Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) tresh válasza bitpork (#15349) üzenetére


tresh
addikt

sz@rfosdízelcsakabenzin ;]

(#15352) -v- válasza tresh (#15351) üzenetére


-v-
addikt

:K

(#15353) roberto211 válasza bitpork (#15349) üzenetére


roberto211
őstag

Dizelnek mindig lesz egy jellegzetes,benzinesek szamara idegesítő hangja amiért legszívesebben aknavetővel robbantanek utána ,mikor kimegyek a teraszra telefonálni es mondani kell a partnernek hogy várj egy kicsit épp nem hallok semmit mert jön valami szakadék párszáz eurós dízel legyen az tdi,hdi/tdci,tds netán valami furgon mikor tolja a hegynek felfelé akkor meg azt se hallom en mit mondok.

Elhiszem hogy a Tiédnek nincs csörgő csattogó hangja,ott mar szerintem el is várható nem egy 20 eves modellről van szó de azért meséket nem kell mondani a dizel hangjáról.

Eddig a dízelek közül szerintem a dci nek van a legkultúráltabb hangja.

Meg az újabb BMW-k dízeljének.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15354) AMD Power


AMD Power
titán

Segítenél neki tankolni? ;] :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15355) Skillet válasza bitpork (#15349) üzenetére


Skillet
addikt

a repedtfazék hangú (úgy gondolom, ettől gyorsabb és erősebb az autóm) fostaligáktól engem is kiver a víz, de azok inkább jellemzőek szerintem, mint a mocisok nagy hangja.
dízel örök vita, tudom. németeknél már hosszú évek óta kellemesen külön adóztatják a dízel flottásokat pl.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15356) bitpork válasza roberto211 (#15353) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

ugyan kérem, ez a 20 évvel ezelőtti dízelek esetén még talán magyarázható, de a maiaknál ha nincs rajta a felirat azt sem tudod mi ketyeg a motorháztető alatt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15357) Rivaul válasza bitpork (#15349) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért a lukas dob sokszor nem azért van úgy mert tök jó a hangja, hanem mert 1-2-3 gyerek/minimálbér stb mellett nem tudja a tulaj kicseréltetni. Én is sokáig jártam úgy. Nem volt rá pénz azt kész. Ez egy élethelyzet leginkább. Az mikor direkt valami kályhacsövet tesznek fel az valóban büntetést érdemelne de a kettőt azért szerintem külön lapra kéne venni. Kapjon egy papírt hogy csere és bemutatás, különben majd bünti. Viszont azonnali bírság sztem itt nem jogos.


AMD Power

NEM. Nem járok lukoilra ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15358) roberto211 válasza bitpork (#15356) üzenetére


roberto211
őstag

Attól függ mi számít neked mainak.

Pld ismerősöm 2010+ 5ös bimmerenek valóban kellemes hangja van.

De tizenéves dizeleknel bőven észrevehető a kerregő dízel hang.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15359) Elemental válasza roberto211 (#15353) üzenetére


Elemental
addikt

Hát. Az új bömös dízelek. Ismerős vatta új 4es m line dízel bmw-je. Huh nagyon szép. Beindítja, hát kb hányingerem támadt, miután elnyomtam a röhögést. Ugyanaz a rusnya hangja van, mint egy bármelyik olcsó dízelnek. Csukott szemmel meg nem mondanám hogy valami 20 millás gép.

Szerk: kerreg, kopog ez is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#15360) AMD Power válasza Rivaul (#15357) üzenetére


AMD Power
titán

Ha ő lenne a shopos lány az egyiken akkor minden nap ott lennél. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15361) tresh válasza roberto211 (#15353) üzenetére


tresh
addikt

Azért egy teherautó dízelt ne hasonlítsunk már egy autóhoz.. a cr dízeleket már lassan nem is hallod amikor jár egy fos 1.2tsi hangosabb nála... engem sokkal jobban idegesít pl a racsing honda,suzuki és társai az otthon a kályhacsőből Jancsikával a fészerbe meghegesztett kipufogódob. Aminek alapjáraton is üvöltő hangja van...

(#15362) Jorus válasza Elemental (#15359) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én mondjuk sz*rok rá, milyen hangja van, bent nem hallatszik semmi, és eljárok vele 5 lityivel. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15363) EQMontoya válasza bitpork (#15356) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez sajna csak akkor igaz, ha legalább 6 hengered van.
Kivétel a SkyActiv talán, de ott meg alacsony kompressszió miatt. Mondjuk azon is hallani, csak nem csattog úgy, mint egy traktor.

