Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Burt1793 válasza tresh (#15449) üzenetére


Burt1793
veterán

Engem még sose büntettek meg, mennyi ideig lehet számítani a csekkre? Van valami határidő most már vagy jöhet 2 hónap múlva is?

(#15452) MunezXBK válasza tresh (#15449) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha Szombathelyről jött, akkor fizetős. :D

(#15453) EQMontoya válasza Burt1793 (#15451) üzenetére


EQMontoya
veterán

30 napjuk van rá, asszem.

Same rules apply!

(#15454) Burt1793 válasza EQMontoya (#15453) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi, akkor az egész nyarat végigfoshatom. :D
Százötventől meddig 30 ezer forint a büntetés?

(#15455) tresh válasza Burt1793 (#15454) üzenetére


tresh
addikt

165 :D felette <<45k aztán így tovább

[ Szerkesztve ]

(#15456) Declare válasza bitpork (#15450) üzenetére


Declare
őstag

En ezt total megertem. Nekem is sokszor van ugy, hogy nem sietek, nem is megyek gyorsan, de egy elözesnel, vagy csak ugy egy "kinalkozo lehetösegnel" picit odalepek :B ha pont ott allnak, az nagyon ciki, mert amugy az ut 90% ban meg total szabalyos vagyok.

Amugy egesz korrekt ez a palyas meres dolog. Azert a 153 hoz a mutatonak 160-170 között kell lennie. En pl az autopalyan ha akarnam se nagyon tudnam a 60 ezres büntit feljebb nyomni 200-210 körül vege a dalnak, gps szerint az meg ilyen 190-195. Max az erdi lejtön tudnek probalkozni :DDD

(#15457) tresh válasza Declare (#15456) üzenetére


tresh
addikt

Amúgy ja tényleg korrektek és nagyon bízom benne hogy pályás büntit kaptam :DDD De tényleg korrekt

MunezXBK: és b5-el? :D Én azt néztem közel egész pontosan mér az órám 160nál olyan 155 körül mértem gps-el

[ Szerkesztve ]

(#15458) MunezXBK válasza Declare (#15456) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Masterral óra szerint 160-nál nem jött csekk. :))

(#15459) Burt1793 válasza tresh (#15455) üzenetére


Burt1793
veterán

Huhh az jó, gps szerint nézem mindig a sebességet, vissza is néztem az útra vetített maxot, 159 volt, szóval akkor 30 rugó a max. Tényleg olyan idegesítő, hogy kb 2-3 km-t mentem gyorsabban, előtte 130-cal mentem és hát utána is vörös fejjel. ;] Amúgy 3%-ot csal az órám, tehát a 153 az óra szerint max 158.

[ Szerkesztve ]

(#15460) AMD Power válasza roberto211 (#15433) üzenetére


AMD Power
titán

Én évente kb 2-3x ha vészfékezek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15461) roberto211 válasza AMD Power (#15460) üzenetére


roberto211
őstag

Jó ,30rol nekem se kene veszfékezni ;] :D

(Csak vicc :D )

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15462) AMD Power válasza roberto211 (#15461) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig évi 6-7000km elmegy Budapesten.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15463) roberto211 válasza AMD Power (#15462) üzenetére


roberto211
őstag

Gyorsan repkednek a km ek. Pont azt számoltam miközben autó alatt próbáltam idegből lerángatni a leeresztő csavart mert annyira belevolt állva :D h 8hó alatt belement 12e km.

Szerintem legközelebbi olaj-szűrőcserén nem lesz mar meg szegény ha most sikerül elhelyezkednem egy jobb helyre.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15464) tresh válasza AMD Power (#15460) üzenetére


tresh
addikt

Akkor téged megkímélnek a hülyék

(#15465) bitpork válasza roberto211 (#15463) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

8 hó alatt az semmi. Nekem jó ha 1-1,5 hetente kell csak tankolnom :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15466) Rivaul válasza roberto211 (#15461) üzenetére


