- btz: Internet fejlesztés országosan!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Tóth Olivér: VGA... Avagy honnan és hová?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ldave: New Game Blitz - 2026
- GoodSpeed: MacBook egy kis gikszerrel.
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- potyautas: Olyan valóságosnak tűnt
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
-
LOGOUT
Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt
Új hozzászólás Aktív témák
-
RexpecT
addikt
válasz
Lacerta
#284091
üzenetére
Én a LoveMTB-s csávó videóit szoktam általában nézni, ott a Shimano hub grease-t használ: [link]
De a Shimi oldalán is biztos fent van az adott váltóhoz tartozó doksiban, hogy a gyár milyen zsírt ajánl.
dom1n0:
Köszi, bár ez azt mondja, hogy fogadd el a csomagot, csak legyen róla jegyzőkönyv, hogy sérült. Legalábbis az under reserve státusz gondolom erre utalna.
-
Ringman
félisten
válasz
-=RelakS=-
#284093
üzenetére
ybn-nel van tapasztalat? abból 10sebis láncot használok, nem rossz.
-
RexpecT
addikt
válasz
Hasaggymeg
#284072
üzenetére
Köszi
.
Közben a Cannondale csoportban a Pro-M Storerról egy negatív vélemény, legyen ez is itt a topikban:
Innen vettem én is, egy topstone 3-at tavaly. Szerdán feladták, csütörtökön nálam volt. Viszont sérült volt a doboz és az egyik hajtókar + lánctányéron az egyik fog elhajlott ezért állandóan dobta le a láncot. A sérülést jegyzőkönyvezte a futár, befotóztam, szervízzel dokumentáltam, mindent megcsináltam amit kértek, rengeteg fotó, videó és lényegében egy e-mail/hívás lett volna nekik a dhl felé amit 4 hónap alatt nem tudtak elintézni, csak ment a hitegetés. Cannondale nem foglalkozik csak üzleti partnerekkel, így ők sem segítettek, dhltől pedig a feladó tud csak biztosítási kérelmet indítani - legalábbis ezt az infót kaptam telefonon.Végül Paypal kárígényt nyitottam, így visszakaptam a csere alkatrész árát + a szervíz díjat.Javaslom mindenkinek a Paypal fizetést, mert az eladó nem fog segíteni semmiben.
Sajnos én simán bankkártyával fizettem. Ennek alapján ha nagyobb sérülés lesz a dobozon lehet jobb ha át sem veszem
Mondjuk akkor meg lehet a pénzem után futhatok....
Egyébként már jártam így én is DHL + Bike-discount bicó rendelésnél, viszont ott egész korrekt volt a bolt, kaptam pénz visszatérítést, és az ügyintézés gyorsaságára sem volt panasz. -
Ringman
félisten
kmc-láncot (11 sebi 7500 a decában) kevésbé fogja a wax, vagy hogy is van ez?
squirt lube van itthon (de már vagy 2 éve vettem, nem tudom ezeknek van-e szavideje), uh-os tisztító szintén van, meg egy régi rizsfőzőt is be tudnék fogni waxos főzéshez, ha erre indulnék el.
-
ZolkoW
őstag
175 Fontért (eladó helyből ajánlatot tett a watchlistre kerülés után) + járulékos pénzekért szerintem eléggé jó vétel, hátha valaki keres ilyet (légyszi vegye meg valaki) :
[Trek Stache váz - ebay]
méretet nem látom feltüntetve, de szemre minimum L-es lehet. -
Wombath
HÁZIGAZDA
-
jjeahh
nagyúr
válasz
mauimagic
#284076
üzenetére
Amúgy ha már zerofriction, főzés helyett, ha előbb esetleg a csepegtetős waxolást kimaxolnád, egy próbát megérhet a Flowerpower, elvileg messze a legjobb csepegtetős wax, sokkal jobb a Squirtnál is. Én ha legközelebb németből rendelek, valszeg letesztelem.
#284079 -=RelakS=-: én regóta mondogatom, hogy épp ezért megoldás lehet az is, hogy az új láncot amikor először kimosod benzinben vagy akármiben, érdemes egyszer viaszban kifőzni, aztán utána lehet csepegtetős waxokat használni rajta.
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
mauimagic
#284076
üzenetére
Attól függ. Ha gőzborotvával mosod, akkor lehet, hogy újra kell waxolni

