Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) DeFranco válasza deicide (#14949) üzenetére


DeFranco
nagyúr

büntetésből 24 órán keresztül be kell tartanod az összes kresz szabályt betű szerint különös tekintettel a sebességkorlátozásokra :((

és fel kell iratkoznod továbbképzésre a "flegma päwa vagyok bocsmä ha nem tecc okcsä" facebook csoportba :((

(#14952) Declare válasza mycso (#14945) üzenetére


Declare
őstag

Jo de ezek azert mar az "olyan büdös ez a sok rohadt penz...de mit csinaljak ha egyszer van ;] " kategoria :D en azert egyelöre a fölhözragadtabb "autozzak olcson, de relative elvezetesen es meg környezettudatosan is" kategoriat kepviselem :DDD

Ez a cng dolog azert birizgalja a fantaziamat....de latom itt a huliganok között le vagyok ejtve a temaval :D (bar azt olvastam, hogy pl ez a TGI golf a CNG gazzal dinamikusabb, mint a benzinnel :)

(#14953) deicide válasza DeFranco (#14951) üzenetére


deicide
veterán

Az nem büntetés, az kínzás, a genfi egyezmény értelmében az pedig tiltott. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14954) Rivaul válasza Melack (#14947) üzenetére


Rivaul
addikt

Én még nem halottam ilyesmiről. Bár ha nullán van akkor előbb vagy utóbb nem fogyaszt majd semmit ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14955) Melack válasza Rivaul (#14954) üzenetére


Melack
veterán

De vki hátha mégis;)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14956) Qru válasza Melack (#14947) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A viszkozitástól nagyban függ de a mennyiségtől nem (eltekintve ha nincs benne :D) Nekem olyan 3 dl-t hozott 100-on, hogy hígabb olajra váltottam.

Subaru Outback akkor (2004) és most (2015).

#nincsbennetarcsi

(#14957) focvis válasza Declare (#14952) üzenetére


focvis
veterán

Mo.-n néhány taxis megy CNG-s Zafirával és Multiplával, ill. a gázszolgáltatóknak vannak ilyen autói. Összesen 5 CNG-kút van az országban : 3 Bp-en, 1 Szegeden, 1 Győrben. Nem felkapott téma még.

BTW: Németországban mennyi ma a benzin, az LPG, ill. a CNG ára?

(#14958) -v- válasza Qru (#14956) üzenetére


-v-
addikt

Tesztelhetnek egyszer a legacy 3.0R-t is kezi valtoval ... amugy vicc ez hogy nem lehet allitani a kormany, jo esellyel be se tudnam allitani kb. ki is zarja az autot ...

(#14959) Qru válasza -v- (#14958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most miért, a Skodámban sem volt állítható még is eljutottam vele A-ból B-be. ;]

Hahu-n van fent egy Spec B, arra azért rámennék... De az (is) egy benzintemető.

#nincsbennetarcsi

(#14960) DeFranco válasza Qru (#14959) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó de vilike rakétapózban vezet... ;]

(#14961) Declare válasza focvis (#14957) üzenetére


Declare
őstag

Azt en mar megtanultam, hogy Magyarorszagbol kiindulni soha nem szabad. :)

Nyilvan, ha csak otthon hasznalnam az autot eselytelen lenne a dolog, valszeg ezert nem is viszi be az orszagba az importör a cng gazos autokat.

Nezz ra Szlovakiara, mar ök is elöttünk jarnak szepen, csehekröl nem is beszelve, aztan Nemetorszagot nem is mondom.

Nagyjabol en az utvonalamon tudnek talalni kutakat. Sajna ez a 2-300 km hatotav viszont nem sok minden :( igy föleg hazautazaskor hiaba lenne cng s a kocsi, sokszor kellene benzinnel menni.

Mondjuk minimal adot kell fizetni ra, napi munkabajaraskor jobban fogyasztana a kis utakon, mint a dizel, nem kormolna, koszolodna semmi....lehet ki lehetne hozni hasonloan a költsegeket mint egy dizelnel, viszont nem lenne riziko a dizeles nyügök es koszolodasok.

(#14962) tresh válasza focvis (#14957) üzenetére


tresh
addikt

Tévedés :U

Most épülnek sorra. A legtöbbet mi csináljuk :K 2015 végére min 6-7 nagyobb városba lesz cng kút, pont azért mert egyre nagyobb az igény ;)

(#14963) bitpork válasza deicide (#14953) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Genfi egyezmény csak hadiállapotra vonatkozik. Te pedig békeidőben követed el a visszaeső szőrnyálhasogatás bűntettet.

