Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Morris


Morris
veterán

Cserélni (vagyis cseréltetni) szeretném a szélvédőmet. Milyet érdemes választani? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#24602) gzbotii válasza Qru (#24596) üzenetére


gzbotii
veterán

Ugyan ilyen Yarissal én 7,6-8at szoktam produkálni városban.
Ez amúgy ritka egy perverz ember lehet. Forgalomban is gondolom mindenki imádja.

Amúgy, nekem a rekordom 4L, kis odafigyeléssel hozható (városi).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24603) bubi92


bubi92
őstag

tudtok-e mondani nekem olyan helyet pesten, ahol holnap 5 után elviszem az autót és vagy ott helyben, vagy másnapra megcsinálják az eredetvizsgát :F

(#24604) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Tegnap lefoglalóztam egy kereskedésben lévő, ideiglenesen forgalomból kivont autót. Felajánlották, hogyha gondolom, akkor ők elrendezik a forgalomba helyezést, eredetiségvizsgát stb. A biztosítást rám hagyták, hogy kössem meg és a kötvényszámot majd emailezzem át nekik holnap reggel.
Biztosításnál kéri a következőt: Gépjármű vásárlásának dátuma (adásvétel ill. számla kelte): *
Mivel csak foglalóztam, így adásvételit nem hoztam el, csak a foglaló papírját. Ha a foglaló napját írom be és az adásvételin más nap van, az jelenthet problémát? Mert tudom, ha későbbi napot írok be, akkor az fedezetlen napnak számít és büntis, de ha korábbit írok be, olyan esetben jár valami?

Köszönöm előre is! :)

(#24605) EQMontoya válasza run4fun (#24604) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem nem para, ha későbbit írsz, de az sem, ha reggel felhívod a neppert, és csak holnap kötöd meg. :)

Same rules apply!

(#24606) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt a szíjat, ami a generátort, klímát stb. hajtja azt hogy is hívjuk pontosan? Gondolom nem vezérműszíj itt, mert láncos az autó és az lenne a vezérműlánc.

Ha ez a szíj hajtja a klímakompresszort, és én ki akarom cserélni (a kompresszort), akkor levétel után cserélni kell a szíjat is, mármint hogy nem érdemes visszatenni, számoljak ilyennel?

Igen, ez az egy hajt mindent. :D

[ Szerkesztve ]

(#24607) TaaT válasza aero. (#24606) üzenetére


TaaT
veterán

Enyémben hosszbordás szíjnak hívják.

Give them hell Ukraine!

(#24608) #94529552 válasza aero. (#24606) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha repedezett, akkor feltétlenül.

(#24609) lsc


lsc
nagyúr

Egy jó cikk az akksikról [link], ez a fogyasztói társadalom.

Az élet kegyetlen .

(#24610) K Norbi válasza lsc (#24609) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez meg az én véleményem [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#24611) lsc válasza K Norbi (#24610) üzenetére


lsc
nagyúr

Véleményem nekem is van, tapasztalattal többre menne mindenki.

Az élet kegyetlen .

(#24612) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Bitpork, ha a rendes Scorpioban hátul szinte nem hallani, amit az elöl ülők beszélnek, olyan tágas a lábtér, akkor ennél a verziónál? :D Instant kéne szaladgálósnak :D

(#24613) tboy93 : "Elakadásjelző" ;] Ilyennel nem érdekelne a parkolás, csak hely legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#24613) tboy93 válasza tomiii. (#24612) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elmeny lehet vele parkolni :D

(#24614) bitpork válasza tomiii. (#24612) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez mán ottalvós :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24615) -v- válasza tomiii. (#24612) üzenetére


-v-
addikt

Ilyen jó kis foteleket ma már miért nem tesznek amúgy semmibe?

(#24616) bandus


bandus
veterán

a mindenfele utolagos multimedia fejegysegekkel van valakinek tapasztalata? Tudjak ezek kozeliteni a gyari megoldasok szintjet? Gondolok itt ilyesmikre:
[link]
(Qru, linkesitened ha erre jarsz? Koszi :) )

[ Módosította: Qru ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24617) tomiii. válasza -v- (#24615) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nem ültem még E merciben, vagy 5-ös BMW-ben. Azokban sem ilyen? Végül is az a kategória.
Mai világban pl a Mondeo ettől kisebb kategória. Most nézem az adatokat és ennek a mai S osztálytól 100-150mm-el kéne kisebbnek lennie. Szóval E és S osztály közötti méretű autókkal kell hasonlítani.

Bár ahogy nézem, a mai E class sem ilyen bőr fotelekkel operál hátul :(

(#24618) EQMontoya válasza bandus (#24616) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én nem erőltetném, ha nem vágysz egérmozira.

Same rules apply!

(#24619) -v- válasza tomiii. (#24617) üzenetére


-v-
addikt

Hát mostanában inkább ezek a keményebb tömésű ülések mennek .. sokszor rövid az ülőlap, fapad ehhez képest na. Nem feltétlen mercivel kell hasonlítani, Ford sosem volt prémiumgyártó.

