Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) TaaT válasza Tsebacsi (#24050) üzenetére


TaaT
veterán

Amit szabad Jupiternek... :)

Én viszont azt mondom inkább legyen felvételed mint hogy ne legyen. :)

Give them hell Ukraine!

(#24052) Skillet válasza KisBundi (#24045) üzenetére


Skillet
addikt

ehhez szerintem simán megy ez a kis virsli. tudom, hogy gyári. jó ez így. van ám mozgása is a kipufnak menet közben. koppra nem építhetik köré a lökőst.
enyémbe is ilyet raktak bele vizsgánál és úgy fotózták le, mintha az lenne a gyári és a kályhacső meg csak valami felfaragható kipuf vég :D :D
majdnem befostam ezen :D idén én is lefotózom, amikor csinálják :B

(#24053) boogie84
csinos. milyen márka? és mibe is lesz ez? jaaa, mazda? ugye?

(#24055) tomiii
azt el is hiszem... kis barátom :D :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#24053) boogie84


boogie84
veterán

Juhejjj :DDD

[link]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#24054) KisBundi válasza Skillet (#24052) üzenetére


KisBundi
őstag

Ez a gyárija. :) Szóval csak egy picit nagyobb véget szeretnék rá. :)

(#24055) tomiii. válasza boogie84 (#24053) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ez nem is gyári alkatrész. :W Mindenki csak vesz i a kitudja milyen minőségű kókány cuccokat. ;]

(#24056) tboy93 válasza boogie84 (#24053) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#24057) EQMontoya válasza tomiii. (#24055) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én csak az vágottrugós paprikajancsikra vagyok kiakadva, akik gyári keménységű gátló mellé berakják a Kraz-rugót, aztán persze a 20 forintoson átmenve is tudják, hogy fej volt, vagy írás, ezek után pedig meg vannak győződve arról, hogy így mennyire kurvajó a futómű és stabil. A nyomvájúkon meg 25-nél nem mernek gyorsabban menni.

Egy állítható, tisztességes szett a hozzá tartozó rugókkal, az jöhet bármikor, mint pl. a lenti is.

Same rules apply!

(#24058) tboy93 válasza EQMontoya (#24057) üzenetére


tboy93
nagyúr

jdm foreva ;]

(#24059) aero. válasza KisBundi (#24054) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én is akarok egy szolid krómozott véget, snassz a gyári szürke cső. Írd majd meg ha vettél.

(#24060) tomiii. válasza EQMontoya (#24057) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem is volt ilyen korszakom, bár mindig felújított/keményített lengéscsillapítóval. Sőt, a versenyautó alatt Lindornál készített lengéscsillapító van vágott ültetőrugóval, hogy tovább menjek, a magamnak épített autó alatt szintén Lindor által rendbe tett oda-vissza csillapítású extra kemény gátló lesz vágott Zuk rugóval és nagy reményeket fűzök hozzá paprikajancsiként :D Persze, nem ez lenne, ha tudnánk, hogy szar, de mivel a mi első futóművünk egy csoda, annyira tökéletes a pályán, ezért kár rá többet költeni. :B

Szinte alig dől nem betonkemény a rugó, tehát nem pattog el, meg lengéscsillapító is be van lőve nagyjából a rugó erősségéhez. És hátul a 25 éves lengéscsillaptók, 25 éves vágott rugókkal vannak. Felújítás nélkül :D éS ezt bátran betenném utcaiba is :B

[ Szerkesztve ]

(#24061) EQMontoya válasza tomiii. (#24060) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért egy felújított, felkeményített gátlót ne hasonlítsunk a 15 éves gyárihoz. :)

Same rules apply!

(#24062) tomiii. válasza EQMontoya (#24061) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Az is igaz. :D ha már kókányolás: [link] 1 órája lettek kész, ha egyszerűen nem tudnak megfelelő szilentet gyártatni a Ford mérnökök, muszáj, hogy magának csinálja az ember. ;] Mire kész lesz mindenhova... :O

[ Szerkesztve ]

(#24063) boogie84


boogie84
veterán

Köszi urak, bízom benne, hogy nem fog meghibásodni, és hogy jobb lesz mint a Tein Street Advance. Azt lehetett volna még keményíteni a pályára.

Katona Gábor is csinál lengéscsillapítókat, gondoltam veszek egy orrán száján eresztő bilstein szettet, azzal nem is lett volna gond, találtam olcsón, de a rugó hozzá egy százas, + az átalakítás ilyenre, hogy állítható legyen. Kb ott tartottam volna mintha veszek egy szettet. Uh unkább plug and play.

