Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234951) kisza25 válasza focvis (#234940) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én így vagyok az opellel és a seattal, bár a seaton már cseréltem pár dolgot, eddig 2000km-t raktam bele, jövőhéten Bp kell mennem, még gondolkozom, hogy opel, vagy seat

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234952) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Fuelio-alkalmazást használ valaki? Segítség kellene

(#234953) Peter.70 válasza Peter.70 (#234952) üzenetére


Peter.70
őstag

Megoldódott

(#234954) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan kút, ahol hatósági áron lehet kannába tankolni? Gondoltam betárazok egy kisebb mennyiséget mielőtt beüt az esetleges üzemanyaghiány amivel riogatnak.

(#234955) Qru válasza bear_ (#234954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elkestel, mar nem lehet.

#nincsbennetarcsi

(#234956) szabonagyur válasza bear_ (#234954) üzenetére


szabonagyur
félisten

Üzemanyag hiány a betárazás miatt lehetne... Mennyit akarsz betárolni? Gondolom ilyen 30-40L max? Ennyit tárolni nem igazán érdemes...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#234957) bear_ válasza szabonagyur (#234956) üzenetére


bear_
aktív tag

60 literre gondoltam. Valószínűsítem, hogy nem egész nyáron lesz üzemanyaghiány, ha lesz is csak időszakosan, de mivel vidéki vagyok és itt szar a tömegközlekedés nem szeretném lerakni a kocsit.
Na de ha nem lehet így tankolni akkor veszek piaci áron 100as benzint.

(#234958) sutszi válasza szabonagyur (#234956) üzenetére


sutszi
veterán

Valóban nem... kivéve ha hosszabb letarthatóságú 100-ast tárol le... Igazából már csak vész-vész tartalékra van értelme berendezkedni... Kb 1 tank benzin arra az esetre, ha beüt az amire senki sem mer gondolni sem... Aztán nagyon gyorsan lépni kellene.

Limitációra lehet számítani, de full kifogyásra nem...vagyis kis eséllyel Reménykedjünk benne, hogy nem lesz ekkora baj.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#234959) Qru válasza bear_ (#234957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tovabb is elall, ha hosszabb tavu tarolas a cel mindenkeppen 100-ast erdemes betarazni.

#nincsbennetarcsi

(#234960) molnarpeter válasza bear_ (#234957) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha az a vidék, Xhénia sem ad már kannába?

(#234961) szabonagyur válasza sutszi (#234958) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha beüt akkor esélyesen menni sem tudsz majd menni sehova, stb stb.

Ennyi erővel minden 2 napban vagy fogyás függvényében tele kell rakni az autót, háttal parkolni és ki lehet lőni ha menni kell...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#234962) rasotamas válasza bear_ (#234957) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is gondolkodtam rajta, hogy veszek egy IBC-t, de használtba nem mertem, uj van vagy 80, ha tele is teszem apránként fél millából, csak kb 300 ezret spórolok vele, minusz az ibc ára, meg locsolgathatom össze vissza, mellémegy, ha beleesik valami kosz, mehet a kukába, ha véletlen csak egy cső/tölcsér/kiskanna koszos a folyamatban, tönkrebaszhatja az üzemanyagrendszeremet, aztán még ott van, hogy ha csak ott áll és nem használgatom, akkor berohadhat, nem ér annyit az egész, így meg már főleg, leszivogtani én tuti nem fogom.

Arra jutottam, és neked is azt tanácsolom, 3/4 tanknál már tedd tele, akkor mindig van majdnem egy teli tankod.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#234963) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Bacsis a sztár? [link]

(#234964) bear_ válasza molnarpeter (#234960) üzenetére


bear_
aktív tag

Ez másfele vidék, itt nincs olyan kút.

#234962 rasotamas: Szerintem az már túlzás. Én nem számítok tartós üzemanyaghiányra (ha lesz egyáltalán), ez a 60 liter pedig pont elég arra, hogy be tudjak járni dolgozni akkor is, ha véletlenül pont akkor fogy el a kocsiból az üzemanyag amikor a kutakról is.
Persze ez a rátankolós megoldás nekem is eszembe jutott, úgy még tovább ki lehet húzni.

