Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234251) Qru válasza Qtya123 (#234246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen motor van benne?

#nincsbennetarcsi

(#234252) Qtya123 válasza Qru (#234251) üzenetére


Qtya123
őstag

1.6
M16A

(#234253) tboy93 válasza Qtya123 (#234226) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hogyhogy lecserelted az IS-t?

(#234254) Qru válasza Qtya123 (#234252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jo. Az egyik volt kollegamnak ilyen van csak Vitara kasztinban.

#nincsbennetarcsi

(#234255) Qtya123 válasza tboy93 (#234253) üzenetére


Qtya123
őstag

Egyrészt más pakolhatóságú és funkciójú autó kellett, másrészt már 19 éves lesz idén. Nagyon szerettem, nem is voltak gondok vele, nagyon jó 8 év volt, de fiatalítani szerettem volna.
Azért kezdett abba az életkorba lépni, mikor már foglalkozni kell vele egyre inkább. Főleg akkor, ha teljesen hibátlan, tökéletesen rozsdamentes állapot fenntartása a cél.
Majdnem mindegy gyári volt még rajta, azért kezdett fáradni már ez-az (kipufogó, motortérben sok műanyag patent/rögzítő, központi zár).

Facebook csoportban is egyre szaporodnak azok a bejegyzések, hogy van-e ez, van-e az. Tönkre ment, stb...

Plusz ugye a teljesen általános kopó alkatrészeken felül nyűgösebb a beszerzés. Bontva sem áll halomban minden, mind egy Suzukihoz. Már a központi zár beszerzése is nyűgös lett volna, ahogy láttam a komplett kipufogót is külföldi forrásokból lett volna célszerű beszerezni. Nem az a típus vagyok, aki szereti kergetni az alkatrészek beszerzési forrásait.
Az "öregautózás" élményéből meg kinőttem már, azon túl vagyok.

Ha meg nem patika állapotban tartom meg, akkor 25-26 évesen nem tudtam volna belőle ennyi pénzt kiszedni. Legalábbis én így logikáztam, remélem jól.

Így is nagyon szűk volt a metszet, akik ilyet kerestek. Aki nem sajnálta rá a pénzt, az mind sperres változatot keresett, aki meg hülyegyerek csapatósat keresett, annal túl drága volt. Nem volt nagy tolongás, elég sokáig hirdettem.

[ Szerkesztve ]

(#234256) tboy93 válasza Qtya123 (#234255) üzenetére


tboy93
nagyúr

Érthető. Nálam is az egyik fő indok a pakolhatosag volt az accord csere mellett.

(#234257) simonjoe válasza Qtya123 (#234246) üzenetére


simonjoe
senior tag

Bocsánat, azt hittem most hoztad a szalonból. Akkor ezt jól benéztem! :K

#234248focvis:
szeretek olyan helyeken fogyasztani ahol jóbarátok a vezetők!! :C

Más.
Voltam ma kocsit mosni, kipróbáltam a "légseprűt".
Az elképzelés nem rossz, sőt!! De ez az általam vásárolt Einhell egy gyerekjáték. Szűkítővel a rejtett zugokból kiszedi a vizet, de szárazolni nem lehet vele.
Volt egy pár kíváncsi ember aki erősen érdeklődött, szerintem ez másnak is bekattanhatott. :D
Keresnem kell valami brutál erős gépet, ami tényleg leszedi a vizet, mert ez így csak bohóckodás.
Ez jónak tűnik, de egyenlőre nem találok forrást:
[link]

Joe

(#234258) MunezXBK válasza simonjoe (#234257) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyenlőre a hentes vág.

(#234259) MunezXBK válasza focvis (#234239) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Remek, vagy 3 centtel olcsóbb. :D

(#234260) Qru válasza MunezXBK (#234259) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem sok… :(

#nincsbennetarcsi

(#234261) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Itt vidéken a helyi OMV kúton nem volt MM95, a többi volt.
Eeggel megyek guminyomást ellenőrizni, ha reggelre lesz MM95, akkor megitatom vele Pirost.
Ha nem, akkor MOL puruttyával lesz tankolva, gyűjjenek a MOL alkalmazásban a pontok.

(#234262) MunezXBK válasza Qru (#234260) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, úgyhogy marad a 95-ös.

(#234263) tboldi válasza grizlisandor (#234261) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt, Móváron még van MM95 (x-18 liter). :D

(#234264) rasotamas válasza grizlisandor (#234261) üzenetére


rasotamas
veterán

Pestiek hogy állnak vele? 10-16-17 ker környéke.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234265) focvis válasza MunezXBK (#234262) üzenetére


focvis
veterán

Már kerek, német E5 95 helyett mehet-e az E10 95. Persze, hogy mehet, jobban fertőtlenít tisztít az alkohol.

