Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235151) Qru válasza focvis (#235149) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remelem sikerul visszavetetni veluk.

#nincsbennetarcsi

(#235152) pècsimunkás válasza ΞΔGLΞ (#235144) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mièrt?
Az EU- ban nincs, aki lassan indul el piros lámpánál? Vagy aki 100 km/h helyett 60- al prüttyög az országúton?
Vagy èppen 35- el a városban?
Ezek nekem napi tapasztalatok. Kb minden reggel, ha kicsit előbb indulok dolgozni, vagy èppen pár percel kèsőbb.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#235153) Qru válasza 6030D (#235150) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hulyeseg ellen nincs megoldas. Vagyis van csak az torvenytelen. :D

#nincsbennetarcsi

(#235154) Qru válasza pècsimunkás (#235152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Nyugaton minden is jobb. Tudhatnad, hiszen ott elsz. :D

#nincsbennetarcsi

(#235155) pècsimunkás válasza Qru (#235154) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ja... Tényleg, erre nem is gondoltam :D .
Ès, valóban: Nyugaton mèg a só is èdes :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#235156) Tsebacsi válasza focvis (#235149) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:( :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235157) focvis válasza Qru (#235151) üzenetére


focvis
veterán

Nem opció (fogadd el így). Javítás lesz. Amúgy f@x@ autó mikor jó.

(#235158) Puma K


Puma K
veterán

Tegnap hazafele menet látom, hogy sor van a Helsinki úton a belváros felé a MOL kút után. Megyek tovább és pont onnantól kezdve kanyarodik az út így láttam, hogy baleset van. A HÉV sínek túloldalán mentem el az ottani egyirányú utcában és látom, hogy egy Citroennek látszó tárgyat egy VW SUV megtalált... mind a két kocsinak 1-1 kereke a HÉV pályáján lógott a levegőben. A Citroennek a b oszlopa... eléggé... be volt hajolva. Gondolom ő kanyarodhatott ki a szennyvíztisztító felől.

Aztán meg előttem... 3 verda: Nissan e-NV200, Renault Clio és Opel Corsa.

A Nissan akart egy kapuhoz kanyarodni, de annyira bizonytalanul állt meg és kanyarodott fel meg az egész művelet úgy nézett ki, hogy akkor én itt hagyok másfél autónyi helyet, mert lehet szükség lesz rá ha tolatniuk kell, mert nem bír felállni a Nissan... nem is sikerült felállnia elsőre majd jött a hátra, kicsit tekeri a kormányt, kicsit előre, kicsit hátra bénázás-helyezkedni próbálás... aztán az addig mögötte lévő Renault és Opel is elkezdett helyezkedni, de az Opeles nő nem tudom mit hitt pedig nagyon nem adta magát hogy akkor meg lehet indulni, de a Renault-os muki a pillanatnyi előre gurulás után megállt, a nő meg már pörgetett motorral indult volna, de neki ment ugye...

Én meg csak így ülök és nézek ezek mögött... hogy ezt... de tényleg... ezt hogy a fszba lehetett így összehozni?! :(((

Erre az Opeles nő kezdett el háborogni a Renault-osnak :o

Nem vártam meg a történet végét csak azt hogy ezek hárman a Nissan-al együtt, mind behúzzák a kéziféket én meg kikerülve elhúzhassak ezektől jó messzire.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#235159) Qru válasza focvis (#235157) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ooo, akkor rajtad ragadt. Majd azert szamolj be, hogy hogyan all az ugy. De ha kesz, lesz egy franko autod. Jah es csak semmi racse olaj.

#nincsbennetarcsi

(#235160) tboy93


tboy93
nagyúr

Heti fogyi: 9,1L/100km

2017 mazda 6 sedan 2.0 145le manual

(#235161) Qru válasza tboy93 (#235160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Varosban ez is eszik, latom.

#nincsbennetarcsi

(#235162) Vismajor01 válasza tboy93 (#235160) üzenetére


Vismajor01
addikt

Napi fogyi: Paks-Bp 51es út végig, 6.6 fogyi mire felertem.

Visszafelé viszont sietnem kellett ugyh m6+180 tempomat, 8.2re kúszott fel amire hazaertem.

V60 d5 2.4 phev

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#235163) tboy93 válasza focvis (#235157) üzenetére


tboy93
nagyúr

De a javítást azt a kereskedés állja?

(#235164) tboy93 válasza Qru (#235161) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen. Ebben most több rövidtáv volt. Ha már céges, használom is, Corsa helyett is. Csodák nincsenek, euro6 skyactive meg start-stop van, de a 20 éves euro4 accord technika is így eszik kb :D

Ja, amúgy a Corsával feleségem hozott most egy 6,5-ös fogyit, a 9,5 után ez igen kellemes. Csupán annyit kellett csinálni, hogy országúton lett hajtva kicsit városozás helyett, így mindjárt 40%-al kevesebbet kér.

[ Szerkesztve ]

(#235165) Qru válasza tboy93 (#235164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6.5 az oke. Jazz-el toltam nem reg egy Bp-Jaszbereny-Bp kort, 4.7 bc szerint. Persze vegig orszaguton.

