Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Qru válasza Declare (#14049) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A jobbról előzés továbbra sem szabályos, de elmenni el mehetsz mellette (az ominózus M3-ason belsőben csettegő rendőr ótós vidi óta) jobbról. Aztán persze lehet sávot váltani de a klasszik előzés továbbra sem szabályos.

#nincsbennetarcsi

(#14052) TaaT válasza Declare (#14049) üzenetére


TaaT
veterán

"fogalma sincs mi zajlik körülötte, az hogy reagal egy veszhelyzetben?"

Több féle képpen...

- sehogy
- rosszul
- ha szerencséje van jól...

A legrosszabb amit tehet vészhelyzetben az az eszetlen kormány rángatás. Sok ilyen van az orosz dashcam videókban.

Give them hell Ukraine!

(#14053) #94529552 válasza EQMontoya (#14040) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, csak nem ez a tapasztalat. Ha folyik, akkor szükség szerint, pl. a karmantyút cserélném, ha más minden rendben van, de ennek se az ütős féktárcsa az oka.

(#14054) -v- válasza Qru (#14051) üzenetére


-v-
addikt

A rendoros video elott is ugyanazok a kresz szabalyok voltak ervenyben, csak akkor ment rola a nagy diskurzus. Elotte is szabalyos volt ...

Ugy kell kimesz jobbra varsz par mp-et es elmesz az mar nem elozes :D
Hirtelen es csogazzal meg balrol is figyelve kell mert tukrot sose nez senki, akkor is ramhuzzak ha joval elotte indexelek lassan megyek es mar 10mp-e abban a savban vagyok... amitol felbaszom magam, hogy ennek ellenere ramhuzza, en ennek ellenere figyelek, lassitok, nem villogok nem dudalok, es o kezd el mutogatni! Mert eszreveszi amikor mar atjott a savba hogy jajj van mogottem valaki, es nekiall mutogatni...ilyenkor lenne kedvem azert elbeszelgetni, ahelyett hogy megkoszonne valaki vigyazott ra.

[ Szerkesztve ]

(#14055) Qru válasza -v- (#14054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így nyomom én is. Ha nincs sün a környéken akkor meg nem. :D

#nincsbennetarcsi

(#14056) Snoop-y válasza -v- (#14054) üzenetére


Snoop-y
veterán

A csapatos verdaba ezert rakok majd "kipuffogot" :K
Eszre fogjak venni ha jovok ( horog csattog durrog ;] )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14057) Declare válasza Snoop-y (#14056) üzenetére


Declare
őstag

Vagy illegalba beköttet az ember egy kek villogot a hütöracsba, meg a szelvedöbe. Egy kek ravillogastol csak felreugrik a legtöbb süket, meg önkentesrendör is :D

Egyebkent azon gondolkoztam, hogy az autopalyan, amikor civil autos trafipax beall az ember ele es villogatja a kek villogot es irja a "following" -ot, olyankor nincs szirena nem? Ha jol tudom a kresszben az all, hogy a villogo es a szirena együtt müködik, de önmagaban egy kek villogo nem jelent semmit, max figyelemfelhivo :F

Mas kerdes, hogy ilyen esetben, nem valoszinü, hogy ilyen okoskodassal erdemes tetözni a bajt :DDD de akkor is na... en egy öntudatos orszag szülötte vagyok, aki harcol!! :D

[ Szerkesztve ]

(#14058) Snoop-y válasza Declare (#14057) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak nehogy egy rendort villogjal le mert akkor utana vakarni fogod azt is ami nem is viszket ;]

Jol tudod de ettol en meg nem probalnam ki ;]

Jo lesz nekem a hagyomanyos "jovok" kipufogo is :D
Ha elhagyom a lako ovezetet silencer ki aztan hadd szoljon.

[ Módosította: Qru ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14060) SzlobiG


SzlobiG
félisten

(#14061) tomcsi23 válasza SzlobiG (#14060) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi lett a vége? Nem látszik a koromtól. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14062) SzlobiG válasza tomcsi23 (#14061) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nyert a passzát ott a vége. :D

(#14063) runner 125 válasza tomcsi23 (#14061) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nem körverseny volt badszki. :D Egyértelműen látszik h a Passat nyer.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14064) szőröscica válasza tomcsi23 (#14061) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem hosszabb távon a Ferrari megelőzte volna, itt egyértelműen a 4*4 segített a győzelemben.

Egyébként ezeket a füstokádó dízeleket nem értem. Beleölnek egy vagyont pénzt a tuningba, nem lehet beállítani őket úgy, hogy ne masszív üzemanyagfelesleggel üzemeljenek?

