Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
24100 - 24001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 23901 23900 - 23801 23800 - 23701 23700 - 23601 23600 - 23501 23500 - 23401 23400 - 23301 23300 - 23201 23200 - 23101 23100 - 23001 23000 - 22901 22900 - 22801 22800 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tothgera30
veterán
Tekertem ma intenzíven két órát... valahogy érzem ahogy egyre jobban összeszoknak a fékek melegedés után. Persze az út után lepasszoltam egy szervizbe, megkapja a 42T-s tányért, és új, feszesre húzott láncot.
-
#16729600
törölt tag
Az létezik,hogy a minipumpámhoz nincs presta adapter ( nem találom )
?Általában adnak ezekhez vagy azt külön meg kell venni? -
ludsimon
veterán
El vagy tévedve ha azt hiszed ez nem 6% alatti vagy soha életedben nem voltál 8% alatt.
8,5% volt tavaly a tzs-m és sehol nem néztem ki ennyire durván.
"He said I didn't have an ounce of fat left on my body. I was at 4% body fat, which is just at the point where you begin to burn muscle because there's nothing else left."
forrás: [link]ígyvanferi:
ÍgyvanFeri!

-
ígyvanferi
addikt
Teljesen igazad van és egyet is értek veled, emellett senki sem bíztatok arra, hogy úgy menjen ahogy én vagy pl. a videóban látható arcok. De azt hozzá kell tennem, hogy BP-n ha nem "agresszívan" kerékpározol akkor lenyomnak az autósok, mert szerintük te egy senki vagy a kis bringáddal és mit keresel ott, ahol ők. Attól függetlenül, hogy ált. pirosozok ha gyalogos akar átkelni a zebrán akkor betolom sávközépre magamat és átengedem őket, rengetegszer ilyenkor mögöttem autós szembesávba átvág és elmegy mellettem hatvannal. Én csak túl akarok élni az utakon és ehhez kell egy fajta agresszív és dinamikus stílus, ami másoknak szemet szúrhat persze.
Én csak azt nem értem, az agresszív, dinamikus stílus miért egyenlő azzal, hogy átmész a piroson? Autóval is dinamikusan közlekedek, de attól még megállok a pirosnál, stop táblánál és nem százzal megyek városban.
-
Zoli133
addikt
Teljesen igazad van és egyet is értek veled, emellett senki sem bíztatok arra, hogy úgy menjen ahogy én vagy pl. a videóban látható arcok. De azt hozzá kell tennem, hogy BP-n ha nem "agresszívan" kerékpározol akkor lenyomnak az autósok, mert szerintük te egy senki vagy a kis bringáddal és mit keresel ott, ahol ők. Attól függetlenül, hogy ált. pirosozok ha gyalogos akar átkelni a zebrán akkor betolom sávközépre magamat és átengedem őket, rengetegszer ilyenkor mögöttem autós szembesávba átvág és elmegy mellettem hatvannal. Én csak túl akarok élni az utakon és ehhez kell egy fajta agresszív és dinamikus stílus, ami másoknak szemet szúrhat persze.
Hát nem tudom, szoktam vársoban tekerni autük közt, fóúton is, egyáltalán nem agresszívan és páran voltak velem szemben bunkók a többség 99+%, Teljesen kultúráltan kerül ki, normálisan tudok velük haladni, nem kell oda semmi aggresszivitás, legalábbis az én tapasztalataim szerint.
-
Zola007
veterán
Minek mész 150-es pedálfordulaton egyfolytában??

Én 2 hetente szoktam beiktatni 100-120-as pedálfordulatú edzést motor mögött nagy sebességgel, de azt se állandóan, 3x10-15p bontásokban.
[link]
[link]Because:
Megnyugtatlak, hogy clenbuterol és vízhajtók nélkül nem fogsz soha az életbe így kinézni, de még a közelükbe se érsz! Ezt csak droggal lehet, kétséget kizáróan nincs az a beállított étrend amivel 4% körüli testzsírral el lehet lenni 3-4 hónapon keresztül.froome vagy quintana sem 4% tzs, jó lesz az 8-10-nek. 4% kicsit máshogy néz ki
az még hogy gebe valaki, nem jelenti azt hogy alacsony a tzs. -
#48525824
törölt tag
Ez mind igaz, de ettől még nem elfogadható számomra, hogy akkor menjünk át a piroson, nem érts félre én se vagyok szent, bringásként sokszor mentem át én is piroson, nyilván olyan helyen ahol senkit nem veszélyeztettem, de akkor se helyes. Mostanában már inkább megállok, engem is dühítenek a szemtelen, pofátlan, szabálytalankodó autósok, de úgy vagyok vele, ha én is telibesz@rom a szabályokat akkor nincs okom egy autósra se mutogatni, de ha én betartom akkor azzal inkább péládt mutatok, persze nem gondolom, hogy ettől egyhamar bármi is megváltozna, de ha mindenki elkezdene úgy gondolkodni, hogy f@szom én inkább betartom a szabályokat, akkor talán idővel nem lenne ilyen primitív a közlekedésünk és elkezdene némiképp hasonlítani az intelligensebb országokéra.
Zola0007 (#23955): Az a baj, hogy kurv@ra igazad van!
Sajnos.Ja amúgy kapott egy új pedált a drága.

Teljesen igazad van és egyet is értek veled, emellett senki sem bíztatok arra, hogy úgy menjen ahogy én vagy pl. a videóban látható arcok. De azt hozzá kell tennem, hogy BP-n ha nem "agresszívan" kerékpározol akkor lenyomnak az autósok, mert szerintük te egy senki vagy a kis bringáddal és mit keresel ott, ahol ők. Attól függetlenül, hogy ált. pirosozok ha gyalogos akar átkelni a zebrán akkor betolom sávközépre magamat és átengedem őket, rengetegszer ilyenkor mögöttem autós szembesávba átvág és elmegy mellettem hatvannal. Én csak túl akarok élni az utakon és ehhez kell egy fajta agresszív és dinamikus stílus, ami másoknak szemet szúrhat persze.
-
zoli03
őstag
Ez mind igaz, de ettől még nem elfogadható számomra, hogy akkor menjünk át a piroson, nem érts félre én se vagyok szent, bringásként sokszor mentem át én is piroson, nyilván olyan helyen ahol senkit nem veszélyeztettem, de akkor se helyes. Mostanában már inkább megállok, engem is dühítenek a szemtelen, pofátlan, szabálytalankodó autósok, de úgy vagyok vele, ha én is telibesz@rom a szabályokat akkor nincs okom egy autósra se mutogatni, de ha én betartom akkor azzal inkább péládt mutatok, persze nem gondolom, hogy ettől egyhamar bármi is megváltozna, de ha mindenki elkezdene úgy gondolkodni, hogy f@szom én inkább betartom a szabályokat, akkor talán idővel nem lenne ilyen primitív a közlekedésünk és elkezdene némiképp hasonlítani az intelligensebb országokéra.
Zola0007 (#23955): Az a baj, hogy kurv@ra igazad van!
Sajnos.Ja amúgy kapott egy új pedált a drága.

