Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) SzlobiG válasza EQMontoya (#15850) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem tudom csak a véleményére lennék kíváncsi. :)

Itthonra biztos nem venném jobbost nem tudnám megszokni, vagy csak sok idő után.

[ Szerkesztve ]

(#15852) EQMontoya válasza SzlobiG (#15851) üzenetére


EQMontoya
veterán

Még 2013 elején, mikor a 323at vettem, volt fenn egy újabb 323 turbo is, fullra lakatolva, fényezve, 180le, 4wd, turbo, és valami 1.1M körül kértek érte. Jah, és az balos volt.

Kár, hogy ezekből már nem lehet kapni, ilyen összkerekes játszósnak rohadt jók.

Same rules apply!

(#15853) Declare válasza SzlobiG (#15851) üzenetére


Declare
őstag

En el nem tudom kepzelni, hogy bal kezzel valtsak sebesseget :D azert az idöbe telne, mire megszoknam...de nem is szeretnem.

Amugy nekem ez az auto ugy ahogy van, nem tetszik :B baromi old school design kivül/belül...218 loerö pedig nem is olyan teljesitmeny, amire azt mondanam, hogy na azert aztan barmit....de nyilvan nem vagyunk egyformak :))

(#15854) Skillet válasza Elektrosokk (#15848) üzenetére


Skillet
addikt

2.5V6 ikerturbós. ez egy jobb kormányos, japán belpiacos vas :)
a kombiból szintén a japán belpiacos a szép. csak nem galant, hanem legnum volt a neve. a fészliftesnek a hátulja pl verhetetlen ;)

(#15846) Land
lengőkar?

(#15849) SzlobiG
csinos. ebből a kupék tetszenek.
a jobbos nem nagy kaland. hónapokig rágtam a szerelőm fülét, hogy ha importálunk egy vr4-et, akkor majd át kell alakítsa balosra. először csak hitegetett, hogy meg fogom szokni... de amikor látta, hogy ez számomra nem válasz, mindig azt mondta: persze-persze...megoldjuk majd :) és csak nevetett.
nos, nem kellett megoldani. amikor megjött az autó, millió helyre kellett menni vele, kis szerviz, átnézés, mozaik utca vizsga...stb. pár hét alatt megszoktam és nincs az a pénz, amiért átalakítanám. ezek a gépek így szépek, így értékesek. igazi JDM. balosan már nem lenne ugyanaz. ez így brutális fíling.

(#15853) Declare
a fentiek neked is... könnyen megszokható, sőt, megszerethető.
elkerülhette a figyelmedet, hogy az (subarus hirdetés) már nem gyári autó. 335 lóerőt tud, padon mérve ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15855) Land válasza Skillet (#15854) üzenetére


Land
veterán

Esélyes a bal felső lengőkar...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#15856) Elektrosokk válasza Skillet (#15854) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ahhh... komooly vas lehet.

Nekem egyenlőre csak a sima 2.5 v6 autómata kombi vagy sedán van képben. :) túraautó lenne pályára

Más: ha valaki egyedi otót szeretne :DDDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15857) zoo8800 válasza Elektrosokk (#15856) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egy dolog, ahogy kinéz. De b+ 5,4 milla :Y

rip and tear, until it is done

(#15858) Skillet válasza Elektrosokk (#15856) üzenetére


Skillet
addikt

ja, jó kis masina, szeretem is.
pár kép, már ha érdekel.
KATT
KATT
KATT
KATT
KATT
KATT

ezek meg egy legnumról. brutál popója van, pedig nekem a kombik nem szoktak tetszeni.
KATT
KATT

(#15857) zoo8800
maximálisan jogos. ennyi pénzért gyakorlatilag (szinte) bármit, ami jól esik :) de feleennyiből is lenne ötletem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15859) roberto211 válasza Skillet (#15858) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem Lancer Evo VIII ami nagyon bejön.

Mindig szaladozik itt egy Érden de mikor utolakarom érni hogy megnezzem közelebbről mindig ránézek a kezifekre azt hiszem hogy nem engedtem ki :D :D. Így sose sikerül megnéznem :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15860) Richard! válasza Skillet (#15858) üzenetére


Richard!
addikt

gyönyörű autód van :) Ha most nem a Focus ST lenne az álom és a cél, akkor simán beruháznék egy ilyen Galantra. Mese szép :C

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15861) Elektrosokk válasza Skillet (#15858) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszönöm a képeket! Végülis nem ragaszkodom a kombihoz, de ez a kombi tényleg etalon forma... amihez ragaszkodom az a 2.5 V6 motor és az autómata váltó. Esetleg Tudsz valamit mondani ezzel kapcsolatban ? Bár amit tudtam elolvastam róla...