Squirtet ne bántsd. Biztos, hogy van nála jobb, mert elég puhára szárad, de ha egyszer beette magát a láncba, és nem mosod ki szándékosan, akkor alacsony/észrevehetetlen lesz a lánckopásod. Csak ne mosd ki a láncból karbantartás/takarítás címén, mert akkor kezdheti elölről a bekúszást az apró helyekre.
-
szuszinho
őstag
Minden bicón főzöm a láncot. Bírja, ledobja a vizet. Ja, és én sem használok magasnyomásút.
-
mauimagic
senior tag
főzős waxot használ valaki itt MTB-n? Ha sarazás után le kell mosni a hajtást, akkor jól gondolom, hogy kezdődhet a főzőcske elölről?
Jópár éve már szivattam magam ilyesmivel, de már nem emlékszem hogy mennyit ment el a hajtás vele...Elkövettem azt a hibát, hogy ránéztem a zerofriction táblázatára, így most már szar a squirt amit használok
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
(ex)Cat
senior tag
válasz
Wombath
#284073
üzenetére
Jah láttam, volt pár fat-es gép. Mondom is valamelyiknek útközben - még a homokos rész előtt - hogy lassan jön a ti részetek

Durván jól mennek ezek a gépek. Mármint én még sose ültem ilyenen, de valahogy azt gondoltam, hogy milyen nehéz lehet vele menni, oszt annyira talán mégse.
A vad Kunság is tervbe volt, de szerintem most elmarad. Majd elmegyünk vmikor külön lenyomni.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
válasz
RexpecT
#284069
üzenetére
Amíg jól mozog hagynám, amikor kezd darabosan mozogni ujjal lenyomva a kanalat akkor kérném valami vastagabb zsírral. Nem tudom mit ajánl Shimi de én először (nqgy okosan
) racsnizsírral kentem és...nem is volt jó. Most a telóba vásárolt (de Runner által oda nem ajánlott) Manitou zsírral [link] kentem és már vagy fél éve tökéletesen mozog. -
MPowerPH
félisten
válasz
Mezga Aladár
#284063
üzenetére
Jah, a vilagfajdalom most nagyon rajtam van.
Napi 9 ora munka, Szombaton meg 5, mellette megint vizsgakra kell tanuljak, es piszok sok armatura van, amit be kell vagni. Elobb jott a tavasz is, ez mar nem a lakas, ahol nincs dolgom. Itt mindig van mit csinalni. E mellett kell beeroltetni a sportot. Magyaran nem akkor megyek, mikor kedvem van, hanem akkor, mikor raerek. Es ha epp rossz az ido, akkor igy jartam. Azert ez eleg fusztralo. De kapott ma a bicaj 2db uj GP5000 -et es HG901 -es lancot Rose -rol. Kiprobalom en ezt a fozos waxot. Es kidobom a sar nehez belsoket is, megy bele a Tubolito.
-
fulton
addikt
válasz
dom1n0
#284067
üzenetére
Igen. olvasatok szerint 1 psi/h veszteség. Hosszú útnál.. meg olyan macerás becsípődés..belerohad.. bár én minden út előtt 99% ban nyomást ellenőrzök, ha kell fújok. De van hogy napokig áll a bringa addig le is szállna ráfra. (az sem jó) Meg nem érzem annyira biztonságosnak sem a latex-et - de ezek csak így olvasatok alapján alakult ki bennem. nincs tapasztalat.
Már nagyon várom a jó időt
pár napja volt 17 fok, olyan jó volt nyári ruhában menni, érezni a levegőt.Am ezt a matt színt (nyers karbon-nak mondanám mint fekete) baromi egyszerű takarítani az egész bringát. Nem is gondoltam, leírások alapján azt hittem macerás lesz, de a legegyszerűbb, jobb mint a csepelt. A MucOff bike protect - nagyon jó az eredmény, áttörlöm, igaz ilyenkor fényt ad neki, de az hamar leszárad- és utána egy kellemes selyem fény marad. Szeretem. A másik se rossz, ami a mucoff matt finis detailer - bár azon az illatán kívül én semmit nem látok ha áttörlöm. (mind kettőnek finom illata van egyébként)
-
RexpecT
addikt
Shamino montis váltókon a kuplungot érdemes karban tartani a nagykönyv szerint.
Arra tényleg csak a shimano által ajánlott a jó, vagy a sima lítiumos is megfelelő? -
fulton
addikt
válasz
MPowerPH
#284060
üzenetére
Lehet a sok tekerés hatása rászólni sem szeretnék, az eddigieket tudom mondani, még eddig (kopkopkop) nem volt gondom az öltözködéssel. mindig sikerült eltalálni, ha sokat mész ráérzel és pillanat alatt döntöl mit veszel fel - ismered a tested.
Megnézem kint hány fok van épp, megnézem az időjárás app-ot, mit ír arra az időre amikor még valszeg úton leszek, estére hány fok stb.. az alapján pillanat alatt be lehet lőni és mész.
kritikus helyzetben volt hogy kicsit növelni kellett a fordulatot hogy komfortos legyen a vége fele, (pulzus emelés). max szél mellény (ha mezben megyek-de nagyon ritkán vittem eddig). Dzsekinél az sem kell.Van 3 aláöltözőm, nyári - átmeneti - téli, egy szélmellény, hosszú mez, dzseki, két nyári mez. 2 nyári rövidnadrág (1 vékony castellis, 1 Progetto X2 Air), egy hosszú thermo nadrág, nyári zokni, téli zokni, alá zokni, kamásli, csősál, átmeneti kesztyű, téli kesztyű, cipőből csak nyári/átmeneti, ennyiből az egész szezont lefedem-ezek variációjával maximális komforttal. néha bele gondolok - de jó hogy már túl vagyok a "mit kéne venni, milyen méret stb sorokon". Összeállt minden. De ezt végig kellett járni, küldözgetni ..hosszú volt, kockáztatni a visszaküldésnél főleg külföld..azért ezek kicsit "hideg" dolgok voltak - de rendben lezajlottak.
-
f_sanyee
senior tag
ma végre sikerült kint is tekerni a régi bringával, ami kapott egy új láncot + spd pedált. csak egy órát kb, mert kellemetlen volt a szél..

