Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235051) tboldi válasza Vismajor01 (#235050) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az. :(

(#235052) grizlisandor válasza focvis (#235014) üzenetére


grizlisandor
addikt

Bakker. :O

(#235053) focvis válasza Qru (#235047) üzenetére


focvis
veterán

Banner 57511 a gyári cikkszám alapján (6R0915105B ami szintén Banner gyártmány).

[ Szerkesztve ]

(#235054) syIex válasza Qru (#234796) üzenetére


syIex
veterán

Sanszos, hogy nem nézik, de azért bőr kell hozzá.. :DDD
Egyébként melyik a legajánlottabb kút itthon sima diesel terén?
Sajnos már nincs V-Power sehol "akciós" áron így simát tankolok egy ideje már, de még mindig a Shellen. Van érdemi különbség valamelyik más kúthálózat javára normál / sima esetén?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235055) fant0mi válasza syIex (#235054) üzenetére


fant0mi
addikt

Az enyém (Hyundai) pont a Shellest nem szereti, kerepel.
Auchan, MOL, OMV, Avia ami nekem bejött. Ritkán járok már Auchan közelében, de ha mégis, akkor mindig tankolok ott.

(#235056) tboy93 válasza rasotamas (#235048) üzenetére


tboy93
nagyúr

honda cbf500, elborult az oldalara jaro motorral (allo helyzetben, fűre), meg is doglott 2km-el odebb

(#235057) ΞΔGLΞ válasza Qru (#235041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó... :-)
Még soha nem írtam fogyasztás miatt, nekem (most) pont tízzel több.
Nem szoktam nézni, de tegnap este állítgattam a menüben néhány dolgot, akkor láttam, hogy 18.3 liter, ez főleg város volt mostanában, dugó, klíma, és a szokásos mazsolák vánszorgása előttem, aki 20 méteréként fékez egyet a belsőben és képtelen 40-nél jobban menni, agyfszt kapok ezektől, mikor magyarba vagyok. De szerintem egy ekkora motortól (6.6L) ez teljesen frankó fogyasztás... :U

(#235058) Qru válasza focvis (#235053) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo valasztas. :K

#nincsbennetarcsi

(#235059) bandus válasza ΞΔGLΞ (#235057) üzenetére


bandus
veterán

ez még a 7es bimmer, jól emlékszem?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235060) Qru válasza ΞΔGLΞ (#235057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az vallalhato, az en is kis kavedaralom is megeszik 12-13-at ha kell es meg nem is megy. :D

Hazafele kaptam agyfa-t. Elobb egy Octavia 1.5 tsi minden kanyarban fekezett. Na azon nagy nehezen athamoztam magam aztan meg az M3-on egy ukran rendszamos Bmw onkentes rendort jatszott a belsoben. Aztan elmentem mellette jobbrol de ha ennyire frusztralt menjen haza a frontra levezetni a feszkot.

#nincsbennetarcsi

(#235061) Qru válasza syIex (#235054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passz, cegesekbe MOL, OMV es Shell is ment (mikor kivel szerzodtek). En nem vettem eszre erdemi kulonbseget.

#nincsbennetarcsi

(#235062) tepenzed


tepenzed
őstag

Kis off, Balatonra hétvégente ti le szoktatok járni strandolni? Olyan helyet keresek, ami Pestről minél közelebb van és normális, lehetőleg ingyenes parkolási lehetőség van, ahol nem reggel 6-ra kell érkezni, hogy helyem is legyen a strand közelében. Van ilyen :D ?
Csopakot és Füredet próbáltam be legutóbb, de őskáosz volt

[ Szerkesztve ]

(#235063) rasotamas válasza Qru (#235060) üzenetére


rasotamas
veterán

Minden ukrán férfi ukrániában van hadkötelezettség okán, tehát csak nő lehetett. És már meg is van miért vezetett így :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235064) rasotamas válasza tepenzed (#235062) üzenetére


rasotamas
veterán

Abszolút nem vagyok képben a Balatonnal, szerintem Siófokon meg a Tihanyi félszigeten kívül nem tudnék semmire rábökni a vaktérképen, de azt azért te is érzed, hogy a közel van Pesthez, normális, ingyenes, és nincsenek sokan feltételek nem fognak egyszerre teljesülni, mert ami közel van Pesthez és ingyenes ott még akkor is sokan lennének ha nem lenne normális. Max ha télen mész.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#235065) focvis válasza tepenzed (#235062) üzenetére


focvis
veterán

Leszoktam járni, de strandra csak este (kocsma).

