Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) rbalint88 válasza Richard! (#15298) üzenetére


rbalint88
addikt

azt csak nagyon nagyon nagyon nagyon türelmes embereknek ajánlanám. jó kis kocsi, csak ha egy picit gyorsabban akarsz menni a forgalom ritmusánál, akkor állandóan nyelezni kell. mondjuk akkor se tud 5 liternél többet enni, de ez nem vigasztal feltétlen, amikor a buszt se tudod megelőzni...

(#15302) AMD Power


AMD Power
titán

kis teszt. Meglepő végeredménnyel....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15303) TaaT válasza Skillet (#15290) üzenetére


TaaT
veterán

"nem szoktam felkapcsolni, csak autópályán"

Nem villogtak le a picsápa érte még eddig? :)

Give them hell Ukraine!

(#15304) blt.62


blt.62
őstag

Szio. Szerintetek igaz lehet, hogy nyáron is lehet járni téligumikkal ha valaki csak évi 5 ezer km-t megy? Ma mondta a gumis. Vegyek jó minőségű téli gumit hajtsam bele évente azt a 6-7 ezer km-t és 5 évente cseréljem. Persze újszerű használt téli gumit mondott. Igaz hogy a téli gumi nyáron jobban kopik de ez az évi 6-7 ezer km minimum 5 évig bírja. Csak én nem tudom hogy nyáron hogyan viselésik a téli gumi a melegben??? Nem vagyok gyors hajtó gondolom az autópályán is bírja a 130-at. Igaza lehet a gumisnak?

MegtorloXp

(#15305) Elemental válasza blt.62 (#15304) üzenetére


Elemental
addikt

Ahogy én tudom, a téli gumit a nap nyírja ki. Nem a kopás miatt, hanem elveszti azt a tulajdonságát, hogy hidegben is rugalmas. Én olyan téli gumit nem használnék télen, ami nyáron is fenn volt.

(#15306) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /Urak!

Létezik hogy a koszos fék hangos zajt csap? Pár hónapja a szomszéd utcában állok főleg fa alatt és indulásnál főként a bal első tárcsa felől súrlódó hangok jönnek, fékezésnél erősebben. Legutóbb amikor lemosattam a kocsit megszűnt. Nem ártana azért megmutatnom szerelőnek?

Let the Zone take me if I am.

(#15307) roberto211 válasza kutga (#15306) üzenetére


roberto211
őstag

Elképzelhető ha valóban ilyen a jelenség amit leírtál. Vgyel 1500ert egy fektisztito sprayt fújd be vele bőven.

Ha ezután is akkor nézesd meg szerelovel h tárcsa vagy betét.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15308) Elemental válasza kutga (#15306) üzenetére


Elemental
addikt

Az sosem árt.
Nekem is volt furcsa súrlódó karcoló hang a hátsó fék felől. Nem foglalkoztam vele. Téli-nyári gumicserénél derült ki, hogy 2 darabban volt a fékbetétem :)

(#15309) Rivaul válasza blt.62 (#15304) üzenetére


Rivaul
addikt

Anno én jártam télivel egyfolytában. Egy bibi van velük. Ha fellocsolják a meleg aszfaltot és te ráfékezel akkor brutálisat tud csúszni az autó. Ezen kívül annyi hogy hamarabb kopik ha nyáron is használod. Szerintem lehetni, lehet használni de jobb ha veszel két alsó kategóriás új téli és nyári készletet, azzal elleszel cca 10 évig ha szépen tárolod.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15310) Skillet válasza blt.62 (#15304) üzenetére


Skillet
addikt

inkább nem mondom, hogy én, hogyan látom, mert leugatnak itt.
szóval. nyáron rosszabb a téli gumi hatásfoka, fékútja, stb. szóval... bár nem vagyunk egy téli ország, sőt... de -ha nem is októbertől márciusig, szerintem inkább novembertől februárig-, használj télit. többi hónapban meg csak nyárit.
(majdnem) ez az én meglátásom...
:)
de a többiek majd mondják a tuti, az X fok alatt blabla, meg hasonlókat :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15311) TaaT válasza Elemental (#15305) üzenetére


TaaT
veterán

Én meg úgy hallottam hogy a gumi keveréke miatt túlmelegszik nyáron, azért megy tönkre.

blt.62: Neked találták ki a Michelin Crossclimate gumit [link]

Give them hell Ukraine!

(#15312) Jorus válasza blt.62 (#15304) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyúlik, csúszik, nyikorog, kopik. Ugyanazon a felhajtón áprilisban a használt télivel 65-nél kezdett el belenyúlni az elektronika a kanyarodásba, nyárival 90 felett.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15313) AMD Power válasza blt.62 (#15304) üzenetére


AMD Power
titán

Tesómat pont pénteken téligumis srác verte telibe. Télre téli kell , nyárra meg nyári gumi kell. Aki meg már ezen spórol annak meg ez való:

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15314) DeFranco válasza Skillet (#15310) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kicsit morci vagy mondták már?

