Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235651) Qru válasza rasotamas (#235645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az igaz, hogy nem ezzel kene kezdeni a kemenykedest a hatosagnak...

#nincsbennetarcsi

(#235652) Qru válasza dnelb (#235650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nana kap egy cippet aztan jo kis sleeper lesz. Mehet a Vacira gyorsulni. :D

#nincsbennetarcsi

(#235653) rasotamas válasza dnelb (#235650) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát ha bejut a kapun, átverekszi magát a kutyán, bejut a garázsba, felemeli mert így is fel kell csak kevésbé, leflexeli, úgy hogy 8-an lakunk és senki nem ébred fel rá, akkor örüljön neki. Leszámítva az iskola/bolt előtt töltött negyed órákat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235654) rasotamas válasza Qru (#235651) üzenetére


rasotamas
veterán

Hátul látható, elöl nem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235655) dnelb válasza rasotamas (#235653) üzenetére


dnelb
veterán

csak vicceltem, amugy ha nincs rajta extra védelmed flex sem kell és fél perc leszedniük full hangtalanul

[ Szerkesztve ]

(#235656) Szoszo94 válasza macilaci78 (#235617) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem a váltón múlik, ugyanígy koppra betettem a szülői ház garázsába én is a Lexust. Még a Fabia-ra lett méretezve a garázs :DDD Sokkal inkább az a kérdés, mennyire érzed az autót. Ha nem eléggé, lehet benne bármilyen váltó, attól még sokan nem fognak tudni beállni így vele. Sőt, talán automatával még egyszerűbb is, nem kell kuplungolgatni, csak a féket engedni finoman :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#235657) lazac_ válasza simonjoe (#235647) üzenetére


lazac_
tag

Brendon (babás cuccos bolt) rendelésünk volt 2016-ban, első gyerek, repkedtek a tételek, utánvételes szállítással kértük, kb. 600e forint volt a végösszeg. Mivel volt benne lapra szerelt bútor is, elég nagy lett a pakk, és valami külsős raklapos futárral küldték. Felcsengetett, mire leértem a harmadik emeletről, már lepakolta az aszfaltra a felét. Zsebemben az ötezres, ha segít felvinni, az övé. Nemhogy nem segített, még a lépcsőházig sem hozta el... Mondom akkor fizetnék. Nem kell, nem utánvétes. Mondom de, itt van a szállítólevélen is. De ő nem fogadhat el pénzt. Felhívta a főnökét, aki ezt megerősítette, majd elhajtott.

3x kellett telefonálnom, mire 3 hét múlva végre küldtek egy emailt, meg egy számlaszámot, hogy akkor utaljam el saját költségen a pénzt, úgy, hogy ennyi kp. már be volt készítve erre a célra. Egyszer sem mondták, hogy bocsi, szar a rendszerünk, vagy beugró volt, vagy kutyafüle.

Megfogadtam, hogy soha többet. Egyetlen egy alkalmat kap mindenki, ahol jelzem a problémát, de nem fogok könyörögni, hogy fizethessek...

[ Szerkesztve ]

(#235658) rasotamas válasza Qru (#235652) üzenetére


rasotamas
veterán

Márhogy chippet a priusra? :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235659) Qru válasza rasotamas (#235658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja a villany miatt van ott tarcsi. :K

#nincsbennetarcsi

(#235660) Qru válasza simonjoe (#235647) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fura, hogy ilyen konnyen elengedtek. Nalunk ha hiany van azt ugy leverik rajtad mint a huzat. Minap kollagamnak egy nap alatt -100k-t sikerult keresnie. Megerte aznap felkelnie. Ja nem... :D

#nincsbennetarcsi

(#235661) macilaci78 válasza Szoszo94 (#235656) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Automata váltóval nincs nagy tapasztalatom, eUp és S-Class sem tervezhetően akart kúszni. Volt, hogy hiába engedtem fel a féket, nem indult meg. Persze ha megcsiklandoztam a gázt, indult, de hirtelen ahhoz, amilyen közel voltam máshoz párhuzamos parkolásnál. A kuplungot meg olyan finom tudom engedni, hogy a kemping sajtot is nyomhatnám a zsömlére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235662) rasotamas válasza macilaci78 (#235661) üzenetére


rasotamas
veterán

Bár ellent mond a józan észnek, lehet a féket bal lábbal is nyomni.
A feleségem így vezet, én meg rettegek :DD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235663) simonjoe válasza Qru (#235660) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem állt az ajtóban senki. :)