(#14065) Mappa válasza tomcsi23 (#14061) üzenetére


Mappa
addikt

Erről eszembe jutott eme gyöngyszem :DDD

nem kötelező megadni

(#14066) SzlobiG válasza szőröscica (#14064) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezeket nem tudod úgy beállítani régi dízel az ilyen, ha nyomod neki füstölni fog.

(#14067) EQMontoya válasza szőröscica (#14064) üzenetére


EQMontoya
veterán

Könnyen lehet, hogy a masszív üzemanyagfelesleg hűti a dugattyút, szelepeket, mert különben leolvadna az egész ekkora terhelés esetén...

Egyébként ilyen rajtot ilyen nyomatékkal szerintem erősen megszámlálhatószor bír ki az a hajtáslánc, valószínűleg gyakran cserélik a váltót.

Same rules apply!

(#14068) tresh válasza szőröscica (#14064) üzenetére


tresh
addikt

Egyébként ezeket a füstokádó dízeleket nem értem. Beleölnek egy vagyont pénzt a tuningba, nem lehet beállítani őket úgy, hogy ne masszív üzemanyagfelesleggel üzemeljenek?

Nem :B Van egy határ kb 160 le ig tudják füstmentesre írni (1.9 tdi) utána már annyi kaját vernek be neki hogy füstölni is fog. Persze ehhez hozzátartózik az is hogy értelmesebb emberek ezt nem használják forgalomba mert már nem jár el 5 literrel és nem is oda való. Ennek a másik fele a sok beteg szar kinti tdi aminek lóg a bele de Pistiék az ebayes Galletto kábellel meg valami netes ecu remappal amit találnak átírjág a garázsba aminek az eredménye az lesz hogy fűstől és még szarabbul megy .

[ Szerkesztve ]

(#14069) tomcsi23 válasza runner 125 (#14063) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aszittem pedig. ;];)

joamilestoné: jaja, már kezdett rámászni így is. Kicsit lassacskán startolt, biztos kímélte a technikát. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14070) Declare válasza SzlobiG (#14060) üzenetére


Declare
őstag

Hat nem tudom, ez biztosan nagyon menö, nagyon raj, meg minden....de van itt barki, aki a kettö kocsi közül a passatot valasztana? :D

(#14071) roberto211


roberto211
őstag

Itt vagyok Teszkóóban aztán kivan állítva a Renault kadjar. Brutális szép autó. Kívülről eléggé minőségi kidolgozásnak tűnik. Nagy,szép,formás , megfelelő méretű kerekek(nem óriás) és ebbe a bordó színben adja. Belsejere kiváncsi lennék de nincs nyitva :D. 7,8m Ft. Nem tudom ennek mennyi lenne a vége szalonba.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14072) Snoop-y válasza roberto211 (#14071) üzenetére


Snoop-y
veterán

Renault -t tobbe soha. Egy egy motorjuk fantasztikusan jo es megbizhato altalaban tele is vannak tomve tok jo kenyelmi funkciokkal (2003-ban) mar total kulcs nelkuli nyitas zaras inditas ( mindezt ugy hogy a kartyat sem kell dugdosnod sehova szepen lehet a zsebedben ) viszont mindig sporolnak faszsagokon amitol kihullik az ember haja es akkor is eladja a kocsit ha amugy motorikusan jo. ( lasd korabban leirtam a fos ablak,tetoablak vezerlo elektronikat )
Egyes tipusokban ugyanilyen megbizhatatlan pl az IMMO es ha azt cserelni kell az nem olcso.

Szoval szep meg fasza de inkabb egy japan auto megha 2x annyiba is kerul mikor megveszed...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14073) roberto211 válasza Snoop-y (#14072) üzenetére


roberto211
őstag

Nem azt mondom hogy vennék kadjart de nem lehet rá mondani h rossz erre céloztam :)

Amúgy én is japán vonalú vagyok tehát én is azt vennék meg azt is fogok továbbra is de ennek ellenére tetszik a francia is.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14074) Snoop-y válasza roberto211 (#14073) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amig nem hasznalod valoszinu jo lesz. De miutan kikohogted erte a 8 millatt es elojon egy bikfasz elektronikai hiba akkor majd atertekeled a hudefasza ez a gep velemenyedet...
Valami idegesito faszsag ugyis elojon benne raadasul a renault-k nem tartjak az arukat sem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14075) MunezXBK válasza Snoop-y (#14074) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vajon miért? :))