Sisakra szerelt kamerával nincs videó?
-
madmike
őstag
Sziasztok!
Kit ajanlanatok bringa fenyezesre /szinterezesre? Vaz, agyak, felnik, fekek, fekkarok, agyak, egyszoval minden. Illetve arban mi a realis egy ilyen telibefujasert? -
Runner_fxr
addikt
Csak arányosságot is figyelme kéne venni, amíg egy autóval le lehet tarolni egy buszmegállót tele emberekkel, mert éppen telózott az ürge vagy más egyéb elfoglaltsága volt (múltkor határ úton faszika vezetés közben tabon filmet nézett) addig bicóval elég nehéz ilyen balesetet összehozni. nem azt mondom, hogy nem lehet csúnya balesetet okozni, de pl. a rendőrség legutóbbi közleményében rettenetesen sarkít a bringások okozta balesetek számának közreadásánál, illetve a police.hu-n olyan téves szabályokat kommunikálnak le, amit ők akarnak betartani, mégsincsenek tisztában vele.
amúgy én utálom a bringásokat, az autósokat meg a gyalogokat is, úgy kompletten mindenkit.
Osiris: Conti Ultra Sport, Ultra Race, Grand Prix, Conti SS+ (örökélet +1 nap) Conti SS+-t meg grand prix-t 10 barra fújva használom, az ultra sportot már nem merném eddig fújni

Ez mind igaz, de ettől még nem elfogadható számomra, hogy akkor menjünk át a piroson, nem érts félre én se vagyok szent, bringásként sokszor mentem át én is piroson, nyilván olyan helyen ahol senkit nem veszélyeztettem, de akkor se helyes. Mostanában már inkább megállok, engem is dühítenek a szemtelen, pofátlan, szabálytalankodó autósok, de úgy vagyok vele, ha én is telibesz@rom a szabályokat akkor nincs okom egy autósra se mutogatni, de ha én betartom akkor azzal inkább péládt mutatok, persze nem gondolom, hogy ettől egyhamar bármi is megváltozna, de ha mindenki elkezdene úgy gondolkodni, hogy f@szom én inkább betartom a szabályokat, akkor talán idővel nem lenne ilyen primitív a közlekedésünk és elkezdene némiképp hasonlítani az intelligensebb országokéra.
Zola0007 (#23955): Az a baj, hogy kurv@ra igazad van!
Sajnos.Ja amúgy kapott egy új pedált a drága.

-
venember83
nagyúr
Sajnos a kocsiban maradtak a telók,párom azt hitte én viszem,én meg,hogy ő
Ezen a videon azonban látható a táj szépsége [link] .Illetve van egy képem amikor is csekkoljuk a rendelést a blökimmel pár nappal ezelőtt,hogy megérkezett e minden,mert rendeltünk,sisakot,kesztyűt,meg minden szart is
Amúgy nem olyan trék ezek az outik,csak 600Euró volt a kettő ( tudom most pár pro a fejét veri a falba fanyalgásában és megállapítja,hogy mennyi hülye tudatlan él ezen a földgolyón,és hogy ez a bringa egy romhalmaz )
Ebből lett kettő végül.cégem fizette és sajnos csak sport directes számlát lehet elszámolni,szóval én akkor is örülök neki 
Lényeg, hogy van bringa. Az a legfontosabb.

-
Mansi
csendes tag
Sajnos a kocsiban maradtak a telók,párom azt hitte én viszem,én meg,hogy ő
Ezen a videon azonban látható a táj szépsége [link] .Illetve van egy képem amikor is csekkoljuk a rendelést a blökimmel pár nappal ezelőtt,hogy megérkezett e minden,mert rendeltünk,sisakot,kesztyűt,meg minden szart is
Amúgy nem olyan trék ezek az outik,csak 600Euró volt a kettő ( tudom most pár pro a fejét veri a falba fanyalgásában és megállapítja,hogy mennyi hülye tudatlan él ezen a földgolyón,és hogy ez a bringa egy romhalmaz )
Ebből lett kettő végül.cégem fizette és sajnos csak sport directes számlát lehet elszámolni,szóval én akkor is örülök neki 
Beagle, még 1 like

-
mrst3ph3n
csendes tag
Sajnos a kocsiban maradtak a telók,párom azt hitte én viszem,én meg,hogy ő
Ezen a videon azonban látható a táj szépsége [link] .Illetve van egy képem amikor is csekkoljuk a rendelést a blökimmel pár nappal ezelőtt,hogy megérkezett e minden,mert rendeltünk,sisakot,kesztyűt,meg minden szart is
Amúgy nem olyan trék ezek az outik,csak 600Euró volt a kettő ( tudom most pár pro a fejét veri a falba fanyalgásában és megállapítja,hogy mennyi hülye tudatlan él ezen a földgolyón,és hogy ez a bringa egy romhalmaz )
Ebből lett kettő végül.cégem fizette és sajnos csak sport directes számlát lehet elszámolni,szóval én akkor is örülök neki 
Nem olyan rossz ez.
"16 Sebesség Shimano 2300 halászfelszereléssel Shimano STI fáziseltolók"
-
#16729600
törölt tag
Sajnos a kocsiban maradtak a telók,párom azt hitte én viszem,én meg,hogy ő
Ezen a videon azonban látható a táj szépsége [link] .Illetve van egy képem amikor is csekkoljuk a rendelést a blökimmel pár nappal ezelőtt,hogy megérkezett e minden,mert rendeltünk,sisakot,kesztyűt,meg minden szart is
Amúgy nem olyan trék ezek az outik,csak 600Euró volt a kettő ( tudom most pár pro a fejét veri a falba fanyalgásában és megállapítja,hogy mennyi hülye tudatlan él ezen a földgolyón,és hogy ez a bringa egy romhalmaz )
Ebből lett kettő végül.cégem fizette és sajnos csak sport directes számlát lehet elszámolni,szóval én akkor is örülök neki 
-
Rottweiler89
senior tag
-
-=RelakS=-
veterán
Minek mész 150-es pedálfordulaton egyfolytában??

Én 2 hetente szoktam beiktatni 100-120-as pedálfordulatú edzést motor mögött nagy sebességgel, de azt se állandóan, 3x10-15p bontásokban.
[link]
[link]Because:
Megnyugtatlak, hogy clenbuterol és vízhajtók nélkül nem fogsz soha az életbe így kinézni, de még a közelükbe se érsz! Ezt csak droggal lehet, kétséget kizáróan nincs az a beállított étrend amivel 4% körüli testzsírral el lehet lenni 3-4 hónapon keresztül.Nem 150-es pedálfordulat, bele is halnék
100-as csapásszám mellett kb 150 fordulatot tudok leszámolni, utána pihenni kell. Tehát 150-szer tudom megforgatni a hajtóművet

-
-=RelakS=-
veterán
deicide, zoli003: Shimano CS-HG50 fogaskoszorú és CN-HG73 lánc.
Érdekes, hogy 200km után a KMC láncom elég durvány megnyúlt (lehet, hogy az a 20-30km betett neki a tönkrement fogaskoszorún?), viszont a SRAM lánc pont olyan hosszú volt 200km után, mint a vadiúj Sunrace
Karbantartás ... na, ezt nem tudom, mennyire hanyagoltam el, bár volt olyan, hogy egy olajozás után érezhetően jobb volt tekerni. Most viszont már lehet, túlzásba is viszem
Ha erdőben tekerek, akkor kb 50km-ként, ha csak aszfalton, kb 100km-ként láncmosóval elmosom, majd jól megolajozom a láncot. -
Mansi
csendes tag
Kis élménybeszámoló: megjöttek az outik a sportdirect-ről és elmentünk a párommal egy kis Murradweg túrára.Ami feltűnő volt,hogy milyen kiváló minőségű a bringaút.Rengetegen voltak,outit csak a veterán-senior korúak használnak kevés kivétellel,a faszbukk nemzedék traktorkerekű MTB-kel nyomul.Nem is értem
Elsőre 80km volt betervezve,de csak a fele lett belőle,mert elakadtam egy útmenti kocsmában és vissza az autóhoz bringa taxizás lett.Csodálatos a táj és a környezet,mindenkinek ajánlom,hogy egyszer kipróbálja a Mura menti kerékpárutat ,ami 350 km es.Ha van egy-két publikus fotótok személy szerint szívesen venném megtekintésre nyálcsorgatás végett

-
Because
őstag
Minek mész 150-es pedálfordulaton egyfolytában??

