Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235201) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Mondd mar el, lecsapnak vizzel akkor mire fel jelented fel? En is akarom! Meg aztis aki a strandon a "kozossegi" padot egesz napra kisajatitja. Vagy akinek a gyereke vizes labbal atcaplat a cuccaimon koztuk a konyvemen! Aki a csuzdanal se szo se beszed elore megy a sornal az elol levok meg hagyjak. Akinek a gyereke a szemem elott tordeli le a sajtot a pogacsarol az auchanban. Aki azt mondja az oltozonel h hadd menjen mar elore a gyerekkel gyors lesz aztan bent vannak fel orat! Mondd mar el h kell ez

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#235202) tboldi válasza Szoszo94 (#235126) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#235203) Tsebacsi válasza Vismajor01 (#235201) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Átestél a ló túlfelére és kicsit túltoltad, engedd inkább el... :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235204) syIex válasza Tsebacsi (#235203) üzenetére


syIex
veterán

Pedig kb ugyan annyira van "joga", ha bele gondolsz.. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235205) Qru válasza bandus (#235192) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nezd ez siman emberiesseg elleni buntett. Hagaban azonnal vegrehajtando halalbuntest kell kerni ra. Ez a fene nagy liberalizmus teljesen romba donti europat latod. :N

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235206) stickermajom válasza Vismajor01 (#235201) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt azért meg kell érteni, hogy egy autó nem desztillált vízzel terít be, hanem egy saras olajas valamivel. Mivel nem a tipikus strandpapucs/rövidnadrág jellegű munkahelyen dolgozom, ha ez nem jön ki, akkor az szép anyagi kár. Ehhez képest a többi amit említettél semmiség. Szóval ja, sose told fullba.

(#235207) brumi1024 válasza radi8tor (#235195) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát lemaradtam. :DDD

(#235208) Qru válasza Petyyyyy (#235199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassan nekem is jon a muszaki. A kgfb-t is fel kell mondanom mert 10k-t dragulna.

#nincsbennetarcsi

(#235209) Qru válasza molnarpeter (#235200) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem bc szerint 8.2 de efolott lesz valosagban.

Az jo ar!

#nincsbennetarcsi

(#235210) Petyyyyy válasza Qru (#235208) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pont most volt/van róla szó az Opel tyotyikban, mindenkinél drágulás van. :(
Lakásbiztik mégrosszabbak.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#235211) stickermajom válasza stickermajom (#235175) üzenetére


stickermajom
addikt

120k lett az autó vége 25% kedvességgel alkatrészre, 10-zel a munkadíjra. Nem jó, de nem is tragikus.

(#235212) Qru válasza Petyyyyy (#235210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ha ugyanott ujrakotom akkor alig lenne dragulas. Szoval szepen felmondom es ujrakotom.

#nincsbennetarcsi

(#235213) radi8tor válasza brumi1024 (#235207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ezt két zöldlámpás gyorsítással sikerült elérnem. :B
Végsebességben nyertél.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#235214) brumi1024 válasza radi8tor (#235213) üzenetére


brumi1024
veterán

Az az átlag. :DDD 200km pálya, többi város.

(#235215) Doki16 válasza Petyyyyy (#235210) üzenetére


Doki16
addikt

Én most kötöttem újra a 6,5 éves Passatra. Üzembentartó vagyok és 36-ról 24 lett az idei éves díjam B6-ban. Meg is lepődtem, hogy ennyivel olcsóbb lett egy olyan autóra ami csak drágul.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#235216) ΞΔGLΞ válasza 6030D (#235196) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez k jó! :DDD

(#235217) ΞΔGLΞ válasza stickermajom (#235175) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyetértek, a minimum a bocsánatkérés lett volna.
De ez egy nagyon bunkó hozzáállás volt.

(#235218) ΞΔGLΞ válasza radi8tor (#235171) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aki a haját buzerálja még zöld jelzésnél is, azt minek lehet nevezni? :DDD

(#235219) Tsebacsi válasza ΞΔGLΞ (#235218) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mjuzik-nak ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235220) cappa72 válasza ΞΔGLΞ (#235218) üzenetére


cappa72
nagyúr

Darázsvadásznak. ;]
Piperkőcnek
Feledékenynek
Amatőrnek
Figyelmetlennek
Nemtörődömnek
Magammutogatónak
Önérzetesnek
...
.
:D
Adott szituációtól függ

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#235221) bandus válasza Tsebacsi (#235193) üzenetére


bandus
veterán

én meg remélem, hogy az összes szomszéd, kukásautó, eltévedt waze felhasználó a te bejáródon fog forgolódni, na? ;]

valahogy nem látom tőled a bizonyítékot, hogy ezért nyugaton kerékbetörés jár, meg 10 év letöltendő.

kicsit gondban van az ember realitásérzéke, hogy abban az országban akar pocsolyáért feljelentgetni valakit, ahol a legnagyobb pedofil is kevesebbel megússza, mint az ő tisztítószámlája lenne a misterminitben ;) továbbra sem azt mondom, hogy nincs igaza, és nem jogos a felháborodás, csak azt, hogy vicces, hogy erről a feljelentés jut eszébe. te hány bejárón forgolódót jelentettél fel mert magánterületre tévedt (ha egyáltalán az).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235222) Petyyyyy válasza Qru (#235212) üzenetére


Petyyyyy
addikt

& Doki16 - Az is megoldás, én is megnézem majd jobban járok-e újrakötéssel.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#235223) Tsebacsi válasza bandus (#235221) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Példa: [link]
Örülök, hogy röhögcsélsz más kárán. De elengedem, mert ilyenek vagytok. Felesleges a szócséplés.

