Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) tresh válasza Skillet (#15599) üzenetére


tresh
addikt

Nézd az hogy pl mint most én is 10 év alatt egyszer belefutottam egy trafiba az az én faszságom.. de ha az autóm és saját határaimat akarom feszegetni nem közúton teszem. Arra ott van a zárt pálya ahol meg van a sansz hogy csak magamat és az autómat töröm össze..

(#15602) bitpork válasza tresh (#15601) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi több, nekem is volt eddig 2 életemben. Mindkétszer 1-1 km/hval léptem túl a mérési határt :) De nem 80-nal mentem többel mint a megengedett!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15603) tresh válasza bitpork (#15602) üzenetére


tresh
addikt

Ez is igen peches kép és elég rossz minőség :P ;]

érdekes cikk

(#15604) bitpork válasza tresh (#15603) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért ez mert itt mentem maxxal. A jobbakon mind max 150 volt. Ezvolt a rohadt dpf égetés, és 30kba fájt, soha többé nem csinálom :(((

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15605) Rivaul válasza Skillet (#15599) üzenetére


Rivaul
addikt

Az egyik élethelyzet a másik szándékos baromság. Ne keverjük már a kettőt. 80-al túllépni a pályát vagy 160-al a főutat az akarattal történő dolog ami csak a vezető kedvén múlik.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15606) Mágus2 válasza Rivaul (#15605) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Trabanot a népnek. Nem lesz ennyi gyorshajtás. ;]

(#15607) bitpork válasza Mágus2 (#15606) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15608) EQMontoya válasza Mágus2 (#15606) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amennyi 30-cas tábla van ebben az országban indokolatlanul, nem sokkal lesz kevesebb. :)

Same rules apply!

(#15609) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ma vittem az autónkat szerelőhöz aki egyszer csak rákérdezett, hogy miért nincsen zöld kártya matrica a rendszámtáblán. Tudjátok az a kék zöld vagy nem tudom még milyenek vannak. CSak a műszaki matrica van rajta a sárga. Hétfőn indulnánk nyaralni, kell ezt pótolni? esetleg tudtok adni ötletet, hogy hol lehet? :)

köszönöm előre is

(#15610) SzlobiG válasza Skillet (#15599) üzenetére


SzlobiG
félisten

Asszem vissza is teszem a gyári beállításokat az autóra túl sok embert érintett mélyen. :( :D

(#15582) roberto211 Városon belül én ha sietek se nagyon megyek 60 fölé, max ha nincsenek körülöttem erre azért figyelek, na meg a csekk se hiányzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#15611) Declare válasza Rivaul (#15605) üzenetére


Declare
őstag

Így van ezt akartam én is írni.

Azért nem ugyan az, amikor valaki a megfelelő technikával és megfelelő rutinnal túllép egy sebességhatárt egy főútőn, mondjuk egy genyó 70 es táblánál, vagy pályán......meg az a helyzet, amikor egy önjelölt boyracer GTA-sat játszik a városban, megkérdőjelezhető rutinnal és nem arra való technikával. :U

(#15612) Mágus2 válasza EQMontoya (#15608) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azt mondjuk soha nem értettem, mire jó, az én lábam nem is kompatibilis a 30-as táblával. Minumum 40-el szoktam menni, mert nem autóval járok sétálni. :N

(#15613) AMD Power


AMD Power
titán

:DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15614) roti86 válasza AMD Power (#15613) üzenetére


roti86
őstag

Na ez az ami a bömösöken sosem fog elkopni, nem sűrűn használják.

(#15615) MunezXBK válasza AMD Power (#15613) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

;]

(#15616) Rivaul válasza AMD Power (#15613) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerintem csak extraként rendelhető hozzájuk...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15617) Jorus válasza AMD Power (#15613) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyébként ez tényleg ilyen, haver nemrég cserélte le az Octaviat 3-as BMW-re, és bár addig ez egyáltalán nem volt jellemző rá, azóta nem indexel. :F

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15618) roberto211 válasza MunezXBK (#15615) üzenetére


roberto211
őstag

És ha cabriot vesz akkor megszűnik az impotencia vagy mi? :D

Nem értem :)

Első felvetést még talán talán. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15619) kimista


kimista
aktív tag

hello

autósrádiót vennék, de olyat, ami kiiírja az mp3 nevét is a kijelzőre. Milyet keressek? Az RDS nem csak a rádióra vonatkozik? esetleg ajánl vki vmit?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#15620) Jorus válasza roberto211 (#15618) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kompenzáció.
"Az orvostudományban a kompenzáció egy károsodott, csökkent működésű szerv(rész) automatikus pótlódása más szerv(rész) által."

