Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Mágus2 válasza -v- (#14496) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

231km/h az ASB motor vége wikipedia szerint, de azt én írtam. ;)

Snoop-y Nem olvastad a jogszabályt de te majd gyártasz hozzá elméletet. Előbb kérdez, utána okos. Ez lenne a sorrend. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14502) szőröscica válasza -v- (#14499) üzenetére


szőröscica
addikt

Igazad van. Furcsa is volt, hogy az 1.6 turbók mellett 2 literes szívó is lenne benne, de nagyon nem néztem utána. Látszik egyébként a mérföldben skálázott óra is.

(#14503) roberto211 válasza Burt1793 (#14491) üzenetére


roberto211
őstag

1.6 16v manual Swift valójában is megy annyit azaz GPS szerint.

Ha en literesem megy GPS szerint 160-62 korulit akkor gondolhatod.

Fogyasztást most ne említsük :D

Igazából szerintem akár itt akár máshol egy stabil 150-60 (ahol az autó is tudja nyugodtan )bőven elég bárhova pályán mindenhova. Persze ha lehet menni .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14504) Richard! válasza szőröscica (#14498) üzenetére


Richard!
addikt

Igen, nagyon szép esztétikai állapotban van.De a motorról mit mondtok? Ezzel az automatával mennyire élhető? A fogyasztás másodlagos tényező.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#14505) szőröscica válasza Richard! (#14504) üzenetére


szőröscica
addikt

Passzolom, a szívó benzines Fordok általánosságban nagyon jó motorok, rendkívül megbízhatóak. Szerintem nem lehet rossz az automatával, de tekintve, hogy amerikai autó, nem tudom, hogy hogyan megy át a műszaki vizsgákon, mennyire kapsz hozzá alkatrészt, ha akarsz, stb.

(#14506) SzlobiG válasza Richard! (#14504) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez gondolom a sima automata nem a powershift ami sokkalta jobb lenne. Amúgy nagyon szép így láthatatlanba, viszont mivel amcsi problémás lehet később az alkatrészek miatti kutakodás már ami a motort illeti. Fogyasztására kíváncsi lennék azért.

Amúgy ennyiért már majdnem kapod az újat igaz közel se ilyen felszereltséggel.

(#14507) zoo8800 válasza Snoop-y (#14500) üzenetére


zoo8800
veterán

A BMW es Mercedes HUD nélkül is mehet a levesbe. ;]

Na jó, befejeztem a trollkodást.

Mai fejlemény, ami persze egy csöppet sem hivatalos állásfoglalás.
Gondolom csak az utólagos dolgok, mint pl. a wunderbaum erdő, meg rózsafüzér, meg a szélvédőre akasztott iPad zavarja a fricc policájt. A gyári dolgokért tuti nem büntetnek.
Augusztusban megyek egy kört Ausztriában, majd szétnézek, ki hol hordja a navit.

Jut eszembe, néha nézek kamionos videókat, ott is a szélvédőn figyel a navi.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#14508) tomcsi23 válasza -v- (#14496) üzenetére


tomcsi23
veterán

Párszor meg kéne hajtani, hogy menjen annyit. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14509) Richard!


Richard!
addikt

Akkor maradok az európai modelleknél...pedig iszonyatosan tetszik. Mindegy, jövő hónapban megyek ki dolgozni Németbe, majd ott veszek vmi hasonlót :)
Mindenesetre köszi a véleményeket :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#14510) szőröscica válasza Richard! (#14509) üzenetére


szőröscica
addikt

A 180 lovas 1.6 turbó király, és nem eszik sokat. Javaslom a candy red színt, irtó dögös.

[ Szerkesztve ]

(#14511) bitpork válasza zoo8800 (#14507) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha netán emberi nyelven is lenne fordítva sokat dobna rajta :B A sok kattintás kinyírja az egeremet. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14512) zoo8800 válasza bitpork (#14511) üzenetére


zoo8800
veterán

A Gugli fordítóba bemásolás csak nem nyírja ki az egered. :) Németről angolra pedig tűrhetően fordít a masina.

rip and tear, until it is done

(#14513) Rivaul válasza SzlobiG (#14506) üzenetére


Rivaul
addikt

Istenem de borzasztó műszerfala van szegénynek :/

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14514) AMD Power válasza Rivaul (#14513) üzenetére


AMD Power
titán

És gyatra a minősége is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14515) SzlobiG válasza Rivaul (#14513) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem teljesen rendben van hozza a mai modern stílust és a minőség is rendben van ültem benne.

