Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) Skillet válasza Runner_fxr (#15047) üzenetére


Skillet
addikt

Amire neked kell (nem baj ha picit többet kajol, nem csapatós, krúzolgatós-kényelmes-autómata), annak sokkal jobban passzolna egy nagyobb motor. Valami V6, pl. Ott már van erő is, tudsz rendesen menni, nem kell szétpörgetni... csak nyomod, az autómata meg teszi a dolgát.
Miért ilyen zsebmocikkal nézed az autókat?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15052) Skillet válasza MunezXBK (#15030) üzenetére


Skillet
addikt

De. Telenyomják kittel :D nagyon gáz. Többször láttam fényezőnél, vastagon bevonták a teljes tetőt, felcsiszolták és fényezték :) brrrrr. Inkább úgy hagynám, ahogy van. Vagy csinálok valamit, vagy nem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15053) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt a hatásvadász sza* egy címet. Ez az Origo is kezd nagyon gázos lenni. :U

Meg fog lepődni a benzinkúton

(#15054) zoo8800 válasza AMD Power (#15053) üzenetére


zoo8800
veterán

De azért belinkeled nekünk, köszönjük szépen :DDD

rip and tear, until it is done

(#15055) Declare válasza mycso (#15046) üzenetére


Declare
őstag

Gondolom ez a masik a tipikus cegauto, eppen nyuzza akinel van a kulcs.....ezert nagyon veszelyes ez a cegauto kategorias hasznaltauto :(

(#15056) AMD Power válasza Declare (#15055) üzenetére


AMD Power
titán

Havernak is ugyan ilyen céges J Astraja van. 1.3 CDTi. 4 éves az autó 140.000km van benne. A kötelezőkön kívül semmi baja nem volt. Mondjuk azt csak ő használja.

(#15057) Declare válasza AMD Power (#15056) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudom ezt a hozzaallast megerteni...söt kifejezetten idegesit. Miert kell szetb.ni azert mert nem az enyem?

Na jo persze vannak a total fogalmatlan, autohoz erzeketlenek is :U :) van olyan kollegam most is, aki a sajat 2,5ös a6 avantjat ugy hajtja, hogy valtas, fordulat leesik 1000 ala, padlo, elkezd hörögni szegeny, 1500 körül rant a turbo, akkor valtas, fordulat 1000 ala, padlo........ja hogy amugy az 5 eves kocsija 2 hetente szervizbe all. Mondjuk öt ez nem zavarja, "ez normalis egy ilyen öreg autonal mar" :D mekkora best buy vetel lesz ez is ha valaki megveszi majd :U
Vagy ez a zsir uj allroad itt a parkoloban, ami januari, de hogy naponta 2x padlogazzal megindul vele a csoka innen az alap....ez is egy "megkimelt, garazsbantartott, keves km-el" talal majd gazdat :U

Vannak akiknek nem esik le, hogy a gazpedal az egy fokozatmentes dolog, nem csak vegallasai leteznek :))

[ Szerkesztve ]

(#15058) Richard! válasza Declare (#15057) üzenetére


Richard!
addikt

Az ilyen idióták járjanak gyalog, kerékpárral, vagy tömegközlekedéssel :W

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15059) MunezXBK válasza AMD Power (#15056) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Spanomnak Fluence jutott ugyanígy. 50.000-nél lecserélte a cég, vajon miért? :D

(#15060) EQMontoya válasza AMD Power (#15056) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem az volna a gáz, ha egy autónak 140.000-nél bármi baja lenne...

Same rules apply!

(#15061) -v- válasza EQMontoya (#15060) üzenetére


-v-
addikt

Attol is fugg hany eves ... ha 2 eves vegig palyan van hasznalva, akkor ja ... ha egy 10 eves auto mar, vegyes hasznalat, ott siman barmi lehet mar 140k-nal ...

[ Szerkesztve ]

(#15062) Mappa


Mappa
addikt

Péntek b -2Ft d -3Ft csökken. Lassan már a kertet is üzemanyaggal fogom fellocsolni, annyira occsóó :DDD

nem kötelező megadni

(#15063) EQMontoya válasza -v- (#15061) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát azért 140-nél max némi futóműprobléma lehet a magyar utak miatt, esetleg kuplungot lehet kinyírni.
Egyébként vagy barbár a tulaj, vagy szar a konstrukció.

Same rules apply!

(#15064) tomcsi23 válasza Mappa (#15062) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csak nehogy a dohányosok is a kertbe járjanak. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15065) AMD Power válasza EQMontoya (#15060) üzenetére


AMD Power
titán

Attól függ. Ahogy Declare is irja lehetne nyugodtan egy roncs is akár. Lásd az 5 éves Audit. A pénz nem jár ésszel....

