Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235801) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Gyújtótrafó (kereső miatt: gyújtótekercs ) hibám lett : ( mely márkák ajánlottak?
Pl. Febi (bilstein), NGK, Delphi, Bremi, ERA, Metzger, Hitachi, Triscan ...

(P.H.)

(#235802) Qru válasza .DLL (#235801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ngk.

#nincsbennetarcsi

(#235803) tboldi


tboldi
nagyúr

Köszi a talit mindenkinek, hazaértem, a fogyi 5,6 lett. :D :R

(#235804) JoinR válasza focvis (#235793) üzenetére


JoinR
senior tag

Ezeken én is végigrágtam magam, nálam a GR86 a megoldás Kb. azt tudja, mint az első Cayman, csak elérhető áron. A múlt héten 10 év után eladtam az MR2-t, de nem bírtam sokáig :D Azért még nem végleges, jövő héten terveztem ajánlatot kérni.

(#235805) -v- válasza JoinR (#235804) üzenetére


-v-
addikt

:K

(#235806) Qru válasza JoinR (#235804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Franko! Ne is filozz, vedd meg. :K

#nincsbennetarcsi

(#235807) focvis válasza JoinR (#235804) üzenetére


focvis
veterán

Egy faceliftes Caymanban azért tapintható a minőség. (Ellenben egy első szériás Boxsterrel.)

(#235808) opr válasza CactuS (#235790) üzenetére


opr
veterán

Úgy úgy. Teljes erőből, csukott szemmel, tátott szájjal futás a f@szerdőben.
És az élménycsomag mindössze 10 millióba kerül. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#235809) bandus válasza focvis (#235793) üzenetére


bandus
veterán

csak a golf :D en is nagyon megszerettem, ha vissza kell adnom, akkor szivesen vennek helyette egy 8-ast sajatnak is. vagy egy astrat :) meglatjuk hogy alakul.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235810) gooool válasza JoinR (#235804) üzenetére


gooool
őstag

Tied volt a szürke Spyder, Konival?
Azt hiszem mr2ontrack jelige is volt a hirdetesben. :)

Üdv, Balázs

(#235811) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Képeket azért kérnék a taliról, ha már nem tudtam elmenni autóhiány miatt :D

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#235812) JoinR válasza gooool (#235810) üzenetére


JoinR
senior tag

Azaz, igen.

focvis: a faceliftes lehet, de a Caymanből nekem pont a legelső, facelift előtti hátsó lámpás tetszik, az viszont belül elég puruttya (és nem problémamentes a motor se).

(#235813) Richard!


Richard!
addikt

Pár kép a tegnapi találkozóró. Köszi, hogy ennyien megjelentetek :) :R
Fogyi 0,01 dl lett, a szomszéd utcáig ;]







Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#235814) -v- válasza JoinR (#235812) üzenetére


-v-
addikt

belül elég puruttya

Az a jo :) rendes csapatos auto, arra van hogy beleulsz es nyomod neki, nem arra h heti 2x borapolozgatod. Ha a celnak megfeleloen van hasznalva egy ilyen auto akkor a fektav es az apex lekoti a figyelmet :D

(#235815) tboldi válasza Richard! (#235813) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Tetszik az MX-5, csak kar, hogy keptelen lennek vezetni. :D

(#235816) gooool válasza tboldi (#235815) üzenetére


gooool
őstag

Szerintem a kep alapjan pedig pont meret. ;] Mar ha ciponek szeretned hordani. :DDD
Gondolom beneztel a motorterbe is, azert nem egy rossz setup. :K

En pedig voltam gumisnal es futomuvet is allitottunk, igy keszen van a szerkezet. :C Mar csak azon gondolkodom, hogy Renault Sport sargara vagy Alfa zoldre kene foliaztatni. :))

Üdv, Balázs

(#235817) JoinR válasza -v- (#235814) üzenetére


JoinR
senior tag

Ja nem a műanyagra gondoltam, az sose zavart, csak a manapság népszerű extrákra. Persze, anno az MR2-ből még volt, hogy a rádiót is kivettem, a klímakompresszor meg ott pihent a garázsban, sose lett beépítve. :N
Viszont ha nemcsak csapatni van (nem szeretnék két autót), azért jól jön a klíma, tempomat, ülésfűtés, stb. (mindenki behelyettesítheti a számára fontos extrákat a napi használat során :)).

