Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) simes válasza Stauffenberg (#38450) üzenetére


simes
csendes tag

igen de én most nem isorol beszeltem, hanem altalanos kepminosegrol, ranezel es kesz.
Ebben a full frame jobb, alacsony ison is.

Igaz, hogy akkor ott a gfx, meg kell venni es kesz. :)

De valoban a technika ha kifacsarjak sokkra kepes.

A Fuji mellett arulok egy Nikon J5 öt, olvastam rola, hogy megelozte a korat es ez igaz.
Amit abbol az 1 colos szenzorbol kiszedtek az parades, dinamikatartomany, iso, gyorsasag.
Az asszonynak vettem de alig hasznalta,mindig otthon hagyta, a telefon nala van, en utalok teloval fotozni es azert az 1 col sokkal jobb.
Mondjuk mar van 1 colos telo is, jo draga.

(#38452) hemaka válasza simes (#38451) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gfx-bol is csak a 100as szeria, az 50es af rendszere pocsek kontraszt alapu, mondjuk tajkepelni elmegy, ha valakinek arra kell csak.

(#38453) Elektrosokk válasza hemaka (#38452) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Hatalmasak azok a vázak... Èn mondjuk elvagyok manuál üvegekkel, bár nèztem, hogy az 50r is csak 200 grammal könnyebb mint az 50s.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#38454) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok vegul meggyoztetek, h megtartsam az XH1-et mert amennyit en hasznalom arra megfelel. A viltrox 75 1.2-t ehhez rendeltem. A velemenyem az obirol, h kicsit gyengebb a kontraszt ezaltal a szinek kicsit fakobbak, mint a viltrox 23 f1.4-en. A 75-os 1.2-n turheto az elesseg, de 1.4-tol mar nagyon jo.
Szeretnek venni kulso monitort is £200 alatt.
Ezek a monitorok erintesre tudjak vezerelni az AF-t vagy csak megjelenitok? Nekem fontos lenne hogy a kiegest es a fokuszt mutassa egyidejuleg.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#38455) Varoz válasza hemaka (#38443) üzenetére


Varoz
őstag

Telefon szelfikamerájával készült képekkel van tele a fal itthon, 10x15-ös képek. Semmi nem látszik, hogy az mivel készült. Túl van ez misztifikálva erősen. Semmilyen szinten nem érzem, hogy nekem valaha váltanom kéne FF-re. Max ha valamelyik X-Tx0 FF lesz, mert nekem maga a gép jött be, nem az, hogy APS-C vagy FF.
De a méreti előnye is többet ér nekem, amit maga az APS-C ad.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38456) arn válasza Varoz (#38455) üzenetére


arn
félisten

Van mft is :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38457) Varoz válasza arn (#38456) üzenetére


Varoz
őstag

Mit csináljak vele? Az nem a Fuji X-T20. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38458) arn válasza Varoz (#38457) üzenetére


arn
félisten

Csak eppen megideologizaltad, hogy miert kell neked a kisebb szenzor es gep :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38459) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Az e-infin még mindig megbízható? Keresek valamit és új árban látom pár euróval olcsóbban mint az Mpb használt ár.

(#38460) wms válasza lugosi (#38459) üzenetére


wms
senior tag

Teljesen megbízható. :K

(#38461) Zozzant válasza lugosi (#38459) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem volt már több hónapig tartó rendelésem, paypal refund lett, de úgy, hogy ez a "tisztelt" bolt nem is írt bele semmit...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#38462) Mr.Csizmás válasza Zozzant (#38461) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dettó, egy obira 3 (kamu ofc) tn-t is kaptam már paypal bevonásával, aztán 2.5 hónap után refund, qvanyátok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38463) wms


wms
senior tag

Sajnálom, hogy ilyen problémátok volt. Nekem minden rendelésem időben és makulátlan állapotban jött meg.

(#38464) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi srácok, akkor ráhagyom őket.

mpb oké?

(#38465) Stauffenberg válasza lugosi (#38464) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"mpb oké?"

Szerintem az E-Infin és az MPB oké-e a leggyakrabban visszatérő kérdés minden fotós topikban. :DDD MPB csak használt cuccban utazik, most ilyen árfolyam mellett már szinte biztosan drágább a hazai áraknál, de cserébe jellemzően szokott lenni nekik az is, amire itthon heteket, néha hónapokat kell várni.