Itthon nincs E5 95, kizárólag E10 95 van; itt E5-ből csak 98-100 oktánt forgalmaznak.

(#234266) Qru válasza rasotamas (#234264) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kobanyan volt dolgom, a Kerepesi OMV-n nem volt MM95, sima volt csak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234267) K Norbi válasza grizlisandor (#234261) üzenetére


K Norbi
addikt

Itten se volt vidéken :D

(#234268) Tsebacsi válasza focvis (#234265) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem a BMW jobban is szerette az e5 95-öst... Mármint kevesebbet evett szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234269) simonjoe


simonjoe
senior tag

Én már nem tudlak követni Titeket! :W
Most akkor kérlek írjátok le érthető(bb)en, h a prémium vagy a normál nyállal van a baj?
Mi kapható pontosan??
Hálás köszönet!! :D

Joe

(#234270) Qru válasza simonjoe (#234269) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Benzinbol E10 van (adalekkal vagy anelkul). Van 100-as ami E5. Gazolajbol B7 es B0.

#nincsbennetarcsi

(#234271) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Kannába tankoláskor is kérnek forgalmit? Ha csak oda sétálok egy kannával egy közeli(MOL) kúthoz. Akkor azt tele tölthetem hatósági áron vagy csak piacin?

(#234272) Qru válasza thefreeman (#234271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kut fuggo, de elvileg 20 literig mehet kannaba forgalmi nelkul a MOL-nal.

#nincsbennetarcsi

(#234273) molnarpeter válasza Qru (#234272) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy forgalmi és önkiszolgáló kút (csak le kell csippantani a vonalkódot).

(#234274) rasotamas válasza Qru (#234272) üzenetére


rasotamas
veterán

De gázolaj is? Viszonylag ritka a dízel fűkasza.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234275) simonjoe válasza Qru (#234270) üzenetére


simonjoe
senior tag

....és mi nincs?? Engem igazán az érdekel, h van-e MOL EVO DIESEL PLUS? Vagy ott is van fennakadás. Még mindig a Lengyel BP nyál van a kocsiban, de lassan tankolnom kellene.

Joe

(#234276) Qru válasza rasotamas (#234274) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom, nalunk minden benzines meg a funyiro is.

#nincsbennetarcsi

(#234277) Qru válasza simonjoe (#234275) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gazolajat nem neztem, az nem erdekel. Maxxmotion 95 nem volt csak a sima 95.

#nincsbennetarcsi

(#234278) rasotamas


rasotamas
veterán

Mi a helyzet ülésmagasító/gyerekülés terén 135 centi magas 8 éves gyerek esetén?
Mert a faluban/szomszéd városba elrohangálunk magasítóval, de mi van ha mondjuk Ausztria lenne az uticél?
A nehezítés, hogy mivel a gyereken kívül szinte mindenki 100+ kiló a családban, úgy nézne ki a dolog, hogy hátul középen ülne ahol nincs izofiksz.
Van épp itthon nem iso-s rendes ülés (gőzöm sincs honnan van, kamratakarítás közben találtam) amit be tudnánk ugyan üzemelni, de egy középen elhelyezett magasító mellett jobbra-balra csak jobban elfér két nagyobbacska felnőtt.
Isofixesböl csak babaülés van itthon.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234279) Qru válasza rasotamas (#234278) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

135 centivel ha hatul ul eleg az ulesmagasito ha jol tudom. Ulhet kozepen is, legyen bekotve az a lenyeg.

#nincsbennetarcsi

(#234280) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Lehet nem jó topikot választottam akkor elnézést.
Segítségetek szeretném kérni. Van egy négyes Golf 99 es 1.6 os 8 szelepes AKL.
Sajnos a benzin keveredik az olajjal és elég drasztikusan rövid időn belül megnő az olajszint is. Elvittem autószerelőhöz aki azt mondta a 4 befecskendező szelepből 2 őn eléggé érződik a benzin ez okozza, Négyet akartak cserélni viszont én mondtam nekik hogy ha csak kettő rossz akkor azt a kettő cseréljék. Sajnos a hiba nem oldódott meg viszem vissza a szerelőhöz. Azt szeretném kérdezni ha kicserélik a maradék kettőt(es gondolom megint fizetös az olajcsere is) és akkor is fennáll a hiba mi lehet még az oka annak hogy benzin keveredik az olajjal?
Ilyen esetben ha továbbra is fenn áll majd a hiba mit gondoltok jogos reklamálni mondván így potyán cseréltették ki velem azokat az alkatrészeket? Ráadásul ismét olajat is cserelni kell igy.
azt érdemes megemlítenem hogy az autód leginkább csak rövid utakra használjuk gyakran főleg téli időben be se melegszik a motor hosszabb távokat nem megyünk vele.
Az autóban egyébként olyan 175e van.
Előre is köszönom.