#235816 gooool:
És a gumisnál miért esőgumit rakattál fel slick helyett? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#235818) focvis válasza Richard! (#235813) üzenetére


focvis
veterán

Frankó, változatos géppark. :K

#belül elég puruttya:
Az első Boxsterben engem pont a puruttya műanyag zavarna, nem a holttérfigyelő és a sávtartó hiánya. Kinek mi. 🤷

[ Szerkesztve ]

(#235819) pècsimunkás válasza Richard! (#235813) üzenetére


pècsimunkás
addikt

👏

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#235820) Puma K


Puma K
veterán

Reggel akkora baleset volt a Soroksári úton a Rákóczi hídnál, hogy ez autó az oldalán állt... utána haladok tovább a céghez, majd látom, hogy a Helsinki úti felüljárón hiányzik kb a fele egy régi Suzuki Swift-nek ami a menetiránnyal szemben áll a szalagkorlátnak passzírozva... 2x2 sávból 1x1 sávvá alakult azon a szakaszon a menetrend...

Néhány ember erős hétfővel kezdett... :(

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#235821) Tsebacsi válasza Puma K (#235820) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te vonzod a bajt, vagy a megtörtént balesetek Téged :P ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235822) stickermajom válasza Puma K (#235820) üzenetére


stickermajom
addikt

Hetek óta szenvednek a hőségtől az emberek és már reggel kutya meleg van. Szerintem mostanra fáradtak el páran.

(#235823) macilaci78 válasza stickermajom (#235822) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor vegyenek igénybe sofőrt. A BKV készséggel áll rendelkezésre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235824) focvis válasza Puma K (#235820) üzenetére


focvis
veterán

A reggel elég gáz volt, tüntetés miatt állt az Erzsébet-híd. Petőfi-hídról "lelógtak" az autók, végül a Rákóczi-hídon vitt át a Waze, az is kicsit zsufi volt. Mindez 8:30-as indulással.

[ Szerkesztve ]

(#235825) stickermajom válasza macilaci78 (#235823) üzenetére


stickermajom
addikt

De hát nekik joguk van autózni!!!

;]

(#235826) Puma K válasza Tsebacsi (#235821) üzenetére


Puma K
veterán

Én csak nézelődöm. Adott esetben sajnálom a vétkest és az elsőre vétkesnek tűnő felet :(

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#235827) cappa72 válasza Richard! (#235813) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Azért jó látni, hogy voltatok páran.
Sajnálom, hogy nem tudtam csatlakozni, de nekem ez jutott a hétvégére...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#235828) Puma K válasza stickermajom (#235822) üzenetére


Puma K
veterán

Na igen... ez a meleg... brutális. Most hétvégén viszont kellemes időjárás volt. Elvileg keddtől lehűlés jön :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#235829) macilaci78 válasza stickermajom (#235825) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nincs olyan állapotban, akkor nincs hozzá joga sem...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235830) tboy93


tboy93
nagyúr

Előre is bocsi, ez hosszú lesz. Lassan megvan az 1.000km a Mazda 6-al.

Ugye ez egy 77e km-t futott 3. generációs (GE) 2017-es manuális váltós, sedan, 2.0 literes szívó benzines 145 lóerős (210nm), alap felszereltségű 6-os. Előtte egy 156e km-t futott 2007-es 7. generációs 2.0 155le (190nm) manuál Honda Accord sedant használtam (viszonyításképp).

Külsőre nekem bejön, szerintem szép elegáns forma, a 17" felni alatta kb elveszik. Közel 5 méter, az Accord 4,60 volt, szokni kellett a méreteit. Szélesebb is, garázsba beálláskor sajnos nekem már kényelmetlenül nagy (motor és fal közé kell elég hülyén beállnom).

Az ajtók szépen csukódnak, olyan középkategóriásan, ez tetszik. A kilincsek viszont az Accord után bóvlinak hatnak, kicsit recseg is. A motortér pálcikával kitámasztós, mondjuk az Accord is az volt. A motortér japánosan rendezett, 77.000km-nél természetesen sehol egy olajfolyás. A csomagtere érezhetően nagyobb mint az Accordé, de ugyan olyan rosszul pakolható (kicsi a nyílás) és itt már nincs semmilyen pótkerék sajnos. Méretre mélyebb, magasságra talán ugyanolyan. Most voltunk vele Balatonon, 2 kisgyerek, 2 felnőtt, befértünk, de nem kényelmes ebbe pakolni.