(#234965) bandus válasza bear_ (#234954) üzenetére


bandus
veterán

huh, micsoda előrelátás, ez még senkinek sem jutott eszébe ;]

btw én is ezt teszem, 10-15 liter fogyi után már tankolok. jövő héten van egy utam bécsbe, utána is megy tele az autó :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#234966) simonjoe


simonjoe
senior tag

Esztergomban 864/l -ért tankoltam 51 lityi jómagyarmoldízelt. De, legalább vót. Szikrázó napsütésben ebéd után indultunk Szlovákiába egy kicsit túrázni. Megérkeztünk Donovaly-ban és szarrá áztunk. Szép tiszta CC tiszta ganyé lett. :W Fordultunk vissza, így csak a kocsi túrázott. :D

Joe

(#234967) Vismajor01 válasza tboldi (#234942) üzenetére


Vismajor01
addikt

Miért pont Győr? Pest mindennek a közepe. En egy órára vagyok Pestről meg te is, ha nekem Győrbe kell mennem az min 2 óra és mivel az ország széle ezért joesellyel mindenkinek messze aki nem épp környéki. Ha valaki Pécs, Szeged, Debrecen, Miskolc, Pest akkor joesellyel offos, nem?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#234968) tboldi válasza Vismajor01 (#234967) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mer’ Győr a szülőfalum. ;]

Viccet félretéve (illetve nem teljesen, mert tényleg az :D):
Csak a magam nevében tudok beszélni, a többiekében nem, de nekem éppenséggel nincs kapacitásom BP-re menni sajnos, viszont vagyunk itt egy páran GY-M-S vármegyeiek, egy részükkel már találkoztam is néhányszor személyesen, és szívesen összefutnék velük újra. De természetesen bárki csatlakozhat lakhelytől függetlenül, ezért is írtam ki publikusan. :)

Szoszo94-nek amúgy ígértem egy aksimérést is. :D

[ Szerkesztve ]

(#234969) Szoszo94 válasza tboldi (#234767) üzenetére


Szoszo94
őstag

2019* - 2018-ban még nem volt meg ez a kocsim :P Augusztus eleje elvileg oké nekem, de mivel hétköznap, így a 17 órai érkezést garantálni nem tudom :B Akksimérés már ki is ment a fejemből, tééényleg :D

Tankajtó bal, kipuff mindkét oldalon - én sem huzigálom át, ritkán kell várnom. Cégesen szintén balos a tank.

opr: Neked is IS250 van ugye? Akkor generátor :K 150-200k km közt a diódahíd meghal, jobb esetben jelez az autó (nekem már kábé 20k km óta, ha jódarabig 2000rp körül közlekedek akkor feldobja az akksilámpát, egy padlózásra el is tűnik). Vannak, akiknek egyből meghal és jöhet a tréler. Egyébként a szénkefék még alig használódnak el, csak a diódahíd hal meg. Ha lenne időm, kivenném én is és elvinném felújíttatni. Egy ideje van BT-s akksifigyelő rákötve a sarukra, amikor felvillan a piktogram akkor valóban elmegy a töltés, de alapjáraton is csak 13,6V padlón pedig 13,9-14V, ami kevés. Szeretek veszélyesen élni, igazából oroszrulettezek azzal, hogy így járok vele ;] Lassan utolérem magam, aztán lesz idő talán az autóval is foglalkozni augusztusban. Na meg pénz is kell, a nászút laza 750k-val több lett végül, hazafele új repjegyet kellett venni :(((

Vismajor01: BP-i talikra nekünk "vidékieknek" nehezebb feljutni, úgyhogy volt már minitali itt Győrben régebben is. Én szívesen felmennék a nagyfaluba is, de eddig egyik időpont sem volt jó, plána, hogy azok is általában hétköznap voltak :DDD Az igazi az lenne, ha össze lehetne hozni egy nagy topiktalit, de ez kábé kivitelezhetetlen - így legalább aki akar és van rá ideje/kedve, el tud menni a hozzá közelebbihez :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#234970) opr válasza Szoszo94 (#234969) üzenetére


opr
veterán

Igen, szintén is250. Köszi, ez jó infó! :R
Viszont szerintem akkor nem fogok szarozni, kap új geberátort meg akkut is, az a biztos. Egy hónap múlva megyek keresztül egész Európán, nem igazán merek kockáztatni ezzel. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234971) molnarpeter válasza opr (#234970) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jobban bíznék egy szakértő által felújított generátorban, amibe válogatott alkatrész kerül, mint egy utángyártottban (jó esetben is változó minőségű csapágy stb van.
Régi akku érdekelne ;]