Rivaul
addikt

Én nem tudom. havi 3500-at mentem csak bp... Akkor se koptattam el a fékem. Fokozatosan fékezek többszöri felengedéssel. Ha teli húzod akkor csak koptatod valóban és a fékteljesítmény is csökken minél melegebb.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15467) roberto211 válasza bitpork (#15465) üzenetére


roberto211
őstag

Hozzámképest sok mert nem szoktam sűrűn nagy távokra menni. Mivel nem indokolt. Egy évben párszor gurulok le 140km re aztan ennyi.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15468) bitpork válasza roberto211 (#15467) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is sok a helyi. Vannak napok amikor Szegeden belül megvan a 100km.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15469) tresh válasza bitpork (#15468) üzenetére


tresh
addikt

Uber user vagy bazkiii ?? ;] ;] Hányszor kerülöd meg Szegedet 5x? :DDD

(#15470) bitpork válasza tresh (#15469) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Neeem, csak pl szülők átellenesen laknak a központtól 10km-re. Ha édesanyám kitalálja h vásárlás, akkor kimegyek érte 10km, felveszem, behozom vásárolni 10km, hazaviszem 10km visszajövök 10km. Elmegyek bankbé, 4,5km x2. Könyvelő peremterület, oda vissza 10km. És akkor ez egy normál nap. Nővérem ha betalál akkor alap a 15+ km, mert külterületen lakik. Ha neki kell vásárolni meg gyereket hazavinni, akkor 20nál kezdünk. Iza naponta két naponta megy kb 10km-t városon belül csak vásárlásra, hogy legyen enni meg tiszta ruha. És akkor még az ő szüleit nem emlegettem :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15471) tresh válasza bitpork (#15470) üzenetére


tresh
addikt

Pff az nem gyenge :R

(#15472) Skillet válasza Burt1793 (#15451) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem utoljára még vagy 15 évvel ezelőtt jött levél. Anyám bejött a szobába, kezében egy bontott levél.
Muter:-Ez micsoda??
Haver: (épp nálunk lopta a napot) Zsanett néni... én mondtam neki, hogy ne csinálja, de sosem hallgat rám! Viszont nekem most amúgy is mennem kell már!
Muter: üljél csak vissza! Azt sem mondtam még, miről van szó!
(Muter felém fordult) Rendőrségtől jött papír, valami szabálysértés... mit csináltál?
Én: én semmit, lehet, hogy Te voltál!
Muter: Ééén? Reggel 7-kor a kerepesi úton, az iskoládhoz közel?
:D :D
Még a kék 1200-as ladánk volt...
50-es táblánál 90 körül...
Még más idők jártak. Unokabátyám kopó. Elintézte, egy dzsonivóker viszkit vitt be a főnök kopónak :)

Azóta csak parkolás miatt volt gond 1x-2x.
A büntiket amúgy meglepően hamar kiküldik. Max a 2 hét, akitől eddig hallottam.

Múltkor meg csepelen jöttek utánam a zsaruk. Láttam, hogy nagyon rámtapadnak...
Na, mondom, ebből villogás lesz... az lett. Életemben nem villogtak még le. Csak sima útszélen állós, leintős igazoltatásban volt részem.
Zsaru jön bal 1-hez :) benéz... :D forgatja a szemét, átjött jobb 1-hez. Elkérte a papírokat. Mondta, hogy lekérdezik, nem áll-e körözés alatt az autó... vagy esetleg én.
Másik közben körbejárta a vasat. Jön vissza.
-A sport kipufogó dobra van engedély?
-nincs. De nem is kell. Ez egy japán belpiacos autó. Ezzel a kipufogóval jött ki a gyárból.
-ööö. Hmmmm. Rendbeeeen....
:) mást nagyon nem tudott mondani. Persze egy egy komplett 76-os (egyébként meglepően halk) fujitsubo rendszer, nem csak egy dob. És bár japánban pakolták rá, de nem a gyárban. Szerencsére bejött a dolog.
Gyanítom egy nkh-s igazoltatásnál más lenne a szituáció.
Itt budafokon az omv kút mellett, a 6-os úton szoktam kint látni őket. Személyautókat is le szoktak állítani, vagy csak kamionokat, teherautókat?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15473) MunezXBK válasza Skillet (#15472) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Személyt is, de legtöbbször teherre mennek.