(#38466) lugosi válasza Stauffenberg (#38465) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elgondolkodtat az e-infin, hogy be merjem-e vállalni a rizikót. Az 55-200-ast nézem, amit már kb. egy éve kerülgetek, hogy kéne, és 501 eur náluk újonnan. Az mpb-n 494 eur a nagyon jó állapotú használt, ebayen látok 359-ért kicsit kopottat és 459-ért nagyon jó állpotút, plusz szállítás.

szerk.: ja itthon meg 300e :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38467) Varoz válasza arn (#38458) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor nem sikerült érteni amit írtam. FF-hez képest írtam a méreti előnyt, hogy már az elég pozitívum önmagában. Nem egyenlő azzal, hogy a legeslegkisebb gép kell nekem. Nekem a Fuji kell, mindegy, hogy MFT, APS-C vagy FF, nem ennek mentén lett az X-T20.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38468) hemaka válasza lugosi (#38459) üzenetére


hemaka
nagyúr

Teljesen jó, nekem eddig nem volt vele problémám, pedig több misi értékben rendeltem már onnan.

(#38469) lugosi válasza hemaka (#38468) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, akkor dilemmázok egy kicsit, úgyis csak nyárra kell, nem sürgős.

Láttátok? Az új XApp már tud rawot is átvinni (egyelőre?) néhány váznál. Kíváncsi vagyok hogy váz-támogatás is kell hozzá majd, vagy csak az app tudja, mert nem bánnám ha a régi vázak is megkapnák ezt a támogatást.

(#38470) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[TTArtisan AF 56mm F1.8] 158$ msrp-vel indult, nice :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38471) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#38470) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Érzem a szegényszagot, ahogy beáramlik a Fuji X rendszerbe! :DDD

De vélhetően jobb lesz, mint a Canon tejfölöspohárból hajtogatott híres 50mm f/1.8-asa, amin egész generációk tanultak portrézni, szóval most már tényleg senkinek nem lehet kifogása, hogy nincs mivel fotózni az X rendszeren kispénzbű.

(#38472) csaabz válasza Mr.Csizmás (#38470) üzenetére


csaabz
őstag

Nem is tudtam, hogy a TTArtisan-nak van autofocusos obija.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#38473) Mr.Csizmás válasza csaabz (#38472) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez már a harmadik fujira, 27/2.8 meg 35/1.8 után. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38474) boost válasza Stauffenberg (#38471) üzenetére


boost
addikt

nem bánom :D

(#38475) kerobi válasza Stauffenberg (#38471) üzenetére


kerobi
senior tag

Eddig is lehetett. Nekem eleinte csak manual obikra tellett. Azokbol is a cosina cosinon M42 50 f1.8-as volt a legjobb valasztas. Borotvaeles, szep mosas, nem is adom el.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#38476) lugosi válasza kerobi (#38475) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is van sok M42 obim itthon. Pl az 58/2-es Helios egy teljesen használható darab.

(#38477) kerobi válasza lugosi (#38476) üzenetére


kerobi
senior tag

Igen, abbol is azt hiszem van 7 generacio. Ha jol emlekszem a 7. a legritkabb es a legjobb. Nekem 6-os volt.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#38478) boost válasza Mr.Csizmás (#38470) üzenetére


boost
addikt

Amazon.de-n már rendelhető ingyenes szállítással Magyarországra. 189€ (körül az Áfakülönbség miatt)

[ Szerkesztve ]

(#38479) Mr.Csizmás válasza boost (#38478) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ttartisan 56/1.8 af teszt :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38480) lugosi válasza Mr.Csizmás (#38479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kiváncsi leszek mennyi lesz itthon. Nagyon nézegettem a sigma 56/1.4-et, de ezt megvárom.

(#38481) Stauffenberg válasza lugosi (#38480) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Árban más liga, de én nagyon szeretem a Sigma 56/1.4-em. Itt még kisbaba volt az egyik első sétánkon közösen. :DDD

Amúgy elnézve a TTArtisan 56/1.8 tesztet, ennek is az a rákfenéje mint a 27/2.8-nak, hogy rendes bevonatot nem tudnak csinálni és a szemből beverő fénynél nem csak fátyolosodik, hanem mindenféle amorf alakzatok jelennek meg. A Sigma is képes egy elég jellegzetes vékony fénycsíkot húzni ha nagyon oldalról esik a fény, de már látómezőn kívül, szóval árnyékolóval simán kivédhető.