(#14516) F_Zolee válasza SzlobiG (#14515) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sanyarognák én is benne. ;]

AMD Power: bedobtam a kérdést de nem jött válasz így tőled próbálok kutakodni. Nemrég próbáltad a viaszos sampont. Szélvédőt kihagytad mosásnál vele? Valaki nemrég írta, hogy kapott a szélvédő is a mosóban aztán gázos volt az ablaktörlés...
Vettem én is most így aztán nem merek az egésznek nekiesni ha bajos.

[ Szerkesztve ]

(#14517) AMD Power válasza F_Zolee (#14516) üzenetére


AMD Power
titán

Én toltam neki mindenhová. :D Semmi problémát nem tapasztaltam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14518) Rivaul válasza SzlobiG (#14515) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem ez jut a vonalvezetéséről eszembe :DDD

Borzasztó formavilága van. De ez csak az én véleményem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14519) SzlobiG válasza Rivaul (#14518) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kinek mi, mindenkinek nem jöhet be, mert akkor mindenki focusal járna. :D Amúgy nekem a mondeo-nak jön be nagyon az lcd műszerfala. Hasonló a passatnak is, de mintha nem lenne olyan jó az összkép.

(#14520) Rivaul válasza SzlobiG (#14519) üzenetére


Rivaul
addikt

Igaz. A passatnak az óracsoportba van beépítve a navi? Ez nagyon tetszik. A mondeo műszerfala már jóval szolidabb, a passaté meg teéjesen korrekt. Kivéve azt a japó cerka váltót :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14521) mdani01 válasza Burt1793 (#14491) üzenetére


mdani01
aktív tag

Kisebb voltam ennyire emlékszem "kb a körül volt" a swift.

bitpork: szerintem olyan 210-220-at :U

iPhone 6S SpaceGray

(#14522) F_Zolee válasza AMD Power (#14517) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor majd legközelebb nekiesek. Most szerencsére csak poros inkább de a nagy esők lemosták. Ezt az időt szeretem ha akkor esik amikor épp nem megyek és öntisztul a verda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14523) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Van már nálunk valami szabály arra, hogy nem lehet álló helyzetben járatni a motort?
Köcsög tdci-s itt baxa a kormot vagy 10 percig napi 2x, ami nyitott ablaknál elég fasza. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14524) TaaT válasza tomcsi23 (#14523) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem semmi. :(

Give them hell Ukraine!

(#14525) Rivaul válasza tomcsi23 (#14523) üzenetére


Rivaul
addikt

Vízilufi+kromofág. Legközelebb máshova áll ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14526) tomcsi23 válasza Rivaul (#14525) üzenetére


tomcsi23
veterán

Éjjel kihúzza a helyére a kukát, nehogy más odaálljon. :U
Hülefax. :W

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14527) Rivaul válasza tomcsi23 (#14526) üzenetére


Rivaul
addikt

Fúú de utálom az ilyen gyökereket :((( Nekem sem jobb a szembe szomszéd. 2 éve baxa a redves házát minden héten és az össze munkást meg ismerőst az én házam elé állítja. Előtte is van hely de ő szeret kényelmesen állni... Én meg 3 gyerekkel mehetek 2 házzal odébb ahol nincs kocsi. Szóltam hogy ugyan már had álljak a saját házam elé de közölte hogy érdekes fogalmam van a közterületről :W Ahogy elmozdulok a kocsival és neki jön valaki egyből ide tessékeli. Ha meg teliverem akkor én leszek a genya... Nem irigyellek, tudom milyen agybaxo az ilyesmi :(

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14528) bitpork válasza Rivaul (#14527) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kezdj el előtte parkolni. Csak közelebb van mint a 2 ház távolság. Vagy ha tárol valamit az utcán akkor fel kell hívni az önkormányzatot és megkérdezni hogy fizet-e a közterület foglalásért?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14529) Rivaul válasza bitpork (#14528) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy a lánya lakik itt akinek szintén van két gyereke. Ő normális de az apja itt éli az életét és vele van a baj. Fejébe vette hogy álomházat épít az unokáknak ami két éve tart. Ez amúgy tök becsülendő csak már beteges szinten megy. Ki gyomirtóz hogy újrafüvesítsen amit két hét múlva le térkövez és stb... Ha eléjük állok akkor a lányával bunkózok amit nem akarok mert normális. Viszont ő hiába szól a faternak, mert az meg marha okos és szerinte joga van mindenkinek oda állni ahova akar, ami igaz is csak így parasztság. Szóval meg van kötve a kezem sajna.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14530) bitpork válasza Rivaul (#14529) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor kezd el te is művelni az előtted lévő területet: beveted fűvel utána meg ha odaáll valaki ki kell hívni a közterületeseket h zöldre állt vki. Csekket fog kapni. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14531) roberto211 válasza Rivaul (#14529) üzenetére


roberto211
őstag

Nálunk egyszer csinálták ezt csak ,hogy kapu elé álltak ráadásul rossz helyre pont . Azt hitte a csávó jól van ez így ... Rosszul hitte :D. Pont kint állt mind a két kocsink(régebben történt ez). Elölről hátulról rááltunk 1centire h gurulni se tudjon. Na azóta nem áll ide :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14532) Richard! válasza Rivaul (#14529) üzenetére