Én 2 hetente szoktam beiktatni 100-120-as pedálfordulatú edzést motor mögött nagy sebességgel, de azt se állandóan, 3x10-15p bontásokban.
[link]
[link]Because:
Megnyugtatlak, hogy clenbuterol és vízhajtók nélkül nem fogsz soha az életbe így kinézni, de még a közelükbe se érsz! Ezt csak droggal lehet, kétséget kizáróan nincs az a beállított étrend amivel 4% körüli testzsírral el lehet lenni 3-4 hónapon keresztül."ahol az élsport kezdődik az egészség ott ér véget"
sok mindent be kell áldozniuk, de számomra szörnyen festenek

-
#16729600
törölt tag
Kis élménybeszámoló: megjöttek az outik a sportdirect-ről és elmentünk a párommal egy kis Murradweg túrára.Ami feltűnő volt,hogy milyen kiváló minőségű a bringaút.Rengetegen voltak,outit csak a veterán-senior korúak használnak kevés kivétellel,a faszbukk nemzedék traktorkerekű MTB-kel nyomul.Nem is értem
Elsőre 80km volt betervezve,de csak a fele lett belőle,mert elakadtam egy útmenti kocsmában és vissza az autóhoz bringa taxizás lett.Csodálatos a táj és a környezet,mindenkinek ajánlom,hogy egyszer kipróbálja a Mura menti kerékpárutat ,ami 350 km es. -
ludsimon
veterán
Csak aztán jön a dilemma: az előző fogaskoszorúm úgy kopott meg, amire azt mondták, hogy terheléses kopás, tehát jobban kéne pörgetni. Viszont amióta csapásszámos órám van, azóta kiderült, hogy nem nagymamis egysebességes tempóval megyek, mégis elég csúnya lett a végeredmény. Az mondjuk még benne van a dologban, hogy egyrészt csak remélem, hogy a boltban mindenből új volt a bringán, másrészt az is nonszensz, hogy 800km alatt használhatatlanná nyúlt a Shimano láncom

Mindenesetre a folyamatos tekerésben 150 fordulat után két gondom van: alig kapok levegőt, meg elhagyja a lábamat az erő
Remélem, nyár végére mindkettőn tudok javítani.Minek mész 150-es pedálfordulaton egyfolytában??

Én 2 hetente szoktam beiktatni 100-120-as pedálfordulatú edzést motor mögött nagy sebességgel, de azt se állandóan, 3x10-15p bontásokban.
[link]
[link]Because:
Megnyugtatlak, hogy clenbuterol és vízhajtók nélkül nem fogsz soha az életbe így kinézni, de még a közelükbe se érsz! Ezt csak droggal lehet, kétséget kizáróan nincs az a beállított étrend amivel 4% körüli testzsírral el lehet lenni 3-4 hónapon keresztül. -
Rottweiler89
senior tag
-
Because
őstag
első megállapításom az volt, hogy jézusom milyen soványak a versenyzők
azt hiszem vissza is veszek a kilométerekből nem akarok ennek még a közelébe se érni -
zoli03
őstag
Csak aztán jön a dilemma: az előző fogaskoszorúm úgy kopott meg, amire azt mondták, hogy terheléses kopás, tehát jobban kéne pörgetni. Viszont amióta csapásszámos órám van, azóta kiderült, hogy nem nagymamis egysebességes tempóval megyek, mégis elég csúnya lett a végeredmény. Az mondjuk még benne van a dologban, hogy egyrészt csak remélem, hogy a boltban mindenből új volt a bringán, másrészt az is nonszensz, hogy 800km alatt használhatatlanná nyúlt a Shimano láncom

Mindenesetre a folyamatos tekerésben 150 fordulat után két gondom van: alig kapok levegőt, meg elhagyja a lábamat az erő
Remélem, nyár végére mindkettőn tudok javítani.Én még nem hallottam ilyenről, hogy terheléses kopás. Milyen lánc volt az, ami 800 km alatt megnyúlt? Mennyire tartottad karban, milyen körülmények között használtad?
-
deicide
veterán
Csak aztán jön a dilemma: az előző fogaskoszorúm úgy kopott meg, amire azt mondták, hogy terheléses kopás, tehát jobban kéne pörgetni. Viszont amióta csapásszámos órám van, azóta kiderült, hogy nem nagymamis egysebességes tempóval megyek, mégis elég csúnya lett a végeredmény. Az mondjuk még benne van a dologban, hogy egyrészt csak remélem, hogy a boltban mindenből új volt a bringán, másrészt az is nonszensz, hogy 800km alatt használhatatlanná nyúlt a Shimano láncom

Mindenesetre a folyamatos tekerésben 150 fordulat után két gondom van: alig kapok levegőt, meg elhagyja a lábamat az erő
Remélem, nyár végére mindkettőn tudok javítani.Akkor azok gyengébb minőségű alkatrészek lehettek, a Merida Speeder T3D-men 8000km után cseréltettem láncot és sort, pedig 52/15-nél kisebb áttétellel nemigen használtam.

-
ludsimon
veterán
-
TripleB
senior tag
Volt régebben szó a body scanning-ről. Volt mostanában valamelyikőtök ilyenen?
-
-=RelakS=-
veterán
Két dolog.
100 rpm-en a kardiovaszkuláris rendszered dolgozik, ergo ha az gyenge, hamar elfáradsz.
80 rpm alatt: a quadricepsed dolgozik a legtöbbet, ergo többet mész izomból mint kardioból.
150-es fordulattól nem szabadna feljebb mennie a pulzusodnak +3-5 bpm-nél, csak akkor ha nagyon gyenge a kardiórendszered.Mindkettő nagyon fontos ahhoz, hogy gyorsabban menj fel emelkedőn.
Az optimális mindkettőt edzeni bringán.Csak aztán jön a dilemma: az előző fogaskoszorúm úgy kopott meg, amire azt mondták, hogy terheléses kopás, tehát jobban kéne pörgetni. Viszont amióta csapásszámos órám van, azóta kiderült, hogy nem nagymamis egysebességes tempóval megyek, mégis elég csúnya lett a végeredmény. Az mondjuk még benne van a dologban, hogy egyrészt csak remélem, hogy a boltban mindenből új volt a bringán, másrészt az is nonszensz, hogy 800km alatt használhatatlanná nyúlt a Shimano láncom

Mindenesetre a folyamatos tekerésben 150 fordulat után két gondom van: alig kapok levegőt, meg elhagyja a lábamat az erő
Remélem, nyár végére mindkettőn tudok javítani. -
Rottweiler89
senior tag
Ezt a gyártót ismerem,de minőségre milyen?
-
ludsimon
veterán
Én meg montival próbálom 100RPM fölé tornászni az átlagomat.
A fura, hogy nem rég álltam neki, de az akkor kényelmes kb 85-ös tempó most már kényelmetlenül lassú. Sajnos a 100-asban meg, amit tartani akarok minimum, kb 100-150 csapás után majdhogynem az árokba borulok, úgy lihegek

Ja, és mindezt egy fully montin
Két dolog.
100 rpm-en a kardiovaszkuláris rendszered dolgozik, ergo ha az gyenge, hamar elfáradsz.
80 rpm alatt: a quadricepsed dolgozik a legtöbbet, ergo többet mész izomból mint kardioból.
150-es fordulattól nem szabadna feljebb mennie a pulzusodnak +3-5 bpm-nél, csak akkor ha nagyon gyenge a kardiórendszered.Mindkettő nagyon fontos ahhoz, hogy gyorsabban menj fel emelkedőn.
Az optimális mindkettőt edzeni bringán. -
Rottweiler89
senior tag
Kicsit el vagyok keseredve,hogy nem tudok beszerezni egy jó kis villát. Ami most van,bőven csere érett,mert alig rugózik már(felújítani meg nem igazán akarom... ),és azért bevallom,szoktam durvább terepen is használni a bicajt,és ezt a mostani teló nem igazán kedveli,főleg ilyen állapotban.
-
-=RelakS=-
veterán
Én 90 felett már pörgetésnek hívom. Ha fitnessel taposok (52/11), akkor akár 60 alá is simám beesik 40-50km-en az rpm, ezzel lehet combot építeni, de általában én is 70-80 körül tartom. Próbáltam 100 rpm felett, de pattogtam a nyeregben, annyira járt a lábam, az minden csak nem kényelmes nekem.