(#24620) aero. válasza #94529552 (#24608) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem az, csak az érdekelt, hogy vissza tehető, ha egyszer leveszik mondjuk az élettartama felénél.. Viszonylag sűrűn, 60 ezrenkent kell amúgy.

TaaT: köszi

(#24621) tomiii. válasza -v- (#24619) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Pedig az a kategória, sőt az E osztályt messze lehagyva lett az Év Autója anno. Nagyobb helykínálattal, sok extrával. Csak hát a külseje nem lett tekintélyt parancsoló :D (5 ajtós luxusmodell? kicsit furán hangozhatott). Szóval üzletileg nem igazán jött be a típus, amiatt is, ami te mondasz, hiába volt jó az autó, ha ronda.

(Véletlen egybe esés, hogy az osztóköre is 5x112, mennyi is a mercedesnek? Igen, 5x112 :DDD Kitalálható kire utaztak rá.)

[ Szerkesztve ]

(#24622) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

szerintetek a jó minőségű (pl.:liqui moly) motortisztító olajadalékoknak van bármi értelme? Ez pl.

Üzemanyagrendszer tisztítóról láttam videókat és minden mást, azoknak minimális értelme volt. Gondolom ennek is. Ti ajánlanátok? (Tegyük fel, hogy az ára nem számít, mert 1x kibírja az ember ezt a 3-4 ezer forintot)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24623) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ha egy autóból tuningboxot akarunk eltávolítani (sicc) azt csak simán le kell húzni ugye?
Nincs más faxni vele, gondolom... :U

mod:

McSzaby: Ha rendes olajat használsz és időben cseréled akkor felesleges. De ha bele akarod önteni, akkor közvetlenül olajcsere előtt. Átjáratod vele aztán mehet az olaj a kukába.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24624) bitpork válasza Qru (#24623) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jobb esetben igen :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24625) McSzaby válasza Qru (#24623) üzenetére


McSzaby
őstag

Ez azért volt nekem kétesélyes kérdés, mivel nem mindig volt enyém az autó, használtan vettem. Évente 8e km-t megyek és minden áprilisban teszem bele a tuti olajat. (Castrol 10W40) Na most, hogy előtte mi volt, azt senki sem fogja megmondani. 9 éves korában vettem, most 16.

Mindegy még meglátom, hogy tolok-e bele ilyet.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24626) TaaT válasza McSzaby (#24625) üzenetére


TaaT
veterán

"Évente 8e km-t megyek és minden áprilisban teszem bele a tuti olajat. (Castrol 10W40)"

Dicséretes a 8k km-enkénti olajcsere, és az olaj minőségénél fontosabb a sűrű csere, de hogy a fél szintetikus 10W40 a "tuti olaj", nekem ez új :DDD

Az a motor öblítő 1700ft ahonnan én fogom venni. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#24627) McSzaby válasza TaaT (#24626) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem néztem utána mennyi csak tippeltem. :DDD De ha a Castrol Magnatec 10W40 nem tuti olaj az én autómba, akkor mi? :D

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24628) EQMontoya válasza McSzaby (#24627) üzenetére


EQMontoya
veterán

Milyen autóról van szó?
Én is inkább támogatnék legalább egy 5w40 full synthet.

Same rules apply!

(#24629) tomiii. válasza EQMontoya (#24628) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ha jól rémlik egy Felicia. Teljesen jó bele azaz olaj.

[ Szerkesztve ]

(#24630) McSzaby válasza EQMontoya (#24628) üzenetére


McSzaby
őstag

(#24629) tomiii. :

Igen Felicia, és amikor 5W40-t akartam belerakni, full synthet a szerelő visszaküldött, hogy vegyek inkább 10W40-t, mert meglehet, hogy többet ártok, mint használok. Ha már 16 éve 10W40 volt benne, akkor az is legyen.

(#24632) TaaT:
Teljesen jogos, csak már ezt a motortisztítót is félek beleönteni, mert lehet olyat old fel, amit nem kéne. :DDD 16 éves 158e van benne és ha kijön rajta még valami probléma ez miatt, akkor árokba rakom és rágyújtom az erdőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24631) EQMontoya válasza tomiii. (#24629) üzenetére


EQMontoya
veterán

Abba valóban.

Same rules apply!

(#24632) TaaT válasza McSzaby (#24627) üzenetére


TaaT
veterán

Nem rossz az az olaj, és 8000km-enként lecserélve valószínűleg tökéletesen ellátja a feladatát (hiszen rendelkezik azokkal a minősítésekkel amiket a gyártó előír, különben nem töltenéd bele).

De ahogy egy 500e forintos szuzuki is alkalmas A-ból B-be eljutni, meg egy ódi A6 is, még sem a szuzukira mondjuk hogy tuti autó :D

Give them hell Ukraine!

(#24633) tomiii. válasza TaaT (#24632) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Tán' az Audira igen? ;] Várj, más szempontokat vettem figyelembe, hamarkodottan válaszoltam, A-bó B-be eljutni tényleg kiváló, tuti autó. :DDD

(#24634) TaaT válasza tomiii. (#24633) üzenetére


TaaT
veterán

Néha szoktam látni a környéken hasonlo A6-ot, na ez tuti autó :) [link] Minden értelemben.