A beltéren érezhető a plusz 30-40cm hossz az Accordhoz képest, a hátsó lábtér jelentősen nagyobb. Főképp ezért sajnálatos, hogy egy 180cm magas ember már nem tud hátul kényelmesen utazni, ugyanis keményen beleér a feje a tetőbe. Vagy lecsúszol idióta pózba, vagy félrehajtott fejjel utazol. Borzasztó szar, mert lábtér lenne, csak a tető vonala miatt a fejtér kevés (nincs tetőablak). Az Accordban ugyan kevesebb a lábtér, de a fejtér sokkal jobb volt. Öcsémmel egyöntetűen azt mondtuk, hogy inkább a Hondában utaznánk le a hátsó ülésen 1.000km-t. Gyerekeknek persze tökéletes. Hátul 2 isofixes gyerekülés közé már nem fér harmadik. A 2 ülés közé max egy vékony lány fér be és ő sem fog tudni hátradőlni (tapasztalat). Elöl van hely bőven, én 180-181cm magas és 88kg vagyok, minden irányban kényelmesen elfértem. Ami szar, hogy nekem se az ajtón lévő könyökő, se a középen lévő nem esik kézre. Az ajtón lévőre ha ráteszem a kezem, nem érem el a kormányt rendesen, a jobb kezemet meg ha a fix könyöklőre teszem, annyira hátul van hogy nem érem el a váltót (automatánál nem lenne probléma). Ez a része nagyon idegesítő.

A műszerfal nagyon szép, nagyon össze van rakva és az anyagok minősége is rendben van. Összességében az egész beltér anyagminősége jó, vagy 2 szinttel az Accordom felett jár. A műanyagok sokkal puhábbak (hátsó ajtó is), a műszerfal teteje ilyen bőr(?)-szerű anyaggal borított. Mindenhez jó hozzáérni, 77e km alatt viszont minimális kopás már van a bőrkormányon és a váltógombon, cserébe semmi nem rezeg / csörög stb. Az ülés plüss, az anyag rettenetes, kiporszívózhatatlan. Viszont nagyon kényelmes! Tart is, jó a deréktámasz, hosszú úton sem fárasztó. A belső visszapillantó érthetetlen módon nem billenthető eléggé felfele, hiába ülök eléggé a padlón, nem tudom úgy beállítani a tükröt hogy ne a hátsó ülést lássam benne. Vicc.

A média rendszer egész korrekt, olyan nagyon nagy hangminősége nincs (Accordnál azért bőven sokkal jobb), az i-drive szerű média vezérlés nekem nagyon kézreállt. Indulásnál picit lassan bootol, illetve az Android auto hiányzik belőle nagyon. Későbbi modellekbe ha jól tudom már az is van.