Én meg montival próbálom 100RPM fölé tornászni az átlagomat.
A fura, hogy nem rég álltam neki, de az akkor kényelmes kb 85-ös tempó most már kényelmetlenül lassú. Sajnos a 100-asban meg, amit tartani akarok minimum, kb 100-150 csapás után majdhogynem az árokba borulok, úgy lihegek

Ja, és mindezt egy fully montin
-
ludsimon
veterán
Sose kiabáld el!
Fiatal vagy, és 4 év normális rendszeres edzés után mondhatod elérted a maxod.
[link]
"achieving elite status, if it is indeed possible for a particular individual, may require the design and execution of a 4 year plan. Less than 4 years and a rider may never know how much potential he had, while after 4 years of truly serious training a rider probably doesn't have a lot more to give or to improve."Szerény vagy és tehetséges, belőlük nagyon jó profi válhat.

Én már benne vagyok a korban, meg amúgy sem hiszem mindenre elszánt lennék összetörni magam állandóan, mert a profi kerékpársport sajnos arról szól, hogy állandóan maxon mennek lefelé és hatalmasat buknak.
Tobias Ludvigsson mekkorát esett már az ITT-n múltkor.
Repült vagy 5 métert miután átesett a szalagkorláton. -
Rottweiler89
senior tag
Nekem ez is jó villának tűnik... Szerintetek? És igen,még mindíg nem tudom,milyet vegyek...

-
deicide
veterán
Én 90 felett már pörgetésnek hívom. Ha fitnessel taposok (52/11), akkor akár 60 alá is simám beesik 40-50km-en az rpm, ezzel lehet combot építeni, de általában én is 70-80 körül tartom. Próbáltam 100 rpm felett, de pattogtam a nyeregben, annyira járt a lábam, az minden csak nem kényelmes nekem.

-
glacious
addikt
Honnan minősül pörgetésnek? Én a 75rpm-et tartom a számomra legkíméletesebbnek, a tempóhoz 90-100-ig megyek fel, de 150-nél (vicces volt így 20 körül menni 38/34-en) már elpörög a pedál a talpam alól.
-
deicide
veterán
városban én a 46-16al egy 26-27es átlagot tudok menni napközben, éjjel ezt fel tudom tornászni 30 fölé éppenhogy, de ennyi. annyi kiegészítés, hogy éjszaka én vagyok kevés, 35-38 benne lenne, ha bírnám.
imyourfriend:
azért az eltűrik kicsit sántít, ezt usa-ban sem és semelyik másik országban nem szeretik, ha pont a Line of Sight-ot linkelted be, akkor tudnod kéne, a fele kiabálás, dudálás meg szitkozódás. egyébiránt nagy kedvencem azért, Lucas Brunelle nem semmi egy fazon.
A 35km/h-hoz már majd' 100-as rpm tartozik ezen az áttételen, azt huzamosabb ideig tartani valóban embert próbáló. Annál még a 42-12-es áttétellel is könnyebb az MTB-men a 35-ös átlagot hozni. Bár én nem szeretem a pörgetést, van, aki igen.
-
hoffman_
nagyúr
városban én a 46-16al egy 26-27es átlagot tudok menni napközben, éjjel ezt fel tudom tornászni 30 fölé éppenhogy, de ennyi. annyi kiegészítés, hogy éjszaka én vagyok kevés, 35-38 benne lenne, ha bírnám.
imyourfriend:
azért az eltűrik kicsit sántít, ezt usa-ban sem és semelyik másik országban nem szeretik, ha pont a Line of Sight-ot linkelted be, akkor tudnod kéne, a fele kiabálás, dudálás meg szitkozódás. egyébiránt nagy kedvencem azért, Lucas Brunelle nem semmi egy fazon.
-
Tüzi
veterán
-
imyourfriend
őstag
Polgárpukkasztó hozzászólás project? xD
[link]
Nem nem, csupán ezt máshol eltűrik és kishazánkban van pár unatkozó akinek szúrja a szemét. -
---Lasali---
Közösségépítő
[link] Élni tudni kell, aki meg fél attól hogy valami baja lesz maradjon otthon és zárkózzon be.

Polgárpukkasztó hozzászólás project? xD
-
imyourfriend
őstag
[link] Élni tudni kell, aki meg fél attól hogy valami baja lesz maradjon otthon és zárkózzon be.

-
Mansi
csendes tag
Szokott lenni nagyteteny 15 is, bar mar regen volt, nem a tavolsag es a plusz negy perc miatt pirosozok, hanem mert dinamikusan akarok menni. Es nem okozok senkinek semmi bosszusagot, mert alt. mostanaban alapbol be van allva az ulloi es a hungaria is, meg nem ugy megyek bele a pirosba h ot meterre a busz elott suhanjak el. Nektek a pirosozas az mindig egyenlo a hungaria kerepesi kereszttel ahol hetkoznap reggel at se lehet ferni, mert az autosok a kovetesi tavolsag felet se tartjak meg.
Felelőtlen vagy. de te tudod mit és miért csinálsz, de azt jó ha észben tartod, hogy a te szeretteid sem szeretnék, ha bármi bajod esne, nem beszélve más testi épségéről (gyalogos), mert belőlük is van nem kevés díszpinty.
-
gergo5991
őstag
-
zoli03
őstag
attól félek, hogy vlmi rejtett hibája van, így képről nézhet ki újnak, lemosom meg minden, de egy repedéshez jó szem kell, meg a villa is meg tud tréfálni, azthiszem elkéne mennem megnézni ezt a biciklit egy hozzá értővel, de emailre választ még mindig nem kaptam mekkora a váz mérete.
Én felhívnám, ilyen biciklit nem hagynék ki. Szemre amúgy nem néz ki kicsinek.
-
glacious
addikt
Köszönöm a segítséget, holnap akkor visszamegyek a boltba a két tengellyel és beszerzem ami kell még.
Csere: Ahol lakom minden évben a királydinnye sorozatos defektet okoz. Mivel a bringán 1.5-ös gumi van a városi és országúti tekergés miatt, nagyon könnyen átbökik a gumiköpenyt. A defekt javítást elősegítendő ötlet részemről a tengelycsere.
Én vettem ilyet a köpeny és a belső közé, valamint fel van töltve defektgátló folyadékkal. [link]
-
gergo5991
őstag
Elég olcsó, 200e körül nemigen szoktak ilyen biciklik lenni. Véleményem: nagyjából minden eléggé felső kategóriás rajta, ennyiért nagyon megérné. Amúgy Testbike-on szinte az összes alkatrészről találsz több véleményt is akár, érdemes olvasgatni.
De fenntartani nem lesz olyan olcsó, főleg, ha nem értesz hozzá.attól félek, hogy vlmi rejtett hibája van, így képről nézhet ki újnak, lemosom meg minden, de egy repedéshez jó szem kell, meg a villa is meg tud tréfálni, azthiszem elkéne mennem megnézni ezt a biciklit egy hozzá értővel, de emailre választ még mindig nem kaptam mekkora a váz mérete.
-
zoli03
őstag
Elég olcsó, 200e körül nemigen szoktak ilyen biciklik lenni. Véleményem: nagyjából minden eléggé felső kategóriás rajta, ennyiért nagyon megérné. Amúgy Testbike-on szinte az összes alkatrészről találsz több véleményt is akár, érdemes olvasgatni.
De fenntartani nem lesz olyan olcsó, főleg, ha nem értesz hozzá. -
gergo5991
őstag
-
Mewryck
tag
Köszönöm a segítséget, holnap akkor visszamegyek a boltba a két tengellyel és beszerzem ami kell még.
Csere: Ahol lakom minden évben a királydinnye sorozatos defektet okoz. Mivel a bringán 1.5-ös gumi van a városi és országúti tekergés miatt, nagyon könnyen átbökik a gumiköpenyt. A defekt javítást elősegítendő ötlet részemről a tengelycsere.
ami előny,az hátrány is: lakatolásnál ne feledkezz meg a gyorszáras hátsó kerékről