Ami közel van Bp-hez, és szép, és még szabadstrand is, és akkora nagy tömeg sincs az a Zamárdi szabadstrand. Nagyon szép fekvésű, a "szádban" a Tihanyi-félszigettel, pazar látvány.
A parkolást nem tudom, hogy megy, csak biciklivel jártam ott.

(#235066) Gergőke88 válasza focvis (#235065) üzenetére


Gergőke88
addikt

A nagy strandon fizetős és hely se mindig van. Cserébe van más több hely kis, ott ingyenes és büfé is akad :)
Igaz most hétvégén SOUND lesz, úgyhogy a megtelt táblát ki lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#235067) bandus válasza tepenzed (#235062) üzenetére


bandus
veterán

hehe, szerinted rajtad kívül ezt nem akarja csinálni senki? :D nyilván emiatt ami könnyen elérjető, az zsúfolt lesz. érdemes esetleg elmenni már lelléig a déli oldalon, időben a pályán nem olyan sok, de jóval kevesebb az ember. sőt, szerintem amennyi idő csopakhoz, füredhez kell, annyi oda is elég.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#235068) syIex válasza ΞΔGLΞ (#235057) üzenetére


syIex
veterán

Milyen autó? :D

#235061; Lehet megnézem majd az OMV-t legközelebb, bár szerintem sem lesz sok különbség. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235069) Vismajor01 válasza tepenzed (#235062) üzenetére


Vismajor01
addikt

Van olyan autó ami 5s alatt van 100on, 250 min a vége, nem fogyaszt többet 4 liternél, sose romlik el és olcsó is? ;]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#235070) focvis válasza Gergőke88 (#235066) üzenetére


focvis
veterán

Csinos kolléganőmet kérdeztem 2 perce, hogy milyen klassz nap barnította színe van.
Most hétvégén volt Zamárdiban azon a strandon :D , szintén bringával*, most nem volt zsúfolt.
(*A parkolásról értelemszerűen nem tudott nyilatkozni.)

Ha Sound - akkor tuti felejtős. :K

(#235071) syIex válasza Vismajor01 (#235069) üzenetére


syIex
veterán

Tesla.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235072) tepenzed


tepenzed
őstag

jóvanna, álmodni lehet :DDD
Akkor megtolom kicsit a déli parton az autópályán még

(#235073) brumi1024 válasza syIex (#235071) üzenetére


brumi1024
veterán

Az olcso kimaradt, hasznaltan dragabbak mint ujonnan. :DDD

(#235074) barnam_ válasza tepenzed (#235072) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha a Pestieket akarod elkerülni, mindenképpen tovább kell menned Zamárdinál :DDD
Balatonban nem szoktam fürödni, de az M7-en a völgyhíd után már nem szoktak sokan lenni a pályán.

(#235075) kisza25 válasza tepenzed (#235062) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mindjárt főszezon, ilyenkor nincs, de déli oldalon sokkal nagyobb szabadstrandok vannak. Blelle parkolás még ingyenes 2,5 km hosszú szabad strand (hajókikötőtől Bboglárig), ha nem a kikötőhöz mész még hely is akad a parton.
Kocsit ott hagyod a Lidl, Aldi, vagy Penny parkolóba és egyenesen lemész a partra, végig szabad strand van. Lent is ingyenes, de nem fogsz tudni megállni
Bboglár idén már fizetős lesz, Siófok, Zamárdi, Földvár már egy ideje fizetős (parkolás)
Másik a Fonyódligeti Árpádstrand és Bboglár Fonyód felöli oldalán az Erzsébet utcával szemben mész le a partra ott is van egy kevésbé ismert szabadstrand.
Amúgy általaban mindenhol van egy nagy strand és több kicsi, pl. Bfenyvesen 8db strand van Bbogláron 3 nagyobb, Blellén 1nagyon nagy és 3kicsi
És akkor még ott vannak az utca végi kis strandok :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#235076) tepenzed válasza kisza25 (#235075) üzenetére


tepenzed
őstag

:R

(#235077) szabonagyur válasza kisza25 (#235075) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felétek a szupermarketeknél nem fizetős ha egész napra hagyod ott az autót?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#235078) Qru válasza rasotamas (#235063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lattam ki vezetett egy leharcolt X3-as volt. 4-es padlon kuldtem, nehogy eszebe jusson nem beengedni. :D

