Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235101) Vismajor01 válasza tboy93 (#235100) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem is csak teljesitmény de valahogy méret is? Utolérek valakit és motorral tényleg egy röpke pillanat megelőzni, pedig nemhogy több teljesitmény hanem kevesebb mint autóban.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#235102) Qru válasza ΞΔGLΞ (#235099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah de ha egyenesben megy, akkor miert tojik be egy tok atlagos kanyartol?! Meg csak nem is szerpentin volt. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235103) Tsebacsi válasza focvis (#235088) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sejtettem, hogy alacsony a kompresszió, Ford is ilyesmit csinált, csak neki annyira alacsony vlt az egyiknél, hogy be se bírt indulni. :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235104) Snoop-y válasza syIex (#235089) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igy van :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#235105) Qru


Qru
MODERÁTOR

Uj szmogrendelet volt mar? Az a terv, hogy Euro3 es az alatt off.
Meg jo, hogy ritkan van szmogriado (persze csak mert magas a hatarertek).

#nincsbennetarcsi

(#235106) 6030D válasza Qru (#235060) üzenetére


6030D
Ármester

Octavia 1.5 tsi
MegSZÜFölted, vagy honnan tudod, hogy az volt? Indulásnál rángatott? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235107) MasterMark válasza Qru (#235105) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor muszáj leszek elmenni megcsináltatni hogy Euro 4 legyen a papírja a kocsinak. :O

Switch Tax

(#235108) Qru válasza 6030D (#235106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Onnan, hogy nem volt benne tarcsi, hiaba porkolt oda neki egyenseben is tartottam vele a lepest lazan.

#nincsbennetarcsi

(#235109) Qru válasza MasterMark (#235107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megcsinaljak konnyen. Nincs meres csak szemlezes. Kapsz egy jegyzokonyvet ami alapjan ingyen cserelik a forgalmid.

#nincsbennetarcsi

(#235110) 6030D válasza Qru (#235108) üzenetére


6030D
Ármester

Ja, értem. Volt a 3 FL-ből 1,0 TSI is, de lehet, hogy az 1,5-öt is elpicsázza a Bubi. Velem ma egy 60 körüli néni versenyzett (ő kezdte :D ) egy A3 cabrioval. :C Biztos volt neki huzat, 140-nél vette el.

Teletank 6,35 l számolva.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235111) MasterMark válasza Qru (#235109) üzenetére


MasterMark
titán

Azzal a résszel nincs is gond, inkább a szükséges papír beszerzése kérdéses hogy lehetséges-e.

Switch Tax

(#235112) dnelb válasza focvis (#235088) üzenetére


dnelb
veterán

haverom ugyanezt az utat járta be, 3 henger, alacsonyabb kompresszió, végül kiderult hogy a kox raégett úgy a szelep szélére hogy nem tudott miatta zárni, dió és jó lett

(#235113) tboldi válasza MasterMark (#235107) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR-t is leminősítették. :D

Amikor betelt a forgalmi, az újon elírták a szállítható személyek számát 5-ről 4-re, nagy nehezen kijavították (ide menj, oda menj, kérj igazolást, nem jó, kérj másikat...), de aztán lett egy másik hiba, Euro 3 lett az Euro 4-ből, viszont erre csak később derült fény, úgyhogy azóta is maradt ilyen.
Mindez abból fakad, hogy a facelift előtti WagonR valóban 4 személyes és Euro 3-as volt, de nem akarták elfogadni, hogy a miénk már egy későbbi változat. "Ez van a számítógépben." - de akkor az eredetit, a legelsőt hogyan bírták jól megírni? :D

Ez még azelőtt történt, hogy az okmányiroda kormányablakká alakult volna, és csupa goromba öregasszony ült az asztaloknál.

[ Szerkesztve ]

(#235114) focvis válasza dnelb (#235112) üzenetére


focvis
veterán

Jól gondolom az TSI?
Ez viszont szívócső-befecskendezéses. Örülnék ha annyival megúsznám.

[ Szerkesztve ]

(#235115) dnelb válasza focvis (#235114) üzenetére


dnelb
veterán

igen 2.0 tsi. bár neki nem kopogott... csak azért írom mi is egyből a legrosszabbra gondoltunk aztán ilyen kis semmiség volt, hátha nálad s :)

[ Szerkesztve ]

(#235116) Qru válasza 6030D (#235110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez legujabb Octav, olyan mint Maguse. Jol ment csak engem zavart, hogy minden kanyar elott fekezett mikozben egyaltalan nem a hataron tolta.

#nincsbennetarcsi

(#235117) Qru válasza MasterMark (#235111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem az EF ad ilyen papirt (pont ma voltunk ott alkatreszert). Hivd fel oket.

#nincsbennetarcsi

(#235118) Qru válasza tboldi (#235113) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem anno az onsulyt irtak el, meg a teljesitmenyt is. :(

#nincsbennetarcsi

(#235119) macilaci78 válasza Qru (#235105) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Engem se érdekel. Munkába járásra télen BKV van, vidékre meg kiengednek a városból, illetve onnan haza.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235120) -v- válasza focvis (#235088) üzenetére


-v-
addikt

Ez nem hangzik tul jol.