Ne ebből az országból indulj ki, hanem esetleg olyan demokráciákból, ahol kicsit felvilágosultabbak nálunk. Elég 1 határt nyugatra menni... Szoktál síelni biztos feltűnt ebből valami (remélem).

Neked mi jutna eszebe, ha beterít egy autó sáros vízzel? Megköszönnéd talán? Vagy utánamész és letöröd a tükrét? Hmmm? Egyik se jó válasz... Következmények nélküli ország, rémlik? Pont ezek miatt...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235224) tboy93


tboy93
nagyúr

Civic 11gen, decembertől lesz kapható, alapár 11,6M (ez a fapad :U ), ontolto hibrid.

(#235225) cappa72 válasza radi8tor (#235171) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én ezt olvastam: "Mindenképpen pozitívum, hogy elenyésző azok aránya, akiket az offenzív stílus jellemez."
Szóval a fele deffenzív, de ez nem azt jelenti, hogy a maradék mind offenzív.
Vagy én értelmeztem másképp.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#235226) Qru válasza cappa72 (#235225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jol ertelmezted.

Vagy en is rosszul. :D

#nincsbennetarcsi

(#235227) Qru válasza tboy93 (#235224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem tetszik, az elozo szeria is most kezd beerni nalam formara.

#nincsbennetarcsi

(#235228) tboldi válasza tboy93 (#235224) üzenetére


tboldi
nagyúr

Begyere, de kár a manuális váltóért... 😭

(#235229) Qru válasza molnarpeter (#235200) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor figyeld a TC-t, 1.3 mjt Punto lesz a muhely prn-ban.

#nincsbennetarcsi

(#235230) nandow válasza tboy93 (#235224) üzenetére


nandow
aktív tag

Nekem is bejön. A fullos 13,3M. Durva milyen árak lettek, egy kompakt simán 10M+.
Viszont a Civicnél a fapad is elég jól felszerelt már.

(#235231) BigBlackDog válasza nandow (#235230) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Viszont arányaiban a "full fapad" és a fullextra szint között kisebb a relatív különbség, mint 10-15 éve.

(#235232) molnarpeter válasza Qru (#235229) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Néztem, majd fact check-eljük tboldival :D

(#235233) macilaci78 válasza Tsebacsi (#235223) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ma reggel engem is lefröcsköltek. Szabálytalan helyen a járda helyett a padkán mentem lustaságból. Rövidnadrágban, bokazoknival, szóval még közelebb is léptem a tócsához, hogy csak a fedetlen lábszáram kapja a vizet. 50 perccel később pedig megmostam a lábam.

Kamera nincs, nem kezdtem el felírni a rendszámokat, hogy a sok elhaladó autó közül épp melyik fog lefröcskölni, illetve azon a 30 méteres szakaszon 8-10 autó is telibe kaphat.
De ugyanez van a Budafokin sétálva az Október 23-a utca felől a Dombóvári út felé is, tócsavár, nyomvályú, kátyú egymás hegyén, hátán. Értem én, hogy az autós nem az útviszonyoknak közlekedik, de Budapest nagy részén, forgalmas utakat is ideértve, csak lépésben lehetne haladni. Inkább a közútkezelő grabancát kéne elkapni, amiért nem oldja meg a vízelvezetést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235234) Szada85 válasza Tsebacsi (#235193) üzenetére


Szada85
aktív tag

A helyzet még valóban "jobb" nyugaton, de azért az emberiség maga mindenhol változik, és nem az elönyére sajnos.

Hogy rövid témát meséljek, a környék ahova költöztünk nagyrészt 1-2 lakásos társasházak és "szóló" kertesházak váltakozása. Nekünk a lakáshoz 1 beálló van, egy autóval így az utcán parkolunk mindig.
Velünk szembe 2db ház, mindkettönek saját garázs, plusz elötte 1 autónyi beállóval, mindkét házban 2 autó van, tehát simán elférnének.

A ház elötti részen az utcán 3 parkolóhely van, ebböl legtöbbször 2-t, de néha 3- mat ennek a két háznak az autói "foglalnak el"... Nyilván közterület, I.J. :)

Pár hete mikor hazaért a jobbos sárgás házban lakó tini a 250-es mocijával és lezserül leb*szta az anyja Cabrioja elé akkor próbáltam neki jelezni normális stílusban, hogy az üres helyre azért nem feltétlen áll már be könnyen akárki, esetleg erre nem gondolt?
Nem férne akár az ezüst Golfjuk mögé keresztbe, vagy akár kihajtójuk elé (a fekete cabriojuk mögötti terület), hogy más meg be tudjon állni a két autó közé normálisan?