grizlisandor: végre valaki,aki tudja,hogy mit akar
sok embernek kb mindegy,csak olcsó legyen,ami jut az jut... -
#68216320
törölt tag
jol gondolod,más a menet a tömör tengelynek és más a csőtengelynek
az a baj,ahogy írtad is,más méretűek a távtartók és a kontraanyák
plusz távtartókkal kell játszanod(kontraanyából csőtengelyhez nemigen van szélesebb): eredeti tengelyen lévő távtartó+kontraanya szélességet kell összehozni mindkét oldalon,figyelembevéve a konuszok szélességét is
ahol vetted a tengelyt,ott kéne megpróbálni szerezni plusz távtartókat,kontraanyákat,alátétet,aztán indulhat a móka...egyébként miért akarod kicserélni gyorszárasra a tengelyt?
Köszönöm a segítséget, holnap akkor visszamegyek a boltba a két tengellyel és beszerzem ami kell még.
Csere: Ahol lakom minden évben a királydinnye sorozatos defektet okoz. Mivel a bringán 1.5-ös gumi van a városi és országúti tekergés miatt, nagyon könnyen átbökik a gumiköpenyt. A defekt javítást elősegítendő ötlet részemről a tengelycsere.
-
grizlisandor
veterán
Értem, köszi felírtam.
Ma voltam a kerékpárboltban a srácnál, akihez sok kolléga viszi a biciklit.
Mondtam neki, hogy mi kell...
Ajánlott egy Schwin-t amit megfelelt mindennek 102k meg a Traction-t. Mondom ok, de bírni fogja? Azt mondta, hogy garantálja. Holnapra megkérdezi, hogy tud-e szerezni, majd mondom neki, hogy ha ezt ajánlod és nem lesz jó biztos itt leszek minden nap hogy nem faint.
Kb mondtam neki, hogy milyen méretben meg színben lehet kapni, elkezdi jól tájékozott vagyok... xdddd -
Mewryck
tag
Megpróbálom képpel illusztrálni a problémámat.

A felső az új, gyorszáras tengely.
Az alsó a régi tengely.A régi tengelyen a baloldali távgyűrű, ami a racsnihoz megy, az picivel vastagabb, mint az újon. Ezt mondjuk ki tudom cserélni. Viszont az ellenanya is vastagabb, de az már nem megy rá az új tengelyre. Gondolom a menet lehet más.
A jobb oldali részen a régi tengelyen szintén van egy távgyűrű, amit az újhoz nem kaptam.A tengelyt a hátsó villába próbálva, kb. 4mm-el rövidebbnek tűnik, mint a villa külső szélek közti távolság. Gondolom ez a 2-2mm lehet az, amit a gyorszár összehúz a felszereléskor.
jol gondolod,más a menet a tömör tengelynek és más a csőtengelynek
az a baj,ahogy írtad is,más méretűek a távtartók és a kontraanyák
plusz távtartókkal kell játszanod(kontraanyából csőtengelyhez nemigen van szélesebb): eredeti tengelyen lévő távtartó+kontraanya szélességet kell összehozni mindkét oldalon,figyelembevéve a konuszok szélességét is
ahol vetted a tengelyt,ott kéne megpróbálni szerezni plusz távtartókat,kontraanyákat,alátétet,aztán indulhat a móka...egyébként miért akarod kicserélni gyorszárasra a tengelyt?
-
#68216320
törölt tag
Úgy mértem, hogy ~143mm a tengely. Az a problémám, hogy a hozzá adott távtartó gyűrű a racsni felőli oldalon az ellenanya felszerelése után is csak a racsni síkjában van, nem tőle kijjebb. A másik oldalon van egy gumi kúp, ami szintén nagyon kinyúlik és nem is igazán tudom hogyan rakjam át az új tengelyre. Úgy emlékszem eredetileg úgy jött, hogy kónusz-pici távtartó gyűrű-alátét-gumi-alátét-ellenanya. Persze, lehet már nem jól emlékszem. Erre az új tengere átpakolva túl nagynak tűnik elsőre a gumi.
Megpróbálom képpel illusztrálni a problémámat.

A felső az új, gyorszáras tengely.
Az alsó a régi tengely.A régi tengelyen a baloldali távgyűrű, ami a racsnihoz megy, az picivel vastagabb, mint az újon. Ezt mondjuk ki tudom cserélni. Viszont az ellenanya is vastagabb, de az már nem megy rá az új tengelyre. Gondolom a menet lehet más.
A jobb oldali részen a régi tengelyen szintén van egy távgyűrű, amit az újhoz nem kaptam.A tengelyt a hátsó villába próbálva, kb. 4mm-el rövidebbnek tűnik, mint a villa külső szélek közti távolság. Gondolom ez a 2-2mm lehet az, amit a gyorszár összehúz a felszereléskor.
-
csabi94
őstag
-
fpeter07
veterán
-
sssent
senior tag
Van egy régebbi aluvázas MTB kerékpárom, amiben a mostani tengelyt szeretném gyorszáras tengelyre cserélni. Meg is vettem a zárat+fúrt tengelyt. Összeszerelve viszont rövidnek tűnik első látásra. Az érdekelne, hogy a hátsó villába beszerelve a fúrt tengelynek vagy a vékony, rajta átmenő és zárat hordozó tengelynek kell a terhelést tartania? Vagyis a fúrt tengelynek kell a villára feküdnie vagy az a villa között van és a záras tengely kerül a villába?
Ahogy Mewryck írta. Amúgy a régi tengelyedhez képest ennél meghúzás előtt elég, ha épp, hogy csak felfekszik (két oldalon egyformán), hiszen a papucsokat összefeszítve sem érhet ki azok külső széléig. Ha beesik közéjük az baj, akkor rövid a tengely.
-
#48525824
törölt tag
Megnéztem, és azt gondoltam legalább valami Nagytétény-17.ker, vagy Nagytétény-15.ker távolságok miatt pirosozol, de abszurd ekkora kereszteződésekben átmenni, azt gondoltam legalább picit okosan csinálod és legalább valami kis utakat használsz.
Nem fogom belinkelni az accountod nyugi, de hogy a többiek is lássák a térkép:
Megéri azért a mínusz 5-6 percért ??