(#234972) opr válasza molnarpeter (#234971) üzenetére


opr
veterán

Nem valami olcsó szart fogok bele rakni se generátorból, se akkuból. Normál esetben valószínű én is inkább pöcsölnék a felújítással, de most nincs ilyenekre idő. Plusz itt angliában nem is annyira triviális a dolog, nehéz olyat találni, aki megcsinálja, és még ha találsz is ilyet, általában vagy a világ végén van, vagy hónapok múlva ér rá, addig be van táblázva, vagy mindkettő. :(

Tegyük hozzá, mindegy mi van, nagyon max két évig lesz még megtartva, utána nem lesz gazdaságos üzemben tartani szegényt, mindegy, mennyire szeretjük, úgyhogy maximum annyit kell kibírjon.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#234973) molnarpeter válasza opr (#234972) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja, az angilali részről lemaradtam :R itthon gyakorlatilag kevesebb volt jó anyagból felújíttatni, mint a legolcsóbb cseredarabos olcsó webshopból.
Hazai bontósokat biztos érdekli majd az autó, persze feje tudja, hogy éri meg jobban.

[ Szerkesztve ]

(#234974) Richard! válasza tboldi (#234942) üzenetére


Richard!
addikt

Természetesen Július 2-ára és 3-ára gondoltam, csak nem azt írtam. Percekkel előtte nyálaztam az augusztusi beosztásomat és az kevert be... Közel a nyugdíjhoz már nem úgy fog az agy... :W

radi8tor: Ezért nem is értettem a hozzászólásod... :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#234975) tboldi válasza Richard! (#234974) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jól van, mindenkinek, aki feltehetően nem olvassa ezt a topikot, augusztust írtam priviben is. :DDD

(#234976) Richard! válasza tboldi (#234975) üzenetére


Richard!
addikt

De már meg is kapták a következő spam-cunamit ;]
Köszi :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#234977) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Új Cupra modelleket láttátok már?

"Három új, legalább részben elektromos modell kerül piacra, CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan és CUPRA UrbanRebel néven, miközben a jelenlegi modellkínálat is megújul. A magyar közönség számára pedig külön büszkeség, hogy a Terramar modellt Győrben gyártják majd."

⭐ Stella

(#234978) radi8tor válasza Richard! (#234974) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Javítottam az elírást az eredeti posztban.

⭐ Stella

(#234979) Richard! válasza radi8tor (#234978) üzenetére


Richard!
addikt

Köszi :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#234980) focvis válasza kisza25 (#234951) üzenetére


focvis
veterán

Azzal mennék amin van autópálya matrica, ha mindkettőn van, úgy a kényelmesebbel, ami feltételezésem szerint az Insignia.

(#234981) pècsimunkás válasza tboldi (#234975) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az a baj, hogy nekem BP, ès GYSM vármegye is messze van Szentlőrincről :( .
Pedig a július 2.-3.- a pont jó is lenne. Meg lehetne másik időpont is, mert 3hetet vagyok itthon, de Szentlőrinc, vagy Baranya vármegye mindentől is messze van :( .

Ha már hazaèrkezès :BC: 6,2
Korlátozás nélküli szakaszokon, vagy a 130- as szakaszokon 140-150, minden más - 60-120 közötti- korlátozásnál +10km/h- val jöttem. Természetesen óra szerint.
Eisenach -Kőszeg távon 6,7 volt a kiírás, ami Szentlőrincig lement 6,2- re. Lehetett a szokásos 5l/ 100km az országúti fogyasztás. :)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#234982) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

lenne ket kerdesem, hatha tudtok segiteni:

1, autopalyas sebessegnel sercego hangot hallok, mintha a hangfalbol jonne amikor rossz a vetel a radioban, de kikapcsolt zenevel is hallom, tehat nem az. ami fura, hogy erzesre elolem jon, tehat kb. a kormany mogott, ahol a szelvedo szellozoje van :F lehet valami illesztesi problema?