-
Ringman
félisten
Are $20 Budget Torque Keys ACCURATE??
szét is szedi a fix 5 Nm-es kulcsot.
-
-
(ex)Cat
senior tag
Volt ma vki a Tour de Pusztán? baromi jó hangulat volt.
-
Speedy007
addikt
Hát nekem is van valami olyasmim jó ballonos gumi 42-622-s állítólag az enyémre 28-32-s dukálna ha hinni lehet azoknak a cikkeknek ami a bikepro oldalán vannak ahol a trekking különböző típusait írják le (nálam cross trekking van). Bár nem értem ha ennek a műfajnak valóban a 28-32-s a gumi az ideális akkor gyártó miért szerelte balonosabb gumival 44-622-vel
-
szuszinho
őstag
Engem nem zavart ma a szeles idő. Olyan jót mentem... Kipróbáltam az új vájd Shimano cipőt is végre. Először a gyári betéttel mentem egy órát, utána beletettem a cipész által készítettet, mivel ebbe belefér. Mintha két különböző cipő lett volna. Szóval első karika után boldogság van
Kockával is egyre jobban szokjuk egymást, de kell egy jobb, kényelmesebb nyereg.
Aztán egy karbon kérekszett
Végre képek is készültek a régiről, mehet apróra.
-
f_sanyee
senior tag
Milyen átalakítót vegyek amivel benzinkúton vagy random auto pumpát tudok használni prestahoz?
-
semmiho
tag
Raw/alu szín lábúra alakítanék egy kék 2020-as SID Carbon villát.
Dangerholm 2017-ben egy Fox villa lábáról szedte le a narancssárga festést, a leszedés szerintem menni fog, ez nem gond. [link]

(Erről a 7 éves építésről bővebben itt: [link] )A felpolírozást is megoldom, de valamivel muszáj lekezelnem, az oxidációt megelőzendő - ezt Dangerholm is írta, hogy probléma. Ezeket az Alu-Mg ötvözet lábakat milyen áttetsző festékkel/lakkal/bármivel érdemes majd kezelnem?
Már egy ideje keresem a megoldást, nem sok információt találtam erre.
-
Tin
veterán
-
Zoliwrc
aktív tag
Mai térgyes és nem térgyes