Szemből meg így bánik a nappal, nekem a nyálam folyik össze tőle:

[ Szerkesztve ]

(#38482) arn válasza Stauffenberg (#38471) üzenetére


arn
félisten

A fuji 35 1.4 et valtottam canon rf 50 1.8ra, nem rossz az :) a 28 2.8 meg egyszeruen egy remek objektiv, nem is tudom hogy oldottak meg ennyiert ekkora meretben. Majd most jonnek a thirdparty obik az rf rendszerre, remelem ff vazra is, egy fenyerosebb kompakt 50est szivesen latnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38483) jjeahh válasza arn (#38482) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ő erre gondolt. Ezzel nekem 10-ből 9 képen a fókusz mellé ment, de amikor betalált sem volt sokkal jobb :DDD . Az F1.4-es testvére legalább viszonylag pontos volt, de az is gagyi műanyag, hangos, mint egy traktor és a képe egy gagyi manuális optikáéval egyenrangú. Ezekhez a régi dslr lencsékhez képest manapság kb. az összes autofókuszos mirrorless vázra tervezett fix teljesen más dimenzió.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38484) Elektrosokk válasza arn (#38482) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Számomra a fuji üvegek színvilága lényeges, ha megszokod akkor nehezen barátkozol meg mással. :) Mondjuk én sony esetében is így vagyok a zeiss üvegekkel. :DDD

közben vettem egy használt 56 1.2 R-t, az af jobb mint ahogy vártam. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#38485) madgie válasza Elektrosokk (#38484) üzenetére


madgie
titán

Nyilván van egy "hardveres limite", de alapvetően ha hagysz neki egy kis időt, hogy ráharapjon a témára, akkor az 56/1.2 fókuszával semmi komolyabb gond nincs, akár trackingre is használható.

(#38486) arn válasza Elektrosokk (#38484) üzenetére


arn
félisten

10 evig hasznaltam, eleg jol ismerem :) canonnal is lehet hasonlo kepeket loni, profilozason sok mulik. Sot a mai obikkal inkabb ebben rejlik a magic.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38487) Stauffenberg válasza jjeahh (#38483) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, nem specifikáltam elég pontosan, hogy erre a hírhedt darabra gondolok. Mikor fotózni kezdtem még 20 ezer forintot sem kértek érte újonnan. :D Talán f/4-ig rekeszelve már volt egy kis kontrasztja is. Amúgy tényleg azt gondolom, hogy a fotótörténelem egyik mérföldköve, szar volt, de baromira hozzáférhető árban és rengeteg kezdő fotósnak segített első lépésként bővíteni a kreatív eszköztárat, szóval én inkább szeretetből csipkelődök vele.

Nyilván kezdőként, csóró egyetemistaként 2008 környékén engem az érdekelt, hogyan tudnám kis pénzből elmosni a hátteret a csajom mögött, de Pentaxra magasabb árban kezdődött és inkább vettem hasonló pénzért egy vintage Pentax-M 50mm f/1.7 objektívet, manuális volt, de a K200D tudott csipogni amikor betekerted fókuszba. Azt hiába gyártották 1987-ben, még a születésem előtt, jóval komolyabb volt optikailag. Amúgy ha találnék hozzá olcsón speedboostert, szívesen elővenném néha Fujin is (illetve anno sokat használtam még X-A1-en és X-E2-n is, de jó lenne a képkör nagyobb részét befogni, most amúgy is nagyon megy videózásban is a vintage optikák használata).

(#38488) lugosi válasza Stauffenberg (#38487) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"hiába gyártották 1987-ben, még a születésem előtt"

:DDD ebben az évben kaptam az első cserélhető objektíves gépemet.

(#38489) lugosi válasza Stauffenberg (#38481) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a színvilág manapság nagyon elkoptatott, kevés képnek áll jól az én szememben, de ennek a képnek nagyon.

(#38490) Stauffenberg válasza lugosi (#38489) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mármint nagyon kevéssé áll jól? :D Próbáltam nyelvészkedve dekódolni.

