Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234851) Tsebacsi válasza focvis (#234850) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor a dízel hybrid Kia-k miatt van ügyelet. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#234852) dnelb válasza focvis (#234814) üzenetére


dnelb
veterán

ujrainditas után csak bizonyos fordulat után 3 henger vagy azonnal?

(#234853) Petyyyyy válasza tboy93 (#234849) üzenetére


Petyyyyy
addikt

MOL meg OMV már 50 lityiben korlátozza hatósági áron. Shellről egy betűt sem hallottam még.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#234854) fant0mi válasza Petyyyyy (#234853) üzenetére


fant0mi
addikt

Ott mindegy, készlethiány van. :D

(#234855) focvis válasza dnelb (#234852) üzenetére


focvis
veterán

3 hengerrel indul egyből. Pihentetés után is.
Nincs benzinszaga, gondolom letiltja a befecskendezést annál a hengernél az ECU.

Jobban belegondolva, az utóbbi 2 napban párszor előfordult, hogy magasabb, 3-4000 fordulatnál mintha kicsit torpant volna, illetve egyszer a szokásosnál gyengébbnek éreztem fent. De betudtam a meleg időnek és a légkondicionálónak. (A digókra azért nem fogtam, mert ott nagyobb a forróság.)

(#234856) Petyyyyy válasza fant0mi (#234854) üzenetére


Petyyyyy
addikt

:D

OMV-nél is. Múlt héten szombaton beálltam a kútra, sikerült egészen 279 forintnyi nyálat csorgatni. Jeleztem a shopban hogy kleine problem, erre mondta a néni hogy jabocs, nincs benzinünk. Príma, akkor mondom tessék már felütni nekem a kedvezményt, ezt mind kifizetem.

Hazafelé az Újvárosi pihenőben álltam meg tankolni, ott még volt MM95 is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#234857) opr válasza MasterMark (#234841) üzenetére


opr
veterán

En ugy tudtam, hogy eleg sok dolgot jelenthet, ezekbol kb barmelyiket: rozsdas csatlakozas, fos akku, toltesvezerlo, generator.
Ezert akarom ugy merni, hogy eloszor csak az akkut, aztan beinditom (ha meg beindul) es megnezem mi jon ki a generatorbol. Aztan meglatjuk.

Rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234858) MasterMark válasza opr (#234857) üzenetére


MasterMark
titán

Azt jelenti, hogy valami a töltéssel van, lehet kábel, generátor, fesszabályzó stb.
Rossz akkura nem jelez szerintem, csak ha már nagyon-nagyon rossz, zárlatos vagy ilyesmi, de akkor más baj is lenne.

Switch Tax

(#234859) opr válasza MasterMark (#234858) üzenetére


opr
veterán

Ok, koszi! Akkor lehet jobban jarok, ha nem baszakodok, beviszem egy szervizbe es kesz. Mert akkut meg siman megoldom magamnak, nem gond, de azert generatort nem tudok a haz elott cserelni, annyira nem vagom a temat/nem merem basztatni. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234860) kisza25 válasza focvis (#234850) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Keszthelyen?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234861) HoaryFox válasza tboldi (#234761) üzenetére


HoaryFox
őstag

Pont jövő héten viszem karosszériát picit rendbetenni, még nem is láttátok a VillámosEzüstRókát :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#234862) molnarpeter válasza opr (#234859) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha van szerszám, amúgy nem nagy ügy jellemzően. Szíj le, pár csavar. Kérdés, mennyire hozzáférhető :F

(#234863) tboldi válasza HoaryFox (#234861) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg júl. 25-én viszem a Jazz-t. :)

(#234864) opr válasza molnarpeter (#234862) üzenetére


opr
veterán

Alap szerszamok vannak, de a szijjal nem akarnek szorakozni, fingom nincs, mennyire szamit, hogy van visszarakva, mennyire kell figyelni ra, hogy mi hogy all, ilyesmi, plusz nem akarom a haz elott az utcan szetboritani a kocsit. Plane, hogy semmilyen szinten nincs hozzaferesem emelohoz vagy aknahoz, tehat ha alulrol kell tamadni, szivas van, a gyari fostalicska kerekcseres emelore meg nem biznam az eletem, ugyhogy inkabb beadom szervizbe es kesz, jobb az ugy. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234865) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Apple CarPlay + Waze párossal volt már valakinek hasonló gondja?

Indítás után rendben van a dolog, viszont pár perc menet után elkezd belassulni a Waze; térképen lemarad a pozíció akár 50-100 méterre is és érintéseket is csak 5-10 másodperces késleltetéssel érzékeli. Majd szétesik a kép teljesen (így néz ki nálam is). Érdekes mód csak a Waze-el van, ha átváltok más appra, akkor pár perc alatt helyreáll. Google, vagy Apple Térképpel navigálva nem jelentkezik a gond.

Próbáltam telefon és fejegységet is újraindítani, Waze-t újratenni, nem segített. Vezetékes és vezeték nélküli kapcsolatnál is előjön, illetve másik telefonnal is ugyanúgy produkálta.

