Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Qru válasza SzlobiG (#15100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk a cégesekben rugalmas olajcsere ciklus van. Amikor kiírja a bc hogy menni kell akkor megy.

#nincsbennetarcsi

(#15102) SzlobiG válasza Qru (#15101) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt is kiírja csak harmincezrenként. :D

(#15103) Skillet válasza Rivaul (#15099) üzenetére


Skillet
addikt

igenigen. azt előbb is akartam írni, hogy a hidegen nem taposást írta valaki, de a dízelt emelte ki. hát szerintem ez a benzinesekre is ugyanúgy vonatkozik. én szinte azonnal elindulok vele (nyáron, télen megvárom, hogy megmozduljon a mutató mínuszból a legalsó rublikáig), de csak okosan. 2e fölé nem forgatom, padlógázt nem nyomok.... finoman. és ha már bemelegedett a víz, utána az olajat is megvárom, hogy legalább 70 fokos legyen. addig nem taposom meg. mondjuk amúgy sem jellemző, de néha ugye elgurul... szóval okosan. meg persze turbo, de amikor tényleg picit sodrósabban megyek hazafelé jövet, akkor is az utolsó pár percet már kulturáltan teszem meg, így nem is szoktam járatni az autót leállítás előtt.

15100 SzlobiG én elhiszem, hogy bírja... de engem nehéz lenne meggyőzni arról, hogy nem kopik a motor jobban, mintha max 10 ezrenként lenne cserélve az olaj.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15104) MunezXBK válasza Skillet (#15097) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért már nem is merek szólni. :D

A vesszők hiányáért meg főleg nem.

(#15105) -v- válasza MunezXBK (#15104) üzenetére


-v-
addikt

Ez miert van annyira becsipodve nalad?

(#15106) MunezXBK válasza -v- (#15105) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Admin vagyok egy oldalon és ott nagyon figyelünk rá. Az oldal tulaja is nyelvtannáci. :B

(#15107) SzlobiG válasza MunezXBK (#15106) üzenetére


SzlobiG
félisten

De ez nem az az oldal.

;]

(#15108) MunezXBK válasza SzlobiG (#15107) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha valaki magára veszi, hogy próbálnak neki segíteni a helyesírásban, az elég szomorú. :(

(#15109) Skillet válasza SzlobiG (#15107) üzenetére


Skillet
addikt

És? Itt nem "kell" helyesen írni? Amúgy kár, hogy nincsenek szabályozások a helyesírásra (mármint a fórumokon).
A neten rengeteg írástudatlan van, a fiatalabbak meg ezt a sok zagyvaságot szívják magukba. Végén még elhiszi, hogy tényleg így kell írni. Nállad, tőlled, amég, szervíz, egyenlőre.... a végtelenségig lehetne folytatni a sort. Szerintem közel sem baj, ha akad pár ember, aki figyel és odaszól, ha úgy látja jónak.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15110) Rivaul válasza Skillet (#15109) üzenetére


Rivaul
addikt

A legtöbb böngészőbe be lehet kapcsolni a helyesírás ellenőrzést. Bár láttam olyat is akit az sem zavart hogy piros díszítősor hullámzott az egész képernyőjén. Én is borzalmasan írtam még 9 éve mikor ide keveredtem. Bekapcsoltam az ellenőrzőt és javítottam mindent amit talált. Mostanra már csak akkor jelez ha nem érzékeli a szóközt a bill és egybe írok valamit, esetleg a kapkodás miatt folynak össze a szavak. A lényeg hogy vagy van rá hajlandósága az embernek hogy javítson magán, vagy nem. Ha nincs akkor mind1 hányan szólnak neki, akkor sem fogja érdekelni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15111) bitpork válasza Rivaul (#15110) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És aki naponta használ más nyelv ellenőrzőt, az bolonduljon meg? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15112) tomcsi23 válasza Skillet (#15096) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van erről valami leírás, minősítés? A .hu-n elég szegényes a tájékoztatás. :U

Piggy: az ne nyaljon annyit. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15113) AMD Power válasza Rivaul (#15099) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így van! Nem nagy dolog ez ,de sokan még ezt sem tudják betartani. :(

(#15114) roberto211 válasza trassher (#15085) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem nem mindegy...Beletölthetnék 15w40 et azzal is menne nem erről van szó.. Amúgy direkt ilyen könnyűfolyású olajat választottam nem azért mert ez volt a shopban.. És nem, nem nyúltam mellé.