Viszont pl. a Merci 220, 250CDI mocijai (ezek az újabb, 4 hengeres csodák) igazi traktorok. A bőven 10 év fölötti IS200 járáskultúrája ezekhez képest egy álom.

Same rules apply!

(#15364) Elemental válasza Jorus (#15362) üzenetére


Elemental
addikt

Persze. De diesel sem való mindenkinek. Pl nekem nem nagyon. Évi 9k km. Munkahelyemtől 6km-re lakom. A vitom még bírja, 2002-es. Akkor még mások voltak. Egy új dieselnek több lenne fenntartási költsége, mint amit spórolok az üzemanyagon.
Viszont idén lecserélem. Végre benzineset fogok hajtani :))

[ Szerkesztve ]

(#15365) Jorus válasza Elemental (#15364) üzenetére


Jorus
nagyúr

Világos, egyetértünk. Nekem napi 100 km a melóbajárás M0-n, szal egyértelmű volt a választás. Tempomat, 100 kmh, 1.800 rpm. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15366) EQMontoya válasza Jorus (#15365) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván, de ilyen célra mondjuk vesz az ember régi TDI-t, vagy Isuzu dízeles 323-at, vagy 1.5D Saxot, szóval amit nem sajnálsz naponta nyúzni és nem túl drága.

Same rules apply!

(#15367) Rivaul válasza AMD Power (#15360) üzenetére


Rivaul
addikt

Attól függ mit takar azon a kúton az extra ;] :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15368) Jorus válasza EQMontoya (#15366) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért olyanokban nem mutatnék olyan jól érezném magam túl komfortosan. :D A mostanit sem sajnálom, és legalább kényelmes.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15369) westcoastog


westcoastog
veterán

Honnan érdemes gumit rendelni?
Pár hete vettem meg a kocsimat, még téligumik vannak fent, sürgősen kéne egy nyári garnitúra.

Gondolom vegyek újat, bár most ami esélyesebb az a jó állapotú, de használt gumi... :U

Egy garnitúra új cucc 60 alatt nem állna meg sajnos. :F

Milyen márkák ajánlottak? 195/60 R15-ös télik vannak most, nyilván ugyanekkora nyárik kellenének.

Rotalla F109 195/60 R15 Nem ismerem ezt a márkát.

Debica Presto 195/60 R15 ?

[ Szerkesztve ]

(#15370) tboy93 válasza bitpork (#15279) üzenetére


tboy93
nagyúr

;]

(#15371) Jorus válasza westcoastog (#15369) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én innen rendeltem a nyári gumikat, másnapra ott voltak futárral. Konkrét típussal kapcsolatban javaslom a Gumis topicot felkeresni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15372) westcoastog válasza Jorus (#15371) üzenetére


westcoastog
veterán

Írtam oda is. :R

(#15373) bitpork válasza tboy93 (#15370) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Adtam volna oda a 164-t lehet nem lenne őszinte a mosolyod egy pesti dugó után :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15374) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#15375) bitpork válasza DeFranco (#15374) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt valahogy nehezen hiszem el. Itt is napok óta verjük a 37-t , mégsem látom a fhaciákat amőbásodni. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15376) DeFranco válasza bitpork (#15375) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondolom a 37 fok a hivatalos (tehát árnyékban, szélcsendes helyen etc)

a kocsi meg a napon állt, a fehér aszfalt fölött ami még jobban visszaveri a sugarakat, alapból sötét a kocsi színe is, ami meg elnyeli.

hihetőbbnek tartom, hogy tényleg megolvadt, mint hogy valaki odaállt egy lángszóróval... kérdés, hogy a járda túloldalán milyen épület van, volt már olyan, hogy egy felhőkarcolót olyan szerencsétlenül terveztek meg, hogy az ablakok pont a parkolóra fókuszálták a sugarakat, azt is pár kocsi bánta....

(#15377) roberto211 válasza DeFranco (#15374) üzenetére


roberto211
őstag

Kamu az egész. Ahhoz,hogy egy műanyagelem így szétfollyon minimum 100fokra felkell hevülni de inkább több.. 37 fokba biztos nem kezd megolvadni.. Karosszériások többszáz fokon szokták kimelegíteni a műanyag elemen a kissebb horpadásokat és ilyenkor kezd el puhulni nem 37 fokba..

Valami idióta lehetett aki leakarta húzni a francia autókat.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15378) DeFranco válasza roberto211 (#15377) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ahhoz,_hogy, műanyag elem, 100_fokra, fel_kell, fokban, több_száz, kisebb, fokban, le_akarta

do you even grammar, bro?

amúgy ezt a 37 fokot gondold azért végig még egyszer :)

nem mondom, hogy biztosan hiteles a felvétel, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy átverés.