(#15474) Skillet válasza MunezXBK (#15473) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor jól láttam, hogy személyautó még nem láttam ott...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15475) Rivaul válasza Skillet (#15474) üzenetére


Rivaul
addikt

Van az is de nagy ritkán csak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15476) roberto211


roberto211
őstag

Uhh.. Megrázó kicsit.. [link]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15478) Rivaul válasza roberto211 (#15476) üzenetére


Rivaul
addikt

Az esetek 80%-ban maguknak okozzák a bajt... Tegnap egyet majdnem elsodortam mert indexelve kanyarodok de ő még nagy gázzal el akart húzni mellettem. 3 meg beállt elém össze vissza a pirosnál mert az tök jó nekik. Ha meg leugrok a kuplungról akkor szétkenem mindet... Úgy utálom ezt a figyelj a motorosokra xarságot. Ha normálisan közlekedik akkor semmivel nem kell többet figyelni rájuk mint egy másik autóra. Csak sajnos nagyon nem normálisan közlekednek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15479) tresh válasza Rivaul (#15478) üzenetére


tresh
addikt

Pont ezt akartam írni hogy mindig az autós a hibás.. plusz a balesetek nagy részében is ők élveznek úgy mond "elsőbbséget" tuti nekik ítélik mindig hogy ők nem hibáztak.. Nem leszek elfogult szeretem a motorokat motoroztam is és tény az autósok között is van sok figyelmetlen aki azt se tudja feldolgozni hogy 3 sávos az út és mennek mellette más autók mert a vonal vezeti semmi térérzéke nincs.. attól nehéz lesz elvárni hogy figyeljen a motorosokra.. de a barmokra egyik tábor se tud figyelni, és valljuk meg motorral több necces szitu hozható össze mint autóval hisz pik-pak 100on vannak és csak egy rossz mozdulat kell azt már falra is kented..

(#15480) bitpork válasza Rivaul (#15478) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én a képönyvpost nevét átírnám: Don't bike: save Yourself and others.-re

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15481) Skillet válasza tresh (#15479) üzenetére


Skillet
addikt

talán egy kicsit könnyelmű(bb)en kanyarodnak ki a motorosok elé az autósok. kevésbé félelmetes, ha egy motoros jön (kisebb), mint egy autó. ez sajnos furán van meg az emberekben, de sokaknál észrevettem.
az is tény, hogy sok a pöcs motoros. száguldoznak, szlalomoznak, ha meg elszáll... sokkal kevesebb az esélye, hogy megmarad, mint ha egy autóban ült volna. sokszor baromi nehéz őket lekövetni.
a motorozás veszélyes egy sport. az lenne jó, ha átülne mindegyik autóba, de ez nyilván nem ilyen egyszerű.

EZT láttátok már? beteg :)

(#15477) rbalint88 :D ez jó volt.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15482) parandroid válasza Skillet (#15481) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"talán egy kicsit könnyelmű(bb)en kanyarodnak ki a motorosok elé az autósok. kevésbé félelmetes, ha egy motoros jön (kisebb), mint egy autó. ez sajnos furán van meg az emberekben, de sokaknál észrevettem."

Ebben azért vastagon benne van az is, hogy aki nem motorozott, vagy igen, de éppen nem azt csinálja, annak fogalma sincs, vagy csak hajlamos elfelejteni, milyen dinamikával gyorsul egy motor (akár csak 50-ig is). Azért ez eléggé nehezen lejátszható fejben. Én személy szerint azon szoktam meglepődni, amikor biciklist előzök, hajlamos az ember 'a biciklis úgyis lassú, gyorsan elmegyek mellette' megszokás alapján kényelmesen nekiállni, aztán előzés közben esik le, hogy basszus, ez nem Jóska bácsi, aki a kapával és demizsonnal küzdi ki magát a szőlőbe, hanem valami sportember, aki 40-nel tolja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15483) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Motorozáshoz kapcsolódóan. Ott is lehet "hiba", hogy kresz oktatásnál nincs külön motoros fejezet, hogy felkészítsék rá az egyént mire számítson(részeges biciklis persze van ;] ). Vagy mostanság már foglalkoznak a B kategóriánál ezzel?

(#15484) Richard!