-
mauimagic
senior tag
válasz
-=RelakS=-
#284025
üzenetére
Brigéciol helyett szerintem forrásban lévő víz is megtette volna. 60 fok körül olvad a viasz, a víz kihozza.
+1
wax alapú kenőanyagnál semmi értelme a komoly vegyszereknek, pláne Brigéciolnak, sima forró víz+mosogatószer, ha nagyon patika láncot szeretne valaki. -
Tin
veterán
válasz
-=RelakS=-
#284030
üzenetére
Igen, a matek része világos volt eddig is, hiszen a wax gyakorlatilag kitölti a teret, még ha ilyen koszos "grízzel" is, az olajban meg akármi beúszhat, és koptathatja a láncszemek belsejét. Most a végén amúgy próbálgattam tovább is elengedni újrakenés nélkül, és valószínűleg az újrakenéssel is túlságosan óvatos voltam, vagyis lehet, hogy ritkábban is elég lenne.
#284031Speedy007: nekem viszont van sárhányóm, küllőprizmám, meg jó széles gumik, szóval valahol én is félúton vagyok

#284032 Hasaggymeg: még sosem főzős waxoltam, de lehet, hogy az lesz a következő projekt. Azon gondolkoztam, hogy azzal lehetne a legjobban kitolni a karbantartási időközöket, ha főzős waxolnám a láncot, amit aztán elfogyás után nem levennék, hanem még 2-3x Smoove-oznék, és csak utána jönne a lánccsere. Így 3 láncot forgatva elég lenne 2-3000 km-enként egyszer pucolni és főzős waxolni, a köztes időben meg csöpizni. Smoove-ban amúgy is az első kenés a macerás, ami így megszűnne, mert lenne helyette főzős wax elsőre.
#284033 Mezga Aladár: jól hagzik, hol, országúton? Szintek? Te is alsópolcos lánccal? Érted, ez elég sokmindentől függ.
-
Mezga Aladár
veterán
válasz
Hasaggymeg
#284032
üzenetére
Pótcselekvés.
Olajozás + törlés és szezon végén Brigeciolos takarítás a bringán + 120 kg rider(
) 10.000 km élettartam.
(0,75) -
-=RelakS=-
veterán
Az első pont mondjuk akkor lett nekem világos, mikor az olajos láncot tisztítottam. A benzin már szinte tisztán jött ki a láncmosóból, a lánc meg még mindig recsegett a retektől. Amióta Squirtet használok, azóta ez a recsegő hang teljesen megszűnt: nincs a láncban "polírozó anyagként" működő retek.
-
Tin
veterán
válasz
-=RelakS=-
#284025
üzenetére
1: Teljesen egyetértek, számomra ez a kérdés végleg eldőlt.
2: Eladom a bringát, a Nulane-en meg 11 sebességes a lánc. Ezt csak elmostam kíváncsiságból, plusz így meg tudtam mutatni, hogy a Brigéciol D3 tökéletesen kiszedi a csöpis waxot. Amúgy az 1300 km-es lánc megy fel az eladandó bringára, az amúgy is be van olajozva.#284026 chubby2o6: határozottan nem. Az első lánc csak tiszta időben ment, rendszeresen olajozva, gyenge is voltam, emiatt sokkal többet pörgettem, és többségében síkon tekertem. Ősz óta meg már mászom is, ott sokkal nagyobb terhelést kap a lánc. A Z2 tréningeken alacsonyabb PF-en megyek, sokkal többször állok ki, hidd el, sokkal nagyobb kapott a második lánc. De nem ezen múlik, hanem a kenésen. Nem jut be a dzsuva, így sokkal kevésbé kopik el a szemek belseje, meg az apró kis csapok.
#284027 dom1n0: valószínűleg az is segít, de itt van fent, hogy mit csinál a Brigéciol D3. Az biztosan leszedi. Ha gondolod, én szívesen veszem, ha kipróbálod a nitrohigítót, és ledokumentálod nekünk
-
-
-=RelakS=-
veterán
1: bármelyik csöpis wax jobb, mint az olaj, mert nem dolgozza bele a retket a láncba. Zerofriction bácsi is ugyanezt mondja: spéci waxok, utána csöpis és gyertya wax, végén az olajok.
2: át akarsz térni valami más kenőanyagra, vagy csak poénból mostad ki a smoove-ot a láncból? Brigéciol helyett szerintem forrásban lévő víz is megtette volna. 60 fok körül olvad a viasz, a víz kihozza. -
Tin
veterán
válasz
parandroid
#284022
üzenetére
Ma nincs kedvem, reggel óta bicikliket pucoltam meg pakolásztam. A hsz-t meg azért írtam, mert mennek a "mivel szedjük le a waxot" meg "milyen gyakran forgassunk láncot" témák (ugye fulton?
), gondoltam írok egy korrekt tapasztalatot fotókkal.Ebből már azért ki lehet találni, hogy mivel mennyit érdemes foglalkozni. Szerintem amíg csöpizünk rendszeresen, nagy baj nem lehet, még akkor sem, ha kő mocskos a lánc és a hajtás.
#284020 Speedy007: oké, de a közlekedős bringánál mások a szempontok, neked az nem plusz súly, hanem hozzáadott érték
Nálam a kitámasztó és a csomagtartó, meg a lezáró mind csak felesleges súly lennének. Egyeseknél már a nem aero lámpám is bűnnek számít 
-
fulton
addikt
válasz
parandroid
#284022
üzenetére
De Ő nem akar fejlödni gyorsan
me kijjjég, -
Tin
veterán
A Hyde takarításakor lekaptam a láncot (KMC X9) is róla, és bár nem ez megy vissza rá, azért megpucoltam.
Így néz ki 1170 km-el a decemberi tisztítás után, azóta csak törlés és újracsöpi volt (meg mocskos idő):