Amúgy érdekesek ezek a gondolkodások.. Opelbe, vw-be, bármibe kiválasztanak/beletöltik felsőkatos olajat mert nehogy baja legyen a mocinak.. Suzukitól meg ez tök természetes embereknél,hogy "jóóóó bele a tescós 10w40 úgy sem lesz semmi baja"... Sokat elárul azért. ;) Mindegy nem vitatom ezt...

Amúgy most kipróbáltam pályán, városban,stb.. Szebb lett szerintem a motorhang, egyenletesebb járás, plusz mintha kicsit pörgősebb lenne mint eddig volt..

Holnap megyek 8 ra szerelőhöz hátsó dobot megcsinálják mert kezd tojás alakú lenni.. Aztán megint tökéletes akkor.. :)

Pár napja meg neki tolattam egy rohadt kifeszített vezetéknek. :DDD Mert annyira néztem nehogy a betonoszlopnak tolassak.. Kicsit lejött a festék rendszámtábla alatt, meg nagyon minimálisan behorpadt, jövőhéten csinálja majd a karosszériás..

Múltkori akciómra visszatérve (mikor rámfogták hogy beletolattam) ,most valóban beletolattam egy fullra kifeszített vezetékbe vagy 15 el és most lett is rajta kicsi sérülés.. Tehát most már tuti h nem mentem annak a fiatosnak neki..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15115) tomcsi23 válasza roberto211 (#15114) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, na most akkor az elmű mennyit gombolt le? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15116) roberto211 válasza tomcsi23 (#15115) üzenetére


roberto211
őstag

Szembe volt egy f astrás, öreg fazon benne, szerencsére lefele nézett gyorsan eljöttem onnét mielőtt rámhívja vagy az elműt vagy a rendőröket. :DDD

Szépen lassan beálltam mintha semmi nem történt volna. :D Rendszámot kikalapáltam, műanyagot majd a karosszériás csinálja.. Lehet én is megtudnám csinálni , de nem szórakozok ilyennel mert ha nem jó a festék vagy a gitt vagy nem tudom normálisan kimelegíteni akkor mégjobban elb@szom. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15117) Elemental válasza roberto211 (#15114) üzenetére


Elemental
addikt

"Amúgy most kipróbáltam pályán, városban,stb.. Szebb lett szerintem a motorhang, egyenletesebb járás, plusz mintha kicsit pörgősebb lenne mint eddig volt.."

Autószerelő haverommal pont ilyenekről beszélgettünk. Nem kis iróniával mondta, sokaknak már attól is jobban megy az autója, ha lemossák. Ez pszichológia.

(#15118) roberto211 válasza Elemental (#15117) üzenetére


roberto211
őstag

Lehet hogy placebo nem azt mondom, de benne vagyok pár suzi csoportba aztán ott ajánlották a könnyűfolyású olajakat ez miatt..

De az is benne van a pakliban persze,hogy simán csak beképzelem..

Motorhang mindenesetre tényleg szebb..

(#15119) focvis:Nekem a mosástól belassul.. Gondolom a plusz súly miatt. :DDD ;] (vízcseppek) :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15119) focvis válasza Elemental (#15117) üzenetére


focvis
veterán

Kb. hetente mosom; nagyon megy! :))

(#15120) roberto211


roberto211
őstag

Ma fogarasi úton állok lámpánál aztán kereszteződésben, egy volvo s60 vagy s80 passz meg egy audi a8 nagyon méregette egymást. :D Mind a kettő erős lehetett eléggé..

Zöldnél versenyeztek nyomták a padlót mint állat.. Audinak jobb volt az indulása, de aztán beérte utána rendesen a volvo is... Brutál mód tudtak menni...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15121) Rivaul válasza roberto211 (#15114) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem volt 1.0 suzkám így nem becsmérlésnek szántam amit írok. A Roviba is 10/40 megy nekem totalbol. :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15122) trassher válasza roberto211 (#15114) üzenetére


trassher
addikt

Természetesen nem mindegy mi megy bele de szerintem a 10w40 eneos tökéletes, nálunk bevált. Ebből sem fogyaszt semennyit, nem csörög, nem zörög. Persze nem gond, te dolgod csak nem értettem a miértjét mivel abszolút nem egy kényes motorról van szó. :)

Redmi Note 7

(#15123) #94529552 válasza roberto211 (#15118) üzenetére


#94529552
törölt tag

Placebó lesz. A többiekkel egyetértve, szerintem is felesleges 5W30-at leönteni a Swift torkán. Én a felárat hasznosabb dolgokra költeném. Például fékolaj vagy fagyálló csere, levegő és üza szűrő, törlőlapátok. stb. Vagy minden teljesen rendben van vele?