Joe

(#235664) Szoszo94 válasza macilaci78 (#235661) üzenetére


Szoszo94
őstag

Sanszosan be volt kapcsolva az autohold. Engem a céges viccelt már párszor meg a visszagurulás gátlóval tök egyenes placcon is, soha nem fulladtam le autóval, ezzel viszont már háromszor. Néha gondol egyet és bekapcsolja lámpánál állva, egyenes úton. Nem olyan vicces :D
Viszont az autohold kikapcsolható :K

Qru: tegnap dobtam ki egy automata zsírzópumpát a cégnél, kiszórtam a kocsiból a konténerbe a szemeteim amiket gyűjtögetek melók közben - mikor lejutok Kecskemétre, akkor szoktam a dobozokat kidobni a nagy konténerbe. Viszont a nászút miatt két hétig kolléga járt a kocsimmal és rápakolta a szemetet az egyik dobozban lévő pumpára. Ma derült ki véletlenül, mákomra szerdánként viszik a konténert úgyhogy egy kecskeméti kollégával kikukáztattam :DDD Majd' 1000€ mínusznak én sem örültem volna :B

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#235665) molnarpeter válasza Szoszo94 (#235664) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

…pedig már érdeklődtem volna, hol vannak ezek a kukák, tettem volna oda én is egy üres kosarat a hasonló selejtnek ;] milyen típus amúgy, hogy vált be?

(#235666) Qru válasza macilaci78 (#235661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fogta az autohold azert nem kuszott. En mindig kikapcsoltam a finommanovefezesekhez is. Csak dugoban araszolasnal hasznaltam.

#nincsbennetarcsi

(#235667) Szoszo94 válasza molnarpeter (#235665) üzenetére


Szoszo94
őstag

Haha, a főnök közölte, hogy régebben járt már ő is így, de már későn eszmélt rá ;]
A pumpa, vagy a céges vas? :D Toyota Proace, abból is a hosszabb (5,3m). Egynek elmegy, pár szót már írtam róla régebben, de sok dolgot ami ide releváns lenne nem tudok mondani. 2300kg felszerelve a cuccaimmal, 80-nál pont ma néztem nagyot, 4-5L közt ugrált a fedkomp :Y Egyébként 9L az átlag, legtöbbet pályán megyek 150 tempomattal, homlokfelület és súly is van, csodák pedig nincsenek. Jön-megy, teszi a dolgát, egetrengető problémák nincsenek vele. A Renault Traffic-nál kényelmesebb, autószerűbb.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#235668) macilaci78 válasza Szoszo94 (#235664) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt értem, mármint hogy ad hoc jelleggel gondol egyet a kocsi és nem azt csinálja, amit és ahogy akarok. Csak ne győzködjetek arról, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, hogy ez így van jól. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235669) rasotamas válasza Qru (#235666) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem ha nincs becsatolva a biztonsági öv, nem működik az auto hold. Néha viccelt már meg, meg néha a priusban elfelejtem, hogy ha elengedem a féket nem marad úgy.
Lehet hogy az automaták nem ilyenek voltak évtizedekig, de nekem akkor is úgy logikus hogy ha megálltam a lassítópedállal nem kezd el előre menni, amíg nem gyorsítok a gyorsítópedállal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235670) Szoszo94 válasza macilaci78 (#235668) üzenetére


Szoszo94
őstag

Senki sem győzköd, sőt, pont ezt írtam, hogy engem is megtréfált párszor. Szerencsére a Lexusban ilyen nem szól bele, az ha felengedem a féket akkor kúszik 😁 Start-stop sincs, így azt sem kell babrálnom.
Én csak az eredeti kérdésedre válaszoltam, miszerint igen, automatával is be lehet koppra állni bárhova :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#235671) molnarpeter válasza Szoszo94 (#235667) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Be kell valljam, a zsírzóra gondoltam :B ha lett volna Parkside akkus, talán az is elég volna, de relatív ritka használat mellett lehet valami láb pumpás volna ideális, kopott régi vasakhoz hamar kifogy a tubus. Nameg nyakig zsíros lenni minden töltéskor, a több kilós adag jobban hangzana a lábbal nyomós esetén pl, de gondolom az akkusat is tisztábban lehet használni, a most használt manuálisnál a csomagolás műanyag tubusába megy a pumpa hengere is, jó a kenése kívülről is :DDD
ProAce-szel volt dolgom flottában, valahogy a küszöb felépítése/magassága tűnt furcsának ki-beszálláskor, pedig akkor még Jumperünk is volt otthon ha jól emlékszem.