(#24630) McSzaby: Bármit amit felold közvetlen utána le fogod engedni a fáradt olajjal együtt, ettől én nem félnék. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#24635) McSzaby válasza TaaT (#24634) üzenetére


McSzaby
őstag

Úgy gondoltam, hogy lehet pl.: a sz.szárszimeringeknél már csak az olajsár tömít :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24636) TaaT válasza McSzaby (#24635) üzenetére


TaaT
veterán

Az már régen rossz lenne :)

De a te döntésed :K

Give them hell Ukraine!

(#24637) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#24638) bandus válasza EQMontoya (#24618) üzenetére


bandus
veterán

Mit ertesz ez alatt? Foleg a multimedias dolgok miatt tetszene: zene, bt kihangositas. Mint navi annyira nem hasznalnam. Meg egesz modernul nez ki, jobban mint a gyari radio :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24639) stickermajom válasza MunezXBK (#24637) üzenetére


stickermajom
addikt

:C És még csak most fog az iráni olaj elérhetővé válni. Megy ez még lejjebb is.

(#24640) Melack válasza MunezXBK (#24637) üzenetére


Melack
veterán

Lassan pálya mellett is 320-ért lehet tankolni :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24641) tomiii. válasza TaaT (#24634) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Minden értelemben.

hegyi utakra azért nem vinném, ha nem baj.(a "pályaautózás" olyan, hmm buzis. ;] ) Valami ilyesmi már inkább megfelel mindenre Vagy ilyen vagy ez a banda, bár ezek nem kombik, szóval nem jók mindenre :(

[ Szerkesztve ]

(#24642) -v- válasza TaaT (#24634) üzenetére


-v-
addikt

Nem hátul hajt, dízel is, audi is ... hát ez nem tuti autó :(

(#24643) Qru válasza bitpork (#24624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom minek tett bele ilyen vackot az előző tulaj de megvesszőztetném érte. Van gyári sport mód, az ugyanezt tudja. :N

Bandus: Ami jobb mint a gyári vagy legalább az a szint az 100k felett kezdődik.

McSzaby: Azért a Castrol messze van a jótól de a Hunoilhoz képest tényleg az. :D
Btw a fűnyirómba Hondámba én is Castrol EDGE-et öntök amúgy (tényleg!).

Az a baj, hogy nem tudjuk miként módosítja az olajban lévő kemikáliákat egy ilyen adalék.. Félő, hogy felborítja a kémiáját ezért nem érdemes ezeket a "mérgezett" olajokat sokáig használni. Csere előtt mész vele pár száz km-t aztán ledobatod az olajat. Akkor ártani nem igazán tud és lehet hogy még használ is...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#24644) McSzaby válasza Qru (#24643) üzenetére


McSzaby
őstag

De most ne b@sszatok már ki velem! :DDD Ha a Castrol messze van a jótól, akkor mégis milyen olajat ajánlanátok a motorba? :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#24645) tomiii. válasza Qru (#24643) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Erre viszont elég a létező legolcsóbb olaj is. (rendszer átöblítésre, bekeverve valami kemikáliával, 1000km-re). Egyébként nem hiszem, hogy egy Felicia motor annyira kényes lenne, hogy ne lenne bele tökéletes egy castrol. Nem egy honda s2000-es motor.

(#24644) McSzaby: Olaj legyen benne és kész. Nem kell túl variálni a te esetedben. :D

(#24646) stickermajom: Hagyjad is, el kell adni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24646) stickermajom válasza tomiii. (#24645) üzenetére


stickermajom
addikt

Na és olyankor mi van, ha a gyári előírt a Castrol Edge 5w-30, de nem egy Felícia motor? :D

(#24647) Qru válasza McSzaby (#24644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jopp, abba a Skodába bőven jó. :K Látod én is a Hondába azt öntök mint írtam is, csak azért kezeljük helyén a dolgokat. A Castrol messze van a jó olajtól. Az ott kezdődik, hogy Motul, Liqui Moly, Eneos...

#nincsbennetarcsi

(#24648) TaaT válasza McSzaby (#24644) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha a Castrol messze van a jótól, akkor mégis milyen olajat ajánlanátok a motorba?"

Leírtam korábban, az olaj minőségénél fontosabb a sűrű csere. :)

Egyszerűen egy félszintetikus 10W40 olajat nem úgy emlegetünk hogy a tuti olaj, ahogy ez sem gémer számítógép. :) [link]

Ezek csak elvek, ne akadj fent rajtuk. :N Csinálj mindent úgy mint eddig :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#24649) bandus válasza Qru (#24643) üzenetére


bandus
veterán

Nekem meger annyit :) ma en is elhoztam az olajat, be is kerul holnap a kocsiba. Kivancsi vagyok lehet-e erezni barmilyen kulonbseget majd.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24650) Qru válasza bandus (#24649) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmit nem fogsz érzeni. Mondjuk nekem kb 3-4dl spórolást hozott 100km-en, hogy hígabb olajra álltam át. Cserébe a hőtűrése gyengébb de azért tartósan úgy se nyelezem a gépet.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.