2, Carplay-t hasznalva a google mapsben hogy tudom beallitani, hogy beszeljen? Csak pittyen egyet, ha kene valamit csinalni, de eleg keson. Korabban mar beszelt neha, a telefon nemitasaval nincs osszefuggesben latszolag...

:R

hábm bábm

(#234983) kisza25 válasza focvis (#234980) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tipon volt minden matrica, insignia jobb lenne, de a seat az enyém, amúgy utóbbin van somogy+zala matrica

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#234984) focvis válasza kisza25 (#234983) üzenetére


focvis
veterán

A Tipo matricáit át tudod íratni az ügyfélszolgálaton az Ibizára amennyiben megvannak nálad a vásárláskor kapott bizonylatok.

(#234985) Qru válasza pècsimunkás (#234981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Auris?

#nincsbennetarcsi

(#234986) pècsimunkás válasza Qru (#234985) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Igen

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#234987) stickermajom válasza pècsimunkás (#234986) üzenetére


stickermajom
addikt

Csak a Munkás! :C

(#234988) Qru válasza pècsimunkás (#234986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt! :K

#nincsbennetarcsi

(#234989) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Érdekes egy topik ez. Egyik téma, ki hogyan készül az üzemanyaghiányra, a másik, hogy a topiktali miért ép az ország sarkában legyen a vízfejű főváros helyett.
Megmondom az őszintét, engem is foglalkoztat mindkét téma, így lehetne például online tali, vagy beülhet mellém pár topiktárs. Van vonóhorog, húzhatok tréleren is egy másik autót. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#234990) simonjoe válasza vans? (#234982) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az elsőre kérdésedre.
Egy-két héttel ezelőtt nekem is ugyan ez volt a problémám. Bele voltam betegedve, mert nem találtam a hang forrását. Külföldre utaztunk, legszívesebben visszafordultam volna. Majd egy jó 100km megtétele után megtaláltam! Kiderült, h az új sportcipő talpa nyikorgott a gázpedál gumiján! :D Apró pici mozdulatokra, halk, recsegő cicergő hangot adott.

Joe

(#234991) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Fizetos parkolo ovezetben, fizetos idoszakban megallok a pekseg elotti, xy pekseg reszere fenntartott parkoloban az fizetos vajon vagy sem? :F Nem aruszallitos parkolo.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#234992) MunezXBK válasza szabonagyur (#234991) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

X6M-mel biztos nem fizetős. ;]

(#234993) pècsimunkás válasza stickermajom (#234987) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K ;) :K

Neked is?

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#234994) radi8tor válasza szabonagyur (#234991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az ahogyan te is mondtad nem fizetős hely mert a pékségé.

⭐ Stella

(#234995) Qru válasza szabonagyur (#234991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha kresz tabla akkor nem kell, mert a pekseg fizetett a teruletert. Ha csak egy sajtcetli van kint az pont nem er semmit.

#nincsbennetarcsi

(#234996) szabonagyur válasza Qru (#234995) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aszfaltra festett, szoval egyik sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#234997) pècsimunkás válasza Qru (#234988) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jól fogyaszt, igazából odafigyelès nélkül,, simán 5-5,5 az országúti fogyasztása, ha odafigyelek, 4,2-4,9!
De, nem nagyon foglalkozom vele, èlvezem a kisturbóst :D
5 èv alatt sem untam meg az Aurist :) .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#234998) pit stop válasza radi8tor (#234977) üzenetére


pit stop
addikt

Mi a f....nak kell ez a plusz egy márka Seat (és többi tucat márkájuk) mellett nem értem. Seat/Skodát se tudják egymáshoz képest pozicionálni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#234999) vans? válasza simonjoe (#234990) üzenetére


vans?
őstag

Mi is nyaralni mentunk, de oda es visszafele ket kulonbozo cipo volt rajtam, es szerintem ez nem csikorgas, hanem serceges, tenyleg mint amikor nincs jo vetel a radional.

hábm bábm

(#235000) Peter.70


Peter.70
őstag

1/2 órája a [Veres Péteren az OMV-n] az egyik kútoszlopon nem volt se 95-ös se MM95

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.