Richard!
addikt

Ezt az öregnek [link] :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#14533) Rivaul válasza bitpork (#14530) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem lenne rossz de egységes betonozás van előttünk. Még engem Zsanettoznának meg :D


roberto211

Múltkor elgurult a gyógyszer és az egyik kivitelező a járdára is fel állt az ML mercivel. Mögötte pont egy fa van. Kértem hogy menjen odébb mert tele a kocsi és nem pakolnék két házzal odébbról. Nem ment én meg koppra ráálltam. Hőbörgött hogy húzzak el majd megy ha akar. Mondom hogy ha nem most megy akkor max reggel. Nagy nehezen értett a szóból. Viszont itt pont ez a baj hogy nem egy emberről van szó. Hanem mindig arról aki épp az öreghez jön. Van aki normális és odébb megy de van aki nem törődik azzal hogy megkérem. 1-1 alkalom még hagyján de heti 3-4x játszom ezt vadidegenekkel más faxsága miatt.

Most egy hete murvázzák az első kertet. Tej fehér a finom portól az autóm mert ugyan az ő házuk elé de az én kocsim mellé van lebaxva a murva. Persze lemosni nem ő fogja...

Arról nem is beszélve hogy szellőztetni elölről nem is lehet a 40 fokba mert vagy flex hang vagy építési por jön be 2 éve. Szerintem egyszer majd megunom és inkább leülöm :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14534) kk831228 válasza Rivaul (#14533) üzenetére


kk831228
addikt

;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14535) Rivaul válasza kk831228 (#14534) üzenetére


Rivaul
addikt

:D

MÁS:
MIT ÉR AZ ERŐ HA NEM URALOD? 900 PACI MEGÜLÉSÉHEZ NEM ELÉG A VASTAG PÉNZTÁRCA :N

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14536) 8th válasza Rivaul (#14533) üzenetére


8th
addikt

Van az utcában egy mezőgazdasági vállalkozó. Reggelente állandóan a szomszédok házai elé álltak az emberei az autóikkal (4 néha 5 autó) és persze ott is maradtak este ötig fél hatig míg haza nem indultak. Se füvet nyírni nem lehetett tőlük se semmit, ha vendégségbe jöttek hozzád a vendégeid állhattak más háza elé, stb... Helyzet ugyanez: "közterület, mindenki oda áll ahová akar." Szóltak a polgármesternek a jegyzőnek baszott az egészre. Volt aki úgy oldotta meg, hogy a telke teljes szélességében ásott egy vízelvezető árkot az út szélétől egy méterre, hogy ne a ház alá folyjon az eső és olvadékvíz volt aki két méterenként lerakott 1-1 sok mázsás szikladarabot, hogy még véletlenül se tudjon senki odaállni az ablaka alá. Egyik öreglány volt lerakatott néhány autógumit akkora távolságokra, hogy egy autó pont ne férjen közéjük meghordatta virágfölddel és bepalántázta virágokkal. Jól is néz ki és nem áll oda senki. Na ebből olyan parasztlázadás kerekedett mint a fene, de hamar lecsitultak a kedélyek és azóta kuss van. Azóta bent parkolnak a paraszt udvarában mind.

[ Szerkesztve ]

(#14537) SzlobiG válasza Rivaul (#14520) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen oda.

(#14523) tomcsi23: Dehogy van, akkor ennyi erővel dugóban állítsd le állandóan.