MunezXBK Nem mondod? Annyira sza* volt? :Y

Declare: Őszinte legyek.... az ilyennek nem autóval, hanem tolószékkel kéne járnia. :U

(#15066) Morris válasza tomcsi23 (#15064) üzenetére


Morris
veterán

Annak is lesz előnye: Nem kell majd füvet nyírni, fákat metszeni stb ;]:D

(#15067) Declare válasza EQMontoya (#15063) üzenetére


Declare
őstag

Pl pont az opel-nel volt elcseszve a kettöstömegü resz. Az 1.7 cdti H astra 6 sebesseges valtoval kb 140-150k km ig birja es csere/valtofelujitas. Ezt nagyon sok helyen irjak. Ha raadasul valami vad ember kezeli+varos, akkor szvsz annyit sem bir ki.

30k olajcsere, sz.r minösegü üzemanyag, atlagos "lesz.rom az auto vigyen el A-B be tulaj" 140k km alatt azert sokmindent le tud amortizalni szvsz :( plane ha TDI/TSI a motor, marpedig az elmult par evbe ezek jönnek.

(#15065) AMD Power de az a durva, hogy ez nem egyedi eset. Ha valaki ezeknek nem olvasgat utanna/csetel utanna a neten, nem fogja tudni. Kreszen nem oktatjak, autovasarlasnal nem mondjak el. :( Nyilvan van sok lesz.rom tipusu ember is, de van egy csomo, akinek fogalma sincs ezekröl, hogy dizelt nem tapossuk hidegen, autopalyan padlogazzal tolom, utanna nem lövöm le a pihenöbe kiallva egy pisire satufekkel, olajat nem 30k km utan cserelem, a kettöstömegü miatt 800 as fordulaton nem taposom padlogazzal "hisz ez dizel, megy ez" felkialtassal.........es hosszu meg a lista. En se tudnam, ha nem neztem volna utanna.

Hasznalt auto 1-2 evesen 40-60k km ig ami egesz jo vetel lehet. Utanna föleg turbos (benzin/dizel) az bazi nagy riziko, komoly atvizsgalas, utannajaras, de meg ugy sem eletbiztositas.

[ Szerkesztve ]

(#15068) EQMontoya válasza Declare (#15067) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aki betartja a 30 ezres olajcsere intervallumot, attól nem vennék autót. :D

Same rules apply!

(#15069) Declare válasza EQMontoya (#15068) üzenetére


Declare
őstag

nem tudom mar szerkeszteni......szerinted az autosok hany % a tartja be? :) en minimum 70% ot tippelnek.

(#15070) Mappa válasza tomcsi23 (#15064) üzenetére


Mappa
addikt

Nem volt rá panasz eddig :DDD ;] csak a fű nem nő :O ;]

nem kötelező megadni

(#15071) MunezXBK válasza AMD Power (#15065) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Orbitálisan. :D Pl. széthullott a váltó, pedig nem boyracer a srác.

(#15072) Runner_fxr válasza Skillet (#15051) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos jobb lenne a nagymotor, de azért a nem érdekel, hogy kicsit többet eszik azt nem úgy gondoltam, hogy 15 meg 20liter. :) Konkrétan milyen típusra gondoltál?

(#15073) Mágus2 válasza MunezXBK (#15071) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez a váltó valami szar lesz. Itt is kihulott az ismerősnek 120 000km után az 1.6 benzin Fluence alól.

(#15074) -v- válasza EQMontoya (#15063) üzenetére


-v-
addikt

Hát meg 10 év alatt elöregszik sok minden ... ok, hogy kilométerben nem olyan sok, ennek ellenére mondjuk egy vízpumpa, kartergázcső etc. simán lehet. Magyar utak miatt ahogy mondod kerékcsapágy, szilent, stabrúd stb. problémák ... főtengely, szelepfedél etc. tömítések, tipikusan ezek a tömítés dolgok azért elöregszenek egy idő után ... kipuf meg egyéb dolgok szét tudnak rohadni, azért ha 10 évig utcán áll valami ..

(#15075) EQMontoya válasza -v- (#15074) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért a 14 éves autómban a legtöbb tömítés még gyári, a szelepfedél se volt még levéve, ahogy elnézem.

Same rules apply!

(#15076) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Gyárilag fóliázott üveggel rendelkező autónál (2004-es Zafira Elegance) kell valami "papír", igazolás a fóliázás ténye miatt? Forgalmiba be kell legyen jegyezve valami extra emiatt?

[ Szerkesztve ]

(#15077) -v- válasza EQMontoya (#15075) üzenetére


-v-
addikt

Autofuggo ...

(#15078) Qru válasza BigBlackDog (#15076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha gyári a sötétítés akkor nem, mert eleve úgy kapott típusengedélyt az adott modell.

