Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Rivaul válasza EQMontoya (#14147) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért országon belül, ha nem 90 kilós átlaggal számolunk bőven el lehet utazni 5-en az ötszemélyes autókkal. Ne a saját terpeszkedéséből induljon ki az ember :N
Általában 7 ülésest ilyen suv-ból nem azért vesz az ember mert egyfolytában annyi személyt akar szállítani. Inkább a magamfajtáknak kell ahol kitűnő megoldást jelent. Nálunk van 3 gyerek. Tehát az autó kifújt. Így anyám, öcsém, kollégám már nem tudom vinni sehova ha bent van mindenki. Esetleg balcsira jönne velünk baráti pár stb. Ezek pótágyak és arra tökéletesek is. 7 állandó személyre meg ahogy mondtad, kisbusz.

Mod: Valamelyik kombi mercinél láttam kva jó megoldást. A csomiba volt még két ülés menetiránynak háttal :)) Lábtér az van végül is de nekem marha groteszk volt így személybe :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14152) TaaT válasza Rivaul (#14151) üzenetére


TaaT
veterán

"de nekem marha groteszk volt így személybe"

:))

Give them hell Ukraine!

(#14153) Rivaul válasza TaaT (#14152) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez kifejezetten tetszik. Bár az a tető az arcba elég barátságtalan megoldás, de legalább menetiránnyal előre van az ülés :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14154) TaaT válasza Rivaul (#14153) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk menetiránynak háttal utazni a legbiztonságosabb. :)

Give them hell Ukraine!

(#14155) Burt1793 válasza EQMontoya (#14149) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez hülyeség, ott van a vw golf sportsvan, touran, ford c-max, s-max, citroen c4 picasso stb-stb. Ezekben kényelmesen el lehet férni öten is hosszú úton is, de a tisztességes kombik se olyan vészesek, bár öt darab 90+-os állat tényleg nem fér el bennük kényelmesen, de ők csak részegen utaznak együtt. ;]

(#14156) szőröscica válasza Burt1793 (#14155) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem meg ez hülyeség, mindegyik egy kicsi szar. Három gyereknek és két felnőttnek jó egy ilyen egyterű, de öt felnőttnek hosszú távra kisbusz alapú jármű kell.

(#14157) Richard! válasza szőröscica (#14156) üzenetére


Richard!
addikt

Az S-max kicsi szar? :U :C

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#14158) szőröscica válasza Richard! (#14157) üzenetére


szőröscica
addikt

Öt felnőttnek az hosszú távra az. És nem kell átlagmagyar zsírdisznónak lenni hozzá testalkatban, a hosszú távot pedig nem úgy kell érteni, mint itt a nagy többségnek, hogy egy Szeged-Bp. már jelentős, egy horvát tengerpart 7-800km-re pedig már szinte felfoghatatlan távolság.

Két évvel ezelőtt voltunk olyan helyzetben, hogy öt felnőttnek akartunk venni utazóautót.
Dimenziók:
1. 192cm, 90kg
2. 181cm, 75kg
3. 176 cm, 64kg
4. 165cm, 75kg
5. 165cm, 65kg

Elmentünk, néztünk új Grand Snecicet. Nagyon kicsi volt. Megnéztük a Grand Espace-t, egy fokkal jobb volt, de az ülései annak is hokedli méretűek, vállban szűk 3 felnőttnek a középső sor. A Fordokkal jó tapasztalataink vannak, ezért elmentünk Fordékhoz, beültünk az S-Maxba, ugyanolyan volt kb. mint az Espace. Feltettük a kérdést, hogy akarunk így, egymás vállához ragadva hokedliken utazni Dél-Spanyolországig? De akár csak Győrig?

A válasz egyértelmű NEM volt, így vettünk egy 9 személyes Transit Customot. A harmadik sorban is teljes értékű ülések vannak, nem olyan kis viccesek, mint egy Espace vagy S-max középső sorában, kényelmesen utazik akár 150-el halkan, van benne két klíma, állófűtés, és gyakorlatilag minden fontosabb kényelmi extra. Nem ér egymáshoz senkinek a válla, nyújtott lábbal lehet utazni, és minden csomag befér, még ha 7-8 emberrel mész is.