(#15124) tomcsi23 válasza roberto211 (#15120) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már a volvósok is ilyenek. :(

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15125) #03969024 válasza tomcsi23 (#15124) üzenetére


#03969024
törölt tag

Úgy tűnik mostanában, hogy pár emberkének elege lett a német prémiumokból, s átültek a svédbe. Előbb-utóbb lesz "volvosköcsög" is? :(

(#15126) roberto211 válasza #94529552 (#15123) üzenetére


roberto211
őstag

Törlőlapátot hétvégén cseréltem (pontosabban gumit), benzinszűrőt pár hete , lég és olajszűrőt tegnap olajcserénél :D

Most viszem majd nem soká felszabalyoztatni hátsó féket aztan ennyi a gond vele. De nem örülök nagyon mert idős autónál mindig van valami :D

Lancerboy: Jól teszik. :D. Eddig nem nagyon ismertem volvokat mostanában nézegettem ,nekem nagyon bejön. Ha lenne ennyi zseton autóra nagy valószínűséggel en is Volvót vennék. Tegnap aréna parkolohazban sonax szerviz elott sétáltam el. Ha nem volt ott 200m érték akkor egy se. Egy zsír új fehér xc90től kezdve több darab x6on át a Bentley continental gt ig. Volvo nagyon szép volt ,persze a többi is. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15127) Skillet válasza tomcsi23 (#15112) üzenetére


Skillet
addikt

Persze most is, mint mindig, a frászbúkon van több infó. Red sun fest oldala. Ott van némi infó.
A tavaszi, tököli tali fergeteges volt. Ez most nem tudom, milyen lesz. De kevés ilyen megmozdulás van az évben, érdemes kihasználni.
Nagyon szép autókat lehet látni. Sok jópofa program. Meg az árban egy esti autós mozi is benne van.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15128) tboy93 válasza trassher (#15122) üzenetére


tboy93
nagyúr

Suzukiba se raknek 10w-t, ahogy opelba se. A 10w viszkozitasa hidegen roszabb mint az 5w-nek es mivel a motor a kopas 90%-at hideginditas es hidegjarat alatt szenvedi el, ezert fontos a megfelelo hideg oldali viszkozitasu olaj (0-5w). 10-15w-el azt ered el, hogy szepen lassan tonkre fog menni a motor es enni fogja az olajat.

[ Szerkesztve ]

(#15129) Mágus2 válasza trassher (#15122) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én éveken keresztül hajtottam egy skoda favoritot 5w 40-el. Most 400 000km van benne. Motorhoz nem volt nyúlva, apósom most is használja. Sokat számít a jó olaj és a megfelelő csere intervallum.

[ Szerkesztve ]

(#15130) AMD Power válasza tboy93 (#15128) üzenetére


AMD Power
titán

Én is azon agyalok ,hogy jövőre 5w40 fog kapni a gép.

(#15131) tomcsi23 válasza Skillet (#15127) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az olajra gondoltam. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15132) roberto211 válasza tboy93 (#15128) üzenetére


roberto211
őstag

Amelyik mar most eszi 10w40 el (ha csak kicsit is ) oda szerintem mar nem nagyon érdemes 5w30 vagy 40et tenni.

Gondolok itt régi opelekre amik hajlamosak erre.

En is azért mertem csak beletenni mert nem evett egy deci olajat sem..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15133) AMD Power válasza roberto211 (#15132) üzenetére


AMD Power
titán

8500km alatt nekem 2dl olajat kellett rátöltenem a gépre. 80%-ban BP használat mellett.

(#15134) roberto211 válasza AMD Power (#15133) üzenetére


roberto211
őstag

Én abba akkor mar nem töltenék 5w xx et ha mar elkezdte enni (ha még kicsit is)de te tudod.