Szerinted mennyi bosszúságot okozol azzal, ha elütnek és sávlezárás miatt kilométeres dugó alakul ki, plusz mentők, orvosokat tartasz fel?
A saját példámat tudom felhozni. 4-6 perc a lámpánál állás nekem a 16.kerületből Budára az októberhuszonharmadika u-ba. Hazafelé általában zöldhullám van, kevesebb mint 4 perc az állás.
Szóval megéri naponta 10 percért kockáztatni az életed és meghalni, vagy fél évre ágyba kerülni?
Szokott lenni nagyteteny 15 is, bar mar regen volt, nem a tavolsag es a plusz negy perc miatt pirosozok, hanem mert dinamikusan akarok menni. Es nem okozok senkinek semmi bosszusagot, mert alt. mostanaban alapbol be van allva az ulloi es a hungaria is, meg nem ugy megyek bele a pirosba h ot meterre a busz elott suhanjak el. Nektek a pirosozas az mindig egyenlo a hungaria kerepesi kereszttel ahol hetkoznap reggel at se lehet ferni, mert az autosok a kovetesi tavolsag felet se tartjak meg.
-
#68216320
törölt tag
Úgy mértem, hogy ~143mm a tengely. Az a problémám, hogy a hozzá adott távtartó gyűrű a racsni felőli oldalon az ellenanya felszerelése után is csak a racsni síkjában van, nem tőle kijjebb. A másik oldalon van egy gumi kúp, ami szintén nagyon kinyúlik és nem is igazán tudom hogyan rakjam át az új tengelyre. Úgy emlékszem eredetileg úgy jött, hogy kónusz-pici távtartó gyűrű-alátét-gumi-alátét-ellenanya. Persze, lehet már nem jól emlékszem. Erre az új tengere átpakolva túl nagynak tűnik elsőre a gumi.
-
csabi94
őstag
-
Mewryck
tag
Van egy régebbi aluvázas MTB kerékpárom, amiben a mostani tengelyt szeretném gyorszáras tengelyre cserélni. Meg is vettem a zárat+fúrt tengelyt. Összeszerelve viszont rövidnek tűnik első látásra. Az érdekelne, hogy a hátsó villába beszerelve a fúrt tengelynek vagy a vékony, rajta átmenő és zárat hordozó tengelynek kell a terhelést tartania? Vagyis a fúrt tengelynek kell a villára feküdnie vagy az a villa között van és a záras tengely kerül a villába?
mindig a tengelyen kell felfeküdnie a váznak-villának,a gyorszárnak csak a rögzítés a feladata
tengelyből többféle hossz van,mtb-nél 135 mm a váz sarutávolság,erre jön még a tengely kilógó része,amire a váz fekszik,max 5-10 mm,tehát a tengelynek 140-145 mm hosszúnak kéne lennie -
ludsimon
veterán
Megnéztem, és azt gondoltam legalább valami Nagytétény-17.ker, vagy Nagytétény-15.ker távolságok miatt pirosozol, de abszurd ekkora kereszteződésekben átmenni, azt gondoltam legalább picit okosan csinálod és legalább valami kis utakat használsz.
Nem fogom belinkelni az accountod nyugi, de hogy a többiek is lássák a térkép:
Megéri azért a mínusz 5-6 percért ??

Szerinted mennyi bosszúságot okozol azzal, ha elütnek és sávlezárás miatt kilométeres dugó alakul ki, plusz mentők, orvosokat tartasz fel?
A saját példámat tudom felhozni. 4-6 perc a lámpánál állás nekem a 16.kerületből Budára az októberhuszonharmadika u-ba. Hazafelé általában zöldhullám van, kevesebb mint 4 perc az állás.
Szóval megéri naponta 10 percért kockáztatni az életed és meghalni, vagy fél évre ágyba kerülni?
-
#68216320
törölt tag
Van egy régebbi aluvázas MTB kerékpárom, amiben a mostani tengelyt szeretném gyorszáras tengelyre cserélni. Meg is vettem a zárat+fúrt tengelyt. Összeszerelve viszont rövidnek tűnik első látásra. Az érdekelne, hogy a hátsó villába beszerelve a fúrt tengelynek vagy a vékony, rajta átmenő és zárat hordozó tengelynek kell a terhelést tartania? Vagyis a fúrt tengelynek kell a villára feküdnie vagy az a villa között van és a záras tengely kerül a villába?
-
ForgacsB
csendes tag
Ok türelmesebb leszek ígérem

-
superecneB
őstag
-
glacious
addikt
Szevasztok,
Szeretnék barátnőmnek venni egy ilyesmi bringát. Egyedül a hollandbringa.hu-t ismertem eddig, de nem reagálnak az e-mailekre, és nem up to date az oldaluk.
Ilyen bringát keresnék. Esetleg tudnátok ajánlani boltokat, akik foglalkoznak még ilyen hollandbringákkal?
Tudnátok segíteni ebben?Nem tudom mennyire naprakész a lista, de ... [link]
-
superecneB
őstag
Szevasztok,
Szeretnék barátnőmnek venni egy ilyesmi bringát. Egyedül a hollandbringa.hu-t ismertem eddig, de nem reagálnak az e-mailekre, és nem up to date az oldaluk.
Ilyen bringát keresnék. Esetleg tudnátok ajánlani boltokat, akik foglalkoznak még ilyen hollandbringákkal?
Tudnátok segíteni ebben? -
Solad
addikt
Srácok,ha tudna valaki egy kis infót csöpögtetni,azt tényleg Megköszönném.Szeretnék valami normális cross trekking bicajt venn kb. 80.000 ft-ért.És tanácstalan vagyok.Egy mongoose crossway 150 (2013) néztem ki,de nem tudom jol döntenék-e.Ha van ötletetek azt megköszönném és értékelném.Nekem nagyon sok pénz a 80.000 Ft.,ezért kellene info.Előre is köszönöm a segítséget.Jók legyetek.
Légy egy pici türelemmel, biztosan válaszolnak a hozzáértők amint lesz idejük!

-
ForgacsB
csendes tag
Srácok,ha tudna valaki egy kis infót csöpögtetni,azt tényleg Megköszönném.Szeretnék valami normális cross trekking bicajt venn kb. 80.000 ft-ért.És tanácstalan vagyok.Egy mongoose crossway 150 (2013) néztem ki,de nem tudom jol döntenék-e.Ha van ötletetek azt megköszönném és értékelném.Nekem nagyon sok pénz a 80.000 Ft.,ezért kellene info.Előre is köszönöm a segítséget.Jók legyetek.
-
#48525824
törölt tag
-
lsebestyen
addikt
-
ludsimon
veterán
miért zárná ki egymást, hogy úgy megyek, mint elíketen és hogy elfogtak a rendőrök. egy kocsi elég jól meg tud állítani ha direkt nekedmegy

de ma xiv. ker kapitányságon megtalálsz 18-ig utána hungárián lehet velem csapatni
meg stravan be lehet követni 
Mansi: a csodának semmi köze ahhoz, hogy még életben vagyunk, de köszi!
most már kíváncsi lettem városban miket mész. dobj egy strava linket.
-
evo87
őstag
mindent lehet, csak rá kell jönni
Ha 40-50 éve eszméletlen dolgokat találtak fel kvázi a semmiből villanykörte meg mindenféle erőművek, a mai generáció miért nem képes erre? A kb semmiből valami NAGYOT allkoni, szóval a mostani technológiával Enstein meg Tesla meg mittudom még kik voltak, biztos többet tudnának felmutatni mint a mostani tudósok vagy akárminek is nevezik magukat
Szerintetek nincs igazam ebben?
Mindent lehet????
Nem lehet.A fizikát nem tudod átvágni. A veszteségek csökkentésével és a hatásfokok növelésével el tudod érni, hogy nagyjából annyi energiát vegyél ki egy rendszerből, amennyit belefektettél. De többet nem fogsz tudni kivenni belőle. Gondolj bele, az azt jelentené, hogy van ingyen áramod....stb. Ráadásul egy csomó törvényt megcáfolnál vele.
-
Because
őstag
180-160 pont elég, leejtőnél is simán megfog és hosszabb fékezések után sem "izzad" a tárcsa-nyereg kombó. Én sokszor használom csak az első féket, tehát nekem előny. Bár nem is szoktam olyan igénybevételnek kitenni mint a legtöbb user.
#24021 Because: Akkor elég ha leteszed a lábad, ahhoz sem kell nagy technológia, vagy ha egy fabotot dugsz a küllők közzé, az is elég egyszerű, és nem sok a hibalehetőség. Nem muszáj technikailag fejlődni, nagyapámnak is elég a dörzsfék, bőven megfogja a kerékpárját. Mecha tárcsa nekem eleve kizáró ok, vagy V-fék/Hidrós tárcsa vagy semmi, és mivel előbbi nem igazán van 29er-en, ezért utóbbi lett rajta.
fel tudsz hozni valami érdemi indokot ami kizárja a mechanikus tárcsát a te felhasználási körödben?
-
Tothgera30
veterán
hehe, a bringaboltban véletlenül nekem is pont 180-160 párost ajánlottak