Nem ezt az autót tartom ultimate megoldásnak, de ha négynél több felnőttet kell értelmes távolságra eljuttatni, akkor nincs alternatívája a kisbusz alapú személyszállítóknak. Legyen az Trafic, V-Klasse, Multivan, Turneo Custom, akármi.

[ Szerkesztve ]

(#14159) Rivaul válasza szőröscica (#14158) üzenetére


Rivaul
addikt

Még jó hogy nem akarja az ember minden héten kétszer megnézni 5+ fővel a Görög válságot személyesen :D Sztem az opcionális utazás kivételével teljesen haszontalan felesleges család számára ilyen vasat venni mint a transit. Elindulsz A-ból az oké. B-ig kényelmesen ülsz az is oké. De az út a nyaralásoknak nem épp a túlnyomó része. Kimész Amszterdamba várost nézni és de kva jó egy dobozossal rohangálni orrba szájba... Akkor inkább a Q7. Ha meg a másikhoz nem érés és a kényelem a perverzió mindenáron, szintén ezer kilométerekre akkor már lakóbusz :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14160) EQMontoya válasza Rivaul (#14151) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én pl. 181cm vagyok, meg 90kg, vállban nem keskeny.
Ha hasonló méretű emberekkel beülünk hátra egy kocsiban, akkor nem férünk el keresztbe vállban.

Nyilván 60 kilós jánykáknak okés, de a középsű ülés a legtöbb autóban azért kakasülő, és a kardánalagút miatt a lábak sem férnek el jól. Amiben nincs kardánalagút (S-Max, Escapce, ilyenek), abban legalább lábban elférnek.

Same rules apply!

(#14161) westcoastog


westcoastog
veterán

Csesztetik még az embert az elsősegély láda miatt?
Van itthon egy, de májusban járt le a "szavatossága".. :D

[ Szerkesztve ]

(#14162) MunezXBK válasza westcoastog (#14161) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Csak balesetnél ha nincs nálad, durván meganáloznak. :D

(#14163) westcoastog válasza MunezXBK (#14162) üzenetére


westcoastog
veterán

Nálam lesz, de ne legyen baleset a közelemben. :DDD

(#14164) Mágus2 válasza EQMontoya (#14160) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jó világ van. Régen a feliciába is befértünk, igaz a horvát hegymenet kérte a hármast, de el lehetett menni. Most meg már mindenkinek kartámasz, meg hely kell.

[ Szerkesztve ]

(#14165) roberto211 válasza Mágus2 (#14164) üzenetére


roberto211
őstag

Ne viccelj , tegnap visszafelé Agárdról 4en ültünk 3ajtós régi suzimba. :D Egy 120 kg,2m(en), akkor mellettem olyan 140kg, 185centi kb , hátul akiket felvettem stopposok egy csávó volt az olyan 70kg volt 180centi,mögöttem meg egy 45-50kilós szöszicsaj. :D

Nem azt mondom tágas volt de olyan 60-70km t kilehetett bírni így.
Viszont szegény suzit sajnáltam. Kocsiba kb 400kg súllyal nem úgy ment ahogy en szerettem volna.
Néha hallottam h erőlködik :D. Cserébe úgy ült mintha valami 3fele vágott rugót tettem volna alá :D

Amúgy hely az kene több nem tagadom de nem ilyen espace stb méretű ,hanem kisebb kartamasz nem mert nem sűrűn használnám. :D. Vagy a kormányon vagy a váltón van a kezem általában. De amúgy tényleg szűkös volt a hely.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14166) EQMontoya válasza Mágus2 (#14164) üzenetére


EQMontoya
veterán

Beférni be lehet, csak a kényelmestől áll nagyon távol.
Gyerekkoromban én is utaztam hosszabb utat pl. Polo Classiccal öten, de leginkább az ellenségemnek kívánom. :)

Same rules apply!

(#14167) MunezXBK válasza roberto211 (#14165) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha lenne könyöklő, mindig azon tanyáznál.