#nincsbennetarcsi

(#235166) Szada85 válasza radi8tor (#235148) üzenetére


Szada85
aktív tag

Egy idealizált világban egyrészt a jogosítványszerzés folyamatán lenne szükséges optimalizálni (egészségügyi/szellemi alkalmasság, a vezetés rutinjának oktatása) - a minap volt téma a specifikus topikban, hogy aki egy vasúti átkelöt (sínpár, fehér lámpa, oké, jobbra les-balre les, nem jön semmi, mehetek át) nem tud sikerrel abszolválni, az tényleg nem biztos, hogy a kormány mögé való.

Másrészt a bírságokat is olyan "fájóvá" tenni, ahol egy járdán padlógázas végigszáguldás (lásd legutolsó civil pofátlantanítás videó) ne 1 "Deák"-ba fájjon már, hanem legalább a tízszeresébe.

Anno, mikor én tanultam (2002 körül) még az oktató azt szajkózta állandóan, hogy "gyorsíts zdmeg, dinamikusan, haladjunk már, nem akadályozzuk a forgalmat", addig ma (és ezt látom itt a német oktatóautóknál is sajnos) 20-30km/h-val óvatosan szüttyög a szerencsétlen az úton, "csak úgy menj, ahogy jónak érzed" elven... ha már eleve így tanulja meg, nincs mit csodálkozni, hogy utána önállóan is azt és úgy csinál az úton, amit Ö szeretne, hiszen "övé a viág".

(#235167) ΞΔGLΞ válasza pècsimunkás (#235152) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, természetesen találkozni mindenhol, akiknek már nem kellene vezetni, de ilyen gyakori, mint Mo-n, nem tapasztaltam eddig.

(#235168) radi8tor válasza Szada85 (#235166) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, vizsgán nálam is azzal indított az ember, hogy dinamikus vezetést kér. Nem volt gond. :B
De annak már 23 éve, és én úgy szereztem B kat jogsit, hogy már 4 éve vezettem (14 éves kortól segédmotort, 16 éves kortól A1).

⭐ Stella

(#235169) tboy93 válasza Qru (#235165) üzenetére


tboy93
nagyúr

na de az honda, opeltol nem varok el ilyet :D

(#235170) z0d1@Ku$ válasza tboy93 (#235169) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Autóra külföldi nyaralás esetén hol érdemes biztosítást kötni? Van egyáltalán értelme?

(#235171) radi8tor válasza ΞΔGLΞ (#235167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk az se segíti elő a helyzeteket, hogy nálunk nagyon sok az offenzív vezető (minden második). [link]

⭐ Stella

(#235172) Qru válasza z0d1@Ku$ (#235170) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Assistance? Vagy milyen biztositasra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235173) z0d1@Ku$ válasza Qru (#235172) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

aha. Valami olyanra, ami utasbiztosítással egybekötött.

(#235174) Tsebacsi válasza radi8tor (#235171) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert az élet itt a balkánon egy harc :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235175) stickermajom válasza Puma K (#235158) üzenetére


stickermajom
addikt

"Én meg csak így ülök és nézek ezek mögött... hogy ezt... de tényleg... ezt hogy a fszba lehetett így összehozni?!"

Az emberek nagy része egyszerűen alkalmatlan helyzetek felmérésére, ezáltal a vezetésre is. Ma reggeli: ház előtt szállok be a kocsiba, a reggeli zápor után még ott van a pocsolya. Hülye vitarás picsa nem beterít NYAKIG? Hiába üvöltöttem, elintézte egy kézlegyintéssel. Utána mentem, de nem találtam meg a következő pár utcában, pedig a tisztító költségét elkértem volna. A kamera mondjuk kilát az utcára, lehet megérne egy feljelentést..

Épp Difernél ülök: olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, gyertya, fékolaj. 22 ezres szervizóradíjjal sírni fogok. :D

(#235176) Gombinyó válasza z0d1@Ku$ (#235173) üzenetére


Gombinyó
őstag

Egy csomó utasbiztosítás tartalmazza, amire gondolsz. Pl lerohadsz valahol, akkor a biztosító állja (egy bizonyos összegig) a hazaszállítás díját, vagy a kinti szervizt, stb.

(#235177) bandus válasza stickermajom (#235175) üzenetére


bandus
veterán

azért ne essünk már a ló túloldalára, feljelentést mer összevizeztek? :DD megnézném, hogy csak nagyon, vagy nagyon-nagyon röhögnének a rendőrök amikor becsattogsz ezzel a legközelebbi kapitányságra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235178) stickermajom válasza bandus (#235177) üzenetére


stickermajom
addikt

Ne legyél már ilyen buta könyörgöm. :( Ez így simán az útviszonyoknak nem megfelelő vezetés, a tisztító számlát minimum állnia kéne a vétkesnek.

