Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Nkboy válasza bitpork (#24350) üzenetére


Nkboy
senior tag

Az ennyire beburkolt motoroknak van valami előnye, vagy jelentősége? Vagy csak esztétika?

Szerk.: Köszöntem! :R

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#24352) Gergőke88 válasza Nkboy (#24351) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hangszigeteles. Illetve hogy otthon ne tudd szerelni :D

(#24353) bitpork válasza Nkboy (#24351) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Zajszigetelés, és a motor sokkal lassabban hűl ki, ami a hidegindításnál keletkező negatív hatásokat csökkenti ezáltal.
MOD: megfelelő alsó burkolattal, a állatokat is távolt tartja.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24354) TheProb válasza MunezXBK (#24347) üzenetére


TheProb
veterán

2000-es, hol nézed?

(99-ig még punot 1-es volt)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24355) Kornel


Kornel
veterán

Valaki tud bovebb infot ezekrol?
Valoszinu csak jovore lesz csere, de ez megtetszett, mint hatsokerekes japan ;)

(#24356) Gergőke88 válasza Kornel (#24355) üzenetére


Gergőke88
addikt

Qru nezett ilyet a heten nem? Talan pont ezt is.

(#24357) bitpork válasza Gergőke88 (#24356) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy automatát vettek meg ma az általa linkelt helyett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24358) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#24356) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De :K

kornelka: Qru-val egyeztess! Nekem is tetszenek, igaz kicsit toyotásak, amitől nekem ásíthatnékom támad ;]
Ó ha lenne pár millióm és vehetnék egy dízel st focus kombit... :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24359) Kornel válasza Tsebacsi (#24358) üzenetére


Kornel
veterán

Focus vs lexus is?
Ez vicc? :D

Qru: meselj, mit kell tudni ezekrol az is 250-ekrol?

(#24360) Tsebacsi válasza Kornel (#24359) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Neem vetem össze a kettőt, a lexus minőségi kocsi de a régiek nekem toyoták az újjak meg túl extravagánsak belül. Egy infiniti jobban tetszik minden téren, de kívül még egy mazda 6 is.

Viszont a fóka st kombi dízelben nagyon tetszik megmagyarázhatatlan módon :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24361) tboy93 válasza TheProb (#24346) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sosem volt meg NBU-m, ugyhogy nem tudom. Ha a mostani kieg, akkor tuti kiprobalom, de nem tudom mennyire "eri meg".

(#24362) K Norbi


K Norbi
addikt

(#24363) Kornel válasza Tsebacsi (#24360) üzenetére


Kornel
veterán

Nem szivtal meg nagyot, azert :D
Olvasgass par ford forumot, addig ne csapj bele ;)

(#24364) Tsebacsi válasza Kornel (#24363) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem anyáznak sokat, kevés a hsz, ők szép csendben mennek a kocsikkal, nincs ami okot adjon a napi duruzsra :DDD *sóhajt*

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24365) Kornel válasza Tsebacsi (#24364) üzenetére


Kornel
veterán

Ok, akkor biztos rosszul lattam a mondeo forumban az "apro" hibakat :D

(#24366) Tsebacsi válasza Kornel (#24365) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én focust akarok, nem mind1! :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24367) Qru válasza Kornel (#24348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most hoztunk el egy IS250-et havernak (2006 12. havi). Átvizsgáláson is rendben találták, apróbb javítani valók vannak rajta de egyik sem vészes.

Jó autó, amúgy pályán 8-9 városban 9-10-ből elvan a(z ex)tulaj szerint. Meglátjuk.

Sajnos ez is kokszosodára hajlamos (közvetlen befecsis) de ha nem ingadozik az alapjárat akkor még nincs gond.

Még nagyon nem küldtük meg, a súly érződik de szedi a pacskert azért. Sajnos a hangja elég el van folytva de azért hallani a V6-os ha fülelsz. Nagyon egyben van, az anyagminőség kiválló.

És a hifi... Parádé. Messze veri az A6 meg a Highline B6 hifijét.