(#14168) Burt1793 válasza roberto211 (#14165) üzenetére


Burt1793
veterán

Egyszer ültem ilyen swiftben (2 méter magas vagyok), derékszögben lehajtott fejjel is hozzáért a nyakam a tetőhöz. Szóval ez az autó tényleg nem öt személyes, de mondom, nagyon ritkán akar öt ekkora állat együtt utazni. Jó eséllyel soha. ;] 50 kilós szösziből meg 6 darab is befér egy kombiba kényelmesen, hát még ha elég hajlékonyak. :D

(#14166) EQMontoya: Polo Classicot S-max-hoz és Touranhoz hasonlítasz?

[ Szerkesztve ]

(#14169) roberto211 válasza MunezXBK (#14167) üzenetére


roberto211
őstag

Amin tanultam azon volt. Ott töltöttem vagy 40 órát de kb ha 2x rátettem a kezem.
Mondjuk amibe gyárilag van gondolom az mar úgy van kialakítva hogy minden kéznél legyen.

Burti: Nem tudom hogy lehetett nekem nem ér hozza pedig magas vagyok :D ülés koppra hatra , üléstámla hatradont oszlopig és így tok jó. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14170) deicide válasza MunezXBK (#14167) üzenetére


deicide
veterán

Qru-ban mélyebb nyomot hagyhatott a tegnapi próbakör, azóta nem láttam PH!-n ténykedni. ;]
Mondjuk az mélyítette az élményt, hogy a 7-es főúton a kápolnásnyéki benzinkút mellett már az elektronikus tiltás avatkozott be. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14171) AMD Power válasza deicide (#14170) üzenetére


AMD Power
titán

Ti állatok vagytok!! ;] :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14172) deicide válasza AMD Power (#14171) üzenetére


deicide
veterán

Nem vót' forgalom, csak szembe jöttek elvétve. :)
Mondjuk ettől még huligánság. Meg adrenailn. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14173) AMD Power válasza deicide (#14172) üzenetére


AMD Power
titán

Ne aggódjál én ugyan ezt csinálnám szerintem a helyedben. ;) Nekem egy ilyen családi OPC is jó lenne. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14174) Elemental válasza deicide (#14170) üzenetére


Elemental
addikt

már az elektronikus tiltás avatkozott be
120-nál? :D

Amúgy milyen géped is van? Azt tudom, hogy valami ópécé.
Mit hallgattatok közben? Vagy elég volt a motorhang is?

(#14175) bitpork válasza deicide (#14170) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Qru most éppen józanodik. Már ha túlélte az estét :) Viszont ezzel a hajtással, nagyon nem értek egyet: veszélyes vagy, és nem csak magadra. Én anno Lengyelország -26°C-s telein szereztem vezetési rutint jogsi után, svédek keze alatt, uh talán elmondhatom h sok mindent megtanultam. De soha nem merészelném megcsinálni amit te.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14176) MunezXBK válasza deicide (#14170) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az enyém után se lépett fel vagy 2 napig. :D

Noklika: elég a kiput hallani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14177) -v- válasza deicide (#14170) üzenetére


-v-
addikt

Mar hogy a sebesseget korlatozta? Hat nemtom ... azert tudod/probaltad mar legalabb mi tortenik olyan sebessegnel ha nem csak egyenesen kell menni hanem barmi van?
Amugy szvsz ez a kulonbseg egy igazi elmenyauto vagy sportkocsi kozott meg a mai elbaszottul eros szintetikus hothatchek kozott, elobbi kategoriaval nem kell feltetlen 250el menni hogy elmeny legyen ...

(#14178) tboy93 válasza -v- (#14177) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 egy mx5-el mar 80km/h is elmeny :D

(#14179) Typhoon47 válasza deicide (#14170) üzenetére


Typhoon47
őstag

250-et menni azért elég meredek azon a szar 7-esen. Ezekben a hothatchekben nem a kanyargás az élmény?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14180) szőröscica válasza Typhoon47 (#14179) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy kőnehéz, 280 lovas elsőkerekes autóval szerinted mennyire élmény a kanyargás? :D

(#14181) deicide válasza szőröscica (#14180) üzenetére


deicide
veterán

Ott a pont. Az elnyújtott kanyarokat azért szereti.