Esetleg van valami tipp, hogy mit érdemes megpróbálni? Vagy esélyes, hogy az utolsó Waze frissítésben lett eltolva valami?

(#234866) aero. válasza BigBlackDog (#234865) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nálam csak a Waze érintés lassúsága jelentkezett eddig.

(#234867) BigBlackDog válasza aero. (#234866) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyelőre nálam is csak pár napja jött elő, eddig hibátlanul működött majdnem már egy éve.

(#234868) radi8tor válasza BigBlackDog (#234867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kapott frissítést a kocsi mostanában? Mert akkor kb ott keresendő a hiba. Waze nálam nem csinált ilyet 1 hónap alatt.
Olyan volt, hogy carplay egyáltalán nem indult el telefonra csatlakoztatás után. Sync 3 reboot megoldotta.

⭐ Stella

(#234869) aero. válasza BigBlackDog (#234867) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tegnap 6 órát mentem a Golffal. Teljesen normális nap volt, azon kívül, hogy a Waze késve reagált:
- Egy SOS hibaüzenet
- Egy “beállítások betöltése” üzeneten ragadt kijelző
- Jobboldali közlekedésen ragadt autó beállítás miatt minden előzésnél állandóan fékező tempomat (próbáltam átállítani, ekkor funkció nem elérhető üzenet fogadott)

:D

(#234870) focvis válasza BigBlackDog (#234865) üzenetére


focvis
veterán

Telefont valami akkukímélő vagy teljesítménycsökkentő beállítás nem fogja vissza?

(#234871) BigBlackDog válasza radi8tor (#234868) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, szerencsére nem kapott frissítést. Egy update után jó eséllyel csak új bugok jönnének. A mostaniakat már sikerült megszoknom. :DDD

(#234872) BigBlackDog válasza focvis (#234870) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elvileg nem, legalábbis nem találtam erre utaló nyomot.

(#234873) BigBlackDog válasza aero. (#234869) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pedig a Tiéd már egész friss eresztés szoftveresen és fejegység szempontjából is. Mondjuk a leírt problémák nagy része egész átlagos, ami már az ingerküszöböm alatt van. :D

(#234874) flash-


flash-
veterán

14 colos acél kerékre szeretnék dísztárcsát venni, 4db-os szettet, mit tudnátok ajánlani ami jó ár/minőség értékű?
konkrét terméket tudtok ajánlani?
Egyáltalán mi az az ár amitől már lehet normálisat kapni?
5e körül van? vagy felejtsem el, ennél csak drágább van itthon? vagy érdemes külföldről rendelni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#234875) aero. válasza focvis (#234870) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Erről jut eszembe, a vezetéknélkülin volt a teló, aztán beszart a GPS, nem nagyon tudta elhelyezni hol vagyok. Fogásra forró volt a telefon, 50 fok körül legalább.

Opel Mokkában vérszomjas,rekedt robot hanggá változott át a Waze hangutasítása az utolsó 3 napban, leadásig úgy is maradt.

(#234876) aero. válasza BigBlackDog (#234873) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Megpróbálok együtt élni vele, de azt nehéz tolerálni, ha a biztonságomra tör. :(

(#234877) MunezXBK válasza flash- (#234874) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

14 collon szvsz itt senki nem gurul, dísztárcsát se sokan használnak.

(#234878) Gergőke88 válasza MunezXBK (#234877) üzenetére


Gergőke88
addikt

:D

(#234879) focvis válasza aero. (#234875) üzenetére


focvis
veterán

Arra jutottam, a vezetéknélküli inkább városba való, mint hosszabb utakra. Az AAWirelesst persze megtartom, csak nem veszek mellé még egyet.

(#234880) rasotamas válasza flash- (#234874) üzenetére


rasotamas
veterán

Hagyd a picsába. Csak jobban elrohad alatta a lemezfelni, és hidd el senki nem fogja hú de faszának látni, látszik az, hogy az egy lemezfelni. Nem tudom milyen autó, mert nem írtad, de 14-15 col méretben egy használt alufelni szett sem lenne egy nagy pénz, jó persze nem 5000. De nem tudom milyen ár/érték arányról beszélsz egy 5000 forintos fröccsöntött műanyagnál.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234881) Qru válasza aero. (#234869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg a Golf is tudja hogy rossz oldalon jartok. :D

#nincsbennetarcsi

(#234882) Qru válasza tboy93 (#234849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passz, MOL, OMV es Luk-rol van biztos info (azoknal nem).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234883) Qru válasza flash- (#234874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Michelin disztarcsak egesz jo minoseget kepviselnek, nem torik olyan konnyen.