Amúgy semmi extra, alulexpózott Classic Chrome, AWB eltolva egy picit a vörös/lila tengelyen (lebukott a szuperkomplex receptem) és Lightroom Mobile-ban a Jpeg-nek nekimentem 37 másodperc munka árán egy minimális görbe igazításnak.

(#38491) lugosi válasza Stauffenberg (#38490) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lemaradt a vége! Úgy értettem hogy ennek nagyon jól áll.
(Sajnos influenszerek túlzásba vitték a kávésbarna / sárgás színvilágot olyan képeknél is amiknél nem hogy nem áll jól, hanem zavaró egyenesen. Ezért vagy részben ezért egy kicsit érzékenyebb vagyok erre, így kifejezetten szembetűnik nekem ha egy képhez tényleg passzol.)

(#38492) Elektrosokk válasza arn (#38486) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én egymás mellett használom őket, és a fujiban pont az jó, hogy minimális bűvészkedés kell. eltávolodtam a canontól, pedig máig visszasírom a canon 5d classic színeket. :) Mit izzadtam utána a 6D vázzal, imádtam azt méretet, de ami kijött belőle, azt már kevésbé.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#38493) madgie


madgie
titán

Kint az X-T5-höz a videós-trackinges firmware, hát csókolom a Fuji kezét, nem elb@szták ezt is? Rárakom AF-C-re, trackingre, erre (félig lenyomott) expógombbal indítva nyilván nem kezd el trackingelni az adott AF mezőre ragadva, mint kb bármilyen más rendszer, sőt, a Fuji is, fotóban, hanem külön gombot megnyomni a trackinghez (illetve a josticket, középen!) vagy a képernyőn matatni, hogy nesze, ezt akarom trackingelni.

Ezek se dolgoztak még gimbalon...

Ha AF-C-n és tracking beállításon van, miért AF-lockolja az expógomb lenyomásakor az adott fókuszmezőt és nem mozdítja sehová? :D

[ Szerkesztve ]

(#38494) p_adam válasza Elektrosokk (#38492) üzenetére


p_adam
addikt

Végre, nem csak én siránkozok ezek miatt állandóan mindenhol :)
Sajnos egyrészt a sok kisfilmes optikát nem szeretném croppoltatni, illetve az X-Trans szenzorokban nekem még mindig nem tetszenek a részletek közelről, meg AF terén nem etalon. Ezek miatt nem tudnék X-re váltani.
De a GFX-nek akkora az értékvesztése, hogy egyszer biztos kipróbálom, csak kicsit kéne még gyúrni a manuál palettára olyan tekintetben, amik legjobban lefedik a szenzort.

(#38495) Stauffenberg válasza lugosi (#38491) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez ugyanaz a Classic Chrome “recept” más fények alatt, ehhez alig nyúltam utólag. Az előző példánál a színeket főleg az alulexponálás és a nagyonnaplemente* kombinációja adta. Tudom melyik csicseriborsóhányás presetekről beszélsz, azt én sem kedvelem.

*Nagyonnapelemente az utolsó 5 perc amíg van rálátásod a napra. :D

(#38496) rxmiss válasza Stauffenberg (#38495) üzenetére


rxmiss
junior tag

engem a 'blue hour' keszit ki, keptelen vagyok elkapni :D ("a csiga meg huss, elszaladt") sose jo.

(#38497) lugosi válasza Stauffenberg (#38495) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez de eltalált kép.

(#38498) simes válasza Stauffenberg (#38481) üzenetére


simes
csendes tag

A Sigma 45mm F2.8 dg dn objektiv csodas szembe fenynel, nem becsillanik, hanem hasonloan mos, szetszorja a fenyt, kar, hogy Fujira nincs, a Sony val meg csak fekete-feher kepeket erdemes kesziteni es akkor talan nem akarod foldhoz vagni. :)

(#38499) Stauffenberg válasza simes (#38498) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most így nézem ezt a Sigmát és eszembe is jut mennyire hasznos, hogy ráírják jól látható helyre a szűrőátmérőt. Fuji objektíveknek a frontjáról kell puskázni. Ez főleg akkor kellemetlen, amikor van egy VariND szűrőd és pakolgatnád egyik objektívről a másikra és tudnod kell melyik átalakítót túrd elő a 4-5 féléből és objektívsapkával nem is látod. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.