Van fent hahun egy Galant VIII kombi felszerelt legnum hajtással és futóművel, plusz a legnum motort is adja mellé a srác. de így kompletten egyben 2.2 misi az ára. . ez sajnos elég sok, esetleg nem ismered az autót ?

(#15857) zoo8800 hát, 25 ember munkája. :D azokat a szoknyákat Én sem Tudom mire vélni... sokkal szebb egyedi autót lehetett volna belőle csinálni.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15862) Skillet válasza roberto211 (#15859) üzenetére


Skillet
addikt

Naja :) fürge kis jószágok azok. Szerelőmnek volt egy jdm evo3. Mérgezett egér.
Versenygépnek jó nagyon, de eléggé fapadosak. Eleve a lancer nem a nagy autója volt régen a micunak (jó volna végre valami szép és jó felső kategóriást gyártaniuk) meg ugye a súlyra nagyon figyeltek, úgyhogy... fapados, na :)

(#15860) richie900812
Nekem volt fwd & rwd is, de ez az awd nagyon nagy találmány. Hihetetlen bolondbiztos.
Nagyon komoly és számomra hihetetlen dolgokat tudnak kihozni egy fwd-ből is (akár civic type r, de az általad említett focus st is) és nem csak 0-100 gyorsulásban, hanem pályán is. Ettől függetlenül ha jön az eső, hó, jég, akkor az awd eszméletlen. Nincs az a kipörgésgátló, ami helyettesítené. De szárazon is, ahogy semmi csikorgás nélkül megindul... :)

(#15861) iRico
Ha 8gen galantokat nézegetsz, szerintem a vr4-eket is vedd számításba. Persze, ha nem zavar, hogy itt a bal1 az anyós ülés. :) vr4-nek 5 fokozatú az automatája.
Igen, tudom melyik autóról van szó. Haver lebontotta a legnumját nemrég. 200-zal ment 90-es táblánál az idióta, ráadásul egy ismeretlen helyen. Hát jött a kanyar :S
És az általad említett autó tulajával bizniszel mostanság. A vr4 motor (amit a kombihoz ad) kasztnijára megy az alkudozás. Elvileg ő azt is adta volna abban az árban, ugye? Ha az kiesik, talán olcsóbb lenne. Meg biztosan van benne vastagon alku is. De külföldről is hozhatsz legnumot... bár azok nem balosak.
Ha érdekes a dolog, beszélek velük, de már csak szeptember elején. Holnap elutazunk.
Addig is jó autózást és fórumozást mindenkinek. ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15863) rbalint88


rbalint88
addikt

Hasznos közlekedési infók: [link] Zanzásítva: hagyd otthon az autót!

(#15864) Declare


Declare
őstag

Van valakinek tapasztalata allohelyzeti fütessel kapcsolatban? Ha jol tudom van ilyen "gagyi verzio", hogy meleg levegöt fuj be, hogy ne fazzon az ember amikor beül.
Engem viszont az erdekel, amikor a vizet melegiti fel a cucc. Olyankor ha inditom a motort, akkor tenyleg ugy viselkedik a rendszer, mintha kb meleg (ha nyilvan nem is 90 fokos üzemmeleg, de mondjuk 40-50-60 fokos) lenne az egesz motor? Nem hasznalja a szivatot, nem kopik hidegen a motor, jo a kenes stbstbstb?
A gyarilag beepitett allofütesek (pl vw golf), azok vajon az elsö "gagyi" opciok, vagy a normalis, motort melegitö opciok?

Azt tudom, hogy a finneknel/norvegoknal a tarsashazi parkolok elött is vannak ilyen allofüteshez csatlakozasok, de ott a kocsik elejen is van neki elektromos csatlakozo. Ha hasznaltauto kepeket nezek allofüteses autokrol, akkor viszont semmit nem latok. Gondolom azert egy ilyen allofütes eleg brutal modon lezabalhatja az akkut töltes nelkül :F

(#15865) tresh válasza Declare (#15864) üzenetére


tresh
addikt

[link] akkuról szerintem ez nem igen opció :(

(#15866) EQMontoya válasza Declare (#15864) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van itt fogalomzavar.
Az állófűtés a gázolajat/benzint égeti, és alapvetően arra való, hogy lehessen fűteni az autót álló helyzetben is, illetve az utasteret nagyon hamar be lehet vele fűteni indulás után. Ettől még a motor hideg marad.
Amire Te gondolsz, az a motormelegítő. Azt be tudod dugni konnektorba, és 50-60 fokra fűti a hűtővizet, tehát gyakorlatilag meleg motorral indulsz otthonról.
Mindkettőből kapsz pl. Webastot, az elég korrekt cucc.

Same rules apply!