(#15315) bitpork válasza DeFranco (#15314) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hé ez az én dumám ! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15316) tboy93 válasza blt.62 (#15304) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elheto. Sokak viszakoznak ellene, de tapasztalatbol mondom, minden problema nelkul el lehet jarni nyaron telivel, nekem 4 ev alatt kopott olyanra hogy kukas legyen (2-3mm) evi 10k km-el.

(#15317) Skillet válasza TaaT (#15311) üzenetére


Skillet
addikt

neki? miért, gazdag? :D
;)

15314 DeFranco: kikérem magamnak :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15318) TaaT válasza Skillet (#15317) üzenetére


TaaT
veterán

Olvasd el a linket ;)

Give them hell Ukraine!

(#15319) Skillet válasza TaaT (#15318) üzenetére


Skillet
addikt

tudom, ismerem. új mislen fejlesztés, idén vezették be. enyémet 2 kilóból fel is lehetne gumizni... plusz munkadíj :D
mikor jönnek már a levegő mentes gumik? :)
KATT
asszem ez is michelin

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15320) kalmanchris válasza blt.62 (#15304) üzenetére


kalmanchris
tag

Olaszba ne menj nyáron!

(#15321) EQMontoya válasza kalmanchris (#15320) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a kisebb baj, a nagyobb gond ott van, ha mondjuk 130ról tol egy satuféket és beblokkol valamelyik kerék. Az 35 fokban úgy fog kinézni, mint a Forma1-ben: füst, utána pedig kockás a kerék és üt.

Same rules apply!

(#15322) TaaT válasza Skillet (#15319) üzenetére


TaaT
veterán

"mikor jönnek már a levegő mentes gumik?"

Majd akkor ha megoldják a melegedés, a zaj és egyéb súlyos problémákat :)

"asszem ez is michelin"

Egy több mint 10éves kép :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#15323) Skillet válasza TaaT (#15322) üzenetére


Skillet
addikt

igen, tudom, már ezer éve is ezt lestük... youtube-on is volt sok videó, biztos most is vannak.
csak költői kérdés volt? :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15325) Rivaul válasza Skillet (#15323) üzenetére


Rivaul
addikt

http://www.autoszektor.hu/hu/content/majdnem-kesz-defekt-es-levegomentes-gumi

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15326) Skillet válasza Skillet (#15323) üzenetére


Skillet
addikt

Nem kérdem, mondom: csak költői kérdés volt :)

Rivaul
ITT van még egy. Hankook.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15327) DrDobos válasza Rivaul (#15296) üzenetére


DrDobos
őstag

Az 1.1 nem nagyon sovány? :F :F

Samsung Galaxy A55 5G

(#15328) Rivaul válasza DrDobos (#15327) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem. Kifejezetten jól megy, városban élvezetesen lehet vele közlekedni. Könnyű a kaszni, jól pakolható stb. Pályán is korrekt utazót produkál. Mindemellett nem megy majd a gatyád az üzemanyagra és nem is nagyon hibásodnak meg. Az még a megbízható Francia korból van.

Szerintem kérdezz rá BomiBoogie-nál a friss tapasztalatokra. Ő is kb fél éve vett egyet első autónak. Volt nálam, jó kis jószág az övé is. Biztos szívesen mesél. Én sokáig használtam így elfogultabb vagyok. Tőle frissebb élményeket kaphatsz. Persze én is szívesen válaszolok bármire ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15329) roberto211 válasza Rivaul (#15328) üzenetére


roberto211
őstag

Korrekt utazót produkál

Mi az a korrekt utazó egy 1.1es saxonal?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15330) rbalint88 válasza roberto211 (#15329) üzenetére


rbalint88
addikt

az 1.5D sokkal gyengébb és a 110-et az is viszi szépen utazóban.

(#15331) Rivaul válasza roberto211 (#15329) üzenetére


Rivaul
addikt

Én 140-re szoktam vele beállni 6l fogyi melett. Mindezt 2 személlyel. Ez nekem korrektnek számít. Persze 160-at is bír huzamosan de azért úgy is büntetnek így nem erőltettem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15332) Skillet válasza DrDobos (#15327) üzenetére


Skillet
addikt

Első autónak keresel valamit... szerintem ez így hibátlan lenne egy kis tapasztalatszerzéshez. 1-2 év és el tudod dönteni, mit is szeretnél, mik az elvárásaid egy autótól.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15333) mdani01


mdani01
aktív tag

Razzia lesz a hangos autók és motorok ellen

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#15334) -v- válasza mdani01 (#15333) üzenetére


-v-
addikt

Mehetne országosan is :K

(#15335) bitpork válasza mdani01 (#15333) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindenhol kellene nem csak Szolnokon....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15336) kutga válasza roberto211 (#15307) üzenetére


kutga
nagyúr

Itt a videón hallatszik az ütemes súrlódó hang. Ennél jobbat hirtelen nem sikerült rögzíteni. :D

Let the Zone take me if I am.