(#235121) Qru válasza macilaci78 (#235119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bp tablan belul nem kozlekedhetsz majd szoval annyira azert ne vedd fel vallrol.

De mindegy is mert dizelbol az Euro5 sem mehet mar most sem, neked meg tdi van tehat mar beleesel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235122) macilaci78 válasza Qru (#235121) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor bepakolok, és megkérek valakit, hogy vontasson el a város szélére, kötél van a pótkerék mellett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235123) Qru válasza macilaci78 (#235122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi! :D

#nincsbennetarcsi

(#235124) macilaci78 válasza Qru (#235123) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ikea M5 parkolóba kiviszem a szmogriadó előtt, oda meg Mol Limoval kimegyek. Onnan csak párszáz méter a pálya.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235125) radi8tor válasza macilaci78 (#235124) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak szeretnél oda MOL Limóval kimenni szmogriadóban. :DDD

⭐ Stella

(#235126) Szoszo94 válasza tboldi (#234942) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tehát ez a hétvége, iga'? Úgy néz ki az elkövetkezendő két hónapban ez az egy hétvégém szabad, a többi be van már táblázva - úgyhogy jó mindkét nap :DDD
Dobjatok majd egy privit ha fixálva lett az időpont :R

Júli 9-én nem akartok BP-i kollegák talit szervezni? Megyek veztechtréningre a Hungaroringre, oda is tudnék csatlakozni utána :D

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#235127) Richard! válasza Szoszo94 (#235126) üzenetére


Richard!
addikt

Igen, ez a hétvége. Eddig mindenki a vasárnapra, savazott. Szóval ott tali :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#235128) macilaci78 válasza radi8tor (#235125) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Onnan bejönni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235129) kisza25 válasza tboldi (#235113) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az opel sedannak van írva, közben meg 5 ajtós
A seat ibiza 2009- es euro 3 volt írva, a másik 2009- es euro 4 volt, a mostani 2011- es meg euro 5 (14), gyors a fejlődés :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#235130) macilaci78 válasza macilaci78 (#235122) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apámat fogom csúnyán kiröhögni, mikor leesik neki, hogy öcsémék az 1.6 CR TDI euro5-tel is ugyanott tart szmogriadó idején, mint mi az 1.9 PDTDI-vel, csak ott van egy kisgyerek is...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235131) Qru válasza macilaci78 (#235130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amugy meg boven nem tartunk ott, sot jelenleg tavolodunk, hogy tartani lehetne ezt a szigoru szabalyozast.

#nincsbennetarcsi

(#235132) radi8tor válasza Qru (#235131) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem meg lesz az oldva 2040-ig. Maximum fájdalmas úton.

Nézd meg most mennyiből állt a benzin árát majd' 2x-re emelni Európában.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#235133) Qru válasza radi8tor (#235132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd megint kisirunk valami felmentest, mint a foldgaznal. Bar mar a nemetek is puhitananak a dolgon…

#nincsbennetarcsi

(#235134) radi8tor válasza Qru (#235133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szánalmas. Aztán 50 év múlva meg azért fognak szívni a leszármazottaink, mert nem voltak képesek nyelni egy nagyot a döntéshozók és mindenképp végig vinni a dolgot. De ez már nem igazán autós téma, inkább környezetvédelem, stb.

⭐ Stella

(#235135) Qru válasza radi8tor (#235134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A rovidtavu erdek a fontos nekik. Akkor vasztjak ujra oket ha most jo, nem akkor ha majd 50 ev mulva nem halunk ehen/szomjan.

#nincsbennetarcsi

(#235136) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#235137) szabonagyur válasza tboy93 (#235079) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felénk ha már csak egy strand van a környékén, a szupermarketek fizetést kérnek ha 2 órát túlléped, és figyelnek is rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#235138) barnam_ válasza radi8tor (#235136) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pont most néztem meg.
Érdekes beszámoló volt, de hiányzik belőle bővebb összegzés a tapasztalatokról.
Viszont a belső kamerás felvételek jók voltak :R

Egyszer majd én is szeretnék végig menni ott.

(#235139) Petyyyyy válasza radi8tor (#235134) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem fognak, nincs már hátra annyi. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#235140) Mágus2 válasza Qru (#235116) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mehetünk egy kört a forgalmiért, de szerintem nem olyan volt, mint az enyém... ;] 150Le/360Nm... Jó a Bubi, de ezek a számok vagéknál a péntek délutáni motorokra jellemzőek. Az enyém nem péntek délutáni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#235141) ΞΔGLΞ válasza CactuS (#235098) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát ez f@sza lehetett, mert még olvasni is rossz volt.
Ha nekem eljön majd az idő, amikor már érzem, hogy "nem megy", akkor le fogom tenni az autót.