(#15867) Jorus válasza Declare (#15864) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az állófűtés a hűtővizet melegíti fel előre, az a célja hogy az autóban egyből meleg legyen, amikor beindítod a motort, illetve, hogy álló motornál is legyen fűtésed. Ettől persze az olaj még nem lesz meleg, szal oda ez nem megoldás. Árulnak olajmelegítőket (block heater, vagy engine oil heater), ezek ilyen kis párnaszerű vagy fűtőszálas izék, amiket a konnektorba kell bedugni, és az melegíti fel az olajat indulás előtt.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15868) Declare válasza EQMontoya (#15866) üzenetére


Declare
őstag

Van :D de egy lepessel közelebb kerültem :R

Szoval nekem a motormelegitö az erdekes, nem az allo fütes. Ezt a webasto-t neztem, de ez az üzemanyagot egetö cucc, azert nem annyira jo, mert en nagyon rövid tavon hasznalom gyakran a kocsit. A webasto aramot is fogyaszt meg üzemanyagot is, igy a motor az meleg, de cserebe az akku lemerülne gyorsan es üzemanyag fogyasztasban sem lennek elörebb.

Az lenne cel, hogy amikor szegeny dizelnek meg kell tennie azt azt a brutto 5km t reggel a -10 ben, akkor picit javitsak a helyzeten :) erre szvsz egy ilyen finn mintahoz hasonlo konnektoros cucc, idözitövel jo lenne. Ha egy 10-15 perc alatt felnyomna konnektorrol reggel a hütöviz hömersekletet, szerintm az azert sokat jelentene.

(#15867) Jorus: valoban. Azert annyira komolyan nem gondolkodom. Nem egy porsche panamerarol beszelgetünk, amivel nyelgazon szeretnek reggel kilöni :)) szvsz a hütöviz ha meleg, az is sokat jelentene.

(#15869) bitpork válasza EQMontoya (#15866) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:N Egy picit is jobb állófűtés már a vízkört fűti és onnan kap az utastér is . A Webasto Gazsiban legalábbis ezt tette.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15870) Declare válasza bitpork (#15869) üzenetére


Declare
őstag

erröl azert irhatnal, ha volt Neked is :) hogy müködött (marmint milyen gyorsan, mennyire fütötte fel a kocsit?) volt ertelme? Kb milyen összeg volt cakk pakk?

(#15871) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Vettem egy autóillatosító (Airwick) a szellőzönyílásra csiptethető. Ahogy felcsíptettem a lamellákat összekötő műanyag gyönyörűen leesett és beesett a levegőbeömlőbe.... Kérdésem, hogy ez a beömlőben kárt okozhat-e, valamint én magam valahogy ki tudom-e szedni vagy kizárólag szerviz? (Peugeot 3008-as 2011-es).

F.K.T.

(#15872) tresh válasza Declare (#15868) üzenetére


tresh
addikt

;] ;]

(#15873) roberto211 válasza psg5 (#15871) üzenetére


roberto211
őstag

Szerviz.

En új franciát meg se próbálnék szétszedni otthon.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15874) psg5 válasza roberto211 (#15873) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Állítólag bent kárt nem okoz, de tényleg szervizben tudják csak kiszedni...
Remélem tényleg nem jut el a ventillátorig vagy valamely fontos forgó-mozgó alkatrészhez...

F.K.T.

(#15875) rbalint88 válasza psg5 (#15871) üzenetére


rbalint88
addikt

zárd le a többi kiömlőt és rakd maxra a ventillátort, hátha kifújja azt a könnyű kis műanyagot.

(#15876) psg5 válasza rbalint88 (#15875) üzenetére


psg5
veterán

áh már megpróbáltam...ahhoz elég nehéz...,
Hogy a ..... essen bele, hogy illatosítót akartam feltenni...

F.K.T.

(#15877) bitpork válasza Declare (#15870) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kocsi menüjéből volt kapcsolható (sajnos nem a távigazgatós verzióm volt). Gyárilag benne volt, de utólagosan cca 1500€. Az üzemanyag tartálybú szipkázta a lét. A motor vizét felmelegítette cca 20 perc alatt olyan 30-35°C -ra. A belteret is fűtötte a ventilátorral. Ha az akksi elkezdett merülni, lekapcsolt még mielőtt mozgásképtelen lenne a jaószág. A motortér alján volt egy kipufogó, ami bekapcsolt állapotban füstölt, így gyk bárhol ahol megálltam és használtam, volt egy önkéntes tűzoltó aki szerint kigyulladt az autó és el akarta oltani :W
Átlagban +1 liter volt ha minden napra beprogramoztam télidőben. Meleg kocsiba jó volt beülni :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15878) rbalint88 válasza bitpork (#15877) üzenetére


rbalint88
addikt

Nagyjából ugyanezeket tudom elmondani én is, nekem a passatban volt, utólag raktam be a gyári webasto-t, kb 120-ban állt meg mindennel együtt.