[ Szerkesztve ]

(#235179) z0d1@Ku$ válasza Gombinyó (#235176) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi :) akkor tulajdonképpen mindegy hol kötöm meg, csak legyen :)

(#235180) Qru válasza z0d1@Ku$ (#235173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cherrisk pl eleg jo. De utasbiztositasra is van kalkulator, nezzel ra.

#nincsbennetarcsi

(#235181) Puma K válasza stickermajom (#235175) üzenetére


Puma K
veterán

"... a reggeli zápor után még ott van a pocsolya. Hülye vitarás picsa nem beterít NYAKIG?"

Az ilyennek kéne rádobni az üvegére egy porcelán darabot... :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#235182) Qru válasza Puma K (#235181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tojast. Azzal kart nem okozol csak jo nagy bosszusagot. :D

#nincsbennetarcsi

(#235183) Tsebacsi válasza stickermajom (#235178) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontosan! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235184) Qru válasza stickermajom (#235178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig ezzel siman elhajtana a rendorseg. Kapd el a csajt, akkor meg lehet vmi belole. :D

#nincsbennetarcsi

(#235185) Gombinyó válasza z0d1@Ku$ (#235179) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azért nem teljesen mindegy, érdemes átolvasni a feltételeket és hogy melyik, mire, mennyit fizet.

(#235186) bandus válasza stickermajom (#235178) üzenetére


bandus
veterán

sry, de szerintem nem én vagyok a buta, ha a te képzeletedben így működik a világ :N

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235187) Tsebacsi válasza bandus (#235186) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A "hanyatló" nyugaton ezért már komoly bírság jár... :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235188) dnelb válasza Tsebacsi (#235187) üzenetére


dnelb
veterán

+ fizetni kell a tisztítás költségét is. Japán is ilyen.

(#235189) tboy93 válasza stickermajom (#235178) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem is abszolut felbaszna, foleg ha olyan ruhaban vagyok. Ettol függetlenül ez max parasztság, de ezzel senki nem fog semmit kezdeni.

(#235190) stickermajom válasza bandus (#235186) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig sajnos de, már nem az első megnyilvánulásodból derül ez ki.

(#235191) radi8tor válasza tboy93 (#235189) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja simán hivatkozhat rá, hogy egy macskát került ki éppen. Hány taxist lehetne feljelenteni emiatt naponta, mert beteríti a buszmegállóban állókat... Vannak akik szándékosan csinálják. :(

⭐ Stella

(#235192) bandus válasza stickermajom (#235190) üzenetére


bandus
veterán

akkor kerlek, jelentsd fel es legyen igazsag :K gondolom fogalmad sincs, hogyan mukodhet egy ilyen eljaras, mit kell bizonyitanod, hogyan allapithatjak meg a koltseget, ha es amennyiben nem rohog ki a rendor, a biro, meg a noi sofor maga is, mert a sajat butasagod mellett meg nevetseges is vagy.

Tsebacsi: lehet, hogy igy van. valamiert nincsenek tele a hirek lefrocskoles miatti birsagokkal. en hajlamos vagyok elhinni ha barmi massal alatamasztod, mint hogy nyugaton igy van. a felhaborodas abszolut jogos, en is ruhellem az ilyen figyelmetlen vezetoket. a feljelentgetessel valo fenyegetozes viszont nevetseges, elfelejti a kollega hol elunk :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235193) Tsebacsi válasza bandus (#235192) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Remélem innentől naponta lefröcskölnek téged az autósok, gyalogosok, akárkik, akármivel...
Birka nép vagyunk, ez azért van. Aki meg felszólal ez ellen, az hülyének van nézve, lásd ez a példa.
Valahogy nyugaton az sem dívik, hogy valakik más autófeljáróján forgolódjanak, csak hogy a saját példám is ide legyen téve... Itthon meg mindenki leszar mindent.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235194) tboy93


tboy93
nagyúr

KIA kereskedők infója alapján Kia Proceed GT-re 58 hónapos várólista van :DDD csak automatával kapható és állítólag ekkora a váltó hiány. Mondjuk úgy nem is csoda, ha minden második szar és gariban cerélni kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#235195) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Napifogyi :DD

⭐ Stella

(#235196) 6030D


6030D
Ármester

Coub

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235197) Qru válasza 6030D (#235196) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#235198) Qru válasza radi8tor (#235195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegre valami rendes ertek, nem ilyen hoki 5-6 literek. :))

#nincsbennetarcsi

(#235199) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Heti fogyit nem tudom, csak részeredmények vannak. Kapott még két évet szabadlábon a taliga, de előtte lambdaszondákat kellett cserélnem, mindkét hengersorra panaszkodott. Nulláztam a BC-t hogy lássam változik-e bármi is. Egyelőre úgy fest semmi - szokásos vegyes (pálya, főút, város) 8,6 lett (AC: ON).

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#235200) molnarpeter válasza Qru (#235198) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt épp 5.1 ha jól emlékszem, pedig igyekeztem! :D Grande Punto 1.3 Multijet 90

Viszont megvan a kartervédő. 15-ért vadonatúj, webshopokban 35-ért látom. Egy olajteknő cserénél mindenképp olcsóbb :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.