Nekem is kb hasonló volt. 60 város 40 pálya

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15135) AMD Power


AMD Power
titán

(#15136) Skillet válasza tomcsi23 (#15131) üzenetére


Skillet
addikt

Olajat? Na de melyiket? :D volt ott szó elég sok olajról. Azért gondoltam hirtelen, hogy a redsunfest-ről kérdezel.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15137) tomcsi23 válasza Skillet (#15136) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na vajon. A 0-s mannol. :)

Más: Amúgy az olajfogyásnak - főleg az ilyen elenyészőnek - nem az a megoldása, hogy egyre vastagabb olajat tolunk. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15138) Skillet válasza roberto211 (#15134) üzenetére


Skillet
addikt

A melegoldali ugyanúgy 40-es egy 5w40 és egy 10w40 esetében is. Nem hinném, hogy jobban fogja enni az 5w40-est.
15137 tomcsi23. Na végre. Erről beszélek :)

0 mannol amúgy passz. Én zsu-nál vettem... ennyi. Német oldalon lestem meg előtte.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15139) Declare válasza Elemental (#15117) üzenetére


Declare
őstag

Probald ki az autoglymes waxot...tudod mennyit javit a legellenallason? :D

(#15140) Elemental válasza tomcsi23 (#15137) üzenetére


Elemental
addikt

Háá dehogynem. Az betőti a hézagokat.

Fater régi A4-e kb 90-100e km-től megevett 5e km-enként 1l olajat. 1.6 benzin. Volt mindig a csomagtartóban egy tartalék olaj.

(#15144) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

2002-es Nissan Almerához merre kapok izzókészletet és jobb hátsó helyzetjelző izzót?

Róla van szó, nem világít a jobb hátsó lámpa (féklámpa, index, tolatólámpa rendben van).

Let the Zone take me if I am.

(#15145) trassher válasza tboy93 (#15128) üzenetére


trassher
addikt

Tisztában vagyok vele de most egy ezres suzuki motorról van szó. Ha nincs 1-2-ben napi 100-szor üvegelve sosem lesz baja a blokknak, nem fog olajat enni, nem lesz hengerfejes.

Mágus2: Elhiszem, nem is azt mondom hogy jó bele a tescos újrahasznosított olaj amibe a kínaiak a használt a óvszert beledarálták csak feleslegesnek gondolom a saját tapasztalataim alapján. :)

Redmi Note 7

(#15146) lsc válasza kutga (#15144) üzenetére


lsc
nagyúr

Izzókészlet külön nem kell, már nem kötelező, az izzóról meg tudni kellene hogy egy vagy kétszálas. Ha egy akkor sima 5 W-os, ha kétszálas akkor 21/5 W-os.

Az élet kegyetlen .

(#15147) roberto211 válasza trassher (#15145) üzenetére


roberto211
őstag

"Ha nincs 1-2-ben napi 100-szor üvegelve"

Hát ha nem is 100x de.... ;] :DDD

Amúgy ha kicsit is jobban védi a motort mint egy 4ezres 10w40 mar megérte. Nem kell túllovagolni a témát.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15148) Skillet válasza trassher (#15145) üzenetére


Skillet
addikt

Nem értem, mi van akkor, ha 1.0 suzuki motor? Attól még van benne henger, dugattyú, siklócsapágyak stb. Ezeknek kenés kell. És az ásványi olajnál jobb a szintetikus. És ha mégis forgatva jár vele, nagyobb védelmet ad. Hidegindításnál is folyósabb, ott is jobban véd.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15149) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
jövő héten indulok Budva városába nyaralni autóval. Tudtok mondani nekem, olyan dolgokat amik hasznosak lehetnek az utazás során az autóhoz. Illetve azon gondolkodtam, hogy valamilyen benzin adalékot is raknék a benzinbe, hogy jobb legyen a fogyasztás és kicsit kíméljem a motort. :)
köszönöm szépen előre is a segítséget

(opel astra g 1,4-es benzines)

(#15150) roberto211 válasza Skillet (#15148) üzenetére


roberto211
őstag

Ezt en sem értem.

Amúgy valszeg azért mert a köztudatban az van elterjedve hogy ha floriol olajat töltök bele attól is megy. Ami tény es való hogy strapabíró motorok eléggé de ha most plusz 3e Ft ért tudok bele venni egy jó olajat ami jobban védi a motort akkr miért ne? Tehát. M1.

Amúgy most hajnalban beindítottam szerintem könnyebben is indult plusz hidegen is mintha jóval szebben járna. Tehát nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.