Remélem tartós lesz.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#24064) Kornel


Kornel
veterán

Ha mar gatlok.
Swift sporthoz beruhazok ket hatsoba, mert az egyik porvedoje 0 fok alatt olyan hangokat ad, hogy megorulok. Bemerettem, az egyiknek 29%, a masiknak 35% a maradek talpero erteke, azt mondta a fazon, hogy o hagyna, de en inkabb cserelnem.
A gyari vicc, 50k a szett hatra (csak ehhez gyartott monroe, de csak suzuki cimkevel kapni esztergomon keresztul, suzuki felarral)
A kisebb motoros swifteke is belemegy fizikailag, csak sokkal puhabbak, ezert nem foglalkoznek veluk, kiveve talan a sachs super touring, amit ir, hogy sportfutomuhoz is ajanlja. Kerdes, hogy eleg kemeny lenne-e a gyari sport gatlohoz kepest. Amugy 20k lenne a szett.
Illetve ami biztos jo lenne, az a koni str t, ami legalabb olyan kemeny, mint a gyari, es minosegben is abszolut jo. Ebbol 30k a szett hatra.
Legutolso lehetoseg , hogy kiszedem es elviszem a lindorhoz felujitani, csak kerdes, hogy tudjak-e a gyari ertekeit, illetve a porvedok meg ugyanugy szarok lesznek...

[ Szerkesztve ]

(#24065) stickermajom válasza TheProb (#24015) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem úgy van, hogy az új csoda fix traffik még nem mérnek, mert tesztüzem van?

Tényleg, mi a helyzet a kis Puntoval? Nem láttam mostanában semmit róla.

[ Szerkesztve ]

(#24066) Mágus2 válasza Kornel (#24064) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

egyiknek 29%, a masiknak 35% a maradek talpero erteke

Az kuka.

Bilstein sport?

[ Szerkesztve ]

(#24067) K Norbi válasza stickermajom (#24065) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is így tudom, ha aktívak lesznek közzéteszik a Police.hu oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#24068) pocokxx válasza pocokxx (#23877) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Újra én. Egy ismerősöm szerint érdemes lenne ránézni a termosztátra is. Simán lehet ott valami bibi, ami miatt nem engedné át a "nagy körre" a vizet, és az szimplán elforr minden lehetséges helyen. Ennek a magyarázatnak lehet realitása? Hogy tudnám a legegyszerűbben ellenőrizni?
(Klíma nem működik, a kompresszor be sem kapcsol. Tavaly télen kellett cserélnem a digitális klíma vezérlőegységét, mert látszólag egyik napról a másikra bemondta az unalmast. Fűtés most van, viszonylag hamar melegszik az autó. A vízhőmérsékletjelző viszont össze-vissza mutat.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24069) Nkboy


Nkboy
senior tag

Ezért változik a magyar rendszám

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#24070) MunezXBK válasza pocokxx (#24068) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az inkább hőgomba lesz.

(#24071) TheProb válasza stickermajom (#24065) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom, remélem még nem mennek.

Szépen megy, ma vittem első szervízre/átnézésre. Kíváncsi leszek mit kell cserélni még rajta...
Az aljáról csináltam pár képet, majd megoszom veletek is, mert azért van 1-2 rész ahol tényleg "szépen" rohadt...

Amúgy vki felsötétíthetne, hogy hogyan zajlik általában ez a szervízes téma. Helyi szerelőhöz vittem most a kocsit, mert fater ismeri őket, meg beszállítójuk is. Gondoltam korrekt árat adnak, stb. Erre mondom a főnöknek, hogy ha kevesebb kedvezményt tud adni az alkatrészekre, mint a unix kártyás 10%-om akkor használja a kártyámat. Erre azt mondja, hogy akkor menjek én el az alkatrészért, de akkor nincs gari. Unix oldalán azt írják, hogy a szerelőnél is "le lehet húzni a kártyát", akkor mégse? Valamint ezek szerint akkor mégis teljes áron számolja az alkatrészeket. A kötelezően cserélendő dolgokat írtuk eddig össze (vezérlés, olajok, szűrők,etc.) és már erre 70k-t mondott munka ktg.-el együtt... (kb 50k-ra kalkuláltam az alap/kötelező dolgokat).