(#234281) Qru válasza fulton (#234280) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok minden okozhat ilyen. Helytelen uzemanyagnyomas, rossz hogomba. Ha 2 injektor rossz, akkor a masik 2 sem huzza mar sokaig valoszinuleg.

#nincsbennetarcsi

(#234282) Qtya123 válasza Qtya123 (#234226) üzenetére


Qtya123
őstag

Na, megvolt a tele tanktól tele tankig mérés a 150-es pályázással az S-Crossal. Kerek 8 liter. Szerintem nagyjából elmegy kategória, tekintve, hogy magas és nem épp áramvonalas.

Amúgy meg nyomjon ki pár sünt a gépjármű a kipufogón, mert nem volt eseménytelen az út visszafelé jövet. Szokásos tempomat 150, a fékre nem léptem már hosszú kilométerek óta.
Egyszer csak halk nyik-nyik ciripelés kezdődött jobb hátulról, ami úgy 10 másodperc után egy az egyben olyan folytonos hanggá alakult, mint mikor fékezel és sír a fék.
Ráléptem a fékre, elhallgatott. Felengedtem a pedált, újra sírás. Lassabban mentem tovább és a kb 2 km-re lévő pihenőbe kiálltam. Mikor már csak kb 80-al mentem, elkezdett halkulni és abbamaradt a visítás.
A pihenőben kiszállva jobb hátul érzem, hogy fékszag van és igen meleg a felni is...
Viszont fél kézzel tudtam toligálni az autót, tehát már nem fogott be egy kicsit sem. Útnak indultam, végig 120-130-al, közben többször megálltam nem-e melegszik, de nem melegedett.

Hogy a tökömbe foghatott be így és utána meg semmi... :F

Korábban már észrevettem, hogyha tolatok, akkor néha mintha kattogó hang jönne jobb hátulról a féktől. De csakis tolatáskor. Megemelve és megpörgetve a kereket, nem tudtam reprodukálni. Tárcsa és betét jónak tűnt. A szíjak, folyadékok és első fék cseréjekor mondtam is ezt a szerelőnek, de azt mondta nála nem kattogott és nem lát semmit.

Szét kell majd szedni nyilván, már csak azért is, mert lehet a betétnek így annyi lett, de ilyen fék "beállást" még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#234283) fulton válasza Qru (#234281) üzenetére


fulton
addikt

Koszonom. A Rossz hogomba hogy tud ilyet okozni?

[ Szerkesztve ]

(#234284) fant0mi válasza simonjoe (#234275) üzenetére


fant0mi
addikt

Amerre jártam a hétvégén (Bp, M1, M7), volt most minden.
Nem követtem mostanában az árakat, csak tegnap pofáncsapott a felirat, hogy a puruttya dízel 830 Ft lenne...

(#234285) macilaci78 válasza fant0mi (#234284) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pedig tele van a média hónapok óta a hírrel, hogy miként változik az üzemanyagok ára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234286) fant0mi válasza macilaci78 (#234285) üzenetére


fant0mi
addikt

Ahogy eddig is, de az elmúlt időszakom olyan sűrű volt, se tv, se hírek. Csak ide jöttem fel néha. Még olyan 730 körül volt bennem a piaci ár.

(#234287) macilaci78 válasza fant0mi (#234286) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Facebook, google cikkajánló a mobilon... Én se olvastam a cikkeket, csak a szalagcímeket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234288) Qru válasza fulton (#234283) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hidegen tuldusitja a kevereket, ha allandoan nyitva a nagy hutovizkor akkor a rovid utakon egyaltalan nem melegszik be a motor, a benzin nem parolog el az olajbol csak gyulik es gyulik.

#nincsbennetarcsi

(#234289) Qru válasza Qtya123 (#234282) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen korrekt az a fogyi.

Fekre nezess ra, lehet csak meg kell zsirozni kicsit.

#nincsbennetarcsi

(#234290) stickermajom


stickermajom
addikt

Na pénteken műszaki, jövő kedden éves szerviz az Astránál. Olyan 10 ezer körül mentünk vele egy év alatt, de már két hete 0%-ot ír olajminőségre. :D
Az Opelnél is lett volna időpont belátható időn belül műszakira, de amúgy is megyünk Pécsre, így inkább támogatom a helyi kis szervizt.

(#234291) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mától lezárták a budai alsó rakpartot a Lánchídnál. [link]
Déli irányba nagyobb szívás lesz, mert pl Margit hídnál nem is lehet lemenni rá dél felé. És kb egész hosszán déli irányba üres lesz a rakpart, mert nincs lehajtó Lánchíd után.