Btw lehet meg a haboru elott jott at vagy mar van jogsija de meg nem hadkotes esetleg mas allampolgar stb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235079) tboy93 válasza szabonagyur (#235077) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eszaki parton legtobb helyen mar figyelnek erre, hogy ne tudd otthagyni.

(#235080) barnam_ válasza szabonagyur (#235077) üzenetére


barnam_
nagyúr

Erről jut eszembe, 25€ kárán megtanultam használni a parkoló órát ahol beállítod mikor érkeztél :D

(#235081) ΞΔGLΞ válasza bandus (#235059) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen már 2.5 éve megvan.
Többekkel ellentétben nekem nagyon tetszik az új is.
-----------
#235068sylex1
2020 januári 760Li

-----------------

#235060Qru

Nem értem ezeket a feleslegesen fékezgetőket, mert ha fosik, akkor ne üljön autóba és főleg ne tartsa fel, aki megpróbálna haladni az előírt sebességgel. Magyarországon nagyon gyakoriak ezek a mazsolák.

(#235082) syIex válasza ΞΔGLΞ (#235081) üzenetére


syIex
veterán

Az egy gyönyörű "dög"! :K
Szerintem ahhoz képest, hogy mekkora, milyen motor van benne és hány paci az a 18 liter egyáltalán nem is vészes. Nekem az A6 bekap városba 12 simán.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235083) tboy93 válasza ΞΔGLΞ (#235057) üzenetére


tboy93
nagyúr

Képet dobhatnál róla :) Azért költségek tekintetében combos ez a 18L-es fogyi, plusz a jelenlegi tankolási nehézségekkel fasza lehet 250km-enként kutat keresni.

[ Szerkesztve ]

(#235084) tboy93 válasza syIex (#235082) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én a mezei 2.0 155le szívó accorddal is meg tudtam etetni 11-et Bp-en ha nagy dugó volt. A 2.4 automata accord benyal pesten 16-17 körül, ahhoz képest 6.600ccm-el nem sok a 18 lityó.

[ Szerkesztve ]

(#235085) syIex válasza tboy93 (#235084) üzenetére


syIex
veterán

Igen szerintem is így van.
Nekem is megette az 17-es RS Octavia is a 10 litert bent simán, szóval ez a 2.7-es kotró nem csoda, hogy 12 alatt nem áll meg, chip előtt meg még több volt..
ΞΔGLΞ azt írta, hogy főként város szóval azért nem értettem a #235083 kommentedet, mert valóban "nem sok", ahhoz képest. :D

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235086) tboy93 válasza syIex (#235085) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az autóhoz mérten nem sok, de azért költség és egyéb tényezők tekintetében nem szívesen tankolnék ilyet.

Szerk: Átfogalmazom :R

[ Szerkesztve ]

(#235087) Qru válasza ΞΔGLΞ (#235081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyenesekben jo tempot ment, de minden egyes kanyarnal fekezett. Aztan szerencsere egy Opeles nagyapo feltartotta egyenesben es akkor el tudtam menni mellettuk.

#nincsbennetarcsi

(#235088) focvis válasza focvis (#235045) üzenetére


focvis
veterán

Az 1-es hengerben az új gyertya is "össze van ütve", nincs hézag.
Kompresszió 9,5, a többiben 12,5. Egyelőre nem bontják tovább.

Most írok levelet a kereskedésnek.