#nincsbennetarcsi

(#15079) BigBlackDog válasza Qru (#15078) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszönöm a választ! Akkor erre az infóra helyszíni igazoltatás esetén is rálátnak akkor ezek szerint?

(#15080) Qru válasza BigBlackDog (#15079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, ha valóban gyári a sötétítés nem köt bele a rendőr. Az utólagos fólia miatt szoktak csak "arénázni".

#nincsbennetarcsi

(#15081) roberto211


roberto211
őstag

Na megvettem kicsi suzihoz cuccokat.

Mann filter olajszűrő lett,jako légszűrő meg 5w30 eneos full szintetikus olaj.

Tescoba láttam levan akciózva total 4200 ért 10w40 fel szintetikus de mondom nem sporolok rajta,kiszolgál rendesen :D. Ez 8700 volt olajwebshopba.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15082) Rivaul válasza roberto211 (#15081) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem igazán spórolás. Teljesen korrekt lett volna a total is. Mennyi van a szuziba? Jó lesz bele az az 5/30-as?


EQMontoya

Csatlakozom a 140ekm és 10 év alatt sok rom autó táborhoz. Akkor nincs baj azokkal a gépekkel ha figyel rá valamennyire a tulaj. Egyébként az ilyen korú és futású hazai gépek már fél nyomorékok.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15083) MunezXBK válasza Mágus2 (#15073) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor gyanús, mert ez is 1.6 benya volt.

(#15084) roberto211 válasza Rivaul (#15082) üzenetére


roberto211
őstag

Tudom h korrekt lett volna meg jó a totál is , de egyrészt fel szintetikus volt,másrészt eneosrol jobbakat hallok.
Ami meg hasonló totalba mint a mostani eneos az kb ugyanannyi így maradt az eneos.

Nem tudom mennyi van benne (atfordul ugye az óra. ). 200k km biztos de 12000km alatt deci olajat nem evett a nívó szerint. Pedig tiltaspartyztam párszor :D Jó lesz bele sztem 5w30.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15085) trassher válasza roberto211 (#15081) üzenetére


trassher
addikt

5w30 1.0-s suzukiba? Nem nyúltál kicsit mellé? Nekünk az 1.3-asban már 5 éve 10w40 eneos van, tökéletes de még az opelbe is 5w40-et raktam.

tboy93: 1.0-s suzuki motornak nem mindegy de komolyan? Engem nem zavar csak nem értem a miértjét. 70K km óta megy az 1.3-unk 10w40-el, semmi baja, nem is raknék bele mást.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#15086) tboy93 válasza trassher (#15085) üzenetére


tboy93
nagyúr

Siman mehet az 5w, hidegen jobb a motornak.

(#15087) AMD Power válasza EQMontoya (#15075) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is 14 éves és nem rég értem el vele a 140e km. Semmi baja. Ok én az első tulajtól vettem. A motorhoz sem kellett még sohasem hozzányúlni stb.... Kompresszió, minden tökéletes rajta. De az is tény ,hogy az első tulaja , imádta. 35-40 srác volt akitől vettem. Mikor elhoztam tőle az autót tavaly kb 3x elmondta ,hogy vigyázzak rá nagyon stb.....

Rivaul Sajnos a 10+ autók 70% szerintem egy roncs itthon nálunk. A sok primkó miatt.

MunezXBK: Nem gondoltam volna ,hogy ennyire gázos szegény. :(

[ Szerkesztve ]

(#15088) Mágus2 válasza roberto211 (#15081) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#15089) dj79 válasza AMD Power (#15087) üzenetére


dj79
senior tag

Szintén zenész. 13 év, most lesz benne 130e. Nézegetem az utódokat, mit is mondjak, elég siralmas a hazai használtautó-állomány. Nem is cserélném le a sajátot, ha nem lenne szükséges...

(#15090) Rivaul válasza roberto211 (#15084) üzenetére


Rivaul
addikt

Jobbat hallasz mert most az az aktuális nyál verde :D Jó olaj, semmi bajom nincs vele nem azt mondom. A total q7000 shop-ból is jóval olcsóbb és ugyan azt tudja pont mint az eneos. A sima classic meg szerintem semmivel se rosszabb a mi átlagautóinkba. Te pénzed engem nem zavar, csak érdeklődtem. Ha ettől jobban érzed magad egy picit akkor már megérte megvenni :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15091) MunezXBK válasza AMD Power (#15087) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

35-40 sráctól vetted? Hol tudták annyian aláírni az adás-vételit? ;]

(#15092) mycso válasza Declare (#15055) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem, itt is egy ember használja.
Csak ugye valaki így, valaki úgy.

A 30k km-es olajcserére meg nem tudok mit mondani...céges, garanciális, így kell hordani szervizre.