Kicsit fura volt, de basszus, egy autón is elöl nagyobb a féktárcsa.180-160 pont elég, leejtőnél is simán megfog és hosszabb fékezések után sem "izzad" a tárcsa-nyereg kombó. Én sokszor használom csak az első féket, tehát nekem előny. Bár nem is szoktam olyan igénybevételnek kitenni mint a legtöbb user.
#24021 Because: Akkor elég ha leteszed a lábad, ahhoz sem kell nagy technológia, vagy ha egy fabotot dugsz a küllők közzé, az is elég egyszerű, és nem sok a hibalehetőség. Nem muszáj technikailag fejlődni, nagyapámnak is elég a dörzsfék, bőven megfogja a kerékpárját. Mecha tárcsa nekem eleve kizáró ok, vagy V-fék/Hidrós tárcsa vagy semmi, és mivel előbbi nem igazán van 29er-en, ezért utóbbi lett rajta.
-
HollyBoni
veterán
-
Because
őstag
Őszintén szólva, nincs vele bajom, pusztán anyagi megfontolásból cserélném. Mivel légteleníteni kellene a hátulját, erre 5k-s ajánlatot kaptam, és ha már hozzá lesz nyúlva (eddig csak a dugattyúkat járattuk meg szétszedve), akkor két betétet is rendelnék bele, ami 6-8k körül jönne ki, természetesen külföldről. Nekem a Juicy 7 fékhatásával nincs gond, bárhol megáll, nyomáspont nem változik, nem kúszol, nem ér bele a tárcsába, egyedül, most hogy kopott az első talán hosszabb fékezés után felvisít. Ebay-ről nézegettem, az SLX BR-M666 és a Magura Louise pl. nagyon tettszik, a XT kissé átlagos kinézetű, de az gyakoribb. Nekem előle 185-ös, hátul 160-as tárcsa van, tehát ez nagyjából maradna is, elől (nem mindenáron) ragaszkodnék a min. 180mm-eshez. Nem vagyok nehéz, és nagy darab (183/71-73kg), de egy biztonságot nyújt
na nekem ezért nem kell ilyen technológia, a mechanikus tárcsát bármikor szétkapom, újrabowdenezem.
nálam elől-hátul 180-as tárcsa van, 75kg-t pedig meg kell fognia.... -
Maximum1
őstag
30-cal előtted került linkelésre, címmel együtt.
Egyébként hatalmas királyság ez a videó, ahogy a korábbiak is nagy kedvenceim. Sokszor a levegőt is visszatartom, miközben nézem, mert ezek valami emberfeletti mutatványok.
(#24008) gergo5991: létezik, motorkerékpárnak hívják.
Szépen össze van vágva, emberfeletti az inkább ez, ehhez kell ember
-
belaazallat
addikt
mindent lehet, csak rá kell jönni
Ha 40-50 éve eszméletlen dolgokat találtak fel kvázi a semmiből villanykörte meg mindenféle erőművek, a mai generáció miért nem képes erre? A kb semmiből valami NAGYOT allkoni, szóval a mostani technológiával Enstein meg Tesla meg mittudom még kik voltak, biztos többet tudnának felmutatni mint a mostani tudósok vagy akárminek is nevezik magukat
Szerintetek nincs igazam ebben?
Szerintem nincs igazad! Honnan tudod eldönteni valamiről, hogy 10-20 év múlva mekkora dolognak fogják tartani az adott dolgot/találmányt?

-
-=RelakS=-
veterán
Őszintén szólva, nincs vele bajom, pusztán anyagi megfontolásból cserélném. Mivel légteleníteni kellene a hátulját, erre 5k-s ajánlatot kaptam, és ha már hozzá lesz nyúlva (eddig csak a dugattyúkat járattuk meg szétszedve), akkor két betétet is rendelnék bele, ami 6-8k körül jönne ki, természetesen külföldről. Nekem a Juicy 7 fékhatásával nincs gond, bárhol megáll, nyomáspont nem változik, nem kúszol, nem ér bele a tárcsába, egyedül, most hogy kopott az első talán hosszabb fékezés után felvisít. Ebay-ről nézegettem, az SLX BR-M666 és a Magura Louise pl. nagyon tettszik, a XT kissé átlagos kinézetű, de az gyakoribb. Nekem előle 185-ös, hátul 160-as tárcsa van, tehát ez nagyjából maradna is, elől (nem mindenáron) ragaszkodnék a min. 180mm-eshez. Nem vagyok nehéz, és nagy darab (183/71-73kg), de egy biztonságot nyújt
hehe, a bringaboltban véletlenül nekem is pont 180-160 párost ajánlottak

Kicsit fura volt, de basszus, egy autón is elöl nagyobb a féktárcsa. -
Tothgera30
veterán
Ha gonosz lennék, azt mondanám, szinte bármi jobb a Juicy7-nél, de persze ez korántsem igaz. Shimano SLX, XT, de barátnőmnek Deore M615 lett, teljesen jónak tűnik ez is. Könnyen légteleníthető, jól fog, megfelelően moduláris a fékérzet, és olcsó is volt, kb. BB7 madzagoshoz mérhető az ára.
Féktárcsa: XT-hez Avid féktárcsám van elöl, teljesen jó, nincs értelme váltani, ha nem kopott. Nekem mondjuk adapterezéssel se voltak gondok, elöl hátul 16 centis tárcsa van.
Őszintén szólva, nincs vele bajom, pusztán anyagi megfontolásból cserélném. Mivel légteleníteni kellene a hátulját, erre 5k-s ajánlatot kaptam, és ha már hozzá lesz nyúlva (eddig csak a dugattyúkat járattuk meg szétszedve), akkor két betétet is rendelnék bele, ami 6-8k körül jönne ki, természetesen külföldről. Nekem a Juicy 7 fékhatásával nincs gond, bárhol megáll, nyomáspont nem változik, nem kúszol, nem ér bele a tárcsába, egyedül, most hogy kopott az első talán hosszabb fékezés után felvisít. Ebay-ről nézegettem, az SLX BR-M666 és a Magura Louise pl. nagyon tettszik, a XT kissé átlagos kinézetű, de az gyakoribb. Nekem előle 185-ös, hátul 160-as tárcsa van, tehát ez nagyjából maradna is, elől (nem mindenáron) ragaszkodnék a min. 180mm-eshez. Nem vagyok nehéz, és nagy darab (183/71-73kg), de egy biztonságot nyújt
-
Zola007
veterán
mindent lehet, csak rá kell jönni
Ha 40-50 éve eszméletlen dolgokat találtak fel kvázi a semmiből villanykörte meg mindenféle erőművek, a mai generáció miért nem képes erre? A kb semmiből valami NAGYOT allkoni, szóval a mostani technológiával Enstein meg Tesla meg mittudom még kik voltak, biztos többet tudnának felmutatni mint a mostani tudósok vagy akárminek is nevezik magukat
Szerintetek nincs igazam ebben?
Lehet benne valami
Ha Edison nem találja fel az izzót, még ma is gyertyánál néznénk a TV-t -
venember83
nagyúr
-
-=RelakS=-
veterán
Ha gonosz lennék, azt mondanám, szinte bármi jobb a Juicy7-nél, de persze ez korántsem igaz. Shimano SLX, XT, de barátnőmnek Deore M615 lett, teljesen jónak tűnik ez is. Könnyen légteleníthető, jól fog, megfelelően moduláris a fékérzet, és olcsó is volt, kb. BB7 madzagoshoz mérhető az ára.
Féktárcsa: XT-hez Avid féktárcsám van elöl, teljesen jó, nincs értelme váltani, ha nem kopott. Nekem mondjuk adapterezéssel se voltak gondok, elöl hátul 16 centis tárcsa van.
Én is M615-öt rakattam a gépre. Először néztem, hogy most miért is jó a tárcsafék? Ugye, oda volt egy darabig a bringa, meg az idő is szar volt. Viszont azóta a régi bringán meg néha feláll a szőr a hátamon, mert a felni fékekkel csak nem akar megállni
Amíg mindkét gépen felnifék volt, nem éreztem ekkora különbséget. -
gergo5991
őstag
Az, hogy nem lehetséges. Persze egy idealizált, súrlódási veszteségek és sok-sok nem 100%-os hatásfok (fogaskerekek kapcsolódása, lánc-lánckerék...stb) létezhet, de a fizika mai álláspontja szerint örökmozgó márpedig nem létezik.
Maga az elmélet, amit írtál, az is hibás.... hiszen ezek szerint a gördülésből megtermelt energiának kell fedeznie a gördülést, amiből ismét energiát akarsz csiholni. Tehát kevesebb energiából akarsz többet előállítani, ami nem valósítható meg.
mindent lehet, csak rá kell jönni
Ha 40-50 éve eszméletlen dolgokat találtak fel kvázi a semmiből villanykörte meg mindenféle erőművek, a mai generáció miért nem képes erre? A kb semmiből valami NAGYOT allkoni, szóval a mostani technológiával Enstein meg Tesla meg mittudom még kik voltak, biztos többet tudnának felmutatni mint a mostani tudósok vagy akárminek is nevezik magukat
Szerintetek nincs igazam ebben?
-
evo87
őstag
A mondás úgy mondja, hogy a nagyon lusta emebrekből lesznek a feltalálók. Én magam nem mondanám lustának másokkal ellentétben, na mind1 nem kell ide ez.
Az érdekelne, létezik-e már önmeghajtásu bicikli? Gondolok itt arra, hogy forgás közben a kerékagyak(remélem így van magyarul) energiát termelnének forgás közben ( mind 2 kereken), emellé a bicikli váz ha henger alaku lenne és szimmetrikus, a belsejében végig el lennének helyezve forgó testek, amiket az első és hátsó kerék mozgatna meg, végül ez az egész a vázon elhelyezkedő akkumulátort töltené, ami meghajtaná a kerekeket, lehetne ezt nevezni egyfajta ördögi körmozgásnak. ( mióta fizikán szóba került az örökmozgó azóta napi szinten próbálom feltalálni )