Viszont az ominózus szakaszon a hetes fel van újítva, jó részén én sem mernék ennyire menni. A másik meg, hogy olyan szinten steril belülről a sebesség, hogy szinte nem is érzed. Harmadrészt nem a sebesség volt a lényeg, hanem az az alig több, mint 30mp, ahogy eljut 250-ig a gép. Aztán vissza is lassultam, mert szemből azért jöttek páran és akármennyire is úgy tűnik, nincs halálvágyam. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14182) Rivaul válasza deicide (#14181) üzenetére


Rivaul
addikt

Tök jó hogy neked nincs, de a másiknak se, aki mielőtt hátrapillant a gyerekhez még sehol senki a úton azt mire visszanéz már az arcába vagy, ő meg majd reagál valahogy... Senkit nem érdekel ha az pusztul meg aki a 30 másodpercet kiélvezi, de ilyenkor sajnos másokat is meg szoktak szórni. Én kertvárosba élek és itt is van pár srác aki megmutatja a haverjainak mit tud a verdája, mert nem nagyon van forgalom... Tavaly egy prelude jutott két sarkot mert véletlenül még is volt :((( Tök jó lehetett nektek, nem arról van szó de én kvára nem örülnék ha valami barom 250-el jönne velem szembe...

A barom nem személyeskedés de 99%-a ezzel a jelzővel illetné a szembe jövőt, és ez tény.

Ha megnézed pont mi írunk ilyet akik a huligánkodás mellett vagyunk általában. Csak azért mindennek van egy mértéke. Nekem ez így már sok.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14183) Dorien válasza deicide (#14170) üzenetére


Dorien
veterán

250-et mentél országúton? Te nem vagy normális.
Egyszer nem lesznek veled az égiek és temethetünk, mint Integrát... Meg a melletted ülő(ke)t, meg az esetlegesen szembejövőket is.

Én azt mondom mindenki keresse ott az adrenalinélményt ahol akarja, de ezzel ne kockáztassa mások életét. Lehet sziklát mászni, ejtőernyővel ugrani, stb.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14184) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#14185) Rivaul válasza TaaT (#14184) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem igazán tudom mire vélni a látványt :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14186) -v- válasza deicide (#14181) üzenetére


-v-
addikt

"olyan szinten steril belülről a sebesség, hogy szinte nem is érzed"

Erthetetlen 2015ben miert az az elvaras, hogy egy sportos hot hatch is ilyen kell legyen... fele ennyi loerovel lehetne sokkal elvezetesebb... uvoltson, erezd a sebesseget, vigyorogj, mozogjon a hatulja ha lelepsz a gazrol stb ... az miert jo nekem ha megyek 300al ugy hogy nem erzem? Inkabb megyek egy gokarttal 50el es vigyorgok..

(#14187) deicide válasza Rivaul (#14182) üzenetére


deicide
veterán

Mindig vitaindító a dolog és nektek van igazatok, ellenben a körülményeket nem látjátok, ha nem vagytok ott. Persze ekkora sebességnél egy veszélyforrás hatványozottabban az, ez benne van, ezért is csinálom olyan időpontokban és útszakaszokon, ahol leginkább csak magamra vagyok veszélyes és esetleg a mellettem, mögöttem ülőre. De majd jön Qru és elmondja, ő hogy élte meg, mert én elfogult vagyok.

[rvilike]: Kanyargósabb úton, ha pakolgatod a sebességeket, kigyorsítasz kanyarokból és úgy általában 4000 felett tartod, akkor durrog, süvít, üvölt, az teljesen jó, de ettől eltekintve inkább túraautó jellegük van a mai hot-hatch-ek egy jó részének, azaz berakod 6-ba, mész 250-et és észre sem veszed.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14188) MunezXBK válasza deicide (#14187) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Velem nem épp forgalmas és jó minőségű úton mentél, de egy csepp para sem volt bennem.

Ez az autó erre van kitalálva, tervezve.

Amúgy OPC módban vitted?

(#14189) roberto211 válasza MunezXBK (#14188) üzenetére


roberto211
őstag

Persze ,hogy erre van kitalálva.