Eddig segédszíj görgő halt le, hűtővíz szintjének jeladója makkant meg, meg valami turbo nyomásproblémák voltak vagy 2x a páromén 110k km alatt.
Amúgy nagyrészben pályán vannak használva, hosszabb távokra.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15093) runner 125 válasza MunezXBK (#15091) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mostanság micsoda nyelvtannáci lettél ;] , de nem baj, én örülök neki. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15094) AMD Power válasza mycso (#15092) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig pályán , "normális" használat mellett illene üzembiztosnak lennie.....

(#15095) Declare válasza mycso (#15092) üzenetére


Declare
őstag

Persze. Nalunk is van olyan csaladtag, aki kepes 0 ra amortizalni atlag 2-3 ev alatt zsir uj mitsu/nissan terepjarokat :D pedig azert azoknak sem annyi van megirva....

Egyedül meg regen az 1.4 es H astraval nem birt :D aztan 400k+ km utan egy öz sietett a segitsegere. Azota mondom, hogy annal lomhabb autoval en meg nem talalkoztam, de minden respect, mert tönkre nem ment es a balesetben is szepen vizsgazott.

Amugy ezek a problemak nem annyira veszesek, de nyilvan nem ezt varja az ember, ha uj autoval halad 110k km-t....

(#15096) Skillet


Skillet
addikt

a 30-ezres olajcsere gondolatától is kiver a víz.
nálam félévente vagy max 7e kilométerenként van motorolaj cserélve. hajtáslánc olajak 2 évente.
motorolaj: ami -furcsamód- nekem eddig nagyon bevált, az a mannol 0w40.
nálam, ha nem túl faja az olaj, azonnal lehet hallani a hidrotőkék hangjából. csattog veszettül.
vagy eleinte még nem csattog, de hamarabb (kevesebb km megtétele után) kezd el fáradni (szintén csattog), mint más olajok. eneosból, a sustinán kívül nekem nem vált be a többi.
castrol nem volt jó. a motul jó. most meg manno 5w40 van benne. az is egész jó, főleg az árához képest.
persze ezek személyes tapasztalatok, az én autómnál. lehet másnál az általam lefikázott olajok is jól teljesítenek. de pl 10w40 esélytelen teljesen. csattog vele a moci, mint a traktor. min 5w40. 10w40-et amúgy én nem tennék semmibe.
szerintem az ezres szuziba is mehet 5w30-as 5w40-es olaj. de én simán locsolnám bármelyikbe a 0w40-est.
ha új autót vennék, biztosan a kötelező szervizek között is cserélnék olajat itthon. nem hagynám, hogy szerencsétlen 30 ezret menjen a szurokkal. sőt, van rá esély, hogy kötelező szervizre sem vinném az autót. voltam márkaszervizben szerelő-tanonc. rengeteg cuccot kispórolnak a szerelők a vasakból :S nagyon gáz ami ott zajlik.

Runner_fxr: nem tudom. nem gondoltam kimondottan valamelyik típusra, csak amiket írtál, ahhoz jobban passzolna egy nagyobb motor.
a 15-20 szerintem azért erős. az enyém sem eszik annyit.

SKACOK! szombaton mi újság a jónéppel? ti jöttök esetleg a RED SUN FEST-re?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15097) Skillet válasza MunezXBK (#15091) üzenetére


Skillet
addikt

ezen nekem is megakadt a szemem :) de mostanság volt sok "utánna" is, az is idegtépő. sajnos én is rohamot kapok az ilyen dolgoktól. ha kritikát kapok a helysírásomra, nem megyek falnak, nem támadok vissza... legközelebb jobban figyelek. sajnos nekem a "j" és "ly" ami nagy mumusom. próbálok rá figyelni.
no, meg nem kezdem a mondatokat nagybetűvel.... de az csak lustaság. :U

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15098) Qru válasza Skillet (#15096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Hondába simán beleöntöm a Castrol Edge 5W40-et de a Bububa Motul 5W30 EcoClean+ megy (300V lenne az igazi tudom...).
Mind a kettőben szigorúan 10k-s ciklusban cserélve.

#nincsbennetarcsi

(#15099) Rivaul válasza Skillet (#15096) üzenetére


Rivaul
addikt

9 ezrenként cserélek olajat total-al minden autómba. 130-200ekm-ig hajtott gépeim vannak általában de motor terén soha egyikkel se volt problémám hála az égnek. Szerintem ha az olajcserére, megfelelő olajra és a hidegen nem taposásra odafigyel az ember akkor az már elég egy motor hosszú élettartalmához. A többi pedig mind ráadás erre :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15100) SzlobiG válasza Skillet (#15096) üzenetére


SzlobiG
félisten

Cégnél a skodakat 30e után visszük olaj cserére, bírják... Most lesz 180 az egyikbe. Ettől függetlenül én tuti nem várnám meg ezt a longlifeos baromságot. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.