Nem tudom melyik híres fizikus vagy elektros ember mondta, hogy kigondolni nehéz, megallkotni már nem.
Szóval érdekelne, nektek mi a véleményetek erről amit fentebb irtam.
Az, hogy nem lehetséges. Persze egy idealizált, súrlódási veszteségek és sok-sok nem 100%-os hatásfok (fogaskerekek kapcsolódása, lánc-lánckerék...stb) létezhet, de a fizika mai álláspontja szerint örökmozgó márpedig nem létezik.
Maga az elmélet, amit írtál, az is hibás.... hiszen ezek szerint a gördülésből megtermelt energiának kell fedeznie a gördülést, amiből ismét energiát akarsz csiholni. Tehát kevesebb energiából akarsz többet előállítani, ami nem valósítható meg.
-
Solad
addikt
9 hét ágyban fekvés és óvatos mankózás után ma engedélyt kaptam a görgőzésre

-
gergo5991
őstag
30-cal előtted került linkelésre, címmel együtt.
Egyébként hatalmas királyság ez a videó, ahogy a korábbiak is nagy kedvenceim. Sokszor a levegőt is visszatartom, miközben nézem, mert ezek valami emberfeletti mutatványok.
(#24008) gergo5991: létezik, motorkerékpárnak hívják.
inkább akkor már elektronikus kerékpár, de itt az lenne a lényeg, hogy nem kell semmi üzemanyag, se tölteni ne kelljen meg ilyenek
-
ígyvanferi
addikt
30-cal előtted került linkelésre, címmel együtt.
Egyébként hatalmas királyság ez a videó, ahogy a korábbiak is nagy kedvenceim. Sokszor a levegőt is visszatartom, miközben nézem, mert ezek valami emberfeletti mutatványok.
(#24008) gergo5991: létezik, motorkerékpárnak hívják.
-
gergo5991
őstag
A mondás úgy mondja, hogy a nagyon lusta emebrekből lesznek a feltalálók. Én magam nem mondanám lustának másokkal ellentétben, na mind1 nem kell ide ez.
Az érdekelne, létezik-e már önmeghajtásu bicikli? Gondolok itt arra, hogy forgás közben a kerékagyak(remélem így van magyarul) energiát termelnének forgás közben ( mind 2 kereken), emellé a bicikli váz ha henger alaku lenne és szimmetrikus, a belsejében végig el lennének helyezve forgó testek, amiket az első és hátsó kerék mozgatna meg, végül ez az egész a vázon elhelyezkedő akkumulátort töltené, ami meghajtaná a kerekeket, lehetne ezt nevezni egyfajta ördögi körmozgásnak. ( mióta fizikán szóba került az örökmozgó azóta napi szinten próbálom feltalálni )

Nem tudom melyik híres fizikus vagy elektros ember mondta, hogy kigondolni nehéz, megallkotni már nem.
Szóval érdekelne, nektek mi a véleményetek erről amit fentebb irtam.
-
Osiris
őstag
Kizárt, hogy az lenne. Max. nyerget kell majd cserélj valami sportosabbra a kinézet miatt.

A nyereg állítólag valami limitált Cannondale-ről való, sajnos az eredeti Hyde Race-hez való nyereg el lett cserélve erre az előző tulaj által. Először engem is zavart, de mostanra nagyon megtettszett ez a bőr nyereg. Először Brooksnak hittem...

-
venember83
nagyúr
Kizárt, hogy az lenne. Max. nyerget kell majd cserélj valami sportosabbra a kinézet miatt.

-
Osiris
őstag
Mindenkinek köszönöm a 19c felni méretre milyen gumiméret mehet témában a segítséget!

Van is egy Kenda Kwick Roller (valójában Schwalbe) szettem ami talán pont 28-as.., ha az akkor azt fogom feltenni. Remélem esztétikailag sem lesz teljesen fail. -
---Lasali---
Közösségépítő
Ehhez jó az Avid G3CS SS, vagy azt is érdemes cserélni?
Ha nem kopott, akkor működnie kell vele. Hozzá való méretű shimano kompatibilis adapter kell hozzá, mert az avid adapter nem jó a shimanohoz.
-
venember83
nagyúr
Avid Juicy 7-től reálisan jobb tárcsafékszett melyik lenne? Mire érdemes váltani?
Ha gonosz lennék, azt mondanám, szinte bármi jobb a Juicy7-nél, de persze ez korántsem igaz. Shimano SLX, XT, de barátnőmnek Deore M615 lett, teljesen jónak tűnik ez is. Könnyen légteleníthető, jól fog, megfelelően moduláris a fékérzet, és olcsó is volt, kb. BB7 madzagoshoz mérhető az ára.
Féktárcsa: XT-hez Avid féktárcsám van elöl, teljesen jó, nincs értelme váltani, ha nem kopott. Nekem mondjuk adapterezéssel se voltak gondok, elöl hátul 16 centis tárcsa van.
-
Jester01
veterán
Váltótartó fület be kell állítani pontosra, meg lehet szar a hajtómű láncvonala. Vagy az egész váltó van elgörbülve.
(#23997) Tothgera30
SLX, XTAkkor ma bicajozás helyett fűnyírás lesz, aztán elviszem szakemberhez. Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák
-
24100 - 24001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 23901 23900 - 23801 23800 - 23701 23700 - 23601 23600 - 23501 23500 - 23401 23400 - 23301 23300 - 23201 23200 - 23101 23100 - 23001 23000 - 22901 22900 - 22801 22800 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Bittorrent topik
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- BombaÁr! HP ZBook Power G10 i9-13900H 32GB 1000GB RTX A1000 FHD 400nit 100%sRGB 1 év garancia
- REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AF Dock (DisplayLink) (2 4K felbontás)
- AKCIÓ! 64GB G.Skill Trident Z5 RGB 6000Mhz DDR5 XMP memória garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ! Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i5-1235U 16GB 1000GB magyarbill 1 év garancia
- Samsung 990 EVO 2TB M.2 NVMe SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
?Általában adnak ezekhez vagy azt külön meg kell venni?


Ezen a videon azonban látható a táj szépsége 






![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Hasaggymeg