Na és a lényeg, milyen vezetni? Nekem csalódás. Az Accord után én arra számítottam, hogy hasonlóan sportos lesz a 6-os is. Nagyok voltak az elvárásaim ezzel az autóval kapcsolatban. A KIA-val ami a következő autóm lesz, azzal nincsenek elvárásaim kb, arról tudom hogy közlekedő edény, de a 6-os, az nekem úgy élt a fejemben hogy egy hasonlóan élvezetes autó mint az Accord. Hát nem. Kezdjük ott, hogy az Accord kettős keresztlengőkaros első futóműve után itt csak McPherson van, hátul mindkettő multilink. Az Accord sokkal sportosabbra volt hangolva, keményebb, a 6-os meg egy hajó érzetét kelti. Az úthibákat jobban elnyeli, de nagyon bután viselkedik rosszabb utakon sportosabban vezetve, érződik a kormányon hogy nincs olyankor a futómű a helyzet magaslatán és megszűnik egy-egy pillanatra a kontroll. Az Accord kormánya sokkal-sokkal közvetlenebb, pontosabb és ad valamennyi visszajelzést az útról. Nyilván egy mx5 NB-hez képest az is fika, de a 6-oshoz képest világsztár. Aztán ott a motor. A Honda a 155 lóerővel 3x élénkebbnek tűnt mint a 145 lóerős 6-osnál. Ez egy olyan lomha szar, hogy tegnap hazafele a Balatonról néha már úgy éreztem felgyújtom. Egy 90-el tötymörgő busz előzésébe majdnem otthagytam a fogam, 6-ból 3-ba visszaváltás és padlózás után egy örökkévalóságnak tűnt a kerülő manőver, amit a szembejövő autós is középső ujját felmutatva konstatált. Pedig nem hagytam kevés helyet, nem utolsó pillanatban kezdtem meg az előzést. A fordulatszámmérő baromi lassan megy felfele, az euro6 szívó motor az euro4 után gyötrelmes. Nem csak a teljesítmény, hanem a gázreakció is. Mintha gázadásnál elszámolna háromig, hogy legyen időd meggondolni magad, biztosan akarsz gyorsítani? Mindeközben igazából nem is fogyaszt érezhetően jobban hasonló felhasználási körülmények között mint a 15 éves Accord. 8,5 körül eszik nálam átlagosan, de rövid távokon simán elmegy 10 fölé is. Megpakolva, klímával, minden mozdulatot meg kell fontolni. Magamnak ezek után max a 200 lovas 2.5 szívóval vagy a dízellel kéne. Egyszóval az egész autó arra sarkall, hogy papásan közlekedjél vele, nem szeret / nem tud gyorsan menni.

Még az extrákról pár szót. Az alap kivitel érdekesen van felszerelve. Van el.kézi, de nincs auto hold. Mindegy, legalább a visszagurulás gátló jól működik. Van keyless start, de nincs keyless entry. Tehát a távot elő kell vedd az ajtó nyitáshoz, utána viszont az indítás gombos. Kár, kulcs nélküli bejutás tök jó lenne ha már van gombos start. Ez hiányozni fog a KIA-ból tutira. Van tólató kamera, jól működik, viszont fura hogy nincs mellette tolatóradar. Ülésfűtés sincs. A projektoros világítás nagyon gyenge, ez nagy hátránya az autónak. Egyéb dolog nem hiányzott. Összességében ami benne van extra az mind jól működik és nem zavaró.

Igazából tetszik az autó, el tudnám képzelni magamnak, csak más konfigban. Kombi, 2.5 automata jobban felszerelve jöhetne abszolút. (Plusz korlátlan üzemanyag kártya)

[ Szerkesztve ]

(#235831) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

Kulfoldrol behozott kocsiknal latom azt a bejegyzest hogy: "Külföldi járműokmány száma: ZBI *****"
Itt a ZBI azt jelenti h lengyelbol lett behozva?
Az egy megye Lengyelorszagban es eleg sok kocsi akkor onnan szarmazik? :F
Ki akarnam deriteni a kocsi km eloeletet csak nem tudom mi ez a ZBI....
Ami fura meg hoyg ha lengyel az auto akkor a rendszam nem lehet tobb mint ZBI + 5 karakter asszem, es ehhez kepest a JSZP-n ZBI + 9 karakter van feltuntetve az osszes esetben. Miert?

I'm gangsta!

(#235832) gooool válasza JoinR (#235817) üzenetére


gooool
őstag

Toyo TR1-esek vannak rajta, az en felhasznalasomhoz elegendo. :DDD
Majd ha megy palyara is netan, akkor kap egy semislick szettet is valami jatszos felnin. :K

Üdv, Balázs

(#235833) BigBlackDog válasza tboy93 (#235830) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én szedán, 2.5 AT-t próbáltam 6-os Mazdából. Arra írtam azt, hogy nem megy rosszul de semmi extrát nem éreztem (pedig volt fordulat). Azóta ültem utasként szintén 2.5 AT CX5-ben is. Annál hasonló volt az érzésem egy-egy intenzívebb előzésnél. Szóval jó dolog ez a Skyactiv, de nagy testből még a 2.5-ös sem csinál sportosabb autót.

Egyébként jól leírtad szerintem, nagyjából én is hasonlóan éreztem benne. Mondjuk felszereltségre nem panaszkodtam, a Takumi Plus egész korrekt csomag volt.