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15621) Rivaul válasza kimista (#15619) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Szaktopicba nézz be :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15622) Burt1793 válasza tresh (#15564) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, a 8-as úton szórják a 70-es táblákat a kereszteződésekbe, amúgy jogosan, így legalább kicsit lassítanak, nem könnyű egy 110-zel menő autótömegbe becsatlakozni. Sokszor is mérnek, érdemes valami Trafihuntert vagy hasonlót indítani. Én még nem kaptam meg a büntetést, remélem nem is fogom, amúgy hogy-hogy színes? Emailben jött vagy így kiküldik? Végülis jó lesz emlékbe... :O

(#15623) -v-


-v-
addikt

Mi van itt... mocskos huligánok. ;] :C
Mindig csak az ámokfutás :(

(#15624) AMD Power válasza Jorus (#15617) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos el is hiszem. Hisz az egy másik "életérzés".... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15625) roberto211 válasza AMD Power (#15624) üzenetére


roberto211
őstag

Azért azt ne mondjad nekem hogy jobb életérzése van egy Opelnál.

:DDD ;] :))

Amúgy biztos jó lehet ja.

Eddig ültem 3bimmerbe. Legújabb 5 ös, e92 coupe,meg egy e36.

Anyósülésen sok mindent nem éreztem e92-nel csak ahogy majdnem kopogtatta a vállam a biztonsági öv mert ugye odatolja automatikusan :D. Vezetve biztos más lehet.

E36 semmi különös.

Új 5...az mar jobb1be is adja eléggé :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15626) AMD Power válasza roberto211 (#15625) üzenetére


AMD Power
titán

A Suzukis életérzésnél biztos jobb. ;] :P ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15627) roberto211 válasza AMD Power (#15626) üzenetére


roberto211
őstag

Hat biztos. :DDD. Kinek mi. :D

Mindenesetre gastrae nekem eléggé nem tetszős volt :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15628) trassher válasza roberto211 (#15627) üzenetére


trassher
addikt

Nekem 6 év suzuki után a g astra maga volt a megváltás. :DDD

Redmi Note 7

(#15629) roberto211 válasza trassher (#15628) üzenetére


roberto211
őstag

Nem vagyunk egyformák es ez így a jó ;)

Nem azt mondom h a gastra nem jobb a régi stiftnel mert persze h jobb. Újabb ,modernebb,komfortosabb. Stb.

De hiányzik nekem az ami suzinal megvan g astraba meg nincs.

Ezért akármennyire jobb auto nem adnám oda egy g asztraert sem
:D. Max OPC ért vagy 2.0 bertone.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15630) Rivaul válasza roberto211 (#15629) üzenetére


Rivaul
addikt

Mi az ami van a suziba de g-be nincs? Egyedül az hogy kisebb és jobban lehet vele lavírozni azt aláírom de itt ki is fújt szerintem. Suzi 1.0 volt nekem is g-t csak vezettem de alap csere lenne ma is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15631) Skillet válasza roberto211 (#15629) üzenetére


Skillet
addikt

Biztos az, hogy megszeretted. Az lehet az a plusz. Más tényleg nem. A G Astrát ma is bevállalnám, ha úgy hozná a sors.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15632) roberto211 válasza Rivaul (#15630) üzenetére


roberto211
őstag

Pld ez is amit mondasz. Fordulekonyabb,furgebb,nyersebb,jobban pörög.

Cserébe nem annyira kényelmes mint gastra nem olyan halk illetve nincs akkora hely benne.

Ami gastraba nem tetszett nekem legfőképpen a kilometeres kuplungút,illetve az hogy 4000 fölött szinte már vége van azaz felül elfogy , meg a gazreakcioja mintha lassabb/lomhabb lenne kicsivel.

