qru válasza radi8tor (#234427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az meg osszekarcolja a fenyezest, ahogy mozgatja a szel.
Szoval kulterre nem jo a ponyva.

#nincsbennetarcsi

(#234430) Puma K válasza radi8tor (#234427) üzenetére


Puma K
veterán

Én anno a Praktikerben vettem egy akkor 14 ezeres(?) ponyvát a W201-es Mergára.

Már 2022, de 2018 előtt is (amíg meg volt a Merci) Ilyen szaharai poros esőzés volt korábban is.

Lényeg a lényeg, hogy a ponyva alatt konkrétan mocskosabb-porosabb volt az autó mint nélküle...
Nem tudom hogy jött ez össze, de 2x egymás után tiszta autó --> szaharai eső történés után szörnyülködve néztem hogy ez mi.

Fogtam és visszavittem 14 napon belül, hogy ez így nem ér semmit... vissza adták a pénzemet és a ponyvát hanyagoltam...

Lehet a ponyva minősége nem volt a legjobb és ha pl dupla annyit költöttem volna a témára akkor lehet már meg lett volna a tökéletes ponyva az autóra, ami tényleg még az esőtől is megvédi.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#234431) Qru válasza Szoszo94 (#234428) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pöpec bringa. :K

#nincsbennetarcsi

(#234432) macilaci78 válasza Puma K (#234430) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két elméletem van.
1, a ponyva átengedi a vizet, dzsuvát.
2, ahogy a ponyvát mozgatja a szél, aláfújja a port, a kicsapódó pára, harmat meg rátesz egy lapáttal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234433) MunezXBK válasza Qru (#234429) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oda kell szegelni. :D

(#234434) tboldi válasza Szoszo94 (#234428) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyobbnak akar látszani? Hajaz a CB500F-re. :D
Amúgy mókás elöl ez a rendszám, meg a berúgókar is.
...............................

Apropó jogsi, az én megújítottam pont ma jött meg, és a kártyára is 2032 került lejárati évként 2031 helyett. :))

(#234435) -v-


-v-
addikt

(#234436) Szoszo94 válasza tboldi (#234434) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nemtom', de gyengusz, 17paci. Ide ez is sok, városban autók közt lavírozva is max 30 amit el lehet érni, amúgy meg egy nagy káosz a közlekedésük - de élvezem, nem lehet szabályt szegni, mert nincs is :DDD Se egyirányú, se záróvonal, se semmi. Se jogsi ofc. :B
Berúgót észre sem vettem, önindítós, amúgy elég kezes. :K Otthonra azért egy SV1000S kellene :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#234437) radi8tor válasza Puma K (#234430) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, akkor ez nem kültérre való. Mondjuk jogos is. Csak akkor mire? :D Óvatlan karcok miatt a mélygarázsban?

Most nézem írják is a ponyvánál, hogy beltérre. (nappaliba)

⭐ Stella

(#234438) tboldi válasza Szoszo94 (#234436) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kezdő nagymotornak pont ideális. :DDD

Nekem amúgy a Ducati Scrambler Desert Sled van bekattanva. Autóból meg a Mini Cooper Clubman (R55). :B

De egy boxer BMW is jöhetne (pl. R nineT), vagy Triumph Speed Triple 1200 RR... 🤔

[ Szerkesztve ]

(#234439) Puma K válasza macilaci78 (#234432) üzenetére


Puma K
veterán

Lehet szellőzés miatt van olyan anyagból ami nem csak légáteresztő de homokos-eső áteresztő képességgel is rendelkezik... :U :DDD

Amit vettem az olyan volt, hogy teljesen körbeölelte a kasztnit. Konkrétan az első-hátsó lökösök alá be tudtam húzni és a szoknyát is szépen végig követte szorosan a gumírozott széle-pereme a ponyvának. Még kampók is voltak rajta amivel még oda tudtam fogatni alulról.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#234440) focvis válasza -v- (#234435) üzenetére


focvis
veterán

Amatőrök :( esőzés után hatékonyabb .

(#234441) Vismajor01 válasza Szoszo94 (#234436) üzenetére


Vismajor01
addikt

17 paci? max 30? wtf? Ez 2 tonnás? :D

50cm3 is ment nekem 75ot ha jó volt a hátszél :D mostani 175cm3 sztem olyan 20 LE lehet? aztán simán megy vele 120 utazó,

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#234442) aero. válasza Vismajor01 (#234441) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#234443) Qru válasza radi8tor (#234437) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Por ellen ved. Nekem is hiaba van garazsban hosszabb allas utan mar ugy erosen belepi a por…

#nincsbennetarcsi

(#234444) focvis válasza radi8tor (#234415) üzenetére


focvis
veterán

Például én. De itt helyreállt a világ rendje, 21 perc volt a hazaút. Eddigi legjobb asszem 17 perc volt az első covid alatt (9 km, belváros).

(#234445) Qtya123 válasza Qtya123 (#234282) üzenetére


Qtya123
őstag

Befogó fék dologhoz:
Ma szét lett szedve, meg volt szorulva a betét. Az egyik oldala nagyon szoros volt, nem húzta oda rendesen, kissé ferde volt már a kopása is.

Valamiért a jobb oldali féknél nagyon szorosan illeszkedik a betét. Az a füles lemez "fészek" amibe beleül nincs szétrohadva. Mégis az új betét is nagyon szorosan ment be, kalapáccsal lehet bekocogtatni alapállapotban. Kicsit csiszolva lett a széléből, így könnyen jár, pont úgy, mint a hibátlan bal oldal. Oda az új betétek is szépen illeszkedtek, de a jobbos valamiért gatya volt.

[ Szerkesztve ]

(#234446) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok.

Sajnálatos módon 1 évig nem vezethetek.:O
E miatt több járgányom is kényszer pihenőre kerül.
Az öreg bogárhátút szeretném letakarni valamivel, hogy ne porosodjon a garázsban. (Szépen le van takarítva, ápolva) Ehhez keresnék valami olcsó, de jó takarót. Az egyik mocimra találtam egy elég jó szteccs textil takarót. Ilyet szeretnék a bogárkára is. Szóval nem jó egy sima sátor ponyva, valami olyan kell, ami nem karcolja mikor le veszem.
Ötlet valakinek?

Köszönöm szépen előre is. :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#234447) Qru válasza -Maci- (#234446) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

autoalkatreszek.hu-n nezd meg.

#nincsbennetarcsi

(#234448) kisza25 válasza Szoszo94 (#234377) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én 42 éve
Blelléről autópálya és gyorsforgalmi van minden irányba, a hetesre nem megyek le, mert van elkerülő út Boglárra

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234449) kisza25 válasza focvis (#234365) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az a kőolaj amiről akkor szó volt el is fogyott (könnyen kitermelhető) csak azóta sokat fejlődött a technika. Gázból is egy csomó helyen palagázt bányasznak repesztéses technológiával.
Magyarországon is van egy csomó gáz és olaj, csak nem éri meg kitermelni
https://www.napi.hu/magyar-vallalatok/foldgaz-kitermeles-foldgazellatas-gazkeszlet-magyarorszag-mol-gaz-gazprom.751630.html

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234450) eastsider válasza kisza25 (#234448) üzenetére


eastsider
nagyúr

8 év után költöztünk le boglarra bprol, hát szokni kell a helyi közlekedést :DD de az tény hogy mindenhova jó innen az infra kocsival. "Városon" belül meg bringázni szoktam

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.