+1:
Párásodás ellen ki milyen lifehack-et, készítményt használ?
Az alábbit próbálta már esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24072) pocokxx válasza MunezXBK (#24070) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mármint lehetőségként a hengerfej helyett? Vagy inkább csak a leírt jelenségből következtetve?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24073) -v- válasza Kornel (#24064) üzenetére


-v-
addikt

Ha hátul ilyen szar akkor elöl se lehet már 100-as ... én biztos mind a négyet cserélném egyben.
Az meg pláne elég szar, ha nem ugyanolyan csillapítás lesz hátul, mert más típus megy bele :U

A gyari vicc, 50k a szett hatra

Ezek ilyenek ezek a sport modellek ;)

[ Szerkesztve ]

(#24074) Tsebacsi válasza TheProb (#24071) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én azt láttam/hallottam, hogy a Gilette borotvahab egész jó párásodás ellen. Befújod az ablakot, elkened, majd papírtörlővel tisztára törlöd.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24075) Motion_Blur válasza -v- (#24073) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24076) MunezXBK válasza pocokxx (#24072) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha hengerfejes, akkor forralja, nem ugrál össze-vissza.

(#24077) pocokxx válasza MunezXBK (#24076) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Rosszul fejeztem ki magam: Össze-visszamutat = A víz már forr, de még mindig 85 fok körülinek látszik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24078) tboy93 válasza TheProb (#24071) üzenetére


tboy93
nagyúr

A szerelok altalaban nem ujjonganak azert ha te viszed az alkatreszt vagy odaadod a kedvezmeny kartyad hogy majd azzal vegyek a cuccot, mivel ok kemeny penzeket keresnek az alkatreszeken. A szerelonek altalaban 50% (vagy tobb) kedvezmenye van az unixnal/bardinal es ha neked a webshopon feltuntetett aron adja a cuccot, akkor eleg sokat szakit a munkadijon felul is :)

Keress masik szerelot, aki nem gecizik ha te viszed az alkatreszt...

(#24079) Mágus2 válasza pocokxx (#24077) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szisszen a kiegyenlítő, ha kinyitod melegen, miután leállítottad? Vízpumpa műküödik?(alapjáraton a vékony csövön pisilnie kell a kiegyenlítő tartályba...)

(#24080) TheProb válasza Tsebacsi (#24074) üzenetére


TheProb
veterán

Pont géllel kentem vmelyik nap a két első-oldalsó ablakot. Akkor elég kulás maradt az ablak, de után már szépen felszívódott, kíváncsi leszek, hogy milyen "élesben".

(#24078) tboy93: Hát majd kiderül mi lesz, egy biztos, hogy ha baszakodni akar akkor utoljára mentem hozzá.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24081) tomiii. válasza Kornel (#24064) üzenetére


tomiii.
aktív tag

"Legutolso lehetoseg , hogy kiszedem es elviszem a lindorhoz felujitani, csak kerdes, hogy tudjak-e a gyari ertekeit, illetve a porvedok meg ugyanugy szarok lesznek.."

Már miért ne tudná a gyárit? annál akár jobbat is. Olyanra csinálják, amilyenre akarják. Nekem a gátlók 3.000ft-os rozsdás vackok voltak mikor felküldtem: így küldte vissza, ha még mondod is, hogy porvédőt intézze, biztos megcsinálja. Kérdés, hogy árban jobban jössz.e ki, mintha vennél valamit újonnan.

(#24082) pocokxx válasza Mágus2 (#24079) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Inkább vákuum van a kiegyenlítőben. Vízpumpa új, vezérműszíj csere volt a nyáron. (A szerelő is azt mondja, hogy biztos, hogy hengerfej gond, mert 0,8 bar helyett 1,5 barig ment fel a nyomás a hűtőrendszerben, amikor rámértek. Emiatt is posszant el a hűtő sarka.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24083) Mágus2 válasza pocokxx (#24082) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor mire vársz? Hűtő és tömítés csere, vagy meg akarod főzni a motort? Ha lyukas a hűtő, normális, hogy forr a víz és összevissza mutatja a hőfokot, mert nem tartja a nyomást a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#24084) pocokxx válasza Mágus2 (#24083) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A szervizben van már. Remélem tényleg csak ennyi gondja lesz... Csak szerettem volna reménykedni abban, hogy nem hengerfejes...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24085) EQMontoya válasza pocokxx (#24077) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez csak abban az esetben igza, ha levegős a rendszer. Akkor akár össze-vissza is mutathat a mutatód.

