Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) Declare válasza Typhoon47 (#14850) üzenetére


Declare
őstag

+1

V6 es design, nekem egyertelmü az audi. A volvo hatulja kifejezetten nem tetszik. Elöben sem :N

Nyilvan kevesebb peldany lesz belöle es a rezbörü nepperek se a volvot fogjak valasztani...mindjart jönnek ezek az ervek is tudom :))

(#14852) -v- válasza DeFranco (#14836) üzenetére


-v-
addikt

Időt mér. Sebességet ECU-tól veszi, tehát pontos elvileg

(#14853) SzlobiG válasza Declare (#14851) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hátulja az nekem se jön be a volvonak na meg a V6 jobban passzol ekkora tömeghez.

(#14854) Borisz76 válasza MunezXBK (#14849) üzenetére


Borisz76
veterán

Én csak a belső világítást akarom ledesre cserélni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14855) MunezXBK válasza Borisz76 (#14854) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Arra is vonatkozott az írásom.

(#14856) SzlobiG válasza Borisz76 (#14854) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az nekem is le van ledre, be is szívtam az egyik can bus verzióval... Szépen szét égett a fenébe azt büdös égett szag van az egész kocsiba. :W

(#14857) TaaT válasza Borisz76 (#14837) üzenetére


TaaT
veterán

Én is ledesítettem a golfnégyen, kínából, fillérekért. [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#14858) tomcsi23 válasza TaaT (#14857) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez tud halványulni?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14859) TaaT válasza tomcsi23 (#14858) üzenetére


TaaT
veterán

igen. :K

Give them hell Ukraine!

(#14860) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok!

Nekem van egy VW Transporter T4 autóm és ki szeretném cserélni az antennát.

Nincs valakinek egy ábrája hogy a bal első sárvédőt hány csavar fogja és hol?

(#14861) Skillet válasza seadrone (#14831) üzenetére


Skillet
addikt

én olyat vettem, amihez nem kell kifúrni a lökőst. valami elektromágneses vagy milyen. eps u301. 10e ft.
magunk szereltük be kb 2 óra alatt. nekem bejött, rendesen működik.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14862) Skillet válasza Rivaul (#14830) üzenetére


Skillet
addikt

és mennyire igaz. szerintem, nagyon nevetségesek :D

én szeretem, amikor ilyesmi kép tárul a szemem elé, ha felnyitom a géptetőt:

KATT
KATT
KATT
KATT

;)
ha rajta is van a műanyag, nem sokat változtat az összképen. de sokáig még az is le volt nekem szedve (első kép), csak a szaros nyestek elrágták a gyújtáskábeleket. keresztbe V6-nál az annyira nem finom, mire kibányászod a kábeleket :D
szóval azóta rajta van inkább.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14863) AMD Power válasza SzlobiG (#14847) üzenetére


AMD Power
titán

Tudod mit! Egyik sem kéne. Elég lenne a tesztelt modell ára. ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14864) Rivaul válasza Skillet (#14862) üzenetére


Rivaul
addikt

Mennyivel jobb látvány ez, mint az a nagy kukafedő amit ma beletesznek az autókba :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14865) Skillet válasza Rivaul (#14864) üzenetére


Skillet
addikt

annyival egészült még ki azóta, hogy a blitz lefújó is fel lett hozva, hogy ne kapja lentről a sok sarat, mocskot... meg így jobban arcban is van :D vagányabb ;]
de képet, akárhogy is kerestem, nem találtam róla. elkavartam... na majd valamelyik nap lövök róla egyet.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14866) Rivaul válasza Skillet (#14865) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem kell. Legalább nem sírok mikor felnyitom az én géptetőm :DDD Szeretem a rovit de 1.6 powerbe semmi látnivaló nincs :P

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14867) TaaT válasza Rivaul (#14864) üzenetére


TaaT
veterán

Mindenkinek más jön be. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#14868) tomiii. válasza Skillet (#14862) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Azért, ha mechanikai szépséget nézünk, nekem nem igazán jön be az itt is jelenlevő sok műanyag és zsúfoltság. :B Én ezekre mondom azért hogy szép motortér:

-A "falusi" egyszerű: [link]
-High-tech "egyszerű": [link]

Bár ezeknél nem volt sok minden a motortérben.
Ezért egy turbós, ezt egy hét alatt dobták össze gyorsba', poénból, hogy egy 3x éves, gyári motor mit bír(100hp @300+hp, még hengerfej tömítést sem cseréltek :D): [link]

[ Szerkesztve ]

(#14869) AMD Power válasza TaaT (#14867) üzenetére


AMD Power
titán

Jaja! ;)

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14870) Rivaul válasza TaaT (#14867) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha ráírom erre a kukafedélre hogy v8 attól vonzó lesz? :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14871) Skillet válasza Rivaul (#14870) üzenetére


Skillet
addikt

jaja :D
ez inkább KATT

mutiban van egy kis műanyag...de csak érzéssel, viccből :D
de ott van minden a helyén, látod a szívét ;)
az, hogy mindent eltakarnak előled, mint valami kis hülyegyerek elől.... nevetséges.
ha azt a pár szaros műanyagot lekapod róla, ugyanúgy egy robbanómotor lesz ott, minden cuccával egyetemben. minek kell eltakarni? szervizelésnél külön tökölni kell vele, mire leszeded, meg szét ne törjed... a végén meg visszamókolni. pffff :)
ízlések és pofonok

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14872) szőröscica válasza Skillet (#14871) üzenetére


szőröscica
addikt

Pl. hangszigetelés, a motor tisztántartása, stb... Nem véletlen teszik azt rá. Szerinted a smucig autógyárak, akik a szarukat is megennék, ha két centet spórolhatnak egy alkatrészen, teljesen feleslegesen teszik oda?

(#14873) tomiii. válasza Skillet (#14871) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hajaj, az már régen rossz, ha egy motor robban :DDD

(#14874) Rivaul válasza szőröscica (#14872) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha tízen x év után az is elkezdi folyatni az olajat akkor ugyan úgy a burkolat alatt tiszta xar lesz minden. Azért teszik rá mert be akarják szüntetni az otthoni bütykölést. Sokakat elriasztanak azzal hogy egy nagy dobozt látnak csak. Az elvetemülteket persze hogy nem, de nehogy azt mond nekem hogy érdekli őket mennyi idő alatt törlöd tisztára a motort :)) A hangot se az fogja lenyomni érdemi mértékben. Ez a pénzről szól szimplán. Ugyan nem nálunk, de más országokba tuti. Ha nem tudsz hozzáférni, akkor viszed szervizbe és ott a gyári cuccokat teszik bele, amire a gyártó ki..ri örömébe. Pont pár hete olvastam erről egy cikket hogy több gyár ebben a szemléletben nézi a jövőt...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14875) szőröscica válasza Rivaul (#14874) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerinted akit egy lepattintható, vagy két csavar oldásával leszedhető burkolat megijeszt, az nekiállna bármit szerelni otthon az autóján?

(#14876) Rivaul válasza szőröscica (#14875) üzenetére


Rivaul
addikt

Sokan érdeklődésből vagy kényszerből állnak neki. Én is így "tanultam". Más ha 1-1 részletet meglátsz és azt kezded el bolygatni mint ha egy nagy fedőt nézel. Én is volt hogy 3x álltam neki hogy nah vajon merjem-e baxtatni. De addig forgattam míg okés akkor rámegyek mellett döntöttem. Ez pszichológiai akadály is a többségnél. A burkolat miatt egy nagy egységként tekintesz a motorra, nem pedig sok kis alkatrészre. Hányan nem rakják össze a számítógépüket mert nem merik még az oldalát se leszedni? Ha látnák hogy egy csatlakozót kell kihúzni és két csavart a winyó cseréhez, akkor már bátrabban áll neki. De inkább a rálátás hiánya miatt neki se áll. Az olajcsere periódus digitális törlése is mire van? Arra hogy márkaszervizbe vidd. Pedig a zaztaván a patakparton is lecseréli az ember. Nem nagy meló ezt a bömösön is megtenni. De a bmw-nél tuti nem akarják hogy olajos legyen a kezed :N A gyártók nem az eladott autókból élnek hanem az alkatrészeikből. Mára meg a bontás és a házi szerviz egyre menőbb. Ezt finoman próbálják korlátozni. Szerintem :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14877) Skillet válasza szőröscica (#14872) üzenetére