[ Szerkesztve ]

(#235834) Qru válasza BigBlackDog (#235833) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy 2.5 szivo semmibol nem csinal sportautot csak mondom. :D

#nincsbennetarcsi

(#235835) barnam_ válasza focvis (#235798) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az SLK-ban nem a földön ülsz? Nem tudom, sosem ültem még olyanban :D

A 124-est nem tervezem még eladni. Hétfőn megy műszakira, ha megfelel akkor két évig még biztos elfér a garázsban ahol áll, időnként majd megjáratom.
Ámbár a teljes lakatolásban most nem vagyok biztos, mert hiányzik két dolog belőle: az erő és az automata váltó. Viszont mivel nem tervezem kivinni, és eladni sem (bukó lenne a sok lecserélt alkatrész miatt), még ott van egy harmadik lehetőség: gyári OM606 turbó ;)

[ Szerkesztve ]

(#235836) kisza25 válasza tboy93 (#235830) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A motorhoz, ugyanez az 1,4 95 lovas euro 6d tipo, 6os rövidebb váltóval, 100 felett, sokkal rosszabbul megy,mint az 1,4 86 lovas 5 sebességes seat, a seat 90 kilóval könnyebb. A különbség akkor érződik,ha padlót nyomsz, fél gázig kb ugyanaz a kettő, de padlózva a seat sokkal jobban megindul, mint fél gázon, a tiponál fél gáz és padló között alig van különbség

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#235837) Qru válasza tboy93 (#235830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abban a 2.2 dizel eleg foschi. Azt inkabb ne kivand.

Kia-rol is irja majd egy ilyen osszefoglalot pls.

#nincsbennetarcsi

(#235838) ZeroX92P válasza tboy93 (#235830) üzenetére


ZeroX92P
tag

Nekem okosított Skyactiv van anno tettem be képet mérésről [kép]
Okosítás nélküli gyárilag gyengébb motort igazából pörgetni sem érdemes mert semmit nem ér. Így a jelenlegi formájában a 3-as kasztnit viszont egészen dinamikusan képes mozgatni, én kedvelem a 3-ast, ill az enyém fullextra közeli, egy 2.5 turbora lecserélném de olyat csak USA piac kap sajnos.

(#235839) Peter.70 válasza Qru (#235834) üzenetére


Peter.70
őstag

Azért ha a Jazz-be bele tennéd, akkor vinné azt a kis bódét :D

(#235840) tboy93 válasza BigBlackDog (#235833) üzenetére


tboy93
nagyúr

Basszus, kár érte. Tök szuper autó lenne, de nagyon kéne hozzá egy jó turbómotor.

(#235841) Richard! válasza tboldi (#235815) üzenetére


Richard!
addikt

Nekem pedig tetszik a Lancia. Korzika sport(os) ülései után megváltás volt beleülni. Nagyon kényelmes és a bele is tetszetős. Élőben jobban adja :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#235842) tboy93 válasza kisza25 (#235836) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kb ezt éreztem én is, teljesen felesleges padlógázt nyomni, nem megy tőle jobban az autó. Kelletlen :( Ez az euro norma teljesen kiherélte a szívó benzin motorokat.

(#235843) tboy93 válasza Qru (#235837) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fogok majd ha lesz azzal is legalább ennyi tapasztalat :)

(#235844) tboy93 válasza ZeroX92P (#235838) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gázreakción segített az okosítás?

(#235845) ZeroX92P válasza tboy93 (#235844) üzenetére


ZeroX92P
tag

Egész minimális tapasztalatom van okosítás előttről, első utaim egyike oda vezetett, megsimogatom a pedált és ugrik rá azonnal, nincs vele bajom.

(#235846) Qru válasza Peter.70 (#235839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ferne bele sajnos. Max a csomiba. :D

#nincsbennetarcsi

(#235847) 6030D válasza Richard! (#235813) üzenetére


6030D
Ármester

K Norbi miért állt olyan messze a dízel A4-gyel? ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235848) Qru


Qru
MODERÁTOR

Na kgfb ujrakotve. Indexlevelben 51k ugyanott ujrakotve 44k. Masik biztositonal azonos kondiciok mellett 35k.

#nincsbennetarcsi

(#235849) focvis válasza barnam_ (#235835) üzenetére


focvis
veterán

Picit csajosabb mint szeretném. :B

(#235850) dj79 válasza 6030D (#235847) üzenetére


dj79
senior tag

meghagyta a főhelyet az autók svájci bicskájának, az x6m-nek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.