De azért illene megválogatni hol tolja 250et ;)

Autópályán oké belsőbe, ha nem zavar senki de pont tegnap voltam arrafelé te is tudod ,azért a régi 7es közel sem jó minőségű út. Inkább mentek volna fel a pályára.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14190) deicide válasza MunezXBK (#14188) üzenetére


deicide
veterán

A zichyújfalui úthoz képest a 7-es egy élmény, főleg a nyéki újraaszfaltozott szakasz, de még azon a pattogós úton is stabil volt, akkor te is azt érezted, elképesztően stabil a futóműve.
Nem pont nyéknél, de volt OPC mód is. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14191) TaaT válasza Rivaul (#14185) üzenetére


TaaT
veterán

Vidéki kisnyugdíjas edition :))

Give them hell Ukraine!

(#14192) tboy93 válasza deicide (#14181) üzenetére


tboy93
nagyúr

En azert nem ertelek, mert ha meg birtad venni ujonnan az OPC-t, akkor nem hiszem hogy gondot jelentene hetente kimenni a ringre es biztonsagosan csapatni, lelkifurki nelkul.

(#14193) runner 125 válasza deicide (#14181) üzenetére


runner 125
nagyúr

Integra-nak sem volt, ő is roppant mód érezte mindkét vasát, mégis elkottázta.
Tudod, h az állatkodásra én is nyitott vagyok, csak tényleg ésszel told. :)
Autóval nem szoktam kergetőzni, motorral meg max pályán baromkodok, ahol balról jobbról kerítés van és van üres szakasz, vagy leugrok a Pannonia-ringre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14194) tomiii. válasza tboy93 (#14192) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ott kanyarok vannak, oda nem való egy ilyen autó, nincs értelme ;]

(#14195) szőröscica


szőröscica
addikt

Nem tudjátok, hogy merre forgatták a Volvo XC90-es reklámját?

(#14196) deicide válasza tboy93 (#14192) üzenetére


deicide
veterán

Gondot nem jelentene, persze, csak időm nincs a futóedzések/versenyek mellett ilyesmire egyelőre. Ezért marad, hogy néha, ha adottak a körülmények, játszósra veszem. Az autóban töltött idő 80%-ban azért normális vezetéssel telik, különben a 13.000km alatt nem 11.6 lenne az átlag, hanem 15 környéke.

runner125: pályán én is inkább M6, m= zalai szakasza, ahol autóval elvétve találkozni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14197) Rivaul válasza deicide (#14187) üzenetére


Rivaul
addikt

Biztos jól élte meg. Őszintén, élvezni én is élveztem volna. Hazudnék ha azt mondanám hogy nem. Nekem is kéne ilyen autó. Bár én amiatt szeretnék ilyesmit hogy ha kell akkor pl rövidítsem az előzési időt stb. Azt is elhiszem hogy messze kezesebbek mint az átlag utcai autók. Ennek ellenére nem tartom jó ötletnek. Menjetek ki legközelebb a pályára. Ott számítanak legalább rá valamilyen szinten az emberek hogy elhúznak mellettük.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14198) Burt1793 válasza deicide (#14196) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez melyik opel? Astra? Hogyhogy Opelt vettél amúgy?
Nem járok sűrűn a sima 7-esen, mivel ott az autópálya, de arra is figyelj, hogy most párzanak a vadak, ezért tele vannak az utak esténként. Meglátsz egyet közeledni és megijedsz, aztán annyi a megérezhetetlen 250-nek, kis kormánymozdulat és hirtelen: "Aztaqva mennyivel megyünk" lesz. ;]

(#14199) deicide válasza Burt1793 (#14198) üzenetére


deicide
veterán


Astra OPC, igen. Hasonló teljesítményű új autók közül ez a forma tetszett leginkább, ezért lett Opel.

Szürkületben sosem, van rossz élményem régebbről, több is, egy róka, ami éppen elfért, egy őz, ami éppen átért, egy macska, ami nem fért el, pedig mindegyik esetben 80-al mentem, a macskánál 50-el. Azóta szürkületben és este, erdős, mezős szakaszokon most is bennem van a félelem.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14200) #81556480


#81556480
törölt tag

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.