(#14538) Rivaul válasza 8th (#14536) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez a szomorú hogy szó szerint a PARASZT lázad még... Nekem sajna nem opciók ezek mert akkor én se férek ide és mehetek két házzal odébb. Estemben meg nem úri jókedvemből van a szájhúzás hanem a 3-ból 1 gyerkőc még karon ülő...Velem ha valaki normálisan közölné hogy ne álljak elé mert ez őt zavarja akkor nem tenném. Amúgy se, de így meg főképp, nem még én lázadnék. Tipikusan olyan mint ahogy a magyar autósok az elakadásjelzőre azt hiszik hogy az a "bárhol parkolhatok" gomb és mutogat ha 10 perc után szóváteszed hogy húzzon már a felmenőjébe az egyirányú közepéről :(((

(Tegnap is az új buda centernél csávó beáll elakadásjelzővel a sorompó után mert ő vett két széket a melette lévő boltba és nem cipelné egy percet se. Persze ezzel a sorompót és a kijövőket kinyírta de ment az elakadás jelző és akkor lehet. Azt nem is mondom hogy 3 autóval odébb több üres hely volt amit ő is látott de nem...)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14539) kalmanchris válasza Rivaul (#14518) üzenetére


kalmanchris
tag

Focus műszerfal mindig rondul a típusok megújulásával. De nem csak rájuk jellemző. Szubjektív!

(#14540) bitpork válasza kalmanchris (#14539) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért az MK1 után ez már hatalmas előrelépés. Nekem a fokka 1 beltere verte-veri ki a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14541) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Olyan lehetséges, hogy valami akadályozza az autóban, hogy a levegő kivűlről áramoljon befele?
Ha nem belső keringetésre van állítva, akkor sem a mostani kinti 18-20 fokosat, hanem érezhetően melegebb levegőt fúj. Amúgy az ereje rendben, nincs más furcsaság a légbeömlésnél. (digitális az állítási lehetőség)

F.K.T.

(#14542) kalmanchris válasza bitpork (#14540) üzenetére


kalmanchris
tag

Na jó. Régen ültem 1-es fókában. Meggyőztél.

Psg5: ha benyomod a belső keringetést, hallasz/érzel változást?

[ Szerkesztve ]

(#14543) Mágus2 válasza tomcsi23 (#14523) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pur hab a kipufogóba, reggel nem fogja tolni a kormot. ;)

(#14544) tresh válasza bitpork (#14540) üzenetére


tresh
addikt

Azért az MK1 után ez már hatalmas előrelépés. Nekem a fokka 1 beltere verte-veri ki a biztosítékot.

nem csak nálad szerintem :))

(#14545) -v- válasza bitpork (#14540) üzenetére


-v-
addikt

:DDD

(#14546) bitpork válasza psg5 (#14541) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha megy be levegő, akkor nm akadályozza semmi, max a koszos pollenszűrő. Ami viszont fix, hogy a kintivel azonos hőmérsékletű nem nagyon fog bemenni, mert ha meleg a motortér akkor az fűti az azzal közös felületen lévő dolgokat, pl a csöveket.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14547) psg5 válasza bitpork (#14546) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek.

Erre gondoltam, de majdnem ugyanaz a levegő jön akkor is ha belsőt vagy ha a külsőt keringetem.

(#14542) kalmanchris : Ez az, hogy nem igazán érzek változást a váltásnál. Most, hogy kint van 20 fok, nem járatnám a klímát, de ha kinti levegővel akarnám megoldani, olyan már, mintha fűtenék és letekerem az ablakot. persze lehet, hogy nem olyan nagy a különbség a kinti és benti levegő közt ha a motortéren keresztül felmelegszik...nem tudom. Most tesztelgetjük az autót és most ez fura volt.

F.K.T.

(#14548) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a helyzet, hogy nem véletlenül melegszik fel. Nagyjából 20-22°C körülinek kell az utastérbe beérkezni. A hőérzetet már 1-2°Cnyi is megváltoztatja, de ennél hidegebbet nem jó beengedni. Ha sokkal hidegebb lenne, akkor arányaiban nagyobb lenne a páralecsapódás, ami miatt megint csak klímát kellene kapcsolni szvsz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14549) Skillet válasza psg5 (#14547) üzenetére


Skillet
addikt

Vagy a rudazat (motor) nem húzza át a megfelelő állásba a csapantyút. Nálam is volt hasonló. Nem ment levegő a szélvédőre. Egy másik dologgal kapcsolatban, amikor derékig bent voltam a müszerfal alatt, akkor láttam, hogy a motor nem tudja áthúzni a megfelelő pozícióba a rudazatot, mert megakad valamiben.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14550) psg5 válasza bitpork (#14548) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Vagyis inkább akkor derül majd ki, ha ősszel hidegebb lesz kint és akkor megpróbálom fűtés helyett a kintit, akkor azért biztosan kellene érezni a különbséget.

(#14549) Skillet: Köszi, no akkor azért ránézetek erre a szervízben majd. Szétbontás nélkül jó eséllyel látszik vagy nagyon be kellet másznod hogy ezt lásd. (csak ezért nem engedném szétszedni, ha lehet, hogy nem is az a baj)

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.