[ Szerkesztve ]

(#15379) tresh válasza roberto211 (#15377) üzenetére


tresh
addikt

De nem érte a cikk lényegét ott van fossz@rfrancia megolvad a napon ;] ;]

(#15380) roberto211 válasza DeFranco (#15378) üzenetére


roberto211
őstag

Nálam megjelenik rendesen a szöveg..

Mit gondoljak végig? Ennyit írtak.. Hivatalosan..

Ha fel is hevül tegyük fel 70fokra akkor sem hiszem ,hogy megolvad hisz akkor itt Magyarországon is megolvadt volna pár megane változó környezetben..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15381) bitpork válasza DeFranco (#15378) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A válasz a kamuságára az hogy az első és hátsó ívek is műanyagok, azoknak is el kellett volna olvadnia.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15382) EQMontoya válasza DeFranco (#15374) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagy eséllyel hoax, ha egy így megoldvad, a többinél is lennek problémák.

Same rules apply!

(#15383) DeFranco válasza roberto211 (#15380) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hivatalosan

Ja, tényleg k.va hivatalos, hogy megjelent egy cikkben :D Igaz, mert nyomtatott betűvel van írva :D Világos.

Persze nem védem a sztorit, mert fogalmam sincs, hogy mennyi valóságalapja lehet, de azért abban egyezzünk meg, hogy sem a 37 fokról nem tudunk semmit, max. feltételezzük, hogy kb. annyi volt (árnyékban, védett helyen, stb. meteorológiai mérési ponton), és rászámoljuk, hogy a sötét kasztni fehér aszfalt fölött innen hány fokra melegedhetett fel vajon.

@EQMontoya: hát nem tudom, mégis csak francia ;] viccvót, nyilván semmi köze hozzá ha igaz ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#15384) tresh válasza DeFranco (#15383) üzenetére


tresh
addikt

:))

(#15385) Skillet


Skillet
addikt

Azért nem kellene ennyire védeni a dízeleket. Maradjunk annyiban, hogy keveset fogyasztanak. Akinek ez fontos, használja. Akinek meg az fontos, hogy halk legyen, ne legyen szerviz gond (kisebb szerviz költség, porlasztócsúcs problémák stb), ne legyen szarakodás télen, ne fullassza meg a jövő nemzedékét :) ...az meg... otthon marad :D vagy vesz valami benzinest.
Az is sz@r, de még az elérhető jobbik sz@r. Alkoholt, vagy gázt kellene bele locsolni, tisztább, de a moci meg berozsdásodhat tőle.
Szerintem olajat égetni nem a legnagyobb ötlet. De megcsinálták, jól el is terjedt. Baromi nehéz lesz majd kivonni ezt a sok lomot a forgalomból. Félek, mi azt már biztosan nem fogjuk látni.
Az új fejlesztések meg... majd ha piros hó esik. Amíg van kőolaj...
Meg persze nem is támogatják kellően (semennyire) ezeket a jövő autókat. 10milliója meg nem mindenkinek van egy "zöld" vasra.
Lényeg. Lehet szeretni a dízelt, amiért keveset kér enni, de ódákat ne zengjünk róla.
KATT
Aki úgy érzi, hogy használja, tegye. Pénzről szól ez a világ (nem mindenkinek), elfogadom. Sokaknak ez fontosabb bármilyen más tényezőnél.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15386) bitpork válasza Skillet (#15385) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ezt a kérdést itt fejezzük abba, mert csak flém. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15387) tresh válasza Skillet (#15385) üzenetére


tresh
addikt

Egy modern turbó benzin ugyanakkor költségeket a nyakadba tud akasztani mint egy trubó diesel.. a kopott sz.r benzines blokk ugyanolyan káros mint a lerúgott dízel. Nem személyeskedés de jó dieselbe még tuti nem ültél.. mert akkor nem írnál ilyeneket. Mondom ezt úgy hogy alapból benzin párti vagyok és még is most dieselel járok..

(#15388) Jorus válasza bitpork (#15386) üzenetére


Jorus
nagyúr

A dízel megöli a hörcsögöket. :O

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15389) trassher válasza EQMontoya (#15382) üzenetére


trassher
addikt

Persze hogy kamu. :K Ha a műanyag így megolvadt akkor az antennatalp gumija rá lenne folyva a hátsó szélvédőre.