Skillet
addikt

azért csinálják, mert sok a barom. így a barmoknak csak kb 2-3 lehetőséget hagynak. itt töltsd fel ezt a vizet, te marha, ott meg azt, te barom :) itt meg az olajat...esetleg... te semmihezsemértő. ennyi. ha a sok semmihezsemértő beles egy motortérbe, azonnal a fejéhez kap és telefonál, még akkor is, ha csak az ablakmosó folyadékot kell feltölteni :)
a hangot nem a sok szar műanyaggal szokták elnyomni.

tomiii. mi a gond amúgy? a belsőégésű motor és a robbanómotor egy és ugyanaz. ???
asszem :)) a suliban nekünk így tanították. vagy valamit elnéztek, vagy én néztem el... passz :DD ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14878) -v- válasza Skillet (#14877) üzenetére


-v-
addikt

A benzinesben igazából égés van csak, a dízel robban.

(#14879) Skillet válasza -v- (#14878) üzenetére


Skillet
addikt

Perszeeee :D oké. Szerintem meg a dízel motorban öngyulladás van, addig préseli a dugó az olaj/levegő keveréket, amíg az magától be nem robban. Ettől van az a kellemes, traktor jellege. A világból ki lehetne vele kergetni :)
A benzines motornál meg ott a szikra, ami a megfelelő időpontban berobbantja a benzin/levegő keveréket.
A belső égésű motor, robbanómotor. A robbanás ereje nyomja le a dugattyút.... szerintem :)
De most a tüzelőanyag mindegy, mindkettő robbanómotor.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14880) -v- válasza Skillet (#14879) üzenetére


-v-
addikt

A benzines motornál meg ott a szikra, ami a megfelelő időpontban berobbantja a benzin/levegő keveréket.

Igen de ezt mondom, a benzin levegő keverék nem berobban, hanem elég ;)

(#14881) TaaT válasza Skillet (#14879) üzenetére


TaaT
veterán

"Alapvetően sokan szeretik robbanómotornak hívni a benzinmotort, de az a helyzet, hogy normális esetben, amikor a szikra gyújtja meg az üzemanyagot, égés zajlik, maga a lángfront 10-40 métert tesz meg másodpercenként, és nem 100-1500 métert (360-3600 km/óra), ahogy az öngyulladásos égésnél."

Give them hell Ukraine!

(#14882) Skillet válasza TaaT (#14881) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor a benzines legyen belsőégésű, a dízel pedig belsőrobbanású motor. ;) hiszen akkor a dízel robban, nem ég.
A megfogalmazás mindenhol máshogy van. Otto motor, belső égésű motor, robbanómotor. Ugyanaz.
Azt írják: "robbanásszerűen elég".
Mindenesetre, nézőpont kérdése. Ha a fejemtől 1centire lenne egy ilyen "égés"... biztosan robbanásnak hatna :)
De rendben. Ha égés, hát legyen égés. :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14883) trassher


trassher
addikt

Szerintem a robbanáshoz hirtelen nyomásváltozás kell ami mindkét folyamatnál megvan, vagyis mindkettő robbanás. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#14884) #94529552 válasza -v- (#14880) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha már ilyen mélyen benne vagyunk: A tyúk volt előbb vagy a tojás? :P

(#14885) tomiii. válasza trassher (#14883) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Robbanást nem igazán tudod kontrollálni... az égést lehet. Egyik esetben sem robban semmi(benzinesnél a kopogásos "égés", na az viszont robbanás, szépen szét is visz rövid időn belül mindent :D)