Richard!
addikt

Pénteken is változik a benzin ára. 3 Ft-tal lesz olcsóbb.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15485) Skillet válasza parandroid (#15482) üzenetére


Skillet
addikt

igaz. a bringások a másik brancs... a bicikliutat keresztező utakon szintén gyakori, hogy nem adnak elsőbbséget a bicikliseknek az autósok (táblák szerint), de nem is nagyon figyelik őket. pedig ugye, puhatestűeknek szoktuk őket hívni (a gyalogosokkal és motorosokkal egyetemben), nem ártana picit jobban figyelni rájuk, hamar megvan a baj. de némelyik durván megköveteli, ami az övé. lassítás nélkül megy végig a bicaj úton... hiába szeli azt át egy autós út. bátor némelyik. amikor asszonykával cangázunk, mi azért jóval óvatosabb duhajok vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15486) Rivaul válasza Skillet (#15485) üzenetére


Rivaul
addikt

Alapból sima zebránál le is kéne szállniuk a bicajosoknak. Ezt szinte egyik se teszi. Pedig nem azért kell leszállni mert az tök vicces hanem így elkerülhető hogy a semmiből kisuhanjanak az ember elé. Nagyon sok olyan bicajos út van ami bokor vagy stb mögül ér egy zebrához vagy átkelőhöz. Esélyed nincs felmérni a helyzetet olyan gyorsan változik minden. A rutinos vezető reflexei ált elegek de nem mindenki él az autóba. Persze úgy kéne megközelíteni az átkelőt hogy baj esetén megállj meg blah, blah de ez sokszor marhára nem életszerű.
Az alap baj az hogy belém akarják sulykolni hogy figyeljek rájuk. Figyeljen ő magára, kicsit törékenyebb. Én is figyelek a vonatátkelőnél mert ha jön a vonat kva mindegy hogy ott vagyok-e, akkor is továbbmegy. Ugyan így a kamionokkal se kezdek szórakozni mert bedarál a faxba. Ha a kacsa nem tud úszni akkor nem a víz a hülye. Sok a paraszt autós de annak mind1 hogy motoros vagy bicajos, a másik autót is telibe veri, csak a mocis tudja megóvni magát az ilyenektől.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15487) MunezXBK válasza Rivaul (#15486) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A mi városunkban minden átkelőnél kint a tábla, hogy tolva szabályos. Felétek nincs?

(#15488) tresh válasza Richard! (#15484) üzenetére


tresh
addikt

éljen egy teli tanknál spórolsz fél litert ;]

(#15489) hurenzon


hurenzon
senior tag

Szerintetek mennyit ér?

peugeot 307 d-sign 1.4. benzin 2007-es, 60e km. 1. tulaj. Végig márkaszervizben volt. Most volt kuplung és fék csere. Makulátlan, garázsban tartott.

egyáltalán megéri megvenni?

(#15490) Rivaul válasza MunezXBK (#15487) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem látom mindegyiknél. Sőt ami azt illeti csak kevés helyen van. Bár annyira nem is figyeltem mert 10-ből 9 amúgy sem foglalkozik vele...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15491) trassher válasza Rivaul (#15486) üzenetére


trassher
addikt

Bicajos, gyalogos azt hiszi a zebrán sérthetetlen. Általános iskolás koromban a tanítónő nyakonvágta azt aki nem állt meg és nézett szét a zebránál.
Ezek meg gondolom oroszok, más nép tagjai nem bicikliznek ilyen helyen. Még jó hogy csórikám megkapta ami jár. :))

Redmi Note 7

(#15492) roberto211 válasza Rivaul (#15486) üzenetére


roberto211
őstag

Motorosokkal en kivagyok bekulve általában normálisak , de biciklisek autósok közt tényleg egy utolsó k*cs*gök.

Ma itt Érden egyik főúton teker 2 gyökér. Kb 20al.
Nem is ez a lényeg ,hanem az ,hogy természetesen hol? Nem a főút szélén egymás mögött ,hanem közepén hogy Ők nyugodtan tudjanak beszélni .. Mögöttük libasort csinalt , közvetlen mögötte touran vagy sharan ezüst egyterű vezetője mar agyvérzés közelében. Radudal jogosan hogy menjenek mar le az útszélére. Erre fel neki áll feljebb,nagy nehezen lehuzodott de azért pofazik a hülyegyerek hogy mi az hogy radudalt.