Egyébként tegnap is agyfsz közeli állapotba kerültem du 7 körül, mikor még bőven a 32 körülit rugdosta a hőmérséklet.

Piros lámpa, előttem Fiat Tipo-s (fiatal hülyegyerek) és a hosszú haját baszkurálta a tükörben, de ez még nem gond, hanem zöldnél áll tovább csinálja és állunk.

Ráfeküdtem én is a dudára, nagy nehezen elindult és 25-30! körül bírtunk menni, de láttam az arcán, hogy nem értette mi a gond. Inkább nem írom le, mit gondolok, de ilyeneket én az EU-ban egyszerűen nem tapasztalok, ott is vannak hülyék, de itt magyarba valami kegyetlen, hogy mennyi embert kellene azonnal megbüntetni és/vagy a jogsíját bevonni, hogyha a közlekedésben van, akkor közlekedjen, ne tartson fel senkit, főleg ebben a melegben, értem a belső sávon haladó (mindenkit feltartó) agyvelőgyulladásokra, a körforgalomba érkezőkre, akik azt sem tudják, hogy mi a francot kell ott csinálni és a többi, mert az ilyenek miatt (is) lesznek a balesetek, a normálisan közlekedőket felbosszantják és gyorshajtásra kényszerítik.
Szóval... Aztán sikerült megelőzni, de az utánam lévő két autó már beragadtak, mert pirosra váltott a lámpa.

(#235142) Qru válasza Mágus2 (#235140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy dizel lett volna. Lenduletesen ment de ebben nem volt tarcsi.

#nincsbennetarcsi

(#235143) Qru válasza ΞΔGLΞ (#235141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos aki mar olyan szinten van sokszor nincs tudataban, hogy o nem alkalamas mar erre. Szigorubb orvosi vizsgalat lenne a megoldas.

#nincsbennetarcsi

(#235144) ΞΔGLΞ válasza Qru (#235143) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az is igaz, vagy ha tudja, talán nem tudja, vagy akarja elismerni magának.

(#235145) syIex válasza Qru (#235143) üzenetére


syIex
veterán

Hiába a szigorúbb orvosi, ha pacsiba van az orvossal úgyis megkapja.
Én ismerek jó pár olyan öreget akinek már régen nem kellene vezetnie és a mai napig 80+osan vezet szépen komótosan.. Nem is lenne ezzel gond, ha még olyan állapotban lenne, de már ezelőtt 10 évvel se volt. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235146) Szada85 válasza Qru (#235143) üzenetére


Szada85
aktív tag

Akkora "gazdasági szelet" ma már a jogosítvány/autózás (és minden azzal járó járulékos bevétel), hogy már csak "gazdasági érdekböl" sem lesz soha prioritás, hogy csak az arra alkalmasak közlekedjenek az úton szerintem.

(#235147) Qru válasza syIex (#235145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meglehet oldani, nem a haziorvos kezebe kell tenni ennek az eldonteset es kesz. A rokkantaknal is bevezettek es mukodik. Sokkal szigorubbak, nincs mutyi, urambatyam, stb.

Persze aki raszorul az autora mert mashogy nem tudja megoldani (vasarlas, orvoshoz eljutni, stb) ott megint mas… Nehez erre jo megoldast talalni. Illetve van: taxi/betegtaxi/hazhoz rendeles, stb.

#nincsbennetarcsi

(#235148) radi8tor válasza Szada85 (#235146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja ez szomorú de igaz. Addig nem is érdekli igazán a népet míg másnak okoznak balesetet.
Szinte naponta előfordul, hogy valaki szembe megy a forgalommal. Egyszerűen nem tudnak tájékozódni az új utakon...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#235149) focvis válasza -v- (#235120) üzenetére


focvis
veterán

Nem :/
Most az egyezkedés megy a kereskedéssel, addig nem kommentálom a témát. Tipik 3F.

(#235150) 6030D válasza Qru (#235147) üzenetére


6030D
Ármester

Az lenne a kifogás, hogy akkor 10 km-re a telekre hogy megy ki a fűkaszával. Meg barackot szedni. Meg azt a 4 vödör cefrét hazahozni. Erre hívjál taxit. :))
Meg a mamát megvárni a lidl előtt a sárgával felfestett részen, ahol azért nem állunk meg, mert a farhátas kamion nem tud befordulni. :U Maps Megtörtént eset: bácsi áll a bejárat előtt, mögötte a kamion, ami elzárja a Lidl behajtást és a kis utcát, de a mögötte álló autók meg a körforgalmat. Kamionos kulturált volt, nem feküdt a dudára lakó övezetben, kiszáll, kopogtat, Jó napot, nem férek be. Válasz: Mindjárt megyek, csak az asszony beugrott valamiért. 2-en mentünk oda segíteni elmagyarázni, hogy ez tök jó, csak a fél város áll a mama miatt. Oké, tele volt a parkoló, de beljebb csak az autósokat tartja fel. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.