Ezt a linkelt darabot is elmentünk megnézni de eléggé le van lakva belül és korrodált ami miatt nem volt szimpi. A tulaj előnyként tüntette fel az új Taurus téligumit... Jah és 218k km van benne nem 208k. Lekérdeztük a km állst akkor jött a meglepi (bár ez csak elírás sztem).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24368) TheProb


TheProb
veterán

Amúgy ezzel a sportkipufogós, bűbizonylatos dologgal most mi a valós állás, mert ahány oldal annyi infót olvasok. Valahol azt írják, hogy még akkor se pampognak ha nincs bizonylat, van ahol azt írják, hogy még a forgalmiba is be kell jegyeztetni. Mi az igazság?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24369) Qru válasza TheProb (#24368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rendőr függő, az a tuti ha be van jegyezve akkor nem tud belekötni a yard.

#nincsbennetarcsi

(#24370) runner 125 válasza Qru (#24367) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól hangzik... és a Mark Levinson hifi is, volt már benne részem. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24371) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ez az 1.6-os motor nagyon keveset eszik. 120km és a mutató még mindig maxon van. :DDD :F
Előző kocsimon is szeszélyes volt a szintjelző de ennyire azért nem. Létezik, hogy elromolhatott?

(#24372) Kornel válasza Qru (#24367) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyi volt, ha nem titok?
Ha lesz vele tapasztalat, par sort irhatnal rola :)
Nagyon tetszik, csak felek, hogy nagy roller is lehet :D

(#24373) Tsebacsi válasza F_Zolee (#24371) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én az 1.8as civiccel 80km körül megyek mire elindul a mutató, de akkor bele is húz :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24374) w333 válasza F_Zolee (#24371) üzenetére


w333
félisten

Mi ez ... a Leon amit most vásároltál ? :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#24375) F_Zolee válasza Tsebacsi (#24373) üzenetére


F_Zolee
veterán

Erre gondolok én is de vajon mikor lesz eredménye? Sebaj lesz ideje, hétvégén kap 320km-es utat...majd ott kiderül. :D Csak nehogy rossz legyen azt ottmaradok, mert vagy 12-t evett csak nem tudok róla. ;]

(#24374) w333: azaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#24376) Qru válasza Qru (#24367) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah nem lehet teljesen kilőni a esp-t tehát ha forgolódni akarsz akkor nem ez a te autód csak engedékenyebb mód van benne, teljes kikapcs nincs ha jól tudom de ennek azért még utánajárok.
Van benne winter mode, ilyenkor a gázreakcióval mahinál.
Ha bezárod nem hajtja be a tükröt bár ez lehet csak beállítás kérdése, a menübe még nem másztunk bele nagyon.

Csomitartó kicsi, hátul marha szűk, családi autónak nem hogy nem ideális, totál alkalmatlan. 180 cm-emmel magam mögé ülve olyna mintha egy satupadba fogtak volna be. Nagyon finomak az anyagok benne (ez alcantara belsős ami amúgy is a gyengém, a Paszujunkban is imádom), a kardánalagút is roppant hangsúlyos és lent ülsz a földön. Bububól átülve is ezt éreztem, pedig az sem egy SUV üléspoziciójával bíró verda.

Nagyon össze van rakva, a 4 évvel fiatalabb Bubu-m már nyiszog itt-ott de itt síri csend.

A jó hír, hogy a kokszosodásra van gyári tizztító kúra (igaz nem olcsó), vmi vegyszerrel átjáratva lemaratják a kokszot.

3,1M volt, magánembertől, nem tekertórás neppertől van. Fórumon megtalálta az előző gazdáját is, minden elmondott amit tudni kell/lehet a gépről. Egyedül a váltó ami faktor de hát ennyi kell is, nem mindenki jár uncsi megbízható Hondával. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24377) w333 válasza F_Zolee (#24375) üzenetére


w333
félisten

Durva ... különben simán lehet hogy felakadt az úszó ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#24378) F_Zolee válasza w333 (#24377) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor remélem lerázódik majd, mert lesznek olyan szakaszok is amerre megyek. :D

Amúgy még a rádiót(nem gyári) kell majd megnézetni rajta, mert alig fog adót. Igaz még nappali fényviszonyokban azóta még nem értem haza, hogy tudtam volna bármit is mustrálni rajta. :)

Jahh közben most nézem rossz topikba írtam be a bajom. :D

[ Szerkesztve ]

(#24379) Qru válasza Kornel (#24372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az esp nem kilőhető teljesen.