(#14964) MunezXBK :K jaja vagy esetleg pár hónap golyó :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14964) MunezXBK válasza bitpork (#14963) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2 év kötél? :D

(#14965) focvis válasza tresh (#14962) üzenetére


focvis
veterán

Nem vagyok tévedhetetlen, de akkor ma mennyi működő és nyilvános CNG-kút van hazánkban?
(Tudom, hogy van aki otthon épít magának, állítólag lehet búvárpalack kompresszorból is barkacsolni.)

@Declare: nem biztos, hogy a CNG kutak száma határozza meg az ország fejlettségét, nálunk van rajta adó bőséggel (pl. Horvátországban csak 160 az LPG, itthon meg 250 körül).

(#14966) tresh válasza focvis (#14965) üzenetére


tresh
addikt

[link] Ezek nagy része év végére aktív lesz. Természetesen nem fogja lefedni az egész országot még. De folyamatosan jönnek az igények bérlők ha ez így megy akkor 1-2 múlva már lehet gondolkodni a cng használatba de persze ez állambácsin is múlik erősen. Amúgy a közúti fuvarozás végett kezd egyre erősebb lenni a cng nem is igazán a személyi felhasználás végett

(#14967) MunezXBK válasza tresh (#14966) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Majd ez is agyon lesz adóztatva. :(((

Amúgy itthon miért nem terjed a biodízel?

(#14968) tresh válasza MunezXBK (#14967) üzenetére


tresh
addikt

Az szinte borítékolható sajnos. :(

(#14969) deicide válasza bitpork (#14963) üzenetére


deicide
veterán

A lóerők harca topik önmagában egy hadszíntér néha, szerintem valamennyire jogos a genfire hivatkozni. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14970) Declare válasza focvis (#14965) üzenetére


Declare
őstag

Nyilvan nem :D
nem a cng kutak szama, ami miatt kiabrandultam Magyarorszagbol :) ugyanakkor mondjuk kb az adott 3 orszag eseteben ez most egesz jo kepet fest :))

(#14971) Qru válasza MunezXBK (#14967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nemzetközi szinten esik vissza a kereslet (kivéve a skandináv részt) iránta mert az EU kezd kihátrálni mögüle.

#nincsbennetarcsi

(#14972) MunezXBK válasza Qru (#14971) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Aha...tehát nem keresi dagadtra magát, azért.

(#14973) Declare válasza Qru (#14971) üzenetére


Declare
őstag

Hat nem tudom, most jönnek mar a szeriagyartasban CNG autok, golf, a3, stb osztalyokban is, csodalkoznek ha a kereslet nem kezdene drasztikusan nöni.

Azert ilyen utolagos motor szet furatasra nem mindenki viszi el az autojat. Plane nem egy uj autot. Ha viszont bepöttyinted az extralistaba, hogy cng, esztetikusan beepitik a potkerek helyere gyarilag, a gyarto hangolja a motort es vallalja a garanciat, az maskepp fest azert :)

(#14974) MunezXBK válasza Declare (#14973) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz a biodízelre írta. :B

(#14975) TaaT válasza MunezXBK (#14972) üzenetére


TaaT
veterán

Nem, a biodízel a humán élelmezésnek tesz keresztbe. Hiszen a földeken nem kukoricát vagy búzát termelnének hanem üzemanyagnak való repcét vagy mittudomén mit. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#14976) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! 316-os és 318-as E36-os BMW-vel kapcsolatban érdeklődnék, hogy esetleg valakinek van e tapasztalata ezekkel a típusokkal? Automata váltós verzió érdekelne inkább. Típushibák, megbízhatóság, alkatrészárak érdekelnének. Köszönöm!