(#14076) tresh válasza Snoop-y (#14072) üzenetére


tresh
addikt

Az a baj hogy nagy általánosságba ez majdnem minden autómárkáról elmondható. Pl a fantasztikus corolla/auris is emlékeim szerint ment vissza lufi+ beragadó gázpedállal gariba javításra ...az a japán minőségi autó amiről te beszélsz és mondjuk megfizethető közép kategória volt az kb 90-évek. azóta japánok se remekelnek. Persze van 8 misiért accord amibe beülsz azt mész csak az 8 misi nem 2-3 :) Na mindegy semmi bajom egyik márkával se de mindegyiknek van sajátos faszsága. Amúgy renaultoknál inkább a trehány első gazda végett szív a következő tulaj mert az nem viseli el azt amit egy japán vagy német autó hogy leszarják a szervizet. Volt sok autó a családba német/japán/francia és sose volt egyikkel se gond. Faterom kb az 10. francia autóját nyúzza (mindig cserélgette újabbra kicsit betegesen ezért volt ennyi :D ) de megbízhatóság terén simán hozza azt amit bármelyik japán vagy német. Renault espcae 2.2 dti 80ezerel vette 380-al adta el 6évesen , Mostani Laguna 170ezerrel van 50-el vette semmi baja pedig full full extrás (kivéve bőr+automata) :))

(#14077) Snoop-y válasza tresh (#14076) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ha egy 8 millas barmelyik renault es egy 8 millas accord kozott kene valasztanom tuti nem kene tanacsert feljonnom ide :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14078) tboy93


tboy93
nagyúr

Na keltek egy kis flamet ;] Fonokomnek mercedes vitoja van, gyari eloiras szerint 60k km-enkent kell olajat cserelni. En mondtam neki egy jo fel eve, hogy szerintem cserelhetne kicsit surubben, mondjuk ugy 10-15k km-enkent, le lettem hulyezve. A heten hazafele az M7-esen feladta a motor a harcot :) Fonokom nem erti miert :C

Szoval ki van a gyari olajcsere periodus mellett? :D

[ Szerkesztve ]

(#14079) Snoop-y válasza tboy93 (#14078) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akik 3-4 evente cserelgetik a vadi ujonnan vasarolt kocsit ( addig tuti kibir szinte mindent ) aztan johet a kovetkezo auto leharcolasa...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14080) tresh válasza Snoop-y (#14077) üzenetére


tresh
addikt

Ez logikus én se de nem is ezt mondtam :) :R

(#14081) EQMontoya válasza tboy93 (#14078) üzenetére


EQMontoya
veterán

60k-s intervallum gyárilag? :F :Y
Teljesen abszurd, szerintem max 15k.

Same rules apply!

(#14082) Snoop-y válasza tresh (#14080) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azt tudom de te valami 2-3 millarol beszeltel emberunk meg eredetileg egy 7,8 millas csoda Renault-rol.

Ahhoz kepest egy ugyanolyan arban levo barmelyik Honda egy fonyeremeny szerintem de egy accord mindenkeppen ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14083) Declare válasza Snoop-y (#14079) üzenetére


Declare
őstag

Igy van. Cegek is örülnek, megveszik/lizingelik, addig 30-40k km enekent kell csak szervizbe hordani. Nekik ez szuper. Aztan felkerül a hahura, jön a gyalog, megörül, hogy wooohoooo 10 millas bmw mar 4 ert az öve lehet....

(#14084) Snoop-y válasza EQMontoya (#14081) üzenetére


Snoop-y
veterán

A papir mindent elbir...

Feljebbi renaulthoz: abba a kasztniba egy 1.2 -s 130 lovas turbo pocskoszoruvel a max. Ez viccnek is rossz baszki :D Es ezert kernek 8 millat? :Y

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14085) Elemental válasza tboy93 (#14078) üzenetére


Elemental
addikt

Az én 2002-es vitom szervizkönyve szerint minden 22500kn-nél kell szervizelni. Fater tavalyi b-jét 25000k vagy egy évente kell vinni. Szerintem a főnököd benézett valamit, nem?

(#14086) Melack válasza Elemental (#14085) üzenetére


Melack
veterán

25000k = 25 000 000 :Y Jó periódus, szerintem soká lesz ott még bármi is cserélve :DDD

mod: persze ha ez métert jelent, akkor gáz van, de km/mérföld tekintetében szép élettartam

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14087) Elemental válasza Melack (#14086) üzenetére


Elemental
addikt

*km (de gondolom érthető volt)

(#14088) MunezXBK válasza tresh (#14076) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyik spanom apjának mindig francia autói vannak, a következőt szokta mondani: fiam, francia autót soha ne vegyél!