Akármilyen gyökérségnek hangzik ilyenekre olyan szívesen rahuznam a kormányt h a bokorba gondolkozzon azon el attól mert biciklis nem tehet meg mindent. :(

Zebránal en mar megsem lepődök h nem tolja

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15493) tresh válasza hurenzon (#15489) üzenetére


tresh
addikt

Meg ha tényleg patika de ez annak függvénye hogy mit kérne érte..

@ Mindeki: én az össze biciklist kresz tanfolyamra küldeném és vizsga nélkül nem mehetnek sehová nem hogy biciklizni ...fingjuk nincs hol és hogy mehetnek aztán kavirnyálnak a fő úton középen..

(#15494) hurenzon válasza tresh (#15493) üzenetére


hurenzon
senior tag

mennyiért lenne jó vétel?

(#15495) MunezXBK válasza Rivaul (#15490) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha elcsapják, majd foglalkozik vele. Ugyanis ilyenkor a bringás lesz a hibás. ;)

(#15496) tresh válasza hurenzon (#15494) üzenetére


tresh
addikt

Állapot függvény mondjuk az érdekelne hogy 60k nál miért volt kuplungcsere :)) Nem tudom milyen felszereltségű (opciósan sok lehetőség van a franciáknál) én olyan 1,2-1,3köré lőném be az árát. 1,5 ért már 1.6 van,2008 68 ezerrel

(#15495) MunezXBK: jah ha van szemtanúd amúgy 1az1 be tuti te leszel a hibás..

[ Szerkesztve ]

(#15497) runner 125 válasza parandroid (#15482) üzenetére


runner 125
nagyúr

50-ig? Arról nincs infom, de kb 1,5 sec lehet. 0-ról viszont 3,3 alatt megvan a 100. :)

Skillet

Most te komolyan azt feltételezed, h a motorosok jó része nem autós? Hidd el, h a 99%-a autós is, tisztában vannak mindkét fél esélyeivel. Csak autósként te ezt nem így látod és mindenki más, aki még a büdös életben nem ült legalább utasként nagy motoron. Más világ, ha egyszer valakit elkap az íze, azonnal fertőz. Nehéz megállni h beállj 90-nel a sorba és még szépen fogalmaztam, ráadásul tök más a sebességérzet. A 150-es utazó motoron olyan, mint a 100-110 autónál.
Egyébként ismerem mindkét oldalt, közlekedem viszonylag sokat kettő és négy kerékkel is, előbbivel ismert útszakaszokon tempósan, de a lehető lenagyobb figyelemmel. Nyilván ebben a topikban a kétkerekűeket savazza a jónép, a másikban meg fordítva. De aláírom, tényleg sok az önjelölt donor, akik elképesztő közlekedési szituációkat vállalnak be és kihaénnem stílusban közlekednek. Előzött már engem is motoros autóval, kanyarban záróvonalnál, szembe kamionnal és mindezt utassal mögötte.... Amennyire lehetett lehúzódtam és a kamion is nagy kürtölés közepette. Ott sem múlott sokon, h nem trafálta telibe a kamiont a GSX-R-es user a mögötte ülővel együtt.
Ennek ellenére azt mondom h az idiótákat előbb utóbb utóléri a végzet, avagy a természetes szelekció működik és az sem kérdéses h ki húzza a rövidebbet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15498) hurenzon válasza tresh (#15496) üzenetére


hurenzon
senior tag

800e Ftért kapnám meg. ennyit adnak a peugeot márkakereskedésbe is. Akkot lehet megveszem. 70 éves néni a tulaj. gondolom elkoptatta vagy csak a márkaszerviz keresni akart rajta.
elektromos ablak, elektromos visszapillantó, klíma, alufelni.

[ Szerkesztve ]

(#15499) Rivaul válasza roberto211 (#15492) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen ez a spanba bicózunk egymás mellett míg mögöttünk alakul a sor ez elég gyakori. Én is bokorjárásra tessékelném finoman. Nem azért mert bicajos, hanem mert direkt parasztkodik.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15500) MunezXBK válasza tresh (#15496) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ahhoz minek szemtanú, hogy nem tolta, hanem tekerte? Más lenne a sérülés is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.