(#14977) TaaT válasza Runner_fxr (#14976) üzenetére


TaaT
veterán

Alkatrész biztos van bőven mert orrba szájba hordják be bontani is külföldről. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#14978) bitpork válasza Runner_fxr (#14976) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bizarre-hoz nem gy 7er illene? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14979) Runner_fxr válasza TaaT (#14977) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt látom, hogy sok van belőle. :) Gondolom, hogy nem lehet veszedelmes az alkatrész ára, de semmi tapasztalatom nincs a típusról sajnos. Nem akarom a gatyám is rákölteni. Minden esetre nagyon tetszik. Ilyen árban néztem honda civic-et meg suzukit is, de az E36-os tetszik leginkább.

bitpork: Ha a rapperre gondolsz akkor benézted mert a profilképem BIG! :) Bár az igaz, hogy egy 7-es jobb lenne, vagy inkább akkor már 850! :)

[ Szerkesztve ]

(#14980) Qru válasza Declare (#14973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biodízelre írtam, TaaT-t meg kifejtette, miért hátrál ki mögüle az EU.
Ez (sem) volt egy átgondolt döntés a részükről... De ezen már meg sem lepődünk sztem. :D

#nincsbennetarcsi

(#14981) -v- válasza Qru (#14959) üzenetére


-v-
addikt

Hát városba nem jó, amúgy nem vészes

(#14982) D.Orion


D.Orion
veterán

Nos azt hiszem nem minden az aminek látszik, és semmiképpen sem az aminek lennie kéne:
Hátul a tárcsával lesz némi problémám úgy érzem:

Elől minden oks lesz:

Neten rendeltem, szóval ha ez hátra sehogy se fog felmenni akkor kicseréltetem és kész.

A hátsó tárcsát elvileg most a porvédő mögötti csavar fogja? Hogy ha leveszem, akkor ezt a másik rögzítésűt fel fogom tudni rakni helyette? Mármint a két kis csavarnak lesz hova kapnia?

[ Szerkesztve ]

(#14983) Qru válasza -v- (#14981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már mint a 3 literes Lega? Jó az mindenhova csak győzd tankolni. :D
Az egyik tulaj saját bevallása szerint 10 litert bekér országúton is, igaz az meg volt chippelve. Városban az lazán 14 liter lesz. Ami már WRX szint fogyiban... :U

#nincsbennetarcsi

(#14984) lsc válasza D.Orion (#14982) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem az hátsó is jó, nem kizárt ha leveszed a régit ott lesz a rögzítésnek a helye, magyarán a mostaninál hiányzik 2 furat. A hátsót csak a kerékcsavarok fogják most, annak simán le kell jönnie, a porvédőig nem ér be.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#14985) D.Orion válasza lsc (#14984) üzenetére


D.Orion
veterán

Akkor megyek finoman megütögetem és megnézem, hogy lejön-e. Csavar már nincs benne elvileg sehol. Mögé is benéztem, ki tudja milyen tervezők vannak.

(#14986) Mágus2 válasza D.Orion (#14985) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Oda kell neki basz pörkölni rendesen, a középső csavar a porvédő mögött marad, az a csapágyat tartja és feszíti.

[ Szerkesztve ]

(#14987) D.Orion válasza Mágus2 (#14986) üzenetére


D.Orion
veterán

Integrált csapágyas rendszer. Hogyan húzzam le a tárcsát a csapágyról anélkül, hogy megsérüljön? Aztán ha vetemedik 5000km múlva meg cserélhetem a csapágyat. ABS gyűrűt is melegítsem le róla, aztán vagy sikerül vagy nem.

Beszéltem a bolttal. Postán küldik a megfelelőt és a mostanit visszaveszik, leszámolják róla.

[ Szerkesztve ]

(#14988) Mágus2 válasza D.Orion (#14987) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Képről úgy tűnik, nincs egyben a középrésszel. :U Milyen autó amúgy, hogy ne csak a képet nézzük?

[ Szerkesztve ]

(#14989) D.Orion válasza D.Orion (#14987) üzenetére


D.Orion
veterán

A mostani rendelt belső átmérője ami menne rá a csapágyra az 71mm, ami rajta van az meg 56mm. Szóval ha most lemelegítem/feszegetem róla a tárcsát és nincs mögötte a két furat(hátulról nézne nem látom a két furatot), akkor teljes mértékben cseszhetem.

(#14988) Mágus2:
2004/05 Peugeot 307 Break(kombi)

Alvázszám alapján is most annyi derült ki, hogy két rendszerrel szerelték, és pechemre ez pont integrált csapágyas.
Le kellett volna vennem a kereket rendelés előtt és nem csak a felnin keresztül megnézni. De ki gondolta volna ezt.