Biztos mazo az öreg. :DD

(#14089) tresh válasza MunezXBK (#14088) üzenetére


tresh
addikt

Mindenkinek más jön be :) Viszont az tény hogy mondjuk 1,5 misiből nem veszel olyan német vagy japó autót mint pl renaultba se korba se felszereltségbe az kb a duplája . Az megint más kérdés hogy nem is tartja az árát. Faternek amikor kintről hoztam a lagunát 3,5 misi volt 2 évesen ugyanez a4be kint 5 gurugánál indult. Aztán úgy volt vele hogy inkább a laguna és a maradékot beletankolja :D Az más kérdés hogy most mergát és bmw-t néz ;]

Snoop-y :Új autót meg alapból nem vennék főleg nem renaultot de mást se :P :B

[ Szerkesztve ]

(#14090) Qru válasza EQMontoya (#14081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én még a gyári 15k-t is lerövidítettem 10k-ra.

#nincsbennetarcsi

(#14091) MunezXBK válasza tresh (#14089) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De miért nem tartja? Mert nagyon nem ugyanaz a minőség.

(#14092) tresh válasza MunezXBK (#14091) üzenetére


tresh
addikt

Is-is szerintem. Nagyobb részben azért az van benne hogy francia és az szar és csak a vw-en az gyárt autókat. Ez meg ugye a sok szerencsétlen péknek köszönhető akik csak a VAG csoportot szerelik illetve próbálják. Amúgy pl futóműbe és fékbe szerintem sokkal jobbak a francia gépek. Motorikus részre nem térnék ki mert minden ugyanaz mint a VAG-ba főleg diesel oldalon :B

(#14093) MunezXBK válasza tresh (#14092) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért is vettél akkor A4-et? :U Kicsit szembe mész saját magaddal!

(#14094) Qru válasza tresh (#14092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig pont, hogy sok francia autóval foglalkozó szerelő van.

Mert azokon van mit javítani. ;]

#nincsbennetarcsi

(#14095) kalmanchris válasza MunezXBK (#14088) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen. Nézem a tour-t. Ott is szinte csak francia autó áll az út szélén. Mondom is öcsémnek, ne vegyen franciát!

tresh: hagyd, felesleges. Itt páran sajnos még mindig vallják a gyerekes 3F szabályt. Komolyan vicc kategória lett ez a fórum.
Írhatnám barátom példáját aki, ugyanazon évjáratú astráján mik jöttek elő most. Tegnap vette az alkatrészeket. Minden évben van valami nyűgje pedig vigyáz rá nagyon. Írjam, hogy nesze német minőség? Csak megy itt a nemzetek közti besorolás, sz.r olasz, sz.r francia. Mert itt az a kb 15 ember már több 10ezer km-t tesztelte az összes típust.
Csak azt nem értem mire fel ennyire magabiztosak, miért gondolják, hogy ők tudják a frankót? Ja a szomszédom, meg az apósom ezt mondta. Gratula az ilyen tapasztalatokhoz!

[ Szerkesztve ]

(#14096) tresh válasza MunezXBK (#14093) üzenetére


tresh
addikt

Mert 1.9 tdi-t akartam ;) Sose voltam dieseles de mivel tudtam hogy egy év alatt min 45 ezret beleverek és nem ismertem a dieseleket így azt veszem amit tudom hogy sokan dicsérnek és van tapasztalat és javítható olcsón még ha mellé is nyúlnék. Benyából nem vettem volna a4-et. Nem magammal megyek szembe én autót a használathoz veszek. Nekem megbízható diesel kellett az meg az 1.9 Tdi ennyi plusz bagóért vettem ;]

Szerk: az hoogy most meg mennyibe van már le se merem írni lassan :DDD Igaz a fele az én hülyeségem ;] (pont most szóltak hogy nemsokára lesz okosba turbóm még egy a másik kettő mellé)

[ Szerkesztve ]

(#14097) Rivaul válasza tresh (#14092) üzenetére


Rivaul
addikt

Semmi baj nincs a francia gépekkel. Ha odafigyel rá az ember akkor a világból kimegy az is. Általában a tulaj tehet róla hogy vacakká válik a gép és a következő tulaj nyögi majd igazán. Ez a xar franciázás inkább divat mára...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14098) tresh válasza Rivaul (#14097) üzenetére


tresh
addikt

Pontosan én is így gondolom :))

(#14099) EQMontoya válasza Qru (#14090) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én elmegyek 15k-t, de azért, mert a zömét autópályán kapja, és kevés kivételtől eltekintve ott sem tolom neki. Ha városban vagy nyélgázon használva kapna sokat, akkor tuti rövidítenék én is, így szerintem felesleges.

Same rules apply!

(#14100) szőröscica válasza EQMontoya (#14099) üzenetére


szőröscica
addikt

Transitjaink bőven millió km felett futottak már 25k-s periódussal, soha semmi baj nem volt a motorral. Jó olajjal, sok autópályával ennyi még belefér.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.