(#15879) Declare válasza bitpork (#15877) üzenetére


Declare
őstag

:R
hat akkor ez annyira tovabbra sem tünik tuti megoldasnak nekem :U

(#15878) rbalint88 :R

(#15872) tresh eeeeez viszont megfontolando...kicsit macerasabb, de olcsobb is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15880) tresh válasza Declare (#15879) üzenetére


tresh
addikt

A palack cserélhető ;) ;]

(#15881) tomcsi23 válasza Richard! (#15860) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akadnak eladó ST-k. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15882) Richard! válasza tomcsi23 (#15881) üzenetére


Richard!
addikt

Én inkább majd a német piacról szemezgetek, de azért köszi :P

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15883) tomcsi23 válasza Richard! (#15882) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, látom. Hm, pedig ott vehetnél rendes autót is. :D :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15884) Richard! válasza tomcsi23 (#15883) üzenetére


Richard!
addikt

Hát kell ennél rendesebb? :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15885) tresh válasza Richard! (#15884) üzenetére


tresh
addikt

Azok a hátsó ülések te jó isten ennyi erővel sörpad is lehetne ott :D Ha nejónyzöld/fosnarancssárga lenne úgy amúgy kéne :D

(#15886) Declare válasza Richard! (#15884) üzenetére


Declare
őstag

adja :C

(#15885) tresh a hatso ülesen en is elgondolkoztam egy pillanatra :D zöld szin +1 :K

(#15887) Richard! válasza tresh (#15885) üzenetére


Richard!
addikt

Nem én fogok ott utazni, szóval nekem hót' mind1 :DDD Ezek a rikító színek nekem nagyon nem begyere :(
Akkor inkább már kík :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15888) tomcsi23 válasza Richard! (#15887) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gondolom azért lenne fontos a szín, mert azok RS színek. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15889) Richard! válasza tomcsi23 (#15888) üzenetére


Richard!
addikt

nem, hnem azért,mert a mostani Focusom is ilyen színű :)) FoFo

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15890) Declare


Declare
őstag

Ha mar vadulos ford focus a tema....az mi az mar hogy 513 loerö [link] :Y :D

es meg a hatso ülesek is jok :D

(#15891) AMD Power válasza Declare (#15890) üzenetére


AMD Power
titán

Ez egy állat... viszont ez a belső/műszerfal katasztrófa. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15892) -v- válasza Richard! (#15884) üzenetére


-v-
addikt

Biztos ilyet akarsz? Ennek is megvannak ám a hisztijei meg típushibái .. kérdezd meg fórumon azt a pár tulajt.
Vannak ott zsebbenyúlós sztorik. Nem mondom hogy rossz autó, de ennyiért tuti nem ezt vennék :)

(#15893) mdani01 válasza AMD Power (#15891) üzenetére


mdani01
aktív tag

A kormanya inkabb, ha ranezek nekem a Golf V-é jut eszembe. De a muszerfala szep :)

iPhone 6S SpaceGray

(#15894) Richard! válasza -v- (#15892) üzenetére


Richard!
addikt

100%-ban biztos vagyok. Ez, illetve az RS3 az álmaim autója. Sajnos ez utóbbira nem telik... Hétvégén költözök ki németbe és úgy gondolom, hogy 1-2 éven belül már megengedhetek magamnak egy ST-t.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15895) -v- válasza Richard! (#15894) üzenetére


-v-
addikt

Faceliftes narancssárgát vegyél :)

(#15896) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Üdv Urak!

Van a családban egy öreg 2 literes 96-os Rover 620Si (Honda Accord), amelyet most én használok. Munka mellett két suliba járok, így elég sokat hajtom. Kérdésem az lenne, hogy érdemes üzemanyag illetve motorolaj adalékot használni? Pl.: Powerdose. Állítólag csökkentik a fogyasztást (ami városban 10l). Parasztvakítás vagy valóban lehet haszna?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#15897) rbalint88 válasza CsonkaImo (#15896) üzenetére


rbalint88
addikt

Inkabb parasztvaku, mint tenyleges segitseg. Omv maxxmotion 95-ot probald ki, 10ft a felara literenkent, de 5-10% kozotti fogyasztascsokkenest hozott nalunk.

(#15898) Richard! válasza CsonkaImo (#15896) üzenetére


Richard!
addikt

vagy a Shell Fuel Save 95-öt

[rvilike]: Majd kiderül, remélem hamarosan beszámolhatok róla :)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15899) -v- válasza Richard! (#15898) üzenetére


-v-
addikt

Rá kell nyomni egy nagyobb IC-t meg a bluefin tuningot mondjuk, aztán máris 280 paripa :)

(#15900) tresh válasza -v- (#15895) üzenetére


tresh
addikt

mondom én hogy csak a fosnarancssárga a jóóóóóó :C :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.