(#235672) Qru válasza rasotamas (#235669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dsg-nel ha aktiv az autohold es kikotod az ovet akkor automatikusan behuzza az elektronikus kezifeket.

#nincsbennetarcsi

(#235673) gergo5991 válasza simonjoe (#235647) üzenetére


gergo5991
őstag

ha nem kapható sima benzin / dizel, akkor a prémiumot kötelesek hatósági áron adni, ha csak az van a kúton. Mondhatták volna, de lehet ezért nem tudott köpni nyelni a kutas, mert ő is csak nézett hogy te meg mit akarsz.

(#235674) molnarpeter válasza gergo5991 (#235673) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Erre a “prémiumot kötelesek hatósági áron adni” dologra tudsz forrást? Már nem benzinkutat, inkább valami cikket, jogszabályt :D

[ Szerkesztve ]

(#235675) gergo5991 válasza molnarpeter (#235674) üzenetére


gergo5991
őstag

nem tudok, csak hallottam róla. Ha nem vagy benne biztos, max bemész megkérdezed a kutast ha nincs sima benya hogy igaz-e.

(#235676) molnarpeter válasza gergo5991 (#235675) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Semmi gond :R múltkor én is olvastam valamit önkiszolgáló kutakról, hogy aki nagy tartályt rak tele (sokszor 20-40 literenként egymás után), azt valószínű fel fogják keresni, de amíg csak néhány kör egymás után a történet, azokkal nem foglalkoznak, de a forrást nem találtam meg később.

[ Szerkesztve ]

(#235678) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]
A gázolaj esetében az okoz kavarodást, hogy a kormányrendelet a magyar szabvány alapján határozta meg, hogy mely üzemanyagok esetében kötelező alkalmazni a hatósági árat ("az MSZ-EN 590 jelű szabványban meghatározott 2710 20 11 KN-kódú dízelgázolaj"), és ez alapján az alapdízel mellett néhány, magasabb beszerzési költségű prémiumgázolajat is legfeljebb 480 forintért lehetne árulni a kutakon.
lehet itt van a kutya elásva és csak a dizelre érvényes ez?
fentebb akkor javitom magam és benzin-es rész kihúzva

[ Szerkesztve ]

(#235679) tboldi válasza gergo5991 (#235678) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezért fordulhatott elő, hogy a Shell-nél 480 a V-Power gázolaj is… Már amikor éppen van/volt. :D
…………………………

Lassan meg kéne tankolni a Jazz-t és az Ypsilont, utóbbi biztosan prémium gázolajat kap (preferably B0), akkor is, ha 800 Ft, a szopóbenyával meg majd meglátjuk.

A WagonR-nél nincs dilemma, melóba ingázósként mennie kell mindenhogyan, úgyhogy ha csak felhígított lónyál van, akkor azt kap. :D

[ Szerkesztve ]

(#235680) dj79 válasza dnelb (#235655) üzenetére


dj79
senior tag

De miért is szednék le? :F

(#235681) konci79 válasza simonjoe (#235647) üzenetére


konci79
őstag

Esélyes hogy simán zsebre vágta jattnak...

(#235682) simonjoe válasza gergo5991 (#235673) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ha ez így volt akkor ebben a történetben két "nagy" volt. Az egyik én, nagy marha, h visszamentem (mondjuk kezd bennem érlelődni, h alapból is e történetben). A másik a kutas, nagy paraszt, h nem szólt, és talán ez lehet magyarázat is a viselkedésére.

Joe

(#235683) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jó kis szél volt az este, amikor hazajöttem azt láttam, hogy a mellettem parkoló autó felnijében benne van egy faág levelekkel.