"Emberünk inkább biztonságra, mint sportosságra hangoltan vezet, kalandvágyát kielégíti a kikapcsolhatatlan (a gombbal csak kissé engedékenyebbé tehető) menetstabilizáló által mindenkor kontrollált apró farkitörés indulásnál vagy csúszós úton..." - [link]

#nincsbennetarcsi

(#24380) Kornel válasza Qru (#24379) üzenetére


Kornel
veterán

Az gaz, suzukinal nalam teljesen kikapcsolhato, mondjuk nem szoktam, mert igy legalabb megfog ;)

Amugy azon gondolkozok, ha cserelem majd, akkor egy ilyen is vagy accord type s, vagy vegyek egy zsir uj ss-ot 5 ajtoval, az kitartana barmeddig nalam :D

[ Szerkesztve ]

(#24381) TheProb válasza Qru (#24369) üzenetére


TheProb
veterán

És ez hogy zajlik? teljes műszaki vizsga kell hozzá? Új forgalmi is kell hozzá?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24382) Qru válasza Kornel (#24380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közúton soha de soha nem kapcsolom ki. Szeretném azt hinni hogy Fittipaldi vagyok de nem, nem vagyok az és az awd sem mindenható csodafegyver. Elég sok Subarus ismerős végezte már árokban mert túlságosan bízott magában és a technikában.

Viszont ha begurulok egy üres magánterületre akkor szeretem kikapcsolni és megforgatni a gépet. Ne vegyék el tőlem ezt a lehetőséget.

TheProb:

Kipuffot be kell jegyeztetni sajnos, nem elég a műbizonylat és új műszaki kell a kocsira. Itt egy jó cikk róla: [link]

Ha jól tudom (de ennek azért nézz utána) már nem írnak bele tollal a forgalmiba mint régen, tehát új forgalmi kell (6K).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24383) K Norbi válasza F_Zolee (#24371) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem rendben van, nekem a Golf 4 ugyanez de csak akkor csinálja ha fullra tankolom megyek kb 100Km a tank mutató meg sem mozdul. Aztán bepótolja.

[ Szerkesztve ]

(#24384) tboy93 válasza TheProb (#24368) üzenetére


tboy93
nagyúr

A jogszabály szerint csak akkor legális ha be van jegyezve a forgalmiba. Hosszú köröket kell futni, hogy ez összejöjjön, gyakorlatilag nem ismerek olyat aki beíratta volna. Így viszont lutri, ha megállít a rendőr akkor vagy megbüntet, rosszabb esetben ugrik a forgalmi vagy észre se veszi. Legálisan egyébként még csak utángyártott felni sem lehetne az autón, csakis gyári.

[ Szerkesztve ]

(#24385) F_Zolee válasza K Norbi (#24383) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor megnyugodtam. Bár attól nem félek, hogy nem fogyna a benzin. :D

(#24386) Kornel


Kornel
veterán

Ezt komolyam nem ertem.
Nem szemelynek szol, hanem altalaban.
Valaki vesz egy autot, aztan foliazza, meg nagy felnit vesz ra, meg kipufogot, de jo nagy kalyhacsovet, stb.
Akkor miert nem vesz egy eleve olyan autot, ami megfelel neki?
Pl. Egy punto gt mondjuk.

Ezek a bohockodasok mire jok, amikor egy 1.3-as swiftre olyan szarnyat rak a hulyegyerek, hogy esobeallonak is megfelelne, meg kalyhacso hatulra, stb.

Akinek sportos auto kell, vegyen clio rs-t, punto gt-t, stb., biztos nem utolagos kipufogokat fog keresgetni hozza, hogy nyerjen vele +1 placebo loerot, hanem inkabb tapossa neki :D

(#24387) tboy93 válasza Kornel (#24386) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs ra penz...