Nekem ezek kellenek/tetszenek ezért is fogok ezután is Japánt venni ,nem mindenkinek tetszhet ugyanaz :)

Majd 30+ évesen veszek egy dízel németet mikor mar nyugovora akarok térni es csak kényelemben nyelni a kilometereket egy kombiban :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15633) trassher válasza roberto211 (#15629) üzenetére


trassher
addikt

Tudom mire gondolsz. Hozzám is nagyon hozzámnőtt és a mai napig szeretem hogy nyers és kb kéri hogy forgassa az ember. Hosszútávon viszont a g kényelmesebb, van benne szervó, villanyablak, klíma amivel már 2 hónapja szopok, több hely, nagyobb csomagtartó. Nekem az ülése is kényelmesebb mivel hosszabb az ülőlap és van oldaltartás is pedig a suzuki glx/c felszereltségű limitált színben.
4000 felett elfogy? Milyet vezettél? :DDD Az enyém x14xe és 3000-től megindul és tart a kraft kb 5000-ig.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#15634) roberto211 válasza trassher (#15633) üzenetére


roberto211
őstag

Hosszabb távra en is inkább a gastrát választanám az tény.
Mondjuk amiket felsoroltál az enyémben is van mind,direkt a legfelszereltebbet választottam.
Ülés valóban kényelmesebb g astraban. Mondjuk stift Gti üléssel már kibékülnék :D

Hely az nekem olyan szempontból számít egyelőre h férjek el bal1 be aztan csókolom :D. Egyelőre nagy autót nem fogok venni amíg nem hozza ugy a sors h kell.

1.4 16v volt, motorkódról fogalmam sincs. :D

Kb addig tart amit mondasz de 4 felett ugy fogy el hogy azért érzed h kezd lefelé menni a görbe :D

Na swifthez képest nekem fura. Itt megindul 3500nal es a vége olyan 6500 nal van :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15635) smallmer


smallmer
őstag

a spuri benzinadalékról tudtok mondani véleményeket? esetleg más ilyen terméket ajánlani tudtok?

(#15636) trassher válasza roberto211 (#15634) üzenetére


trassher
addikt

A swift se megy már 5000 körül csak úgy érzed mert hangos. :)
Nekem kellett a nagyobb kocsi mivel hetente megyek vissza egyetemre 4 utassal és a suzukiban már kevés volt a hely. Táskák plafonig, nem is volt a kocsiban kalaptartó sosem. :)) A g-be belefér minden úgy hogy még a kalaptartó sem áll el.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#15637) roberto211 válasza trassher (#15636) üzenetére


roberto211
őstag

Deee, azért 6e ig húzza magát rendesen magához képest ,6000 fölött kezd esni a görbe. Legalábbis az enyém :D

7000nél áll meg teljesen mintha tempomat lenne kb :D 7nél mutató egy helyben es nem sokára hallani tiltást.

Régebben próbáltam ki párszor. Most a méggyorsabb valtasokat gyakorlom :D

Mod

15638: Pont ezt mondom ;) Váltó az nagyon nem tetszett nekem opelbe. Mire itt váltok egy 2est ,stiftbe mar 3x oda vissza váltok :D De valszeg ez vmi Opel jellemző mert zafiran is ilyen illetve régen nekünk volt a vectra azon is.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15638) trassher válasza roberto211 (#15637) üzenetére


trassher
addikt

Na a váltó még az ami jobb a régi swift-ben. Sokkal simábban jár mint az opelé. :)

Redmi Note 7

(#15639) focvis válasza smallmer (#15635) üzenetére


focvis
veterán

Véleményem: nettó hülyeség, kidobott pénz. 1x kipróbáltam, semmivel sem fogyasztott kevesebbet azonos úton, azonos stílusban vezetve.

Helyette: normális benzin. Ha költeni akarsz, akkor nekem az OMV Maxxmotion 95 jött be legjobban és "csak" 10 Ft a felára.

(#15640) Elemental


Elemental
addikt

Leteszteltem asszony gépét. 2011-es 1.4 100 lovas jazz. 1. 50km/h, 2. 100km/h, 3. 140km/h, 4. 175km/h. Utána feltettem ötösbe, de már nem volt megfelelő az út, csak 185-ig tudtam neki húzni. De elég durván imbolyog már azon a sebességen, kicsit kanyarodott az út, dülöngélt minden irányba.

(#15641) SzlobiG válasza Elemental (#15640) üzenetére


SzlobiG
félisten

185? Ezt inkább ne írtad volna be. ;] :D

Mondjuk az a kis autó nem csodálom hogy imbolyog na azzal nem is biztos, hogy mertem volna annyival menni.