[ Szerkesztve ]

(#14991) Mágus2 válasza D.Orion (#14990) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amikor kérdik az autó típusát, nagyon fontos, hogy milyen motorral szerelték, attól függ a fékrendszer. Lófasst sem ér a típus meg évjárat motorkód nélkül. :U

CSak ennyi féle van belőle. :Y

Szerintem a motorból meg lehet pontosan mondani, hogy milyen tárcsa van hátul, szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14992) D.Orion válasza Mágus2 (#14991) üzenetére


D.Orion
veterán

Az elmúlt egy hetet eltöltöttem két topikban, pont azért, hogy végigjárjam ezt a kérdést. Most kiderült, hogy majdnem feleslegesen. :U Utólag könnyű okosnak lenni, én is az vagyok már. Tudom most már, hogy le kellett volna vennem a kereket és akkor észreveszem talán, hogy ez nem olyan rendszer mint amit én kinéztem.

Alvázszám alapján sajna nem derült volna ki, mert ott két lehetőség szerepel a gyártónál. Na ezt add össze.
Motorkódnál lehet, hogy ugyanez lenne a helyzet. :F

Egyébként 1.4 16v, de ha a KFU (ET3J4) alapján ki tudod keresni milyen kell hozzá, akkor nagy király vagy. :D

Csak azért vagyok ebben már annyira biztos, mert három helyről kaptam már megerősítést, hogy vagy ez vagy az. :DDD
Innen a fórumról felhívott egy nálam jóval okosabb, és elmagyarázta kép alapján, hogy mi a helyzet.
Utána felhívtam a boltot elmondtam a problémám és az alvázszám alapján megállapította, hogy pechem van, mert vagy ezzel vagy azzal szerelték és nincs szerencsém. Küldik a jót és a tévest visszaveszik.
Most, hogy elkezdtünk róla beszélni felhívtam a helyi Peugeot szalont ahonnan egyébként az autó van. Motorkód és alvázszám alapján legnagyobb megdöbbenésemre ők is azt mondták, hogy vagy integrált van hátul vagy nem. De ő inkább 90%-ban az integráltra szavazott a tapasztalatok alapján, de előfordult már gyárilag más rendszer is.

Na ez milyen? :F

Úgyhogy most jön az integrált rendszer aztán a faszom se tudja, hogy azt hogyna fogom itthon kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#14993) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt itt lőttem most az utcában! :) A haszongépjármű! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14994) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ezt néztem ki: [link]

(#14995) -v- válasza Qru (#14983) üzenetére


-v-
addikt

En ugyanezt mondtam ;)

(#14996) Rivaul válasza Runner_fxr (#14994) üzenetére


Rivaul
addikt

A hirdetés szövege :D ideális első autó fiataloknak... Még meleg a jogsim, alig múltam 18 de béjemvé vagy szivik ami kell nekem. Porrá tört, milliószor eltaposott, bolygókat körbefutott jószágok hada szépen felpolírozva és tinédzserre tekerve :)) Anno én is ilyen elképzelésekkel indultam, hála az égnek hogy egyhez se lett szerencsém. :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14997) Mágus2 válasza D.Orion (#14992) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A középső anyát lecsavarva szépen lehúzható. Nem oylan vészes az sem.

Milyen márka kell?

A gyári számra rákeresve megtalálod a helyes darabot, pl.:
ATE 24.0109-0150

[ Szerkesztve ]

(#14998) D.Orion válasza Mágus2 (#14997) üzenetére


D.Orion
veterán

Brembo-t küld a bolt, mert az van náluk most. Huszon pár ezer forintért kapom meg a két tárcsát ABS gyűrűvel, csapággyal együtt, a másik visszavételével.

[ Szerkesztve ]

(#14999) roberto211 válasza Rivaul (#14996) üzenetére


roberto211
őstag

Ráadásul automatába, miközben az 1.6 még manuálba sem valami fürge róka... :U

Gondolom ezekbe még a robotizált ,rángatózós váltó van hisz nem mai csirke..

Én akkor nézegettem ilyeneket mikor elkezdtem a kreszt. :D Mikor már gyakorlathoz értem akkor tudtam,hogy nem kell bmw .:D Meg mikor olvastam pár dolgot róla..

Maradt a swift meg a civic.. Swift pont volt itt egy eladó az utca végén aztán megis vettem amit mai napig nem bántam meg.. :)

"Porrá tört, milliószor eltaposott, bolygókat körbefutott jószágok hada szépen felpolírozva és tinédzserre tekerve"

AMúgy valóban.. 300 eurós autóból csinálnak 2000 euróst. :D De Én azt mondom,hogy amíg van olyan ember akivel ezt meglehet csinálni illetve megveszu, hajrá, csinálják tovább..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15000) SzlobiG válasza Runner_fxr (#14994) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a szöveg... Biztos automatát akarsz?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.