#nincsbennetarcsi

(#234884) tboldi válasza rasotamas (#234880) üzenetére


tboldi
nagyúr

Khm… 18 éves gyári felni, mindig is gyári dísztárcsával használva. Eredetileg nyári gumi volt rajta, de most már évek óta téli, nem kevés sót is kapott.
[kép1], [kép2]

#szarsuzuki - még tönkremenni sem képes 🤷‍♂️

(#234885) radi8tor válasza flash- (#234874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Focusra anno a gyárit vettem. 4-es szettben jobban megéri venni mint darabját.
Aztán mikor a második garnitúrát lopták le róla nem vettem többet rá.

⭐ Stella

(#234886) cappa72 válasza flash- (#234874) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én jellemzően teszkó-gazdaságos dísztárcsákat vettem, és totál változó minőségűek, és nagyjából ~1000Ft/db volt. Az utolsót 3 éve vettem, és most is az van fent, mert egész jól bírja. Az előzőek 1 szezonosak voltak. Igaz, 13"-os méret, és csak 2 darabokat vettem, mert az eredeti 22 éves Opel dísztárcsák a bal oldalon még mindig "élnek".

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#234887) lazac_ válasza tboldi (#234884) üzenetére


lazac_
tag

>Ez kb.14 éves lehetett, nem gyári Honda, de a szalon rendelte anno az ajándék téli gumiszetthez, emiatt nem is megy fel rá a gyári dísztárcsa.
>Aztán leokádtam Hammerite spray-vel a külsejét, 2 év eltelt azóta, persze megint csipásodik...
Az alut meg eladtam vasárban. Rájöttem, hogy nem a "ruha teszi az embert", jó lesz nekem a vasfelni, 14". :D Támogatom, nem kell dísztárcsa, igazi prosztó kinézetet csak a nyers vas ad.

(#234888) Qru válasza tboldi (#234884) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubin is csak ott rohad a felni ahol nem takarja a gyari disztarcsa.

Jovore lehet felkerul a 6 eve garazsban nyaralo alufelni. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234889) sutszi


sutszi
veterán

Auchan kúton most hogy állnak az árak? 95-ös van hatósági áron a 98-es teljes áron?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#234890) Qru válasza sutszi (#234889) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#234891) flash- válasza Qru (#234883) üzenetére


flash-
veterán

radi8tor, cappa72, köszönöm meg a tobbieknek köszönöm a tippet, lehet akkor megprobalok valami teszkósat, ha ennyire gyakori hogy lelopják

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#234892) MasterMark válasza opr (#234859) üzenetére


MasterMark
titán

Megmérni attól még érdemes, hogy tudd hogy valóban nincs-e töltés.

Switch Tax

(#234893) tboldi válasza flash- (#234891) üzenetére


tboldi
nagyúr

Helyfüggő, a WagonR-ről még nem lopták le soha a 18+ év alatt itt, ÉNy-Magyarországon és/vagy Burgenlandon.

[ Szerkesztve ]

(#234894) MunezXBK válasza Qru (#234888) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tavaly volt 8 éve, hogy ezt először leírtad. ;]

(#234895) Qru válasza MunezXBK (#234894) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az elso szett alufelni volt, amit aztan el is adtam (jo aron tovabb ment).

Szoval ez a masodik szett ami nem kerul fel a kocsira. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234896) rasotamas válasza Qru (#234895) üzenetére


rasotamas
veterán

Egyébként ilyen felni-gumi adok-veszekre mi a legjobb megoldás? Ahogy én látom a facebook csoportok a rakás szar kategória, hardveraprón az autós részleg nem nagyon virágzik, racing bazáron rendesen kitöltve (ET, agyátmérő stb) csak a nagy boltok túlárazott hirdetései vannak.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234897) tboldi válasza rasotamas (#234896) üzenetére


tboldi
nagyúr

A legjobb megoldás Dajcslandból rendelni újat. :D

Én a felgen-online.de-n rendeltem az OZ Superturismóimat, olcsóbb volt, mint itthonról, és grátiszba’ adták az alu (!) központosítókat és a 16 db kerékcsavart. :K
[kép1], [kép2]

[ Szerkesztve ]

(#234898) Qru válasza rasotamas (#234896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elso szettet a jofogason vettem (gumis arulta). A masodikat meg a fb marketplace-en vettem (gyari mind a ketto, hulye meret kell ra).

Hasznaltan vettem oket az igaz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#234899) focvis válasza focvis (#234855) üzenetére


focvis
veterán

Az 1-es hengerben a gyertyán nem volt hézag. (Vagy egy ellenőrzés során leejtették, vagy nem cserélték. :F Vagy szimplán fffeature.)

Szerencsére volt a helyi Unixban belevaló (bízzunk benne, hogy az) NGK, így 10 órára elkészült a mű, cserélték mind a 4 gyertyát. A fffenntartásaim nem enyhültek.

Aztán teletankoltam Edericsen MOL puruval, 7,49. Bal oldalon van a tank, nem kellett várnom.

[ Szerkesztve ]

(#234900) bandus válasza focvis (#234899) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk ezt a bal-jobb mizeriat nem ertem, siman at lehet huzni a pisztolyt a masik oldalra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.