(#24388) Qru válasza Kornel (#24386) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többnyire financiális okokból. :U

Értsd: Mert csóró de azért szeretne menőnek tűnni. A literes swiftetbe is 2k-ért tankol egy Puntó GT-vel meg a garázsból se tudna kiállni ha 2k-ért tankol. És akkor a szervizelésről nem is beszéltünk, mert ha a pl a turbó elköszön akkor max a nagyi hajszárítóját tudja betenni a helyére nem hogy akár egy felújított Garrett-et.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24389) Viperator válasza bitpork (#24353) üzenetére


Viperator
őstag

Golf motorterében kiszárítva:

Hál' Istennek, nem történt semmiféle kár (mármint rágcsálás)!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#24390) mdani01 válasza Kornel (#24380) üzenetére


mdani01
aktív tag

Uj SS nagyon baba lett foleg feherbe 3 ajtosba:K
type-s Civic is listan van?

iPhone 6S SpaceGray

(#24391) trassher válasza Qru (#24382) üzenetére


trassher
addikt

Nekem még októberben tollal írtak az új forgalmiba az okmány irodában. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#24392) TheProb válasza Kornel (#24386) üzenetére


TheProb
veterán

Vagy csak mert szeretné, hogy kicsit jobb legyen a hangja a kocsinak.

Saját példámból kiindulva, egy konszolidált dobot raknék csak rá, ami épp, hogy egy kicsit morog. Nem akarok az a majom lenni aki győrből elindul, de már pesten hallja a nagymama, hogy lassan érkezik az unoka.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24393) Qru válasza trassher (#24391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó, akkor mári spórolt 6K-t. :K

mod:

TheProb: A gyári sport hátsó dob már megvan nekem is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24394) aero. válasza TheProb (#24392) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szarból várat építeni nem lehet. (ezt kezelje mindenki a helyén :D)
Mi, akiknek csak 4 hengeres csettegő jutott, inkább beletörődünk. Dobbal csak mélyebb nyomjadenemgyorsulnézdaztahülyét effektust lehet elődizéni, főleg egy puntonál.

vérgagyi, 55 lóhoz :Y

nfs bivalybasznád

na, talán-talán ez a legkonszolidáltabb, de 1.2-es autón elég viccesen néz ki

Egy ilyen dupla csövet keresek már nagyon régóta, de hangot nem akartam hozzá, de úgy néz ki el kell vessem, mert nincsenek akkora átmérőjűek, mint nekem a gyárim, 9-10cm lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24395) TheProb válasza aero. (#24394) üzenetére


TheProb
veterán

Na erről beszélek, én se ilyen trakorhangot akarok. Egyik ismerősömnek ugyan olyan mk2-je van, mint nekem egy kulturált sportdobbal és az tényleg jól "szól". Épp, hogy csak kicsit morog, ezzel még a mosolygós kategórián belül tartja az embert és nem facepalm-ba csúszik át.

igazából ha teljesen oké lenne hátsó dobom akkor lehet nem is gondolkoznék ilyenen, de mivel már el van rohadva akkor már inkább ilyet rakok rá.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#24396) Kornel válasza mdani01 (#24390) üzenetére


Kornel
veterán

Listan van, de valamiert parazok mar a hasznaltaktol.
De meg boven raer, elobb ezzel szorakozok kicsit :)

(#24397) mdani01 válasza Kornel (#24396) üzenetére


mdani01
aktív tag

Elvezd ki amig tudod kesobb mar lehet csaladi kombikat kell nezgetned :D

iPhone 6S SpaceGray

(#24398) trassher válasza Qru (#24393) üzenetére


trassher
addikt

Nekem úgy vezették fel a forgalmiba a hatósági alvázszámot és a vonóhorgot is. :) Remélem többet már nem kell forgalmit cserélnem. :DDD
Arról esetleg tudtok valamit hogy meglévő rendszámmal kérhetek e új táblát?

Redmi Note 7

(#24399) boogie84


boogie84
veterán

Azt hiszem egyenlőre az álom felni álom marad. :O
[link]

Jön a JR11... :B

Jut eszembe, nem tudja vki bennfentes h mikor jönnek az új JR felnik?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#24400) Kornel válasza mdani01 (#24397) üzenetére


Kornel
veterán

Azon gondolkoztam, hogy csaladi helyett veszek egy uj ss-ot, max. 5 ajtos lesz, azzal mar lehet 4-en is utazni ;)
Ha meg kell csaladi, masodik autonak nezek valami olcsot, pl. Megane 1 ph2 1.6, akar kombiba 5kiloert.
Es akkor problem solved ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.