De nem is értette, "hát Ö leparkolt", megvonta a vállát, és bement a házba.
Ilyen lett a világ, evvan. :U

(#235235) macilaci78 válasza nandow (#235230) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kötelezően előírt extrák listája bővült, ezért tűnik jól felszereltnek már az alapmodell is. Sok a kikerülhetetlen biztonsági extra (radarok, sávelhagyés figyelmeztető, stb) és mellette beleraknak pár ma már alapnak számító kénelmi extrát, kétzónás digit klíma, élhető hangrendszer, tapicskolható műszerfal, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235236) Qru válasza nandow (#235230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy mezei Fabia is (1.5 tsi DSG) 10M, ahhoz kepest tok jo ara van a Civicnek.

#nincsbennetarcsi

(#235237) bandus válasza Szada85 (#235234) üzenetére


bandus
veterán

en azokat az embereket kívánom a pokolra, akik a szűkös utcánkban az első parkolóhely elfoglalásakor nem tudnak rendesen az elejére állni és otthagynak maguk mögött egy fél autónyi helyet, így csökkentve a parkolók számát :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235238) Qru válasza Szada85 (#235234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezert jo a leharcolt Jazz, azzal szivfajdolom nelkul raparkolok az ilyenekre. :D

#nincsbennetarcsi

(#235239) BigBlackDog válasza bandus (#235237) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk nem fél autónyit, de valamennyit én is hagyok. Ha ráállnak, akkor van még némi mozgásterem, hogy ki tudjak állni.

(#235240) Qru válasza bandus (#235237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vedo tavolsag, aki szorult mar be igy mert tulsagosan raalltak hatukrol azok mind igy parkolnak.

#nincsbennetarcsi

(#235241) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#235239) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ő másra gondolt szerintem, ha mögötted/előtted nincs semmi, akkor minek hagysz helyet a parkoló zónából? Minden más esetben valahol megértem...

#235234Szada85: Tény, leszarom, nemtörődöm emberek mindenhol vannak, de ahol normális a közösség, ezek kikponak vagy egy idő után egyre többen fognak a nyakukra járni, talán 1x megunják...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#235242) 6030D válasza Szada85 (#235234) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, állhatott volna a fekete elé közelebb, akár merőlegesen. De: lehet, hogy mondta a mama, hogy ne úgy álljon, mert ha rátolatnak a mocira, rádől a kocsira.
Mögé nem állhat, mert nincs felfeste parkolónak, gondolom ha arra jár a közteres/rendőr, megbünteti, nem érdekli, hogy ott lakik. Golf mögött lejtő, eldől, közelebb az úthoz járda, szintén bünti. Szerintem. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235243) tboy93 válasza nandow (#235230) üzenetére


tboy93
nagyúr

Méretre nekem nem lenne elég. Inkább 1M-val több pénzért egy AT kombi 6-os mazzag részemről.

(#235244) tboy93 válasza Qru (#235236) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt meg már nem is kommentelem inkább :D Vicc.

(#235245) Puma K válasza 6030D (#235242) üzenetére


Puma K
veterán

Rá kell tenni a motort a kabrió tetejére :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#235246) macilaci78 válasza Qru (#235240) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nagyon kell, 40 centi is elég elöl-hátul összesen. De ha nincs oszlop, kuka, vagy más fixen telepített akadály, akkor én nem hagyok helyet, max felugratok a padkára. Fél autónyi hely már egy motornyi. :U
Épp vasárnap álltam meg így a Stáció kertnél, szűk fél méter volt az oszlopig.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#235247) nandow válasza tboy93 (#235243) üzenetére


nandow
aktív tag

Belül kiváncsi leszek, mekkora. Üléspróbánál a 10g Civic belül tágasabb volt, mint a 6-os Mazda.
Azt azért sajnálom, hogy a 11g Civic-ből sedan nem lesz Európában, nekem az jön be igazán.

(#235248) tboy93 válasza nandow (#235247) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem vagyok egy nagy belter fetisiszta, 180cm-el majdnem mindenben kenyelmesen elferek. Nalad mas a szitu, tudom. Kombi kene belole, kar hogy kivezette a honda a 9. generacio utan.

(#235249) tboldi válasza molnarpeter (#235232) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja? :D

Amúgy jövő héten veszek egy olajnyomásmérőt, aztán utána eldöntjük, hogy hogyan tovább. Ha okés hidegindításkor, akkor csak vaklármázik, és a továbbiakban leszarjuk a hibaüzenetet, ha viszont alacsony, akkor Dubnicz, szívjanak a szétborítással ők. :))

[ Szerkesztve ]

(#235250) fant0mi válasza z0d1@Ku$ (#235173) üzenetére


fant0mi
addikt

Netrisken keresztül kötöm, Mapfre.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.