Spuris téma: Régebben sokan esküdtek rá, de manapság már csak placebo semmi több, de egy próbát tehetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#15642) tresh válasza trassher (#15638) üzenetére


tresh
addikt

Már ameddig nem hullik szét... nem tudom láttál e már szétszedve swift váltót de annál kevesebb anyagból autógyártó még nem rakott össze váltót ;]

[ Szerkesztve ]

(#15643) tboy93 válasza tresh (#15642) üzenetére


tboy93
nagyúr

Viszont normális használat és megfelelő váltóolaj periódus mellett nagyon sokáig bírja :K Az enyém 150k km-nél még olyan volt mint az új. Viszont a hondáéhoz nem lehet hasonlítani, ahhoz képest a swifté olyan mint ha fakanállal kevergetnél egy kondérban. A toyota aygoé is botrány :(

(#15644) roberto211 anyuéba 140k van, nyelestengely már szól rendesen :( mondjuk nem tudom mikor cseréltek benne olajat :( Nagyon felhasználó függő, hogy mennyit bír.

[ Szerkesztve ]

(#15644) roberto211 válasza tresh (#15642) üzenetére


roberto211
őstag

Tc is ezzel jött anno,hogy "kevés anyagból van a váltó " mégis kibír mindent szinte. ;)

Ahhoz h swiftnel a váltó széthulljon azért kellenek km-ek.
Vagy nagyon szélsőséges használat.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15645) tresh válasza tboy93 (#15643) üzenetére


tresh
addikt

& roberto211: Persze jó az a váltó nem azt mondtam hogy rossz de tényleg múltkor hullott szét egy amit szétszedtünk haverral hát mondtam hogy ezt így visszük a méhbe :D Olyan illesztései voltak hogy életbe nem rakom össze normálisan.. ettől függetlenül a váltó pontos amúgy de tényleg kicsit lekvár keverős. a4-em váltója 320ezernél is olyan mint a vaj és pontos a sebességek jól vannak kiosztva egy újjal lehet pakolgatni :) Apám lagunája pedig japán váltó van alatta sokkal keményebb parasztosabb de pontos és szépen veszi az is a sebességet csak nekem kicsit röviden jár váltóút ahhoz képest hogy diesel. Amúgy ha sz*r váltós autót akarsz ülj be egy puntóba (m1) huh héten jött egy hozzám kis szervizre bazz tuti én voltam a láma de még be/ki álltam vele annyi kavargatással 2 adag befőttnek valót megcsináltam volna a konyhába :D Mondom havernak hogy ülj már be én vagyok a hülye ehhez vagy mi ? Aztán mondta neki is volt puntója ugyan ilyen szar volt új korában is.

(#15646) Declare válasza focvis (#15639) üzenetére


Declare
őstag

Allitolag minden motor mashogy reagal ezekre. En a Liquy Molly adalekait szoktam hasznalni. Igaz ez ugye dizel. Nekem azzal egyenletesebb lett a motor jarasa, kevesebb vibracio es talan a fogyi is picit lejjebb ment....bar ez lehet placebo :D de nem is a fogyasztasert szoktam hasznalni, hanem a lerakodasok ellen, meg talan a jobb kenes miatt.

(#15647) AMD Power válasza trassher (#15628) üzenetére


AMD Power
titán

Az F Astra is megváltás volt Suzuki után. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15648) tboy93 válasza tresh (#15645) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na ja, azért az A4 váltóját nem illik a stiftéhez hasonlítani :D Hány suzit lehetett venni anno az A4 árából? :DDD

(#15649) roberto211 válasza tresh (#15645) üzenetére


roberto211
őstag

Hat akkor az mar nagyon fos váltó lehetett. Enyem szinten vajsima,nem kattogós, minden sebességet szépen gyorsan bevesz,ami a tipusbetegseg ugye maga a rukverc de ilyenkor szinkronsebesseggel vagy ujrakuplungolassal megoldható.
Punto1 et amúgy ismerem. Fateromnak olyan volt ,vágom milyen a váltója :D Sose tetszett amekkora utak voltak a sebességek között :D

Amdpower: Attól függ miben ,es mi az embernek az "elvárása ". Azért elájulni nem kell tőle..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15650) focvis válasza Declare (#15646) üzenetére


focvis
veterán

Én egy random feljövő hibakód (égéskimaradás) mögött sejtettem lerakódást, ezért próbáltam több tisztítószert. Spuri esetén semmi kedvező vagy kedvezőtlen változást nem tapasztaltam.

A hibakódot egy márkaszervizes szoftverfrissítés oldotta meg.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.