Redmi Note 7

(#15390) bitpork válasza Jorus (#15388) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor érdemes a benzol hatásainak is utána olvasni kicsit, és itt részemről lezártam ezt a flémwart :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15391) Jorus válasza bitpork (#15390) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csak vicceltem, megtetszett a kifektetett pocoktest. :D Én amúgy is gázolajpusztító vagyok, csak elnyomom a pockok iránt érzett sajnálatom két tankolás között.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15392) Burt1793 válasza Skillet (#15385) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha beülnél mondjuk egy hetes golfba, amiben egy 2 literes 150 lovas alap dízel van (passatban van jóval nagyobb teljesítményszint is) valszeg megváltozna a véleményed a dízelekről. Olyan fogyasztási adatokat olvasol le a kijelzőről, hogy nyitva marad a szád. Egyáltalán nem hangos, nem csak bent, de kívül sem. A turbós benzinesek is kormolnak már annyit, mint egy ilyen dízel. A dízel motor (~25-30%) hatásfoka jóval nagyobb, mint az otto motoré (~15%). Nem véletlenül dízel az összes teherautó. A magasabb motorhang a nagyobb nyomásváltozás miatt van, ami a nagy hatásfokot eredményezi, de mondom még egyszer, bent tényleg hangtalan és kint is csak nagy emelkedőkön nő meg egy kicsit a hangja, de ott egy benzines se csendes (sőt...), csak más a hangszín.

(#15393) kalmanchris válasza DeFranco (#15374) üzenetére


kalmanchris
tag

Fent Caorle-nál... Akkor lent szicílián a 40 felett szétfolytak a megane-ok? Mamma mia...

[ Szerkesztve ]

(#15394) DeFranco válasza kalmanchris (#15393) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, nem vitatkozom, de akkor meg ki és miért és hogyan hozta ezt össze?

valóban nem most látnánk először ilyet, ha ez valós issue lenne, de viccnek meg kicsit drága...

(#15395) SzlobiG válasza runner 125 (#15345) üzenetére


SzlobiG
félisten

Motor az más, ott engem se zavar, de amikor ráteszik a régi kotla szakadt trágya autókra az egy vicc.

(#15396) TaaT válasza Skillet (#15385) üzenetére


TaaT
veterán

"ne fullassza meg a jövő nemzedékét"

"vagy vesz valami benzinest."

Give them hell Ukraine!

(#15397) TaaT válasza DeFranco (#15394) üzenetére


TaaT
veterán

Valahol olvastam hogy egy épület üvegei úgy verték vissza a napfényt hogy az utcán megolvadtak a kocsik műanyagjai, de normál esetben ilyen nem történik meg szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#15398) mycso válasza DeFranco (#15374) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Aha, viszont az első lökhárító, a tank ajtó és az első sárvédő nem folytak szét, amik ugyan abból a műanyagból vannak, mint a hátsó lökös. :U

mod.: az enyém fekete, a tűző napon és általában betonplaccon parkolok, de még nem folyt szét semmi...az enyém biztos gyári hibás ;]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15399) trassher válasza mycso (#15398) üzenetére


trassher
addikt

A tiéd a prototípus ami túl jól sikerült de elfejetették bezúzni ;]

Redmi Note 7

(#15400) Runner_fxr válasza Burt1793 (#15392) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem vagyok egy autós szaki, inkább bringával járok mindenfelé, de én még soha egy benzinestől nem érzetem olyan fojtogató szagot mint a dízelektől. Főként az új dízelektől. Nem látod a füstjét, nem kormol, oké, de van benne valami részecske szűrő, ami meg úgy megszűri, hogy amikor elmész az autó mellett és levegőt veszel és pont arra fújja a szél, akkor ilyen megmagyarázhatatlan, kegyetlenül rossz, fojtó érzés beszippantani. Lehet, hogy ez kevésbé káros, nem tudom, de undorító érzés az biztos. A teherautók azért dízelek, mert hatalmas a nyomaték ami jobban kedvez a teherszállításnak. De károsabb a környezetre nézve az biztos mintha egy benzin motor hajtaná. Persze én a benzinest se védem. Magáról a kőolajról is az a véleményem, hogy ha az embert nem csak a pénz motiválná, hanem tovább látna az orránál, akkor már rég beszüntette volna a kőolaj kitermelést és alternatív megoldást talált volna. Ami biztos,hogy lenne és van is.
Bár ez már nagyon off, de engem az arabok dőzsölése is felháborít, az értelmetlen pénzszórása, ami ráadásul a föld szennyezésével biztosítható, amire semmi szükség nem lenne a mai technika mellett.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.