⭐ Stella

(#234292) BigBlackDog válasza Qtya123 (#234282) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem rossz fogyi, de azért érezni, hogy magasabb építésű az autó. Mikor családba került egy új S-Cross 1.4T-vel, csodálkoztam, hogy egész baráti értékeket hozott. Késő tavaszi időben, bejáratás alatt, csakis országúton használva 5.8-6.5 l/100 km fölé nem ment. Kb. egálban volt az 1.4 TSi Leonnal emlékeim szerint. Ráadásul +18 ló volt a Suzukinál, de a Leon pályán is volt használva. Viszont, ahogy elkezdték a Suzukit autópályára is kivinni, úgy hirtelen megugrott a fogyi és 7-8 l/100 km közötti értékek jöttek emlékeim szerint (120-130 km/h tempónál). Leonnál meg nem ugrott ekkorát 145 km/h-s tempó esetén sem. Mondjuk nem csodálkozok, S-Cross kicsit több levegőt tol maga előtt.

Fékkel kapcsolatban; Volvónál volt hasonló érdekesség. Hidegindulást követően, kb. 10-15 km megtétele után fixen mindig előjött egy erős rezonancia, dübörgés, ami kb. 700-800 méteren keresztül tartott. Annyira pontos volt, hogy azonos útvonalon közlekedve kb. százméteres pontossággal meg lehetett jósolni, hogy hol fog kezdődni. Aztán, ahogy jött, úgy elmúlt. Kiderült, hogy a hátsó dobban lévő kézifékpofák ragadtak meg egy darabig. Egy idő után elkezdtek kiengedni, majd némi rezonancia hatására teljesen visszaálltak a megszokott pozícióba.
Én mindenképpen ránézetnék minél gyorsabban. Suzukit ismerve, nem tervezték túl az alkatrészek tartósságát. :B

(#234293) fant0mi


fant0mi
addikt

Napifogyi: Hegyeshalom - Budapest M1, megpakolva, csendesen, óvatosan tempomat 110, 6,4 l/100km.

(#234294) Qru válasza radi8tor (#234291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kemeny, akkor lesz ott dugo rendesen. :(

#nincsbennetarcsi

(#234295) Qtya123 válasza BigBlackDog (#234292) üzenetére


Qtya123
őstag

Az a furcsa, hogy ahogy jött, úgy el is múlt, viszont biztosan fogta eléggé, mert forró volt a kerék is.
Remélem azért a kerékcsapágy kibírta a hőt.

Már olyanra is gondoltam, hogy mi van, ha nem is mechanikus hiba, hanem az esp, vagy a visszagurulás gátló hülyült meg és fogta be. Nem tudom ilyet csinálhat-e az elektronika. Hibajelzés nem volt.
Holnap lesz szétszedve, kíváncsi vagyok.

(#234296) Qru válasza Qtya123 (#234295) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csapagy kibirja, amiatt ne aggodj. De a feket nezzek meg. Forestereknel pl a visszagurulasgatlo tud behulyulni, lehet nalad is az a hiba (beszallitok teren nagy az atfedes a ket marka kozott).

#nincsbennetarcsi

(#234297) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok!

Adott egy VW golf sportsvan 1.5 TSI 150HP DSG. Átlagfogyasztásban 8L. Pályán is 7L körül eszik városban 8L, gyári adat kombináltra 5.1L. Kollégámnak ugyan ilyen motorral, hajtás lánccal 6L körül megáll, merre lenne érdemes a problémát keresni? Ugyan sportosan vezetek és nehezebb a lábam de szerintem ennyire nem lehet nehéz.

(#234298) fulton válasza Qru (#234288) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#234299) BigBlackDog válasza kmisi99 (#234297) üzenetére


BigBlackDog
veterán

1.5 eTSi DSG Golf esetén pályán azért szintén 6.5-7 liter körül van (óra szerinti 145 Km/h tempónál), városban simán benyakal 8 liter felett is, ha sok a dugó.

Kollégád ugyanúgy Sportsvannal produkálja az alacsonyabb fogyit? Nála mennyi az országutas kilométerarány?

(#234300) Skillet válasza Skillet (#232207) üzenetére


Skillet
addikt

Végül sikerült lőni egy pár ablakra húzható napellenző hálót. Lidl féle, 2e Ft. Nagyon bevált. Ablakok továbbra is lehúzhatóak maradnak. Lehúzott ablakkal sincs huzat. A napot nagyon jól lefogja. 2 perc alatt felrakható/leszedhető a kettő.
Szóval abszolút pozitív.

Ablaktörlő lapát kérdés. Most talán bosoko van, ha jól rémlik.
Bosch Aero Eco mennyire ajánlott helyette? Rosszabb, jobb, megéri a felárat? Fosanban most akcióban vannak.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.