⭐ Stella

(#235684) 6030D válasza simonjoe (#235682) üzenetére


6030D
Ármester

Régen úgy volt, hogy a kutastól vonták, most lehet, hogy a nagy munkaerőválságban nem így van, vagy ehy bizonyos összegig/-től. Ha van kedved, írj a kút tulajának, hogy ez van, ott hagytad a lóvét, a kocsi a kamerán, érdeklődnél, minden rendben-e, ne legyen feljelentés... Aztán a válasz után nézd meg ott dolgozik-e még a srác. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235685) rasotamas


rasotamas
veterán

Ez a féktest el van törve, vagy öntési hiba?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235686) radi8tor válasza rasotamas (#235685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kb minden festetlen féknyereg ilyen.

⭐ Stella

(#235687) Szoszo94 válasza molnarpeter (#235671) üzenetére


Szoszo94
őstag

Sokféle típust telepítünk és tartunk karban, amit kidobtam véletlen az egy Dropsa Bravo volt :D Leginkább munkagépekre szereljük ezeket, de vannak teherautóra, iparba szerelt verziók is. Otthoni használatra ezek overkill persze :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#235688) CactuS válasza dnelb (#235650) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig lehet offroad versenyző. [link] ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#235689) Qru válasza tboldi (#235679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miert megy bele B0? Jo abba a sima is, nem egy kenyes joszag. Megsem fog romlani mert hasznalva van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235690) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Van ilyen valakinek? Ez mennyire alkalmas rendszeres otthoni gumi ellenőrzésre, fújásra?
Normál kompresszort helyhiány miatt annyira nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#235691) CactuS válasza tepenzed (#235690) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem Hyundai van, én PCk takarítására használom, de fújtam már vele kereket is. Hangos és szépen tud melegedni, de egyébként nem ipari használatra akár jó lehet.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#235692) CactuS válasza 6030D (#235684) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez egy jó gondolat. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#235693) tboldi válasza Qru (#235689) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olasz autó, lelke van, még a végén megsértődik. :D

(#235694) Qru válasza tboldi (#235693) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Netto penzkidobas szvsz. :N

#nincsbennetarcsi

(#235695) focvis válasza tboldi (#235693) üzenetére


focvis
veterán

Hálátlan sz@rok [köpős szmájli], simogathatod, attól még Giovanni pofán röhög.
Részemről az utolsó kirándulás volt a 3F világában. 1 Renault - kuka a váltó, 1 Fiat - motor (nincs újabb infó), volt 1 Ford Mondeo - annak nem volt baja, de szögegyszerű szívóbenzin.

Autómentőre 3x volt szükségem 26 autó és ~1 millió km alatt:
- a Renault (szumma 1500 km ment bele),
- a Fiat (~2800 km),
- és egyszer fennakadtam egy papirzacskónak nézett szikla darabon a város közepén, ami lyukat ütött az olajteknőn.

(#235696) dnelb válasza dj79 (#235680) üzenetére


dnelb
veterán

prius katit nagyon lopják mindenhol a világban, csomó cikk videó volt erről az elmúlt években, valahogy elkerult téged

(#235697) macilaci78 válasza tepenzed (#235690) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csak erre kell, megfelel. A lényeg a manométer pontossága, de a pisztolyt cserélheted.
Én egy Xiaomi akkus kompresszoron gondolkodok. Kicsivel olcsóbb, nem kér konnektort és zsebben elfér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235698) Qru válasza focvis (#235695) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:o

#nincsbennetarcsi

(#235699) gaborn1


gaborn1
tag

Camry nyaralós fogyi:

Letenyétől (itt tankoltam koppra :D ) Malinska, Malinska vissza Szombathelyre kb 700km, BC szerint 6,1L, kúton 42,8L tudtam belenyomni sok kattanással.
3 ember tökig pakolva cuccokkal.
Sebesség: Mindenhol a kiírt +15km/h, tehát ahol nem volt korlátozás ott 145 tempomat, közbe közbe kis nyomogatás 160-180ig amikor már untam az egyensebességet vagy megjelent egy sokköbcentis soklóerős valami a tükörben és takarodni kellett előle. :DD

Teljesen elégedett vagyok. :R

(#235700) molnarpeter válasza tepenzed (#235690) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vegyél bontásból valami gyárit, ha már el van használva a defektjavító mellőle úgy szólóban a kompresszor akár 5 ezerért is megkapható.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.