Same rules apply!

(#24086) stickermajom


stickermajom
addikt

Ismertek Pesten jó szakit, aki megbízhatóan meg tudná csinálni a kipufogó flexicső cseréjét?

(#24087) Viperator


Viperator
őstag

Most röviden (személyesen voltam nála): a szerelő szerint hogy nem tiszta a benzin (de attól még el fogom vinni vizsgáltatni), mert a gyertyák mindig "nedvesek" voltak... tehát nem tiszta éghető anyagot tankoltam. A szaga más, a színe is más. Továbbra is rángat a motor, pedig tiszta benzint tett és speciális tisztítót a belső motortér tisztításához. Injektorcsere is lesz, de várjuk az új pumpát és ha az új pumpával továbbra is rángatni fog, akkor injektorcsere lesz. Csak találgatni lehet, hogy egyáltalán (szépen) működőképes lesz-e az autó. Valószínűleg tönkretette a rossz üzemanyag!

Nem írt semmiféle hibakódot a vezérlőrendszer (nem tudja megállapítani a benzin minőségét).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#24088) EQMontoya válasza Viperator (#24087) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hol tankoltál?

Same rules apply!

(#24089) nyogo83 válasza stickermajom (#24086) üzenetére


nyogo83
senior tag

Kipufogo klinika

Korrektek, nalam max 20 perc volt amig kicsereltek, 12k volt mindenestol(anyag+munkadij).

(#24090) Viperator válasza EQMontoya (#24088) üzenetére


Viperator
őstag

Nem akarok most elkiabálni!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#24091) stickermajom válasza nyogo83 (#24089) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi szépen! Ahogy nézem van itt a 3. kerületben is szervizük. Ez a 12k körüli dolog annyira nem is vészes, remélem magát a kipufogót nem kell cserélni. :))

(#24092) Tsebacsi válasza stickermajom (#24091) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 rájuk, ismerem a tulajt, korrekt ember! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24093) trassher válasza TheProb (#24071) üzenetére


trassher
addikt

Párásodás ellen új pollenszűrő + ezzel befújni az ablakokat kivéve a hátsó szélvédőt. Az úgy is fűthető és valahol le kell csapódjon a pára.

Redmi Note 7

(#24094) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, errol mi a velemenyetek?

Ford Mondeo 2012

Szervizkonyvebol reszlet (a masodik oldalt elfelejtettem lefenykepezni, 157000-ig "vezetett"):

1
Most 180k korul van benne.
2014. majus 29-en volt szervizben 157000-el, olajcseren.

A netes nyilvantartas szerint ez a helyzet:

2
Uj autom meg nem volt, de ha magyar vasarlas, akkor allitolag van egy nehany km-es bejegyzes is, az elso atiraskor. A hirdetes 2012/1-es autot ir, a nyilvantartas szerint ez nem igaz.

Kereskedotol lenne, allitasa szerint most is hasznalja, volt benne gyereknek ulesmagasito, morzsa, stb.

Mit gondoltok?

(#24095) atos19881101 válasza sto1911 (#24094) üzenetére


atos19881101
senior tag

Elég szép futásteljesítmény.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24096) tboy93 válasza atos19881101 (#24095) üzenetére


tboy93
nagyúr

180k km? Az lofasz, nem durva futasteljesitmeny... :)

(#24097) EQMontoya válasza tboy93 (#24096) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért 3.5 év alatt összehozni nem piskóta. :)

Same rules apply!

(#24098) tboy93 válasza EQMontoya (#24097) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meseltem mar biztos az xc60-rol, ami evi 60k-t szalad... Palyan ment, legjobb hasznalat nekik, alig kopik a motor, valto, kuplung, cserebe sok km miatt le kell nyomni az arat. Szvsz nem rossz uzlet sokatfutott fiatal autot venni.

(#24099) EQMontoya válasza tboy93 (#24098) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, attól függ. Ha normálisan tolják, akkor oké. De évi 60k-t futott autókkal szerintem sokszor pályáznak üvegen (tartós 180-200), márkaszervízben cégautóként szervizelik (jó lesz félig cserélni az olajat, úgy is eladják jövőre), stb.

Same rules apply!

(#24100) atos19881101 válasza tboy93 (#24096) üzenetére


atos19881101
senior tag

Korához képest szerintem az. Ennyit taxik futnak szerintem. Vagy a kolléga ebben aludt minden nap?! :F

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.