2 óra Brigéciol D3 áztatás után:

Ezután elmostam jó meleg vízben, majd újra beáztattam Brigéciol D3-ba. Az már nem sokat szedett le (kb fél-1 órát állt benne):

Újra elmosás jó meleg vízben, majd izopropil alkoholos fürdő, rázogatással. Kb 1 óra után így nézett ki:
Újabb vizes elmosás, majd egy utolsó körös izopropil alkohol fürdő. Annak a végén (fél-1 óra) így néz ki:

Itt már csak lemostam vízzel alaposan, aztán jól eltörölgettem mikroszálas kendővel, és nagyjából megszárítottam hajszárítóval. A rongyon így már nem hagy nyomot, vagyis elég tiszta.
Ez a lánc újkorától csak Smoove-on ment, és először 1230 km után, most pedig további 1170 km után lett kipucolva. Köztes időben semmi vegyszeres tisztítás, csak törlés és újrasmoove-ozás.
A nyúlása normálisan berakva a mérőt (amíg kis nyomással megakad, ennyire benyomva mutatott egyébként 0.0-t a mérő a lánc újkorában):
És izomból beleerőltetve (ennél lejjebb már fizikailag képtelenség betolni):
Vagyis: egy alap, olcsó, 9 sebességes KMC X9 lánc 150-300 km-enként letörölve és újrasmoove-ozva, de nem babusgatva, csak 1200 km-enként vegyszeresen tisztítva kb. 0.3 körülire van lenyúlva.
Az első láncom (ugyanúgy KMC X9) csak olajon ment, de azt 100-150 km-enként vegyszeresen is tisztítottam, majd gondosan beolajoztam. Az a lánc 1300 km alatt ugyanígy 0.3-ra nyúlott le.
Nem, nem azt akartam kihozni belőle, hogy a Smoove kétszer olyan jó mint az olaj, de az tény, hogy a második láncot sokkal kevésbé kíméltem és gondoztam, mégis kevésbé nyúlt le. A legnagyobb tanulság a fentiekből számomra viszont az, hogy különösebb odafigyelés nélkül 2400 km alatt csak 0.3-as nyúlás a Smoove-al, még egy legolcsóbb láncon is.
-
Speedy007
addikt
Hát akkor én vagyok a kívétel bár való igaz imádok tekerni de elsősorban napi használós a kerékpár és az általam említett cuccok is meg találhatak. Úgy csavarogni isten igazából már kb. 15 éve is van már hogy nem csináltam ilyet akkor is szakad Camping kerékpárral jártam be 20km-s körzetben a lakóhelyemet