(#15337) mdani01 válasza bitpork (#15335) üzenetére


mdani01
aktív tag

Abban egyetértek akinek egy összetákolt vacakja van és azzal hangoskodik szedjék csak ki :K (ezekből mennyi van..)

iPhone 6S SpaceGray

(#15338) DrDobos válasza Rivaul (#15328) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm a segítségeket!!!:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#15339) SzlobiG válasza bitpork (#15335) üzenetére


SzlobiG
félisten

De még mennyire aki tegnap belém jött már kapná is a büntit olyan kájha cső volt a régi bmw-n, hogy vicc már bőven eltűnt a látómezőből és még mindig hallani lehetett. Nem igaz, hogy aki benne ül abba a trágyába nem idegesíti ez a hang, mert ugye ott még hangosabb főleg egy hosszú út alatt. :U

(#15340) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Eh, vakító féklámpa a pirosnál? Kemény. Engem meg az szokott zavarni a pirosnál, ha közel jön a parasztja aztán pont úgy világít a lámpája, hogy telibe kapja a tükröket, bele arcomba. Érted? Világít, még sötétben is. :U
;]

Amúgy ahogy visszaolvastam, mindenkinek pont azzal van baja, amit itt a másik csinál. Szóval, körbeért a probléma. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15341) DeFranco válasza tomcsi23 (#15340) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem le kellene kapcsolni a piros lámpát is. Engem az is vakít. Szereljenek fel sorompót.

(#15342) roberto211 válasza DeFranco (#15341) üzenetére


roberto211
őstag

Sorompó meg fényvisszaverő így az is vakít. :U

Szerintem nem kene semmi. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15343) Skillet válasza mdani01 (#15333) üzenetére


Skillet
addikt

Volt egy komment, egy "V8 tulajtól" (2. hsz). Azóta azon röhögök :D

(#15340) tomcsi23
Pedig idegesítő az is :D, ha a mögötted haladó vakít. Igaz, ritkán fordul elő, inkább magasabb építésű vasaknál, de van, hogy át kell kattintani a belső tükröt. De lehet, hogy ezt a funkciót is csak poénból találták ki annó. Nem vakított semmi, senkit... csak úgy kedvtelésből csináltak egy fícsőrt ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15344) kalmanchris válasza mdani01 (#15333) üzenetére


kalmanchris
tag

Kommenteket olvastátok? Megy ám a hőzöngés.
Mondjuk a chopper érdekes dolog.

(#15345) runner 125 válasza kalmanchris (#15344) üzenetére


runner 125
nagyúr

Motoron én is sportrendszert használok. Nem teljesen nyitott, de a gyárinál biztosan hangosabb. Közúton figyelem szempontjából nincs előnye, de városban egy kicsit tekintélyesebb hang sokszor helyzetet ment.
Nem szoktam motorral sem tolakodni, nem nyelezem üresben tiltásig, de arra pont elég, h egy apró gázfröccs után lássam a tükörben az autósok tekintetét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15346) EQMontoya válasza runner 125 (#15345) üzenetére


EQMontoya
veterán

A loud pipes save lifes ökörségben hívők szoktak reflektorral motorozni éjjel-nappal, mert úgy jobban látszanak, ugye? :U

Same rules apply!

(#15347) bitpork válasza EQMontoya (#15346) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk én a kipuffot egy bazi nagy csővel visszavezetném a sisakokba, hallgassa mindenki a magáét. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15348) Skillet válasza bitpork (#15347) üzenetére


Skillet
addikt

mindenkit más zavar, ahogy nézem :) engem pl a motorosok kipuf hangja nem karcol meg... de a motorosok úgy eleve, már inkább. csak úgy megjelennek a semmiből. nem egyszer, amikor elzúgnak mellettem, az jut eszembe, ha mondjuk épp akkor kerültem volna egy kátyút, emberünknek annyi.
de még ennél is jobban zavar a sok dízel fos. zörög, csattog, kormol, büdös. na azt pl visszavezetném a bohócfülkébe nekik.

EZT meg csak úgy. teljesen off, de megtetszett. betegek :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15349) bitpork válasza Skillet (#15348) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez az előítéletesség a dízellel kapcsolatban legalább annyira helytálló, mint azt mondani hogy a benzin nem szennyezi a környezetet :U Láttad már az én dízelemet? Egy deka korom nem jön belőle. Ja hogy akkor meg az a baj hogy nem látható részecskék :W Nem mellesleg, nem csörög nem csattog.

Nem csak a motorosokat örvendeztetném meg a saját hangjukkal, hanem a lyukas dobos autósokat is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15350) Richard! válasza Skillet (#15348) üzenetére


Richard!
addikt

+1

Ma kezdődik életed hátralevő része!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.