A robbanó motor teljesen helytelen megfogalmazás legjobb tudomásom szerint, erről vitát se lehet nyitni, mert tény. :D
Nem akartam vitát szítani, azt hittem a világunk egyik alapigazságára javítok ki egy téves mondatot. :F

De cáfoljatok meg nyugodtan, engem meglehet győzni, akár privátban is. Hiszen tanulni járok az internetre. :D

(#14886) AMD Power


AMD Power
titán

Vihar előtti csend – BMW M3 Limousine DKG (2015) teszt

Én nem vagyok oda finom szólva sem a BMW-ért de ez baba lett. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14887) Skillet válasza tomiii. (#14885) üzenetére


Skillet
addikt

ha egy kézigránát robban közvetlenül a fejed mellett, az is leviszi a fejedet, meg ha egy atombomba, az is. nem tudom, lehet, hogy utóbbi messzebbre viszi a cafatjaidat, de ez téged már biztosan hidegen fog hagyni, nem? :) egyik kisebb robbanás, a másik nagyobb.
de ha az (motor) csak égés, akkor égés. szerintem meg egy "pici" (nézőpont kérdése) robbanás. ha a gyufát meggyújtom, na, az égés. az égéstérben nem ez zajlik le,
de mindegy, nincs vita, én hiszek az okosabbaknak....

meg amúgy sem ebből indultunk ki... hanem abból, hogy mennyire undorító sok autó motortere, ezekkel a nevetséges műanyagokkal :)
ekkor írtad, hogy nem túl jó, ha a motor robban. hát akkor nem túl jó. győzd meg a dízeleseket akkor...hogy nem túl jó, mert robbanásos égés van az autójukban ;)
szóval ízlések és pofonok... de én látni akarok, amit csak lehet, a motorból. nekem ne takarják el, mint valami óvodás elől. brutál idiótán fest.

Pumma hááát a tyúújááás ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14888) Qru válasza Skillet (#14862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép motortér. :K Na de hogy lássatok egy tényleg szép motort:

#nincsbennetarcsi

(#14889) Declare válasza Qru (#14888) üzenetére


Declare
őstag

Bubu? :C nem semmi...patika :)

(#14890) Qru válasza Declare (#14889) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Yepp. :K

Kicsit megbontva (vezérléscsere közben):

#nincsbennetarcsi

(#14891) MunezXBK válasza Qru (#14890) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#14892) Qru válasza MunezXBK (#14891) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebbe hány szíjj van te jó ég... :F

#nincsbennetarcsi

(#14893) tomcsi23 válasza MunezXBK (#14891) üzenetére


tomcsi23
veterán

Te nyertél!

...a körülményességi versenyen. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14894) tomiii. válasza Skillet (#14887) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a dieseleseknél kompresszió gyújtásos égés van, amit szintén nem árt szabályozni, egy robbanás pedig elég önfejű lenne :D Csak végig kell olvasni a szakirodalmat es egyertelmu minden.

motortérre pedig reagaltam is, hogy szamomra amit linkeltel, az tul muanyagos, kusza, zsufolt es linkeltem harom nekem tetszo peldat is :D

(#14895) MunezXBK válasza Qru (#14892) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akad pár méter. :D

(#14896) Qru válasza MunezXBK (#14895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én meg megúsztam/om egy vezérműszíjjal meg két hosszbordás szíjjal az egész történetet. Hiába na, az ósdi technikának is megvannak a maga előnyei. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#14897) kk831228 válasza tomcsi23 (#14893) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem meg ő nyert mivel mindez hátul van a váltó felöl... ;] :B [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14898) tomcsi23 válasza kk831228 (#14897) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, de ezen az animációs szoftverrel kell cserélni nem? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14899) -v- válasza AMD Power (#14886) üzenetére


-v-
addikt

Ez pont jo lenne vilikenek :K

(#14900) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

AMD:

Az üzemanyagpiaci árak és az árfolyam heti átlagos változását figyelembe véve augusztus 5-én, szerdán, a gázolaj ára várhatóan 4-6 forinttal csökkenhet, a benzin ára esetleg 2 forinttal mérséklődik, de nem lenne meglepetés, ha elmaradna.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.