-
-=RelakS=-
veterán
válasz
Hasaggymeg
#284016
üzenetére
Én-e?
Most értem vissza egy körről
Épp örülök magamnak, hogy hiába tűnt úgy, hogy a viaszolás nem kimondottan lett jó (nem volt egy tömbbe összeállva a lánc), így 100km után még mindig nincs hangja.Illetve a mai nyugis köröm egy perccel jobb lett, mint a tegnapi mindent bele köröm
-
Ringman
félisten
-
Hasaggymeg
Topikgazda
válasz
-=RelakS=-
#284007
üzenetére
Ráuntál? Őszinte!
-
Tin
veterán
Mit cipelünk (szinte mindig) a bringán?
- 4 kerékprizma
- első fehér és hátsó piros prizma
- csengő
- első és hátsó lámpa
- komputer tartókonzol
- kulacstartóSzinte mindenből könnyű darabok voltak fent, de még ez is összesen 364g. És ez nekem ősztől tavaszig mindig a bringán van. Nyáron az első lámpa általában nem. Amúgy csak azért mértem le, mert ezeket szedtem le a Hyde-ról eladás előtt.

De jó, hogy a Nulane-re már nem kell küllőprizma...

-
dom1n0
őstag
Hetfo-Kedd-Szerdara is esot josolnak, hihetetlen
Hat igy fix rapihenek az elso probara
-
Because
őstag
válasz
-=RelakS=-
#284007
üzenetére
ezek egyikével se rendelkezek

Így lehet csak ihlethiány
-
Because
őstag
válasz
MPowerPH
#284005
üzenetére
Hihetetlen, hogy ennyire aktívak tudtok maradni... Én a bringázásra totál ráuntam, bár a nyarat várom, akkor újra előveszem a montit hétvégente és ahogy korábban írtad be a természetbe (ahol remélem minél kevesebb emberrel találkozok).
Inkább itthon tornázok youtube videókra, de azt vettem észre ott is már tendálok a minél rövidebbek felé, 12-20 perces tabata edzések.
Aminek hiányát meg szoktam érezni azok az erőnléti edzések, de ez is csak heti 2 nap, teljes testesre redukálódott. -
MPowerPH
félisten
válasz
Maximum1
#284004
üzenetére
Engem szellemileg rombol lefele.
Le is mentem labazni meg hatazni a szutiba....Reggel kellett volna, akkor meg vizes volt az ut. Gondoltam megmetszem a fakat, szolot, aztan delutanra jo ido lesz, majd akkor.
Mar futni sem szeretek szeles idoben, mert a szelzaj hosszu tavon zavar. Fulessel ez meg ott megoldhato, de bringan nem merem bevallalni, hogy bedugott fullel tekerjek.
-
MPowerPH
félisten
válasz
parandroid
#283997
üzenetére
Milyen igaz.

Meg egy negativum az outi mellett. Szeles idoben iszonyat idegesito. Mig erdoben altalaban szelvedett helyen tekerhetsz, kozuton azert durvan ki vagy teve az elemeknek. Persze, lehet vonatozni, hogy aztan hatszelezz, de az sem mindenhol adott.
En tegnap vegig szivtam a szellel, ma mar koszonom nem kerek belole.
Ma feltettek egy Trek Emonda SL3 Pro -t aprora. Meg nincs 1 eves sem, Di2, igaz csak 105, de Bontrager Aeolus karbon kerekszettel. Es ugy nez ki, mintha uj lenne. Szerintem a bicaj nincs 7,5kg sem, ismerve a Trek vazainal hasznal karbon technologiat. 1.2 milla.
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
rétisün
#283999
üzenetére
Lol?
Én pár hete úgy döntöttem, hogy megkerülöm a Hungaroringet, és a Gold Tribün mögött fogadott hasonló csoda
Engem is meglepett, hogy igaz, hogy nagyi fokozaton, de felmentem rajta.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- EAFC 26
- Filmvilág
- Diablo IV
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Napelem
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Apple iPad Air 5.Gen 64GB 100% (1év Garancia) - AKCIÓ
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Starlight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4676, 100% AKKSI
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Intel Core i7 8700 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
...it's so much yesterday.🤭

Napi 9 ora munka, Szombaton meg 5, mellette megint vizsgakra kell tanuljak, es piszok sok armatura van, amit be kell vagni. Elobb jott a tavasz is, ez mar nem a lakas, ahol nincs dolgom. Itt mindig van mit csinalni. E mellett kell beeroltetni a sportot. Magyaran nem akkor megyek, mikor kedvem van, hanem akkor, mikor raerek. Es ha epp rossz az ido, akkor igy jartam. Azert ez eleg fusztralo.


), gondoltam írok egy korrekt tapasztalatot fotókkal.