[ Szerkesztve ]

(#235089) syIex válasza tboy93 (#235086) üzenetére


syIex
veterán

Úgy gondolom aki ilyen autót vesz / ilyen autóval rendelkezik nem igazán érdekli, hogy mennyit kell tankolni bele. Ha valaki megvesz 50 millióért egy autót az már tudja tankolni véleményem szerint. :D
De majd ΞΔGLΞ vagy aki ilyen értékű autóval rendelekzik itt az megerősít vagy cáfol ebben, mert lehet csak én gondolom rosszul. :B

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#235090) Qru válasza focvis (#235088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:o

Nem jo, nem jo. :((

Probald meg visszavetetni veluk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235091) kisza25 válasza szabonagyur (#235077) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem, sehol sem fizetős semmilyen parkolás Blellén (még)
De pl. Fonyódon a Sparnál 1óra van ingyen, ha ott vásárolsz.
Kihagytam az Mc donalds és jysk között van egy nagy önkormányzati parkoló (régen Fortuna parkoló, Fortuna utca) ott is meg lehet állni (van elektromos töltési lehetőség is, igaz csak 2db)
Amiket írtam mind kb 300-400 méter a szabad strandtól.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#235092) tboy93 válasza Qru (#235087) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap este kellemes tempóban jöttem haza motorral M1-en, az autósok 95%-a simán kihúzodik bármiféle villogás, seggbe állás, index nélkül. Van egy két gyöktörzs akik vagy alszanak a belső sávban vagy csakazértsem engednek el. Azokat én is kerülön jobbról.

(#235093) tboy93 válasza focvis (#235088) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fú, erre kíváncsi leszek mi a franc történt vele 60e km után :U

(#235094) Qru válasza tboy93 (#235092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Motorral konnyebb, ott van tarcsi. :D

A motorosakkal en is elozekenyebb vagyok. Menjenek, elvegre varjak a vesejuket. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#235095) tboy93 válasza syIex (#235089) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze, gondolom ez a legkisebb költség az autóval :D

(#235096) brumi1024 válasza focvis (#235088) üzenetére


brumi1024
veterán

:( Gondolom ez a beszereles utan tortent akkor, mit javasolnak csinalni vele?

[ Szerkesztve ]

(#235097) ΞΔGLΞ válasza tboy93 (#235083) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó majd teszek fel, de anno felraktam jó párat. Előtte AMG merci volt, arról még videót is tettem fel, az se evett kevesebbet, ráadásul a v8-as hangjától néha a falramásztam (nekem már csak a csend a lényeg), végül beszámíttattam ebbe az (akkor) új 7-esbe. Én csak "százast" tankolok, ott nincs limit és német rendszámú is az autóm.

(#235098) CactuS válasza ΞΔGLΞ (#235081) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem a minap volt, hogy 2x2s sávos úton, 70-es tábla mellett kocogtam a belsőben egy jó 90-es tempót - mögöttem nem jött senki, amúgy mindenki 100 körül megy itt, mert ez már a külvárosi rész, sehol egy gyalogos forgalom és hirtelen bejött a sávba egy klasszikus foskék fabia, a vezetőről annyit, hogy a fejtámlán átnézve látszott az út, tehát a kormány alatt nézhetett az útra. Mindezt tette egy jó 40-es tempóval, azért, hogy egy jó 800 méter után leforduljon balra. Vesztemre én is arra mentem volna, ketten álltunk a pirosnál. Én már sárgán tudtam "áttolni" a kereszteződésen, mert elsőre megpróbált visszafordulni, csak éppen a keresztutcából ilyenkor jobbra zöld van és jöttek. Miután befordultunk utána és megpróbált egyből visszafordulni, úgy, hogy jött felé egy nyerges szemből a Gyár utcából.... Na itt már kicsit eldurrant az agyam és addig feküdtem a dudán, amíg félre nem állt az út szélére, utána még át is kérdeztem, hogy miért nem BKVzik, ha láthatóan már nem tud vezetni... Nem tudom hány embernek kell meghalnia, megsérülnie, hogy végre komolyan vegyék az orvosi vizsgálatokat a jogosítványok esetében.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#235099) ΞΔGLΞ válasza syIex (#235089) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem sem sok.
---------
#235087Qru
Akkor még szerencséd volt.

(#235100) tboy93 válasza Qru (#235094) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az 500-asnak elég rövidek a fokozatai, ezért a 6. is hamar leforog. Nyilván, a jobb gyorsulás érdekében. (Az accordnak nagyobb végsebessége volt mint a CBR-nek)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.